Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie vitamíny na pamäť – recenzie a porovnanie 2024

Skúškové obdobie je predo dvermi podobne ako kvartálne hodnotenia a strategické mítingy? Potrebujete, aby mozog pracoval naplno. Jeho aktivitu našťastie môžete nakopnúť, preto sú tu vitamíny na pamäť a koncentráciu. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme najúčinnejšie doplnky stravy na podporu mozgovej činnosti a sústredenia. Prezradíme vám aj na čo sa zamerať pri ich výbere a aké je ich cenové rozpätie. No a doporúčit môžeme BrainActive ako skevlú voľbu.

1. miesto

Vitamíny na mozog s CDP cholínom pre manažérov a študentov.

2. miesto

Známe vitamíny na pamäť vhodné pre všetky vekové skupiny (nielen pre seniorov).

3. miesto

Výborná zmes 6 rastlinných extraktov a 8 účinných látok na stimuláciu.

Najlepšie vitamíny na pamäť

Recenzia BrainMax NeuroHacker – nootropikum na zlepšenie pamäte a koncentrácie

nootropikum podľa posledných výskumov mozgu

Výrobca: BrainMax | Počet účinných látok: 8 | Počet kapsúl v balení: 60 |Cena: od 29,70 €

Klady
 • Vegánsky produkt
 • 8 účinných látok
 • Bez kofeínu
Zápory
 • Vysoká cena

BrainMax Neurohacker je skvelý pomocník na udržanie koncentrácie pri stresujúcom zamestnaní, ale aj pred záverečnými skúškami. Tieto vitamíny na pamäť sú pritom zložené z ôsmych účinných látok. Medzi nimi dominuje  CDP cholín. Ten pozitívne pôsobí na produkciu acetylcholínu v mozgu, ktorý je nevyhnutný na bezchybnú koncentráciu a motiváciu.

Medzi ďalšie prednosti BrainMax Neurohacker určite patrí aj jeho vegánsky podtón podporený rastlinnými extraktmi. Z nich má v prípravku najväčší podiel Ginkgo biloba, BacopaGotu kola. Všetky bylinky stimuluje aj extrakt z čierneho korenia, aby bola v tele absorpcia účinných látok čo najefektívnejšia.

Tabletky na zlepšenie pamäte a koncentrácie BrainMax Neurohacker sú navyše bez kofeínu. Takže popri nich sa nemusíte vzdávať milovanej kávy. Ide tak o výborný doplnok stravy, ktorého jediný nedostatok vidíme v mierne vyššej cene.

Recenzia Advance BrainActive – výborné vitamíny na mozog pre seniorov (nielen)

výborné vitamíny na mozog pre seniorovNáš tipTestado

Výrobca: Advance | Počet účinných látok: 13 | Počet kapsúl v balení: 60 |Cena: od 16,83 €

Klady
 • Vysoký podiel účinných látok
 • Praktické balenie
 • Prírodné zloženie
Zápory
 • Efekt pri dlhodobom užívaní

Vitamíny na mozog Advance BrainActive patria k populárnym produktom v rámci nootropík na našom trhu. Okrem marketingovej kampane im na atraktivite zaiste pridáva aj prírodné zloženie. Dominantnú zložku v Advance BrainActive tvorí Brahmi teda Bacopa monnieri. Tá sa už celé stáročia používa v indickej Ajurvéde na podporu pamäte a koncentrácie.

No v tomto výživovom doplnku nechýbajú ani ďalšie dôležité látky stimulujúce mozog. My vyzdvihujeme najmä Ginkgo Biloba, ženšen, guaranu a taurín. Pri užívaní Advance BrainActive si však dajte pozor na prehnané pitie kávy. Nachádza sa v ňom totiž kofeín a jeho zvýšené množstvo sa môže nemilým spôsobom prejaviť na zdravotnom stave.

Okrem toho sa niektorí užívatelia sťažujú, že výraznejší efekt týchto vitamínov na pamäť uvidíte až po dlhodobom užívaní. Takže ak hľadáte rýchly stimulant pred skúškami voľte niečo iné, na druhej strane sú Advance BrainActive skvelým doplnkom stravy pre seniorov.

Recenzia GymBeam FueBrain – vitamíny na pamäť preoptimálny psychický výkon

vitamíny na optimálny psychický výkon aj pre športovcov

Výrobca: GymBeam | Počet účinných látok: 14 | Počet kapsúl v balení: 60 |Cena: od 8,95 €

Klady
 • Bez kofeínu
 • Viacero účinných látok
 • Výborná cena
Zápory
 • Bez výraznejších výhrad

Vitamíny na pamäť GymBeam FueBrain sú z väčšej polovice tvorené extraktom z Bakopy. Tú dopĺňa ďalších 13 účinných látok, pričom celkovo 6 je rastlinného pôvodu. Výrobok je síce bez kofeínu, no v jeho zložení nájdete L-theanín, takže sa pri užívaní budete cítiť dostatočne stimulovaní podávať vysoké výkony.

Chválime tiež vysoký podiel vitamínov zo skupiny B ako aj extrakt z čierneho korenia Bioperine®, aby sa všetkých 14 starostlivo vybraných látok v tele dobre vstrebalo. Navyše GymBeam dokáže na svoje výrobky poskytnúť aj atraktívnu zľavu. Takže ak vitamíny na mozog FueBrain nájdete v akcii, kúpite ich naozaj za výbornú cenu.

No a na záver ešte vyzdvihneme fakt, že GymBeam FueBrain neobsahujú ani umelé sladidlá, v plnej miere tak  podporia nielen psychický výkon, ale znížia aj pocit vyčerpania a únavy. Preto sa odporúčajú i športovcom pred súťažami.

Ďalšie zaujímavé vitamíny na pamäť a koncentráciu

 

Obrázok Názov Zhrnutie
1. výborné vitamíny na mozog pre seniorov Advance BrainActive Účinná látka: 13 látok – medzi nimi bacopa, ženšen a guarana
Odporúčaná denná dávka: 1-2 kapsuly denne
Objem balenia: 60
Do obchoduPorovnať ceny
2. nootropikum podľa posledných výskumov mozgu BrainMax NeuroHacker Účinná látka: CDP cholín, gotu kola, ginkgo biloba
Odporúčaná denná dávka: 2 kapsule
Objem balenia: 60 kapsúl
Do obchodu Porovnať ceny
3. vitamíny na optimálny psychický výkon aj pre športovcov GymBean FueBrain Účinná látka: Gurarana,L-karnitin, L-theabín, ženšen, ginkgo a iné
Odporúčaná denná dávka: 2
Objem balenia: 60
Do obchoduPorovnať ceny
4. Tabletky na mozog, ktoré fungujú v črevách NeuraxBiotic Zen Účinná látka: Lactobacillus plantarum DR7
Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula
Objem balenia:30
Do obchodu Porovnať ceny 
5. Účinné tabletky na podporu koncentrácie s L-theanínom a B-vitamínmi Rayzzer Energy & Brain hacker Účinná látka: L-teanán, Rhodiola rosea, vitamín B6 a iné
Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula
Objem balenia: 25
Do obchoduPorovnať ceny
6. Moringa na podporu mozgu Dr.Max ADVANCE Moringa Dr.Max Účinná látka: Moringa
Odporúčaná denná dávka: 2 tablety
Objem balenia: 180 tabliet
Do obchoduPorovnať ceny

Ako vybrať vitamíny na pamäť

Celodenné sedenie na knihami či nedokončenými projektmi, k tomu hektolitre kávy, energy drinky a nezdravá strava vedú nielen k nadváhe, ale aj depresii. Preto to počas náročného obdobia v práci alebo škole skúste inak. Zamerajte sa na kvalitné rozvrhnutie pracovného času, nevynechávajte pohyb a podporte pamäť vhodnými potravinami i doplnkami stravy.

ako vybrať vitamíny na podporu pamäte

 

Čo dokážu vitamíny na mozog

Ak sa aj vy zaoberáte otázkou ako zlepšiť pamäť, najlepšie urobíte ak sa zameriate na tabletky na pamäť s prírodným zložením. Sú zdravotne nezávadné a účinné látky v nich priaznivo pôsobia na viacero funkcií mozgu.

Niektoré sú zamerané na to, ako mozgové bunky prijímajú a vysielajú chemické i elektrické signály. Ďalšie ako je napríklad kofeín sa sústreďujú na prietok krvi mozgom. Viac krvi  = viac kyslíka, čo zvyšuje efektívnosť mozgovej činnosti.

Takže vo všeobecnosti nootropiká ako sa vitamíny na pamäť inak nazývajú podnecujú efektívnejšie fungovanie procesov, ktoré sa na dennej báze vykonávajú v mozgu. To sa v praxi prejaví lepšou koncentráciou, pamäťou a rýchlejším učením.

Nootropiká – účinné látky a koncentrácia

Mozog a vitamíny na pamat

Stresujúce obdobie spojené so záverečnými testami či náročné manažérske dni potrebujú podporu na ich prirodzené zvládnutie. Preto je vhodné posilniť organizmus okrem klasických vitamínov aj inak.

Tabletky na sústredenie dnes zoženiete v rôznej forme, zložení i koncentrácií. Mimochodom tá hrá rozhodujúcu úlohu pri nástupe účinku. Preto voľte doplnky stravy zložené z menšieho počtu látok, no v dostatočnej koncentrácií. Ak potrebujete vedomosti nasať rýchlejšie určite neobídte ginko, piracetam, kofeín a ženšen.

Dlhodobú podporu mozgovej činnosti zas podporíte lecitínom, omega.3 mastnými kyselinami a ginkom. Tieto látky okrem študentov a manažérov vítajú najmä seniori, ktorých mozog už nefunguje tak ako kedysi.

Teraz sa pozrieme na zoznam najčastejšie využívaných látok v tabletkách na pamäť:

Účinná látka Popis
Vitamíny zo skupiny B Vitamín B1 zlepšuje náladu a prispieva k rovnováhe nervového systému. Okrem toho pomáha aj vitamín B6, ktorý dodáva energiu potrebnú pre zvládanie záťažových situácií. No a B12 spolu s kyselinou listovou sa postarajú o správnu látkovú výmenu.
Vitamín E Vitamín E je antioxidant, ktorý sa stará o voľné radikály.
Ginko Biloba Ide o látku s veľmi prospešnými účinkami na zlepšenie pamäte a koncentrácie i lepšie myslenie. Ginko tiež obsahuje vysoké množstvo antioxidantov na stimulovanie nervového systému. No nečakajte pri ňom rýchly nástup účinku, aby sa jeho efekt prejavil naplno budete ho musieť užívať dlhšie.
Piracetam Je dostupný aj na lekársky predpis, nemôže sa užívať dlhodobo a užívajú ho najmä pacienti po hypoxii. Bez lekárskeho predpisu ho môžete nájsť v podobe Lucetamu alebo Nootropilu.
Guarana Jej hlavnou obsahovou látkou je kofeín, ktorý má vysoko povzbudzujúci účinok. Preto Guaranu nekombinujte s kávou, ale zeleným čajom. Ten je zdrojom L-theanínu, ktorý zmierňuje negatívne účinky kofeínu.
Lecitín Lecitín má okrem myslenia pozitívny vplyv aj pri vysokom cholesterole a vysokom krvnom tlaku. Dávajte si však pozor, aby ste sa ním nepredávkovali. Odporúčaná denná dávka je pri tom 3000 – 4500 mg.
Kreatín V našich podmienkach je dostupný len ako vyžíva pre športovcov, v zahraničí sa používa aj na podporu pamäti. Prirodzene sa vyskytuje najmä v mäse.
Kofeín Kofeín je asi najznámejšia látka na podporu koncentrácie a výdrže pri kognitívne náročných činnostiach.
Ženšen Ženšen sa inak nazýva všehoj ázijský a už celé stáročia sa používa pri únave, zhoršenom sústredení a poruchách pozornosti. Odporúča sa denne užívať maximálne 500-1000 mg ženšenu.
Omega 3 kyseliny Zväčšujú kapacitu mozgu a chránia srdce. Preto sú vhodným doplnkom na posilnenie pamäte.  Navyše ich nedostatok sa spája s Alzheimerovou chorobou a preto by ich prirodzene mali užívať najmä seniori.

Dávkovanie, vedľajšie účinky a návykovosť

Výživové doplnky by ste mali užívať podľa informácií na obale. Niektorými účinnými látkami sa totiž môžete predávkovať. Patrí sem napríklad ženšen alebo lecitín. Na druhej strane by ste si však na zloženie vitamínov na pamäť mali dať pozor.

Vitamíny na pamat

 

 Koncentrácia v niektorých liekoch na pamäť je nízka. Taktiež si dbajte na to, či sa v prípravku nachádza kofeín. Ak áno, obmedzte pitie kávy, inak riskujete zdravotné komplikácie. Vitamíny na pamäť navyše zoženiete s dvojakým efektom. Niektoré pôsobia nárazovo a sú vhodné pre študentov, iné treba užívať dlhšie. No majte na pamäti, že ak ich užívate večer, môžu sa u vás prejaviť problémy so spánkom. Všetky tabletky na pamäť majú prírodné zloženie a preto pri nich nehrozí návykovosť.

Ako prirodzene zlepšiť pamäť

Pamäť môžete udržiavať v kondícii aj bez špeciálnych vitamínov na jej podporu. Asi najnákladnejšiu vec, ktorú vaše mozgové bunky potrebujú je výdatný spánok. Choďte preto do postele v rovnakom čase a ráno vstávajte tiež v takej istej hodine.

Vyhnite sa pred spaním obrazovkám, kofeínu, alkoholu i ťažkým jedlám. No a na pomäť vám pomôžu napríklad aj čučoriedky, orechy, zeler, ryby či avokádo a figy. Nezabúdajte ani na pohyb, meditáciu a knihy, ktoré tiež pomáhajú udržiavať mozgové bunky v pozore.

Kde kúpiť vitamíny na pamäť a koncentráciu

Kvalitné vitamíny na mozog nájdete v lekárni, no široký výber je i na internete. Najviac produktov pritom nájdete v on-line lekárňach a špecializovaných obchodoch či e-shopoch výrobcov a distribútorov. My odporúčame lekáreň Dr. Max, kde nájdete vitamíny na pamäť a koncentráciu viacerých značiek i cenových kategórií.

No ak máte radi čisto prírodné vitamíny a špeciálne produkty so znamenitým zložením, určite neprehliadnite ponuku brainmarket.sk alebo gymbeam.sk.

Najobľúbenejšie značky vitamínov na pamäť

Advance

logo advance

Advance nutraceutics je český producent prírodných prípravkov na podporu zdravia. Ich produkty na trhu pôsobia už viac ako 11 rokov a celkovo brand okrem Čiech expandoval aj do Slovenska. Maďarska, Rumunska i Slovinska.

 Walmark

logo walmark 

Skupina Walmark patrí k najrýchlejšie rastúcim spoločnostiam v oblasti spotrebiteľského zdravia v strednej a východnej Európe. Svojím konzumentom tak ponúka širokú škálu výživových doplnkov podporených prírodným základom.

GymBeam

Gymbeam logo

GymBeam je značka progresívnych potravín, ktorá expanduje najmä v strednej Európe. Zameriava sa predovšetkým na športovú výživu a oblasť zdravia. Takže produkty značky nájdete najmä vo fitness centrách a obchodoch so zdravou výživou.

Koľko stoja vitamíny na pamäť a koncentráciu

Každá zmena si vyžaduje čas. No a s časom samozrejme súvisia aj financie. Navyše ak chcete, aby mozog fungoval na jednotku, nemôžete vsadiť na rýchle riešenia. Preto by ste aj tabletky na pamäť pre študentov mali užívať niekoľko mesiacov, aby ste na sebe pocítili ich pravý účinok.

Vitamíny na pamäť a koncentráciu do 10 €

Zaujímavú ponuku vitamínov na mozog nájdete už v cenovej kategórií do 10 €. No môže stať, že tieto výrobky obsahujú nižší podiel účinných látok. Ale majú aj menší objem, takže vám vydržia kratší čas. No nájdete tu tiež jednozložkové tabletky na sústredenie ako je napríklad samotne ginkgo alebo ženšen.

Vitamíny na pamäť a koncentráciu od 10 € do 15 €

V prípade, že chcete v rámci vášho rozpočtu docieliť želaný efekt, budete tak musieť počítať s rozpočtom od 10€ do 15€. V rámci neho nájdete aj tabletky na pamäť s niekoľkými zložkami ako celkom slušnou koncentráciou ďalších účinných látok.

Vitamíny na pamäť a koncentráciu nad 15 €

Cenová kategória na 15 € ponúka v stimulácii mozgu a kognitívnych funkcií najširšie možnosti. Zmestite sa sem aj s viacerými prípravkami so všestranným zložením. Navyše v tejto cenovej relácii si môžete dovoliť tiež prémiové doplnky stravy na niekoľko mesiacov.

Vitamínmi a rôznymi doplnkami stravy, ktoré sú nášmu telu prospešné sa zaoberáme v ďalších článkoch. Už ste čítali aké sú najlepšie spaľovače tukov, probiotiká alebo najsilnějšia kĺbová výživa či kolagénové drinky? A keď už sa o telo staráme, čo sa dozvedieť viac o výžive vlasov, ako funguje sérum na vrásky alebo galvanická žehlička na pleť alebo či si viete vybrať niečo na akné?

Najlepšie vitamíny na pamäť podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (4 hlasy)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár