Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie Android TV boxy – tipy a recenzie 2021

Dátum 27.10.2020 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Viete o tom, že existuje možnosť premeniť váš bežný televízor na Smart TV? Máme tým na mysli Android TV box, ktorý je lacnejšou alternatívou ku kúpe nového Smart televízora. V podstate ide o malú a nenápadnú škatuľku, ktorá ale disponuje veľkým množstvom funkcií. V tomto článku sa zameriame výlučne na prístroje nazývané android TV boxy, ktoré bežia na operačnom systéme Android.

Najlepší celkovo

Android TV box pre náročných s podporou najnovších technológií a hardvérom pre náročných používateľov.

Najlepší pomer cena/výkon

Xiaomi týmto modelom multimediálneho centra potvrdilo, že dokáže ponúknuť vynikajúcu elektroniku za priaznivú cenu.

Najlepší lacný

Vynikajúci Smart TV box, ktorý si vás získa sympaticky skvelými vlastnosťami pri zachovaní veľmi výhodnej ceny.

1Najlepšie Android TV boxy

Recenzia: Tesla MediaBox X900 Pro

TESLA MediaBox X900 Pro recenzia Pre náročných

HDD: 32 GB | Procesor: 4 × 2,0 GHz | Operačná pamäť: 4 GB | HDMI: áno | Wi-Fi: áno | Podpora Full HD: áno (8K Ultra HD) | USB: áno | Približná cena: 109 €

Klady
 • Podpora 8K rozlíšenia
 • Slušný výkon
 • Množstvo pozitívnych hodnotení
Zápory
 • Vyššia cena
 • Stručný manuál

Hľadáte výkonný a kvalitný Android Tv box, ktorý ocenia aj náročný používatelia? Tesla MediaBox X900 Pro bude vhodnou voľbou. Poháňa ho štvorjadrový procesor ARM Cortex A-55 spolu s 4 GB RAM a grafickým procesorom Mali-G31MP2. Súčasťou zariadenia nie je ventilátor, takže chod je pomerne tichý.

Operačný systém Android 9.0 vám poskytne širokú ponuku aplikácii, medzi ktorými nebude chýbať Chrome, Youtube, Voyo, O2TV, MS Office a mnoho ďalších. Jednoducho povedané, pomocou tohto zariadenia môžete z vašej televízii spraviť počítač.

Veľkou výhodou je podpora 8K rozlíšenia, čo prináša dych berúcu kvalitu obrazu s vysokou mierou detailov. Taktiež môžete pomocou boxu vytvoriť Wi-Fi HotSpot, takže nebudete v domácnosti musieť riešiť router. Tv box disponuje USB 3.0 portom, na ktorý môžete pripojiť externý disk.

O kvalite zariadenia hovorí veľké množstvo pozitívnych hodnotení od ľudí, ktorí si Tesla MediaBox X900 zakúpili. Tie si môžete na internete ľahko dohľadať. Často spomínaná nevýhoda je stručný manuál zariadenia.

Recenzia: Xiaomi Mi Tv Box S

Xiaomi Mi TV Box android TV box recenzia Zlatý stred

HDD: 8 GB | Procesor: 4 × 2,0 GHz | Kapacita operačnej pamäte: 2 GB | HDMI: áno | Wi-Fi: áno | Podpora Full HD: áno | USB: áno | Približná cena: 67 €

Klady
 • Vynikajúci pomer kvality a ceny
 • Podpora 4K rozlíšenia
 • Výborná kvalita zvuku
 • Podpora rôznych aplikácií
 • Funkcia zrkadlenia
 • Možnosť ovládania hlasom
Zápory
 • Vzhľadom na cenu nie je čo vytknúť

Pri výbere Android TV boxu do našej kategórie zlatého stredu, sme brali do úvahy viacero modelov. Po zhodnotení všetkých silných a slabých stránok sme sa nakoniec rozhodli vybrať Xiaomi Mi TV Box S. Úprimne, nebolo to náročné rozhodovanie. S ohľadom na vynikajúci pomer kvality a ceny totiž tento model multimediálneho centra ani nemá konkurenciu.

Keď si idete zaobstarať multimediálne centrum, bude vás zaujímať, aké rozlíšenie podporuje. Tento model vám dokáže sprostredkovať multimediálny obsah až v 4K rozlíšení a 60 snímkach za sekundu. Naozaj výborná kvalita. Dobrý zážitok z multimédií nie je len o obraze, no aj o zvuku. Ten má Xiaomi Mi TV Box S zvládnutý na jednotku a taktiež ho musíme pochváliť.

Za veľké plus tohto zariadenia považujeme podporu mnohých aplikácií. Používateľ si tu môže nainštalovať a používať rôzne aplikácie, ktoré sú dostupné pre operačný systém Android. Za veľmi užitočnú považujeme funkciu zrkadlenia na ďalšie zariadenie. Ak nemáte radi ťukanie do ovládača, potom vás poteší aj ovládanie hlasom, ktoré dokáže ušetriť čas. Treba poznamenať, že Google asistent je pomerne šikovný a ovládanie hlasom je efektívne. Aby ste sa nemuseli naťahovať s káblami, vybavil prístroj výrobca podporou Bluetooth a tiež Wi-Fi. Ne pripojenie k vášmu televízoru slúži HDMI vstup a k dispozícii máme aj USB vstup.

Všetko to znie až príliš dobre, a vy sa obávate, aké budú nevýhody tohto zariadenia? Ani po dôkladnej analýze sme však nenašli nič, čo by nám vzhľadom k priaznivej cenovke na tomto Android TV boxe prekážalo.

Model Xiaomi Mi TV box S preto považujeme za jeden z najlepších dostupných Smart TV boxov vo svojej kategórii, ktorý urobí radosť každému milovníkovi multimediálnej zábavy.

Recenzia: Strong SRT 2023

Strong SRT 2023 android TV box recenzia Lacný základ

HDD: 8 GB | Procesor: 4 × 2,0 GHz | Kapacita operačnej pamäte: 1 GB | HDMI: áno | Wi-Fi: áno | Podpora Full HD: áno (4K Ultra HD) | USB: áno | Približná cena: 57 €

Klady
 • Priaznivá cena
 • Jednoduché ovládanie a inštalácia
 • Široké možnosti kompatibility
 • Kompaktné rozmery
 • Rýchlosť prepojenia
 • 4K rozlíšenie
Zápory
 • Príliš jednoduchý ovládač (potrebné dokúpiť klávesnicu/myš)

Do zoznamu najlepších Android TV boxov sme zaradili aj Strong SRT 2023. Spoločnosť Strong v tomto segmente elektroniky už dlhodobo produkuje dobré zariadenia za priaznivú cenu. O pravdivosti tohto tvrdenia napovedá aj fakt, že ide o jedno z najobľúbenejších zariadení v tejto kategórii. Strong SRT 2023 jednoducho ponúka takmer všetko, čo nenáročný používateľ môže od Android TV boxu žiadať.

Veľkou výhodou zariadenia je priaznivá cenu. Túto hračku od firmy Strong si totiž viete zaobstarať za cenu okolo 50 eur (10.2019). Pochváliť chceme hneď z úvodu jednoduchosť inštalácie tohto prístroja. Bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste technický typ, si s inštaláciou a nastavením Strong SRT 2023 hravo poradíte. Pripočítajte si k tomu širokú mieru kompatibility s celým radom zariadení a máte ďalší dôvod na kúpu tohto Smart TV boxu. Pripojenie navyše funguje bleskovo rýchlo a rovnako rýchlo reaguje zariadenie aj na navigáciu v menu.

Plynulá a hladká interakcia so systémom je veľmi vítaným javom, ktorý ocení každý používateľ. Medzi kladné vlastnosti modelu zaraďujeme aj kompaktné rozmery zariadenia. Vďaka nim šetrí vzácny priestor a nepôsobí rušivo. Pridajte si k tomu aj podporu dychberúcej kvality obrazu v 4K Ultra HD rozlíšení a je vám jasné, prečo sme do nášho zoznamu zaradili práve tento Smart TV Box.

S ohľadom na priaznivú cenu, za ktorú sa Strong SRT 2023 predáva, nemáme na toto multimediálne centrum ťažké srdce. Vytknúť mu však musíme ovládač, ktorý je súčasťou balenia. Ten je naozaj až príliš jednoduchý a ovládanie s ním je nepohodlné. Riešením tohto problému môže byť dokúpenie bezdrôtovej klávesnice alebo myši, čo však znamená aj dodatočné náklady.

Strong SRT 2023 je veľmi vydarený Android TV box, ktorý ponúka dobrú voľbu najmä tým používateľom, ktorí nechcú pre svoju multimediálnu zábavu míňať zbytočne veľa peňazí.

2Porovnanie Android TV boxov

V nasledujúcej tabuľke ponúkame prehľad niekoľkých ďalších modelov Android TV boxov. Sú to kvalitné Smart TV boxy, ktoré taktiež môžete zvážiť pri výbere.

Strong SRT 2023 Xiaomi Mi Tv Box S Tesla MediaBox X900 Pro Evolveo MultiMedia Box M4 Strong SRT 2402 Formuler Zx
Strong SRT 2023 android TV box recenzia Lacný základ Xiaomi Mi TV Box android TV box recenzia Zlatý stred TESLA MediaBox X900 Pro recenzia Pre náročných EVOLVEO MultiMedia Box M4 Strong SRT 2402 Formuler Zx
Hodnotenie
Heureka
100 % 88 % 80 % 68 % 100 % 80 %
Približná cena 57 € 67 € 109 € 59 € 90 € 92 €
Výrobca Strong Xiaomi Tesla Evolveo Strong Formuler
HDMI áno áno áno áno áno áno
Wi-Fi áno áno áno áno áno áno
Pamäť RAM 1 GB 2 GB 4 GB 2 GB 1 GB 1 GB
Kapacita vnútorného úložiska 8 GB 8 GB 32 GB 16 GB 8 GB 8 GB
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať ceny Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

3Najpredávanejšie multimediálne centrá podľa Heureky

4Ako vybrať Android TV box

Android TV box je vo svojej podstate multimediálnym centrom pre televízie, ktoré nedostali do vienka Smart funkcie. Pomocou operačného systému Android dokáže premeniť na Smart aj staršie televízory.

Na začiatku vývoja a výroby multimediálnych centier, nemali tieto kúsky elektroniky toľko funkcií ako dnes. Dokázali len prehrať pár formátov videa a hudby, nič viac. Dnes už majú množstvo Smart funkcií a dokážu sa pripojiť aj na internet.

Veľký podiel na tom malo rozšírenie Androidu do Smart TV, rovnakého operačného systému, aký nájdeme v multimediálnych centrách nášho článku.

Čo všetko dokáže Android TV box? Predovšetkým vám sprístupní pripojenie na internet prostredníctvom Wi-Fi. Rozhraním Bluetooth si prepojíte Android TV box so svojim smartfónom a môžete začať robiť širokú škálu rôznych vecí a využívať rôzne funkcie. Chce sa vám hrať hry, surfovať na internete, sledovať obľúbeného streamera, skontrolovať emaily alebo sledovať videá na YouTube? S Android TV boxom toto všetko zvládnete. Ide o naozaj šikovného a inteligentného pomocníka do každej domácnosti, ktorá nemá Smart televízor.

Evolveo

Na trhu je k dnes dispozícii veľké množstvo multimediálnych centier. Tak ako si vybrať to správne? V nasledujúcom texte sa pozrieme na všetko, čo by ste o Android TV boxoch mali vedieť, aby ste boli schopný vybrať si ten správny model pre vás.

Procesor zariadenia

Pod označením CPU sa skrýva jedna z najdôležitejších častí Android TV boxov. Určite by ste tento parameter mali brať pri výbere Android TV boxu do úvahy. To, nakoľko výkonný budete procesor potrebovať, závisí od toho, či budete chcieť sledovať aj obsah vo vyššom 4K rozlíšení.

U multimediálnych centier sa vždy stretávame s viacjadrovými procesormi. Tie sa ale ďalej líšia. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že všetky zariadenia tejto kategórie zvládnu spustiť aj náročnejšie hry a prehrávať video.

RAM pamäť – operačná pamäť

Operačná pamäť je, rovnako ako u počítačov alebo smartfónov, aj v kontexte multimediálnych centier veľmi podstatnou súčasťou tejto techniky. Možno viete prečo. Operačná pamäť neslúži na ukladanie dát, ale je využívaná rôznymi aplikáciami pri ich používaní. Vo všeobecnosti preto platí, že čím väčšiu operačnú pamäť zariadenie má, tým zložitejšie a náročnejšie aplikácie na ňom môžete používať. Ak by ste chceli naozaj rýchle multimediálne centrum, potom je dôležité, aby malo dostatok operačnej pamäte. Čím viac operačnej pamäte Android TV box má, tým bude aj s najväčšou pravdepodobnosťou drahší. Najlacnejšie modely sú v tomto ohľade trošku pozadu a často disponujú len 1 GB operačnej pamäte.

Aby sme pre vás urobili túto problematiku prehľadnejšou, rozdelili sme kapacitu operačnej pamäte multimediálnych zariadení na nasledujúce kategórie:

 • 1 GB – je dostačujúca kapacita len na bežné úkony, akými je surfovanie na internete, prehrávanie videa. Ak ste fanúšikom náročnejších hier, alebo by ste radi sledovali svoj multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení, potom vám už 1 GB RAM pamäte stačiť nebude
 • 4 GB – je zlatou strednou cestou. Takáto kapacita sa hodí aj na hranie hier a spúšťanie náročnejších aplikácií.
 • 8 GB a viac – ak má vaše multimediálne centrum 8 GB RAM pamäte alebo možno aj viac, potom dokáže vskutku zaujímavé veci. S takýmto zariadením nebudete obmedzený žiadnou aplikáciou ani hrou. Všetko tu bude fungovať krásne plynule a bez akéhokoľvek zasekávania. Samozrejmosťou je možnosť sledovania obsahu vo vysokom 4K rozlíšení.

Kapacita úložiska

Úložný priestor a jeho kapacita sú dôležitými parametrami pri výbere multimediálnych centier. Ide o limitujúci faktor, ktorý určuje, aké veľké množstvo dát, budete schopný na svoje zariadenie uložiť. Ak si budete chcieť do zariadenia ukladať filmy a videá vo vyššom rozlíšení, akým je napríklad Full HD alebo 4K, potom budete potrebovať dostatočnú kapacitu vnútorného úložiska. Aj inštalácia aplikácií si vyžaduje veľa miesta. Pre efektívne používanie Smart TV boxu jednoducho budete potrebovať nejaké tie gigabajty k dobru.

Najčastejšie sa v kontexte týchto zariadení stretávame s kapacitou vnútorného úložiska vo výške 8 GB. Drahšie modely mávajú viac, teda 16 GB a v niektorých prípadoch aj viac. Zatiaľ čo 8 GB môže byť málo, väčšina používateľov považuje 16 a 32 GB za dostatočnú rezervu.

Užitočné funkcie

Nezabúdajte, že Android TV box má slúžiť na premenu vášho klasického televízora na Smart. Aby táto premena bola možná, musí podporovať rôzne funkcie. V tejto časti textu sme vybrali také, ktoré majú najväčší vplyv na uľahčenie ovládania a prácu s týmto zariadením. Tu sú:

 • Ovládanie hlasom – pomocou tejto funkcie ste schopný váš Android TV box ovládať hlasom. Odpadá tak nutnosť ovládania ovládačom alebo iným ovládacím prvkom. Táto funkcia naozaj uľahčuje život s multimediálnym centrom. Aj keď nie ste zvyknutý ovládať svoju elektroniku hlasom, stačí pár minút a na hlasové povely si veľmi rýchlo zvyknete.
 • Google Cast – pomocou tejto šikovnej funkcie budete schopný streamovať obsah na televízor. Pokojne môžete využiť svoj smartfón alebo tablet. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, musí dané zariadenie disponovať operačným systémom Android. Určite vidíte obrovský potenciál, ktorý táto funkcia má.
 • Wi-Fi – pomocou pripojenia k Wi-Fi má váš Android Tv box prístup k internetu. Prístup na internet znamená takmer neobmedzené spôsoby použitia. Samozrejme, aby ste túto funkciu mohli používať, musíte mať nastavenú domácu Wi-Fi sieť. Pamätajte na to, že bez prístupu k internetu nie je Smart TV box veľmi užitočný. V prípade, že nechcete alebo nemôžete mať doma Wi-Fi sieť, môže byť riešením zaobstaranie si modelu multimediálneho centra, ktoré disponuje vstupom pre internetový kábel.

Wi-Fi

Podpora slovenského jazyka

Pri výbere Android TV boxu vás možno bude zaujímať, či podporuje aj náš krásny materinský jazyk. Lacné, resp. neoficiálne distribuované multimediálne centrá totiž často disponujú len podporou anglického jazyka. Ak chcete, aby si vaše zariadenie rozumelo so slovenčinou a bolo schopné zobraziť aj rôznu diakritiku a špeciálne znaky, ktorými náš jazyk oplýva, potrebujete podporu slovenského jazyka.

Konektivita

Pod pojmom konektivita máme na mysli vstupy a výstupy, ktorými dané zariadenie disponuje. Väčšina modelov multimediálnych centier má HDMI port, ktorý je moderným portom na prenos zvuku a obrazu. Často tu nájdeme aj AV port, ktorý slúži na prepojenie so slúchadlami, resp. reproduktormi. Ako sme spomenuli vyššie, niektoré modely multimediálnych centier je možné pripojiť na internet pomocou kábla.

Ďalej bývajú súčasťou bežnej výbavy aj USB porty. Najlepšie je, ak máte USB 3.0, keďže ide o rýchly spôsob prenosu dát. Pamätajte na to, že USB 3.0 je nekompatibilné s USB 2.0. Pomocou USB portu je možné zariadenie prepojiť s rôznymi externými a flash diskami. Pri tomto ale využiteľnosť USB nekončí. Cez USB port je totiž možné pripojiť aj klávesnicu alebo myš v prípade, že je podporovaná konkrétnym modelom Android TV boxu.

Ovládanie Android TV boxu prebieha pomocou dedikovaného ovládača, alebo jednoduchšie tiež pomocou smartfónu, ktorý je so Smart TV boxom prepojený pomocou na to určenej aplikácie.

Náš tipNáš tip

Kuknite sa, k čomu všetkému budete mať s Android TV boxom prístup!

Príslušenstvo k multimediálnemu centru

Aby ste si zlepšili užívateľskú skúsenosť s používaním Android TV boxu, môžete si k nemu dokúpiť rôzne príslušenstvo. Už sme spomenuli klávesnicu a myš, ktorú je možné pripojiť k zariadeniu pomocou USB portu. Ak ste hráč, tak samozrejme môžete pripojiť cez rovnaký konektor aj joystick a ďalšie príslušenstvo. S trochou snahy môžete premeniť jednoduchý Android TV box na čistokrvnú hernú konzolu. Nie ste fanúšikom digitálnej zábavy a radšej by ste si zlepšili svoju produktivitu? Potom je zaujímavým riešením prepojenie Android TV boxu s vašim pracovným počítačom a následne práca na ňom, kontrola e-mailov a pod..

Verzia Androidu

Aj keď všetky Android TV boxy majú spoločné to, že bežia na operačnom systéme Android, líšiť sa môžu vo verziách. Je logické, že aktuálnejšia verzia operačného systému sa rovná lepšiemu užívateľskému zážitku. Dávajte si preto pozor na kúpu starších zariadení, keďže tieto budú mať s najvyššou pravdepodobnosťou tiež staršiu verziu Androidu. Niektoré staršie multimediálne centrá majú možnosť upgradu na novšiu verziu Androidu. Spoliehať sa na to je však nemúdre. Ak máte možnosť, radšej si zaobstarajte novší Android TV box, ktorý disponuje novšou verziou operačného systému.

Android ako taký prispieva k vyššej flexibilite používania multimediálneho centra. Pomocou aplikácie Google Play si môže používateľ do svojho zariadenia sťahovať najrôznejšie aplikácie rovnako, ako na smartfóne.

Televizia

Cenové kategórie Android TV boxov

Pri výbere Smart TV boxu zohrá svoju úlohu nepochybne aj cena. To, koľko budete chcieť do multimediálneho centra investovať, závisí od mnohých faktorov. Najdôležitejším je asi to, nakoľko náročný ste používateľ. Ak nemáte na TV box veľké nároky, potom vám bude stačiť aj omnoho lacnejší model. Viac o cenách nižšie:

Cena do 30 eur

V tejto cenovej kategórii sú k dispozícii predovšetkým zariadenia pre menej náročných používateľov. Napriek tomu disponujú dostatočným počtom funkcií a kapacitou vnútorného úložiska na uloženie nejakých aplikácií.

Cena od 30 do 100 eur

V tejto kategórii máme zariadenia s najlepším pomerom kvality a ceny. Android TV boxy v tejto cene už majú solídnu kapacitu vnútorného úložiska, podporu väčšiny užitočných funkcií a dostatočný výkon.

Cena nad 100 eur

Táto cenová hladina je vyhradená pre zariadenia pre ozajstných fajnšmekrov. Ide o TV boxy s nekompromisným výkonom, veľkým vnútorným úložiskom a množstvom rôznych funkcií, ovládanie hlasom nevynímajúc. Sú vhodné aj pre vášnivých hráčov, keďže hardvérovo sú schopné rozbehať aj náročné herné tituly.

Najlepšie značky Android TV boxov

Aj keď sa môže kúpa lacnej elektroniky od čínskych výrobcov javiť ako lákavá ponuka, nie je tomu celkom tak. Odporúčame vám skôr investovať do osvedčených značiek, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu prevedenia a softvérovú vyladenosť. Vybrali sme pre vás niekoľko značiek, ktoré vám chceme v krátkosti predstaviť.

Android TV boxy Xiaomi

Xiaomi väčšina z nás pozná vďaka výborným smartfónom za skvelú cenu, ktoré sa pod touto značkou predávajú. V rovnakom duchu sa nesú aj ostatné produkty firmy. Android TV boxy Xiaomi prinášajú vynikajúci pomer kvality a ceny, ktorý si jednoducho zamilujete.

Xiaomi

Android TV boxy Tesla

Spoločnosť Tesla asi poznáte v súvislosti so špičkovými elektromobilmi a vizionárom menom Elon Musk. Pravdou však je, že pod týmto označením si viete kúpiť aj multimediálne centrá, ktoré sa vyznačujú vysokou mierou kvality.

Tesla

Android TV boxy Google

Spoločnosť Google je akýmsi pomyselným „otcom“ operačného systému Android. Nie je preto prekvapením, že od nej pochádzajú mnohé vynikajúce zariadenia. Nemáme teraz na mysli len smartfóny Google, ktoré patria k svetovej špičke, ale aj TV boxy. Android TV boxy Google ponúkajú prvotriednu kvalitu a najmä skvelú softvérovú optimalizáciu. Všetko funguje hladko a bez zasekávania. Je obdivuhodné, že Google dokáže toto všetko priniesť zákazníkom za rozumnú cenu. Android TV boxy od Googlu vám preto môžeme jednoznačne odporúčať.

Google

Android TV boxy Evolveo

Evolveo je na scéne už od roku 2005. Meno si značka získala svojimi smartfónmi, ktoré oslovili určité cieľové skupiny ľudí a stali sa vyhľadávaným artiklom. Android TV boxy od tohto výrobcu sú taktiež veľmi solídne. Veľkou výhodou produktov Evolveo je v tom, že ich cenovka je vždy rozumne nastavená.

Evolveo

Kde kúpiť Android TV box

Smart TV boxy kúpite v každom dobrom elektre. Ak ale chcete nájsť tú najvýhodnejšiu cenu, potom je skvelou voľbou nákup na internetovom portáli Heureka. Cez tento web sa dostanete k tým najlepším cenovým ponukám Android TV boxov. Heureku vám odporúčame aj z dôvodu recenzií, ktoré sú tu prehľadne zobrazené, a to ako na konkrétny výrobok, tak aj na obchod, ktorý ho predáva.

Alternatívou, ktorú vám odporúčame spolu s Heurekou, je Alza. Tento v súčasnosti veľmi obľúbený obchod disponuje veľkým výberom elektroniky a ďalšieho tovaru. Výhodou nákupu mediálneho centra na Alze je rýchla doba dodania a tiež primerané ceny.

Slovo na záver

Android TV box je skvelým kúskom elektroniky, ktorý môže vášmu televízoru vdýchnuť nový život. Rozšíri jeho využitie o veľké množstvo šikovných funkcií. Vďačiť za to môžeme úspešnému operačnému systému Android, vďaka ktorému budete môcť premeniť svoj obyčajný televízor na neobyčajný (Smart).

Veríme, že ste sa prečítaním tohto článku dozvedeli podstatné informácie, ktoré vám uľahčia váš výber Android TV boxu a prispejú k dlhým hodinám zábavy, ktoré s ním strávite.

Použité zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_TV
https://joyofandroid.com/android-tv-box-tips/
https://www.smarttvbox.ie/our-blog/95-before-you-buy-a-smart-tv-box-what-to-know.html

Najpredávanejšie multimediálne centrá podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (17 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Michal (23. 12. 2019 04:12)

Musím uznať, že pekný článok. Skutočne po dlhej dobe k danej téme dobrý článok. Chcelo by to rozšíriť na všetky aktuálne dostupné modely (napr. z heuréky)... a pár drobností sa ale nájde aj tu: 1. ak má zariadenie len pripojenie prostredníctvom Wifi a nemá LAN, nevýhodou je potreba kvalitného Wifi signálu prípadne až vyššej verzie (ac) - je to veľmi dôležité spomenúť pretože očakávať 4K pri starom routri... 2. písať, že je možné inštalovať kto chce čo chce - trocha sa obávam, že bez externého disku to bude veľmi rýchlo problém a Xiaomi a Evolveo predsa len majú raz tak veľký disk - označiť ako plus a pre Strong ako mínus . 3. veľmi by mi pomohlo pri článku aj porovnanie zlých funkcií - napr. málo usb portov a pod. predsa len, ak Strong má slabý ovládač a pripojím usb disk, káblovú myš alebo klávesnicu nepripojím ... 5. min. požiadavky napr. na kábeláž (hdmi 2.1 a pod.), dĺžku kábla a pod.. 6. test napr. pripojenia BlueTooth - myš, klávesnica, reproduktory alebo remote controller na telefone (prip. pre kodi som používal Yatse)....

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár