Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » TV, video, audio

Najlepšie satelitné prijímače nielen pre Skylink – recenzie a tipy pre rok 2024

19. 1. 2024 Aktualizované

Anténam už takmer definitívne odzvonilo a budúcnosť patrí satelitnému vysielaniu. Okrem vyššieho rozlíšenia a lepšej stability signálu so sebou nesie mnoho ďalších výhod.

Ak sa aj vy rozhodnete kúpiť si satelitný prijímač, určite vás budú zaujímať informácie o tom, ako také zariadenie vybrať. Orientovať sa v tejto technike nemusí byť jednoduché a preto vám prinášame tento článok. Obľúbeným modelom medzi satelitnými prijímačmi je AB Cryptobox 750HD.

Najlepší celkovo

Zariadenie určené pre náročnejších užívateľov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Satelitný prijímač s výborným pomerom ceny a kvality.

Najlepší lacný

Správna voľba pre nenáročných používateľov.

Najlepšie satelitné prijímače

Recenzia: VU+ UNO 4K SE

VU+ UNO 4K SE satelitný prijímač recenzia Pre náročných

USB nahrávanie: áno | HDMI: áno | Scart: nie | HbbTV: áno | Hmotnosť: 1,4 kg | Približná cena: 290 €

Klady
 • Skvelý 4K obraz i zvuk
 • Rýchly a spoľahlivý
 • Prijíma až 8 programov súčasne
 • Farebný 2,4″ displej
Zápory
 • Vyššia cena

Satelitný prijímač VU+ Uno 4K SE je zástupcom z vyššej ligy, kde úspešne boduje vynikajúcou kvalitou obrazu, a to v Ultra HD rozlíšení. Od predchodcov sa na prvý pohľad líši hlavne farebným 2,4-palcovým LCD displejom na prednej strane.

Satelitný prijímač beží na linuxovom operačnom systéme Enigma2. Spolu s hardvérovou výbavou (2-jadrový procesor taktovaný na frekvencii 1,7 GHz) prináša rýchly a spoľahlivý chod. Široké možnosti poskytuje duálny tuner s technológiou FBC, k čomu sa viažu virtuálne tunery. Vo výsledku dokáže súčasne prijímať až 8 nezávislých TV programov.

Súčasťou konektorovej výbavy je 2× USB 3.0 a HDMI vstup aj výstup, ktoré dopĺňa gigabitový ethernetový port a šuplík pre 2,5″ SATA harddisk. Samozrejmosťou je tiež podpora HbbTV.

Kombinácia vysokej kvality obrazu i audia, plynulej prevádzky a bohatých možností vďaka technológií FBC tunerov. To všetko robí z tohto modelu favorita pre náročnejších, ktorí sú ochotní si za jeho prednosti priplatiť.

Recenzia: AB Cryptobox 750HD

AB Cryptobox 750HD recenzia Zlatý stred

USB nahrávanie: áno | HDMI: áno | Scart: áno | HbbTV: – | Hmotnosť: 1,3 kg | Približná cena: 62 €

Klady
 • Jednoduché ovládanie
 • Rýchla inštalácia
 • Vrátane multimediálneho prehrávača
 • Veľa pozitívnych hodnotení od majiteľov
Zápory
 • Čítačka kariet nemusí byť kompatibilná so všetkými operátormi

Satelitný prijímač AB Cryptobox 750HD sa vyznačuje viacerými pozitívnymi vlastnosťami. Prvou je jednoduchá a rýchla inštalácia (2 kroky). Nie len inštalácia, ale aj ovládanie je pomerne nenáročné. Vďaka prijímaču môžete sledovať obľúbené programy vo Full HD kvalite. Zaujal vás v televízii nejaký film, ktorý by ste si chceli ešte raz pozrieť alebo by ste si ho chceli pozrieť bez otravných reklám? Ak ste si odpovedali kladne, tak s týmto prijímačom máte možnosť nahrávania obsahu na USB kľúč.

Výkon zabezpečuje 1 GHz procesor s operačnou pamäťou DDR3 (256 MB). Vďaka tomu má plynulý chod. V balení nájdete okrem prijímaču aj návod, ktorý je samozrejme v slovenskom aj českom jazyku. Taktiež nechýba ani diaľkové ovládanie s batériami. Samozrejmosťou sú konektory ako HDMI, Scart, USB, LAN a ďalšie.

Prijímač má funkciu s názvom FastScan, pomocou ktorej je zoznam programov stále aktuálny. Ako nevýhodu sme označili čítačku kariet, ktorá nemusí byť kompatibilná so všetkými operátormi. Na to upozorňuje aj sám výrobca.

Recenzia: Amiko Mini HD 265

Amiko Mini HD 265 recenzia Lacný základ

USB nahrávanie: áno | HDMI: áno | Scart: nie | HbbTV: nie | Hmotnosť: 1 kg | Približná cena: 35 €

Klady
 • Nízka cena
 • Kompaktné rozmery
 • Jednoduché ovládanie
Zápory
 • Nie je Skylink Ready

Prvým satelitným prijímačom nášho výberu je model Amiko Mini HD 265. Tento kompaktný satelitný prijímač si zoženiete za veľmi výhodnú cenu. Za niečo málo nad 30 eur dostanete kompaktný prijímač s hmotnosťou nepresahujúcou 1 kg. Rozmerovo je taký nenápadný, že sa poľahky zmestí aj do malých priestorov.

Amiko Mini HD 265 sa ovláda veľmi jednoducho. Zásluhu na tom má aj prehľadný displej zobrazujúci volenú stanicu a v standby režime slúži ako hodinky. Prijímač disponuje funkciou Fastscan pre rýchle hľadanie staníc. V rámci portov tu máme zastúpenie dvoch USB 2.0, dvoch jack portov a servisného portu RS232.

Nevýhodou zariadenia je fakt, že nepodporuje najnovšiu verziu Skylink kariet. Na čítanie tohto typu kariet potrebujete Skylink Ready prijímač.

Satelitné prijímače – porovnanie

V tejto tabuľke prinášame informácie o niekoľkých ďalších satelitných prijímačov, ktoré patria k tomu najlepšiemu a najobľúbenejšiemu, čo na trhu nájdete.

VU+ UNO 4K SE GoSAT GS7010HDi Amiko Mini HD 265 AB CryptoBox 800 Octagon SF8008 4K Amiko HD 8265+ Dreambox DM 520
VU+ UNO 4K SE satelitný prijímač recenzia Pre náročných Satelitný prijímač GoSAT GS7010HDi recenzia Zlatý stred Amiko Mini HD 265 recenzia Lacný základ AB Cryptobox 800UHD satelitný prijímač Octagon SF8008 4K UHD satelitný prijímač Amiko HD 8265+ Dreambox DM 520
Hodnotenie
Heureka
97 % 85 % 88 % 89 % 92 % 85 % 97 %
Približná cena 79 € 60 € 35 € 79 € 110 € 50 € 140 €
Výrobca VU+ GoSAT Amiko AB Octagon Amiko Dreambox
USB nahrávanie áno áno áno áno áno áno áno
HDMI áno áno áno áno áno áno áno
Scart nie nie áno nie nie nie nie
HbbTV áno nie nie nie áno nie nie
Hmotnosť 0,4 kg 1,5 kg 1 kg 1,35 kg 0,7 kg 1 kg 0,7 kg
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

Najpredávanejšie satelitné prijímače podľa Heureky

Ako vyberať satelitné prijímače

V tejto časti textu vám ponúkneme všetky dôležité informácie o tom, ako si vybrať ten správny satelitný prijímač podľa vašich predstáv.

Aké sú výhody a nevýhody satelitného vysielania?

Satelity nevystriedali antény len tak, pre nič za nič. Táto technológia prijímania televízneho signálu má totiž množstvo lákavých výhod. Ide o výhody, ktoré by ste u iných typov vysielania hľadali márne. Jednou z najväčších výhod je, že prostredníctvom satelitného vysielania dostávate prístup k širokej škále programov. Navyše vo vysokom rozlíšení. Zabudnúť by ste nemali ani na rozhlasové stanice, ku ktorým taktiež dostanete v rámci satelitného vysielania prístup.

Znie to dobre? Tak si k tomu pripočítajte ešte širokopásmové internetové pripojenie a už spomenuté vysoké HD TV rozlíšenie. Vysielanie vo vysokom rozlíšení ocenia predovšetkým vlastníci domácich kín a televízorov so širokou uhlopriečkou. Filmoví nadšenci si jednoducho prídu na svoje. Pripojenie cez HDMI prináša bezstratový prenos zvuku a obrazu. Použitím HDMI sa totiž zbavujete nutnosti prevádzania signálu na analógový a opačne.

Výhodou satelitného vysielania je tiež fakt, že ak sa presťahujete, stačí naladenie vysielania na rovnakú parabolu a môžete sa aj naďalej tešiť zo svojich programov.

Tento typ vysielania so sebou však nesie aj určité nevýhody. O ich existencii je dobré vedieť, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam. V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že pokrytie satelitným signálom nie je všade prítomné. V prenose signálu môžu prekážať aj stromy alebo okolité stavby. Ide o niečo, čo používateľ nie vždy dokáže kontrolovať, no ide o dôležitú vec pre vysokú kvalitu signálu.

Zhoršenie kvality vysielania môžete pozorovať aj v prípade zlého počasia. Silný dážď, búrka alebo sneženie môžu prekaziť vaše plány na pohodové sledovanie televízneho vysielania. Najhoršou formou narušenia kvality signálu je jeho úplná strata, pri ktorej je sledovanie satelitného vysielania úplne prerušené.

Aké programy je možné sledovať pomocou satelitného vysielania?

Satelitné vysielanie je bránou k tisícom rôznych programov a rozhlasových staníc. Okrem základných slovenských a českých programov tu nájdete aj stovky zahraničných. Dobrou správou je, že okrem predplatených kanálov tu nájdete aj veľa voľne dostupných programov. Tieto programy, tiež známe ako Free To Air, sú dostupné používateľom aj bez dekódovacej karty. Do tejto kategórie spadajú kanály ako Óčko, ČT24, Fashion TV a mnoho ďalších. Poväčšine ide o zahraničné kanály, ale nájde sa tu aj zopár slovenských.

Väčšinu bežných programov si ale budete musieť zakúpiť prostredníctvom dekódovacej karty.

Nové digitálne vysielanie

V najbližších rokoch má dôjsť k uplatneniu nového štandardu digitálneho vysielania s označením DVB-T2. Týkajú sa tieto zmeny aj satelitného vysielania? Môžete ostať pokojný, tieto zmeny budú uplatňované len na pozemné vysielanie. Vo výsledku tak DVB-S2 je len modernejšou verziou starého známeho DVB-S.

Satelit

Dôležité otázky týkajúce sa výberu satelitného prijímača

Ešte pred tým, než sa naplno pustíte do výberu svojho budúceho satelitného prijímača, je potrebné si odpovedať na niektoré základné otázky. Vďaka odpovediam na tieto otázky získate lepší prehľad o tom, aký satelitný prijímač vlastne budete potrebovať.

Ste náročný alebo nenáročný používateľ?

Toto delenie je dôležité, aby ste vedeli určiť, aké funkcie budete pri satelitnom prijímači potrebovať. Nenáročný používateľ sa bude tešiť z lacnejšieho prístroja so základnými funkciami. Nepotrebuje totiž pokročilé funkcie, ktoré sú však vítané u náročnejších používateľov. Pod slovným spojením pokročilé funkcie máme na mysli možnosť sledovania YouTube videí, online video archívov alebo prehrávania filmov a zobrazovania fotografií.

Do otázky vašej náročnosti, čo sa satelitného vysielania týka, spadá aj to, či vám bude stačiť prijímač na príjem kanálov len od jedného konkrétneho providera, alebo sa rozhodnete pre zariadenie vybavené CI/CI+ slotom. Modely satelitných prijímačov s týmto slotom podporujú dodatočné vloženie dekóderu.

Koľko ste za satelitný prijímač ochotný minúť?

Určiť si presne stanovený rozpočet vám pomôže zjednodušiť a urýchliť výber satelitného prijímača. Logicky, drahšie modely disponujú lepšou výbavou a hodia sa pre náročnejších používateľov. Naopak, lacnejšie modely sú dobrou voľbou pre nenáročných používateľov, ktorí si nevyžadujú pokročilé funkcie. Často je vyššia cena sprevádzaná aj vyššou kvalitou a teda aj známou značkou. Nie vždy to však musí byť pravda.

Funkcie a parametre

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere satelitného prijímača je jeho výbava. V tejto podkapitole si povieme pár slov o najdôležitejších parametroch, ktorým by ste pri výbere mali venovať pozornosť. Ide o nasledujúce parametre:

 • Tunery (ich počet a typ)
 • Dekóder (tzv. čítačka kariet)
 • Možnosti konektivity (vstupy a výstupy)
 • Podpora slovenského jazyka
 • Ovládacie prvky (displej a pod.)
 • Maximálne rozlíšenie
 • Veľkosť integrovaného disku
 • Možnosť pripojenia na internet
 • Multimédiá
 • Náročnosť na elektrickú energiu

Tak a to je zoznam tých najdôležitejších parametrov. Teraz sa poďme pozrieť na ich detailnejšiu charakteristiku.

Tunery

Počet a typ tunerov je veľmi dôležitým kritériom, ktoré by ste pri výbere satelitného prijímača určite nemali podceniť. V tomto kontexte musíte učiniť dôležitú voľbu. Vyberiete si jednotunerový, dvojtunerový alebo kombo model?

Jednotunerové satelitné prijímače

Do tejto kategórie spadá drvivá väčšina satelitných prijímačov na trhu. Čo to znamená v praxi? Jednotunerové prijímače umožňujú nahrávanie programu len vtedy, ak ho zároveň aj sledujete. Takéto zariadenie dokáže pracovať len s dátovým tokom z jedného satelitu.

Dvojtunerové satelitné prijímače

Na rozdiel od vyššie spomenutých jednotunerových prijímačov tento typ umožňuje nahrávanie programu bez toho, aby ste boli nútený ho aj zároveň sledovať. Dvojtunerový satelitný prijímač dokáže nahrávať jeden program a zároveň sledovať iný program. Využijete túto funkciu? Ak áno, potom siahnite po tzv. twin tunery.

Kombo prijímače

Ide o špecifické zariadenie na prijímanie vysielania. Kombo nie je obmedzené len na jeden druh vysielania a umožňuje prijímať satelitné a pozemné vysielanie súčasne. Ľudovo povedané je kombo spojením set-top boxu a satelitného prijímača zároveň. Má to svoje nesporné výhody. Pamätajte však na to, že okrem samotného satelitu k tomu bude potrebné aj zariadenie na prijímanie pozemného vysielania.

Dekóder

Čítačka kariet je ďalšou kľúčovou časťou každého satelitného prijímača. Ide o zariadenie, ktoré umožňuje prácu s dekódovacími kartami. Tieto karty sú používané na odomykanie spoplatnených kanálov. Ešte pred tým, než napochodujete do obchodu a kúpite si satelitný prijímač, si zistite druh podporovanej dekódovacej karty. Je preto veľmi dôležité vyberať prijímač vždy podľa toho, akú televíziu chcete sledovať.

Možnosti konektivity

Vstupy a výstupy vo veľkej miere určujú, akým spôsobom bude satelitný prehrávač použiteľný. Rôzne modely prehrávačov sa v tomto ohľade môžu dosť líšiť. Vyberajte preto zariadenie, ktoré budete vedieť prepojiť s vašim televízorom, domácim kinom a pod..

Dávajte si pozor na to, že ak vlastníte starší televízor, potom budete potrebovať satelitný prijímač s dnes už menej používanými analógovými konektormi (napr. Scart). V prípade, že neviete prepojiť svoje domáce spotrebiče so satelitným prijímačom kvôli starším konektorom, môžete sa vždy uchýliť k redukcii, ktorá by tieto problémy mala vyriešiť.

Nepríjemnou situáciou môže byť, ak máte doma obzvlášť starý televízor, ktorý okrem vstupu na anténu nedisponuje žiadnym iným vstupom. V takomto prípade sa nevyhnete kúpe satelitného prijímača s tzv. RF modulátorom. Pomocou neho je možné vytvoriť signál, na ktorý sa potom s televízorom dokážete naladiť podobne, akoby išlo o anténový príjem.

Modernejšie televízory už bežne majú HDMI porty. Tento typ pripojenia je už štandardom a nemal by chýbať ani u satelitného prijímača.

Veľmi užitočné je aj pripojenie pomocou USB konektoru. Okrem čítania prenosných USB diskov môže poslúžiť aj na Wi-Fi modul. Na internet je možné pripojiť sa aj pomocou klasického ethernetového kábla, ktorý prepojí satelitný prijímač s vašou domácou LAN sieťou.

Podpora slovenského jazyka

Náš krásny slovenský jazyk disponuje množstvom znakov, ktoré môžu mať niektoré zariadenia problém správne zobraziť. V minulosti išlo o úplne bežný problém, ktorý je ale v poslednom čase skôr zriedkavý. Plnú podporu slovenčiny ocenia aj ľudia, ktorí si veľmi nerozumejú s cudzími jazykmi, najmä angličtinou. Určite preto venujte podpore slovenčiny pri výbere satelitného prijímača pozornosť.

Ovládacie prvky

Každý používateľ ocení jednoduché a prehľadné ovládanie satelitného prijímača. K tomu, aby bolo ovládanie čo najpohodlnejšie, značnou mierou prispieva displej. Sofistikovanosť displeja sa líši od modelu k modelu. Lacnejšie modely najčastejšie dokážu zobraziť len číselné znaky, zatiaľ čo drahšie modely vedia na displeji zobraziť viac informácií. Špecifickou skupinou sú satelitné prijímače, ktoré nemajú displej vôbec. Namiesto neho sú vybavené jednoduchou LED diódou, ktorá indikuje zapnutie/vypnutie prístroja.

Maximálne rozlíšenie

Súčasná doba sa v kontexte rozlíšenie nesie prevažne v duchu 4K, teda Ultra HD, rozlíšenia. Pripravte sa však na to, že väčšina bežne sledovaných kanálov disponuje maximálne Full HD rozlíšením. Ak ste obrazovým fajnšmekrom, potom sa vám ale určite oplatí investícia do zariadenia podporujúceho 4K rozlíšenia a vybaveného HDMI portom.

Ako vlastník staršieho televízora môžete na Ultra HD rozlíšenie zabudnúť. Peniaze ušetríte nákupom satelitného prijímača so starším SCART konektorom a podporou HD rozlíšenia.

Veľkosť integrovaného disku

Integrovaný pevný disk nie je pri lacnejších satelitných prijímačoch veľmi bežným úkazom. Najčastejšie je vo výbave drahších modelov, ktoré majú tiež funkciu rekordéru. Kapacita pevného disku u týchto zariadení sa zväčša pohybuje v rozmedzí od 32 GB až do 320 GB. Ak ste sa rozhodli pre lacnejší model satelitného prijímača bez vnútorného pevného disku, nezúfajte. Stále môžete pripojiť externý HDD pomocou USB portu. Toto riešenie je síce trochu menej praktickou alternatívou, no splní rovnaký účel.

Možnosť pripojenia na internet

V dnešnej dobe ide o funkciu, ktorú nájdete na drvivej väčšine elektroniky. U satelitných prijímačov sa možnosť pripojenia na internet hodí najmä vtedy, ak ste vlastníkom Smart TV. S podporou pripojenia na internet si tak viete vytvoriť šikovné multimediálne centrum.

Ako si pripojiť satelitný prijímač na internet? Existujú dva najčastejšie spôsoby. Prvým je použitie starého známeho ethernetového káblu a druhým bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi. S pripojením na internet sa vám otvoria dvere k používaniu všetkých tých známych a užitočných aplikácií. Radi by ste si pozreli najnovšie videá na YouTube alebo si pozreli niečo na Google Maps? Nie je problém. Váš, na internet pripojený satelitný prijímač, je vám k dispozícii. Jedinou nevýhodou je tu nutnosť častej aktualizácie firmwaru, bez ktorej vám bude pripojenie na internet fungovať len s ťažkosťami.

V kontexte pripojenia na internet venujeme pár slov aj operačným systémom. V poslednom čase sa predáva čoraz viac prístrojov, ktoré disponujú operačným systémom Android. Pomocou tohto operačného systému dostáva používateľ prístup k veľkému množstvu rôznych aplikácií a mnoho ďalšieho. Môžeme povedať, že vybavenie operačným systémom ako je Android značným spôsobom zvyšuje flexibilitu použitia satelitného prijímača.

Multimédiá

Satelitné prijímače môžu byť schopné prehrávať rôzne typy multimédií. Aj lacnejšie prístroje si poradia s JPG fotografiami a prehrávaním zvukovej stopy vo formáte MP3. Trošku pokročilejšie zariadenia dokážu prehrávať hudbu a video v ďalších formátoch – napr. DivX, MKV, WMV a pod..

Náročnosť na elektrickú energiu

Satelitný prijímač potrebuje byť napojený do elektrickej siete. Inak pochopiteľne nebude fungovať. Na pripojenie do siete slúži integrovaný zdroj, alebo externý adaptér. Externý adaptér je dobrou voľbou pre ľudí, ktorí často cestujú a chcú mať svoje obľúbené programy stále so sebou. Takéto zariadenie je totiž možné napojiť aj do auta alebo elektrocentrály.

Spotreba elektrickej energie síce nie je pre väčšinu používateľov veľmi dôležitým parametrom, no aj napriek tomu ju tu uvádzame. Množstvo elektrickej energie, ktoré si prístroj vyžaduje na svoje fungovanie výrobca udáva na tzv. energetickom štítku. Zákazník si tak vie urobiť predstavu, na koľko ho prevádzka daného zariadenia asi vyjde.

Náš tip

Na sledovanie filmov nestačí len satelitný prijímač, chce to aj dobrú televíziu. Môžete sa pozrieť na naše porovnanie LED TV v rôznych veľkostiach.

Užitočné funkcie satelitných prijímačov

Teraz, keď máme za sebou krátku charakteristiku najdôležitejších parametrov satelitných prijímačov, si predstavíme niektoré užitočné funkcie týchto zariadení. Tieto doplnkové funkcie dokážu premeniť prijímač na plnohodnotné multimediálne centrum pre vašu zábavu.

Nahrávanie

Túto funkciu netreba nijak zvlášť predstavovať. Disponujú ňou aj lacnejšie prístroje a je často označovaná ako PVR alebo DVR. Nahrávanie programov môžete robiť na vstavaný pevný disk, alebo externý disk podľa vašej voľby. Podpora nahrávania na externé médium sa označuje ako PVR Ready alebo tiež DVR Ready.

TimeShift

Táto veľmi užitočná funkcia umožňuje posúvanie v čase v rámci vysielania. Príde vhod napríklad v situácii, kedy potrebujete odísť od rozpozeraného programu. Zapnutím funkcie TimeShift sa prehrávanie programu zastaví a od toho okamihu sa začne nahrávať. Keď program znovu spustíte, pustí sa od okamihu, kedy ste ho zastavili. Túto funkciu môžete použiť aj na preskakovanie otravných reklám.

Časovač

Funkciu časovača oceníte v prípade, že si chcete nahrať svoje obľúbené programy v čase svojej neprítomnosti. S pomocou časovača si viete naplánovať automatické a dokonca aj opakovné nahrávanie vysielania v určenom čase.

Rýchle ladenie

Iným názvom tejto funkcie je tiež FastScan. Pomocou rýchleho ladenia dokážete automaticky naladiť programy a dokonca ich aj automaticky aktualizovať, teda dolaďovať. Odpadá vám tak nutnosť manuálneho ladenia programov v prípade zmeny ich frekvencie a pod..

Prehliadanie webu

Ak chcete získať pomocou satelitného prijímača možnosť prehliadania webu, potom sa skúste porozhliadnuť po takom modeli, ktorý má vo výbave plnohodnotný internetový prehliadač. Mnoho satelitných prijímačov síce internetový prehliadač má, no ten umožňuje iba prehliadanie určitých predvolených stránok. Otvoríte si pomocou neho len YouTube, stránky s počasím a pod.. Ozajstnú slobodu pri brázdení vodami internetu vám nezabezpečí.

Televizia prehliadač

Skylink

Pri zmieňovaní sa o užitočných funkciách satelitných prijímačoch sme spomenuli rýchle ladenie, tiež známe ako Fast Scan. V prípade Skylinku táto funkcia funguje veľmi komplexne a spoľahlivo. Certifikované prístroje Skylink Ready sú schopné automaticky ladiť programy a priraďovať ich do zoznamov. Akákoľvek zmena frekvencie je automaticky aktualizovaná a používateľ nemusí programy dolaďovať manuálne.

HbbTV

Možno ste sa už s touto skratkou niekde stretli. Ide o označenie funkcie, ktorá je v princípe kombináciou bežného televízneho vysielania a internetového vysielania. Ide teda o hybridný druh vysielania. Satelitný prijímač s podporou HbbTV ponúka používateľovi možnosť sledovania satelitného vysielania a taktiež programov archivovaných na internete.

Ovládanie tu býva veľmi jednoduché. Najčastejšie táto funkcia má vyhradené dedikované tlačidlo na ovládači. Nutnosťou však je pripojenie na internet.

MediaPlayer

Tento program na prehrávanie multimediálneho obsahu asi poznáte z prostredia počítačov. Môže však tvoriť aj výbavu vášho satelitného prijímača, kedy je nenahraditeľným pomocníkom pri prehrávaní všemožného obsahu, ktorý ste uložili na externé disky alebo SD karty.

Zoznamy kanálov

Náročnejší používatelia si často predplácajú služby, ktoré im umožňujú sledovanie veľkého množstva kanálov. Je preto užitočné, ak si môžu vytvárať zoznamy kanálov. Pomocou funkcie vytvárania zoznamov kanálov môže používateľ vytvoriť zoznam obsahujúci rôzny počet kanálov a priradiť mu aj meno a ďalšie parametre.

Diaľkový ovládač

Dávno sú preč časy, keď ste sa kvôli prepnutiu programu museli postaviť a pristúpiť k televízoru. Diaľkový ovládač je dnes nenahraditeľný a pri výbere satelitného prijímača je vhodné sa naň zamerať. Dôležitý je tvar, aby dobre padol do ruky a tlačidlá. Nejde len o ich vzhľad, ale aj počet. Všímajte si tiež dosah diaľkového ovládania. Ovládač by mal fungovať aj z väčšej diaľky a bez nutnosti byť presne nasmerovaný na prijímač. Všetky tieto detaily zlepšujú a uľahčujú používanie satelitného prijímača pomocou diaľkového ovládania.

Diaľkový ovládač

Cenové kategórie

Finančná náročnosť satelitných prijímačov závisí od ich výbavy (dodatočné funkcie a pod.) a tiež od celkovej kvality zariadenia. Satelitný prijímač si tak viete kúpiť vo forme jednoduchého modelu už za 60 eur. Bohato bude stačiť na sledovanie klasického vysielania. Ak ste náročnejším používateľom, budete musieť siahnuť hlbšie do peňaženky. Za cenu približne 300 eur získate prepracovaný model, ktorý vám ponúkne omnoho viac možností.

Pre lepšiu predstavu sme vytvorili tri pomyselné cenové kategórie, ktoré si teraz v krátkosti opíšeme.

Lacné satelitné prijímače do 60 eur

V tejto kategórii nájdete predovšetkým modely vhodné na pripojenie k starším televízorom prostredníctvom SCART rozhrania. Nájdu sa tu aj také, ktoré disponujú HDMI portom. Hodia sa na prosté sledovanie satelitného vysielania, no akékoľvek pokročilé funkcie sú skôr vzácnou výnimkou.

Stredná trieda satelitných prijímačov od 60 do 150 eur

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s dobrým pomerom kvality a ceny. Z toho dôvodu sú aj najobľúbenejšie. Ponúkajú dobrú kvalitu a zároveň aj pokročilejšie funkcie, ktoré by ste u lacnejších modelov našli len s ťažkosťami.

Satelitné prijímače pre náročných od 150 a viac eur

Na hranici 150 eur sa začíname stretávať so satelitnými prijímačmi, ktoré disponujú množstvom funkcií a vedia poslúžiť ako multimediálne centrum. Samozrejmosťou tu býva podpora 4K rozlíšenia a integrovaný pevný disk s vysokou kapacitou.

Skylink – najobľúbenejšia satelitná televízia na Slovensku

Skylink je v našich končinách veľmi známou satelitnou televíziou. Je to spôsobené tým, že je na “scéne” už od roku 2002, čo ho robí najstaršou satelitnou televíziou. Skylink je v súčasnosti najobľúbenejším poskytovateľom. Mnoho používateľov ho považuje tiež za najspoľahlivejšieho. V rámci ponuky Skylinku máte na výber hneď niekoľko programových balíčkov, ktoré si teraz v krátkosti predstavíme:

 • Digital – je balíček určený pre nenáročných divákov, ktorým ponúka 48 programov. 26 z nich je k dispozícii aj v rozlíšení HD.
 • Smart – je označený aj ako balíček pre múdre hlavičky. Spomedzi 81 programov je 10 dokumentárnych. Počet programov v HD rozlíšení je 35.
 • Flexi 10 – je flexibilný balíček, ktorý ponúka ku 48 predvoleným programom aj 10 podľa vlastného výberu.
 • Multi – zlatým stredom v ponuke programových balíčkov je Multi, ktorý ponúka 98 programov, z ktorých je 43 v HD rozlíšení.
 • Kombi – náročnejší používatelia určite ocenia balíček Kombi, ktorý disponuje 115 kanálmi a 52 v rozlíšení HD.
 • Komplet – ako názov napovedá, tento balíček ponúka kompletný výber programov. Je ich dokopy 123 a z toho je 54 vo vyššom HD rozlíšení.
 • Doplnkové balíčky – okrem vyššie uvedených balíčkov si môžu používatelia priplatiť aj za doplnkové balíčky. Zameraním sa tieto balíčky líšia a vyberie si naozaj každý.

Okrem satelitnej televízie ponúka Skylink aj internetovú televíziu s označením Skylink Live TV. Prístupných je tu až 60 programov dostupných na 4 zariadeniach s až 7 dňovým archívom. Výhodou je prvých 30 dní používania Skylink Live TV zdarma.

Skylink Ready – výhody a nevýhody

Prijímače v tejto kategórii sú najlepšou voľbou pre príjem vysielania cez Skylink. Všetky zariadenia, ktoré nesú označenie Skylink Ready boli testované spoločnosťou Skylink a zaručujú bezproblémový a dlhodobý príjem programov od Skylinku.

Skylink Ready prijímače majú integrovanú čítačku Irdeto, ktorá je optimalizovaná pre čítanie kariet Skylink. Prijímače tejto kategórie (v drvivej väčšine prípadov) nie je potrebné aktualizovať manuálne. V tomto ohľade sú úplne bezúdržbové a disponujú funkciou samovyhľadávania nových kanálov z ponuky.

Nevýhodou Skylink Ready zariadení je vyššia cena. Výrobcovia, ktorých výrobky majú certifikáciu od Skylinku, musia platiť poplatky (licenčné poplatky) tejto firme. Zároveň majú tieto prístroje obmedzenia s prehrávaním nahrávok. Väčšinou nie je povolené prehrávanie nahrávok mimo prijímača a taktiež je ich prehrávanie časovo obmedzené.

Najobľúbenejšie značky satelitných prijímačov

Zakúpiť si zariadenie od osvedčeného výrobcu je vždy dobrým krokom. Zabezpečíte si tak vyššiu kvalitu, lepšiu zákaznícku podporu a v prípade potreby aj bezproblémový servis. V krátkosti vám preto predstavíme najobľúbenejšie značky satelitných prijímačov v našich končinách.

Satelitné prijímače Amiko

Maďarská firma Amiko už dlhoročne patrí medzi lídrov v oblasti televíznej techniky. Zariadenie od tejto spoločnosti sa vyznačujú výborným pomerom ceny a kvality. V ponuke Amika nájdeme satelitné, terestriálne a kombo prijímače. Niektoré modely disponujú operačným systémom Android a poradia si aj s 4K UHD rozlíšením.

Amiko

Satelitné prijímače goSAT

V roku 2008 bola založená firma goSAT, ktorá si odvtedy vybudovala kvalitnú reputáciu predovšetkým na Slovensku a v Čechách. Firma úzko spolupracuje so Skylinkom a pýši sa prvým zariadením, ktoré dostalo certifikát Skylink Ready. Výhodami zariadení tohto výrobcu je okrem iného trojročná záruka, automatické aktualizácie a rýchly servis.

Gosat

Satelitné prijímače Mascom

Táto nemecká spoločnosť pôsobí na trhu už od roku 1986. Špecializáciou firmy je vysoko kvalitná televízna a telekomunikačná technika. Portfólio spoločnosti zahŕňa satelity, satelitné prijímače, set-top boxy a pod. Okrem toho sa tiež špecializuje na vývoj šifrovacích softvérov. Satelitné prijímače od Mascomu sú charakteristické nemeckou kvalitou a precíznosťou.

Mascom

Kde kúpiť satelitný prijímač?

Bohatú nádielku satelitných prijímačov nájdete na webe Heureka. Tu si môžete pozrieť aktuálne modely a porovnať si cenové ponuky. Navyše sú na tomto webe v prehľadnej forme prístupné recenzie užívateľov. Heureka je jednoducho skvelým miestom na výber toho správneho satelitného prijímača.

Ak sa vám nechce hľadať medzi jednotlivými obchodmi uvedenými na Heureke, potom je dobrou alternatívou stávka na istotu v podobe internetového obchodu Alza. Široký výber produktov, rozumné ceny a rýchla dodacia lehota, toto všetko sú výhody, ktoré Alza zákazníkom ponúka.

Mnoho ľudí hľadá spôsoby ako ušetriť. Riešením môže byť nákup na bazári. Najväčší slovenský internetový bazár je Bazoš a medzi jeho nekonečnými stránkami nájdete aj satelitné prijímače. Pamätajte však na to, že nákup na bazári so sebou nesie aj mnohé riziká.

Použité zdroje:

https://datacomp.sk/ako-vybrat-satelitny-prijimac_a161.html
https://www.testado.cz/nejlepsi-satelitni-prijimace/
https://www.omko.cz/jak-spravne-vybrat-satelitni-prijimac/
https://www.skylink.sk/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Satelitn%C3%AD_p%C5%99ij%C3%ADma%C4%8D

Najpredávanejšie satelitné prijímače podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.3 (28 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár