Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre mužov nielen na Vianoce

Vianoce sú už takmer tu a nákup darčekov pre našich blízkych by sme už nemali viac odkladať. Nezúfajte, že neviete aký darček kúpiť pre otca, manžela, partnera či brata. V tomto článku vás inšpirujeme originálnymi tipmi na úžasné darčeky, ktoré vykúzlia úsmev na tvári každému mužovi.

Aj keď je tento článok zameraný na Vianoce, nenechajte sa tým obmedzovať. Uvedené tipy na darčeky pre mužov sa totiž skvele hodia aj na narodeniny, meniny alebo inú príležitosť.

1) Pilotom vrtuľníka na skúšku

Pilotom vrtuľníka na skúšku

Adrop.sk

Za prvým modelom lietadla sa skrýva Leonardo Da Vinci. Od vtedy sa táto technika posunula do predu a dnes je zážitok z lietania prístupný širokej verejnosti. Pre milovníkov adrenalínu a fanúšikov lietania len ťažko nájdete lepší darček. Vo forme tohto zážitkového darčeku mu umožníte stať sa na chvíľu pilotom vrtulníka.

To je zážitok, na ktorý nikdy nezabudne. Všetko sa udeje pod dohľadom skúseného pilota, ktorý všetko vysvetlí a poskytne asistenciu. V rámci zážitku je možné zobrať so sebou “na palubu” ďalších dvoch ľudí ako divákov, čím sa môže obdarovaný o adrenalínový zážitok podeliť s blízkymi.

2) Farebné ponožky

Farebné ponožky

Astratex.sk

Možno poznáte Happy Socks. Táto slávna firma bola medzi prvými, kto začal vyrábať unikátne ponožky veselých farieb a motívov. Vznikol nový trend a v súčasnosti sa rôzne druhy farebných ponožiek tešia veľkej popularite. Na výber je mnoho tunajších aj zahraničných výrobcov, ktorí sa predháňajú v tom, kto ponúkne krajšie a zaujímavejšie ponožky.

Ak hľadáte praktický darček pre muža, môžu ním byť práve takéto nevšedné ponožky. Každý moderný muž ich určite ocení a ak vyberiete veselý motív, môže ísť aj o podarený vtipný darček.

3) Taška na notebook

Taška na notebook

Alza.sk

Notebooky sa stali našimi každodennými spoločníkmi. Všade ich nosíme so sebou, Dobrým nápadom na praktický darček pre muža môže byť aj taška na notebook. Kvalitná kožená taška na notebook môže byť dobrou voľbou na darček pre kolegu, či dokonca šéfa.

Výhodou týchto tašiek je ich univerzálnosť. Nie je problém v taške preniesť okrem notebooku aj všetky potrebné dokumenty a ďalšie potrebné veci. Taška na notebook môže byť naozaj užitočným každodenným spoločníkom.

4) Nový mobil

Nový mobil

Alza.sk

Dostať na Vianoce nový mobil je skvelým darčekom. Hodí sa nielen na Vianoce, ale ide o skvelý narodeninový darček, alebo darček na meniny. Mobilov je v súčasnosti na výber viac než dosť.

Našim odporúčaním je vybrať pre neho nejakú nadupanú novinku. Môže ňou byť nový iPhone alebo Samsung Galaxy. Sú to krásne smartfóny, ktoré sú vrcholom súčasných mobilných zariadení. Ak sa vám cenovka javí príliš vysoká, môžete siahnuť aj po lacnejších modeloch.

Lacný vianočný darček v podobe cenovo prístupnejšieho smartfónu je vhodný pre menej náročných používateľov. Nie každý si potrpí na najnovších technológiách a mnoho pokročilých funkcií aj tak väčšina užívateľov nevyužije v plnej miere.

5) Fľaša kvalitného alkoholu

Fľaša luxusného alkoholu

Heureka.sk

Kvalitný alkohol v krásnej fľaši je univerzálnym darčekom, ktorým potešíte otca rovnako ako priateľa. Zberateľské edície rôzneho alkoholu totiž môžu slúžiť ako luxusný prípitok a zároveň ako vkusná dekorácia. Estetika fliaš je naozaj na vysokej úrovni.

Nedajte sa však zlákať len vzhľadom. Určite si zistite aj to, aký druh alkoholu konkrétny muž preferuje. Ak si neviete dať s výberom rady, potom môžete siahnuť po kvalitnej whisky, ktorá je reprezentatívnym darčekom pre väčšinu pánov.

6) Hra na hernú konzolu

Hra na hernú konzolu

Alza.sk

V každom mužovi drieme malý chlapec, ktorý sa chce hrať. V dnešnej dobe je k dispozícii množstvo kvalitných herných titulov, ktoré zaujmú aj dospelých hráčov. Dávno to už nie je tak, že by hry boli vyhradené len pre deti.

Ak vyberiete vhodnú hru, ako darček pre brata či partnera, určite mu urobíte radosť. Dajte si záležať na výbere. Zistite si, aký žáner obľubuje a prispôsobte tomu výber. Väčšina hráčov sa zabaví na akčných hrách alebo tzv. RPG (Role playing game) hrách. Ak hľadáte darček pre muža na Vianoce, tak práve novo vydaná hra môže byť skvelou voľbou.

7) Kvalitné tenisky

Tenisky VANS

Vivantis.sk

Hľadáte darček pre chlapa, ktorý si potrpí na štýlovej obuvi? Potom je výber ľahkou úlohou. Vkus je tu silne subjektívnou záležitosťou, preto si všímajte, aké topánky daný muž najradšej nosí. Našim tipom sú napríklad trendové značkové tenisky. Okrem toho, že zaujmú svojim vzhľadom bývajú na Vianoce ponúkané za obzvlášť výhodné ceny.

Pre športovca vyberte športovú obuv, ktorú prispôsobte konkrétnemu športu, ktorému sa venuje. Milovníci turistiky budú jasať, keď pod stromčekom nájdu vysoko kvalitnú trekingovú obuv. Ľudia, ktorí pravidelne behávajú zase nedajú dopustiť na špecializované bežecké topánky. Topánky sú obsiahla kategória, v ktorej nájdete pre každého niečo.

8) Výživové doplnky

Výživové doplnky

Gymbeam.sk

Hľadáte tip na darček pre muža, ktorý pravidelne navštevuje posilňovňu? Asi ťažko nájdete niečo lepšie, ako kvalitný proteínový doplnok výživy, ktorý je “každodenným chlebom” každého športovca. S pomocou proteínového doplnku výživy pomôžete obdarovanému mužovi dosiahnuť jeho fitness ciele.

Svoj výber nemusíte obmedzovať len na proteíny. V ponuke obchodov nájdete veľa zaujímavých a účinných športových doplnkov výživy, takže je z čoho vyberať.

9) Holiaci strojček

Holiaci strojček

Alza.sk

Dobrý holiaci strojček je súčasťou povinnej výbavy každého muža. Starostlivosť o bradu a holenie jednoducho patria k pravidelným činnostiam každého muža, preto je holiaci strojček úžasným darčekom.

Pravdepodobne už holiaci strojček má, no nový model mu určite urobí radosť. Navyše holiaci strojček dokážete kúpiť za dobrú cenu, takže môže ísť o trefný a zároveň lacný darček pre muža na Vianoce.

10) Stieracia mapa

Stieracia mapa

Martinus.sk

Je muž, ktorého chcete obdarovať, vášnivý cestovateľ? Potom mu kúpte stieraciu mapu. Bude si tu môcť symbolicky zoškrabať všetky štáty, ktoré už navštívil a kto vie? Možno ho to podnieti k ďalším cestovateľským dobrodružstvám. K dispozícii sú stieracie mapy sveta, ale aj konkrétnych krajín alebo oblastí, napríklad Vysokých Tatier. Viete tak vybrať mapu presne na mieru pre každého.

Stieracia mapa Európy je napríklad dobrým darčekom pre motorkárov, ktorý si tu môžu zaznačiť všetky svoje motorkárske dobrodružstvá,

11) Smart osobná váha

Smart osobná váha

Alza.sk

Pre moderne zmýšľajúcich mužov je zaujímavým tipom na darček inteligentná váha. Tento šikovný kúsok elektroniky pomáha udržiavať všetky informácie o hmotnosti, BMI a omnoho viac v organizovanej forme a navyše s možnosťou prepojenia so smartfónom.

Inteligentná váha v podstate pomáha používateľovi dosiahnuť svoje fitness ciele efektívnejšie a rýchlejšie.

12) Gramofón

Gramofón

Alza.sk

Gramofón je povinnou výbavou každého audiofila. Ak chcete tip na darček, ktorý poteší milovníka hudby, len sťažka nájdete niečo lepšie, ako gramofón. Pomocou tohto zariadenia bude obdarovanému sprostredkovaný jedinečný hudobný zážitok.

Veď svoje čaro má už len samotné vkladanie platní a príjemný, uchu lahodiaci analógový zvuk vinylov nenahradí žiadny digitálny prístroj. Výsledná kvalita zvuku je však závislá od mnohých faktorov. Lacnejšie a menej kvalitné gramofóny nebudú schopné reprodukcie zvuku v tak vysokej kvalite, ako drahšie a kvalitnejšie gramofóny.

13) Elektrický gril

Elektrický gril

Alza.sk

Muži vo väčšine prípadov milujú grilovanie. Prečo mu na Vianoce neurobiť radosť v podobe elektrického grilu? Tieto šikovné spotrebiče umožňujú vychutnať si grilovanie bez zbytočného dymu a tiež bez potreby kupovať palivo.

Pomocou elektrického grilu môžete bez problémov grilovať aj na balkóne, alebo aj v interiéri. V ponuke eshopov nájdete rôzne druhy elektrických grilov. Niektoré z nich je možné použiť na domáce grilovanie, iné dokážu aj zapiecť toasty a pod.

14) Darčeky do auta

Darčeky do auta

Balabim.sk

Muži si strážia svoje autá ako oko v hlave a zahŕňajú ich množstvom starostlivosti. Pre autičkára je čokoľvek, čo súvisí s autom, naj darček. Darčeky pre mužov do auta zahŕňajú množstvo praktických vymožeností, ako sú napríklad podložky na mobil, držiaky, pomôcky na údržbu interiéru, svietidlá alebo cestovné vankúše.

Zaujímavý a praktický darček pre muža do auta môže byť napríklad aj elektrický obedár , ktorý umožňuje ohriatie jedla priamo v aute. Vo všeobecnosti sú v tejto kategórii produkty, ktoré zlepšia život milovníka automobilov.

15) Motivačný diár

Motivačný diár

Martinus.sk

Máločo poteší cieľavedomého muža tak, ako extra motivácia. Tú mu môžete dodať aj vianočným alebo narodeninovým darčekom v podobe motivačného diára. Nejde o obyčajný diár. Stránky motivačných diárov obsahujú motivačné citáty a návrhy na rôzne aktivity, ktoré môžu pomôcť dosahovať vytýčené ciele.

Konzistencia je pri dosahovaní úspechu v akomkoľvek odvetví najdôležitejšia. S pomocou motivačného diára bude pre obdarovaného ľahšie pracovať efektívne na svojich snoch. Ak je váš priateľ, manžel alebo kamarát zameraný na úspech v živote, potom ho tento malý diár nesmierne poteší.

16) Posilňovací stroj

Posilňovací stroj

Insportline.sk

Baví ho cvičenie a fitness? Skúste ho obdarovať posilňovacím strojom. Možno ho podnietite k ešte frekventovanejšej fyzickej aktivite. Keď máte doma stroj na posilňovanie je vyššia pravdepodobnosť, že budete pravidelne cvičiť. Odpadá vám jedna z najčastejších výhovoriek, a tou je nechuť ísť do posilňovne.

S pomocou posilňovacích strojov viete cvičiť sami doma. Na začiatok môžete vyskúšať posilňovací lavicu. Neskôr, s pribúdajúcimi skúsenosťami a svalmi, sa hodia aj ďalšie stroje. Postupne si tak môžete vyskladať vlastnú domácu posilňovňu.

Pohybová aktivita je zdravá a navyše sa vďaka nej lepšie cítime. Stroj na cvičenie je preto ideálnym darčekom pre každého, kto dbá o svoje zdravie a dobrú náladu.

17) Pánsky náramok

Pánsky náramok

Vivantis.sk

Aj muži chcú byť štýloví a pomáha im k tomu množstvo doplnkov. Medzi klasiky patria pánske náramky. Tie sa vyrábajú v mnohých podobách a z mnohých materiálov. Medzi najobľúbenejšie patrí chirurgická oceľ a koža. Tieto doplnky sú excelentným darčekom pre mužov, ktorí si potrpia na image.

Navyše ide o pomerne lacné darčeky. Ak sa nebojíte za darček minúť viac môžete siahnuť aj po náramkoch zo striebra, alebo zlata. Náramok je našim tipom, no vyberať môžete z bohatej ponuky pánskych doplnkov, ako sú prstene, manžetové gombíky, spony na kravatu, retiazky, prívesky, hodinky a mnoho ďalšieho.

18) Značkové tričko

Značkové tričko

Vivantis.sk

Cool značkové tričko je klasický darček, ktorý sa hodí na rôzne príležitosti. Môžete ním potešiť muža na Vianoce, no aj na meniny či narodeniny. Určite si zistite, akú má preferovanú značku. Potom, čo sa dostanete k tejto potrebnej informácii, je výber jednoduchý. Nebojte sa zaexperimentovať, čo sa farieb a strihu týka. Dobrou správou je, že v predvianočnom období sa dajú kúpiť značkové tričká za vynikajúce ceny.

Pánska móda je obsiahla kategória a nemusíte sa obmedzovať len na tričká. Určite si prezrite aj ponuku svetrov, mikín a ďalšej pánskej módy.

19) Notebook

Notebook

Alza.sk

Ak chcete niekomu na Vianoce urobiť poriadnu radosť, kúpte mu notebook. Nemusíte sa hneď ľakať. Nie vždy musí ísť o drahú kúpu. Niektoré notebooky môžete kúpiť za pár stovák. Všetko závisí od toho, na čo bude používaný.

Notebooky na kancelársku prácu a surfovanie po webe kúpite za omnoho nižšiu cenu, ako hráčske stroje. Zamyslite sa nad tým, aký typ notebooku by sa pre muža, ktorého chcete obdarovať, najviac hodil a následne podľa toho vyberajte.

20) Udica

Udica

Parys.sk

Rybárčenie patrí medzi najobľúbenejšie chlapské voľno časové aktivity. Pobyt v prírode, pokoj a nakoniec aj vzrušenie z úlovku si získali srdcia nespočetne veľa mužov. Ak aj vy máte doma vášnivého rybára, veľmi ho na Vianoce potešíte udicou alebo iným rybárskym príslušenstvom.

Za zváženie stoja určite aj výrobky, ktoré zvyšujú komfort pri rybárčení. Príkladom môže byť pohodlné rybárske kreslo alebo stolička. Ako pomôcku pri výbere myslite na to, čo asi konkrétnemu rybárovi v jeho výbave chýba. Potom vyberiete osobný darček pre muža, ktorý bude povestným “zásahom do čierneho” a obdarovaného náramne poteší.

21) Poľovnícke potreby

Poľovnícke potreby

Alza.sk

Mnoho mužov behom svojho života nájde zaľúbenie v poľovníctve a aktivitách, ktoré ho sprevádzajú. Ak hľadáte darček pre poľovníka, môžete siahnuť po výbave, ktorá urobí túto aktivitu komfortnejšou.

Do úvahy pripadajú chrániče sluchu, rukavice, strelecké okuliare a špeciálne trekingové palice. Všetky tieto veci pomáhajú viac si užiť outdoorové činnosti, ktoré sprevádzajú poľovníctvo.

22) Meteostanica

Meteostanica

Alza.sk

Tipom na praktický darček pre otca, alebo kohokoľvek, kto sa zaujíma o počasie, je meteostanica. Na trhu sú k dispozícii dva typy meteostaníc. Štandardné, ktoré dokážu v prehľadnej forme priniesť základné informácie o počasí. Naproti tomu inteligentné meteostanice toho dokážu omnoho viac. Bez problémov ich viete prepojiť so smartfónom alebo počítačom a rozšíriť ich využitie.

Inteligentná meteostanica je integrálnou súčasťou tzv. Smart home. Bez ohľadu na to, aký typ meteostanice kúpite, vám tento prístroj pomôže lepšie sa pripraviť na počasie. Je preto veľmi užitočným zariadením do každej domácnosti.

23) Štýlový obal na smartfón

Štýlový obal na smartfón

Alza.sk

Nájsť dobre vyzerajúci obal na smartfón sa môže javiť ako ťažká úloha. Možno ste ho zvažovali ako darček na Vianoce pre frajera, no nechali ste sa odradiť zložitým výberom. Nemusí to však byť tak, na webe Alza.sk nájdete množstvo štýlových obalov na rôzne modely smartfónov, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Okrem toho, že tieto obaly vyzerajú naozaj dobre, plnia aj ochrannú funkciu. S ich asistenciou sa zmierňuje dopad občasných pádov na “zdravie” smartfónu. Obal alebo puzdro sú jednoducho povinnou výbavou, ktorá by nemala chýbať žiadnemu používateľovi smartfónu.

24) Inteligentné hodinky

inteligentne hodinky

 

Alza.sk

Inteligentné hodinky obohatia outfit každého moderného muža. Okrem základného účelu, ktorým je zobrazenie času, dokážu ponúknuť mnoho praktických funkcii. Jednou z nich je napríklad bezkontaktné platenie. Ocenia ich aj športovo aktívny ľudia, ktorí si chcú merať svoj pokrok v sile, kondícii či vytrvalosti.

Každý muž, ktorý má v obľube moderné technológie sa z takéhoto darčeka poteší. Pred kúpou odporúčame zistiť aký smartfón používa. To z toho dôvodu, aby sa vám náhodou nestalo, že kúpite hodinky, ktoré by práve jeho smartfón nepodporovali. Ak kúpite inteligentné hodinky tej istej značky ako smartfón, tak tým nič nepokazíte.

25) Outdoorová kamera

Outdoorová kamera

Alza.sk

Do kategórie outdoorových kamier spadajú rôzne videokamery, ktoré majú zvýšenú odolnosť voči otrasom, nárazom a tiež vode a prachu. Pomocou týchto šikovných zariadení môže používateľ zaznamenať všetky svoje adrenalínové outdoorové zážitky bez strachu z poškodenia. Ak hľadáte darček pre niekoho, kto obľubuje adrenalínové športy alebo sa rád potápa, ten nájde využitie v outdoorovej kamere.

Pri výbere si okrem odolnosti dávajte pozor na všetky parametre, ktoré sú dôležité aj pri bežných kamerách. Pozornosť venujte najmä rozlíšeniu a maximálnemu počtu snímok za sekundu (FPS). Tieto dva parametre hrajú kľúčovú úlohu vo výslednej kvalite zaznamenaného obrazu. Určite tiež nechcete, aby sa kamera vybila v najmenej vhodnom okamihu. Pri výbere si preto dajte pozor aj na výdrž batérie.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.2 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
kaja (5. 12. 2019 02:12)

vstupenka na našu repre a kvalitny bvlgari parfem z notina a moj chlap nateseny pod stromcekom

Odpovědět
Uživatel
karol (31. 3. 2021 19:03)

u nás tento rok zahviezdil darček stieracia mapa, tom a jerry pyžamko a japonský nôž od supernože a môj muž bol hneď akoby mal tri ;)

Odpovědět
Uživatel
ewa (28. 4. 2021 18:04)

namiesto holiaceho strojčeka si myslím, že sa muži pomaly vracajú k britve - aspoň tí naši. Cez angrybeards sme im vymysleli také sady starostlivosti o bradu nakolko vsetci traja chodia k barberovi - chodili pred kovidom :D a teraz si to už zvládajú sami doma

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár