Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Originálne darčeky – 36 tipov

27.10.2022 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Nájsť originálny darček môže byť ťažšou úlohou, než sa javí na prvý pohľad. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pre vás napísať tento článok, v ktorom nájdete našich 36 tipov na originálny darček. Okrem klasických vecných darov tu nájdete aj nevšedné zážitkové darčeky.

Nech už hľadáte originálny darček pre mamu, kamarátku, priateľa, manžela či deti, veríme, že v tomto texte nájdete inšpiráciu. Článok sme navyše rozdelili do troch častí (darčeky pre mužov, ženy a deti), aby sme vám ešte viac uľahčili orientáciu v ňom.

Originálne darčeky pre mužov

1) Vyhliadkový let na Air Chopper – zážitok, na ktorý sa nezabúda

airchopper

Adrop.sk

Ničím nerušené výhľady a pocity slobody môžete venovať prostredníctvom zážitkového darčeku – vyhliadkového letu na Air Chopper. Ide o naozaj originálny zážitok, veď poskytuje možnosť preháňať sa po oblohe na špeciálnej dvojmiestnej trojkolke s paraglidingovým krídlom. Stroj je poháňaný motorom a pasažierom poskytne úchvatné výhľady a poriadnu dávku adrenalínu.

Tento zážitkový darček je možné darovať v rôznom trvaní. Maximum je až 60 minút strávených v oblakoch. Nemajte však obavy, ani 15 minútová verzia nikoho nenechá chladným a určite sa do pamäti vryje ako nezabudnuteľný zážitok.

2) Manžetové gombíky  – dar pre elegantného pána

manžetové gombíky

Vivantis.sk

Originálny darček pre muža môže mať podobu manžetových gombíkov. Tieto drobné predmety dokážu podčiarknuť outfit a dodať mu nevšednú iskru. Na manžetových gombíkoch oceňujeme ich pestrosť a variabilitu.

Vyberať môžete zo širokej ponuky rôznych vzorov a dizajnových prevedení. To zaručí, že nájdete vhodné manžetové gombíky takmer pre každého.

3) Absinth – originálny alkohol pre rôzne príležitostiAbsinth

Heureka.sk

Len málo druhov alkoholu sa môže pýšiť tak legendárnou povesťou ako absinth. Táto bylinná liehovina bola kedysi obľúbenou voľbou na rôzne príležitosti. Opojné vlastnosti absinthu ospevovali predovšetkým umelci, no v priebehu času sa absinth tak trošku vytratil.

Je to však škoda – pitie absinthu je totiž zaujímavým zážitkom. Liehovina urobí dojem svojou bylinnou arómou a chuťou. Nezabudnime tiež na fakt, že sa tento nápoj kedysi používal aj ako liek. Ak zvažujete výber liehoviny, ako darčeka, potom vám odporúčame absinth. Je nevšedným a originálnym druhom alkoholu.

4) Doplnok výživy pre lepšie myslenie – darček pre zdravší mozogDoplnok výživy pre lepšie myslenie

Gymbeam.sk

Zdravie našej mysle určuje zdravie celého nášho života. Mozgu prospieva najmä zdravá životospráva, kvalitná strava a cvičenie, no k ostrejšiemu mysleniu možno dopomôcť aj s pomocou špeciálnych doplnkov výživy.

Tento typ suplementov sa nazýva nootropiká a dokáže pomôcť s psychickou únavou, lepšou relaxáciou, vyššou produktivitou a niektoré dokážu aj zlepšiť pamäť. Nootropiká sú originálnym a užitočným darčekom pre ambiciózneho muža v dnešnej spoločnosti, kde sú na nás kladené čoraz väčšie nároky.

5) Outdoor varič – užitočný dar na stanovačku a kempingOutdoorový varič

Alza.sk

Pre ozajstného outdoorového nadšenca ťažko nájdete lepší darček, ako je outdoorový varič. S touto šikovnou vecičkou je možné pripraviť si akýkoľvek chutný pokrm aj na miestach, kde by to bez neho nebolo možné.

Outdoor variče sú poháňané plynom, takže nie sú závislé od elektriny. Ich výhoda tkvie aj v ich kompaktných rozmerochnízkej hmotnosti. Sú jednoducho nenahraditeľným spoločníkom pre milovníkov kempingu a stanovačiek, ktorí si radi pripravia aj chutné jedlo.

6) Riadenie obrneného transportéru – netradičná jazda pre army nadšenca

jazda v obrnenom transporteri

Adrop.sk

Army tematika je medzi mnohými ľuďmi veľmi obľúbená. Možno hľadáte darček pre niekoho, kto má takéto vojenské veci rád. Mohli by ste mu kúpiť počítačovú hru, maskáčové oblečenie, alebo možnosť zastrieľať si z reálnej zbrane. Nič však srdce army nadšenca nezasiahne tak, ako jazda v ozajstnom obrnenom transportére.

Tento zážitkový darček je spojený so školením, kde sa obdarovaný naučí ovládať obrnený transportér. Následne ho bude čakať drsný terén, ktorý však s týmto nekompromisným strojom hravo prekoná. Na zhrnutie – riadenie obrneného transportéra je originálny darček pre chlapa, ktorý má blízko k army tematike.

7) Bagristom na skúšku – splnený detský sen

bagristom na hodinu

Adrop.sk

Máme pre vás aj jeden naozaj originálny zážitkový darček, ktorý u mnohých vyčarí úsmev na tvári. Je ním možnosť stať sa bagristom na skúšku. Pre niekoho môže ísť o zábavne strávený čas, kým pre iného to môže byť aj o splnený detský sen!

Kúpením tohto zážitkového darčeku darujete obdarovanému hodinu bagrovania s rýpadlovým nakladačom. Je to poriadny stroj, takže sa to nezaobíde bez prvotných inštrukcií od skúseného bagristu. Po zoznámení sa so základmi však už pôjde do tuhého a obdarovaný si bude môcť vyskúšať, aké to je pracovať s tak mohutným strojom.

8) Superrýchla jazda na vozidle Ariel Atom – jazda na jednom z najrýchlejších áut sveta

jazda v ariel atom

Adrop.sk

Predstavte si to – super rýchla jazda na aute s výkonom 310 koní so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy. Máte zimomriavky? Aj my, veď Ariel Atom je automobil, ktorý rýchlosťou prekoná aj modely od Ferrari a Lamborghini.

Jazdu na tomto automobile môžete venovať blízkej osobe a umožniť jej tak zažiť koncentrovaný adrenalín a jazdu, na ktorú celkom určite nikdy nezabudne. Celú jazdu si môže navyše aj nahrať a mať tento zážitok zvečnený v digitálnej podobe.

9) Stan – najlepší dar pre vyznávačov outdooruStan

Huskysk.sk

Pri stanovaní je človek blízko prírode, má možnosť odpočinúť si a zároveň zažiť dobrodružstvo. Ako dar pre milovníka outdooru určite pripadá do úvahy aj stan. Kvalitnému stanu sa jednoducho nedá povedať nie.

Pri výbere vhodného modelu si však musíte vopred určiť, aký veľký stan bude potrebný. Ďalej venujte pozornosť nepremokavosti, hmotnosti a jednoduchosti zloženia stanu.

10) Let stíhačkou – zážitok nabitý adrenalínom

let stihackou

Adrop.sk

Tento tip je pravou lahôdkou pre ľudí, ktorí vyhľadávajú adrenalín. Môžeme povedať, že na let stíhačkou L-39 Albatros sa nechytá ani bungee jumping, ani let klasickým lietadlom.

Stíhačka patrí do celkom inej kategórie rovnako, ako zážitok z lietania na nej. Len pre lepšiu predstavu, v tejto stíhačke si obdarovaný môže užiť rýchlosť až 750 km/h. Všetko 100% bezpečné, keďže na celý zážitok dohliada profesionálny pilot.

11) Erotická hra – šteklivý darček pre dospelýchErotická hra

Eros.sk

Spestriť si intímny život je možné prostredníctvom erotických hier. Tie predstavujú skvelý spôsob, ako do postele priniesť niečo nové a nevšedné. To je dôvod, prečo medzi našimi tipmi na originálne darčeky nájdete aj erotické hry.

Najlepšie sa hodia ako darček pre pár, no môžete nimi obdarovať aj svoju polovičku. Na výber je veľké množstvo hier s pikantnou tematikou. Najčastejšie ide druh spoločenskej alebo kartovej hry. Niektoré jednoduché hry sa hrajú s kockami.

12) Elektrický gril – darček pre gurmánaElektrický gril

Klarstein.sk

Na záver sme do nášho výberu najlepších originálnych tipov na darčeky vybrali elektrický gril. S týmto zariadením sa dajú pripraviť grilované lahôdky bez toho, aby bolo nutné spaľovať palivo a produkovať dym. Elektrický gril ponúka zážitok z grilovačky aj na balkóne, alebo pokojne aj v interiéri.

Okrem prípravy mäsa ho je možné použiť aj na zapekanie toastov a prípravu pestrej palety zaujímavých jedál. Elektrický gril môže byť zaujímavý originálny darček pre manžela, frajera či brata.

Originálne darčeky pre ženy

13) Aróma difúzer – darček, ktorý prinesie nevšedné vôneAróma difúzer

Alza.sk

Rôzne vône a arómy majú schopnosť navodiť príjemnú atmosféru, uvoľniť človeka a dokonca majú aj terapeutické účinky. Do nášho zoznamu najlepších originálnych tipov na darček pre ženu sme preto nemohli nezahrnúť difúzer. Tento prístroj je totiž obľúbený predovšetkým u nežnejšieho pohlavia, preto ho môžeme odporúčať ako originálny darček pre mamu, priateľku a pod.

Do tohto zariadenia stačí naliať trošku vody, kvapnúť pár kvapiek obľúbeného oleja – a opojná vôňa naplní priestor. Aróma difúzery môžu byť veľmi peknými a vkusnými interiérovými dizajnovými prvkami. Niektoré modely sú vybavené podsvietením, s pomocou ktorého dokážu vytvoriť ešte krajšiu atmosféru.

14) Biografia slávneho človeka – inšpiratívny darček pre každého

Motivačná kniha

Pantarhei.sk

Chcete svojim darčekom nielen potešiť, ale aj inšpirovať? Ak áno, potom siahnite po biografii slávnej inšpiratívnej osobnosti. Len málo príbehov má schopnosť dotknúť sa duše človeka tak intímne, ako životný príbeh reálnej osobnosti.

Konkrétnu biografiu vyberajte podľa povahy a vkusu obdarovanej ženy. Výber máte naozaj pestrý – od úspešných podnikateľov, cez športovcov až po spirituálnych učiteľov.

15) Erotická bielizeň – šteklivý darček pre partnerku

spodna bielizen

Astratex.sk

Originálny darček pre ženu alebo muža môže byť aj erotická bielizeň. Tieto odvážne kúsky bielizne dokážu podnietiť vášeň a pomôcť vašej partnerke cítiť sa viac sexy.

Zmyselná bielizeň pre ženy má mnohé podoby. Najobľúbenejšie sú erotické nohavičky, podprsenky, korzety, pančuchy a mnoho ďalšieho. Nezabudnite tiež, že existuje aj erotická bielizeň pre mužov. Pre pánov je však výber trošku oklieštenejší, no tiež sa dajú nájsť zaujímavé kúsky.

16) Cestovný kávovar – pre kávičkárku a cestovateľku

Cestovný kávovar

Alza.sk

Káva je obľúbeným nápojom, ktorý náruživo pije väčšina populácie. Do nášho výberu originálnych darčekov pre ženy sme preto vybrali aj kávovar. Nie však obyčajný – cestovný kávovar. Táto šikovná vecička je totiž schopná nielen urobiť skvelú kávu, no zároveň ju dokáže urobiť kdekoľvek.

Cestovný kávovar nájde uplatnenie pri kempingu, na chate, na cestách… Jednoducho ide o skvelú voľbu pre cestovateľov, ktorí milujú kávu.

17) Pilotkou lietadla na skúšku – adrenalínový zážitok v oblakoch

let lietadlom

Adrop.sk

Mnoho ľudí sníva o tom, že sa budú môcť slobodne preháňať po oblohe. Presne takýto sen môžete niekomu splniť prostredníctvom zážitkového darčeku – pilotom lietadla na skúšku.

Názov tohto zážitku je veľavravný a v skratke aj popisuje všetko, o čom tento originálny tip na darček je. Obdarovaná dostane možnosť pilotovať lietadlo za asistencie skúseného pilota. Výhodou je, že tento darček je dostupný v 15 miestach Slovenska, takže obdarovaná za ním nebude musieť ďaleko cestovať.

18) Energetický gél – jednoduché dopĺňanie energie počas fyzickej aktivityEnergetický gél

Alza.sk

Počuli ste už o energetických géloch? Tieto doplnky výživy vo forme gélu sú fantastickou dopĺňania energie pri tréningu. S týmto darčekom urobíte dojem predovšetkým na športovo založených ľudí.

Skvele sa hodí pre ľudí, ktorí sa venujú posilňovaniu, bojovým športom, kolektívnym športom, cyklistike a pod. Jednoducho pre každého, kto si rád zašportuje a vyskúša nové formy doplnkov výživy.

19) Čistička vzduchu – darček pre zdravší domov

Čistička vzduchu

 

Electronic-star.sk

Kvalita ovzdušia v priestoroch, kde trávime najviac času, určuje náš celkový zdravotný stav. Do nášho výberu najlepších originálnych darčekov sme preto zaradili aj čističku vzduchu. Toto zariadenie sa postará o odstránenie prachu, peľu a roztočov z ovzdušia. Zredukovať dokáže aj výskyt plesní a baktérií vo vzduchu.

Okrem toho, že ide o užitočný prístroj, môže čistička vzduchu plniť aj dizajnový účel. Moderné čističky vzduchu totiž skvele vyzerajú a ozdobia každú modernú domácnosť.

20) Šijací stroj – originálny dar do šikovných rúkŠijací stroj

Alza.sk

K šitiu nemá blízko každý. Ak však hľadáte dar pre niekoho, kto rád šije, určite by ste mali zvážiť šijací stroj. Tieto zariadenia disponujú rôznymi programami, vďaka ktorým zrýchľujú a zefektívňujú proces šitia.

Na výber máte pestrú paletu modelov. Od jednoduchý a lacnejších až po špičkové a drahé, ktoré zvládnu pracovať s akoukoľvek látkou a hodia sa do rúk skúsených používateľov. Šijací stroj môže byť originálny darček pre mamu, kamarátku alebo babku.

21) Inteligentný kvetináč – smart riešenie pre pestovanie rastlínInteligentný kvetináč

Klarstein.sk

Žijeme v dobe smart technológií, preto vás možno neprekvapí, že existujú aj inteligentné kvetináče. Tieto spotrebiče slúžia na automatické hydroponické pestovanie. Rastliny sú ponorené do živného roztoku, ktorý zaručuje ich dokonalý stav. Pestuje úplne bez pôdy a veľmi jednoducho.

Tento tip na darček nie je určený len pre záhradníkov. S inteligentným kvetináčom si voňavé bylinky a chutnú zeleninu vypestuje naozaj každý.

22) Záhradná hojdačka – darček pre viac pohodlia v záhrade

Záhradná hojdačka

Kokiskashop.sk

Je to idylka – môcť sa venovať relaxu na záhradnej hojdačke behom pekných slnečných dní. Záhradná hojdačka si preto našla cestu aj do nášho výberu najlepších tipov na originálne darčeky.

Primárne je väčšina modelov určená do záhrady. Medzi takýmito hojdačkami nájdete aj veľké modely pre viacero ľudí. Ak chcete idylické hojdanie darovať človeku bez záhrady, môžete siahnuť po hojdacích sieťach, ktoré sa hodia aj na balkón.

23) Závesný posilňovací systém – originálny spôsob cvičeniaZávesný posilňovací systém

Alza.sk

Chcete darček pre športovo aktívnu ženu? Zbystrite pozornosť, máme pre vás dobrý tip. Je ním závesný posilňovací systém. Tento systém cvičenia, inšpirovaný gymnastickými kruhmi, je vynikajúcou voľbou do domácich posilňovní. Dá sa s ním precvičiť celé telo a navyše nezaberá veľa miesta.

Na začiatku bude potrebné naučiť sa základné cviky. Cvičenie so závesným posilňovacím systémom je však veľmi jednoduché a intuitívne. Čo je však dôležitejšie – je nekompromisne účinné.

24) Nafukovacia vírivka – darček na relaxáciu

Vírivka

Alza.sk

Relax vo vírivke má rád asi každý. Je to príjemne strávený čas a navyše majú vírivky schopnosť pomôcť uvoľniť stuhnuté svaly a kĺby. Vírivka tiež blahodarne pôsobí na nespavosť a napätie. V súčasnej dobe plnej stresu sú tak chvíle strávené vo vírivke naozaj zdravie upevňujúce.

Výhodou nafukovacích víriviek je fakt, že sa dajú jednoducho prenášať a uviesť do prevádzky. Na výber sú rôzne veľké vírivky. Kým v niektorých si užijete relax len vo dvojici, iné poskytnú dostatok priestoru aj pre celú rodinu alebo partiu priateľov.

Originálne darčeky pre deti

25) Stieracia mapa – darček pre malého cestovateľaStieracia mapa sveta

Balabim.sk

Hľadáte darček pre malého cestovateľa? Máme pre vás dobrý tip – je ním stieracia mapa. Tá predstavuje vynikajúci darček, ktorá bude tvoriť pekný interiérový dizajnový prvok. Originálnosť tejto mapy však tkvie v jej interaktivite. Možnosť „zotrieť“ navštívenú krajinu je skvelé a (nielen) deti to milujú.

Stieracia mapa je ideálnym darčekom pre detského cestovateľa. Pri zotieraní navštívených krajín sa určite vynoria krásne spomienky. Okrem toho „nezotreté“ krajiny budú motivovať k ich návšteve.

26) Maľovanie podľa čísel – darček pre detských umelcov

malovanie podla cisel

Maliarskeplatno.sk

Maľovanie je kreatívnou činnosťou, ktorá má potenciál priniesť do duše pokoj. Namaľovanie pekného obrazu si však vyžaduje mnoho času a zručnosti. Jednoduchšou alternatívou ku klasickému maľovaniu je maľovanie podľa čísel.

Pri procese tvorby obrazu je dieťa vedené číslami, takže vždy vie, aký ďalší krok urobiť. S troškou trpezlivosti bude odmenou jeho snaženia prekrásny obraz, za ktorý by sa nehanbil ani profesionálny umelec. Maľovanie podľa čísel je zaujímavou voľbou darčeka pre deti s umeleckými sklonmi.

27) Teleskop – darček pre objavovanie oblohyTeleskop

Alza.sk

Úžasné nebeské divadlo môžu deti pozorovať každú noc. Voľným okom je to krásny zážitok, no s teleskopom je možné lásku k nočnej oblohe posunúť na celkom inú úroveň. S týmto zariadením sa dá hviezdna panoráma sledovať lepšie a detailnejšie.

Drahšie teleskopy sú schopné poskytnúť lepšie vlastnosti, no krásy nočného neba dokážu odkryť aj lacnejšie modely. Teleskopom sa dá sledovať aj povrch mesiaca, rôznych planét slnečnej sústavy a v niektorých prípadoch aj iných jasných objektov hlbšieho vesmíru.

28) Hoverboard – zábavný dopravný prostriedok

Hoverboard

Alza.sk

Moderné ulice sú preplnené elektrickými dopravnými prostriedkami. Elektrické kolobežky sa stali bežným dopravným prostriedkom. Obľube sa tešia aj elektrické bicykle. My pre vás však máme iný tip na elektrické približovadlo pre deti. Je ním hoverboard, ktorý je podľa nášho názoru najzábavnejší a najoriginálnejší.

Toto zariadenie má prepracovaný stabilizačný systém a ovládajú sa prostredníctvom prenášania váhy jazdca. Možno to znie zložito, no je to veľmi intuitívne. Za jeden deň sa jazdiť na hoverboarde naučí prakticky každý, môže tak ísť o originálny darček na narodeniny.

29) Stolný futbal – zábava pre celú partiuStolný futbal

Alza.sk

Stolný futbal viete nájsť väčšinou v rôznych podnikoch, kde zabáva ľudí každého veku. Môže byť aj zaujímavým darčekom pre deti. Vyžaduje si totiž šikovnosť a rýchle reakcie, vďaka čomu pomáha aj k ich rozvoju u detí. Navyše ide o hru pre viacerých hráčov, takže sa pri ňom zabaví hneď niekoľko detí.

Používať sa dá v interiéri aj v exteriéri a určite sa postará o dlhé hodiny intenzívnej zábavy. Na výber je viacero modelov, takže určite vyberiete ten správny. Pamätajte však na to, že tento tip na darček sa hodí skôr pre staršie deti.

30) Rodinný pobyt – pohoda a relax pre celú rodinu

rodinny pobyt

Zlavadna.sk

Darček nemusí byť len individuálny, no môže do neho byť zapojená aj celá rodina. Len ťažko niečo prekoná rodinný pobyt, pri ktorom vzniknú nové spomienky pre deti aj rodičov a utužia sa medziľudské vzťahy.

Uznávame, že ide o široký pojem. Kam ísť, aký pobyt vybrať a ďalšie otázky si musíte zodpovedať sami. Faktom však ostáva, že rodinný pobyt je skvelým darom pre celú rodinku, ktorý zaručene poteší.

31) Letecký simulátor – darček pre detských fanúšikov lietadiel

letecky simulator

 

Adrop.sk

Hľadáte darček pre malého nadšenca lietadiel? Ak áno, dych mu vyrazí darček v podobe simulátora lietadla Boeing 737. V rámci tohto zážitkového darčeku je možné vyskúšať si ovládať repliku kokpitu Boeingu 737. Ide o autentický zážitok, pri ktorom si bude obdarovaný môcť užiť pokojný let, no aj riešenie núdzového pristávania.

Keďže ovládať lietadlo nie je jednoduché, a pri tomto tipe na darček máme čo do činenia s realistickou replikou, je tento zážitok vhodný pre deti od 12 rokov.

32) Lietanie vo veternom tuneli – adrenalínový darček vhodný aj pre deti

huricane factory

 

Adrop.sk

Deti s dobrodružnou dušou nadchne možnosť zalietať si vo veternom tuneli v Hurricane factory. Lietať je možné vďaka tomu, že v letovej komore fúka vzduch rýchlosťou od 200 do 270 km/h. Takto silný prúd vzduchu udrží človeka vo vzduchu a ten vlastne „lieta“.

Pre deti to bude určite veľmi silný zážitok. Letieť vzduchom bude navyše aj bezpečné, keďže na celý zážitok bedlivo dohliada skúsený inštruktor. Celý zážitok môžete pre deti zvečniť videozáznamom, ktorý je za príplatok.

33) Stolová hra

Stolová hra

Alza.sk

Deti milujú hry, to je jasný fakt. V dnešnej dobe je však väčšina hernej aktivity obmedzená len na virtuálne hry, ktoré deti hrajú na konzolách, počítačoch, tabletoch a mobiloch. Svoje čaro však majú aj stolové hry, ktoré vedia deti zaujať a na hodnú chvíľu ich aj vytrhnúť z virtuálnych herných svetov.

V dnešnej dobe zažívajú stolové hry akúsi renesanciu – znovu sa dostávajú do popredia a čoraz viac sa tešia obľube mladých hráčov. K samotnému hernému zážitku totiž prirátavajú aj sociálny rozmer, keďže sa hrajú v skupinkách. Z hrania stolovej hry tak môže byť aj skvelá rodinná aktivita.

34) Kúzelné čítanie – knihy na čítanie aj počúvanie

Kúzelné čítanie

Pantarhei.sk

Pri hľadaní tých najlepších originálnych tipov na darček pre dieťa sme našli veľa pozoruhodných predmetov. Medzi nich určite patrí aj kúzelné čítanie. Nebojte sa, nejde o učebnicu mágie, ale o interaktívnu knihu obohatenú o audio záznamy.

Pri „kúzelnom čítaní“ tak dieťa nielen číta a objavuje ilustrácie, no môže aj počúvať text aj rôzne zvuky. Vďaka tomu sú tieto knihy veľmi zaujímavé aj pre deti, ktoré tradičné čítanie veľmi nebaví. Výhodou je tiež možnosť výberu rôznych typov kníh.

35) Záhradná trampolína – kopec zábavy pre deti

Záhradná trampolína

Kokiskashop.sk

Skákanie na trampolíne bezpochyby patrí medzi najzábavnejšie outdoorové aktivity detí. Stačí sa zapozerať do tváre detí, ktoré sa na trampolíne hrajú – bude vám jasné, aká špičková zábava to pre nich naozaj je.

Mnoho rodičov sa strachuje o bezpečnosť trampolín. Lacné a nekvalitné výrobky z ďalekého východu mierne pošramotili povesť týchto produktov. Pravdou však je, že kvalitné trampolíny sú dostatočne pevné a disponujú rôznymi ochrannými prvkami (sieť a pod.), ktoré zaručujú bezpečnosť detí pri skákaní. Pri výbere sledujte použité materiály, pevnosť konštrukcie, jej nosnosť a ďalšie parametre, o ktorých hovoríme aj v našom výbere najlepších trampolín.

36) Interaktívny robot – programovanie od mladého veku

Interaktívny robot

Alza.sk

Spoločnosť sa neustále mení raketovým tempom a s ňou aj najmodernejšie technológie. Ak chcete, aby vaše dieťa bolo schopné s konštantne meniacim sa svetom držať krok, je dobrým nápadom zakúpiť mu interaktívneho robota.

Tieto šikovné zariadenia neplnia len funkciu hračky, no pomáhajú dieťaťu vycibriť si dnes tak veľmi potrebné analytické a logické zručnosti. Dieťa, ktoré trávi veľa času s takouto hračkou má väčšiu šancu na to, že ho programovanie a informatika vo všeobecnosti bude baviť. A ak vás programovanie baví, ste len krôčik od úspešnej a finančne skvele ohodnotenej kariérnej cesty.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár