Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie Android TV boxy 2024 – tipy a recenzie

Viete o tom, že existuje možnosť premeniť váš bežný televízor na Smart TV? Máme tým na mysli Android TV box, ktorý je lacnejšou alternatívou ku kúpe nového Smart televízora. V podstate ide o malú a nenápadnú škatuľku, ktorá ale disponuje veľkým množstvom funkcií. V tomto článku sa zameriame výlučne na prístroje nazývané android TV boxy, ktoré bežia na operačnom systéme Android. Našim favoritom je Tesla MediaBox XA400.

Najlepší celkovo

Skvele vybavený Android TV box so 4K rozlíšením, stabilným a svižným systémom.

Najlepší pomer cena/výkon

Výborná kvalita zvuku, funkcia zrkadlenia s možnosťou ovládania hlasom.

Najlepší lacný

Android TV stick za výhodnú cenu s výbornými vlastnosťami. Jednoduchá inštalácia.

Najlepšie Android TV boxy

Recenzia Tesla MediaBox XA400 – android TV box pre náročných

TESLA MediaBox XA400 Android TV box Recenzia Pre náročných

HDD: 8 GB | Procesor: Amlogic S905X2-B 1,8 GHz | Operačná pamäť: 2 GB | HDMI: áno | Wi-Fi: áno | Max. rozlíšenie: Ultra HD 4K | USB: áno | Približná cena: 73 €

Klady
 • 4K rozlíšenie
 • Stabilný a svižný systém
 • Podpora Chromecast
 • Hlasové vyhľadávanie
Zápory
 • Mierne vyššia cena

Značka Tesla sa môže pochváliť výborne zostaveným Android TV boxom MediaBox XA400, ktorý beží na operačnom systéme Android TV 10. Funguje veľmi rýchlo a stabilne. Výborne si rozumie s výkonným procesorom, ktorý umožňuje prehrávať širokú paletu multimédií a služieb v rozlíšení až Ultra HD 4K (60 Hz). Kvalitu obrazu zvyšuje HDR, zvuk Dolby Audio.

Oproti predchodcovi výbava narástla, a to vrátane rýchlejšej Wi-Fi 5 GHz (podporuje aj 2,4 GHz). Samozrejmosťou je Bluetooth pre pripojenie ďalších zariadení, napr. myši alebo klávesnice. Android TV box do vienka dostal aj Chromecast. Umožňuje tak streamovať obsah z mobilných zariadení do boxu a sledovať na veľkej obrazovke televízora. Smartfón či tablet poslúži aj ako diaľkové ovládanie.

Nezabudlo sa ani na klasický ovládač, ktorý dobre padne do ruky. Ovládanie je používateľsky prívetivé. Plusom je ponuka portov i predlžená záruka na 3 roky. A čo cena? Tá je síce vyššia, ale adekvátna tomu, čo všetko a v akej kvalite zariadenie ponúka.

Recenzia: Xiaomi Mi Tv Box S – android TV box s vynikajúcou elektronikou

Xiaomi Mi TV Box android TV box recenzia Zlatý stred

HDD: 8 GB | Procesor: 4 × 2,0 GHz | Kapacita operačnej pamäte: 2 GB | HDMI: áno | Wi-Fi: áno | Podpora Full HD: áno | USB: áno | Približná cena: 56 €

Klady
 • Vynikajúci pomer kvality a ceny
 • Podpora 4K rozlíšenia
 • Výborná kvalita zvuku
 • Podpora rôznych aplikácií
 • Funkcia zrkadlenia
 • Možnosť ovládania hlasom
Zápory
 • Vzhľadom na cenu nie je čo vytknúť

Pri výbere Android TV boxu do našej kategórie zlatého stredu, sme brali do úvahy viacero modelov. Po zhodnotení všetkých silných a slabých stránok sme sa nakoniec rozhodli vybrať Xiaomi Mi TV Box S. Úprimne, nebolo to náročné rozhodovanie. S ohľadom na vynikajúci pomer kvality a ceny totiž tento model multimediálneho centra ani nemá konkurenciu.

Keď si idete zaobstarať multimediálne centrum, bude vás zaujímať, aké rozlíšenie podporuje. Tento model vám dokáže sprostredkovať multimediálny obsah až v 4K rozlíšení a 60 snímkach za sekundu. Naozaj výborná kvalita. Dobrý zážitok z multimédií nie je len o obraze, no aj o zvuku. Ten má Xiaomi Mi TV Box S zvládnutý na jednotku a taktiež ho musíme pochváliť.

Za veľké plus tohto zariadenia považujeme podporu mnohých aplikácií. Používateľ si tu môže nainštalovať a používať rôzne aplikácie, ktoré sú dostupné pre operačný systém Android. Za veľmi užitočnú považujeme funkciu zrkadlenia na ďalšie zariadenie. Ak nemáte radi ťukanie do ovládača, potom vás poteší aj ovládanie hlasom, ktoré dokáže ušetriť čas. Treba poznamenať, že Google asistent je pomerne šikovný a ovládanie hlasom je efektívne. Aby ste sa nemuseli naťahovať s káblami, vybavil prístroj výrobca podporou Bluetooth a tiež Wi-Fi. Ne pripojenie k vášmu televízoru slúži HDMI vstup a k dispozícii máme aj USB vstup.

Všetko to znie až príliš dobre, a vy sa obávate, aké budú nevýhody tohto zariadenia? Ani po dôkladnej analýze sme však nenašli nič, čo by nám vzhľadom k priaznivej cenovke na tomto Android TV boxe prekážalo.

Model Xiaomi Mi TV box S preto považujeme za jeden z najlepších dostupných Smart TV boxov vo svojej kategórii, ktorý urobí radosť každému milovníkovi multimediálnej zábavy.

Recenzia: Xiaomi Mi Tv Stick – lacnejšie riešenie TV boxu

Xiaomi Mi Tv Stick recenzia Lacný základ

HDD: – | Procesor: štvorjadrový Cortex A53 | Kapacita operačnej pamäte: 1 GB | HDMI: áno | Wi-Fi: áno | Podpora Full HD: – | microUSB: áno | Približná cena: 45 €

Klady
 • Praktickosť
 • Veľa pozitívnych hodnotení
 • Jednoduchá inštalácia
Zápory
 • Nič zásadné

Chcete k vášmu súčasnému televízoru Android TV no nechcete do toho veľa investovať? V tomto prípade je Xiaomi Mi Tv Stick ideálnou voľbou. Tento v podstate „USB kľúč“ vám poskytne relax pri pozeraní vášho obľúbeného seriálu napríklad na Netflixe. Samozrejmosťou je aj aplikácia Youtube.

Poháňa ho procesor Cortex A53 so 4 jadrami. Výhodou je, že máte možnosť ho k televízoru pripojiť aj bezdrôtovo a to pomocou Bluetooth 4.2. Priaznivá cena je pravdepodobne najväčším pozitívom tohto zariadenia. Túto hračku od známej a čoraz viac obľúbenej firmy Xiaomi si môžete zaobstarať za necelých 40 eur.

Aj napriek jeho rozmerom (9,2 × 3 × 1,5 cm) sa doň zmestil mikrofón. Vďaka nemu nebudete ochudobnený ani o hlasové ovládanie. O kvalitný zvuk nedude taktiež núdza, keďže podporuje formáty Dolby a DTS. Nechýba mu ani Chromecast. V rámci negatívnej stránky sme na nič konkrétne nenarazili. Samozrejme prihliadali sme najmä na cenu. Nesmieme zabudnúť ani na to, že na internete nájdete veľké množstvo pozitívnych honotení od spokojných používateľov.

Porovnanie Android TV boxov

V nasledujúcej tabuľke ponúkame prehľad niekoľkých ďalších modelov Android TV boxov. Sú to kvalitné Smart TV boxy, ktoré taktiež môžete zvážiť pri výbere.

Xiaomi Mi Tv Stick Xiaomi Mi Tv Box S Tesla MediaBox XT550

Nokia Streaming Box 8000

Google Chromecast GA01919-US

Blaupunkt A-Stream Stick
Xiaomi Mi Tv Stick recenzia Xiaomi Mi TV Box android TV box recenzia TESLA MediaBox XA400 Android TV box Recenzia Nokia Streaming Box 8000 Google Chromecast GA01919-US Android TV box Blaupunkt
Približná cena 45 € 56 € 73 € 79 € 64 € 71 €
Výrobca Xiaomi Xiaomi Tesla Nokia Google Blaupunkt
HDMI áno áno áno áno áno áno
Wi-Fi áno áno áno áno áno áno
Pamäť RAM 1 GB 2 GB 2 GB 2 GB 2 GB 2 GB
Kapacita vnútorného úložiska 8 GB 8 GB 8 GB 8 GB 16 GB
Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena

Najpredávanejšie multimediálne centrá podľa Heureky

Ako vybrať Android TV box

Android TV box je vo svojej podstate multimediálnym centrom pre televízie, ktoré nedostali do vienka Smart funkcie. Pomocou operačného systému Android dokáže premeniť na Smart aj staršie televízory.

Na začiatku vývoja a výroby multimediálnych centier, nemali tieto kúsky elektroniky toľko funkcií ako dnes. Dokázali len prehrať pár formátov videa a hudby, nič viac. Dnes už majú množstvo Smart funkcií a dokážu sa pripojiť aj na internet.

Veľký podiel na tom malo rozšírenie Androidu do Smart TV, rovnakého operačného systému, aký nájdeme v multimediálnych centrách nášho článku.

Čo všetko dokáže Android TV box? Predovšetkým vám sprístupní pripojenie na internet prostredníctvom Wi-Fi. Rozhraním Bluetooth si prepojíte Android TV box so svojim smartfónom a môžete začať robiť širokú škálu rôznych vecí a využívať rôzne funkcie. Chce sa vám hrať hry, surfovať na internete, sledovať obľúbeného streamera, skontrolovať emaily alebo sledovať videá na YouTube? S Android TV boxom toto všetko zvládnete. Ide o naozaj šikovného a inteligentného pomocníka do každej domácnosti, ktorá nemá Smart televízor.

Evolveo

Na trhu je k dnes dispozícii veľké množstvo multimediálnych centier. Tak ako si vybrať to správne? V nasledujúcom texte sa pozrieme na všetko, čo by ste o Android TV boxoch mali vedieť, aby ste boli schopný vybrať si ten správny model pre vás.

Procesor zariadenia

Pod označením CPU sa skrýva jedna z najdôležitejších častí Android TV boxov. Určite by ste tento parameter mali brať pri výbere Android TV boxu do úvahy. To, nakoľko výkonný budete procesor potrebovať, závisí od toho, či budete chcieť sledovať aj obsah vo vyššom 4K rozlíšení.

U multimediálnych centier sa vždy stretávame s viacjadrovými procesormi. Tie sa ale ďalej líšia. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že všetky zariadenia tejto kategórie zvládnu spustiť aj náročnejšie hry a prehrávať video.

RAM pamäť – operačná pamäť

Operačná pamäť je, rovnako ako u počítačov alebo smartfónov, aj v kontexte multimediálnych centier veľmi podstatnou súčasťou tejto techniky. Možno viete prečo. Operačná pamäť neslúži na ukladanie dát, ale je využívaná rôznymi aplikáciami pri ich používaní. Vo všeobecnosti preto platí, že čím väčšiu operačnú pamäť zariadenie má, tým zložitejšie a náročnejšie aplikácie na ňom môžete používať. Ak by ste chceli naozaj rýchle multimediálne centrum, potom je dôležité, aby malo dostatok operačnej pamäte. Čím viac operačnej pamäte Android TV box má, tým bude aj s najväčšou pravdepodobnosťou drahší. Najlacnejšie modely sú v tomto ohľade trošku pozadu a často disponujú len 1 GB operačnej pamäte.

Aby sme pre vás urobili túto problematiku prehľadnejšou, rozdelili sme kapacitu operačnej pamäte multimediálnych zariadení na nasledujúce kategórie:

 • 1 GB – je dostačujúca kapacita len na bežné úkony, akými je surfovanie na internete, prehrávanie videa. Ak ste fanúšikom náročnejších hier, alebo by ste radi sledovali svoj multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení, potom vám už 1 GB RAM pamäte stačiť nebude
 • 4 GB – je zlatou strednou cestou. Takáto kapacita sa hodí aj na hranie hier a spúšťanie náročnejších aplikácií.
 • 8 GB a viac – ak má vaše multimediálne centrum 8 GB RAM pamäte alebo možno aj viac, potom dokáže vskutku zaujímavé veci. S takýmto zariadením nebudete obmedzený žiadnou aplikáciou ani hrou. Všetko tu bude fungovať krásne plynule a bez akéhokoľvek zasekávania. Samozrejmosťou je možnosť sledovania obsahu vo vysokom 4K rozlíšení.

Android TV box

Kapacita úložiska

Úložný priestor a jeho kapacita sú dôležitými parametrami pri výbere multimediálnych centier. Ide o limitujúci faktor, ktorý určuje, aké veľké množstvo dát, budete schopný na svoje zariadenie uložiť. Ak si budete chcieť do zariadenia ukladať filmy a videá vo vyššom rozlíšení, akým je napríklad Full HD alebo 4K, potom budete potrebovať dostatočnú kapacitu vnútorného úložiska. Aj inštalácia aplikácií si vyžaduje veľa miesta. Pre efektívne používanie Smart TV boxu jednoducho budete potrebovať nejaké tie gigabajty k dobru.

Najčastejšie sa v kontexte týchto zariadení stretávame s kapacitou vnútorného úložiska vo výške 8 GB. Drahšie modely mávajú viac, teda 16 GB a v niektorých prípadoch aj viac. Zatiaľ čo 8 GB môže byť málo, väčšina používateľov považuje 16 a 32 GB za dostatočnú rezervu.

Užitočné funkcie

Nezabúdajte, že Android TV box má slúžiť na premenu vášho klasického televízora na Smart. Aby táto premena bola možná, musí podporovať rôzne funkcie. V tejto časti textu sme vybrali také, ktoré majú najväčší vplyv na uľahčenie ovládania a prácu s týmto zariadením. Tu sú:

 • Ovládanie hlasom – pomocou tejto funkcie ste schopný váš Android TV box ovládať hlasom. Odpadá tak nutnosť ovládania ovládačom alebo iným ovládacím prvkom. Táto funkcia naozaj uľahčuje život s multimediálnym centrom. Aj keď nie ste zvyknutý ovládať svoju elektroniku hlasom, stačí pár minút a na hlasové povely si veľmi rýchlo zvyknete.
 • Google Cast – pomocou tejto šikovnej funkcie budete schopný streamovať obsah na televízor. Pokojne môžete využiť svoj smartfón alebo tablet. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, musí dané zariadenie disponovať operačným systémom Android. Určite vidíte obrovský potenciál, ktorý táto funkcia má.
 • Wi-Fi – pomocou pripojenia k Wi-Fi má váš Android Tv box prístup k internetu. Prístup na internet znamená takmer neobmedzené spôsoby použitia. Samozrejme, aby ste túto funkciu mohli používať, musíte mať nastavenú domácu Wi-Fi sieť. Pamätajte na to, že bez prístupu k internetu nie je Smart TV box veľmi užitočný. V prípade, že nechcete alebo nemôžete mať doma Wi-Fi sieť, môže byť riešením zaobstaranie si modelu multimediálneho centra, ktoré disponuje vstupom pre internetový kábel.

Wi-Fi

Podpora slovenského jazyka

Pri výbere Android TV boxu vás možno bude zaujímať, či podporuje aj náš krásny materinský jazyk. Lacné, resp. neoficiálne distribuované multimediálne centrá totiž často disponujú len podporou anglického jazyka. Ak chcete, aby si vaše zariadenie rozumelo so slovenčinou a bolo schopné zobraziť aj rôznu diakritiku a špeciálne znaky, ktorými náš jazyk oplýva, potrebujete podporu slovenského jazyka.

Konektivita

Pod pojmom konektivita máme na mysli vstupy a výstupy, ktorými dané zariadenie disponuje. Väčšina modelov multimediálnych centier má HDMI port, ktorý je moderným portom na prenos zvuku a obrazu. Často tu nájdeme aj AV port, ktorý slúži na prepojenie so slúchadlami, resp. reproduktormi. Ako sme spomenuli vyššie, niektoré modely multimediálnych centier je možné pripojiť na internet pomocou kábla.

Ďalej bývajú súčasťou bežnej výbavy aj USB porty. Najlepšie je, ak máte USB 3.0, keďže ide o rýchly spôsob prenosu dát. Pamätajte na to, že USB 3.0 je nekompatibilné s USB 2.0. Pomocou USB portu je možné zariadenie prepojiť s rôznymi externými a flash diskami. Pri tomto ale využiteľnosť USB nekončí. Cez USB port je totiž možné pripojiť aj klávesnicu alebo myš v prípade, že je podporovaná konkrétnym modelom Android TV boxu.

Ovládanie Android TV boxu prebieha pomocou dedikovaného ovládača, alebo jednoduchšie tiež pomocou smartfónu, ktorý je so Smart TV boxom prepojený pomocou na to určenej aplikácie.

Náš tip

Kuknite sa, k čomu všetkému budete mať s Android TV boxom prístup!

Príslušenstvo k multimediálnemu centru

Aby ste si zlepšili užívateľskú skúsenosť s používaním Android TV boxu, môžete si k nemu dokúpiť rôzne príslušenstvo. Už sme spomenuli klávesnicu a myš, ktorú je možné pripojiť k zariadeniu pomocou USB portu. Ak ste hráč, tak samozrejme môžete pripojiť cez rovnaký konektor aj joystick a ďalšie príslušenstvo. S trochou snahy môžete premeniť jednoduchý Android TV box na čistokrvnú hernú konzolu. Nie ste fanúšikom digitálnej zábavy a radšej by ste si zlepšili svoju produktivitu? Potom je zaujímavým riešením prepojenie Android TV boxu s vašim pracovným počítačom a následne práca na ňom, kontrola e-mailov a pod..

Verzia Androidu

Aj keď všetky Android TV boxy majú spoločné to, že bežia na operačnom systéme Android, líšiť sa môžu vo verziách. Je logické, že aktuálnejšia verzia operačného systému sa rovná lepšiemu užívateľskému zážitku. Dávajte si preto pozor na kúpu starších zariadení, keďže tieto budú mať s najvyššou pravdepodobnosťou tiež staršiu verziu Androidu. Niektoré staršie multimediálne centrá majú možnosť upgradu na novšiu verziu Androidu. Spoliehať sa na to je však nemúdre. Ak máte možnosť, radšej si zaobstarajte novší Android TV box, ktorý disponuje novšou verziou operačného systému.

Android ako taký prispieva k vyššej flexibilite používania multimediálneho centra. Pomocou aplikácie Google Play si môže používateľ do svojho zariadenia sťahovať najrôznejšie aplikácie rovnako, ako na smartfóne.

Televizia

Cenové kategórie Android TV boxov

Pri výbere Smart TV boxu zohrá svoju úlohu nepochybne aj cena. To, koľko budete chcieť do multimediálneho centra investovať, závisí od mnohých faktorov. Najdôležitejším je asi to, nakoľko náročný ste používateľ. Ak nemáte na TV box veľké nároky, potom vám bude stačiť aj omnoho lacnejší model. Viac o cenách nižšie:

Cena do 30 eur

V tejto cenovej kategórii sú k dispozícii predovšetkým zariadenia pre menej náročných používateľov. Napriek tomu disponujú dostatočným počtom funkcií a kapacitou vnútorného úložiska na uloženie nejakých aplikácií.

Cena od 30 do 100 eur

V tejto kategórii máme zariadenia s najlepším pomerom kvality a ceny. Android TV boxy v tejto cene už majú solídnu kapacitu vnútorného úložiska, podporu väčšiny užitočných funkcií a dostatočný výkon.

Cena nad 100 eur

Táto cenová hladina je vyhradená pre zariadenia pre ozajstných fajnšmekrov. Ide o TV boxy s nekompromisným výkonom, veľkým vnútorným úložiskom a množstvom rôznych funkcií, ovládanie hlasom nevynímajúc. Sú vhodné aj pre vášnivých hráčov, keďže hardvérovo sú schopné rozbehať aj náročné herné tituly.

Najlepšie značky Android TV boxov

Aj keď sa môže kúpa lacnej elektroniky od čínskych výrobcov javiť ako lákavá ponuka, nie je tomu celkom tak. Odporúčame vám skôr investovať do osvedčených značiek, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu prevedenia a softvérovú vyladenosť. Vybrali sme pre vás niekoľko značiek, ktoré vám chceme v krátkosti predstaviť.

Android TV boxy Xiaomi

Xiaomi väčšina z nás pozná vďaka výborným smartfónom za skvelú cenu, ktoré sa pod touto značkou predávajú. V rovnakom duchu sa nesú aj ostatné produkty firmy. Android TV boxy Xiaomi prinášajú vynikajúci pomer kvality a ceny, ktorý si jednoducho zamilujete.

Xiaomi

Android TV boxy Tesla

Spoločnosť Tesla asi poznáte v súvislosti so špičkovými elektromobilmi a vizionárom menom Elon Musk. Pravdou však je, že pod týmto označením si viete kúpiť aj multimediálne centrá, ktoré sa vyznačujú vysokou mierou kvality.

Tesla

Android TV boxy Google

Spoločnosť Google je akýmsi pomyselným „otcom“ operačného systému Android. Nie je preto prekvapením, že od nej pochádzajú mnohé vynikajúce zariadenia. Nemáme teraz na mysli len smartfóny Google, ktoré patria k svetovej špičke, ale aj TV boxy. Android TV boxy Google ponúkajú prvotriednu kvalitu a najmä skvelú softvérovú optimalizáciu. Všetko funguje hladko a bez zasekávania. Je obdivuhodné, že Google dokáže toto všetko priniesť zákazníkom za rozumnú cenu. Android TV boxy od Googlu vám preto môžeme jednoznačne odporúčať.

Google

Android TV boxy Evolveo

Evolveo je na scéne už od roku 2005. Meno si značka získala svojimi smartfónmi, ktoré oslovili určité cieľové skupiny ľudí a stali sa vyhľadávaným artiklom. Android TV boxy od tohto výrobcu sú taktiež veľmi solídne. Veľkou výhodou produktov Evolveo je v tom, že ich cenovka je vždy rozumne nastavená.

Evolveo

Kde kúpiť Android TV box

Smart TV boxy kúpite v každom dobrom elektre. Ak ale chcete nájsť tú najvýhodnejšiu cenu, potom je skvelou voľbou nákup na internetovom portáli Heureka. Cez tento web sa dostanete k tým najlepším cenovým ponukám Android TV boxov. Heureku vám odporúčame aj z dôvodu recenzií, ktoré sú tu prehľadne zobrazené, a to ako na konkrétny výrobok, tak aj na obchod, ktorý ho predáva.

Alternatívou, ktorú vám odporúčame spolu s Heurekou, je Alza. Tento v súčasnosti veľmi obľúbený obchod disponuje veľkým výberom elektroniky a ďalšieho tovaru. Výhodou nákupu mediálneho centra na Alze je rýchla doba dodania a tiež primerané ceny.

Slovo na záver

Android TV box je skvelým kúskom elektroniky, ktorý môže vášmu televízoru vdýchnuť nový život. Rozšíri jeho využitie o veľké množstvo šikovných funkcií. Vďačiť za to môžeme úspešnému operačnému systému Android, vďaka ktorému budete môcť premeniť svoj obyčajný televízor na neobyčajný (Smart).

Veríme, že ste sa prečítaním tohto článku dozvedeli podstatné informácie, ktoré vám uľahčia váš výber Android TV boxu a prispejú k dlhým hodinám zábavy, ktoré s ním strávite.

Použité zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_TV
https://joyofandroid.com/android-tv-box-tips/
https://www.smarttvbox.ie/our-blog/95-before-you-buy-a-smart-tv-box-what-to-know.html

Najpredávanejšie multimediálne centrá podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (17 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Michal (23. 12. 2019 04:12)

Musím uznať, že pekný článok. Skutočne po dlhej dobe k danej téme dobrý článok. Chcelo by to rozšíriť na všetky aktuálne dostupné modely (napr. z heuréky)... a pár drobností sa ale nájde aj tu: 1. ak má zariadenie len pripojenie prostredníctvom Wifi a nemá LAN, nevýhodou je potreba kvalitného Wifi signálu prípadne až vyššej verzie (ac) - je to veľmi dôležité spomenúť pretože očakávať 4K pri starom routri... 2. písať, že je možné inštalovať kto chce čo chce - trocha sa obávam, že bez externého disku to bude veľmi rýchlo problém a Xiaomi a Evolveo predsa len majú raz tak veľký disk - označiť ako plus a pre Strong ako mínus . 3. veľmi by mi pomohlo pri článku aj porovnanie zlých funkcií - napr. málo usb portov a pod. predsa len, ak Strong má slabý ovládač a pripojím usb disk, káblovú myš alebo klávesnicu nepripojím ... 5. min. požiadavky napr. na kábeláž (hdmi 2.1 a pod.), dĺžku kábla a pod.. 6. test napr. pripojenia BlueTooth - myš, klávesnica, reproduktory alebo remote controller na telefone (prip. pre kodi som používal Yatse)....

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár