Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

20 tipov na najlepšie zážitkové darčeky 2022

Dátum 5.1.2022 Kornel Kubík Kornel Kubík

Hľadáte originálny darček, ktorý prinesie kopec radosti, ale nedarí sa vám nájsť nič vhodné? Prekvapte oslávenca či oslávenkyňu zážitkovým darčekom. Venujete tak nezabudnuteľné spomienky či dokonca splníte sen alebo túžby.

Pripravili sme pre vás inšpiráciu na zážitky ako darček osobitne pre mužov, ženy, deti aj páry. Objavíte medzi nimi unikátne, romantické aj adrenalínové zážitky. Zabodujete s nimi na narodeniny, výročie vzťahu aj na Vianoce.

Originálne zážitky pre mužov

1) Jazda na formule

Jazda na formule

Adrop.sk

Ak máte záujem dopriať dokonalé potešenie pre fanúšika sveta automobilových pretekov, len máločo ocení viac, než sadnúť si do monopostu formuly. Následne šliapnuť na plyn a okúsiť vysokú rýchlosť na vlastnej koži, to patrí medzi zážitky ako darček, ktorými sa plnia chlapské sny. Na slovenských okruhoch môžete darovať jazdu na formule ADAC MASTERS alebo F4. Obdarovanému môžete prezradiť, že ho čaká zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Náš tipNáš tip

Radšej ako na formule by si zajazdil na superšportiaku Porsche, Ferrari či Lamborghini? Alebo túži po offroade či elektrickej Tesle? Ponuka auto-moto zážitkových darčekov je mimoriadne bohatá, to pravé orechové nájdete pre každého.

2) Výcvik lezenia na skalách

Kurz lezenia na skalách

Adrop.sk

Viac než sila motorov ho dokáže nadchnúť prekonávanie seba samého? Ak zároveň rád obdivuje prírodu z jej vrcholov, prekvapiť ho môžete kurzom lezenia na skalách. Výcvik je určený pre začiatočníkov, teda vôbec neprekáža, ak chlapovi chýbajú akékoľvek skúsenosti.

Pod vedením inštruktora sa zoznámi s výstrojom a osvojí si základné techniky lezenia. A to v krásnom prostredí Súľovských skál. Zážitok ako darček plný dobrodružstva, ale i námahy a potu, môže ľahko prerásť do novej záľuby.

3) Pilotom na skúšku

Pilotom na skúšku

Adrop.sk

Na plnenie snov nikdy nie je neskoro. Túžil váš partner či otec niekedy stať sa pilotom? Alebo aspoň jedenkrát si sadnúť do kokpitu lietadla a vzlietnuť k oblakom? Ak odpovedáte kladne, tak poukazom na zážitkový darček s názvom „Pilotom na skúšku“ trafíte presne do čierneho.

Pod vedením profesionálneho pilota najprv absolvuje zaškolenie, a následne vo vzduchu bude môcť na chvíľu prebrať riadenie. Výhodou je, že tento originálny darček je dostupný v regiónoch na celom Slovensku, a to celoročne.

4) Bagristom na jednu hodinu

Bagristom na jednu hodinu

Adrop.sk

V detstve s hračkárskym bagrom na pieskovisku kopal tunely takmer každý chalan. Nejednému z nich túžba vyskúšať si naozajstný rýpadlový nakladač ostala až do dospelosti.

Poukaz na neobvyklý zážitkový darček obsahuje zapožičanie bagra s inštruktážou skúseného bagristu na celých 60 minút. Súčasťou programu je v prvom kroku zaškolenie, ako ovládať ťažký stroj, a potom sa už možno tešiť na zvládanie úloh bagristu.

5) Prehliadka pivovaru s degustáciou

Prehliadka pivovaru s degustáciou

Adrop.sk

Prekročiť bránu pivovaru a na vlastné oči vidieť, ako sa pripravuje zlatistý mok. Takýto deň by aspoň raz v živote mal absolvovať každý milovník tohto nápoja. Ak tak ešte neurobil, odporúčame to vášmu blízkemu dopriať ako zážitkový darček.

Sprievodca návštevníkom poodhalí zákulisie celého postupu výroby piva a pridá množstvo zaujímavých informácií. Záver návštevy v jednom zo slovenských pivovarov navyše vyvrcholí degustáciou piva a občerstvením.

6) Kurz prežitia

Kurz prežitia

Adrop.sk

Nebojí sa žiadnej výzvy a má dobrodružnú povahu? Dokázal by však prežiť v prírode bez technologických vymožeností? Ako posledný tip na zážitkový darček pre pánov tu máme ozaj netradičný kurz prežitia pre odvážlivcov.

Spolu so skúseným profesionálom sa vyberú na jeden alebo viacero dní do divočiny. Tam sa naučia, ako si zaobstarať potravu a vodu, postaviť prístrešok, či orientovať sa v teréne. Obdarovaný si odtiaľ odnesie kopec praktických rád a najmä unikátne spomienky. Pochváliť sa bude môcť skúsenosťou, akú v dnešnej dobe zažije iba málokto.

Originálne zážitky pre ženy

1) Relaxačná čokoládová masáž

Relaxačná čokoládová masáž

Adrop.sk

Ktorá žena by nemala rada čokoládu? A ktorá by dokázala povedať nie relaxačnej masáži? Pokiaľ spojíme tieto dve ingredencie do jedného, masáž s priaznivými účinkami voňavej čokolády je blahodarný darček pre každú ženu, ktorej chcete dopriať chvíle oddychu iba pre seba.

Procedúra začína peelingom, pokračuje nanesením zmesi výberového kakaa, až napokon končí masážou, pri ktorej sa použije čokoládové masážne maslo. Vaša kamarátka či mama sa domov vráti ako znovuzrodená. Tento zážitok ako darček je vhodný na každú príležitosť, na narodeniny, meniny aj pod stromček.

2) Romantická večera pri 101 sviečkach

Romantická večera pri 101 sviečkach

Adrop.sk

Všetci vieme, že ženy milujú romantiku ako z filmu. Pokiaľ máte záujem, aby sa z klasického pozvania do reštaurácie stal nezabudnuteľný zážitkový darček, máme pre vás vynikajúci tip. Večeru pri 101 sviečkach v prostredí krásneho zámku.

V lete si chutné jedlo užijete pod holým nebom v anglickom parku, v chladnejšom období pre vás obsluha pripraví stôl v salóniku. Ak zatúžite prežiť na zámku celú noc, môžete si rezervovať ubytovanie. Ako bonus získate neobmedzený vstup do wellness a možnosť absolvovať historickú prehliadku hotela.

3) Motorový paragliding

Motorový paragliding

Adrop.sk

Obľubuje vaša blízka adrenalínové zážitky? Prekvapte ju poukazom na priam neopísateľné dobrodružstvo v oblakoch s úchvatnými výhľadmi. Presne to prináša motorový paragliding, na ktorý sa obdarovaná vyberie spoločne s inštruktorom. To, ako dlho budú lietať vo vzduchu s vrtuľou za chrbtom, závisí od zakúpeného poukazu. Výhodou oproti klasickému paraglidingu je to, že motorový nevyžaduje vyčkávať na optimálne termické prúdy.

4) Vychádzka alebo lekcie jazdenia na koni

Adrop.sk

Zatiaľ čo muži majú bližšie ku koňom pod kapotou, ženy častejšie obdivujú tie štvornohé. Jazdenie na koni v prírode má pre človeka pozitívne účinky. Ide o vynikajúci aktívny relax, ako sa odreagovať od každodenných povinností. Ak pátrate po vhodnom prekvapení pre milovníčku týchto krásnych zvierat, vychádzka na koni či rovno kurz jazdenia, bude radosť prinášajúci zážitok ako darček.

5) Moderovanie v rádiu na skúšku

Moderovanie v rádiu na skúšku

Adrop.sk

Zaujíma vašu blízku svet médií, či dokonca patrí medzi jej želania stať sa moderátorkou? Premeňte jej sen na realitu a umožnite jej vyskúšať si, aké je to byť moderátorkou v rádiu. Čo všetko ju čaká? Najskôr ju profesionálny moderátor uvedie do základných princípov tejto práce. A následne si môže nasadiť slúchadlá a 60 minút vysielať naživo. Počas nich stihne moderovať správy, dopravný servis či uviesť hudobnú novinku. Ako pamiatku si uchová nielen jedinečné spomienky, ale aj video a zvukový záznam z vysielania.

6) Očistný turecký kúpeľ Hamam

Turecký kúpeľ Hamam

Adrop.sk

Každý z nás si v dnešných časoch zhonu a stresu zaslúži aspoň občas užiť dokonalý relax pre telo aj dušu. Práve to prináša tradičný turecký kúpeľ Hamam. Táto procedúra pozostáva z niekoľkých častí, počas ktorých si obdarovaná vychutná vírivku, peeling, oddych pri tureckom čaji a sladkej baklave, a na úplný záver olejovú masáž. Odchádzať odtiaľ bude zregenerovaná, s očistenou mysľou i telom, a v neposlednom rade nabitá pozitívnou energiou.

Originálne zážitky pre dvoch

1) Vyhliadkový let balónom

Vyhliadkový let balónom

Adrop.sk

Mať svet ako na dlani a obdivovať nádhernú prírodu, hrady či zámky… Let balónom patrí medzi nezabudnuteľné a najkrajšie romantické výlety. Ideálny zážitkový darček pre zamilovaný pár, či k výročiu rodičov, ktorí ocenia pokojný let ponad krásami Slovenska.

Teplovzdušným balón si môžu vychutnať panoramatické výhľady na svoj rodný kraj či akýkoľvek iný kút krajiny, podľa vlastného želania. Zaujímavým tipom je zimný expedičný let balónom nad Tatrami, ktorý nadchne všetkých nadšencov našich hôr.

2) Noc na zámku s večerou a degustáciou vín

Noc na zámku s večerou a degustáciou vín

Adrop.sk

Prežiť noc vo dvojici na nádhernom zámku, s vynikajúcou večerou a wellness, to znie ako z rozprávky. Potešením pre obdarovaných bude štvorchodová večera a ochutnávka vín s výkladom someliéra. O romantickú atmosféru sa postará duch reštaurácie zariadenej v štýle z čias francúzskeho rokoka a Ľudovíta XIV. Chutným jedlom a nápojmi sa to nekončí. Pár si následne užije relax vo wellness a na druhý deň kuchári nezabudnú ani na bohaté raňajky. Rozkoš pre všetky zmysly!

3) Kurzy varenia všetkých kuchýň sveta

Kurzy varenia všetkých kuchýň sveta

Adrop.sk

Poukážku na zážitkový kurz varenia radíme medzi originálne darčeky pre partnerov, pre ktorých je varenie či pečenie vášňou. Ak dobre poznáte ich obľúbené chute, stačí nasmerovať svoje kroky do rozmanitej ponuky kurzov. Medzi najobľúbenejšie patrí talianska či francúzska kuchyňa, nechýba ani exotika, indické či thajské jedlá. Ale i čoraz obľúbenejšia vegetariánska kuchyňa, morské plody či dobroty z čokolády. Potešenie to bude nielen pre obdarovaných. Po skončení kurzu pod taktovkou výborného šéfkuchára sa iste radi pochvália aj vám s novými chutnými špecialitami.

4) Tandemový zoskok

Tandemový zoskok

Adrop.sk

Hľadáte zážitkový darček pre adrenalínových nadšencov? Ak ani jedna polovička z páru nemá strach z výšok, venujte im poukážku na tandemový zoskok. Vychutnať si ho môžu hneď viacerými spôsobmi. Na výber je skok s padákom z lietadla alebo z vrtuľníka, a to v krajoch naprieč celým Slovenskom.

Vravíte, že toto dobrodružstvo už má dvojica za sebou, a chcelo by to nový nápad? Úžasným prekvapením môže byť tandemový paragliding, teda lietanie na padákovom klzáku, pričom pasažieri sú upevnení v sedačke. O riadnu dávku pocitov šťastia a panoramatických výhľadov nebude núdza.

Originálne zážitky pre deti

1) Lietanie v Hurricane Factory

Lietanie v Hurricane Factory

Adrop.sk

Deti, ktoré obľubujú dobrodružstvo, potešíte možnosťou zalietať si vo veternom tuneli v Hurricane Factory. Ten simuluje voľný pád, akoby ste vyskočili z lietadla. A to vďaka tomu, že v letovej komore prúdi vzduch s rýchlosťou až 270 km/hod, ktorý nadnáša telo.

O bezpečnosť sa nemusíte obávať. Dieťa najprv absolvuje zaškolenie, dostane ochranné prvky a na všetko dohliada skúsený inštruktor. Veterný tunel v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie zážitkové darčeky, a to nielen pre najmladších, ale aj dospelých. Zalieta si celá vaša rodina? Na pamiatku si budete môcť nechať vyhotoviť videozáznam.

2) Jazda v športovom aute pre teenagerov

Jazda v športovom aute pre teenagerov

Adrop.sk

Takmer každý chalan obdivuje luxusné a rýchle autá, avšak šoférovať superšportiak sa javí ako nesplniteľný sen. O to väčšiu radosť tínedžerovi urobíte, ak mu prezradíte, že na okruhu to ide aj bez vodičského preukazu. Stačí mať minimálne 12 rokov a výšku 150 cm.

Keď k tomu dodáte, že sadnúť si môže za volant Porsche 911 GT3 alebo Ford Mustang GT V8, bude to ten najlepší zážitkový darček. Bezpečnosť zaručuje inštruktor, ktorý sedí na mieste spolujazdca. Hoci o nezabudnuteľných spomienkach niet pochybností, odniesť si so sebou môže aj video z jazdy.

3) Ošetrovateľ v útulku na jeden deň

Ošetrovateľ v útulku na skúšku

Adrop.sk

Keď budem veľký, chcem byť veterinár, či starať sa o zvieratá… Čosi podobné počúva z úst svojich detí kopec rodičov. Čo tak im toto prianie splniť už dnes? Na jeden deň si môžu vyskúšať, aké je byť ošetrovateľom v útulku. Čaká ich ranná kontrola zvierat, príprava a podávanie jedla či venčenie. Výsledkom je výnimočný zážitkový darček pre milovníkov zvierat, vďaka ktorému nielen strávia krásny čas so štvornohými priateľmi, ale navyše budú aj užitoční.

4) Detský kurz varenia

Detský kurz varenia

Adrop.sk

Rastie u vás doma malý kuchár alebo kuchárka? Tento jedinečný zážitok, plný chutného jedla a zábavy, bude to pravé. Kurz varenia je špeciálne prispôsobený deckám. Prebieha počas víkendového doobedia, kedy si partia rovesníkov pripraví dobroty, ktoré sú medzi deťmi najobľúbenejšie. Ako napríklad kuracie nugetky, cheeseburgre alebo cookies sušienky, a to pod vedením skúseného kuchára. Darček ako zážitok je vhodný pre deti od 6 do 15 rokov, pričom v ponuke nájdete kurzy osobitne pre mladšie a staršie deti.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.0 (2 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pridať komentár