Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre otca nielen na Deň otcov

1.12.2022 Kornel Kubík Kornel Kubík

Keď hľadáte darček pre otca, iste mu chcete vyčariť čo najväčšiu radosť a vyjadriť tak vašu lásku, vďaku či obdiv. Ak však tápate nad tým, čím ho obdarovať, nezúfajte. Pripravili sme pre vás bohatú nádielku 30 rôznorodých tipov, aby ste mohli potešiť každého otecka.

Či už hľadáte darček na Deň otcov, narodeniny, meniny alebo Vianoce, mysleli sme na všetky udalosti. Medzi tipmi nechýbajú zážitkové darčeky, praktické, ale aj vtipné kúsky, či elektronika. Inšpirujte sa a vyberte ten najlepší darček pre otca.

1) Jazda v superšportiaku – darček pre otca, ktorý je fanúšik rýchlych áut

Jazda v superšportiaku

Adrop.sk

Ak váš otec patrí medzi obdivovateľov rýchlych áut, čo tak mu dopriať nezabudnuteľný motoristický zážitok? Umožnite mu sadnúť si do superšportiaka alebo monopostu formuly a dopnúť na plynový pedál.

Stačí si vybrať z rozmanitej ponuky adrenalínových auto-moto zážitkov. Nájdete medzi nimi nielen rýchlu jazdu na okruhu, ale aj možnosť vychutnať si niektoré z nadupaných áut v bežnej premávke. Ako napríklad Porsche, BMW či Ford Mustang GT. Verte, že to bude darček pre ocka, ktorým mu splníte jeho dlhoročný sen.

Pokiaľ váš otec viac než rýchlu jazdu obľubuje offroad, priania sa môžu plniť aj v tomto prípade.

2) Inteligentné hodinky – darček pre moderného muža

Inteligentné hodinky

Heureka.sk

Inteligentné hodinky sú štýlový a najmä veľmi užitočný darček pre ocka, ktorý má blízko k digitálnym technológiám. Hodinky predstavujú predlženú ruku smartfónu a poskytujú množstvo praktických funkcií.

Na displeji hodiniek sa zobrazujú notifikácie o prichádzajúcich správach,  možno nimi prijať/odmietnuť hovor, či bezkontaktne platiť v obchode. Otca obľubujúceho pohyb a outdoorové aktivity najviac potešia športové smart hodinky.

3) Kutilbox – darček pre otca kutila

darčeky pre otca - kutilbox

Adrop.sk

Kutilbox je pomerne nový trend v darčekoch. Obsahuje sadu s pomocou, ktorej váš otec niečo vytvorí. V ponuke nájdete napríklad sadu pre výrobu noža, zápisníka, piva, opasku atď. Takýto darček je originálny a dokáže určite potešiť a to najmä človeka, ktorý rád niečo vytvára. Takže ak je váš otec domáci kutil, tak mu takéto niečo určite vyčarí úsmev na tvári. Kutilbox môže byť vhodný darček pre otca pod stromček alebo na narodeniny.

4) Zábavné ponožky – vtipný darček pre otca

Pivné ponožky

Balabim.sk

Čo dať otcovi na Deň otcov či meniny? Ak mu nechýba zmysel pre humor, zaiste ho rozosmeje vtipný a zároveň praktický darček. V súčasnosti sú veľmi obľúbenými predmetmi z tejto kategórie farebné ponožky s kreatívnymi motívmi, ktoré vyvolávajú úsmev. A výnimkou nie sú ani muži.

Milovníka zlatého moku potešíte pivnými ponožkami. Navyše, darujete mu ich v originálnom balení, v žlto-bielej plechovke. V internetovej ponuke nájdete aj ďalšie ponožky a rôzne iné vtipné darčekové predmety pre pánov.

5) Značkový pánsky parfum – voňavý darček pre otca

Značkový pánsky parfum

Vivantis.sk

Značkový parfum je vhodný darček pre otca na Deň otcov alebo k meninám, obzvlášť ak vedie aktívny spoločenský život. Správne vybraná vôňa podčiarkne jeho osobnosť – cieľavedomosť, zdravé sebavedomie či dobrodružnú povahu. Zároveň by mala byť v súlade so životným štýlom muža, vďaka čomu výsledkom bude dokonalá súhra.

Staviť môžete buď na otcovu obľúbenú značku, alebo ho prekvapiť novinkou od niektorého z popredných výrobcov. Skvelý efekt dosiahnete vtedy, ak zvolíte darčekovú sadu parfumov.

6) Kávovar – darček pre otca kávičkára

Kávovar

Alza.sk

Je váš otec kávičkár, ktorý nikdy nezačne deň bez kvalitnej šálky kávy, avšak jeho kávovar má svoje zlaté roky už dávno za sebou? Tip na darček pre otca je jasný!

Kvalitný kávovar s komfortným ovládaním a krásnym dizajnom bude potešením nielen pre chuť a čuch, ale aj zrak. Pri výbere ideálneho darčeka pre ocka hľaďte okrem typu kávovaru aj na užitočné funkcie, ktoré ponúka. Výsledkom bude veľká radosť obdarovaného nielen po rozbalení darčeku.

7) Pánska vlasová kozmetika – darček pre štýlového muža

Pánska vlasová kozmetika

Vivantis.sk

Kozmetika patrí medzi klasiku, ktorá je vhodná ako darček pre ocka k akémukoľvek sviatku. Čo konkrétne zvoliť? Muži, ktorým záleží na svojom imidži, dbajú aj na vzhľad a zdravie vlasov. Preto našim tipom je kvalitná pánska vlasová kozmetika.

Samozrejme platí, že treba prihliadať na individuálne preferencie obdarovávaného. Ideálne je vybrať darčekovú súpravu od otcovej obľúbenej značky, v ktorej nájde celý rad osvedčených prípravkov.

8) Vyhliadkový let balónom – darček pre milovníka krásnych výhľadov

Vyhliadkový let balónom

Adrop.sk

V prípade, že hľadáte originálny darček pre otca, ktorý navždy ostane v jeho spomienkach, let balónom je osvedčený tip. Obzvlášť vtedy, ak váš otec miluje krásne výhľady a slovenskú prírodu. Letieť balónom možno vo všetkých krajoch Slovenska. Medzi obľúbené lokality patria Spišský hrad, Bojnice, Vysoké Tatry a mnohé ďalšie.

Navyše, možné je zúčastniť sa dobrodružstva od rozbaľovania a nafukovania teplovzdušného balónu horákom až po ceremoniál s povýšením do šľachtického stavu balónistov.

9) Odolný telefón – darček pre otca do náročných podmienok

Odolný telefón

Alza.sk

Odolný/outdoorový smartfónje ideálny keď premýšľate aký darček pre otca vybrať a ocko sa často a rád pohybuje v náročných podmienkach. Tieto telefóny odolávajú prachu, vode, extrémnym teplotám i tvrdým pádom. Pokiaľ váš otec pracuje napríklad na stavbách či obľubuje túry v prírode, odolný telefón môže byť preňho veľkým potešením.

Obavy z poškodenia mobilu sa preňho stanú minulosťou, mnohé modely totiž spĺňajú až vojenské štandardy odolnosti. Odolné mobily pritom už dávno nie sú iba základné modely, ale aj vynikajúco vybavené smartfóny od popredných výrobcov.

10) Výživový doplnok – darček pre posilnenie zdravia otca

Výživový doplnok

Nutraceutics

Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. A pokiaľ niektorá jeho časť pokrivkáva, je vhodné ju podporiť výživovými doplnkami na prírodnej báze. A práve to je ideálny darček pre otca k meninám či narodeninám, ktorým mu dáte najavo, že vám na jeho zdraví záleží.

Priaznivé účinky pre každého otca bude mať napríklad komplexný výživový doplnok s bohatou dávkou vitamínov a zdraviu prospešných prírodných látok. Alebo doplnok na podporu imunity a obranyschopnosti organizmu, čo je obzvlášť dôležité v dnešnej dobe.

11) Tablet – darček na videohovory s otcom

Tablet

Alza.sk

Vidíte sa s otcom menej často než by ste si obaja priali? Pokiaľ je váš otec aspoň trocha kamarát s modernými technológiami, vhodným riešením sa môže stať tablet. Ovládanie základných funkcií je jednoduché, a vďaka tomu tablet na videohovory s deťmi či vnúčatami čoraz častejšie používajú aj seniori. Ide tak o vhodný darček pre otca na 60 či 70.

Alternatívou je smartfón, avšak výhodou tabletu je výrazne väčší displej. Keďže nevyžadujete vysoký výkon, zvoliť postačí cenovo dostupný, základný model. Odporúčame k tomu pribaliť puzdro na tablet s integrovaným stojanom – ideálne na videohovory.

12) Gramofón – darček pre milovníka hudby

Gramofón

Electronic-star.sk

Gramofóny sa už nejaký ten čas opäť tešia veľkej obľube. Niet sa čomu čudovať. Prehrávanie platí v gramofóne predstavuje jedinečný hudobný zážitok. Počúvanie kvalitného zvuku vinylov má prosto svoje čaro.

Obzvlášť pre staršie ročníky platí, že tomuto sa žiadne digitálne technológie nikdy nevyrovnajú. Preto ak je váš otec milovník hudby a stále sa uňho doma nájdu platne, máte tip na darček na Deň otcov či narodeniny, ktorý zaručene vyčarí úsmev na tvári.

13) Domáce kino – darček pre filmového nadšenca

Domáce kino

Alza.sk

Vynikajúci narodeninový alebo vianočný darček pre otca, ktorý miluje filmy, je kvalitný systém domáceho kina. Dnešné televízory síce ponúkajú obrovské uhlopriečky a rozlíšenie obrazu. Avšak plnohodnotný filmový zážitok možno dosiahnuť iba vtedy, ak nechýba ani kvalitné audio.

Domáce kino do obývačky prinesie precízny priestorový zvuk, ktorý diváka dokonale pohltí, takmer ako v kine. Na výber sú špičkové zostavy pre najnáročnejších, ale aj cenovo dostupné systémy chvályhodnej kvality.

14) Biografia – darček pre knihomoľa

Biografia - darček pre otca

Knihy Bux.sk

Medzi darčekmi pre nadšeného čitateľa samozrejme nesmie chýbať kniha. Ak si nie ste istý, aký žáner bude to pravé orechové, našim tipom je zvoliť biografiu. Čítanie životných príbehov významných osobností nadchýna a inšpiruje mnohých mužov. Umožňuje im spoznať ich dlhú životnú cestu, vrátane úspechov aj pádov.

V ponuke kníhkupectiev nájdete bohatú ponuku. Otca môžete potešiť príbehom športovcov, spevákov, umelcov či podnikateľov, zo Slovenska či zahraničia. Stačí prihliadať na to, čo je mu najbližšie, a kniha bude ideálny (nielen) vianočný darček pre otca.

15) Spoločenská hra – darček pre hravého ocka

Spoločenská hra

Martinus.sk

Spoločenské hry utužujú medziľudské vzťahy, prinášajú množstvo zábavy, a navyše si pri nich cibríme myseľ. Práve pre tieto dôvody je to ideálny darček pre otca. A vlastne bude to darček nielen preňho, ale i vás alebo ďalších členov rodiny. Veď príjemne strávené chvíle v kruhu najbližších sú tie najkrajšie.

Darovať stolové či kartové hry môžete aj v prípade, že váš otec ich už dávno nehral. Keď sa k tomu spoločne po rokoch vrátite a zaspomínate na staré dobré časy, výsledkom bude darček s hodnotou ďaleko prevyšujúcou nákupnú cenu.

16) Tričko s vtipným nápisom alebo fotkou – personalizovaný darček pre otca

Tričko s vtipný nápisom alebo fotkou - darček pre otca

Myshirt.sk

Hľadáte originálny darček pre ocka, ktorým by ste mu radi dali najavo, že je ten najlepší na svete? Darujte mu tričko či mikinu s nápisom, ktorým mu vyjadríte presne to, čo cítite, alebo ho pobavíte vtipnou potlačou. V ponuke výrobcov nájdete množstvo motívov, vrátane špeciálne určených pre otcov alebo k narodeninám.

Ak tam nenájdete nič, čo by vás dostatočne oslovilo, riešením je vytvoriť tričko s vlastným motívom. Nemusí to byť iba nápis, ale napríklad aj rodinná fotografia. To je vhodný darček pre otca, ktorý je často na cestách, a takto bude nosiť svojich najbližších vždy pri srdci.

17) Stieracia mapa Slovenska – darček pre cestovateľa

Stieracia mapa Slovenska

Balabim.sk

Ak váš otec rád a často cestuje po zákutiach našej krajiny, na jeho stenu by rozhodne mala pribudnúť Stieracia mapa Slovenska. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že je pokrytá zlatým matných povrchom, aký poznáme z výherných žrebov. Postupne sa každá navštívená lokalita zotrie a odkrýva sa farebná spodná vrstva so zakreslenými pamiatkami.

Mapa bude nielen otcovi pripomínať, kde všade už bol, ale aj plniť úlohu krásnej bytovej dekorácie. V ponuke nájdete aj stieracie mapy Vysokých Tatier, Európy či sveta.

18) Termoska alebo termohrnček – darček pre turistu

Termoska alebo termohrnček

Huskysk.sk

Turistika, výlety do prírody, hory a váš otec sú neodmysliteľne späté? V takomto prípade je náš tip na darček pre otca praktická termoska alebo termohrnček. Otec si tak bude môcť aj uprostred túry vychutnať svoj obľúbený nápoj so správnou teplotou.

Turistu môžete obdarovať aj inou užitočnou výbavou a doplnkami, akými sú napríklad trekové paličky alebo batoh. Ideálne je nenápadne zistiť, čo vášmu otcovi chýba, a vďaka tomu pri výbere darčeka trafíte presne do čierneho.

19) Posilňovací stroj – pre otca na domáce cvičenie

Posilňovací stroj darček pre otca

Alza.sk

Ak vášmu otcovi záleží na zdraví a zároveň rád cvičí, obdarovať ho môžete posilňovacím strojom. Základom zdravého životného štýlu je dostatočná pohybová aktivita. Vďaka tomu môže byť tento darček pre vášho otca prínosom, ako máloktorý iný.

Aby však nezapadol prachom, ale bol aktívne používaný, je potrebné dôsledne zvážiť, aký typ stroja je preňho ideálny. Prihliadať je potrebné na vek, zdravotný stav i súčasnú kondíciu. Medzi obľúbené patria bežecké pásystacionárne bicykle.

20) Pohodlné rybárske kreslo – darček pre rybára

Pohodlné rybárske kreslo

Parys.sk

Pre mnohých mužov predstavuje rybárčenie nielen obľúbenú voľnočasovú aktivitu, ale aj spôsob relaxu. Ak váš otec patrí medzi nich, ako darček na Deň otcov či narodeniny zaiste ocení rybársky sortiment. Ideálne je všimnúť si, čo nové by sa do výbavy otcovi najviac hodilo, a práve tým mu urobíte najväčšiu radosť.

Ak máte záujem zvýšiť jeho komfort, tip na skvelý darček pre ocka je pohodlné kreslo pre rybára. Pokiaľ v súčasnosti chodí na rybačku iba s jednoduchou skladacou stoličkou, bude to preňho veľkým potešením.

21) Povolanie na skúšku – jedinečný zážitkový darček pre otca

Povolanie na skúšku darček pre otca

Adrop.sk

Sníva váš otec niekedy o tom, žeby svoje povolanie vymenil za čosi iné? Niečo netradičné, či dokonca adrenalínové? Vďaka špeciálnym zážitkovým darčekom z kategórie povolanie na skúšku mu tu môžete splniť. Stačí si prezrieť rozmanitú ponuku.

Na jeden deň sa môže stať napríklad  pilotom lietadla, vrtuľníka či vetroňa. Alebo už ako malý chlapec sníval o tom, že raz bude bagristom či jazdiť na kamióne? Dnes je to všetko aspoň na chvíľu možné, a výnimočný vianočný alebo narodeninový darček pre otca je na svete.

22) Poľovnícka výbava – praktický darček pre poľovníka

Poľovnícke potreby

Alza.sk

Poľovníctvo patrí medzi celoživotné záľuby mužov, ktoré vyžadujú pomerne vysoké náklady. Preto ak hľadáte darček pre ocina poľovníka, zaiste mu urobí radosť, ak po jeho rozbalení nájde praktický kúsok do jeho poľovníckej výbavy.

Stačí sa otca nenápadne spýtať, či si všimnúť, čo mu vo výbave chýba alebo by si zaslúžilo nový model. V závislosti od vyhradených financií na darček môže ísť o ďalekohľad, nočné videnie alebo chrániče sluchu či streleckú vychádzkovú palicu.

23) Pánsky prívesok – darček pre štýlového muža

Pánsky prívesok -darček pre otca

Vivantis.sk

Aj váš otec patrí k pánom, ktorí si potrpia na svoj imidž a obľubujú štýlové doplnky a šperky? Ak poznáte jeho vkus, určite ho potešíte krásnym dizajnovým pánskym príveskom.

Výrobcovia ponúkajú široký sortiment motívom, vďaka čomu môžete otca obdarovať príveskom, ako stvoreným priamo preňho. Inšpiráciou pre vás môže byť jeho záľuba. Čo tak futbalová kopačka či hokejka pre fanúšika športu alebo gitara pre hudobníka? To bude milý darček pre otca na Deň otcov.

V bohatej ponuke šperkov pre pánov toho nájdete ešte omnoho viac. Napríklad štýlové náramky, retiazky, prívesky na kľúče či manžetové gombíky, ktoré podčiarknu imidž vášho otca.

24) Sveter – darček pre elegantného muža

Sveter

Manstyle.sk

Sveter je klasický darček pre mužov, ideálny je obzvlášť pre pánov, ktorí neradí nakupujú oblečenie. Ak pre vás je to záľuba a nechýba vám dobrý vkus, tento kúsok oblečenia bude zaiste skvelý darček pre otca.

Výhodou svetra je veľká všestrannosť nosenia. Hodí sa do práce, na vychádzku do mesta, ale aj na slávnostnejšie príležitosti. Za každých okolností je výsledkom elegantný vzhľad muža. Ponuka štýlov, farieb a strihov je veľmi rozmanitá. Ostať môžete verný klasike, alebo zvoliť ako darček pre otca čosi modernejšie.

25) Súprava kvalitných nožov – darček pre domáceho kuchára

Súprava kvalitných nožov

4home.sk

Pokiaľ je varenie veľkou otcovou vášňou, tak súprava kvalitných nožov by mala byť neodmysliteľnou súčasťou jeho kuchyne. Potešte ho preto súpravou nožov s ostrými čepeľami a pohodlnými rukoväťami. Hravo si vďaka tomu poradí s každou potravinou a uľahčíte mu tým prípravu jedál.

Najlepší darček pre otca bude, ak súpravu nožov darujete v stojane s krásnym dizajnom. Ten sa bude nielen vynímať na kuchynskej linke, ale zároveň predstavuje bezpečné skladovanie ostrých pomocníkov.

26) Súprava ručného náradia – praktický darček pre domáceho majstra

Súprava ručného náradia -darček pre otca

4home.sk

Šikovný domáci kutil je na nezaplatenie. Pokiaľ je práve majstrovanie záľubou vášho otca, kopec času trávi v dielni, a stále ho stretávate s vŕtačkou či skrutkovačom v ruke, zaslúžil by si adekvátny darček. Popremýšľajte, aké náradie mu vo výbave absentuje, alebo vyžaduje výmenu.

Vhodný tip na darček pre otca majstra je súprava ručného náradia v kufríku. Pohromade tam nájde všetko, čo potrebuje, nič sa mu nestratí a ľahko sa mu to bude prenášať.

27) Pánska košeľa – darček pre gentlemana

Pánska košeľa

Manstyle.sk

Základom šatníka každého elegána a gentlemana sú košele. Muži však neraz majú iba niekoľko kúskov, ktoré nosia na rôzne príležitosti alebo uprednostňujú tričká. Správne vybratá košeľa však povýši imidž muža o level vyššie.

Ponuka košieľ je veľmi rozmanitá, počnúc od tých na formálne podujatia až po extravagantnejšie, a samozrejme nemožno zabudnúť ani na polokošele. Popremýšľajte, čo otcovi v skrini chýba, aký štýl a farby sú preňho vhodné, a tento darček otcovi iste padne na úrodnú pôdu.

28) Robotická kosačka – darček pre otca do záhrady

Robotická kosačka -darček pre otca

Alza.sk

Stojí starostlivosť o trávnik na pleciach vášho otca? Čo tak mu kosenie poriadne uľahčiť? Doprajte mu robotickú kosačku a vrelo sa vám za to poďakuje! Robotická kosačka ako inteligentný prístroj samostatne udržuje trávnik a nahradí väčšinu ľudskej námahy.

Najlepší darček pre otca je taký, ktorý vyvoláva radosť nielen po jeho rozbalení, ale ešte aj dlho potom. A práve robotická kosačka to rozhodne spĺňa. Váš otec získa viac voľného času pre rodinu, záľuby či oddych.

29) Gril – darček pre gurmána

Gril

Kokiskashop.sk

Mnohí otcovia milujú grilované pochúťky a rovnako to platí aj o ich samotnej príprave. Čo tak ako darček pre otca na narodeniny či Vianoce venovať vynikajúci gril? Na výber máte rôzne druhy. Pokiaľ otec býva v dome a navštevuje ho početná rodina, najviac ocení veľký záhradný gril. Ako špecialitu pre náročných gurmánov dávame do pozornosti grily s udiarňou.

Ak na to nie sú vhodné podmienky, otca potešte elektrickým grilom. Jeho používanie je veľmi jednoduché, nevyžaduje dokupovanie paliva, a grilovať rôzne lahôdky je možné aj na balkóne alebo v interiéri.

30) Záhradná hojdačka – darček pre dokonalý oddych pre otca

Záhradná hojdačka -darček pre otca

Kokiskashop.sk

Vravíte si, že váš otec má množstvo náročných povinností a zaslúžil by si miesto vyhradené iba na oddych? Ak pri jeho príbytku nechýba aspoň kúsok trávnika či terasa, potešiť ho môžete záhradnou hojdačkou. Užívať si bude môcť príjemný relax na čerstvom vzduchu.

Navyše, tento darček pre ocka môže priniesť radosť aj ostatným členom rodiny. Na výber máte hojdačky v rôznych materiálových a dizajnových prevedeniach, zapadnú tak do každej záhrady. Dôraz klaďte najmä na komfortnosť sedenia a stabilitu konštrukcie.

 

Ak hľadáte inšpiráciu na darčeky pre muža a toto vám nestačilo, zkúste aj články ako je darčeky pre priatelabrata či poľovníka.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.8 (8 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár