Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia: On-line psia škola – skúsenosti a hodnotenia

Recenzia: On-line psia škola – skúsenosti a hodnotenia

Radi by ste vycvičili svojho psíka aj bez nutnosti dochádzať pravidelne na tréningy? Neviete, ako zariadiť, aby vás počúval a nehneval? Zaujíma vás, ako naučiť hafany super triky? Viete, ako správne vychovať šteňa? S týmto všetkým vám pomôže online psia škola.

Čo je to online psia škola

On-line psí tréning www.onlinepsiaskola.sk sa zameriava na pomoc s výcvikom psov bez nutnosti dochádzať do klasického kynologického klubu. Hodí sa pre všetkých, ktorým návšteva kynologických klubov v mieste ich bydliska časovo nevychádza alebo pre ľudí, ktorí blízko domova ani žiadnu takúto organizáciu nemajú. Online psiu školu ocení každý, komu nevyhovuje tréning na miestnom cvičisku, koho už nebaví čakať, až naňho pri výcviku príde rad, či ľudia, ktorým tu nedokázali správne poradiť s výchovou ich hafana.

Rovnako ako pri každom inom výcviku, aj tu samozrejme leží všetka zodpovednosť na vás. Či už si vyberiete on-line tréning alebo ten fyzický, ste to vy, kto bude so psom trénovať. Nutné je si naň urobiť čas a venovať mu svoju snahu. Jediným prečítaním kurzu bez následnej práce vychovaného psa nezískate. On-line psia škola je tu na to, aby vám poskytla čo najlepší návod a aby ste vedeli, ako máte postupovať.

Projekt online psia škola vznikol v roku 2015 v Českej republike. Odvtedy sa radí medzi najväčšie a najpopulárnejšie on-line kurzy výcviku psov v ČR. Od roku 2019 pôsobí aj u nás, na Slovensku, a od roku 2020 v Poľsku. Kurzom si prešlo viac ako 10 000 účastníkov. Trénerky, ktoré pre vás a pre vašich hafkáčov pripravili celý program, majú bohaté skúsenosti s prácou so psami. Veronika zo psej on-line školy sa zameriava na cvičenie trikov. So svojimi austrálskymi ovčiakmi organizuje semináre a vystupuje na akciách po celej ČR. Tiež má na populárny youtube kanál s kynologickými inštruktážnymi videami. Trénerka Zdeňka sa zaoberá prevýchovou problematických plemien a výcvikom vodiacich, asistenčných a canisterapeutických psov.

Používané výcvikové metódy v online psia škola

Existuje niekoľko spôsobov, ako cvičiť psov. Pokiaľ zavítate na klasické cvičisko, mnohokrát sa, bohužiaľ, stretnete so šklbaním vôdzkou a inými nátlakovými metódami. Na tomto online výcviku psov oceňujeme, že pri učení povelov zvolili prístup, pri ktorom váš štvornohý miláčik spolupracuje, lebo ho tréning baví, nie zo strachu z trestu.

Táto on-line psia škola používa kombináciu dvoch výcvikových metód – navádzanie pomocou maškrty a čakanie, kým psík na povel príde sám. Prvá možnosť je v základnom tréningu viac uplatňovaná a je pre začínajúcich kynológov jednoduchšia. Avšak v prípade, že je jedinou úlohou psa pri učení nových zručností nasledovať jedlo, plnia povely síce dobrovoľne, ale nemusia pri nich premýšľať, snažiť sa a zapájať vlastnú iniciatívu. Takto u menej aktívnych psíkov môže klesať zápal a snaha pri cvičení. Druhá metóda ponúka cviky (napr. nácvik očného kontaktu alebo povel „tuc“), ktoré cielene učia psov, aby sa sústredili, a zvyšujú jeho motiváciu. Vďaka tomu budú ochotnejšie cvičiť aj v rušivom prostredí.

Počas on-line výcviku budete používať tzv. Clik-R. To je jednoduchá a lacná pomôcka, ktorá po stlačení vydá zvuk. Ten je stále rovnaký, teda pre psíkov pochopiteľnejší ako slovné spojenie „dobrý psík“ alebo akákoľvek iná veta. Pes si kliknutie spojí s odmenou a bude vedieť, že urobil správnu vec. Sám sa potom bude snažiť cvik zopakovať, aby opäť dosiahol cvaknutie, za ktoré príde maškrta, hračka či iná vec, ktorú má rád. Vašou úlohou bude len klikať v správny čas, aby ste psovi jasne označili moment, kedy prišiel na to, čo po ňom chcete.

Všetky používané výcvikové metódy sú jednoduché, aby ich dokázal na psa aplikovať aj začiatočník. Zároveň u vecí, ktoré nie sú len základnými povelmi ako „sadni“ alebo „ľahni“, máte aj vysvetlené, prečo ich trénujete a k čomu je dobré, aby pes takéto zručnosti mal. V porovnaní s mnohými fyzickými cvičiskami neplníte slepo inštrukcie trénera, ale sami pochopíte postupy tréningu. Vďaka tomu môžete po absolvovaní kurzu ďalej so svojím psom pracovať bez pomoci.

Klik-r pomôcka na výcvik psov

Ponúkané programy

Psia škola on-line rozhodne nemá núdzu o ponuku programov. Poradí vám, ak potrebujete naučiť vášho psíka základnú poslušnosť, pretože si robí, čo chce a nepočúva vás, aj keď bojujete so zložitejším problémovým správaním, ako je bojazlivosť, agresivita alebo uštekanosť. Samozrejme, je tu aj niečo pre pokročilejších, ktorí už majú základný výcvik za sebou a chceli by trénovať zaujímavé psie triky.

Základné kurzy

Obľúbené kurzy

Musíme upozorniť, že tieto on-line výcvikové kurzy psov slúžia len pre vaše vlastné potreby, aby ste mali doma vychovaného parťáka, prípadne aby ste si s ním užili zábavu s učením rôznych povelov. Ak máte v pláne chodiť na preteky a skladať so psom skúšky, zvyčajne sa návšteve fyzického cvičiska nevyhnete. On-line psia škola pre tieto prípady ponúka individuálnu pomoc. Avšak, pokiaľ s danou disciplínou začínate, je vždy lepšie si skúšobný poriadok pred oficiálnymi pretekmi alebo skúškami natrénovať s osobnou inštruktážou a priamo na mieste, na ktorom potom budete cvičiť pred rozhodcom.

Ďalšou vecou, ​​v ktorej on-line programy nedokážu zastúpiť fyzický kynologický klub, sú potom niektoré psie športy vyžadujúce špeciálne vybavenie ako napríklad prekážky. Ich obstaranie nie je práve lacnou záležitosťou, teda je jasné, že v on-line tréningu tieto disciplíny nenájdete. Napriek tomu je milé prekvapenie, že ani psie športy tu neboli úplne vynechané.

Celkom v ponuke nájdete on-line výcvikové psie kurzy na tému:

 • Základná poslušnosť
 • Privolanie
 • Ťahanie na vôdzke
 • Problémové správanie
 • Psie triky
 • Dog puller
 • Individuálna pomoc

Prvý výcvik on-line zadarmo

Základnú vstupnú lekciu si môžete vyskúšať zadarmo, aby ste zistili, či vám bude prístup vyhovovať. Už v tomto výcvikovom online kurze budete svojho psíka učiť prvé veci – najmä reagovať na Clik-Rvenovať celú pozornosť vám (nie okoliu ani maškrte). Všetko je zrozumiteľne popísané v textovom návode, aby ste vedeli, ako postupovať, a aby váš hafan pochopil, čo po ňom chcete.

Základná poslušnosť

Najdôležitejšie povely slúžia na ovládanie psa a pomôžu vám v každodenných situáciách. Ponúkajú sa tu hneď dva programy – on-line kurz pre šteňatá a kurz základnej poslušnosti. Ten je vhodný pre psy cca od pol roka veku. Obsahuje 20 lekcií a naučí vás základné povely a najmä to, ako prinútiť psa ochotne spolupracovať. V on-line psej škôlke pre psov od 8 týždňov veku sa k tomuto všetkému navyše dozviete aj najdôležitejšie informácie o výchove šteniatok.

Výcvik psa

Privolanie

Privolanie síce tiež patrí medzi základnú poslušnosť, avšak mnoho psov ho nerado plní a nechcú prísť na prvé zavolanie. Navyše sa jedná o úplne najdôležitejší povel, ktorý si zaslúži viac pozornosti ako iné. Pokiaľ psík zostane sedieť aj potom, keď poviete „ľahni“, tak sa v praxi nič až zas také hrozné nedeje. Dostať psa k sebe v akejkoľvek situácií a za akýchkoľvek podmienok je však nesmierne dôležité, naríklad keby otravoval nejakého cudzieho človeka, preháňal zver alebo naopak, keby jemu hrozilo nebezpečenstvo. Tréning nazvaný privolávačská výzva prebieha pomocou šikovných hier a chytákov, ktoré naučia psa reagovať na prvé zavolanie. Kurz trvá 4 týždne.

Náš tip

Aby ste si prechádzku so svojím štvornohým miláčikom užili čo najviac, porozmýšľajte nad kúpou vhodného postroja pre psov. O jeho výhodách sa dočítate v našom článku najlepšie postroje pre psy.

Ťahanie na vôdzke

Ťahanie na vôdzke je jedným z častých psích zlozvykov. Nielenže potom hafan vyzerá nevychovane a prechádzky sú nepríjemné, ale zároveň u väčších plemien si neustálym ťahaním môžete privodiť zdravotné problémy a riskujete, že vás pes stiahne napríklad do vody, do žihľavy, v horšom prípade aj do cesty. V on-line kurze Stop ťahaniu sa za päť týždňov naučíte, ako si vyjsť na prechádzku bez napnutej vôdzky. Samozrejme, tréning prebieha pomocou pozitívnej motivácie bez fyzického bojovania so psom.

Psík na vôdzke - online psia škola

Problémové správanie

Niekedy sa stane, že pes nehnevá len preto, že ho zaujíma viac okolia ako vy. Problémovým správaním môže byť bojazlivosť, agresivita, ale tiež napríklad nesamostatnosť a prílišné štekanie. V on-line psej škole sa naučíte, ako s takým psom pracovať a ako ho upokojiť. Nezáleží na tom, či je problém spôsobený povahovou vlastnosťou, zanedbanou socializáciou či zlou skúsenosťou, ktorú môžu mať predovšetkým psíkovia z útulku.

Psie triky

Pokiaľ so svojim psom zvládate základnú poslušnosť a nemáte problémy s výchovou, ponúka sa pre vás on-line tréning psích trikov. Dozviete sa, ako vysvetliť psovi základné kúsky ako napríklad otočky na mieste, ale krívanie na povel či aportovanie. Psia škola trikov je rozdelená do troch úrovní obťažnosti, aby ste sa postupne dostali od najjednoduchších po tie zložitejšie.

Cvičenie psa - online psia škola

Dog puller

Pullery sú fialové krúžky zo špeciálneho materiálu, ktorý je psom príjemný do zubov a dajú sa s ním robiť rôzne kúsky. Z tréningu s ním dokonca vznikol samostatný šport s dvoma disciplínami: puller jumping a puller running. Online psia škola vás prevedie všetkým potrebným od nákupu správnej veľkosti fialových krúžkov cez metódy tréningu až po prípravu na preteky.

Cvičenie psa dog puller - online psia škola

Individuálna pomoc

Túto možnosť využijete, ak potrebujete jednorazovú pomoc, mesačný kurz podľa vlastných potrieb alebo dlhší on-line výcvik psa na mieru. Tu je program plne prispôsobený vašim požiadavkám a trénerka je vám kedykoľvek k dispozícii. Počas individuálneho kurzu môžete vyriešiť pokojne aj niekoľko problémov.

Úroveň spracovania programov online psia škola

Všetky tréningové materiály dostanete spracované v textovom formáte a doplnené o ukážkové videá. Sami si potom so psom cvičíte v pohodlí domova, kedy chcete a ako dlho chcete. Postupujete podľa toho, ako vám tréning pôjde a môžete sa k predchádzajúcemu kroku kedykoľvek vrátiť. Online výcvik je dostupný ešte rok po zakúpení kurzu, preto sa nemusíte báť, že by ste niečo nestihli. K obsahu výcviku sa prihlásite cez svoj počítač alebo mobil cez webové stránky onlinepsiaskola.sk.

Kurz základná poslušnosť - online psia škola

Všetko je pekne vysvetlené, aby to pochopil aj úplný začiatočník. Niektoré časti sú zamerané na praktický tréning, iné vám bližšie vysvetlia, ako pes premýšľa. Výcvikové lekcie k základným povelom sú však veľmi krátke. Obzvlášť v porovnaní s úvodnou lekciou zadarmo vás prekvapí ich stručnosť. Vysvetlenie povelu je v niekoľkých odrážkach, čo je základný návod, ktorý si dohľadáte kdekoľvek na internete. Avšak, ak nastane akákoľvek komplikácia, máte pri zakúpenom kurze profesionálnu podporu a môžete sa kedykoľvek obrátiť na trénerku. Počet otázok nie je nijako limitovaný, takže sa určite pýtajte na všetko, čo vám napadne.

Ilustračné výcvikové videá veľmi pomáhajú pochopeniu a ukážu vám, ako má povel vyzerať. Sú pomerne krátke, jednoducho spracované a v porovnaní s youtube ukážkami trénerky Veroniky nepôsobia tak profesionálnym dojmom. Svoju funkciu však plnia dobre. Niekedy videá zastupujú aj dlhšie texty, čo je dobrá správa, pretože nie každému by sa chcelo čítať mnoho stránkové listy. Tieto informačné nahrávky sú pochopiteľné a výstižné.

Súčasťou kurzov sú aj rady, ako postupovať, pokiaľ dôjde k najčastejším možným problémom. Podobných tipov a výcvikových trikov je však pri základnom výcviku pomerne poskromne, rovnako ako alternatívnych možností, ako konkrétny povel učiť. Naopak, veľkým plusom a praktickou pomôckou je vlastný interaktívny výcvikový denník, kde si zaškrtávate, čo už máte zvládnuté, a kedy môžete sledovať svoje pokroky.

Cvičíme psa - online psia škola

K niektorým špeciálnym kurzom budete potrebovať aj kameru, aby ste mohli natáčať svoje pokroky. To samozrejme nie je povinné, ale spätná väzba je vždy veľkým plusom. Základná poslušnosť, triky a ďalšie obľúbené on-line výcvikové lekcie nie sú časovo limitované a môžete sa do nich prihlásiť celoročne. V prípade špeciálnych skupinových kurzov, kde je obmedzený počet účastníkov, začínajú všetci narovnako.

Ďalšie aktivity on-line psie školy

Okrem video a textových lekcií je dôležitou súčasťou on-line tréningu facebooková skupina. Tu môžete publikovať svoje pokroky, získať spätnú väzbu od tréneriek a aj tipy od ostatných členov výcvikového kurzu. Porozprávate sa s ostatnými, ako si pri tréningu psíkovia vedú a môžete sa zoznámiť s podobne zmýšľajúcimi nadšencami do kynológie. Ku kurzu navyše získate dve krátke náučné e-knihy so psou tematikou na stiahnutie zadarmo.

Pri nákupe zo psej online školy ide časť peňazí na pomoc útulkom a ďalším záchranným organizáciám. Tréning má aj svoj e-shop, na ktorom zakúpite výcvikové pomôcky aj potreby pre voľný čas pre psov a ďalšie zvieratá. Za zmienku tiež stojí blog, kde nájdete zadarmo mnoho zaujímavostí a rád ohľadom výchovy, výcviku a spolužitia so psom.

Kontakt online psia škola

Cena

V rámci ceny patrí online psia skola.sk medzi lacnejšie psie kurzy medzi on-line aj medzi fyzickými programami. Vďaka tomu je tento tréning na diaľku dostupný aj pre bežných majiteľov psov, ktorí chcú len vychovaného spoločníka a naučiť sa, ako s ním pracovať. Je teda vhodný nielen pre zapálených psíčkarov ochotných vložiť do výcviku väčšie investície.

Všetky platby sú jednorazové a v priebehu online výcviku psov vás už nečakajú žiadne ďalšie investície. Na začiatku je vždy povedané, aké vybavenie budete potrebovať. Väčšinou sa jedná len o maškrty a Clik-R. Natáčanie videí pre spätnú väzbu zvládnete aj cez priemerný mobilný telefón. Pokiaľ zistíte, že vám výcviková on-line psia škola nevyhovuje, je možné uplatniť garanciu vrátenia peňazí do 14 dní spolu s uvedením dôvodu.

Cena závisí od toho, aké všetky možnosti chcete využívať. Základný výcvik pre šteňatá vás vyjde 128 €, výcvik dospelých psov 116 €. Ceny ďalších on-line tréningov pre psov sú obdobné. Napríklad Stop ťahanie na vôdzke vás vyjde 72 €, Odnaučenie problémového správania 80 €, za kurz Učenie psích trikov zaplatíte 96 €. Privolávačská výzva stojí 99 €.

Záverečné hodnotenie

Medzi zákazníkmi, ktorí už lekcie vyskúšali, je táto online psia škola výborne hodnotená. Hlavnou prednosťou tejto výcvikovej psej školy je tréning on-line z pohodlia domova, ktorý si časovo aj tempom prispôsobíte svojim potrebám. Hodí sa pre všetky plemená, všetky vekové kategórie psov a bude užitočný pre základný výcvik hafana, odnaučenie nežiaduceho správania aj pre tých, ktorí chcú prvýkrát vyskúšať psie triky. Najviac urobí radosť začiatočníkom a novopečeným majiteľom psa, ktorým môže priniesť mnoho nových a užitočných rád. Pre trošku skúsenejších psíčkarov môžu byť zaujímavé najmä teoretické lekcie – napríklad časť o psej reči. Pokiaľ už dlhší čas pracujete s klikrom a viete, ako psovi vysvetliť jednoduchšie aj zložitejšie kúsky, nové informácie z tejto oblasti sa tu nedozviete.

Celý výcvik prebieha pozitívnou metódou bez trestania psa, len pomocou odmien a Clik-Ra. Jeho používanie je pekne vysvetlené. Celkovo sú lekcie pochopiteľné, avšak niekedy až príliš stručné a zjednodušené. Rozhodne by pri on-line výcviku nebolo na škodu spomenúť viac komplikácií, ktoré môžu nastať, a dať na výber z viacerých tréningových postupov. V prípade problému vám však trénerky kedykoľvek poradia. Plusom je doplnenie lekcií o videá, možnosť pridať sa do facebookovej skupiny aj prehľadné webové rozhranie.

8.8

Skvelá

Jedna z najpopulárnejších on-line psích škôl pre rôzne typy výcviku. Pracuje s pozitívnou motiváciou bez trestania psa. Jej kurzy sa skladajú z kratších prehľadných lekcií. Za prijateľnú cenu získate dobre spracované a pochopiteľné materiály vo forme textu aj videí.

Výcvikové metódy
8.5
Zrozumiteľnosť
10
Rozsah ponuky
9.5
Spracovanie kurzov
7
Cena
9
Klady
 • Pochopiteľné a prehľadné kurzy
 • On-line a z pohodlia domova
 • Pozitívne metódy výcviku psov
 • Spätná väzba a možnosť konzultácie
 • Veľký výber výcvikových kurzov
Zápory
 • Občas stručnejšie spracovanie lekcií

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (7 hlasov)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár