Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Najlepšie darčeky pre mužov nielen na Vianoce

30. 10. 2023 Aktualizované

Vianoce sú už takmer tu a nákup darčekov pre našich blízkych by sme už nemali viac odkladať. Nezúfajte, že neviete, aký darček kúpiť pre otca, manžela, partnera či brata. V tomto článku vás inšpirujeme originálnymi tipmi na úžasné darčeky pre muža, ktoré dokážu vykúzliť úsmev na tvári.

Aj keď je tento článok zameraný na Vianoce, nenechajte sa tým obmedzovať. Uvedené tipy na darčeky pre mužov sa totiž skvele hodia aj na narodeniny, meniny alebo inú príležitosť.

1) Bungee jumping – darček nielen na Vianoce

Bungee jumping

Adrop.sk

Začnime naozaj adrenalínovo! Muži majú adrenalín v krvi. A občas ho potrebujú poriadne napumpovať, aby aspoň na chvíľu vystúpili z prísne nalinajkovaného života. Medzi obľúbené adrenalínové zážitky patrí napríklad bungee jumping.

Bungee jumping sa skáče z mosta, žeriava alebo z komína. Vyberať môžete z niekoľko ponúk a dokonca z niekoľko lokalít. Na Slovensku môže obdarovaný skákať v Pezinku, ďalšie lokality sú napríklad v Prahe, Ostrave či Brne. Zoskok je bezpečný. O maximálnu bezpečnosť sa stará tím inštruktorov a Action jump – špeciálny systém lán s kladkou, ktorý brzdí dynamickú silu, čím sa zaručí pohodlné brzdenie.

2) LED fakľa s bluetooth reproduktorom – originálny darček pre muža na záhradu

LED fakľa s bluetooth reproduktorom

Balabim.sk

Len čo sa roztopia ľady a zima ustúpi jari, väčšina mužov trávi čas v záhrade. Aby bolo všetko včas prichystané na večerné grilovačky. Ak uvažujete nad originálnym darčekom pre svojho manžela, priateľa, brata či otca, možno práve takáto fakľa je to pravé orechové.

Táto fakľa je výnimočná v tom, že dokáže prehrávať hudbu. Môžete pomocou nej prehrávať hudbu z mobilného telefónu. Jej tlmené teplé svetlo s efektom plameňa zas znásobí pocit pohody v dobrej spoločnosti. Môžete ju mať postavenú na stole alebo ju zapichnúť do zeme. Originálny darček na akúkoľvek príležitosť.

3) Darčekový set peňaženka a opasok – štýlový darček pre štýlového muža

LED fakľa s bluetooth reproduktorom

Eobuv.sk

Je to škatuľka zabalená v darčekovom papieri? Čo je v nej? Môžete to byť čokoľvek, my však máme pre vás tip na štýlový darček pre štýlového muža. Na internete nájdete množstvo darčekových kompletov, ktorých súčasťou je napríklad pánska peňaženka, opasok, kľúčenka, slnečné okuliare a pod.

Darčekový komplet pánskej peňaženky a opaska Pierre Cardin je ideálny nielen na Vianoce. Potešte muža takýmito luxusnými doplnkami na narodeniny, meniny či pri inej významnej udalosti. Takýto komplet si môžete vytvoriť aj sami, stačí skombinovať pánsky opasok s pánskou peňaženkou.

4) Nový smartfón – darček pre muža, ktorý ide s dobou

Nový mobil

Alza.sk

Dostať na Vianoce nový mobil si v kútiku srdca praje takmer každý z nás. Nový smartfón sa hodí nielen na Vianoce, ide tiež o skvelý narodeninový darček alebo darček na meniny. Mobily zaplnili trh, preto vybrať ten pravý nie je nič jednoduché.

Určite odporúčame nejakú nadupanú novinku. Môže ňou byť nový iPhone alebo Samsung Galaxy. Sú to krásne smartfóny, ktoré sú vrcholom súčasných mobilných zariadení. Ak sa vám cenovka javí príliš vysoká, môžete siahnuť aj po lacnejších modeloch.

Vianočný darček v podobe cenovo dostupnejšieho smartfónu je vhodný pre menej náročných používateľov. Nie každý si potrpí na najnovšie technológie. Niekto vníma mobil iba ako komunikačný prostriedok a vystačí si so základnými funkciami.

5) Fľaša kvalitného alkoholu – výnimočný darček pre výnimočného muža

Fľaša kvalitného alkoholu

Alko90.sk

Kvalitný alkohol v krásnej fľaši je univerzálnym darčekom, ktorým potešíte otca rovnako ako priateľa. Zberateľské edície rôzneho alkoholu totiž môžu slúžiť ako luxusný prípitok, a zároveň ako vkusná dekorácia. Estetika fliaš je naozaj na vysokej úrovni.

Nedajte sa však zlákať len vzhľadom. Určite si zistite aj to, aký druh alkoholu konkrétny muž preferuje. Ak si neviete dať s výberom rady, potom môžete siahnuť po kvalitnej whisky, ktorá je reprezentatívnym darčekom pre väčšinu pánov.

6) Hra na hernú konzolu – pre muža s dušou dieťaťa

Hra na hernú konzolu

Alza.sk

V každom mužovi drieme malý chlapec, ktorý sa chce hrať. V dnešnej dobe je k dispozícii množstvo kvalitných herných titulov, ktoré zaujmú aj dospelých hráčov. Dávno to už nie je tak, že by hry boli vyhradené len pre deti.

Ak vyberiete vhodnú hru, ako darček pre brata či partnera, určite mu urobíte radosť. Dajte si záležať na výbere. Zistite si, aký žáner obľubuje a prispôsobte tomu výber. Väčšina hráčov sa zabaví na akčných hrách alebo tzv. RPG (Role playing game) hrách. Ak hľadáte darček pre muža na Vianoce, tak práve novo vydaná hra môže byť skvelou voľbou.

7) Kvalitné tenisky – pre športovo založeného muža

Fľaša kvalitného alkoholu

Top4running.sk

Hľadáte darček pre muža, ktorý si potrpí na štýlovej obuvi? Potom je výber veľmi jednoduchý. Vkus je tu silne subjektívnou záležitosťou, preto si všímajte, aké topánky daný muž najradšej nosí. Naším tipom sú napríklad trendové značkové tenisky. Okrem toho, že zaujmú svojím vzhľadom, bývajú na Vianoce ponúkané za obzvlášť výhodné ceny.

Pre športovca vyberte športovú obuv, ktorú prispôsobte konkrétnemu športu, ktorému sa venuje. Milovníci turistiky budú jasať, keď pod stromčekom nájdu vysoko kvalitnú trekingovú obuv. Ľudia, ktorí pravidelne behávajú, zase nedajú dopustiť na špecializované bežecké topánky. Topánky sú široká kategória, v ktorej nájdete pre každého niečo.

8) Šoférom obrneného transportéru – pre každého muža, ktorý si chce zaspomínať

Šoférom obrneného transportéru

Adrop.sk

Tento darček je určite ideálny pre každého muža, ktorý si za svojich čias odslúžil povinnú vojenskú službu. Potešiť ním však môžete každého chlapa, ktorý má rad všetko okolo army. Jazda sa koná v Oščadnici na 2 alebo 4,5 km trase. 

Zážitok sa začína stretnutím s inštruktorom a úvodným zaškolením. Po zaškolení nasadne do obojživelníka BPV, s ktorým prebrodí rieky, zdolá bahno aj jazdu po lesnom teréne. Bojové vozidlo pechoty ho prenesie celkom do iného sveta. Jazda na tomto obrnenom transportéri v obdarovanom zanechá nezabudnuteľné spomienky.

9) Holiaci strojček – darček pre muža, ktorému záleží na výzore

Holiaci strojček

Alza.sk

Dobrý holiaci strojček je súčasťou povinnej výbavy každého muža. Starostlivosť o bradu a holenie jednoducho patria k pravidelným činnostiam každého muža, preto je holiaci strojček perfektným darčekom.

Pravdepodobne už holiaci strojček má, no nový model mu určite urobí radosť. Navyše holiaci strojček dokážete kúpiť za dobrú cenu, takže môže ísť o trefný, a zároveň lacný darček pre muža na Vianoce.

10) Stieracia mapa – darček pre muža cestovateľa

Stieracia mapa

Balabim.sk

Je muž, ktorého chcete obdarovať, vášnivý cestovateľ? Potom mu kúpte stieraciu mapu. Na nej si môže odkryť všetky štáty, ktoré už navštívil. Kto vie? Možno ho to podnieti k ďalším cestovateľským dobrodružstvám. K dispozícii sú stieracie mapy sveta, ale aj konkrétnych krajín alebo oblastí, napríklad Vysokých Tatier. Viete tak vybrať mapu presne na mieru pre každého.

Stieracia mapa Európy je napríklad dobrým darčekom pre motorkárov, ktorý si tu môžu zaznačiť všetky svoje motorkárske dobrodružstvá.

11) Smart osobná váha – darček pre muža, ktorý chce byť vo forme

Smart osobná váha

Alza.sk

Pre moderne zmýšľajúcich mužov je zaujímavým tipom na darček inteligentná váha. Tento šikovný kúsok elektroniky pomáha udržiavať všetky informácie o hmotnosti, BMI a omnoho viac v organizovanej forme a navyše s možnosťou prepojenia so smartfónom.

Inteligentná váha v podstate pomáha používateľovi dosiahnuť svoje fitness ciele efektívnejšie a rýchlejšie.

12) Soundbar – darček pre dokonalý zvuk

Soundbar

Alza.sk

Soundbar je dokonalé zariadenie pre dokonalý zvuk. Filmy, hry či hudba, všetko prehrá tak čisto, až vám z toho zvuku nabehnú zimomriavky. V ponuke je množstvo rôznych soundbarov, preto vyberajte podľa parametrov, a samozrejme podľa ceny.

Darujte svojmu najbližšiemu túto technologickú vymoženosť, ktorá premení jeho obývačku na domáce kino. A kto vie, možno vás z času na čas pozve, aby ste si s ním vychutnali ten nadpozemský zvuk.

13) Kosačka – pre dokonalý trávnik

Kosačka

4home.sk

Vidíte, ako sa niekoľkokrát do týždňa trápi na záhrade, len aby dosiahol dokonalý anglický trávnik? Ak ste si všimli, že by sa mu zišla nová kosačka, máte perfektný tip nielen na vianočný darček. Kvalitná a výkonná kosačka poteší aj na narodeniny.

Voľte medzi benzínovými, elektrickými či akumulátorovými kosačkami. Závisí od toho, aký veľký trávnik potrebuje pokosiť, aký má prístup k elektrickej siete, tiež od toho, čo všetko od kosačky očakávate. Ponuka je bohatá. Ak si neviete vybrať, určite si dajte poradiť od odborníkov.

14) Darčeky do auta – pre muža, ktorý trávi veľa času na cestách

Darčeky do auta

Balabim.sk

Muži si strážia svoje autá ako oko v hlave a zahŕňajú ich až materskou starostlivosťou. Pre autičkára je čokoľvek, čo súvisí s autom, naj darček. Darčeky pre mužov do auta zahŕňajú množstvo praktických vymožeností, ako sú napríklad podložky na mobil, držiaky, pomôcky na údržbu interiéru, svietidlá alebo cestovné vankúše.

Zaujímavý a praktický darček pre muža do auta môže byť napríklad aj elektrický obedár, ktorý umožňuje ohriatie jedla priamo v aute. Vo všeobecnosti sú v tejto kategórii produkty, ktoré zlepšia život milovníka automobilov.

15) Motivačný diár – darček pre muža, ktorý sa rád inšpiruje

Motivačný diár

Mall.sk

Máločo poteší cieľavedomého muža tak, ako extra motivácia. Tú mu môžete dodať aj vianočným alebo narodeninovým darčekom v podobe motivačného diára. Nejde o obyčajný diár. Stránky motivačných diárov obsahujú motivačné citáty a návrhy na rôzne aktivity, ktoré môžu pomôcť dosahovať vytýčené ciele.

Konzistencia je pri dosahovaní úspechu v akomkoľvek odvetví najdôležitejšia. S pomocou motivačného diára bude pre obdarovaného ľahšie pracovať efektívne na svojich snoch. Ak je váš priateľ, manžel alebo kamarát zameraný na úspech v živote, potom ho tento diár nesmierne poteší.

16) Bežecký pás – pre zdravý beh v pohodlí domova

Bežecký pás

Insportline.sk

Baví ho cvičenie a fitness? Skúste ho obdarovať napríklad bežeckým pásom. Možno ho podnietite k ešte vyššej fyzickej aktivite. Keď bude mať doma svoj vlastný bežecký pás, je tu vyššia pravdepodobnosť, že bude pravidelne cvičiť.

Pohybová aktivita je zdravá, a navyše sa vďaka nej lepšie cítime. Preto ideálnym darčekom pre každého, kto dbá o svoje zdravie a dobrú náladu, je akýkoľvek posilňovací stroj.

17) Pánsky náhrdelník – pre každého elegantného muža

Pánsky náhrdelník

Olivie.sk

Aj muži chcú byť štýloví a pomáha im k tomu množstvo doplnkov. Medzi klasiky patria pánske náhrdelníky a retiazky. Tie sa vyrábajú v mnohých podobách a z mnohých materiálov. Medzi najobľúbenejšie patrí chirurgická oceľ a koža. Tieto doplnky sú excelentným darčekom pre mužov, ktorí si potrpia na image.

Navyše ide o pomerne lacné darčeky. Ak sa nebojíte za darček minúť viac, môžete siahnuť aj po šperkoch zo striebra alebo zlata. Vyberať môžete z bohatej ponuky pánskych doplnkov, ako sú prstene, manžetové gombíky, spony na kravatu, retiazky, prívesky, hodinky a mnoho ďalšieho.

18) Pánske tričko – tričko do práce aj na voľný čas

Pánske tričko

Bonprix.sk

Cool tričko je klasický darček, ktorý sa hodí na rôzne príležitosti. Môžete ním potešiť muža na Vianoce, no aj na meniny či narodeniny. Určite si zistite, akú má preferovanú značku. Potom, čo sa dostanete k tejto potrebnej informácii, je výber jednoduchý. Nebojte sa zaexperimentovať, čo sa farieb a strihu týka. Dobrou správou je, že v predvianočnom období sa dajú kúpiť značkové tričká za vynikajúce ceny.

Pánska móda je obsiahla kategória a nemusíte sa obmedzovať len na tričká. Určite si prezrite aj ponuku svetrov, mikín a ďalšej pánskej módy.

19) Notebook – darček pre muža na prácu aj zábavu

Notebook

Alza.sk

Ak chcete niekomu na Vianoce urobiť poriadnu radosť, kúpte mu notebook. Nemusíte sa hneď ľakať. Nie vždy musí ísť o drahú kúpu. Niektoré notebooky môžete kúpiť za pár stovák. Všetko závisí od toho, na čo bude používaný.

Notebooky na kancelársku prácu a surfovanie po webe kúpite za omnoho nižšiu cenu ako hráčske stroje. Zamyslite sa nad tým, aký typ notebooku by sa pre muža, ktorého chcete obdarovať, najviac hodil a následne podľa toho vyberajte.

20) Box na výrobu noža – darček pre muža v štýle “urob si sám”

Box na výrobu noža

Adrop.sk

Trávi váš partner, manžel, otec či brat veľa času v prírode? Pobyt v prírode, pokoj a nakoniec aj vzrušenie zo zdolávania rôznych výziev sú sprievodnými javmi turistiky, horolezectva či táborenia. Ak aj vy máte doma vášnivého outdoráka, na Vianoce ho určite potešíte kutilským boxom s prvkami na výrobu vlastného noža.

Vlastnoručne vyrobený nôž poteší nielen na výpravách do divočiny. Hodiť sa môže aj v kuchyni alebo pri rôznych opravách. Takýto originálny darček, ktorý vyskúša schopnosti každého muža, bude povestným zásahom do čierneho.

21) Poľovnícke potreby – darček pre muža poľovníka

Poľovnícke potreby

Alza.sk

Mnoho mužov počas svojho života nájde zaľúbenie v poľovníctve a aktivitách, ktoré ho sprevádzajú. Ak hľadáte darček pre poľovníka, môžete siahnuť po výbave, ktorá urobí túto aktivitu komfortnejšou.

Do úvahy pripadajú ďalekohľady, strelecké palice, strelecké okuliare a chrániče sluchu a špeciálne trekingové palice. Všetky tieto veci pomáhajú viac si užiť outdoorové činnosti, ktoré sprevádzajú poľovníctvo.

22) Meteostanica – darček pre muža na sledovanie počasia

Meteostanica

Alza.sk

Tipom na praktický darček pre otca, alebo kohokoľvek, kto sa zaujíma o počasie, je meteostanica. Na trhu sú k dispozícii dva typy meteostaníc. Štandardné, ktoré dokážu v prehľadnej forme priniesť základné informácie o počasí. Naproti tomu inteligentné meteostanice toho dokážu omnoho viac. Bez problémov ich môže prepojiť so smartfónom alebo počítačom a rozšíriť ich využitie.

Inteligentná meteostanica je integrálnou súčasťou tzv. Smart home. Bez ohľadu na to, aký typ meteostanice kúpite, tento prístroj pomôže lepšie sa pripraviť na počasie. Je preto veľmi užitočným zariadením do každej domácnosti a ideálnym darčekom nielen na Vianoce.

23) Kozmetická sada – darček pre muža, ktorý chce pekne voňať

Kozmetická sada

Notino.sk

Tradičný darček? A prečo nie? Kozmetické sady už akosi patria pod vianočný stromček. Dokonca, mnoho mužov sa na takéto “prekvapenie” spolieha. Najmä tí, ktorí nemajú čas na nákupy v drogérii. Darujte mu sadu prípravkov od obľúbenej značky. Môže to byť Addidas, Nivea, Axe, Gilette alebo drahšie značky.

Sady obsahujú sprchový gél 2 v 1, deodorant, penu na holenie, vodu po holení, parfum a mnoho iného. Stačí sa porozhliadnuť, niečo vám určite ťukne do oka.

24) Ručné náradie – darček pre domáceho kutila

Ručné náradie

4home.sk

Ručného náradia nikdy nie je dosť. Najmä ak sa stále niečo opravuje, montuje, vyrába. Nakuknite do dieľničky oslávenca a skúste zistiť, čo by potreboval. Kufríky s ručným náradím sú bohato vybavené, stačí len vybrať ten správny.

Skrutkovače, kliešte, kľúče, to všetko má? Možno mu chýba nejaké elektrické náradie. Aku vŕtačka, brúska a iné ručné náradie je darček, ktorý zaručene poteší.

25) Dron – darček pre muža nielen pod stromček

Ručné náradie

Aerium.sk

Ako sa hovorí, kam človek nemôže, tam pošle dron. Kým tieto lietajúce stroje boli ešte nedávno novinkou vo svete technológií, dnes už v ňom zastávajú významné miesto. Drony dokážu zachytiť aj to, čo by ste s bežným fotoaparátom či kamerou nikdy nenahrali.

Zábery z vtáčej perspektívy sa hodia do vašich rodinných videí, do prezentácií a reklamných spotov. Dron by ste si mali vybrať podľa vašich cenových možností a základných parametrov. Tým máme na mysli výdrž batérie, spôsob ovládania, rozlíšenie fotoaparátu, odolnosť alebo prítomnosť GPS a gyroskopickej stabilizácie. Pozor však na povinnosť dron registrovať. Don pre deti tejto povinnosti nepodlieha, ale ak kúpite klasický dron s kamerou, nový majiteľ sa registrácii určite nevyhne.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Chcelo by to iný darček pre chlapa? Nazrite do nášho výberu darčekov pre manžela, pre dedka a najlepších darčekov na narodeniny.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.2 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
kaja (5. 12. 2019 02:12)

vstupenka na našu repre a kvalitny bvlgari parfem z notina a moj chlap nateseny pod stromcekom

Odpovědět
Uživatel
karol (31. 3. 2021 19:03)

u nás tento rok zahviezdil darček stieracia mapa, tom a jerry pyžamko a japonský nôž od supernože a môj muž bol hneď akoby mal tri ;)

Odpovědět
Uživatel
ewa (28. 4. 2021 18:04)

namiesto holiaceho strojčeka si myslím, že sa muži pomaly vracajú k britve - aspoň tí naši. Cez angrybeards sme im vymysleli také sady starostlivosti o bradu nakolko vsetci traja chodia k barberovi - chodili pred kovidom :D a teraz si to už zvládajú sami doma

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár