Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre mamu nielen na Vianoce

Mamy si zaslúžia darček nie len na Vianoce. S týmto tvrdením bude akiste súhlasiť každý z vás. Nemusíme čakať na špeciálnu príležitosť na to, aby sme niečo pekné mame darovali. Veď matky si zaslúžia darček len kvôli tomu, že sú. Hľadáte darčeky pre mamu, ktoré ju naozaj poteší? Potom vám určite príde vhod tento článok, v ktorom vám prinášame originálne a osvedčené tipy a nápady na tie najlepšie darčeky nielen na Vianoce.

Ak hľadáte inšpiráciu na darčeky pre ženu, zkúste aj články ako je darček pre sestru, manželku či kamarátku.

1) Deka s vlastnou potlačou – originálny darček pre mamu

darčeky pre mamu - deka s potlačou

Dekyzfotiek.sk

Chcete darovať vašej mame niečo čo jej pravdepodobne nikto iný nedaruje? Deka s potlačou vami vybraných fotografii je skvelou voľbou. V ponuke nájdete rôzne rozmery a vybrať môžete z barankovej alebo prešívanej deky. Na deku si môžete dať potlačiť čokoľvek nie len fotografie. Môže to byť napríklad aj nejaký text. Počas chladných dní kedy sa vaša mama pred televíziou zabalí do deky si na vás vždy spomenie.

2) Deník alebo zápisník

Denník alebo zápisník Paperblanks

Martinus.sk

Vzbuďte vo vašej mame lásku k písaniu. Možno vždy chcela začať s písaním do denníka, alebo túžila po napísaní krátkej poviedky či dokonca prepracovaného románu. Nech je to akokoľvek, dizajnovo pekný zápisník je skvelým darčekom, ktorým urobíte svojej mame určite radosť.

Na výber je v obchodoch veľké množstvo denníkov, zápisníkov a diárov. Medzi veľkým množstvom motívov môžete nájsť aj úsmevné, ktoré budú tvoriť výborný vtipný darček.

3) Krásny prsteň – šperk je vždy správný darček

Krásny prsteň

Olivie.sk

Našim velkým tipom na darčeky pre mamu je prsteň. Šperky sú jednoducho osvedčenou klasikou na darček pre ženu. Určite ním urobíte radosť aj keď si ho vaša mama nájde na Vianoce pod stromčekom.

Čo sa týka konkrétneho prsteňa, tu už je potrebná opatrnosť. Každá žena má iný vkus a je preto dobré, keď máte o vkuse vašej mamy na prstene nejakú predstavu.

Pamätajte, že prsteň nemusí hneď byť aj veľmi drahý. Na internete nájdete aj krásne prstene z ocele, ktoré môžu byť lacným a pekným darčekom na Vianoce.

4) Úžasný fotorámček

Drevený fotorámček so štipcami - Darčeky pre mamu

Balabim.sk

Mamy žijú pre svoje rodiny. Dobrým tipom na darčeky pre mamu od detí na Vianoce, je preto pekný fotorámček. Ten môže slúžiť na uchovanie obľúbenej rodinnej fotky, alebo inej udalosti, na ktorej je rodina zachytená.

Moderné fotorámčeky sú naozaj pekné na pohľad a dajú sa vybrať tak, aby pekne zapadli a navyše aj obohatili interiér. Niektoré z nich dokonca aj svietia! Možno vás ale zaujme skôr klasika, či dokonca vintage štýl. Na výber je toho dosť, ostáva už len sa nestratiť v bohatej ponuke fotorámčekov.

5) Tabuľka s venovaním

darčeky pre mamu- tabuľka s venovaním

Inspio.sk

Možno by ste chceli pre svojich rodičov pripraviť naozaj špeciálny darček na Vianoce. Môže ním byť aj relaxačný zážitok v podobe Tureckého kúpeľa Hamam. Ide o autentický turecký kúpeľ, ktorý zrevitalizuje telo a osvieži aj dušu. Skladá sa z niekoľkých fáz vrátane vírivky, peelingu, relaxácie, pitia čaju, jedenia tureckých špecialít a úžasnej olejovej masáže. Jednoducho dokonalé.

6) Dizajnový textil do kuchyne

Vianočná utierka Sob - Darčeky pre mamu

4home.sk

Potešte svoju mamu originálnym vianočným darčekom pre mamičku alebo ako darček na deň matiek v podobe dizajnového textilu do kuchyne. Mamy zvyknú tráviť v kuchyni celkom veľa času, takže ich skrášlenie tejto miestnosti náramne poteší. Ide o výborný darček pre ženy vo všeobecnosti, podľa rôznych prieskumov sú to totiž ženy, kto trávi najviac čau v kuchyni. Z krásnych motívov na textile sa tak budú poriadne tešiť.

Konkrétny výber je na vás. Môžete sa uchýliť k obrusu alebo radšej vybrať zásteru. Možno vás ale zaujme chňapka. Výber je naozaj široký.

7) Módne topánky

Bonprix.sk

Ženy prechovávajú intenzívnu lásku k topánkam a nie je dôvod sa domnievať, že by vaša mama mala byť výnimkou. Ak si pod stromčekom nájde pekné topánky, určite ju to poteší. Zistite si preto (ak ho už neviete) jej číslo a hor sa do prehliadania takmer nekonečného výberu topánok.

Voľbu prispôsobte jej vkusu a ak má rada čižmy alebo koženú obuv, myslite na to pri výbere. Topánky sú veľmi praktickým vianočným darčekom, ktorý bude vašej mame robiť radosť ešte dlhú dobu.

8) Dobrá kniha

Román pre ženy

Martinus.sk

Kniha je vždy dobrým darom, ktorý obdarovaného dokáže preniesť do iného sveta, vtiahnuť do príbehu a v mnohých prípadoch aj obohatiť. Samozrejme v prípade, že je to dobrá kniha. Skvelý darček pre mamičku preto môže byť aj kvalitný kniha. Tých je na výber v kníhkupectvách mnoho a každým rokom sa repertoár hodnotnej literatúry rozširuje. Samozrejme aj klasika má svoje čaro. Snažte sa však knihu, ktorá má byť darčekom, prispôsobiť vkusu čitateľa.

Román síce nie je netradičným darčekom pre ženu, no je to takmer zaručený úspech. Stačí, že má obdarovaná aspoň trochu rada literatúru a darček sa jej bude páčiť.

9) Dámsky hrejivý/froté župan

damsky hrejivy župan - Darčeky pre mamu

Astratex.sk

Darčeky pre mamu v podobe županu či iné bielizně poteší každú ženu. Pocit príjemného materiálu župana na tele po sprche je na nezaplatenie. Hlavne v zimných mesiacoch kedy prídete z vonku vymrznutý. Vtedy sa najviac zíde práve hrejivý alebo froté župan.

Či už je to darček na narodeniny, Vianoce alebo iný sviatok kvalitný a pekný župan nikdy nesklame.

10) Dámske hodinky

Dámske hodinky

Vivantis.sk

Darovanie hodiniek je podobné darovaniu šperku. Každú ženu poteší. Nevadí, ak má vaša mama už nejaké hodinky. Vždy je dobré mať nejaké v zálohe, alebo môcť prispôsobiť hodinky outfitu, ktorý práve nosí. Ak má vaša mama rada módu, potom sú hodinky výborným tipom na darček, ktorým ju príjemne prekvapíte.

Aj keď je tento článok písaný v duchu prichádzajúcich Vianoc, môžu byť hodinky skvelým darčekom na narodeniny. Hodinky sa ako trefný darček na okrúhle jubileum, povedzme 40, 50, či 60 rokov, priam pýtajú.

11) Vtipný hrnček

Hrnček super mama - Darčeky pre mamu

Balabim.sk

Má vaša mama zmysel pre humor? Potom bude vtipný hrnček vhodnou voľbou na darček na Vianoce. Keďže je výber naozaj bohatý, môžete nájsť presne taký hrnček, ktorý bude sedieť štýlu humoru vašej mamy.

Samozrejme nemusí hneď ísť o vtipný hrnček. Môžete vybrať aj nejaký bežný, dizajnovo zaujímavý. Hrnček ako darček sa bude skvele hodiť k vyššie spomenutému horúcemu nápoju v podobe čokolády alebo čaju. Zvážte preto kombináciu oboch týchto darčekov.

12) Nápaditá dámska peňaženka

Veľká dámska peňaženka

Delmas.sk

Elegantná peňaženka je neoddeliteľnou súčasťou každej dámskej kabelky. Možno by ste mohli skúsiť kúpiť mame pod stromček peňaženku červenej farby. Údajne totiž udržiava peniaze a prináša bohatstvo. Nech je to akokoľvek, v súčasnej dobe je na výber veľké množstvo rôznych peňaženiek, ktoré sa líšia farbou, dizajnom aj materiálom.

13) Kuchynský robot

Kuchynský robot - Darčeky pre mamu

Alza.sk

To, že ženy trávia veľa času v kuchyni, sme už spomenuli. Najčastejšie je tento čas trávený pri príprave jedla. Mnohé ženy považujú varenie za svoju vášeň. Možno medzi ne patrí aj vaša mama. Potom by sa jej určite hodil všestranný pomocník v podobe kuchynského robota.

V ponuke rôznych obchodov je viacero druhov kuchynských robotov. Môže ísť o zariadenia, ktoré sú určené primárne na špeciálne úpravy jedla, ale aj multifunkčné prístroje, ktoré si poradia s hocičím. Našim odporúčaním je výber takého kuchynského robota, ktorý nahradí najčastejšie vykonávanú ručnú prácu v kuchyni.

14) Kurz varenia francúzskej kuchyne

Kurz varenia francúzskej kuchyne

Adrop.sk

Francúzska kuchyňa sa vo svete teší veľkej úcte. Veď už len pri spomenutí slovného spojenia, francúzska kuchyňa, sa nejednému gurmánovi začnú zbiehať slinky. Ak vaša mama rada varí a učí sa nové veci, bude pre ňu kurz varenia francúzskej kuchyne parádnym darčekom na Vianoce.

Nechajte ju, nech v sebe prebudí svoje kuchárske umenie a pod vedením skúseného šéfkuchára ho aj podstatne zlepší. Tento kurz sa hodí pre skúsených kuchárov rovnako, ako aj pre začínajúcich. Jednoducho je potrebná len láska k dobrému jedlu a chuť naučiť sa niečo nové.

15) Dizajnová váza

Keramická váza - Darčeky pre mamu

4home.sk

Jedným z vianočných darčekov, ktorým je možné si skrášliť byt, je pekná váza. Ženy milujú kvety a veríme, že vaša mama nie je výnimkou. Prečo jej nekúpiť na Vianoce krásnu vázu na kvety? Peknou vázou ako vianočným darčekom určite nič nepokazíte a všetko ešte vylepšíte tým, že budete behom roka nosiť mame kvety, ktoré bude môcť do vami darovanej vázy dať.

Pred výberom si premyslite, aký typ vázy by sa vašej mame mohol páčiť. Našim odporúčaním je zhodnotiť, aký typ kvetov najčastejšie dostáva. Ak jej totiž kúpite vázu s tenkým hrdlom, nevmestia sa tam väčšie kytice. Výber si preto určite premyslite.

16) Masážny prístroj na nohy

Masážny prístroj na nohy

Alza.sk

Po celom dni plnom námahy si každý zaslúži poriadnu dávku odpočinku. Doprajte preto svojej mame ozajstnú relaxáciu s masážnym prístrojom na nohy. Tieto prepracované prístroje dokážu masírovať chodidlá rôznymi spôsobmi a sú skvelým spôsobom, ako navodiť pocit úľavy a uvoľnenia.

Masážne prístroje na nohy disponujú rôznymi funkciami. Nechýbajú tu vibračné alebo bublinkové funkcie. Dokonca dokážu aj udržiavať príjemnú teplotu vďaka zabudovanej teplotnej regulácii! Jednoducho ide o úžasný darček nielen na Vianoce.

17) Wellness pobyt v Tatrách

Wellness pobyt v Tatrách

Domalenka.sk

Niekedy je lepším darčekom, ako je hmotná vec, nejaký zážitok. V prípade tohto nášho tipu, ide o pobyt na krásnom mieste. Konkrétne o wellness pobyt vo Vysokých Tatrách. Obdarovaný sa môže tešiť na krásne prostredie a ubytovanie, ktoré ho naozaj rozmazná.

18) Zmrzlinovač na domácu zmrzlinu

Zmrzlinovač na domácu zmrzlinu

Alza.sk

Pochutnáte si u vás doma na zmrzline? Veď, kto nie. Problémom zmrzliny z obchodov je, že nie je práve najzdravšia. Opakom však môže byť domáca zmrzlina, ktorá pri použití tých správnych ingrediencií môže byť aj zdraviu prospešná.

Pomocou zmrzlinovača je možné pripraviť chutnú domácu zmrzlinu podľa rôznych receptov. Tie sú najčastejšie súčasťou balenia, no nikto nebráni používateľovi použiť aj vlastnú kreativitu.

Ak už vaša mama zmrzlinovač má, skúste ju prekvapiť sušičkou ovocia, ktorá môže vďaka konzumácii sušeného ovocia znížiť spotrebu sladkostí, alebo elektrickým hrncom, v ktorom si okrem iných dobrôt môžete pripraviť aj voňavé varené víno alebo punč.

19) Štýlová kabelka

Dámská crossbody kabelka Arabescos - Darčeky pre mamu

Delmas.sk

Ženy milujú kabelky. Štýlová kabelka preto určite urobí radosť aj vašej mame. Veď aj ona iste chce vyzerať mladistvo, moderne a ísť s dobou. Ak je dizajnovo krásna kabelka navyše praktická, ešte lepšie. Rôzne súčasné trendy kabelky sú priestranné a navyše zaujmú aj svojim vzhľadom.

Na výber je naozaj veľké množstvo rôznych vzorov, farieb a typov. Možno vám pomôže, keď sa inšpirujete kabelkou, ktorú vaša mama už vlastní a má ju najradšej. Ak vyberiete novú podľa nej, určite nešliapnete vedľa a prinesiete svojej mame na Vianoce mnoho radosti. Kabelka je však dobrým tipom aj ako darček pre mamu na deň matiek, na narodeniny alebo meniny.

20) Horúca čokoláda

Monbana horúca čokoláda Tanzanie

Martinus.sk

Čokoládu sme do nášho zoznamu tipov na darčeky na Vianoce už zaradili. Tento krát však ide o horúcu čokoládu, ktorá urobí dobre chuťovým pohárikom. Tento teplý nápoj sme si všetci zamilovali už v detskom veku a nestratil svoje čaro ani s pribúdajúcimi rokmi.

Ekvivalentom ku káve môže byť aromatický bylinný čaj. Ten okrem zaujímavej chuti a vône ponúka aj prospešné účinky na zdravie, ktoré potešia každého.

Nech si vyberiete čaj, čokoládu alebo čokoľvek iné, môžete tak pomôcť vašej mame užiť si pohodu vianočných sviatkov s hrnčekom chutného nápoja v ruke. Verte nám, určite vám bude vďačná.

21) Prírodná a BIO kozmetika

Prírodná a BIO kozmetika - Darčeky pre mamu

Alza.sk

Prírodná kozmetika sa od tej bežnej odlišuje v tom, že sa jej účinky opierajú o čisto prírodné zloženie. Pôsobí tak veľmi priaznivo na pokožku a znáša ju aj citlivá pleť. Taktiež je skvelou voľbou pre alergikov a ľudí s obzvlášť citlivou pokožkou. Neobsahuje totiž syntetické a chemické látky, konzervačné látky, silikóny ani parabény. V zložení nájdete len čistú prírodu.

BIO kozmetika je skvelým darčekom pre každého, kto myslí na životné prostredie. Na rozdiel od tej klasickej totiž nemá jej produkcia tak negatívny dopad na životné prostredie.

Aby mala vaša mama kam svoju novú prírodnú kozmetiku odložiť, môžete jej k darčekom pribaliť aj kozmetickú taštičku. Tie sa vyrábajú v rôznych motívoch a farbách, takže nebude problém vybrať nejakú podľa jej vkusu.

22) Kurz fotografovania

Kurz fotografovania

Adrop.sk

Nezávisle od veku je vždy prínosné, keď má človek nejaký koníček. Našim tipom na darček pre mamu pod stromček je kurz fotografovania. Ideálne v kombinácii s novým fotoaparátom. Na naučenie sa princípov fotografovania ale nepotrebujete nijak zvlášť pokročilý fotoaparát. Postačí pokojne aj starší.

Tento kurz sa hodí pre každého, kto javí záujem o fotografovanie. Ide o netradičný tip na darček. Vaša mama možno ocení novo nadobudnuté vedomosti ohľadom fotografovania napríklad pri ďalšej dovolenke, alebo pri fotení rodinných fotiek. Naozaj, ak hľadáte originálny darček na deň matiek, na narodeniny, meniny alebo Vianoce, tak kurz fotografovania je vhodnou voľbou.

23) Fototapety a samolepiace dekorácie

Fototapety a samolepiace dekorácie - Darčeky pre mamu

4home.sk

Každá mama rada skrášli svoju domácnosť. Pomôcť jej k tomu môže skvelý darček pod stromček – fototapeta alebo samolepiaca dekorácia. Tieto vecičky sú naozaj šikovným a jednoduchým spôsobom, ako vniesť niečo nové do interiéru a oživiť inak fádne steny.

Používajú sa veľmi jednoducho, takže sa nemusíte báť, že by to vaša mamina nezvládla. Stačí rozbaliť, priložiť k stene a nalepiť. Niektoré dokonca majú aj zrkadlové prevedenie povrchu, alebo dokážu svietiť v tme. Možností je naozaj neúrekom a výber sa dá prispôsobiť konkrétnej domácnosti a miestnosti.

24) Antistresové maľovanky

Antistresové omalovánky

Martinus.sk

Stres sa vkráda do našich životov bez ohľadu na to, ako veľmi sa mu bránime. Ak má vaša mama trošičku umelecké sklony a hodilo by sa jej trochu upokojujúcej aktivity, potom môže byť pre ňu skvelým darčekom pod stromček antistresová maľovanka.

Na výber sú stovky rôznych vzorov a umeleckých štýlov. Naozaj je z čoho vyberať a krása niektorých motívov je naozaj dych berúca. Určite ide o výborný tip na vianočný darček v dnešnej uponáhľanej modernej dobe.

25) Záhradná dekorácia

Záhradná dekorácia Ovečka s kamienkami - Darčeky pre mamu

4home.sk

Možno vaša mama patrí k tým ľuďom, ktorý milujú svoju záhradu a v teplých mesiacoch si nevie predstaviť život bez pobytu v nej. Ak to sedí, potom ju ako darček na Vianoce (a aj pri inej príležitosti) veľmi poteší pekná záhradná dekorácia. Má to aj ďalšiu výhodu, kedykoľvek sa na túto dekoráciu pozrie, spomenie si na pekné chvíle, keď bola obdarovaná.

Záverečný tip

Tento posledný tip je trochu netradičný. Nedávame vám tu návrh na nič, čo by sa dalo kúpiť. Vašu mamu určite potešia vyššie uvedené tipy na darčeky. Avšak môžete skúsiť pre ňu na Vianoce pripraviť aj niečo vlastnoručne vyrobené. Možno by ste chceli vyrobiť darček pre mamu, no nie ste si istý aký, ani či by ste to zvládli?

Skúste niečo naozaj jednoduché. Dobrou voľbou môže byť napríklad darček pre mamu z papiera. Postup výroby rôznych origami je veľmi jednoduchý a zaručene poteší. Najlepšie v kombinácii s niektorým z našich tipov!

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.5 (37 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Evka (18. 12. 2019 16:12)

wellness a smoothie mixér orava rm 1000vka to bude tento rok (: wellness na relax a mixér ako praktický darček do kuchyne, ktorý si praje (o:

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár