Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia akumulátorovej pumpy Bosch EasyPump

Recenzia akumulátorovej pumpy Bosch EasyPumpNáš tipTestado

Testovaná akumulátorová pumpa Bosch EasyPump je špičkový výrobok, ktorý svojou všestrannosťou a kvalitou prekonal všetky naše očakávania. V malom, takmer vreckovom balení, dokáže nahradiť väčšinu ďalších hustiliek. Využitie nájde v domácnosti, pri športe alebo pri fúkaní kolies automobilu.

Obsah balenia

V škatuli z tvrdého kartónu nájdeme akumulátorovú hustilku Bosch EasyPump, USB nabíjací kábel (USB-C a USB-A) a príjemný doplnok v podobe plátenného puzdra na uskladnenie alebo transport pumpy.

Ďalej v malom úložnom priestore (priamo na pumpe) nájdeme tri adaptéry na nafukovanie rôznych vecí. Jedná sa o adaptér na malé ventily, adaptér na fúkanie lôpt a objemový adaptér na nafukovanie rôznych ležadiel alebo vybavenie na vodné športy. Samozrejmosťou je prehľadný návod na použitie v niekoľkých jazykoch, vrátane slovenského.

Recenzia akumulátorovej pumpy Bosch EasyPump balenie

Dizajn a spracovanie

Ako sa dalo čakať pri výrobku od firmy Bosch, tak aj akumulátorová pumpa už na prvý pohľad je vyrobená z kvalitných materiálov s dôrazom na maximálnu ergonómiu skĺbenú s výbornou funkčnosťou výrobku. Po zaskrutkovaní koncovky tlakovej hadice na ventilček dokážete všetko ovládať iba jednou rukou. Pri správnom uchopení pumpy je možné všetky funkcie ovládať len palcom.

Recenzia akumulátorovej pumpy Bosch EasyPump s displejom

Nad ovládacími tlačidlami je prehľadný displej, dobre čitateľný aj na priamom slnku, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie pri práci s pumpou. Tlaková hadica vystupujúca na prednej strane pumpy je zakončená kovovou koncovkou so závitom na priame napojenie na najbežnejšie automobilové ventily.

Ďalšie tri adaptéry sú šikovne umiestnené v priestore pumpy zakrytom zasúvacím plastovým viečkom. Nad ústím tlakovej hadice z pumpy Bosch je šikovne umiestnené diódové svetlo, ktoré dokáže dostatočne osvetliť priestor pred pumpou pri použití za tmy. Pomyselnou čerešničkou na torte je drobná priehlbina na spodnej strane pumpy, kde je možné hadicu zacvaknúť pri ukončení práce s pumpou, a štýlové plátenné vrecko na uloženie pumpy. Bosch len potvrdil, že jeho inžinieri myslia naozaj na všetko!

Technické parametre Bosch EasyPump

Parameter Informácie
Hmotnosť 0,43 kg
Max. tlak 10,3 bar
Max. objem pumpovaného vzduchu 10 l/min
Kapacita akumulátora 3 Ah
Napätie akumulátora 3,6 V
Nabíjacie napätie 5 V
Nabíjací prúd 1 A

Výdrž batérie a dobíjanie

V testovanej hustilke Bosch EasyPump je zabudovaný lítium-iónový akumulátor. Vďaka tomu je možné pumpu kedykoľvek nabíjať a ani pri prerušení nabíjania nehrozí poškodenie akumulátora alebo strata kapacity (ako pri súčasných smartfónoch). Konektor nabíjania je v tvare USB-C. Na nabíjanie môžete využiť priložený napájací kábel s USB-C a USB-A koncovkami.

Sieťový adaptér do bežnej zásuvky na 230 V nebol súčasťou balenia, ale je možné použiť bežný adaptér na nabíjanie mobilného telefónu s výstupom napätia 5 V a prúdom 1 A. Nabíjanie indikuje kontrolka na displeji, ktorá zostane pri plnom nabití trvalo svietiť.

Bosch EasyPump je výrobok, ktorý nie je primárne určený na fúkanie veľkých objemov. Napríklad 4 úplne prázdne kolesá automobilu je rýchlejšie naplniť väčším kompresorom. Avšak na potreby bežného doplnenia tlaku kolies automobilu či niekoľkých bicyklov pri rodinnom výlete túto hustilku určite odporúčam.

Použitie v praxi

Po zapnutí aku hustilky Bosch EasyPump hlavným (červeným) tlačidlom sa rozsvieti prehľadný displej, na ktorom sú veľmi dobre vidieť všetky potrebné hodnoty. Stav nabitia akumulátora, jednotka tlaku, ktorá sa dá meniť na BAR, PSI a KPA, podľa toho v akých jednotkách je obsluha zvyknutá pracovať. Ďalej vidíme okamžitý nameraný tlak a požadovaný tlak, na ktorý chceme danú vec nahustiť.

Práve táto možnosť, nastaviť si požadovaný tlak, je úplne dokonalá vec, ktorá ma pri testovaní veľmi zaujala. Napríklad pri dofukovaní kolies na automobile je možné na displeji nastaviť požadovaný maximálny tlak a potom iba spustiť pumpu. Tá sa pri dosiahnutí požadovaného tlaku sama vypne a aj pri úplnom vypnutí zostane hodnota nastavená v pamäti. Pri dofukovaní automobilových kolies alebo kolesa šliapacieho bicykla je toto úplne vynikajúca funkcia, kedy obsluha nemusí stále pumpu vypínať a kontrolovať stav nafúknutia.

Vďaka použitiu akumulátorového pohonu testovanej pumpy je veľmi príjemná absencia rôznych predlžovacích káblov, obzvlášť pri obiehaní automobilu pri kontrole stavu pneumatík alebo v lete pri dofukovaní rôznych ležadiel a nafukovacích hračiek pre vodné radovánky či športy. Hustilka Bosch EasyPump zaberie málo miesta, bez problému sa zmestí do odkladacej schránky vo dverách automobilu a napríklad pri rodinnom výlete k vode, keď sa často balí množstvo nafukovacích predmetov, ju každý ocení. Hovoríme vlastne o cestovnej hustilke.

Vzhľadom na integrovaný priestor na ostatné adaptéry sa veľmi rozšírili možnosti použitia pumpy Bosch. Stačí posunúť plastový kryt, otvoriť úložný priestor a vybrať adaptér, ktorý práve potrebujete. Ten sa jednoducho naskrutkuje do koncovky tlakovej hadice a môžeme dofukovať futbalové lopty, nafukovacie ležadlá alebo napríklad bicykle s menšími ventilmi, ako je bežné. Pri spustení hustilky je počuť zvuk vstavaného kompresora, preto nie je veľmi vhodné napríklad nafukovať ležadlo pri nočnom príchode do autokempu, ale to už skôr záleží na inteligencii obsluhy.

Náročnosť obsluhy

Obsluha hustilky Bosch EasyPump je veľmi jednoduchá, intuitívna a zvládne ju aj amatér bez zdĺhavého skúmania návodu. Hlavný vypínač je opatrený bežným znakom zapnutia/vypnutia a červenou farbou. Pri uchopení pumpy do ruky smeruje palec úplne prirodzene na ovládacie tlačidlá.

Tie sú okrem hlavného vypínača celkom štyri. Najväčší START/STOP slúži na aktiváciu a deaktiváciu kompresora, ďalej po stranách sú ovládacie tlačidlá na nastavenie veľkosti požadovaného tlaku a posledné tlačidlo je pod displejom, ktorým sa menia jednotky tlaku, v ktorých chceme merať. Rovnaké tlačidlo nám pri ďalšom stlačení zapne pracovnú diódu osvetlenia. Po ukončení práce je možné pomocou červeného tlačidla pumpu vypnúť, alebo sa vypne sama po troch minútach nečinnosti.

Záverečné hodnotenie

Keď sa povie „pumpička“, málokto si dokáže predstaviť taký dokonalý výrobok, ako je EasyPump od firmy Bosch. Pumpa ma milo prekvapila svojimi možnosťami použitia. Vďaka integrovaným adaptérom a akumulátorovému pohonu si viem predstaviť pumpu v príručnej taške futbalového trénera, v cyklobatohu, doma aj v automobile, pretože príležitostí na použitie je skutočne veľa.

To, že sa nafukovaná vec nemusí premiestňovať k elektrickej zásuvke, nemusíme používať pumpu s ručným manuálnym pohonom, ale čokoľvek dokážeme nafúknuť priamo na mieste, to je úplne dokonalá predstava.

Toto je nový TIP redakcie Testado.sk!

Klady
 • Automatické vypnutie pri dosiahnutí požadovaného tlaku
 • Slušný výkon (podľa rozmeru)
 • Meranie aktuálneho tlaku
 • Kvalitné spracovanie
 • Jednoduchosť ovládania
 • Šikovné svietidlo
 • Variabilita (nahradí niekoľko druhov pumpičiek)
 • Praktické nabíjanie cez USB
 • Solídny pomer ceny, veľkosti a výkonu
Zápory
 • Adaptér pre objemové nafukovanie mohol byť kovový

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár