Najpredávanejšie mobilné telefóny – Február 2017

Výrobcovia mobilných telefónov sa dnes neustále preťahujú o to, ktorý model je skutočne ten najlepší. Svoje tvrdenia deklarujú samotnými parametrami jednotlivých zariadení, ktoré v súčasnosti vďaka najnovším technológiám dosahujú úctyhodné hodnoty. Ani tieto čísla vám však nezaručia, že telefón bude skutočne najlepší a že s ním budete spokojní.

O tom či je telefón skutočne dobrý oveľa viac vypovedá to, ako sa predáva. Ak totiž nebudeme brať do úvahy obstarávaciu cenu, ktorá patrí pri výbere k tomu najdôležitejšiemu, potom predajnosť logicky odráža celkovú spokojnosť používateľov. A aké značky a modely teda v súčasnosti patria medzi tie najpredávanejšie? To vám prezradia nasledujúce riadky.

Apple iPhone

Apple iPhone 5S

Jedným z najpredávanejších telefónov tohto výrobcu viac ako 3 roky starý model 5S, vôbec prvý telefón so 64-bitovým procesorom a čítačkou odtlačkov prstov. Výnimočný je predovšetkým svojím dizajnom – je vyrobený z hliníka a má na dnešné pomery malý, iba 4-palcový displej a na sledovanie filmov či hranie hier sa preto veľmi nehodí. Vďaka malému displeju, tenkému vyhotoveniu a nízkej hmotnosti však nie je problém ovládanie jednou rukou a mobil možno pohodlne nosiť vo vrecku. Pre použitý iOS 7 rovnako ako pre celý telefón sú pritom charakteristické práve jednoduchosť, farebnosť a prehľadnosť, ktorú oceníte pri každodennom používaní. Spokojní budú aj fotografi, vďaka 8 Mpx fotoaparátu s dvojdiódovým bleskom a prednej kamere vyhotovia vynikajúce snímky. Kvôli podpriemernej výdrži sa telefón nehodí pre cestovateľov, vďaka elegantnému vyhotoveniu, bleskovej odozve, skvelej kompatibilite a širokej podpore vak poteší nielen priaznivcov nahryznutého jabĺčka.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Apple iPhone SE

Úplne totožný dizajn ponúka aj novší 4-palcový iPhone s označením SE. Opäť platí, že menší a ľahší telefón prakticky nenájdete, jeho hardvérová výbava je však už o poznanie lepšia a ide o vôbec najvýkonnejší telefón s touto uhlopriečkou. Najlacnejší iPhone, ktorý bol kedy uvedený na trh sa pýši rovnakým procesorom ako jeho výkonnejší braček 6S. Vylepšený bol ďalej aj fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 12 Mpx a nahráte s ním už aj video v 4K rozlíšení. Telefón ďalej dostal do vienka aj dvojnásobnú pamäť RAM a dlhšiu výdrž batérie a nebyť vyššej ceny, strčí poľahky svojho predchodcu do vrecka. Kúpite ho v 16 GB alebo 64 GB verzii.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Apple iPhone 6S

K najpredávanejším modelom patrí aj už spomínaný iPhone 6S, ktorý uprednostnia používatelia túžiaci po väčšom displeji, v tomto prípade s uhlopriečkou 4,7 palca. Vďaka tomu už nebude problém sledovanie filmov a hranie hier. Pre tých, čo radi skúšajú nové veci, si tento model pripravil funkciu 3D Touch, ktorá rozpozná silu dotyku. Telefón ďalej vypočul aj súčasný trend robenia selfie fotografií a rozlíšenie prednej kamery sa zvýšilo na 5 Mpx. Opäť sa dá spoľahnúť na skvelý dizajn, bohužiaľ však zostal aj nedostatok v podobe krátkej výdrže batérie a ani 6S vám tak nebude bez nabíjačky spoločníkom pri dlhých cestách. Vybrať si môžete rovno zo 4 variantov: 16 GB, 32 GB, 64 GB či 128 GB.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Apple iPhone 7

Medzi najobľúbenejšie mobily sa postupne prebojováva aj novinka minuloročnej jesene Apple iPhone 7, ktorá sa oproti 6S príliš nelíši. Má síce rýchlejší procesor, dlhšiu výdrž batérie, kvalitnejší fotoaparát, jasnejší displej a je vodoodolná, ale úprimne povedané, majitelia staršieho modelu až toľko dôvodov na prechod na nový nedostali. Zaujímavejšou voľbou pre nich môže byť verzia 7 Plus s duálnym fotoaparátom a 5,5-palcovým displejom, ktorej cena je však zase o niekoľko stoviek eur vyššia. Pre úplnosť dodajme, že iPhone7 kúpite opäť v niekoľkých verziách (32, 128 a 256 GB), pretože ako je v prípade spoločnosti Apple zvykom, nepodporuje pamäťové karty.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Huawei

Huawei P8 Lite

Medzi najpredávanejšie telefóny tohto výrobcu patria trochu prekvapivo dve odľahčené verzie vlajkových lodí, ktoré lákajú nielen cenou, ale aj výbavou. Starší model P8 Lite sa vyznačuje 5-palcovým displejom, osemjadrovým procesorom a 2 GB RAM. Problém tak nebudú mať náročnejší používatelia ani vášniví hráči. Dobrou voľbou môže byť aj pre tých, ktorí potrebujú byť dostupní na dvoch číslach zároveň. Vydarená imitácia kovu rovnako ako nízka hmotnosť a tenký dizajn potešia predovšetkým zástupkyne nežného pohlavia. Pre fotografov sa nájdu bezpochyby lepšie kúsky, pozor si dajte aj na grafickú nadstavbu EMUI, ktorá nemá ponuku menu. Naopak veľmi praktický je dostupný zjednodušený režim, vďaka ktorému môžu telefón využívať aj seniori. Prípadne môže byť vhodnou investíciou do budúcnosti pre vaše deti.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Huawei P9 Lite

Novší model P9 lite ponúka displej ešte o dve desatiny palca väčší, dizajnovo sa však takmer nelíši. Vďaka novšiemu procesoru je o trochu výkonnejší ako predchodca, oveľa významnejšou zmenou je však dlhšia výdrž batérie. P9 lite navyše disponuje už aj snímačom odtlačkov prstov a aj vďaka tomu je cena tohto modelu o niečo vyššia, tým však výraznejšie rozdiely skutočne končia.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Honor

Honor 8

Najpredávanejším modelom tejto čínskej značky je Honor 8 (recenzia), a pri pohľade na jeho výbavu sa nie je čomu diviť. Osemjadrový procesor a 4 GB operačnej pamäte uspokoja aj mnohých náročnejších používateľov, na 5,2-palcovom displeji si užijete aj náročnejšie hry či sledovanie filmov. Vďaka hybridnému slotu môžete ľahko skĺbiť svoj osobný život s tým pracovným a byť dostupní na dvoch číslach zároveň. K celkovej komfortnosti prispieva spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov. Priaznivcov elegantného a kvalitného vyhotovenia nadchne osobitý sklenený dizajn a nejedného používateľa potešia krásne snímky vyhotovené 12 Mpx duálnym fotoaparátom.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Honor 7 Lite

Vysoký záujem je aj o odľahčenú verziu staršieho modelu, ktorá má rovnakú uhlopriečku a pýši sa čiastočne kovovým telom. Procesor je opäť osemjadrový, ale aj kvôli menšej operačnej pamäte Honor 7 Lite (recenzia) neponúka taký výkon ako Honor 8 Lite. Telefón ďalej zaujme kvalitným 13 Mpx fotoaparátom, podareným Full HD displejom, plynulým softvérom či výbornou čítačkou odtlačkov prstov. V cene do 220 € patrí jednoznačne medzi najlepšie telefóny.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Samsung

Samsung Galaxy J3 (2016)

Medzi najpredávanejšie telefóny Samsung patrí minuloročný model Galaxy J3, ktorý cieli predovšetkým na nenáročných používateľov. Tí si bezpochyby vystačia so štvorjadrovým procesorom a pol GB operačnej pamäte. Telefón navyše umožňuje byť dostupný na dvoch číslach zároveň, čo je spoločne s priaznivou cenou veľmi žiadaná kombinácia. Ak sa často zdržiavate v prírode, oceníte aj 5-palcový Super AMOLED displej so skvelou viditeľnosťou na slnku.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Samsung Galaxy J5 (2016)

Veľkou konkurenciou je paradoxne jeho nasledovník Galaxy J5 (recenzia), ktorý za nepatrne vyššiu cenu ponúkne dlhšiu výdrž batérie a lepší 13 Mpx fotoaparát. Pre tých, ktorí často fotografujú selfie je tu dokonca predná prisvetlovacia dióda. Ďalej ponúka novší Android 6.0, 2 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, podporu dvoch SIM kariet či väčší displej. Hoci na trhu existujú lepšie varianty čo sa týka pomeru ceny a výkonu, pre fanúšikov Samsungu ide o zaujímavú voľbu, čo potvrdzuje obľúbenosť oboch modelov.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Samsung Galaxy A3 (2017)

Medzi najpredávanejšie telefóny sa dostáva aj dvojica tohtoročných noviniek, Galaxy A3 a Galaxy A5 (recenzia), ktoré nadväzujú na obľúbené staršie modely a ktorých aktuálne uvedenie na trh sprevádza pomerne masívna kampaň. Nová „Átrojka“ ponúka 4,7-palcový Super AMOLED displej s HD rozlíšením v kompaktnom 138-gramovom balení, ktoré je odolné voči vode aj prachu. To dopĺňa dobrá výdrž batérie, kvalitný fotoaparát a čítačka odtlačkov prstov.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Samsung Galaxy A5 (2017)

Nový Galaxy A5 je s 5,2“ displejom o niečo väčší a ťažší. Oproti menšiemu bračekovi ponúka väčšiu operačnú pamäť, Full HD rozlíšenie, 16 Mpx fotoaparát, výkonnejší procesor, dlhšiu výdrž batérie a 32 GB úložisko. Takisto spĺňa stupeň krytia IP68, takže mu voda ani prach neublížia. Na druhú stranu je o niekoľko stoviek eur drahší.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Samsung Galaxy Galaxy S7

Úplne inú výkonnostnú aj cenovú kategóriu predstavuje model Galaxy S7. Ak nemáte radi kompromisy, potom je to telefón určený práve pre vás. Elegantnejší Android smartfón zrejme nenájdete, to najlepšie sa skrýva aj pod kapotou. Výbornou voľbou je pre hráčov aj fotografov. Vo výbave nechýba ani čítačka odtlačkov prstov či funkcia bezdrôtového nabíjania a rýchlonabíjania. Iba v prípade, že patríte medzi audiofilov alebo vyžadujete funkciu Dual SIM, sa musíte poobzerať inde.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Samsung Galaxy Galaxy S7 Edge

Ak by vám nestačilo ani to, je k dispozícii ešte verzia Galaxy S7 Edge. Hardvérové ​​parametre sú síce totožné, na rad však prišiel väčší 5,5-palcový displej, ktorý má zaoblené hrany. Vďaka tomuto efektnému prvku síce telefón lepšie sadne do ruky, väčší displej si však ako daň vyberá väčšie rozmery a vyššiu hmotnosť. S tou však súvisí aj vyššia kapacita batérie, ktorá môže hrať nemalú úlohu pri rozhodovaní.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Xiaomi

Xiaomi Redmi 3S Global

Oproti septembrovej verzii článku je potrebné spomenúť čínsku firmu Xiaomi, ktorá sa na Slovensku teší rastúcej obľube, a to aj vďaka narastajúcej podpore „slovenských“ LTE medzi vybranými modelmi. Prvým takým je Xiaomi Redmi 3S Global, ktorý je ponúkaný vo verziách 2/16 GB a 3/32 GB. Okrem kvalitného vyhotovenia ponúka pekný displej, spoľahlivú čítačku odtlačkov prstov, dobrú výdrž či infraport. Pár chybičiek sa samozrejme nájde tiež, ale celkovo sa tento 5“ telefón pýši vynikajúcim pomerom ceny a kvality.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global

Dobrý pomer ceny a výkonu má aj Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global, ktorý vo svojej triede ponúka bezkonkurenčnú výkonnosť a je tak vhodný aj na hranie náročnejších hier. Medzi ďalšie jeho klady patria LTE, skvelá výdrž batérie, spoľahlivá čítačka, krásny dizajn, príjemné používateľské prostredie, podpora dvoch SIM kariet a pekný displej. Hoci fotoaparát nie je nijako výrazný, aj tak smartfón patrí medzi najlepšie modely strednej triedy.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Xiaomi Redmi 4A Global

Pre záujemcov o ešte lacnejší telefón Xiaomi pripravilo model Redmi 4A. Ten aj napriek plastovému dizajnu ponúka veľmi kvalitné dielenské vyhotovenie. Výkonovo je slabší, avšak základnú prevádzku zvláda hravo. Poteší aj dvojdňová výdrž a podpora rýchlonabíjania. Od fotoaparátu ani displeja žiadny zázrak nečakajte, ale svoju prácu odvádzajú dobre. Nenároční používatelia budú určite spokojní, náročnejším nezostáva iné než zaloviť v drahších vodách.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Xiaomi Redmi 4 Pro

Zaujímavo našliapnuté má ďalšia novinka Redmi 4 Pro. 5“ displej poskytuje skvelé Full HD rozlíšenie a osemjadrový procesor spolu s 3 GB RAM sľubujú plynulý chod. 32 GB vnútorná pamäť ponúka dostatok priestoru na aplikácie, hudbu a fotografie. Navyše ju možno rozšíriť o ďalších 256 GB pomocou pamäťovej karty. Fotoaparáty majú rozlíšenie 13, respektíve 5 Mpx. Hlavným nedostatok sa tak zdá byť absencia všetkých potrebných frekvencií LTE. Či sa aj v prípade tohto modelu dočkáme verzie Global, je zatiaľ vo hviezdach.

Nájdite najnižšiu cenu >>>

Najpredávanejšie mobilné telefóny podľa Heureky

Najpredávanejšie mobilné telefóny – Február 2017
Ohodnoťte článek

Technológie ma vždy fascinovali, a tak už to zrejme aj navždy zostane. Či už ide o svet počítačov, alebo mobilných telefónov, vždy rád každému poradím, alebo sa, naopak, sám niečo priučím. S otvorenou náručou vítam každé nové zariadenie, ktoré je lepšie ako to predchádzajúce. Rád spoznávam cudzie krajiny, milujem hudbu a divadlo.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte