Najpredávanejšie mobilné telefóny – jeseň 2018

Výrobcovia smartfónov neustále súperia o to, kto bude mať ten najlepší model na trhu. Svoje odvážne tvrdenia opierajú o parametre a charakteristiky jednotlivých zariadení. Tie sú v súčasnosti zásluhou obrovského technologického pokroku naozaj úctyhodné. Žiadne čísla ani parametre však nikdy s určitosťou nezaručia, že daný telefón bude naozaj najlepší pre zákazníka.

Omnoho jasnejšiu predstavu o tom, ktorý mobil je naozaj výborný, podáva miera jeho predajnosti. Predajnosť, ak nebudeme do úvahy brať samotnú cenu, priamo vyjadruje celkovú spokojnosť používateľov. Ktoré značky a modely momentálne patria medzi najpredávanejšie? Prezradíme vám to v tomto článku.

Apple iPhone

Apple iPhone X 64GB

Apple iPhone X je jednoducho jedným z najlepších smartfónov na trhu. Už na prvý pohľad si vás získa sviežim dizajnom a veľkým bezrámčekovým 5,8palcovým OLED displejom. Displej s rozlíšením 2 436 × 1 125 pixelov zaberá takmer celú plochu prednej strany telefónu. Telefón disponuje spoľahlivou funkciou odomykania pomocou rozpoznania tváre.

Milovníkom prvotriedneho výkonu iPhone X rozmazná. Rýchly Apple iOS v spolupráci so špičkovým hardvérom sa stará o bleskovú rýchlosť telefónu. Zaujímavá je možnosť ovládania telefónu pomocou gest. Potenciálneho záujemcu určite poteší aj prítomnosť vysokorýchlostného bezdrôtového nabíjania a výborný 12 Mpx fotoaparát, ktorý podáva skvelé výkony aj v horších svetelných podmienkach.

Porovnajte ceny >>

Apple iPhone SE

Jedným z najpredávanejších iPhonov je 4palcový model s označením SE. Dá sa povedať, že menší, ľahší a kompaktnejší telefón na trhu prakticky nenájdete. Jeho hardwérová výbava z neho navyše robí najvýkonnejší telefón s touto uhlopriečkou.

Tento smartfón je jedným z najlacnejších zástupcov iPhone. Napriek nižšej cene sa môže pýšiť rovnakým procesorom ako aj jeho výkonnejší braček 6S. Vylepšený bol aj fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 12 Mpx a natočíte s ním už aj 4K video. Telefón oproti svojmu predchodcovi ďalej dostal do vienka aj dvojnásobnú pamäť RAM a väčšiu výdrž batérie. V ponuke je v 16GB, 32GB a 64GB verzia.

Porovnajte ceny >>

Apple iPhone XS 64GB

Chcete pre seba to najlepšie a nestačí vám iPhone X? Potom pre vás bude zaujímavou voľbou iPhone XS. Ten pridáva niekoľko vylepšení k už aj tak skvelému iPhone X.

Najvýraznejším vylepšením je zdokonalenie duálneho 12 Mpx fotoaparátu, ktorý teraz prináša ešte lepšie výsledky. Je taktiež obohatený o ďalšie zaujímavé funkcie. Z hľadiska výkonu dostal XS upgrade v podobe rýchlejšieho procesoru.  Rozpoznávanie tváre, ktorým je smartfón vybavený sa právom považuje za najlepšie a najspoľahlivejšie na trhu. Samotná konštrukcia pôsobí oproti iPhone X robustnejším a odolnejším dojmom. Pochváliť musíme aj dobrú výdrž batérie.

iPhone XS je luxusný smartfón vhodný pre tých najnáročnejších používateľov, ktorí hľadajú to najlepšie.

Porovnajte ceny >>

Apple iPhone 8 64GB

Apple prináša spolu s revolučným iPhonom X aj luxusný kompaktný fotomobil s vynikajúcim výkonom – iPhone 8. Ten vyniká najmä kvalitnou konštrukciou so skvelou ergonómiou. Výborný je aj 4,7palcový displej s rozlíšením 1 334 × 750 pixelov a hustotou 326 PPI. Telefón si určite zamilujete kvôli vynikajúcemu fotoaparátu s rozlíšením 12 Mpx, ktorý sa postará o vysoko kvalitné fotky.

Pozitívom mobilu je aj prítomnosť bezdrôtového nabíjania a celkovo mimoriadne vysoký výkon. Všetky vaše požiadavky smartfón splní rýchlo a bez omeškania. Vďaka svojim silným stránkam nemôžeme inak, len ho priaznivcom nahryznutého jablka odporúčať.

Porovnajte ceny >>

Apple iPhone XR 64GB

Apple iPhone XR je ďalším vynikajúcim zástupcom smartfónov od Apple. Jeho zovňajšku dominuje skvelý 6,1palcový IPS displej disponujúci rozlíšením 1 792 × 828 pixelov. Nie je to OLED displej ako pri iPhone X, no to nemusí byť hneď na škodu a mnoho používateľov môže považovať OLED za zbytočný luxus.

Telefón disponuje vysokým výkonom, ktorý hravo zvládne všetko, čo od neho budete požadovať. Hlavný snímač fotoaparátu má 12 Mpx a dokáže produkovať veľmi kvalitné snímky. Predná TrueDepth kamera sa taktiež vyznačuje špičkovou kvalitou.

V skratke je iPhone XR dostupnejším variantom luxusného iPhone X, ktorý si však aj napriek nižšej cene ponecháva väčšinu prelomových technológií a inteligentných funkcií.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Huawei

Huawei P20 Lite

Medzi lacné velikáy tohto roku patrí vynikajúci model Huawei P20 Lite. Tento kúsok je vybavený konektorom USB-C, kvalitným LCD displejom s rozmerom 5,84″ s vynikajúcim rozlíšením 2 280 × 1 080 pixelov. Aj napriek tomu je telefón prekvapivo ľahký (145 gramov) a rozmerovo kompaktný.

Stredne výkonný procesor Kirin 659 a 4 GB RAM spoločne zvládnu aj náročnejšie hry a pohodový systémový chod bežiaci na Androide 8 Oreo. Batéria s kapacitou 3 000 mAh vydrží telefón poháňať celý deň a duálne objektívy disponujúce 16 a 2 Mpx odvádzajú skvelú prácu v podobe vynikajúcich fotografických výsledkov. Chybičkou na kráse sú nestabilizovaná videá.

Porovnajte ceny >>

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro má asi všetko, čo môže používateľ čakať od prémiového smartfónu. Dizajn telefónu je naozaj pekný a okamžite prezrádza, že telefón sa zaraďuje do luxusnej triedy.

Prednej časti telefónu dominuje 6,1palcový P-OLED displej s rozlíšením 2 244 × 1 080 pixelov a vynikajúcimi zobrazovacími vlastnosťami. Je skvele čitateľný aj za jasného svetla a disponuje vynikajúcim kontrastom a vyobrazením čiernej farby. Výkonnostným srdcom telefónu je procesor Kirin a 6 GB pamäte RAM. Táto kombinácia sa spoľahlivo stará o nadštandardný výkon.

P20 Pro je vybavený trojicou Leica snímačov, ktoré mu umožňujú vytvárať dokonale ostré fotografie za každých podmienok. Čerešničkou na torte je režim spomaleného záberu s 960 snímkami za sekundu. Pochvalu si zaslúži aj výdrž batérie a podpora rýchleho nabíjania, žiaľ nie bezdrôtového.

Porovnajte ceny >>

Huawei Mate 20 Pro

Táto novinka od čínskeho giganta, Huawei Mate 20 Pro, má všetko, čo od smartfónu najvyššej triedy môžete čakať. Telefón zaujme aj dizajnovo. Jeho vzhľad je elegantný, pôsobí luxusným dojmom a výborne sedí v ruke. Mate 20 Pro je vybavený špičkovým 6,39palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 3 120 × 1 440 pixelov.

Masívny výkon zariadenia zabezpečuje čipset Kirin 980 vyrobený 7nm technológiou. Používateľ sa preto môže tešiť na bleskové reakcie telefónu. Hranie najnáročnejších hier súčasnosti je samozrejmosťou. Zmienku si zaslúži aj batéria s obrovskou kapacitou 4 200 mAh a podporou rýchleho nabíjania.

Pri tomto telefóne nemôžeme nespomenúť excelentný 40 Mpx trojitý fotoaparát Leica, ktorý sa zaraďuje na vrchol toho, čo vedia dnešné smartfóny ponúknuť.

Porovnajte ceny >>

Huawei Nova 3 Dual SIM

Huawei Nova 3 vyzerá ako vlajková loď, no cenovo sa pohybuje v hladinách bežných telefónov. Prednej strane kraľuje 6,3 palcový displej disponujúci rozlíšením 2 340 × 1 080 pixelov. Podobnosť s najvyššou triedou smartfónov nemá Nova 3 len po dizajnovej stránke, ale aj z hľadiska výkonu. Telefón je vybavený procesorom Kirin 970, ktorý mu prepožičiava rýchlosť a výkon vlajkových lodí Huawei.

Nova 3 je vybavená hneď štyrmi fotoaparátmi. Duálny 24 + 2 Mpx na prednej strane a 24 + 16 Mpx na zadnej strane. Táto výbava vám postačí na kvalitné fotky z každého mysliteľného uhla. 3 750 mAh batéria zabezpečuje dlhú výdrž a vďaka podpore rýchleho nabíjania je jej nabitie otázkou niekoľkých desiatok minút.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Honor

Honor 10

Medzi vynikajúce telefóny s nekompromisným pomerom ceny a výkonu patrí Honor 10. Tento smartfón ponúka kvalitnú 5,84″ obrazovku s vynikajúcim rozlíšením a funkciou rozpoznávania tváre. Okrem toho disponuje ultrazvukovou čítačkou odtlačkov a krásnym spracovaním. Okrem prítomnosti USB-C konektora sa môžete spoľahnúť na vysoký výkon v podobe procesoru Kirin 970 a 4 GB RAM. Používatelia holdujúci hrám sa teda môžu tešiť, že si zahrajú aj náročnejšie herné tituly.

Batéria s 3 400 mAh vydrží celý deň, pričom nedočkavci uvítajú podporu rýchleho nabíjania. Na nabitie batérie do plna postačí zhruba 70 minút. Vydarené sú aj duálne fotoaparáty a video vo FHD+ rozlíšení. Prítomnosť NFC a infraportu tiež poteší. Chybičku na kráse predstavuje klzký chrbát a absencia zvýšenej odolnosti.

Porovnajte ceny >>

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je výborný telefón za nižšiu cenu, ktorý už na prvý pohľad zaujme svojim dielenským spracovaním a kvalitou materiálov. 5,65palcový displej s rozlíšením 2 160 × 1 080 px má výborné zobrazovacie vlastnosti. Výkonovo sa vo svojej cenovej kategórii Huawei 9 Lite zaraďuje mierne nad priemer. Reakcie telefónu sú rýchle a systém je pomerne dobre optimalizovaný.

Z hľadiska konektivity chválime podporu NFC, ktorá nie je v tejto kategórii samozrejmosťou. Duálne fotoaparáty vpredu i vzadu sú schopné vynikajúcich výsledkov. Batéria s kapacitou 3 000 mAh nepodporuje rýchle nabíjanie, no jej výdrž je nadpriemerná.

Aj napriek drobným chybičkám na kráse je tento smartfón jedným z najlepších zariadení svojej triedy.

 Porovnajte ceny >>

Honor 8X

Za takmer tri stovky vám Honor 8X ponúka mnoho vlastností high-end smartfónov. Dizajnom ide o klasický Honor. Dominuje tu kvalitné sklenené spracovanie vo viacerých farebných variantoch. Oproti konkurencii má telefón väčšiu 6,5palcovú takmer úplne bezrámčekovú FullView obrazovkuFHD+ rozlíšením.

Duálny 20 + 2 Mpx fotoaparát vám zaobstará jedinečné a vysoko kvalitné snímky. Výkon zariadenia je poháňaný rýchlym čipsetom a grafickým procesorom s technológiou GPU Turbo. To ocenia najmä milovníci mobilného gamingu. 3 750 mAh batéria používateľovi vystačí takmer na dva dni intenzívneho používania.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Samsung

Samsung Galaxy S9

Medzi najvydarenejšie prístroje roku 2018 radíme Samsung Galaxy S9, ktorý uspokojí nároky aj tých najnáročnejších milovníkov smartfónov. Tento krásavec využíva 5,8″ zakrivenú QHD+ Super AMOLED obrazovku, mimoriadne výkonný osemjadrový procesor Exynos 9810, 4 GB RAM a 64 GB kapacity interného úložiska. Akákoľvek hra alebo akokoľvek náročná aplikácia skrátka nepredstavuje pre tento stroj žiaden problém.

Majitelia si nevedia vynachváliť vysoko elegantný vzhľad, odolné spracovanie v podaní certifikácie IP68, bleskurýchlu čítačku odtlačkov prstov a trebárs aj podporu rýchleho nabíjania. Okrem ceny tu nie je jednoducho čo vytýkať.

A ak máte chuť okúsiť obrí výkon a eleganciu na ešte väčšom displeji, siahnite po rozmernejšej alternatíve v podaní modelu Samsung Galaxy S9+.

Porovnajte ceny >>

Samsung Galaxy S8

Vo výbere najpredávanejších telefónov samozrejme nechýbajú ani vlajkové lode juhokórejského výrobcu, modely Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus. Oproti predchádzajúcej generácii ponúkajú oba väčší bezrámčekový displej – 5,8″, respektíve 6,2″. Medzi ďalšie lákadlá patrí špičkový výkon, vynikajúce fotoaparáty, skener dúhovky či bezdrôtové nabíjanie. S vysokou kvalitou však prichádza aj vysoká cenovka.

Hoci kvôli svojej vysokej cene nepatrí medzi najpredávanejšie mobily, nesmieme zabudnúť zmieniť ani Galaxy Note 8, ktorý si cestu k náročným zákazníkom hľadá tiež pomerne ľahko.

Porovnajte ceny >>

Samsung Galaxy S7

Úplne inú výkonnostnú i cenovú kategóriu potom predstavuje model Galaxy S7. Ak nemáte radi kompromisy, potom je to telefón určený práve pre vás. Výbornou voľbou je aj pre hráčov i fotografov. Vo výbave nechýba ani čítačka odtlačkov prstov či funkcia bezdrôtového nabíjania a rýchleho nabíjanie. Iba v prípade, že patríte medzi audiofilov, alebo vyžadujete funkciu dual sim sa musíte poobzerať inde.

Ak by vám nestačilo ani to, je k dispozícii ešte verzia Galaxy S7 Edge. Hardvérové parametre sú síce totožné, na rad však prišiel väčší 5,5palcový displej a vyššia kapacita batérie.

Porovnajte ceny >>

Samsung Galaxy A8

Galaxy A8 je krásny smartfón, ktorý vyniká výborným spracovaním a dizajnom. Dobre sa drží a používa jednou rukou. Vďaka tomu, že je vyvážený vám nehrozí náhodné vypadnutie z ruky.  Ako už je u Samsungu zvykom, A8 dostala vynikajúci infinity displej v podobe 5,6palcovej AMOLED obrazovky s rozlíšením 2 220 × 1 080 pixelov a pomerom strán 18,5:9. Farby sú veľmi živé, kontrast výborný a s displejom je radosť pracovať. Pochváliť musíme aj funkciu displeja Always On.

Hardvérová výbava pozostáva zo 4 GB RAM pamäte a procesoru Exynos 7885. Výkon je vynikajúci a používateľ sa môže tešiť aj na hranie náročných hier. Kvalita fotografií  16 Mpx fotoaparátu je na veľmi dobrej úrovni. O akumuláciu energie sa stará 3 000 mAh batéria, ktorá vystačí na niečo vyše dňa používania telefónu.

Porovnajte ceny >>

Samsung Galaxy A7

Výsledkom experimentovania Samsungu s novými riešeniami a optimalizovaním je nový Galaxy A7. Je treba povedať, že sa podaril.

Nezameniteľný samsungovský dizajn v spojení s nádherným 6palcovým Super AMOLED displejom telefónu naozaj svedčí. O svižný výkon sa stará 4 GB RAM pamäte a procesor Exynos 7885. Žiadneho zasekávania ani pomalých reakcií sa používateľ báť nemusí. Pochvalu si zaslúži dobrá výdrž batérietrojitý fotoaparát umiestnený na chrbte telefónu. Milovníci kvalitných fotografií si s A7čkou prídu na svoje.

Telefón nepodporuje rýchle nabíjanie a je vybavený len starším microUSB konektorom. Čítačka odtlačkov prstou, ktorou je smartfón vybavený je veľmi rýchla a presná.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Xiaomi

Xiaomi Pocophone F1

Pocophone je novou značkou na trhu so smartfónmi, za ktorou ale stojí známa spoločnosť Xiaomi. Zariadenia od tohto čínskeho výrobcu sú známe bezkonkurenčným pomerom cena/výkon. Je to práve skvelý pomer ceny a výkonu, ktorým chce Xiaomi Pocophone F1 zaujať.

Najväčším lákadlom mobilu je vynikajúci výkon, ktorý sa bez ostychu môže porovnávať s najdrahšími prístrojmi na trhu. Výborný je tiež duálny fotoaparát schopný produkcie ostrých a živých snímok. Pochvalu si zaslúži tiež prostredie MIUI s úpravou Poco a mamutia 4 000 mAh batéria. Telefónu chýba podpora NFC.

Porovnajte ceny >>

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 býva v recenziách právom označovaný za jeden z najzaujímavejších smartfónov strednej triedy. Rovnako ako Mi A1 disponuje výborným pomerom výkonu a ceny. Napriek priaznivej cenovke je kvalitatívne prevedenie telefónu na veľmi vysokej úrovni.

Výkon telefónu je v spojení s čistým Androidom vynikajúci. Duálny fotoaparát sníma s 12 Mpx a 20 Mpx snímačmi výborné fotografie. Čo sa konektivity týka, má telefón plnú výbavu. Chýba mu však NFC čip.

Porovnajte ceny >>

Xiaomi Redmi 6

Na prvý pohľad pripomína Xiaomi Redmi 6 svojho väčšieho súrodenca Redmi Note 5. Dizajn telefónu pôsobí najmä zásluhou použitých farieb veľmi sviežo. 5,45palcový displej síce nie je Full HD, no aj tak je celkom ostrý a jemný. Dobré sú tiež 12 +5 Mpx snímače duálneho fotoaparátu, ktoré spolupracujú na vzniku pomerne kvalitných fotiek. Elektronická stabilizácia tiež zlepšuje kvalitu nahrávaného videa.

Výkon zodpovedá cena. Nečakajte preto priveľa avšak ani primálo. Výdrž batérie na jedno nabitie je pri náročnej prevádzke cca 18 hodín. Redmi 6 je telefón, ktorý si záujemcov nájde predovšetkým výborným pomerom ceny a výkonu.

Porovnajte ceny >>

Xiaomi Redmi Note 5

Stále populárnejšie Xiaomi sa tento rok chváli aj pekným kúskom s označením Xiaomi Redmi Note 5. Tento krásavec vie aj za málo peňazí svojim majiteľom mnoho ponúknuť. Tak napríklad vo vnútri balenia nájdete okrem telefónu silikónový obal, ktorým efektívne ochránite zadný duálny fotoaparáty s rozlíšením 12 a 5 Mpx. Obrázky sú veľmi pekné a selfie fotky ešte lepšie.

Pevná konštrukcia na svojom chrbte nesie dokonca infraport alebo veľkú 5,99″obrazovku s pekným FHD+ rozlíšením. Ani hardware nám nezaspal, lebo Snapdragon 636 a 3 GB RAM odvádza vynikajúcu prácu. Chcete hrať nejaké náročnejšie hry? Žiaden problém, Xiaomi to s ľahkosťou zvládne. Navyše používateľa poteší prítomnosť dvojdňovej výdrže v podobe 4 000 mAh batérie. Hľadáte lacný výkon? Tu ho máte…

Porovnajte ceny >>

Xiaomi Mi 8

Najnovšia vlajková loď čínskej spoločnosti nesie označenie Xiaomi Mi 8. Okrem skvelého pomeru cena/výkon pri tomto modeli tiež zaujme 6,21″ SUPER AMOLED obrazovka so zaujímavým pomerom strán 18,7:9Full HD rozlíšením. Dizajn telefónu prezrádza inšpiráciu iPhonom X. Odomykanie zariadenia môže byť okrem snímača odtlačkov prstov uskutočnené tiež pomocou rozpoznávania tváre.

Výkon osemjadra a 6 GB RAM pamäte je taký, ako sa na vlajkovú loď čínskeho giganta patrí. Pripravte sa preto na to najlepšie. Telefón podporuje všetky na Slovensku dostupné 4G siete. Chválu si zaslúži tiež 12 + 12 Mpx duálny fotoaparát a batéria s kapacitou 3 400 mAh.

Porovnajte ceny >>

Najpredávanejšie mobilné telefóny – jeseň 2018
5 (100%) 9 votes

Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte