Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Starostlivosť o telo

Najlepšie sérum na mihalnice – recenzie a porovnanie 2024

Krásne dlhé mihalnice sú snom nejednej ženy. Dodávajú totiž atraktivitu celej tvári a esteticky tiež zvýrazňujú oči. Nie každá dáma však do vienka dostala prirodzene dlhé riasy. Našťastie ich rast môže stimulovať sérum na mihalnice. Pripravili sme preto pre vás porovnanie najlepších sér na riasy na našom trhu.

V rámci testu vyberáme najlepšie sérum na rast mihalníc a obočia a našim víťazom sa stalo sérum Venira – sérum pre podporu rastu rias a obočia.

Pre náročných

Výnimočné sérum na rast obočia a mihalníc s prírodným zložením.

Zlatý stred

Sérum na rast mihalníc so ženšenom a biopeptidmi bez hormónov.

Zaujímavá alternatíva

Cenovo výhodné sérum na podporu rastu a objemu rias i obočia.

Najlepšie sérum na mihalnice

Recenzia Venira – prírodné sérum na rast obočia a mihalníc s výsledkami už po 7 dňoch

sérum pre podporu rastu rias a obočia – prírodné sérum na rast obočia a mihalníc s viditeľnými výsledkami už po 7 dňoch

Značka: Venira | Aplikátor: hladký štetec | Použitie: 1 × za dva dni | Obsah balenia: 5 ml | Približná cena: 90,20 €

Klady
 • Výnimočné zloženie s AnaGainTM
 • Čisto prírodný produkt
 • Jednoduchá aplikácia
Zápory
 • Vysoká cena

Ak máte radi prírodné produkty s vysokým účinkom tak potom sérum na obočie a mihalnice od spoločnosti Venira je pre vás to pravé orechové. Obsahuje totiž jedinečnú patentovanú zložku AnaGainTM. Tá je založená na výhonkoch organického hrachu, ktorý vo fáze rastu mihalníc stimuluje čo najviac molekúl, aby podporil ich expanziu. AnaGainTM je pitom overená a vysoko účinná zložka nielen prípravkov na podporu rastu mihalníc a obočia, ale aj vlasov.

Táto výnimočná látka je vo Venira sére doplnená inca inchi olejom, ricínovým olejom a mangovým maslom. Nechýba v ňom ani kyselina hyalurónová na hydratáciu, Panthenol na prirodzenú obnovu buniek či vitamín E. Ten v sére plní funkciu antioxidantu.

Na sére na mihalnice a obočie od Venira sa nám páči i jednoduchá aplikácia formou hladkého štetca. Používať ho nemusíte ani každý deň. Stačí 3 až 4-krát do týždňa, takže 5 ml ampulka vám dlho vydrží. Navyše výrobca zaručuje prvé viditeľné výsledky už do týždňa od začiatku používania. Jediné, čo teda môžeme tomuto séru vytknúť je jeho vysoká cena.

Recenzia FacEvolution Hairplus – najlepšie sérum na rast mihalníc so ženšenom

najlepšie sérum na rast mihalníc so ženšenom

Značka: FacEvolution | Aplikátor: hladký štetec | Použitie: 1 × za deň | Obsah balenia: 4,5 ml | Približná cena: 88,90 €

Klady
 • Bez hormónov
 • Jednoduchá aplikácia
 • Zaujímavé zloženie
Zápory
 • Vyššia cena
 • Výsledky až po 2 mesiacoch

Zaujímavú alternatívu s výnimočne dobrými užívateľskými recenziami má aj sérum na mihalnice od spoločnosti FacEvolution Hairplus. Sérum je vyrobené bez hormónov a jeho základnou zložkou je ženšen. Ten pôsobí ako stimulátor rastu obočia a mihalníc. Na druhej strane tiež zabraňuje ich prehnanému vypadávaniu, čo z neho robí kráľa liečivých bylín v čínskej medicíne.

Sila ženšenu je vo FacEvolution Hairplus doplnená i biopeptidmi a vitamínmi A, C, a E. Tie riasy nielen vyživujú, ale chránia aj ich okolie pred nepriaznivými vplyvmi. Sérum na obočie a mihalnice odporúča výrobca požívať jeden krát denne. Aplikácia je pritom veľmi jednoduchá. Zabezpečuje ju hladký štetec.

Klinické štúdie pri tomto sére preukázali, že k viditeľným výsledkom prichádza až po mesiaci používania. To potvrdzujú aj bežní používatelia, čo môže byť pri menej trpezlivých dámach aj menším nedostatkom. Ten však vidíme aj pri vysokej obstarávacej cene.

Recenzia GigaLash – sérum na objem a rast mihalníc a obočia za výbornú cenu

sérum na objem a rast mihalníc a obočia za výbornú cenu

Značka: GigaLash | Aplikátor: hladký štetec | Použitie: 2 × za deň | Obsah balenia: 3 ml | Približná cena: 35 €

Klady
 • Výsledok to týždňa
 • Podporuje objem mihalníc
 • Jednoduchá aplikácia
 • Výborná cena
Zápory
 • Malý objem balenia

GigaLash patrá k ďalším obľúbeným séram na mihalnice a obočie medzi slovenskými dámami. Funguje na báze patentovanej technológie EPM enzýmov. Tie zaručujú, že prvé výsledky budete vidieť už po týždni používania. No a výživa rias a obočia je v sére zabezpečená vitamínmi A, C a E. Okrem toho v prípravku nechýba ani panthenol a výživné oleje.

GigaLash tak vašim mihalniciam dodá nielen dĺžku, ale aj objem. Môžete sa s ním tešiť aj na hustejšie a výraznejšie obočie. Výrobca sérum odporúča aplikovať 2-krát denne. Pričom garantuje, že používanie je bezpečné, nakoľko prípravok je dermatologicky testovaný.

GigaLash má oproti konkurenčným výrobkom aj skvelú cenu. Tá je však priamoúmerná nižšiemu objemu balenia. To vám vydrží len tri, maximálne šesť mesiacov, pričom drahšie výrobky môžete používať viac ako rok.

Recenzia Nanolash – sérum na mihalnice i pre citlivé oči

sérum na mihalnice i pre citlivé oči

Značka: Nano Lash | Aplikátor: hladký štetec | Použitie: 1 × za deň | Obsah balenia: 3 ml | Približná cena: od 42 €

Klady
 • Prírodné zloženie
 • Bez nežiaducich účinkov
 • Jednoduchá aplikácia
 • Viditeľný efekt za 15 dní
Zápory
 • Malý objem balenia

Obľúbeným produktom na podporu rastu mihalníc a obočia v našich končinách je aj Nano Lash sérum na rast mihalníc. Špirála na rast mihalníc funguje pomocou jednoduchého aplikátora vo forme štetca. Vďaka nemu sérum aplikujete do línie viečka bez podráždenia a ďalších vedľajších účinkov. Táto vlastnosť tak patrí k popredným benefitom tohto séra.

Čo sa zloženia týka, tak Nano Lash obsahuje substancie z kvetov a ovocia. Patrí k nám pomarančový kvet, mango, praslička a iné. Všetky prírodné látky sú doplnené aktívnymi nanopeptidmi. Tie v miestach aplikácie vyprovokujú proces nanotechnológie, čím preniká do rastových buniek, kde účinne podporuje rast rias.

V tomto prípade tak ide o patentovanú technológiu, ktorá garantuje viditeľné výsledky už po 15 dňoch od prvého použitia. Navyše je Nano Lash vhodný aj pre dámy, ktoré sa nevedia vzdať umelých mihalníc. V tomto prípade sérum dodáva pôvodným mihalniciam potrebnú výživu a zabraňuje ich vypadávaniu. Sérum na rast mihalníc NanoLash výrobca odporúča používať raz denne, pri objeme 3 ml vám však jedno balenie vydrží maximálne niekoľko týždňov. Tento moment s prihliadnutím na cenu tak považujeme za jediné mínus tohto výnimočného séra na mihalnice.

Najlepšie séra na mihalnice a obočie podľa Heureky

Ako vybrať sérum na mihalnice

ako vybrať sérum na mihalnice

Husté a plné mihalnice sú jedným z atribútov krásy. Nie sa čo diviť. Svojím výrazným stvárnením pozdvihnú každý make-up i bežné denné líčenie. Preto ženy s malými riasami siahajú po umelých mihalniciach, ktoré sú však náročne na financie i čas. Prirodzene dlhé mihalnice však viete podporiť i formou séra. To im dodá nielen objem, ale aj potrebné živiny na ich naturálny rasť.

Ako funguje sérum na mihalnice

Možno sa pýtate v čom je sérum na mihalnice iné alebo lepšie ako prémiová špirála na riasy. Odpoveď je jednoduchá. Vďaka séru bude efekt plného objemu trvalý a prirodzený. Navyše vďaka nemu sa už viac nemusíte zaberať rozmazanou špirálou v okolí viečok.

Sérum na mihalnice je navrhnuté tak, aby podporilo rast rias. Mihalnice totiž podobne ako vlasy alebo ostatné ochlpenie na tele rastú v niekoľkých cykloch. V rastovej teda anagénnej fáze riasy rýchlo rastú, v nasledujúcej regresnej fáze sa tempo rastu zastaví a začnú sa zmenšovať. No a nakoniec v telogénnej etape sa mihalnice pripravujú na vypadnutie.

Séra na mihalnice teda špeciálnym zložením živín podporujú najmä anagénnu fázu. Zabezpečujú tiež, aby telogénna etapa, v ktorej sa riasy pripravujú na vypadnutie trvala čo najdlhšie.

Zloženie séra na mihalnice a obočie

Na trhu sa môžete stretnúť s niekoľkými druhmi sér na podporu rastu či kondície mihalníc a obočia. No a podľa toho, ktorá zložka je u nich dominantná sa potom dajú klasifikovať i jeho účinky. Niektoré séra sú totiž primárne určená na objem, ďalšie na rast či trvácnosť mihalníc.

Najčastejšie sa však v obchodoch stretnete:

 • Kyselina hyalurónová – dodáva mihalniciam vláčnosť a zabraňuje ich vysušovaniu.
 • D-panthenol – má upokojujúce účnky a pôsobí aj prirodzenú obnovu buniek.
 • Prosglandinové lipidy – majú veľký potenciál nielen pri raste mihalníc, ale aj vlasov. Prosglandinové lipidy totiž predlžujú anagénnu fázu. Táto zložka však v ojedinelých prípadoch môže mať vedľajšie účinky v podobe podráždenia očí.
 • Peptidy vo forme aminokyselín – peptidy v sérach stimulujú produkciu keratínu, ktorý je kľúčovým štrukturálnym proteínom mihalníc.

Ako rýchlo účinku sérum na mihalnice

Účinky séra na mihalnice sú individuálne. Závisia nielen od zloženia, ale aj od vášho vnútorného nastavenia. Vo všeobecnosti však sérum na mihalnice zvykne účinkovať do 4 týždňov od prvého použitia.

Niektoré séra však svoj efekt prejavia oveľa skôr. Preto pozorne čítajte používateľské recenzie, tie vám veľa napovedia o účinkoch jednotlivých výrobkov.

Ako sa aplikuje sérum na mihalnice

Sérum na mihalnice sa predáva výlučne s aplikátorom. Ten môže mať podobu jemnej kefky ako v prípade maskary, no nájdete aj také, ktoré obsahujú hladký aplikátor.

To, aký je lepší, je vecou diskusie a vkusu. Pri každom sére však nájdete informácie o tom, akým spôsobom ho máte pomocou aplikátora nanášať. Obyčajne je potrebné ho nanášať jeden až dvakrát za deň. Následne však musíte počkať, kým sa sérum do mihalníc vsiakne. Trvá to maximálne jednu minútu, čo je skvelé, kvôli tomu, že ráno môžete sérum zaradiť do bežnej rutiny a nebude vás limitovať pri bežnom líčení.

Ako sa dá starať o mihalnice okrem séra na riasy

Ako sa starať o riasy

Ak je pre vás sérum na riasy nevhodná voľba, kvôli financiám či iným dôvodom, nemusíte vešať hlavu. O vaše mihalnice sa môžete postarať aj iným spôsobom. Veď nakoniec na kvalitu rias má vplyv mnoho faktorov od zdravotného stavu cez životný štýl po zlozvyky. Preto vám prezradíme ďalšie možnosti ako sa môžete starať o mihalnice.

 • Farbenie – ide o najjednoduchší spôsob ako dosiahnuť efekt hustejších mihalníc. Pomôže vám k tomu obyčajná špirála, no ešte lepší a trvácnejší efekt vám vyčaria šikovné ruky kozmetičky v salóne krásy.
 • Predlžovanie – finančne náročnejšia kozmetická procedúra je predlžovanie rias. Ak sa zveríte do rúk šikovnej kozmetičke, s výsledkom budete určite spokojná. No procedúru budete musieť absolvovať aspoň raz za 6 týždňov a doma sa o mihalnice poctivo starať. Inak vám riasy rýchlo vypadajú.
 • Nalepovanie – mihalnice si môžete kúpiť aj v drogérii a doma nalepiť. Na to však potrebujete zručné ruky a skúsenosť s vhodným typom umelých mihalníc pre vás. Inak vaše okolie rýchlo spozná, že nejde o vaše mihalnice.
 • Vitamíny – kvalitu a rýchlosť rastu mihalníc môžete podporiť aj vhodnými vitamínmi. Je pritom na vás či sa zameriate na komplexné doplnky stravy na podporu rastu mihalníc alebo vhodné vitamíny budete dopĺňať prirodzenou formou. V tom prípade by ste mali zvýšiť príjem potravín bohatých na vitamíny C,H, E a B3 ako aj vápnik.

Mihalnice a zdravotný stav

Vzhľad mihalníc dokáže ovplyvniť aj to, aká je vaša momentálna kondícia. Niektoré ochorenia ako aj druhy liekov môžu spôsobiť vypadávanie mihalníc. O týchto kontraindikáciách vás bude informovať lekár. No v prípade, že ste zdraví a pozorujete zvýšené vypadávanie mihalníc, môže to indikovať začiatok vážnejších zdravotných problémov.

Náš tip

Dokonalý objem a dĺžku vašim mihalniciam okrem rastového séra vyčarí aj kvalitná špirála na oči. Ak chcete vedieť, ktorá je najlepšia prečítajte si náš článok Najlepšie riasenky, maskary, špirály na oči 2023.

Kde kúpiť sérum na mihalnice

Kvalitné sérum na mihalnice nájdete z pohodlia domova na internete. Najlepší výber pritom máte na samotných webových stránkach ich výrobcov. V rámci nich sú rozpísané kompletné informácie súvisiace s použitím jednotlivých sér. Pri produktoch s menším objemom navyše zákazníkom poskytujú zľavy pri kúpe dvoch a viacerých balení naraz.

Preto určite navštívte webové stránky gigalash.sk či venira.sk. Zaujímavú ponuku produktov na rast mihalníc a obočia nájdete aj na portáli Heureka. Tu okrem samotných výrobkov neprehliadnite cenové porovnanie, ktoré vám pomôže nájsť cenovo najvýhodnejšiu voľbu.

Najobľúbenejšie značky séra na mihalnice

GigaLash

gigalash logo

GigaLash síce vyrába len sérum na podporu rastu rias a obočia GigaLash, no tento produkt im priniesol vysokú popularitu. Na ich stránke nielenže nájdete podrobné informácie o produkte, ale aj zvýhodnené ponuky na kúpu dvoch a viacerých sér.

NanoLash

nanolash logo

NanoLash funguje na princípe nanotechnológie. A okrem toho sa pýši nulovou toleranciou voči nežiadúcim účinkom. Preto aj táto značka patrí k celosvetovo uznávaným producentom sér na podporu rastu mihalníc a obočia.

Venira

kozmetika venira

Venira je český producent prírodnej kozmetiky a výživových doplnkov, ktorý je na trhu len 6 rokov. Za tento čas si však vydobyl pevné miesto nielen na českom, ale aj slovenskom trhu. Svojím verným zákazníkom totiž ponúka účinne produkty na krásu a udržanie zdravého mladistvého vzhľadu.

Koľko stojí sérum na mihalnice

Krása stojí nielen čas, ale aj finančné prostriedky. Na druhej strane vám kvalitné sérum na podporu rastu mihalníc prinesie vytúžený efekt plného a zvodného pohľadu. Teraz sa pozrieme na to, koľko za sérum na mihalnice zaplatíte.

Sérum na mihalnice do 40 €

V cenovej relácii do 40 € sa zmestíte so sérom na obočie na kratší čas. Nájdete tu len produkty s nižším objemom, ktoré v podstate iba naštartujú proces obnovy a rastu rias. Ak však máte záujem o trvalejší efekt budete si musieť priplatiť.

Sérum na mihalnice od 40 € do 90 €

V prípade, že chcete v rámci vášho rozpočtu docieliť želaný efekt, budete musieť počítať s rozpočtom od 40€ do 90€. No v tomto prípade si už viete kúpiť kvalitné sérum na mihalnice, ktoré vydrží dlhší čas.

Sérum na mihalnice nad 90 €

Cenová kategória na 90 € ponúka v rámci prirodzeného predlžovania mihalníc široké možnosti. S týmto rozpočtom nájdete aj prémiové produkty s vyšším objemom, ktoré vydržia viac ako rok.

Najlepšie séra na mihalnice a obočie podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (5 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár