Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia elektrokolobežky Sencor Scooter One

Sencor Scooter One

Elektrická kolobežka  Sencor Scooter One v prvom rade zaujme cenou. Je tak skvelou voľbou, ak nechcete investovať veľa peňazí a hľadáte kvalitného spoločníka na prepravu. Ďalšie zaujímavé druhy elektrických kolobežiek si môžete prečítať v našom veľkom porovnaní elektrokolobežiek.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Sencor Scooter One

6.8

Dobrá

Sencor Scooter One je ideálnym riešením dospievajúcich tínedžerov či ľudí, ktorí hľadajú spoľahlivú kolobežku na krátke vzdialenosti za dobrú cenu.

Rýchlosť a dojazd
6.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7
Batéria
7
Klady
  • Nízka cena
  • Dobrá výdrž batérie
  • Nízka hmotnosť
  • Rýchle nabíjanie
Zápory
  • Pokles výkonu po zoslabnutí batérie
  • Neodpružená konštrukcia
  • Krátke a výškovo nenastaviteľné riadidlá

Rýchlosť a dojazd

Elektrická kolobežka Sencor Scooter One pracuje prostredníctvom výkonného 350 W motora. Dosiahnete ňou štandardnú rýchlosť ako u iných porovnateľných kolobežiek a to 25 km/h.

Celkový dojazd je však oproti iným modelom nižší. Výrobca udáva 25 kilometrov. No niektorí používatelia tejto kolobežky si všimli, že s nízkou hladinou batérie sa prístroj nielen spomalí, ale zníži celkový dojazd.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Z pohľadu designu ide v prípade Sencor Scooter One štandardný kúsok bez výraznejších prvkov. Klasické prevedenie je však príjemne spestrené nízkou hmotnosťou. Kolobežka má len 12 a pól kilogramov, čo do značenej mieri ovplyvňuje i jednoduchú manipuláciu.

V prípade nosnosti výrobca udáva čísla 120 kilogramov, no z pozorovaní užívateľov kolobežky vyplýva,  že ide o pomerne nepresnú hodnotu. Osoby vážiace viac ako 80 kilogramov na nej už budú mať značný problém s bezproblémovou jazdou, za čo môžu j krátke riadidlá. Vyššia hmotnosť jazdca sa takisto môže prejaviť v celkovej rýchlosti.

Sencor-Scooter-One-2020-elektricka-kolobezka-skladacia

Batéria

Nižšia cena sa odzrkadlila aj v prevedení batérie. V elektrickej kolobežke Sencor Scooter One 2020 je zabudovaná 7,5 Ah batéria. Vďaka nej prístroj disponuje nižšou hmotnosťou, ale aj kratším časom na dobitie batérie. Ten sa pohybuje okolo piatich hodín.

Používatelia kolobežky však menší nedostatok vidia v tom, že počas nabíjania nedokážete zistiť na koľko percent je už baterka nabitá. Taktiež si viacerí všimli, že s poklesom batérie, klesá aj celkový výkon stroja.

Ostatné vlastnosti

Kolobežka dobre jazdí na akomkoľvek teréne, čo je podporené aj perforovanými pneumatikami. Pre zvýšenú bezpečnosť je prístroj vybavený duálnym brzdným systémom – elektrickým i mechanickým. Samozrejmosťou je pri nej LED displej ako nočné osvetlenie. Sencor Scooter One pohodlne ovládate pomocou aplikácie dostupnej pre viaceré operačné systémy. Svojou konštrukciou však nie je vhodná pre deti.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 350 W
Maximálna rýchlosť 25 km/h
Materiál rámu Hliník
Dojazd 25 km
Hmotnosť 12,5 kg
Nosnosť (odporúčaná) 120 kg
Doba nabíjania 5 hodín
Priemer kolies 8,5″
Minimálna výška jazdca (odporúčaná)

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár