Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

20 tipov na najlepšie zážitkové darčeky 2023

19.10.2022 Kornel Kubík Kornel Kubík

Hľadáte originálny darček, ktorý prinesie kopec radosti, ale nedarí sa vám nájsť nič vhodné? Prekvapte oslávenca či oslávenkyňu zážitkovým darčekom. Venujete tak nezabudnuteľné spomienky či dokonca splníte sen alebo túžby.

Pripravili sme pre vás inšpiráciu na zážitky ako darček osobitne pre mužov, ženy, deti aj páry. Objavíte medzi nimi unikátne, romantické aj adrenalínové zážitky. Zabodujete s nimi na narodeniny, výročie vzťahu aj na Vianoce.

Originálne zážitky pre mužov

1) Jazda na formule

Jazda na formule

Adrop.sk

Ak máte záujem dopriať dokonalé potešenie pre fanúšika sveta automobilových pretekov, len máločo ocení viac, než sadnúť si do monopostu formuly. Následne šliapnuť na plyn a okúsiť vysokú rýchlosť na vlastnej koži, to patrí medzi zážitky ako darček, ktorými sa plnia chlapské sny. Na slovenských okruhoch môžete darovať jazdu na formule ADAC MASTERS alebo F4. Obdarovanému môžete prezradiť, že ho čaká zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Náš tip

Radšej ako na formule by si zajazdil na superšportiaku Porsche, Ferrari či Lamborghini? Alebo túži po offroade či elektrickej Tesle? Ponuka auto-moto zážitkových darčekov je mimoriadne bohatá, to pravé orechové nájdete pre každého.

2) Výcvik lezenia na skalách

Kurz lezenia na skalách

Adrop.sk

Viac než sila motorov ho dokáže nadchnúť prekonávanie seba samého? Ak zároveň rád obdivuje prírodu z jej vrcholov, prekvapiť ho môžete kurzom lezenia na skalách. Výcvik je určený pre začiatočníkov, teda vôbec neprekáža, ak chlapovi chýbajú akékoľvek skúsenosti.

Pod vedením inštruktora sa zoznámi s výstrojom a osvojí si základné techniky lezenia. A to v krásnom prostredí Súľovských skál. Zážitok ako darček plný dobrodružstva, ale i námahy a potu, môže ľahko prerásť do novej záľuby.

3) Pilotom na skúšku

Pilotom na skúšku

Adrop.sk

Na plnenie snov nikdy nie je neskoro. Túžil váš partner či otec niekedy stať sa pilotom? Alebo aspoň jedenkrát si sadnúť do kokpitu lietadla a vzlietnuť k oblakom? Ak odpovedáte kladne, tak poukazom na zážitkový darček s názvom „Pilotom na skúšku“ trafíte presne do čierneho.

Pod vedením profesionálneho pilota najprv absolvuje zaškolenie, a následne vo vzduchu bude môcť na chvíľu prebrať riadenie. Výhodou je, že tento originálny darček je dostupný v regiónoch na celom Slovensku, a to celoročne.

4) Bagristom na jednu hodinu

Bagristom na jednu hodinu

Adrop.sk

V detstve s hračkárskym bagrom na pieskovisku kopal tunely takmer každý chalan. Nejednému z nich túžba vyskúšať si naozajstný rýpadlový nakladač ostala až do dospelosti.

Poukaz na neobvyklý zážitkový darček obsahuje zapožičanie bagra s inštruktážou skúseného bagristu na celých 60 minút. Súčasťou programu je v prvom kroku zaškolenie, ako ovládať ťažký stroj, a potom sa už možno tešiť na zvládanie úloh bagristu.

5) Prehliadka pivovaru s degustáciou

Prehliadka pivovaru s degustáciou

Adrop.sk

Prekročiť bránu pivovaru a na vlastné oči vidieť, ako sa pripravuje zlatistý mok. Takýto deň by aspoň raz v živote mal absolvovať každý milovník tohto nápoja. Ak tak ešte neurobil, odporúčame to vášmu blízkemu dopriať ako zážitkový darček.

Sprievodca návštevníkom poodhalí zákulisie celého postupu výroby piva a pridá množstvo zaujímavých informácií. Záver návštevy v jednom zo slovenských pivovarov navyše vyvrcholí degustáciou piva a občerstvením.

6) Kurz prežitia

Kurz prežitia

Adrop.sk

Nebojí sa žiadnej výzvy a má dobrodružnú povahu? Dokázal by však prežiť v prírode bez technologických vymožeností? Ako posledný tip na zážitkový darček pre pánov tu máme ozaj netradičný kurz prežitia pre odvážlivcov.

Spolu so skúseným profesionálom sa vyberú na jeden alebo viacero dní do divočiny. Tam sa naučia, ako si zaobstarať potravu a vodu, postaviť prístrešok, či orientovať sa v teréne. Obdarovaný si odtiaľ odnesie kopec praktických rád a najmä unikátne spomienky. Pochváliť sa bude môcť skúsenosťou, akú v dnešnej dobe zažije iba málokto.

Originálne zážitky pre ženy

1) Thajská masáž

zazitkove darceky - thajska masaz

Adrop.sk

V dnešnom uponáhľanom svete by si každý človek mal májsť čas sám pre seba. Relaxačná masáž je skvelým riešením kedy si oddýchne telo aj myseľ. Máte vo svojej blízkosti nejakú ženu, ktorá bude mať o chvíľu sviatok a viete, že by takýto oddych potrebovala?

Ak áno tak darček v tejto podobe bude skvelou voľbou. Na výber máte niekoľko typov masáží a to napríklad masáž tváre, Tok Sen alebo aloe vera. Či už sú to narodeniny, meniny alebo Vianoce, tento darček sa hodí pre každú príležitosť.

2) Romantická večera v centre Bratislavy

zazitkove darceky - romanticka vecera

Adrop.sk

Všetci vieme, že ženy milujú romantiku ako z filmu. Pokiaľ máte záujem, aby sa z klasického pozvania do reštaurácie stal nezabudnuteľný zážitkový darček, máme pre vás vynikajúci tip. Romantickú večeru v centre Bratislavy.

Špeciality thajskej kuchyne si vychutnáte v dvojpodlažnej budove s výhľadom na celú Bratislavu. Večeru môžete zakončiť skvelým dezertom alebo netradičným koktejlom. Takýto darček je vhodný nie len pre vašu priateľku/manželku ale napríklad aj pre mamu, sestru či kamarátku.

3) Motorový paragliding

Motorový paragliding

Adrop.sk

Obľubuje vaša blízka adrenalínové zážitky? Prekvapte ju poukazom na priam neopísateľné dobrodružstvo v oblakoch s úchvatnými výhľadmi. Presne to prináša motorový paragliding, na ktorý sa obdarovaná vyberie spoločne s inštruktorom. To, ako dlho budú lietať vo vzduchu s vrtuľou za chrbtom, závisí od zakúpeného poukazu. Výhodou oproti klasickému paraglidingu je to, že motorový nevyžaduje vyčkávať na optimálne termické prúdy.

4) Vychádzka alebo lekcie jazdenia na koni

Adrop.sk

Zatiaľ čo muži majú bližšie ku koňom pod kapotou, ženy častejšie obdivujú tie štvornohé. Jazdenie na koni v prírode má pre človeka pozitívne účinky. Ide o vynikajúci aktívny relax, ako sa odreagovať od každodenných povinností. Ak pátrate po vhodnom prekvapení pre milovníčku týchto krásnych zvierat, vychádzka na koni či rovno kurz jazdenia, bude radosť prinášajúci zážitok ako darček.

5) Moderovanie v rádiu na skúšku

Moderovanie v rádiu na skúšku

Adrop.sk

Zaujíma vašu blízku svet médií, či dokonca patrí medzi jej želania stať sa moderátorkou? Premeňte jej sen na realitu a umožnite jej vyskúšať si, aké je to byť moderátorkou v rádiu. Čo všetko ju čaká? Najskôr ju profesionálny moderátor uvedie do základných princípov tejto práce. A následne si môže nasadiť slúchadlá a 60 minút vysielať naživo. Počas nich stihne moderovať správy, dopravný servis či uviesť hudobnú novinku. Ako pamiatku si uchová nielen jedinečné spomienky, ale aj video a zvukový záznam z vysielania.

6) Zážitkový kurz

najlepsie zazitkove darceky

Adrop.sk

Má vaša blízka potrebu sa stále učiť niečo nové? Zážitkový kurz môže byť v tomto prípade skvelým darčekom. V ponuke nájdete kurzy varenia gréckej, francúzskej či indickej kuchyne. Prípadne ak sa venuje fotografovaniu alebo by rada začala, tak kurz fotografovania by jej určite prišiel vhod. V prípade, že má rada adrenalín môžete zvoliť ako darček kurz snowkitingu alebo horolezectva.

Originálne zážitky pre dvoch

1) Vyhliadkový let balónom

Vyhliadkový let balónom

Adrop.sk

Mať svet ako na dlani a obdivovať nádhernú prírodu, hrady či zámky… Let balónom patrí medzi nezabudnuteľné a najkrajšie romantické výlety. Ideálny zážitkový darček pre zamilovaný pár, či k výročiu rodičov, ktorí ocenia pokojný let ponad krásami Slovenska.

Teplovzdušným balón si môžu vychutnať panoramatické výhľady na svoj rodný kraj či akýkoľvek iný kút krajiny, podľa vlastného želania. Zaujímavým tipom je zimný expedičný let balónom nad Tatrami, ktorý nadchne všetkých nadšencov našich hôr.

2) Oddychový pobyt pre dvoch v rôznych európskych krajinách

najlepsie zazitkove darceky - oddychovy pobyt

Adrop.sk

Chcel sa niekedy ísť pozrieť oslávenec do Talianska, Švajčiarska či Nemecka no doteraz sa mu to nepodarilo? Môžete mu to dopriať vo forme oddychového pobytu v jednej z týchto krajín. Okrem nich sa nachádzajú v ponuke aj ďalšie. Samozrejme vhodným darčekom to určite bude aj vtedy ak už v danej krajine bol.

Relax by mal byť pravidelnou súčasťou každého človeka. Neustála práca, starosti a stres nie je zdraviu prospešné. Preto ak viete, že váš blízky by potreboval pár dní oddychu, tak tento darček bude určite lepšou voľbou ako nejaký darčekový kôš.

3) Kurzy varenia všetkých kuchýň sveta

Kurzy varenia všetkých kuchýň sveta

Adrop.sk

Poukážku na zážitkový kurz varenia radíme medzi originálne darčeky pre partnerov, pre ktorých je varenie či pečenie vášňou. Ak dobre poznáte ich obľúbené chute, stačí nasmerovať svoje kroky do rozmanitej ponuky kurzov. Medzi najobľúbenejšie patrí talianska či francúzska kuchyňa, nechýba ani exotika, indické či thajské jedlá. Ale i čoraz obľúbenejšia vegetariánska kuchyňa, morské plody či dobroty z čokolády. Potešenie to bude nielen pre obdarovaných. Po skončení kurzu pod taktovkou výborného šéfkuchára sa iste radi pochvália aj vám s novými chutnými špecialitami.

4) Tandemový zoskok

Tandemový zoskok

Adrop.sk

Hľadáte zážitkový darček pre adrenalínových nadšencov? Ak ani jedna polovička z páru nemá strach z výšok, venujte im poukážku na tandemový zoskok. Vychutnať si ho môžu hneď viacerými spôsobmi. Na výber je skok s padákom z lietadla alebo z vrtuľníka, a to v krajoch naprieč celým Slovenskom.

Vravíte, že toto dobrodružstvo už má dvojica za sebou, a chcelo by to nový nápad? Úžasným prekvapením môže byť tandemový paragliding, teda lietanie na padákovom klzáku, pričom pasažieri sú upevnení v sedačke. O riadnu dávku pocitov šťastia a panoramatických výhľadov nebude núdza.

Originálne zážitky pre deti

1) Lietanie v Hurricane Factory

Lietanie v Hurricane Factory

Adrop.sk

Deti, ktoré obľubujú dobrodružstvo, potešíte možnosťou zalietať si vo veternom tuneli v Hurricane Factory. Ten simuluje voľný pád, akoby ste vyskočili z lietadla. A to vďaka tomu, že v letovej komore prúdi vzduch s rýchlosťou až 270 km/hod, ktorý nadnáša telo.

O bezpečnosť sa nemusíte obávať. Dieťa najprv absolvuje zaškolenie, dostane ochranné prvky a na všetko dohliada skúsený inštruktor. Veterný tunel v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie zážitkové darčeky, a to nielen pre najmladších, ale aj dospelých. Zalieta si celá vaša rodina? Na pamiatku si budete môcť nechať vyhotoviť videozáznam.

2) Jazda v športovom aute pre teenagerov

Jazda v športovom aute pre teenagerov

Adrop.sk

Takmer každý chalan obdivuje luxusné a rýchle autá, avšak šoférovať superšportiak sa javí ako nesplniteľný sen. O to väčšiu radosť tínedžerovi urobíte, ak mu prezradíte, že na okruhu to ide aj bez vodičského preukazu. Stačí mať minimálne 12 rokov a výšku 150 cm.

Keď k tomu dodáte, že sadnúť si môže za volant Porsche 911 GT3 alebo Ford Mustang GT V8, bude to ten najlepší zážitkový darček. Bezpečnosť zaručuje inštruktor, ktorý sedí na mieste spolujazdca. Hoci o nezabudnuteľných spomienkach niet pochybností, odniesť si so sebou môže aj video z jazdy.

3) Ošetrovateľ v útulku na jeden deň

Ošetrovateľ v útulku na skúšku

Adrop.sk

Keď budem veľký, chcem byť veterinár, či starať sa o zvieratá… Čosi podobné počúva z úst svojich detí kopec rodičov. Čo tak im toto prianie splniť už dnes? Na jeden deň si môžu vyskúšať, aké je byť ošetrovateľom v útulku. Čaká ich ranná kontrola zvierat, príprava a podávanie jedla či venčenie. Výsledkom je výnimočný zážitkový darček pre milovníkov zvierat, vďaka ktorému nielen strávia krásny čas so štvornohými priateľmi, ale navyše budú aj užitoční.

4) Detský kurz varenia

Detský kurz varenia

Adrop.sk

Rastie u vás doma malý kuchár alebo kuchárka? Tento jedinečný zážitok, plný chutného jedla a zábavy, bude to pravé. Kurz varenia je špeciálne prispôsobený deckám. Prebieha počas víkendového doobedia, kedy si partia rovesníkov pripraví dobroty, ktoré sú medzi deťmi najobľúbenejšie. Ako napríklad kuracie nugetky, cheeseburgre alebo cookies sušienky, a to pod vedením skúseného kuchára. Darček ako zážitok je vhodný pre deti od 6 do 15 rokov, pričom v ponuke nájdete kurzy osobitne pre mladšie a staršie deti.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.3 (3 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár