Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 – Recenzia

2. 7. 2022 Aktualizované

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter3

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 na trhu patrí medzi najobľúbenejšie. Ako bližšie píšeme v recenzii, vďaka celkovo kvalitnému spracovaniu za výhodnú cenu sa dostala aj do nášho výberu najlepších elektrických kolobežiek.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter 3

8.2

Perfektná

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 zo strednej cenovej kategórie poskytuje dostatočný výkon pre bežných používateľov. Boduje pritom na viacerých frontoch. Presvedčila nás ľahkou a odolnou konštrukciou, dobre čitateľným displejom aj spoľahlivými brzdami. Plusom je moderný dizajn.

Rýchlosť a dojazd
8
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
8.5
Batéria
8
Klady
  • Odolná konštrukcia
  • Ľahko skladná a prenosná
  • Výborné brzdy
  • Rekuperácia brzdnej energie
  • Dobre čitateľný displej
Zápory
  • Dojazd by mohol byť dlhší
  • Nižšia nosnosť

Rýchlosť a dojazd

O pohon elektrickej kolobežky sa stará 300 W elektromotor (max. výkon 600W). Ten disponuje dostatočnou silou na svižnú jazdu mestom. Nezľakne sa ani mierne kopcovitého terénu. Stúpania zvláda do sklonu 16 %.

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Najvyššia možná rýchlosť je 25 km/h, čo je bežná hodnota. V centre mesta vhod príde tzv. režim chôdze, pri ktorom sa pohybujete rýchlosťou do 5 km/h. Maximálny dojazd dosahuje 30 km (pri optimálnych podmienkach). Týmto číslom síce v porovnaní s pokročilejšími modelmi neohúri, ale na presun po meste či zábavu detí bohato stačí.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 poteší odolnou konštrukciou, ktorá pochádza z leteckého hliníka triedy 6. Celkovo kvalitné spracovanie z dielne Xiaomi potvrdzujú aj skúsenosti dlhodobých používateľov.

Elektrokolobežka je súčasne ľahko skladná a prenosná, o čom svedčí nízka hmotnosť len 13,2 kg. Bez problémov ju so sebou vezmete i do MHD či vložíte do kufra auta. Nižšia váha sa však prejavila na nosnosti. Elektrická kolobežka je určená pre jazdcov do 100 kg (konkurencia často ponúka 120 kg).

Na jednoduchom dizajne nie je čo vytknúť. Moderný štýl si môžete dopriať v čiernom alebo sivom prevedení.

Batéria

V útrobách elektrokolobežky sa nachádza batéria s kapacitou 7,65 Ah, čo stačí na už spomínaný orientačný dojazd 30 km. Prispieva k tomu rekuperácia brzdnej energie, ktorá sa ukladá do akumulátora kolobežky. Nabíjanie trvá približne len 5,5 hodiny. To znamená, že na doplnenie plnej kapacity nevyžadujú ani celú noc.

Ostatné vlastnosti

Na riadidlách elektrickej kolobežky je osadený plne integrovaný a pomerne veľký displej. Pozitívom je dobrá čitateľnosť a taktiež to, že pri riadení vôbec neprekáža. Elektrokolobežka sa bezdrôtovo spája pomocou Bluetooth s mobilnou aplikáciou.

Elektrokolobežka - Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Dobrú priľnavosť a tlmenie nárazov poskytujú 8,5″ pneumatiky, ktoré spolupracujú s účinnou kotúčovou brzdou. Elektrická kolobežka je stvorená pre používateľov s výškou aspoň 120 cm.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 300 W (max. 600W)
Maximálna rýchlosť 25 km/h
Maximálne stúpanie 16 %
Dojazd 30 km
Hmotnosť 13,2 kg
Nosnosť 100 kg
Priemer kolies 8,5″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 120 cm

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár