Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Najlepšie darčeky pre mamu nielen na Vianoce

26. 10. 2023 Aktualizované

Mamy si zaslúžia darček nielen na Vianoce. S týmto tvrdením bude akiste súhlasiť každý z vás. Nemusíme čakať na špeciálnu príležitosť na to, aby sme niečo pekné mame darovali. Veď matky si zaslúžia darček len kvôli tomu, že sú.

Hľadáte darček pre mamu, ktorý ju naozaj poteší? Potom vám určite príde vhod tento článok, v ktorom vám prinášame originálne a osvedčené tipy a nápady na tie najlepšie darčeky nielen na Vianoce.

Ak hľadáte inšpiráciu na darčeky pre ženu, skúste aj články, ako je darček pre sestru, manželku či kamarátku.

1) Deka s vlastnou potlačou – originálny darček pre mamu

darčeky pre mamu - deka s potlačou

Dekyzfotiek.sk

Chcete darovať vašej mame niečo, čo jej pravdepodobne nikto iný nedaruje? Deka s vami vybranými fotografiami je skvelou voľbou.

V ponuke nájdete rôzne rozmery a vybrať môžete baránkovú alebo prešívanú deku.  Ako vzor na deku  môžete zvoliť čokoľvek, nielen fotografie. Môže to byť napríklad aj nejaký text. Počas chladných dní, keď sa vaša mama pred televíziou zabalí do deky, si na vás určite spomenie.

2) Motivačný diár – aby nový rok vypálil na jednotku

Mall.sk

Deň za dňom, týždeň za týždňom, za dverami je Nový rok. Darujte svojej mame motivačný diár, v ktorom nájde pozitívne myšlienky počas celé roka. Dizajnovo pekný diár je skvelým darčekom, ktorým urobíte svojej mame určite radosť.

Na výber je veľké množstvo denníkov, zápisníkov a diárov. Môže to byť aj štýlový zápasník, do ktorého si môže zapisovať svoje myšlienky, recepty, a možno sa v nej ukrýva spisovateľská duša.

3) Krásny prsteň – šperk je vždy správny darček

Krásny prsteň

Olivie.sk

Naším ďalším tipom na darčeky pre mamu je prsteň. Šperky sú jednoducho osvedčenou klasikou na darček pre ženu. Určite ním urobíte radosť, aj keď si ho vaša mama nájde na Vianoce pod stromčekom.

Čo sa týka konkrétneho prsteňa, tu už je potrebná opatrnosť. Každá žena má iný vkus a je preto dobré, keď máte o vkuse vašej mamy nejakú predstavu.

Pamätajte, že prsteň nemusí hneď byť aj veľmi drahý. Na internete nájdete aj krásne prstene z ocele, ktoré môžu byť lacným a pekným darčekom na Vianoce.

4) Úžasný fotorámik – perfektný darček na spomienky

Drevený fotorámček so štipcami - Darčeky pre mamu

Balabim.sk

Mamy žijú pre svoje rodiny. Dobrým tipom na darčeky pre mamu od detí na Vianoce je preto pekný fotorámik. Ten môže slúžiť na uchovanie obľúbenej rodinnej fotky, na ktorej je zachytený výnimočný okamih.

Moderné fotorámčeky sú naozaj pekné na pohľad a dajú sa vybrať tak, aby pekne zapadli do vkusu obdarovanej a navyše aj obohatili interiér. Niektoré z nich dokonca aj svietia! Možno vás ale zaujme skôr klasika, či dokonca vintage štýl. Na výber je toho dosť, ostáva už len nestratiť sa v bohatej ponuke fotorámčekov.

5) Tabuľka s venovaním – pre milé slová pre najmilšiu mamu na svete

darčeky pre mamu- tabuľka s venovaním

Inspio.sk

Chceli by ste svojej mame povedať, ako veľmi ju máte radi a ako ste jej vďační? Možno nemáte dar reči, no nezúfajte. Čo poviete na takúto originálnu tabuľku, na ktorý môžete dať napísať vlastné slová, vybrať vlastný obrázok, prípadne pridať fotografiu?

Takýto darček je vhodný nielen na Vianoce. Môže to byť inšpirácie na narodeniny alebo meniny, alebo akúkoľvek inú významnú udalosť v živote vašej mamy.

6) Dizajnový textil do kuchyne – aby aj kuchyňa hýrila farbami

Vianočná utierka Sob - Darčeky pre mamu

4home.sk

Originálny vianočný darček pre mamičku alebo darček na deň matiek? Čo poviete na darček v podobe dizajnového textilu do kuchyne? Mamy zvyknú tráviť v kuchyni veľa času, takže ich skrášlenie tejto miestnosti náramne poteší.

Konkrétny výber je na vás. Môžete sa uchýliť k obrusu alebo radšej vybrať zásteru. Možno vás ale zaujme chňapka. Výber je naozaj široký.

7) Módne topánky – aby nôžky večer neboleli

Eobuv.sk

Ženy prechovávajú intenzívnu lásku k topánkam a nie je dôvod sa domnievať, že by vaša mama mala byť výnimkou. Ak si pod stromčekom nájde pekné topánky, určite ju to poteší. Zistite si preto (ak ho už neviete) jej číslo nôh a hor sa do prehliadania takmer nekonečného výberu topánok.

Voľbu prispôsobte jej vkusu a ak má rada čižmy alebo koženú obuv, myslite na to pri výbere. Zamerajte sa najmä na kvalitné prevedenie a šitie, aby topánky poskytovali podporu a boli zároveň pohodlné. Topánky sú veľmi praktickým vianočným darčekom, ktorý bude vašej mame robiť radosť ešte dlhú dobu.

8) Dobrá kniha – darčeky pre mamu plné výnimočných príbehov

Bux.sk

Kniha je vždy dobrým darom, ktorý obdarovanú dokáže preniesť do iného sveta, vtiahnuť do príbehu a v mnohých prípadoch aj obohatiť. Samozrejme v prípade, že je to dobrá kniha. Skvelý darček pre mamičku preto môže byť aj kvalitný kniha. Tých je na výber v kníhkupectvách mnoho a každým rokom sa repertoár hodnotnej literatúry rozširuje. Samozrejme aj klasika má svoje čaro. Snažte sa však knihu, ktorá má byť darčekom, prispôsobiť vkusu čitateľa.

Román síce nie je netradičným darčekom pre ženu, no je to takmer zaručený úspech. Stačí, že má obdarovaná aspoň trochu rada literatúru a darček sa jej bude páčiť.

9) Dámsky hrejivý/froté župan – darček pre mamu na chladné večery

damsky hrejivy župan - Darčeky pre mamu

Astratex.sk

Darčeky pre mamu v podobe županu či inej bielizne poteší každú ženu. Pocit príjemného materiálu župana na tele po sprche je na nezaplatenie. Hlavne v zimných mesiacoch, keď prídete z vonku vymrznutí. Vtedy sa najviac zíde práve hrejivý alebo froté župan.

Či už je to darček na narodeniny, Vianoce alebo iný sviatok, kvalitný a pekný župan nikdy nesklame.

10) Dámske hodinky – darček pre elegantnú mamu

Dámske hodinky

Sofia.sk

Darovanie hodiniek je podobné darovaniu šperku. Každú ženu poteší. Nevadí, ak má vaša mama už nejaké hodinky. Vždy je dobré mať nejaké v zálohe, alebo môcť prispôsobiť hodinky outfitu, ktorý práve nosí. Ak má vaša mama rada módu, potom sú hodinky výborným tipom na darček, ktorým ju príjemne prekvapíte.

Aj keď je tento článok písaný v duchu prichádzajúcich Vianoc, môžu byť hodinky skvelým darčekom na narodeniny. Hodinky sa ako trefný darček na okrúhle jubileum, povedzme 40., 50., či 60. narodeniny, priam pýtajú.

11) Vtipný hrnček – darček pre mamu, ktorá je za každú zábavu

Hrnček super mama - Darčeky pre mamu

Balabim.sk

Má vaša mama zmysel pre humor? Potom bude vtipný hrnček vhodnou voľbou na darček na Vianoce. Keďže je výber naozaj bohatý, môžete nájsť presne taký hrnček, ktorý bude sedieť štýlu humoru vašej mamy.

Samozrejme, nemusí hneď ísť o vtipný hrnček. Môžete vybrať aj klasický hrnček či súpravu šálok. Hrnček získa v živote vašej mamy svoje čestné miesto, môže si z neho vychutnať horúcu čokoládu, kávu alebo čaj. Zvážte preto kombináciu oboch týchto darčekov.

12) Dámska peňaženka – praktický a štýlový darček pre mamu

Veľká dámska peňaženka

Delmas.sk

Elegantná peňaženka je neoddeliteľnou súčasťou každej dámskej kabelky. Možno by ste mohli skúsiť kúpiť mame pod stromček peňaženku červenej farby. Údajne totiž udržiava peniaze a prináša bohatstvo. Nech je to akokoľvek, v súčasnej dobe je na výber veľké množstvo rôznych peňaženiek, ktoré sa líšia farbou, dizajnom aj materiálom.

13) Kuchynský robot – na všakovaké dobroty

Kuchynský robot - Darčeky pre mamu

Alza.sk

To, že ženy trávia veľa času v kuchyni, sme už spomenuli. Najčastejšie je tento čas trávený pri príprave jedla. Mnohé ženy považujú varenie za svoju vášeň. Možno medzi ne patrí aj vaša mama. Potom by sa jej určite hodil všestranný pomocník v podobe kuchynského robota.

V ponuke rôznych obchodov je viacero druhov kuchynských robotov. Môže ísť o zariadenia, ktoré sú určené primárne na špeciálne úpravy jedla, ale aj multifunkčné prístroje, ktoré si poradia s hocičím. Naším odporúčaním je výber takého kuchynského robota, ktorý nahradí najčastejšie vykonávanú ručnú prácu v kuchyni.

14) Kurz varenia francúzskej kuchyne – Francúzsko v kuchyni vašej mamy

Kurz varenia francúzskej kuchyne

Adrop.sk

Francúzska kuchyňa sa vo svete teší veľkej úcte. Veď už len pri spomenutí slovného spojenia  francúzska kuchyňa sa nejednému gurmánovi začnú zbiehať slinky. Ak vaša mama rada varí a učí sa nové veci, bude pre ňu kurz varenia francúzskej kuchyne parádnym darčekom na Vianoce.

Nechajte ju, nech v sebe prebudí svoje kuchárske umenie a pod vedením skúseného šéfkuchára ho aj podstatne zlepší. Tento kurz sa hodí pre skúsených kuchárov rovnako, ako aj pre začínajúcich. Jednoducho je potrebná len láska k dobrému jedlu a chuť naučiť sa niečo nové.

15) Dizajnová váza – darček na voňavé kytice pre mamu

Keramická váza - Darčeky pre mamu

4home.sk

Jedným z vianočných darčekov, ktorým je možné si skrášliť byt, je pekná váza. Ženy milujú kvety a veríme, že vaša mama nie je výnimkou. Prečo jej nekúpiť na Vianoce krásnu vázu na kvety? Peknou vázou ako vianočným darčekom určite nič nepokazíte a všetko ešte vylepšíte tým, že budete behom roka nosiť mame kvety, ktoré bude môcť do vami darovanej vázy dať.

Pred výberom si premyslite, aký typ vázy by sa vašej mame mohol páčiť. Naším odporúčaním je zhodnotiť, aký typ kvetov najčastejšie dostáva. Ak jej totiž kúpite vázu s tenkým hrdlom, nevmestia sa tam väčšie kytice. Výber si preto určite premyslite.

16) Masážny prístroj na nohy – pre chvíle relaxu

Masážny prístroj na nohy

Alza.sk

Po celom dni plnom námahy si každý zaslúži poriadnu dávku odpočinku. Doprajte preto svojej mame ozajstnú relaxáciu s masážnym prístrojom na nohy. Tieto prepracované prístroje dokážu masírovať chodidlá rôznymi spôsobmi a sú skvelým spôsobom, ako navodiť pocit úľavy a uvoľnenia.

Masážne prístroje na nohy disponujú rôznymi funkciami. Nechýbajú tu vibračné alebo bublinkové funkcie. Dokonca dokážu aj udržiavať príjemnú teplotu vďaka zabudovanej teplotnej regulácii. Jednoducho ide o úžasný darček nielen na Vianoce.

17) Wellness pobyt v Tatrách – pár dní mimo každodenného života

Wellness pobyt v Tatrách

Domalenka.sk

Niekedy je lepším darčekom, ako je hmotná vec, nejaký zážitok. V prípade tohto nášho tipu, ide o pobyt na krásnom mieste. Konkrétne o wellness pobyt vo Vysokých Tatrách. Obdarovaná sa môže tešiť na krásne prostredie a ubytovanie, ktoré juo naozaj rozmazná.

18) Zmrzlinovač – darček pre mamu na domácu zmrzlinu

Zmrzlinovač na domácu zmrzlinu

Alza.sk

Pochutnáte si u vás doma na zmrzline? Veď, kto nie. Problémom zmrzliny z obchodov je, že nie je práve najzdravšia. Opakom však môže byť domáca zmrzlina, ktorá pri použití tých správnych ingrediencií môže byť aj zdraviu prospešná.

Pomocou zmrzlinovača je možné pripraviť chutnú domácu zmrzlinu podľa rôznych receptov. Tie sú najčastejšie súčasťou balenia, no vaša mamička môže zapojiť aj vlastnú kreativitu.

Ak už vaša mama zmrzlinovač má, skúste ju prekvapiť sušičkou ovocia, ktorá môže vďaka konzumácii sušeného ovocia znížiť spotrebu sladkostí, alebo elektrickým hrncom, v ktorom si okrem iných dobrôt môže pripraviť aj voňavé varené víno alebo punč.

19) Štýlová kabelka – pre radosť… a všetky drobnosti

Dámská crossbody kabelka Arabescos - Darčeky pre mamu

Delmas.sk

Ženy milujú kabelky. Štýlová kabelka preto určite urobí radosť aj vašej mame. Veď aj ona iste chce vyzerať mlado, moderne a ísť s dobou. Ak je dizajnovo krásna kabelka navyše praktická, ešte lepšie. Rôzne súčasné trendy kabelky sú priestranné, a navyše zaujmú aj svojím vzhľadom.

Na výber je naozaj veľké množstvo rôznych vzorov, farieb a typov. Možno vám pomôže, keď sa inšpirujete kabelkou, ktorú vaša mama už vlastní a má ju najradšej. Kabelka môže priniesť vašej mame na Vianoce mnoho radosti. Je však dobrým tipom aj ako darček pre mamu na deň matiek, na narodeniny alebo meniny.

20) Horúca čokoláda – darček pre mamu, ktorý jej osladí život

Mall.sk

Horúca čokoláda urobí dobre chuťovým pohárikom. Tento teplý nápoj sme si všetci zamilovali už v detskom veku a nestratil svoje čaro ani s pribúdajúcimi rokmi. Šálka horúcej čokolády poteší vždy a za každého počasia. Darujte mame pod stromček čokoládové potešenie.

Ekvivalentom ku káve môže byť aromatický bylinkový čaj. Ten okrem zaujímavej chuti a vône ponúka aj prospešné účinky na zdravie a imunitu.

Nech si vyberiete čaj, čokoládu alebo čokoľvek iné, môžete tak pomôcť vašej mame užiť si pohodu vianočných sviatkov s hrnčekom chutného nápoja v ruke. Verte nám, určite vám bude vďačná.

21) Prírodná a BIO kozmetika – darček pre mamu pre krásny a svieži vzhľad

Prírodná a BIO kozmetika

Venira.sk

Prírodná kozmetika sa od tej bežnej odlišuje v tom, že sa jej účinky opierajú o čisto prírodné zloženie. Pôsobí tak veľmi priaznivo na pokožku a znáša ju aj citlivá pleť. Taktiež je skvelou voľbou pre alergikov a ľudí s obzvlášť citlivou pokožkou. Neobsahuje totiž syntetické a chemické látky, konzervačné látky, silikóny ani parabény. V zložení nájdete len čistú prírodu.

BIO kozmetika je skvelým darčekom pre každého, kto myslí na životné prostredie. Na rozdiel od tej klasickej totiž nemá jej produkcia tak negatívny dopad na životné prostredie.

Aby mala vaša mama ,kam svoju novú prírodnú kozmetiku odložiť, môžete jej k darčekom pribaliť aj kozmetickú taštičku. Tie sa vyrábajú v rôznych motívoch a farbách, takže nebude problém vybrať nejakú podľa jej vkusu.

22) Kurz fotografovania – darček pre mamu, ktorá sa rada učí nové veci

Kurz fotografovania

Adrop.sk

Nezávisle od veku je vždy prínosné, keď má človek nejaký koníček. Naším tipom na darček pre mamu pod stromček je kurz fotografovania. Ideálne v kombinácii s novým fotoaparátom.

Tento kurz sa hodí pre každého, kto javí záujem o fotografovanie. Ide o netradičný tip na darček. Vaša mama možno ocení novo nadobudnuté vedomosti ohľadom fotografovania napríklad pri ďalšej dovolenke,alebo pri fotení rodinných fotiek. Naozaj, ak hľadáte originálny darček na deň matiek, na narodeniny, meniny alebo Vianoce, tak kurz fotografovania je vhodnou voľbou.

23) Fototapety a samolepiace dekorácie – nový svieži vzduch do každého domova

Fototapety a samolepiace dekorácie - Darčeky pre mamu

4home.sk

Každá mama rada skrášľuje svoju domácnosť. Pomôcť jej k tomu môže skvelý darček pod stromček – fototapeta alebo samolepiaca dekorácia. Tieto vecičky sú naozaj šikovným a jednoduchým spôsobom, ako vniesť niečo nové do interiéru a oživiť inak fádne steny.

Používajú sa veľmi jednoducho, takže sa nemusíte báť, že by to vaša mama nezvládla. Stačí rozbaliť, priložiť k stene a nalepiť. Niektoré dokonca majú aj zrkadlové prevedenie povrchu, alebo dokážu svietiť v tme. Možností je naozaj neúrekom a výber sa dá prispôsobiť konkrétnej domácnosti a miestnosti.

24) Robotický vysávač – darček pre mamu pre pohodové upratovanie

Robotický vysávač

4home.sk

Kedy je najvhodnejší čas na darovanie šikovného domáceho pomocníka, ak nie práve na Vianoce? Tento typ darčekov je drahší, o to viac poteší. Prekvapte svoju mamu napríklad robotickým vysávačom, ktorý množstvo práce urobí za ňu.

Robotický vysávač sa jednoducho obsluhuje. Veľa vecí dokáže urobiť sám a to aj v neprítomnosti majiteľa. Ak už takýto darček, tak naozaj výkonný a kvalitný. S vyššou cenou sa popasujete tak, že sa napríklad dohodnete so súrodencami.

25) Záhradná dekorácia – poteší vždy pri príchode domov

Záhradná dekorácia Ovečka s kamienkami - Darčeky pre mamu

4home.sk

Možno vaša mama patrí k tým ľuďom, ktorí milujú svoju záhradu a v teplých mesiacoch si nevie predstaviť život bez pobytu v nej. Ak to sedí, potom ju ako darček na Vianoce (a aj pri inej príležitosti) určite poteší pekná záhradná dekorácia. Má to aj ďalšiu výhodu, kedykoľvek sa na túto dekoráciu pozrie, spomenie si na pekné chvíle, keď bola obdarovaná.

Záverečný tip

Tento posledný tip je trochu netradičný. Nedávame vám tu návrh na nič, čo by sa dalo kúpiť. Vašu mamu určite potešia vyššie uvedené tipy na darčeky. Avšak môžete skúsiť pre ňu na Vianoce pripraviť aj niečo vlastnoručne vyrobené. Možno by ste chceli vyrobiť darček pre mamu, no nie ste si istí aký, ani či by ste to zvládli?

Skúste niečo naozaj jednoduché. Dobrou voľbou môže byť napríklad darček pre mamu z papiera. Postup výroby rôznych origami je veľmi jednoduchý a zaručene poteší. Najlepšie v kombinácii s niektorým z našich tipov!

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.6 (38 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Evka (18. 12. 2019 16:12)

wellness a smoothie mixér orava rm 1000vka to bude tento rok (: wellness na relax a mixér ako praktický darček do kuchyne, ktorý si praje (o:

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár