Najlepšie elektrokolobežky – tipy pre rok 2018

Elektrické kolobežky sa v posledných rokoch stávajú ozajstným hitom medzi ľuďmi, ktorí si radi doprajú cestovanie na čerstvom vzduchu a zároveň radi šetria čas. Medzi najväčšie prednosti týchto zariadení patrí rýchly presun, kompaktné rozmery, jednoduché ovládanie a vynikajúca manipulácia.

Ak aj vy hľadáte elektrickú kolobežku, tento článok je pre vás. Pripravili sme si v ňom pre vás 3 najlepšie modely kolobežiek a pár užitočných tipov o tom, ako si správne vybrať.

Najlepšie elektrokolobežky

Eljet Ultra Light

ELJET CARBON

JOYOR X5S

Eljet Ultra Light

ELJET CARBON

JOYOR X5S

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Krátka doba nabíjania

Dostatočný výkon

Dobrý dojazd na jedno nabitie

LED displej

Vyššia nosnosť

Nízka váha

Krátka doba nabíjania

Dobrý výkon

Priaznivá maximálna rýchlosť

Robustná konštrukcia

Kvalitné spracovanie

Dobrá dojazdová vzdialenosť

Vysoký výkon

3 rýchlostné režimy

Vysoká nosnosť

Zápory

Menšia nosnosť

Vyššia cena

Vysoká cena

Dlhšia doba nabíjania

ZhrnutieLacná elektrická kolobežka na bežné použitie. Hodí sa do mesta a na kratšie jazdy. Má dostatočný výkon a disponuje LED displeja.Elektrická kolobežka pre stredne náročných. Má vyššiu nosnosť a nízku hmotnosť, nabíja sa krátku dobu. Má dostatočný výkon a maximálnu rýchlosť.Elektrická kolobežka pre ozaj náročných používateľov. Hodí sa aj na dlhšie cesty a výlety do prírody, kde zažiari jej kvalitné spracovanie, vysoká maximálna rýchlosť a vysoký výkon.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Eljet Ultra Light

Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 8,9 kg | Doba nabíjania: 2 hodiny | Dojazd: 20-25 km | Maximálna rýchlosť: 20 km/h |Výkon: 350 W | Približná cena: 270 €

KLADY:
 • Nízka cena
 • Krátka doba nabíjania
 • Dostatočný výkon
 • Dobrý dojazd na jedno nabitie
 • LED displej

ZÁPORY:
 • Menšia nosnosť

Elektrická kolobežka za priaznivú cenu, presne takto sa dá charakterizovať model Eljet Ultra Light. Má praktické kompaktné rozmerydostatočný výkon na pohodlnú jazdu. Nízka hmotnosť kolobežky je užitočná pri jazde po meste.

Táto elektrická kolobežka sa pýši veľmi krátkou dobou nabíjania, v plnej prevádzke dokáže byť už po 2 hodinách dobíjania a dokáže prejsť vzdialenosť medzi 20 až 25 km. Jednoduchosť ovládania ešte upevňuje užitočný LED displej, ktorý prehľadným spôsobom ponúka informácie o stave batérie, rýchlosti a ďalších údajoch.

Vzhľadom k menším rozmerom kolies sa elektrická kolobežka Eljet Ultra Light hodí predovšetkým na udržiavané cesty, kde je menšia pravdepodobnosť nebezpečných prekážok na ceste. Nevýhodou tejto kolobežky je jej nižšia nosnosť, je preto vhodná najmä pre ľahšie osoby.

V celku ide o skvelú elektrickú kolobežku za dobrý peniaz, ktorá splní očakávania menej náročných používateľov.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Eljet CARBON

Nosnosť: 110 kg | Hmotnosť: 6,5 kg | Doba nabíjania: 2 hodiny | Dojazd: 20 – 25 km| Maximálna rýchlosť: 23 km/h | Výkon: 250 W | Približná cena: 400 €

KLADY:
 • Vyššia nosnosť
 • Nízka váha
 • Krátka doba nabíjania
 • Dobrý výkon
 • Priaznivá maximálna rýchlosť

ZÁPORY:
 • Vyššia cena

Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a zaujímavý dizajn. Asi takto by sme mohli charakterizovať elektrickú kolobežku Eljet CARBON. Vďaka týmto charakteristikám a dobrému výkonu dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 23 km/h.

Konštrukcia je vyrobená z kvalitných materiálov, konkrétne zo zliatin hliníka. Tie sú zárukou vysokej pevnosti pri zachovaní najnižšej možnej hmotnosti. Konečná hmotnosť je iba 6,5 kg. Pri takejto hmotnosti určite prekvapí maximálna nosnosť s hodnotou 110 kg.

Elektrická kolobežka má veľmi krátku dobu nabíjania cca 2 hodiny. Dojazd kolobežky je niekde v rozmedzí 20 až 25 km na jedno nabitie. Eljet CARBON je vybavená výkonným motorom s tichým chodom, ktorý je sotva počuť. Azda jedinou nevýhodou kolobežky je vyššia cena, za ktorú sa na trhu predáva.

Eljet CARBON je tou správnou voľbou pre každého, kto hľadá optimálny pomer výkon/cena a hľadá ľahkú, kompaktnú a výkonnú elektrickú kolobežku.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: JOYOR X5S

Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 15,5 kg | Doba nabíjania: 5–7 hodín | Dojazd: až 60 km | Maximálna rýchlosť: 35 km/h | Výkon: 500 W | Približná cena: 850 €

KLADY:
 • Robustná konštrukcia
 • Kvalitné spracovanie
 • Dobrá dojazdová vzdialenosť
 • Vysoký výkon
 • 3 rýchlostné režimy
 • Vysoká nosnosť

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Dlhšia doba nabíjania

Elektrická kolobežka JOYOR X5S ju určená tým najnáročnejším zákazníkom. Vďaka svojim vlastnostiam ponúka veľmi rozmanité možnosti využitia. Hlavnou devízou je robustná konštrukcia, no zároveň priaznivá hmotnosť.

Jednoduchý skladací systém zvyšuje praktickosť zariadenia. Kolobežku môžete kedykoľvek zložiť a cestu si skrátiť napr. autobusom. Výkonný motor s 500 W zaisťuje veľký dojazd až 60 km a výbornú maximálnu rýchlosť 35 km/h. Je vybavená 3 rýchlostnými režimami pre rôzne zdatných jazdcov. Súčasťou výbavy je predné aj zadné svetlo, ktoré sa stará o zvýšenú bezpečnosť za tmy a horšieho počasia.

Samozrejmosťou sú výškovo nastaviteľné riadidlá, ktoré môže používateľ nastaviť podľa svojej výšky. LCD displej podáva všetky potrebné informácie v prehľadnej forme. Rám konštrukcie je vyrobený z najkvalitnejších hliníkových zliatin a vydrží záťaž až 120 kg. Vďaka svojmu výkonu sa perfektne hodí na dlhé trasy na asfaltových a prírodných cestách.

Elektrická kolobežka JOYOR X5S má iba dva negatíva. Prvým je vysoká cena a druhým dlhšia doba nabíjania. Pri tak vysokom výkone a dojazde sa však nemôžeme čudovať.

Ak patríte medzi tých používateľov, ktorí chcú mať to najlepšie bez ohľadu na cenu, bude pre vás JOYOR X5S skvelou investíciou, ktorá vám prinesie mnoho šťastných kilometrov.

Zobraziť na Heureka.sk >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie elektrokolobežky podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako si vybrať elektrickú kolobežku

Elektrická kolobežka je skvelou alternatívou pre všetkých milovníkov kolobežiek, ktorý od svojho hobby upustili kvôli fyzickej námahe. Tento stroj si zachováva pôvodný tvar avšak s tým rozdielom, že sa na nej dá jazdiť rýchlo, pohodlne a bez námahy. Ak ste sa rozhodli pre kúpu tohto dopravného prostriedku, radi vám poskytneme niekoľko užitočných tipov.

Elektrická kolobežka a jej výhody

Moderné elektrické kolobežky sú skvelým mestským dopravným prostriedkom. Sú malé, kompaktné a ľahké. Zmestíte sa s nimi kdekoľvek a nemusíte riešiť parkovanie a podobné veci.

Zároveň sú elektrické kolobežky schopné prejsť aj väčšie vzdialenosti. Využiť ich môžete na rekreačnú jazdu alebo na kratšie cesty do práce alebo na nákup. Pri jazde nemusíte vynakladať žiadnu námahu.

Kam chcete na elektrickej kolobežke jazdiť?

Pred samotnou kúpou je dobré odpovedať si na túto otázku. Cestovanie do práce, po meste alebo na výlety?

Do mesta

Modely určené na prepravu po meste sú vybavené menšími kolieskami, pretože sa predpokladá jazda po spevnených povrchoch. Takéto typy kolobežiek sú rýchlejšie a lepšie ovládateľné. Elektrické kolobežky mestského typu sú zväčša predávané za nižšiu cenu. Majú tiež podstatne nižšiu hmotnosť a kompaktnejšie rozmery. Väčšinou sa dajú zložiť a odniesť v rukách.

Na výlety

Na pravidelné a dlhšie výlety sa viac hodia väčšie modely, ktoré disponujú vysokou mierou praktickosti a pohodlia. Základom ich výbavy musia byť kvalitné kolieska, ktoré dobre tlmia nárazy na nespevnenom a nerovnom povrchu. Odporúčame vám vyberať spomedzi modelov s výkonom aspoň 300 W, aby ste sa nemuseli obávať razantnejšieho prevýšenia a mohli si užívať vyššiu rýchlosť.

Spôsob riadenia

Spôsob riadenia je jednou z vecí, ktoré majú zásadný vplyv na pohodlnosť riadenia kolobežky. Väčšina modelov disponuje možnosťou ovládania akcelerácie pomocou praktickej páčky na riadidlách. Drahšie typy majú integrovaný tempomat. To ocenia predovšetkým používatelia, ktorí potrebujú elektrickú kolobežku na pravidelné a dlhšie jazdy.

Pri výbere sa tiež môžete stretnúť s gyroskopickým spôsobom riadenia. Meniť rýchlosť je tu možné pomocou pritiahnutia a uvoľnenia riadidiel.

Motor

Motor je srdcom celej kolobežky. Čím vyššia kvalita, tým lepšie. Cenovo najdostupnejšie modely sú obvykle vybavené motorom s výkonom okolo 200 W, tie sa však hodia skôr pre deti. Do mesta sú vhodné kolobežky s výkonom aspoň 300 W. S takýmto modelom viete prejsť na jedno nabitie cca 15 km.

U drahších typov sa môžeme stretnúť s výkonom presahujúcim 500 W. Takýto motor umožňuje dojazd aj niekoľko desiatok kilometrov.

Brzdy

Brzdy sú zásadným bezpečnostným prvkom, ktorým elektrické kolobežky disponujú. Elektrické kolobežky majú buď mechanické alebo elektromagnetické brzdy. Mechanické brzdy sa obsluhujú rovnakým spôsobom, ako to je v prípade klasického bicykla. Elektromagnetické brzdy majú dlhšiu reakčnú dobu a ich obsluha v niektorých prípadoch nemusí byť praktická.

Výdrž batérie

Výdrž batérie je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorým by ste mali venovať pozornosť. Vo všeobecnosti platí, že lacnejšie modely elektrických kolobežiek disponujú nižšou výdržou ako ich drahšie alternatívy. Obvykle sa dojazd kolobežiek pohybuje okolo hodnoty 15 km na jedno nabitie. Doba nabíjania je zase cca 2-6 hodín.

Tie najlepšie modely dokážu na jedno dobitie prejsť aj niekoľko desiatok kilometrov, pri čom dĺžka procesu nabíjania zostane rovnaká. Maximálny dojazd je treba pri výbere nepochybne vziať do úvahy. Niektorým používateľom stačí kratší dojazd, no iným nebude dosť ani niekoľko desiatok kilometrov.

Kolesá

V súčasnosti na trhu dominujú dva typy kolies. Jedným z nich sú nafukovacie kolieska, druhým variantom sú pevné polyuretanové kolesá. Na trhu sú aj modely s kombinovaným osadením kolies.

 • Nafukovacie kolesá disponujú lepšou priľnavosťou k povrchu, čím sa zlepšuje tlmenie prípadných nárazov v členitejšom teréne. Nevýhodou je možnosť prepichnutia
 • Pevné varianty sú tvrdšie a odolnejšie. Najväčšou výhodou je nemožnosť prepichnutia, takže majú menšie nároky na obsluhu

Konštrukcia

Aby boli splnené všetky bezpečnostné opatrenia, je dobré vybrať si elektrickú kolobežku s pevnou konštrukciou. Pri výbere vám odporúčame zamerať sa predovšetkým na hlavný nosný rám, ktorý je najdôležitejším konštrukčným aspektom.

Súčasťou správneho prevedenia konštrukcie sú aj dostatočne pevné a široké riadidlá, o ktoré sa môžete pri jazde oprieť. Samozrejmosťou by mala byť ich výšková nastaviteľnosť.

Náhradné diely

Zistiť si dostupnosť a finančnú náročnosť náhradných dielov elektrických kolobežiek je dobrým krokom pri výbere. Ceny za náhradné diely niektorých výrobcov vás môžu nepríjemne prekvapiť, a tak je lepšie vedieť tieto informácie vopred.

Najpredávanejšie elektrokolobežky podľa Heureky

Najlepšie elektrokolobežky – tipy pre rok 2018
5 (100%) 2 votes

Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte