Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Softvér

Online kurzy španielčiny 2024

7. 8. 2020 Aktualizované

Znalosť cudzieho jazyka vám môže otvoriť nejedny dvere nielen v profesionálnom, no aj v súkromnom živote. Okrem najčastejšie vyučovaných jazykov – angličtiny a nemčiny, je aj španielčina veľmi populárnou voľbou.

V tomto článku sa detailne pozrieme na najlepšie kurzy španielčina online. Okrem recenzií týchto kurzov vám prinášame aj niekoľko typov ako si správne vybrať online kurz španielčiny pre samoukov.

Najlepší kurz

Podľa nášho názoru najlepší španielčina pre samoukov, ktorí si želajú naučiť sa tento jazyk online.

Lacnejšia alternatíva

Najmodernejší a najinovatívnejší kurz španielčiny online, ktorý vás bude určite baviť.

Najlepší zdarma

Veľmi známa stránka, ktorá je obľúbenou voľbou na učenie sa španielskeho jazyka.

Najlepšie online kurzy španielčiny

Kurzov na učenie cudzích jazykov pre samoukov je na internete neúrekom. Problém však je nájsť nejaký kvalitný v slovenskom jazyku. Keďže nám ide predovšetkým o kvalitu, vybrali sme pre vás aj kurzy v českom jazyku, ktoré patria medzi tie najlepšie.

Recenzia: OnlineJazyky – najlepší španielčina online s certifikátom

najlepšie kurzy angličtiny onlinejazyky

Klady
 • Veľké množstvo rôznych lekcií španielčiny
 • Možnosť štúdia na počítači, tablete aj mobile
 • Certifikát zo španielskeho jazyka
 • Jednorazová investícia
 • Možnosť stiahnutia študijných materiálov
 • Skúšobná verzia zdarma
Zápory
 • Vyššia cena
 • Bez možnosti štúdia offline

K najlepším kurzom španielčiny online určite patrí platforma OnlineJazyky. Kurzy ponúkané na týchto stránkach si pochvaľuje veľa spokojných ľudí v pozitívnych recenziách. Tento web ponúka výučbu mnohých jazykov. Okrem španielčiny je tu možné učiť sa online aj angličtinu, nemčinu a ďalšie cudzie jazyky.

Pochvalu si zaslúži zábavná a interaktívna forma výučby. Učiť sa španielčina online touto formou je veľmi intuitívna, zábavnéáa taktiež aj motivujúca. Ak sa neviete rozhodnúť, či je španielsky online kurz onlinzejazyky.cz niečo pre vás, môžete si vyskúšať bezplatnú demoverziu. Ponúka vám jednu celú kapitolu na vyskúšanie bez toho, aby ste museli za niečo platiť.

OnlineJazyky ponúkajú pestrý výber kurzov španielčiny rôznych úrovní, takže na svoje si prídu začiatočníci aj pokročilí. V ponuke nájdete aj kurzy zamerané na profesionálne určenie a na rozširovanie slovnej zásoby.

Online jazyky recenzia španielčiny

Za výhodu tejto platformy považujeme široké spektrum vyučovacích metód, medzi ktorými nechýba počúvanie, hovorenie, čítanie a písanie. Ide teda o celistvý spôsob štúdia v ktorom nič nechýba. Hneď po dokončení vášho online štúdia vám bude udelený certifikát. Nákup kurzu z tejto stránky je jednorazovou záležitosťou. Po zaplatení je kurz už navždy váš a môžete si ho kedykoľvek znovu otvoriť a vrátiť sa k nemu.

Španielčina online dostupná na platforme OnlineJazyky.cz je podľa nás najlepšia online španielčina pre samoukov na samoštúdium. V jej prospech hovorí aj dostupnosť online lektora a vynikajúcej podpory pre zákazníkov.

Za najväčšie mínusy tohto kurzu španielčiny považujeme vyššiucenu a taktiež nemožnosť štúdia offline, teda bez pripojenia na internet.

Recenzia: Easylingo – najmodernejšia španielčina online

Recenzia Easylingo

Klady
 • Moderné a zábavné učenie
 • Doživotný prístup ku kurzom
 • Skúšobná verzia zadarmo
 • Dostupnosť online lektora
Zápory
 • Trochu drahší
 • Nemožnosť učiť sa offline

Easylingo.cz je moderný vzdelávací systém, ktorý spája rôzne kurzy online jazykov do jedného balíka. Zaplatíte síce trochu viac, no do rúk sa vám dostane zábavný a rýchly spôsob učenia španielčiny. Z tohto hľadiska ponúka Easylingo.cz výborný pomer obsah/cena.

Ak navštívite stránky Easylingo.cz, hneď vám bude jasné, že máte dočinenia s moderným spôsobom výučby, ktorý sa bude radikálne líšiť od toho, na aký ste zvyknutý zo školy. Španielčinu sa budete vďaka easylingu učiť intuitívne, rýchlo a interaktívne. Nebudete sa do učenia musieť nútiť, ale môžete sa pri ňom aj celkom dobre zabaviť. Ak si nie ste istý, či je Easylingo niečo pre vás, nebojte sa vyskúšať dostupnú demo verziu. Je úplne zdarma a pomôže vám zoznámiť sa s tým, čo vlastne táto platforma ponúka.

Recenzia online španielštiny easylingo

V prípade nejasností máte k dispozícii online lektora, ktorý bude na vaše otázky reagovať každý deň od 08:00 do 16:00. Stačí vám na live chate napísať vaše otázky a lektor sa už postará o ich objasnenie.

Nič na svete nie je dokonalé a aj Easylingo má svoje slabšie stránky. Jednou z nich je vyššia cena, ktorú je nutné za kurz španielčiny online zaplatiť. Berte však na vedomie, že si kupujete moderný a inovatívny kurz, aký inde nenájdete.

Aj napriek týmto chybičkám krásy považujeme Easylingo.cz za jeden z najlepších spôsobov výučby španielskeho jazyka online. Ponúka totiž inovatívne a osvedčené metódy, ktoré len tak ľahko inde nenájdete.

Recenzia: Duolingo – španielčina pre samoukov začiatočníkov zdarma

Logo Duolingo

Klady
 • Bezplatný prístup
 • Rýchle lekcie, ktoré zabavia
 • Motivujúce učenie
 • Dostupná aplikácia na mobil/tablet
 • Vhodný aj pre deti
Zápory
 • Hodí sa skôr pre začiatočníkov
 • Nedostanete certifikát
 • Nutnosť znalosti anglického jazyka

Duolingo je celkom známym spôsobom, ako si zdarma precvičovať cudzie jazyky. Pravdou je, že je omnoho viac známy v zahraničí, než u nás. Dôvodom je, že pre plné používanie tejto platformy potrebujete znalosti anglického jazyka. Ak ich máte, otvoria sa vám nevídané možnosti. Úplne zdarma sa tu môžete učiť veľké množstvo jazykov vrátane kuriozít, akou je napríklad Klingonština (StarTrek). Aj keď je celá aplikácia Duolingo úplne zadarmo, má to svoj háčik. Otravovať vás totiž budú v hojnej miere rôzne reklamy. Aby ste sa ich zbavili, budete musieť zainvestovať do plnej Plus verzie. Výhodou investície je aj možnosť používania aplikácie offline, čo sa hodí, keď sa chcete učiť bez nutnosti pripojenia na internet.

Duolingo sa teší medzi ľuďmi dobrému menu a mnohí ho považujú za úplne najlepší spôsob výučby cudzích jazykov pre samoukov. Nie je to len preto, že je zadarmo. Mnohých totiž zaujali aj zábavné a interaktívne lekcie, ktoré ponúka. Spoločnosť pri učení vám budú robiť farebné obrázky a aj vaši priatelia. Áno, čítate dobre. Duolingo v sebe totiž ukrýva aj sociálny aspekt. Ak aplikáciu používajú aj vaši priatelia, môžete sledovať ich progres a aktivitu, čo je motivujúci faktor sám o sebe.

Ako sme už naznačili, Duolingo má aj svoju vlastnú aplikáciu. Vďaka nej je učenie prostredníctvom telefónu alebo tabletu pohodlné a jednoduché.

Duolingo môžeme odporúčať aj deťom, ktoré zaujme svojou interaktivitou a už spomínanými farebnými obrázkami.

Platformu Duolingo odporúčame každému, kto so štúdiom cudzieho jazyka ešte len začína a nie je si istý, či pri tom aj vydrží. Ak budete aplikáciu hojne využívať, zlepšíte si svoje jazykové schopnosti a budete môcť siahnuť po kvalitnejšom a lepšom kurze, aké sme spomenuli pred Duolingom.

Porovnanie online kurzov španielčiny

OnlineJazyky EasyLingo Duolingo Prectime Rosetta Stone

najlepšie kurzy angličtiny onlinejazyky
Online kurzy angličtiny easylingo
Logo Duolingo
Logo prectime Recenzia Rosetta Stone
Približná cena kurzu 90 € / úroveň 110 € / úroveň Zadarmo 70 € (3 mesiace)
Zľava s kódom: PMX-e90vzd
49 € (3 mesiace)
Štúdium na počítači Áno Áno Áno Áno Áno
Štúdium na mobile Áno Áno Áno Áno Áno
Funguje bez internetu Nie Nie Áno Nie Nie
Jazyková úroveň Od A1 do C2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2
Certifikát Áno Áno Nie Nie Nie
Počúvanie Áno Áno Áno Áno Áno
Hovorenie Áno Áno Áno Nie Áno
Písanie Áno Áno Áno Áno Áno
Čítanie Áno Áno Áno Áno Áno
Výučba pre profesie Áno Nie Nie Nie Nie
Skúšobná verzia Áno Áno Áno Áno Áno
Výučba v českom jazyku Áno Nie Nie Áno Nie
Vhodný pre začiatočníkov Áno Áno Áno Áno Áno
Vhodný pre děti Áno Nie Áno Áno Nie
Dalšie jazyky Áno Áno Áno Áno Áno
Doživotná  licencia  Áno  Áno Áno Nie Nie
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo

Ako vybrať online kurz španielčiny pre samoukov

Španielčina je vyhľadávaným jazykom, ktorým sa dokážete dorozumieť v mnohých krajinách sveta. Výhodou španielčiny je, že sa dá naučiť pomerne rýchlo a ľahko za predpokladu, že budete využívať štruktúrovaný a premyslený systém.

Najčastejšie ľudia, v snahe naučiť sa cudzí jazyk, siahajú po lektoroch a súkromných hodinách. Aj keď je tento spôsob bezpochyby efektívny, je aj poriadne finančne náročný. Cenovo prijateľnejšou verziou by mohla byť návšteva skupinových hodín španielčiny. Tu sa však stráca osobný prístup lektora k študentovi. Ak sa chcete učiť sami, potom vám ostávajú len nudné knihy a jazykové príručky. Ruku na srdce, len málokto sa dokáže jazyk naučiť takýmto spôsobom. Chce to priam nadľudskú disciplínu a motiváciu.

Považujeme preto online učenie jazykov za ideálny spôsob. Sami si určíte kedy a koľko sa chcete učiť. Navyše býva učenie týmto spôsobom veľmi zábavné a moderné. Nečakajú vás teda žiadne nudné knižky ani bifľovanie. Ako si ale vybrať online kurz španielskeho jazyka, ktorý splní vaše nároky? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Výučba španielštiny online pre dospelých

Najčastejšie majú o online kurzy španielčiny záujem dospelé osoby. V závislosti od toho, či ste začiatočník, alebo pokročilý, môžete siahnuť po nejakom z pestrej ponuky dostupných kurzov. Stačí si vybrať, chcete skôr kurzy zamerané na špecifickú prácu, alebo si len chcete zlepšiť bežnú slovnú zásobu a gramatiku? Nech už je to ako chce, na internete nájdete, čo hľadáte.

Výučba španielštiny online pre deti

Ani rodičia detí by nemali prehliadať učenie cudzích jazykov v rannom veku. Deti totiž dokážu informácie doslova nasávať a učenie cudzích jazykov im pôjde veľmi ľahko a rýchlo. Ak hľadáte online kurz španielskeho jazyka pre dieťa, určite siahajte po takých kurzoch, ktoré jazyk vyučujú nekonvenčnými metódami. Chcete niečo hravé, interaktívne a predovšetkým zábavné. Najlepším spôsobom hry je tu škola hrou.

Nemčina pre deti online

Metódy výučby španielskeho jazyka online

Ak to myslíte s učením vážne, nebude vám stačiť čítať si jazykovú príručka a veriť na zázraky. Budete potrebovať kurz, ktorý využije všetky z nižšie uvedených spôsobov učenia:

Počúvanie – vďaka počúvaniu budete schopný rýchlejšie a efektívnejšie sa naučiť výslovnosť a zároveň vám pomôže k lepšiemu zapamätaniu slovíčok a fráz.

Hovorenie – bez toho, aby ste v španielčine aj hovorili, nikdy nedosiahnete vysokú úroveň. Je preto veľmi žiadúce, ak máte v rámci kurzu možnosť v cudzom jazyku aj hovoriť.

Písanie – pri písaní sa zapája vizuálna pamäť a vám sa lepšie dostanú „pod kožu“ gramatické pravidlá. Taktiež vám písanie pomôže lepšie si zapamätať nové slovíčka a frázy.

Čítanie – pri čítaní sa vám značne zlepšuje slovná zásoba. Do vašej pamäte sa dostanú aj také slovíčka, ktoré si neuvedomujete. Môžu sa vám potom vybaviť presne vtedy, keď to budete potrebovať. Je však potrebné aby ste textu vždy aj rozumeli, preložte si preto počas čítania všetky neznáme slovíčka.

Jazykové úrovne

Aby bola úroveň cudzích jazykov zjednotená, vznikol dokument Spoločný európsky referenčný rámec pre jazyky. Ten rozdeľuje znalosť cudzích jazykov vrátane španielskéo jazyka do základných 6 jazykových úrovní.

Jazyková úroveň Charakteristika úrovne
A1 Úplní začiatočníci spadajúci do tejto úrovne dokážu preložiť najzákladnejšie slová a frázy a nerobí im problém odpovedať formou jednoduchých viet na základné otázky ohľadom seba a ich blízkej rodiny.
A2 Mierne pokročilí v danom jazyku dokážu trošku lepšie komunikovať a zároveň aj lepšie pasívne rozumieť. Dokážu prečítať jednoduché texty a skladať jednoduché vety.
B1 Stredne pokročilí už dokážu efektívne komunikovať o bežných témach. Vedia tiež písať jednoduché súvislé texty na bežné témy.
B2 Ľudia na tejto úrovni by mali byť schopní plynulej a súvislej komunikácie a to ako ústnej, tak aj písomnej.
C1 Ide o pokročilú úroveň, ktorej znalosť poslúži aj na pokročilú komunikáciu na profesionálne a akademické účely.
C2 Ľudia, ktorí ovládajú jazyk na úrovni C2 dokážu porozumieť všetkému čo čítajú alebo počujú. Zároveň dokážu sofistikovane komunikovať aj s použitím idiómov a iných pokročilých techník.

Porovnávací test

Málokto sám seba dokáže zaradiť do správnej jazykovej kategórie. Ak neviete, akú jazykovú úroveň pre svoje samoštúdium zvoliť, vyskúšajte porovnávací test. Ten obsahuje mix rôznych otázok a jeho cieľom je vyhodnotiť vašu doterajšiu znalosť španielského jazyka. Väčšinou je takýto test súčasťou online kurzov.

Platené kurz španielskeho jazyka online

Keď sme si robili prieskum najlepších kurzov španielštiny pre samoukov dostupných na internete, zistili sme, že platené kurzy svojou kvalitou výrazne prevyšujú ostatné kurzy. Áno, získať kurz španielčiny online zdarma sa môže javiť ako veľmi výhodné, no ak ste rozhodnutý sa tento jazyk naozaj naučiť, potom neváhajte investovať. Za svoju investíciu získate lepšie kurzy vo viacerých úrovniach jazyka, modernejšie a efektívnejšie metódy učenia, lepšiu zákaznícku podporu a mnoho iného. Mnoho platených kurzov navyše ponúka aj certifikát, ktorý môžete získať po absolvovaní kurzu.

Nenechajte sa preto odradiť cenou, pretože investovať do seba sa vždy oplatí! Nakoniec, veď sa chystáte učením španielčiny stráviť mnoho času. Nech je tento čas efektívne využitý – práve to vám zaručia platené online kurzy španielčiny.

Čo sa financovania týka, niektoré kurzy je možné zakúpiť jednou platbou, kým iné fungujú na princípe ročného, polročného alebo mesačného predplatného. Je len na vás, ktorý typ platby vám bude vyhovovať najviac.

Klady
 • Kurzy v rôznych úrovniach
 • Celkovo kvalitnejšie a efektívnejšie učenie
 • Lepšia podpora pre zákazníkov
 • Žiadne reklamy
Zápory
 • Vyššia cena

Neplatené kurz španielčiny online

Aj keď preferujeme kvalitnejšie platené kurzy španielskeho jazyka, nič vám nebráni využívať aj neplatené. Takýmto bezplatným spôsobom učenia sa cudzích jazykov je napríklad aj Duolingo, ktoré sme zaradili aj do nášho výberu najlepších kurzov španielčiny.

Neplatené kurzy a aplikácie na výučbu španielskeho jazyka vás budú s najvyššou pravdepodobnosťou otravovať s rôznymi reklamami. Nuž, je to cena za to, že nemusíte nič platiť. Vo všeobecnosti preto neplatené kurzy odporúčame skôr ľuďom, ktorý sú na začiatku svojej cesty učenia cudzieho jazyka. Sú dobré na vyskúšanie a ak zistíte, že sa chcete učiť pokročilejšiu španielčinu, potom neváhajte zainvestovať do plateného kurzu.

Klady
 • Nemusíte platiť
 • Vhodné aj pre úplných nováčikov
Zápory
 • Výučba býva menej efektívna
 • Budú vás otravovať reklamy
 • Mizerná podpora zákazníkov
 • Absencia certifikátu

Použiteľnosť kurzov na rôznych zariadeniach

Pri výbere toho správneho kurzu španielčiny online by vás malo zaujímať aj to, na akých zariadeniach ho môžete používať. Ak je kurz dostupný len na webových stránkach bude sa vám s ním pohodlne pracovať predovšetkým z počítača a laptopu. Aby sa vám jednoducho a pohodlne používal aj na vašich mobilných zariadeniach, budete potrebovať aplikáciu (pre Android alebo iOS). Pravdou je, že nie všetky online kurzy španielčiny aplikáciu ponúkajú. Vyberajtě preto správne.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (7 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár