Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie elektrické kolobežky – test a recenzie 2021

Dátum 1.7.2020 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Elektrokolobežky sa v posledných rokoch stávajú ozajstným hitom medzi ľuďmi, ktorí si radi doprajú cestovanie na čerstvom vzduchu a zároveň radi šetria čas.

Ak aj vy hľadáte elektrickú kolobežku, tento článok je pre vás. Pripravili sme si v ňom pre vás 3 najlepšie modely elektrických kolobežiek a pár užitočných tipov o tom, ako si správne vybrať.

 • Výbornú skladnosť a nízku hmotnosť vám ponúkne elektrokolobežka JOYOR F3.
Najlepší celkovo

Elektrická kolobežka pre ozaj náročných používateľov vhodná aj na dlhšie výlety.

Najlepší pomer cena/kvalita

Šikovná a ľahká kolobežka s pomerne silným výkonom a dlhým dojazdom.

Najlepší lacný

Lacná elektrická kolobežka na bežné použitie v meste.

1Porovnanie elektrických kolobežiek

Názov Zhrnutie
Top inteligentné hodinky
1. BlueTouch BT800 recenzia a testVíťaz testuTestado BlueTouch BT800
88 % ★★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 60 km
Maximálna rýchlosť: 50 km/h
Nosnosť: 120 kg
Hmotnosť: 26 kg
2. JOYOR X5S elektrická kolobežka Joyor X5S
88 % ★★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 40 km
Maximálna rýchlosť: 35 km/h
Nosnosť: 120 kg
Hmotnosť: 16,5 kg
3. Joyor Y10 recenzia a test Joyor Y10
87%
★★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 70 km
Maximálna rýchlosť: 35 km/h
Nosnosť: 120 kg
Hmotnosť: 23 kg
4. JOYOR f3 elektrická kolobežka Joyor F3
83 % ★★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 35 km
Maximálna rýchlosť: 35 km/h
Nosnosť: 120 kg
Hmotnosť: 13 kg
Porovnať ceny
5. Ninebot eKickscooter ZING E10 recenzia Ninebot eKickscooter ZING E10
80 % ★★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 10 km
Maximálna rýchlosť: 16 km/h
Nosnosť: 50 kg
Hmotnosť: 8,5 kg
Do obchodu
6. Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 recenzia Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30
 80% ★★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 65 km
Maximálna rýchlosť: 25 km/h
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 18 kg
7. City Boss GV5 recenzia a test City Boss GV5
 77% ★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 35 km
Maximálna rýchlosť: 35 km/h
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 22 kg
Do obchodu
8. inSPORTline Skootie Pro 8“ recenzia a test inSPORTline Skootie Pro
75 % ★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 40 km
Maximálna rýchlosť: 35 km/h
Nosnosť: 120 kg
Hmotnosť: 13,5 kg
Do obchodu
9. Xiaomi Mi Pro 2 recenzia a test Xiaomi Mi Pro 2
73 % ★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 45 km
Maximálna rýchlosť: 25 km/h
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 14,5 kg
Porovnať ceny
10. InSportline Billar 500W recenzia a test Insportline Billar 500 W
70 % ★★★
čítať recenziu
Maximálny dojazd: 30 km
Maximálna rýchlosť: 25 km/h
Nosnosť: 130 kg
Hmotnosť: 18 kg
Do obchodu

2Najlepšie elektrické kolobežky

Recenzia elektrokolobežky JOYOR X5S

JOYOR X5S elektrická kolobežka Pre náročných

Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 15,5 kg | Doba nabíjania: 5–7 hodín | Dojazd: až 60 km | Maximálna rýchlosť: 35 km/h | Výkon: 500 W | Približná cena: 899 €

Klady
 • Robustná konštrukcia
 • Kvalitné spracovanie
 • Dobrá dojazdová vzdialenosť
 • Vysoký výkon
 • 3 rýchlostné režimy
 • Vysoká nosnosť
Zápory
 • Vysoká cena
 • Dlhšia doba nabíjania

Elektrická kolobežka JOYOR X5S ju určená tým najnáročnejším zákazníkom. Vďaka svojim vlastnostiam ponúka veľmi rozmanité možnosti využitia. Hlavnou devízou je robustná konštrukcia, no zároveň priaznivá hmotnosť.

Jednoduchý skladací systém zvyšuje praktickosť zariadenia. Kolobežku môžete kedykoľvek zložiť a cestu si skrátiť napr. autobusom. Výkonný motor s 500 W zaisťuje veľký dojazd až 60 km a výbornú maximálnu rýchlosť 35 km/h. Je vybavená 3 rýchlostnými režimami pre rôzne zdatných jazdcov. Súčasťou výbavy je predné aj zadné svetlo, ktoré sa stará o zvýšenú bezpečnosť za tmy a horšieho počasia.

Samozrejmosťou sú výškovo nastaviteľné riadidlá, ktoré môže používateľ nastaviť podľa svojej výšky. LCD displej podáva všetky potrebné informácie v prehľadnej forme. Rám konštrukcie je vyrobený z najkvalitnejších hliníkových zliatin a vydrží záťaž až 120 kg. Vďaka svojmu výkonu sa perfektne hodí na dlhé trasy na asfaltových a prírodných cestách.

Elektrická kolobežka JOYOR X5S má iba dva negatíva. Prvým je vysoká cena a druhým dlhšia doba nabíjania. Pri tak vysokom výkone a dojazde sa však nemôžeme čudovať.

Ak patríte medzi tých používateľov, ktorí chcú mať to najlepšie bez ohľadu na cenu, bude pre vás JOYOR X5S skvelou investíciou, ktorá vám prinesie mnoho šťastných kilometrov.

Recenzia elektrokolobežky JOYOR F3

JOYOR f3 elektrická kolobežka Zlatý stred

Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 13 kg | Dojazd: 40 km| Maximálna rýchlosť: 25 km/h | Výkon: 350 W | Približná cena: 550 €

Klady
 • Nízka hmotnosť
 • Dobrá skladnosť
 • Dostatočný dojazd
 • Slušný výkon
Zápory
 • Absencia zadného tlmiča
 • Trochu zlé zobrazovanie stavu batérie

Elektrická kolobežka JOYOR F3 je charakteristická svojou nízkou hmotnosťou a skladnosťou pričom je nosnosť je až 120 kg. Výkon elektromotora tiež nie je na zahodenie. Dosahuje hodnotu 350 W, čo v pohode zabezpečí rýchlosť 25 km/h. V prípade jazdy z kopca aj viac.

Ak budete potrebovať ísť do školy ši práce, tak by to nemal byť problém keďže dojazd je 40 km. Kapacita batérie je 13 Ah a jej nabitie do plna trvá 6 až 7 hodín. Predné koleso je vyplnené dušou. No zadné je bezdušové, vďaka čomu nemôže dostať defekt. V prípade defektu na prednom kolese je oprava veľmi rýchla. Nevýhodou zadného kolesa je absencia tlmiča, ktorý by zabezpečil pohodlnejšiu jazdu.

Elektrická kolobežka môže jazdiť v troch jazdných režimoch. V prípade jazdy za tmy sa o vašu viditeľnosť postarajú dve LED diódy umiestnené vpredu a vzadu. K vyššej úrovni bezpečnosti táto elektrokolobežka disponuje mechanickou brzdou na zadnom kolese. Prehľad o stave batérie vám zobrazuje displej, avšak ten môže mať niekedy drobné odchýlky.

Recenzia elektrokolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 elektricka kolobežka Lacný základ

Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 12,5 kg | Dojazd: 30 km | Maximálna rýchlosť: 25 km/h |Výkon: 250 W | Približná cena: 330 €

Kvalitná elektrická kolobežka za dobrú cenu, presne takto sa dá opísať model Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365. Má veľmi praktické  rozmery a dostatočne vysoký výkon na príjemnú jazdu mestom. Nízku váhu kolobežky používateľ ocení najmä pri jazde mestom a jej prípadnom prenose.

Táto elektrická kolobežka disponuje krátkou dobou potrebnou na nabitie. Medzi výhody zariadenia zaraďujeme aj veľkokapacitné batérie. Po ich plnom nabití je možné s kolobežkou prejsť vzdialenosť  až 30 km. Jednoduché a intuitívne ovládania ešte uľahčuje šikovný LED displej, ktorý s prehľadom zobrazuje informácie o stave batérie, aktuálnej rýchlosti a ďalších užitočných dátach.

Keďže má táto kolobežka menšie rozmery kolies je vhodná predovšetkým na cesty v lepšom stave, kde je omnoho nižšia pravdepodobnosť výskytu prekážok na vozovke. Slabšou stránkou tejto elektrickej kolobežky je jej nízka nosnosť. Tá ju predurčuje na použitie najmä pre ľahších jedincov.

V celku ide o vynikajúcu elektrickú kolobežku za dobrú cenu, ktorá si nájde uplatnenie medzi menej náročnými používateľmi.

3Elektrické kolobežky pre deti

Okrem dospelých môžu na elektrickej kolobežke jazdiť aj deti. V našom článku o najlepších elektrických kolobežkách pre deti sme pre vás pripravili výber tých najlepších a taktiež na čo sa zamerať pri výbere.

4Xiaomi elektrické kolobežky

Známy výrobca Xiaomi má vo svojom portfóliu produktov aj elektrické kolobežky. Ak máte teda túto značku v obľube, tak navštívte náš článok o najlepších elektrických kolobežkách Xiaomi. Tie disponujú rozumnou cenou a slušnou kvalitou.

5Elektrické kolobežky so sedadlom

Chcete mať pri jazde väčšie pohodlie? Zbystrite pozornosť na elektrické kolobežky so sedadlom. Tie sú vhodné aj ako dopravný prostriedok pre starších. Zväčša majú vyšší výkon a väčší priemer kolies čím sú vhodné aj pre trochu horší terén.

6Najpredávanejšie elektrokolobežky podľa Heureky

7Ako si vybrať elektrickú kolobežku

Elektrická kolobežka je skvelou alternatívou pre všetkých milovníkov kolobežiek, ktorý od svojho hobby upustili kvôli fyzickej námahe. Tento stroj si zachováva pôvodný tvar avšak s tým rozdielom, že sa na nej dá jazdiť rýchlo, pohodlne a bez námahy. Ak ste sa rozhodli pre kúpu tohto elektrického dopravného prostriedku, radi vám poskytneme niekoľko užitočných tipov.

Elektrická kolobežka a jej výhody

Moderné elektrické kolobežky sú skvelým mestským dopravným prostriedkom. Sú malé, kompaktné a ľahké. Zmestíte sa s nimi kdekoľvek a nemusíte riešiť parkovanie a podobné veci.

Zároveň sú elektrické kolobežky schopné prejsť aj väčšie vzdialenosti. Využiť ich môžete na rekreačnú jazdu alebo na kratšie cesty do práce alebo na nákup. Pri jazde nemusíte vynakladať žiadnu námahu.

Náš tipNáš tip

Máte radi cyklistiku a chcete prejsť väčšie vzdialenosti bez veľkej námahy? Vhodným riešením bude elektrický bicykel.

Kam chcete na elektrickej kolobežke jazdiť?

Pred samotnou kúpou je dobré odpovedať si na túto otázku. Cestovanie do práce, po meste alebo na výlety?

Do mesta

Modely určené na prepravu po meste sú vybavené menšími kolieskami, pretože sa predpokladá jazda po spevnených povrchoch. Takéto typy kolobežiek sú rýchlejšie a lepšie ovládateľné. Elektrické kolobežky mestského typu sú zväčša predávané za nižšiu cenu. Majú tiež podstatne nižšiu hmotnosť a kompaktnejšie rozmery. Väčšinou sa dajú zložiť a odniesť v rukách.

Na výlety

Na pravidelné a dlhšie výlety sa viac hodia väčšie modely, ktoré disponujú vysokou mierou praktickosti a pohodlia. Základom ich výbavy musia byť kvalitné kolieska, ktoré dobre tlmia nárazy na nespevnenom a nerovnom povrchu. Odporúčame vám vyberať spomedzi modelov s výkonom aspoň 300 W, aby ste sa nemuseli obávať razantnejšieho prevýšenia a mohli si užívať vyššiu rýchlosť.

Spôsob riadenia

Spôsob riadenia je jednou z vecí, ktoré majú zásadný vplyv na pohodlnosť riadenia kolobežky. Väčšina modelov disponuje možnosťou ovládania akcelerácie pomocou praktickej páčky na riadidlách. Drahšie typy majú integrovaný tempomat. To ocenia predovšetkým používatelia, ktorí potrebujú elektrickú kolobežku na pravidelné a dlhšie jazdy.

Pri výbere sa tiež môžete stretnúť s gyroskopickým spôsobom riadenia. Meniť rýchlosť je tu možné pomocou pritiahnutia a uvoľnenia riadidiel.

Motor

Motor je srdcom celej elektrickej kolobežky. Čím vyššia kvalita, tým lepšie. Cenovo najdostupnejšie modely sú obvykle vybavené motorom s výkonom okolo 200 W, tie sa však hodia skôr pre deti. Do mesta sú vhodné elektrokolobežky s výkonom aspoň 300 W. S takýmto modelom viete prejsť na jedno nabitie cca 15 km.

U drahších typov sa môžeme stretnúť s výkonom presahujúcim 500 W. Takýto motor umožňuje dojazd aj niekoľko desiatok kilometrov.

Brzdy

Brzdy sú zásadným bezpečnostným prvkom, ktorým elektrické kolobežky disponujú. Elektrické kolobežky majú buď mechanické alebo elektromagnetické brzdy. Mechanické brzdy sa obsluhujú rovnakým spôsobom, ako to je v prípade klasického bicykla. Elektromagnetické brzdy majú dlhšiu reakčnú dobu a ich obsluha v niektorých prípadoch nemusí byť praktická.

Výdrž batérie

Výdrž batérie je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorým by ste mali venovať pozornosť. Vo všeobecnosti platí, že lacnejšie modely elektrických kolobežiek disponujú nižšou výdržou ako ich drahšie alternatívy. Obvykle sa dojazd elektrokolobežiek pohybuje okolo hodnoty 15 km na jedno nabitie. Doba nabíjania je zase cca 2-6 hodín.

Tie najlepšie modely dokážu na jedno dobitie prejsť aj niekoľko desiatok kilometrov, pri čom dĺžka procesu nabíjania zostane rovnaká. Maximálny dojazd je treba pri výbere nepochybne vziať do úvahy. Niektorým používateľom stačí kratší dojazd, no iným nebude dosť ani niekoľko desiatok kilometrov.

Kolesá

V súčasnosti na trhu dominujú dva typy kolies. Jedným z nich sú nafukovacie kolieska, druhým variantom sú pevné polyuretanové kolesá. Na trhu sú aj modely s kombinovaným osadením kolies.

 • Nafukovacie kolesá disponujú lepšou priľnavosťou k povrchu, čím sa zlepšuje tlmenie prípadných nárazov v členitejšom teréne. Nevýhodou je možnosť prepichnutia
 • Pevné varianty sú tvrdšie a odolnejšie. Najväčšou výhodou je nemožnosť prepichnutia, takže majú menšie nároky na obsluhu

Konštrukcia

Aby boli splnené všetky bezpečnostné opatrenia, je dobré vybrať si elektrickú kolobežku s pevnou konštrukciou. Pri výbere vám odporúčame zamerať sa predovšetkým na hlavný nosný rám, ktorý je najdôležitejším konštrukčným aspektom.

Súčasťou správneho prevedenia konštrukcie sú aj dostatočne pevné a široké riadidlá, o ktoré sa môžete pri jazde oprieť. Samozrejmosťou by mala byť ich výšková nastaviteľnosť.

Náhradné diely

Zistiť si dostupnosť a finančnú náročnosť náhradných dielov elektrických kolobežiek je dobrým krokom pri výbere. Ceny za náhradné diely niektorých výrobcov vás môžu nepríjemne prekvapiť, a tak je lepšie vedieť tieto informácie vopred.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (353 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Lulu (30. 3. 2019 23:03)

ja mam nitro scooter od motokolobeziek a som unesena - jazdim na nej do skoly, na trening aj do mesta a je to lepsie nez bajk lebo je spratna a nebojim sa ze mi ju niekto slohne

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár