Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Joyor Y10 – Recenzia a test

16. 12. 2020 Aktualizované

Joyor Y10 recenzia a test

V našom teste elektrických kolobežiek sa nachádza aj JOYOR Y10. Cenovo je o niečo drahšia ako bežné modely, no disponuje slušným dojazdom.

Hľadáte menej výkonné alebo lacnejšie modeli elektrokolobežiek? V článku najlepšie elektrické kolobežky nájdete zoznam ďalších, ktoré sme podrobili testu.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR Y10

8.7

Perfektná

Elektrokolobežka JOYOR Y10 disponuje úctyhodnou kapacitou batérie. Vďaka nej má dojazd až 70 km. Okrem toho má odolnú konštrukciu a kvalitné prevedenie.

Rýchlosť a dojazd
8.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7.5
Batéria
10
Klady
  • Dojazd 70 km
  • Moderný dizajn
  • Tri rýchlostné režimy
  • Zdolá aj menšie výtlky (10″ kolesá)
Zápory
  • Hmotnosť 23 kg
  • Doba nabíjania

Rýchlosť a dojazd

Ako prvé musíme na elektrickej kolobežke JOYOR Y10 poznamenať jej dojazd. Ten je až 70 km, čo predstavuje jednu z najväčších výhod tejto kolobežky. Takže ak je vašim dôležitým kritériom vzdialenosť, ktorú môžete prejsť na jedno nabitie batérie, tak táto elektrokolobežka je vhodnou voľbou.

Maximálna rýchlosť je 35 km/h, čo je v porovnaní s inými modelmi štandard. Tú zaobstaráva elektromotor s výkonom 500 W. Pri jazde máte k dispozícii 3 rýchlostné režimy (15/25/35 km/h).

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Nášľapná plocha z leteckého hliníka vydrží maximálne 120 kg hmotnosť jazdca. Avšak odporúča sa jazdiť na nej pre ľudí s hmotnosťou max. 100 kg. Dizajn recenzovanej kolobežky nie je ničím výnimočný. Dostupná je klasicky v bielom a čiernom prevedení.

Minimálna odporúčaná výška jazdca je 155 cm. Preto nie je veľmi vhodná pre deti. Jej prenos v zloženom stave je kvôli hmotnosti 23 kg trochu náročnejší. To je ďalší dôvod prečo sa viac hodí pre dospelých. Ak hľadáte elektrickú kolobežku pre deti, tak odporúčame si prezrieť model JOYOR F3 alebo Xiaomi Mi Electric Scooter Essential. Tie majú podstatne nižší výkon a takmer dva krát menšiu hmotnosť.

Batéria

Batéria ako sme už v kapitole Rýchlosť a dojazd naznačili je najväčšou prednosťou JOYOR Y10. Jej kapacita je 26 Ah, čo je oproti mnoho inými modelom niekoľko násobne viac. Vďaka tomu má dojazd až 70 km. Avšak veľká kapacita zapríčinila aj dĺžku nabíjania. Tá je približne 10 až 15 hodín. Ak teda potrebujete elektrokolobežku na dochádzanie do a z práce, ktorá je vzdialená pár kilometrov, tak vám túto kolobežku stačí nabiť raz za 1 až 2 týždne.

Ostatné vlastnosti

Táto elektrokolobežka má elektromotor zabudovaný priamo v zadnom kolese. To znamená, že jej súčasťou nie je reťaz, čím odpadá starosť s jej údržbou. V tejto cenovej kategórii je samozrejmosťou LCD displej. Nechýba jej ani praktický stojan. Viditeľnosť počas tmy alebo za znížených svetelných podmienok zaobstaráva predné aj zadné svetlo.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 500 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h
Maximálne stúpanie 17 %
Dojazd 70 km
Hmotnosť 23 kg
Nosnosť (odporúčaná) 100 kg
Doba nabíjania 10 – 15 hod
Priemer kolies 10″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 155 cm
Náš tip

Recenzie ďalších elektrokolobežiek nájdete v článku o najlepších elektrických kolobežkách.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár