Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepšie akumulačné kachle – recenzie a porovnanie 2024

Šetrenie financií v súvislosti s vykurovaním je čoraz aktuálnejšia téma. Preto, ak hľadáte vhodný spôsob kúrenia vo veľkom dome alebo na chatu, určite neprehliadnite akumulačné kachle. V nasledujúcich riadkoch sa tak pozrieme na to, aké druhy akumulačných kachlí existujú a porovnáme i najlepšie z nich v samostatných recenziách.

Medzi našich favoritov sa zaradili elektrické krbové kachle Dimplex VFE 70 pre náročných používateľov ako klasická alternatíva EMKO 3 kW.

Najlepší celkovo

Akumulačné kachle z udržateľných materiálov s pokročilými technológiami vhodné i na zelenú energiu.

Najlepší pomer cena/kvalita

Kachle od českého výrobcu s ventilátorom a dobou ohrievania dve hodiny.

Zaujímavá alternatíva

Menej výkonné akumulačné kachle s trojitou izoláciou a magnetititom na kumuláciu tepla.

Najlepšie akumulačné kachle

Recenzia Dimplex VFE 70 – moderné akumulačné kachle aj na alternatívny zdroj energie

moderné akumulačné kachle aj na alternatívny zdroj energie Pre náročných

Výrobca: Dimplex | Výkon: 7000 W | Hmotnosť: 382 kg | Rozmery (šxvxh): 1372×664×250 mm | Približná cena: 2 599, 99 €

Klady
 • Nadčasový dizajn
 • Pokročilé technológie
 • Vysoký výkon
 • Udržateľné materiály
Zápory
 • Vysoká cena
 • Veľké rozmery aj váha

Elektrické akumulačné kachle Dimplex VFE 70 predstavujú špičku na našom trhu. Môžu za to ich prednosti v podobe dizajnu i výkonu, ktoré zatiaľ nenašli konkurenta.

My na kachliach oceňujeme ich zhotovenie z udržateľných materiálov, v ktorých dominuje sľudová bridlica a minerálny oxid železitý. Okrem toho sa kachle vedia prispôsobiť poskytovateľovi energie, čiže sú vhodné i na pripojenie k obnoviteľným zdrojom ako sú fotovoltaické panely či veterné elektrárne.

Dimplex VFE70 tiež disponuje zásobníkom tepla, ktorý konečnému spotrebiteľovi ponúka oveľa efektívnejší prísun tepla. Navyše sa tieto skvelé kachle môžu pochváliť aj znamenitým výkonom. Ten sa pohybuje na úrovni 7kW, takže je vhodný i do väčších miestností. Moderné prevedenie je podporené i displejom, na ktorom môžete nastavovať rôzne režimy ohrevu. No výborný výkon a premyslené spracovanie sa odzrkadlilo na vysokej cene i veľkých rozmeroch tohto modelu.

Recenzia EMKO 3 kW – elektrické akumulačné kachle s dvojrýchlostným ventilátorom

elektrické akumulačné kachle s dvojrýchlostným ventilátorom Zlatý stred

Výrobca: EMKO | Výkon: 3000 W | Hmotnosť: 120 kg | Rozmery (šxvxh): 685×680×245 mm | Približná cena: 999, 59 €

Klady
 • Rýchly ohrev
 • 2-rýchlostný ventilátor
 • Kvalitné spracovanie
Zápory
 • Bez výraznejších nedostatkov

Akumulačné kachle EMKO 3kW predstavujú kvalitný český výrobok, ktorý v procese výroby dodržiava prísne normy Európskej únie.

Kachle majú navyše príjemný výkon 3kW, takže s nimi hravo vykúrite izby v byte aj dome. Navyše je na nich možné nastaviť teplotu a vďaka nočnej sadzbe elektriny predstavujú efektívny spôsob vykurovania.

Vzduch v miestnosti pritom feolitové jadro dokáže ohrievať už po 2 hodinách nabíjania, pri čom mu asistuje dvojrýchlostný ventilátor s tichým chodom. Celková váha kachlí sa však pohybuje na úrovni 120 kilogramov, takže ide o mierne ťažšie zariadenie. Na druhú stranu vám dokáže ušetriť množstvo financií, takže i prvotná vyššia investícia sa rýchlo vráti späť do rodinného rozpočtu.

Recenzia Gabarrón ADL 2000W – akumulačné kachle s magnetittom

akumulačné kachle s magnetittom Lacný základ

Výrobca: Elnur | Výkon: 2000 W | Hmotnosť: 117 kg | Rozmery (šxvxh): 630×660×240 mm | Približná cena: 641, 70 €

Klady
 • Výborná cena
 • Ventilátor
Zápory
 • Nižší výkon
 • Bez priestorového termostatu

Ak hľadáte akumulačné kachle za priaznivú cenu, potom rozhodne neprehliadnite model Gabarrón ADL 2000W od spoločnosti Elmur. V jeho prípade sa však budete musieť uspokojiť s nižším výkonom, takže sa viac hodí do menších domácností.

Naakumulované teplo sa v nich udrží viac ako 24 hodín vďaka tepelným izoláciámmicrothermu, vermikulitu a keramickému vláknu. Navyše teplo je udržiavané v magnetite, ktorý je dlhodobo považovaný za najlepší materiál na pre jeho kumuláciu.

Výhodou týchto akumulačných kachlí je zaručene aj cena, ktorá však odráža nižší výkon. Navyše je k nám potrebné dokúpiť termostat, čo predstavuje financie navyše. Na druhej strane však Gabarrón ADL 2000W ušetrí kopec finančných prostriedkov na čoraz drahšie vykurovanie.

Najpredávanejšie akumulačné kachle podľa Heureky

Ako vybrať akumulačné kachle

Ako vybrať akumulačné kachle

Ak neviete, čo si máte pod pojmom akumulačné kachle predstaviť, nemusíte vešať hlavu. Na trhu totiž existuje množstvo variant ich prevedení a my sa vám teraz pokúsime vysvetliť hlavné rozdiely medzi nimi a inými vykurovacími telesami.

Definícia akumulačných kachlí a základné typy

Hlavný benefit akumulačných kachlí je ten, že šíria teplo aj dlho po tom, ako sa obmedzí jeho zdroj na minimum. Takže laicky povedané kumulujú teplo, preto ak si domov kúpite akumulačné kachle na drevo, sila vyhrievania vydrží aj niekoľko hodín po tom, ako do nich hodíte posledné kusy dreva.

No a tým sa plynulo dostáva k rozdeleniu akumulačných pecí. Základná typológia ich totiž rozdeľuje na:

 1. Akumulačné kachle na drevo – ide o špecifické odvetvie, ktoré sa od bežných krbov odlišuje spracovaním. To naakumuluje teplo aj na 12 až 24 hodín od posledného priloženia. Špecifikám akumulačných kachlí na drevo sa budeme podrobnejšie venovať v ďalšej časti nášho porovnania.
 2. Akumulačné kachle na elektrinu – sú oveľa menšie ako akumulačné kachle na drevo. Delia sa na dynamické, ploché a statické.
Typ elektrických akumulačných kachlí Popis
Dynamické akumulačné kachle Vizuálne sa podobajú statickým, no na rozdiel od nich disponujú dynamickými prvkami ako je napríklad termostat alebo ventilátor. Vďaka nim viete teplotu v miestnosti regulovať, ale na druhej strane aj šíriť do väčšieho priestoru.
Ploché dynamické akumulačné kachle Majú rovnaké vlastnosti ako dynamické akumulačné kachle. Rozdiel je len v ich rozmeroch, pretože sú zvyčajne užšie, aby sa pohodlnejšie umiestnili pod okná ako klasické radiátory.
Statické akumulačné kachle Statické akumulačné kachle predstavujú tradičný typ ohrevného telesa, ktoré staršie ročníky poznajú ešte zo školských čias. Dnes už nemajú masívne rozmery, no absentujú v nich i dynamické prvky ako ventilátor či termostat. Na druhej strane majú najpriaznivejšiu cenu spomedzi elektrických akumulačných kachlí.

Výhody vs. nevýhody akumulačných pecí

Podobne ako iné zdroje tepla aj akumulačné pece v sebe skrývajú pozitíva i negatíva. V nasledujúcej tabuľke nájdete porovnanie najdôležitejších faktorov.

Klady
 • Rýchla návratnosť vstupných investícií
 • Nízka spotreba energie
 • Nenáročná údržba
 • Nízka hlučnosť
Zápory
 • Väčšie rozmery a hmotnosť
 • Vyššie náklady na obstaranie
 • Vyššie nároky na príkon

Výkon a spotreba akumulačných kachlí

Ako sme už vyššie uviedli, akumulačné kachle v prvom rade kumulujú teplo. Preto hlavným ukazovateľom pri ich výbere je výkon. Elektrické kachle totiž fungujú na dvojtarifnú sadzbu elektrickej energie.

Výkon akumulačných kachlí sa udáva v kW. Pritom tu platí všeobecné pravidlo,  že 1 kW výkonu dokáže vykúriť 15 kubických metrov priestoru. Samozrejme aj v tomto prípade treba počítať s určitou stratou, preto vo výslednom výpočte vždy pridajte aspoň jeden 1 kW navyše.

Z pohľadu elektrických akumulačných kachlí sú najvýkonnejšie dynamické a o niečo menší výkon zas ploché dynamické akumulačné kachle.

No a s výkonom priamočiaro súvisí aj spotreba. Preto, aby ste z tohto ohrevného telesa vyťažili vo vašej domácnosti naozaj ekonomické maximum, nastavte si dvojtarifné sadzby u vášho distribútora elektriny.

Zloženie akumulačných kachlí

Zloženie akumulačných kachlí

Elektrické akumulačné kachle sa skladajú z nasledujúcich častí:

 • Akumulačné jadro – vyberajú sa sem materiály, ktoré majú schopnosť udržať teplo. V tomto prípade sú to najčastejšie feolitové tehly.
 • Izolácia – na izoláciu sa využíva prevažne minerálna vata. Razí sa tu zásada, že musí ísť o zdravotne nezávadné materiály.
 • Izolačná podložka – izolačná podložka sa nevyužíva u všetkých akumulačných kachlí. Keď je však potrebná, tak ju reprezentuje pozinkovaný plech v hrúbke asi 1 mm.
 • Termostat – u  akumulačných pecí nájdete hneď niekoľko druhov termostatov. Zatiaľ čo nabíjací a poistný sa nachádza vo vnútri, izbovým nastavujete teplotu a nájdete ho vo vonkajšej časti akumulačných kachlí.
 • Ventilátor – je súčasťou dynamických akumulačných pecí a jeho efekt sa prejavuje vo fúkaní teplého vzduchu z kachlí von do priestoru.

Veľkosť a hmotnosť akumulačných kachlí

V otázke veľkosti a hmotnosti sa môžete stretnúť s rôznymi parametrami. Inými totiž disponujú elektrické akumulačné pece ako akumulačné pece na drevo.

No v oboch prípadoch rátajte s hmotnosťou od 50 kilogramov vyššie. Tá sa navyše dokáže dostať až na úroveň 300 kilogramov, čo do značnej mieri sťažuje manipuláciu i ich umiestnenie.

Akumulačné kachle na drevo – špecifiká

Akumulačné kachle na drevo na rozdiel od elektrických akumulačných kachlí v mnohom pripomínajú akumulačný krb. Veľakrát sú preto i v obchodoch označované ako akumulačné krbové kachle.

Od klasického krbu sa však tento typ ohrevného tela odlišuje zložením. Medzi ohnisko a ich vonkajší plášť sa totiž vkladajú akumulačné žiarobetónové kamene. Tie majú schopnosť kumulovať teplo, takže do týchto kachlí stačí prikladať drevo alebo brikety raz za 4 až 12 hodín.

Vonkajší plášť krbových kachlí môže byť navyše obložený farebným oceľovým plechom, ozdobným kameňom alebo keramickým obkladom, ktorý takisto uchováva teplo. Takže v ich ponuke nájdete aj keramické akumulačné kachle.

Keďže však ich zdrojom je tuhé palivo na to, aby ste ich mohli mať doma potrebujete, aby boli pripojené ku komínu.

Kde kúpiť akumulačné kachle

Akumulačné kachle môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch s vykurovacou technikou. Našťastie mnohé z nich dnes už disponujú aj internetovou predajňou, takže si ich ponuku môžete v pokoji prehliadnuť v pohodlí domova.

Z nášho pohľadu vám odporúčame navštíviť portál Heureka, kde nájdete porovnanie jednotlivých modelov akumulačných kachlí spolu s rozdelením do jednotlivých cenových relácií.

Cenovú komparáciu od širokej siete dodávateľov svojim návštevníkom ponúka i Pricemania. I tu nájdete niekoľko druhov akumulačných kachlí, ktoré by  sa mohli hodiť do vašej domácnosti.

Najobľúbenejšie značky akumulačných kachlí

Na slovenskom trhu môžete nájsť niekoľko značiek akumulačných kachlí. My vám teraz predstavíme najznámejšie a najrozšírenejšie z nich.

Dimplex

Značka Dimplex je súčasťou írskej spoločnosti Glen Dimplex, ktorá patrí k celosvetovo uznávaným producentom vykurovacej techniky. Jej počiatky siahajú do 70.tych rokov minulého storočia a okrem akumulačných kachlí v portfóliu firmy nájdete aj klimatizáciu, krby či pece na kúrenie.

logo dimplex

Emko

Firma Emko má český pôvod. Výrobe akumulačných pecí sa venuje už viac ako 10 rokov, pričom dodržiava najprísnejšie normy Európskej únie. Vo svojich akumulačných kachliach producent používa francúzske elektrokomponenty najvyššej kvality.

Emko cz logo

 

Elnur Gabarron

Solárne vykurovacie telesa, elektrické kotle či akumulačné kachle patria aj do ponuky španielskej značky Elnur Gabarron. Firma má viac ako 50. ročné skúsenosti s vykurovacími telesami, pričom svoju výrobu prispôsobuje potrebám kvalitného životného prostredia.

Logo elnur gabarron

Koľko stoja akumulačné kachle

Cena akumulačných kachlí nie je nízka. Pohybuje sa v škále od niekoľko stoviek po viac ako tisíc eur. Na jej výšku má vplyv najmä výkon a množstvo akumulačných materiálov. Samozrejme na finálnej cene sa v určitej miere prejaví aj jeho príslušenstvo. Modely bez vonkajšieho termostatu sú lacnejšie, no určite menej efektívne z pohľadu šetrenia.

Akumulačné kachle do 700 €

V cenovej kategórií do 700 € kúpite akumulačné kachle s nižším výkonom. Ten sa pohybuje maximálne do 2 kW. Navyše v týchto modeloch absentujú niektoré komponenty ako exteriérový termostat alebo ventilátor.

Akumulačné kachle od 700 do 1000 €

Cenová relácia nad 700€ ponúka širšie možnosti. Nachádzajú sa tu modely akumulačných kachlí, ktoré predstavujú stred medzi pomerom a výkonom. Samozrejmosťou sú pri nich i dynamické prvky ako termostat a ventilátor. Výkon kachlí sa v tejto cenovej kategórií pohybuje od 3 do 4 kW.

Akumulačné kachle od 1000 €

Ak je váš rozpočet na akumulačné kachle vyšší ako 1000€, budete si môcť zaobstarať výkonný a dizajnový kúsok. Pece sa v tomto prípade vyznačujú i ekologickými riešeniami a sú vyrobené zo šetrných materiálov. Hodia sa preto do veľkých moderných domácností.

Najpredávanejšie akumulačné kachle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár