Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie solárne sprchy – tipy a rady 2020

Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk Datum 13.1.2020 Komentář Źiadne komentáre

Vonkajšia sprcha ponúkajúca ekologický zdroj teplej vody, ktorá sa ohrieva zadarmo. Asi takto by sme mohli charakterizovať solárnu sprchu. Tento šikovný pomocník určite oceníte u vás na záhrade, kde sa skvele hodí na rýchle osprchovanie teplou vodou. Solárna sprcha je veľmi vhodná tiež na sprchovanie pred vstupom do bazéna.

Ak sme vás zaujali, tak čítajte ďalej. V tomto článku sa dozviete mnohé užitočné informácie o tom, ako a podľa čoho si solárnu sprchu vybrať. Uvedieme aj niekoľko solárnych spŕch, ktoré v tomto segmente vynikajú. Máte sa na čo tešiť!

  Najlepšie solárne sprchy

  HANSCRAFT Sunny Style PremiumHANSCRAFT Blue Rainbow 2MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35
  Recenzia HANSCRAFT Sunny Style PremiumRecenzia HANSCRAFT Blue Rainbow 2Recenzia MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35
  Nízka cena
  Mixér studenej a teplej vody
  Jednoduchá montáž
  Stabilita
  Dobrý pomer kvality a ceny
  Vynikajúca stabilita
  Atraktívny dizajn
  Jednoduché používanie
  Objem 35 litrov
  Samostatný kohútik vo výške kolien
  Sprchovacia hlavica s kĺbom
  Dobrá stabilita
  Menší objem zásobníkaNie je čo vytknúťPlastové prevedenie
  Skrutky na upevnenie nie sú súčasťou balenia
  Pre pragmatických používateľov, ktorí sa chcú len osprchovať táto solárna sprcha skvele poslúži.Solárna sprcha s výnimočne dobrým pomerom kvality a ceny.Pokročilejší model sprchy s viacerými funkciami a väčším objemom nádrže.
  POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

  Recenzia: HANSCRAFT Sunny Style Premium

  Recenzia HANSCRAFT Sunny Style Premium

  Výrobca: Hanscraft | Typ sprchy: pevne stojaca | Objem nádrže: 8 l | Kohútik na nohy: nie | Približná cena: 110 €

  Klady
  • Nízka cena
  • Mixér studenej a teplej vody
  • Jednoduchá montáž
  • Stabilita
  Zápory
  • Menší objem zásobníka

  Solárna sprcha HANSCRAFT Sunny Style Premium sa predáva za nízke ceny a umožňuje v letných mesiacoch využívať sprchovanie vonku. Navyše sa sprcha používa naozaj jednoducho. Pomocou tlačidla je možné nastaviť výšku tak, aby presne zodpovedala vašej postave. Samozrejmosťou je regulačný ventil, pomocou ktorého je možné manipulovať s prietokom vody.

  Sprcha sa vyznačuje dobrou stabilitou, ktorú zabezpečuje široká základňa. Samozrejmosťou tejto srpchy je tiež mixér studenej a teplej vody, ktorý umožňuje navoliť si presne požadovanú teplotu vody. Chválime aj moderný a príjemný dizajn tejto solárnej sprchy.

  Ide o vydarenú slnečnú sprchu, najmä s ohľadom na cenu. Jedinou jej slabšou stránkou je menší objem zásobníka. Naozaj, 8 litrov môže byť nepostačujúcich, ak bude sprchu používať väčší počet ľudí.

  Na zhrnutie, HANSCRAFT Sunny Style Premium je jednoduchá solárna sprcha za dobrú cenu, ktorú ocenia predovšetkým nenároční používatelia.

  Recenzia: HANSCRAFT Blue Rainbow 2

  Recenzia HANSCRAFT Blue Rainbow 2

  Výrobca: Hanscraft | Typ sprchy: pevne stojaca | Objem nádrže: 34 l | Kohútik na nohy: áno | Približná cena: 140 €

  Klady
  • Dobrý pomer kvality a ceny
  • Vynikajúca stabilita
  • Atraktívny dizajn
  • Jednoduché používanie
  Zápory
  • Nie je čo vytknúť

  Druhá solárna sprcha nášho výberu, HANSCRAFT Blue Rainbow 2, ponúka používateľovi výborný pomer kvality a ceny. Okrem tohto výhodného pomeru ponúka aj vynikajúcu stabilitu. Pekne pôsobí dizajn v čiernej farbe, ktorý robí zo sprchy príjemný doplnok záhrady.

  Sprcha disponuje dostatočne veľkým objemom 34 litrov. Túto vodu dokáže pomocou solárneho kolektoru ohriať až na 70 stupňov Celzia. Používateľ preto určite ocení možnosť zmiešať si túto zohriatu vodu so studenou. Keďže model disponuje tak veľkým objemom nádrže s vodou, hodí sa aj do väčších domácností, kde ju bude používať väčší počet ľudí.

  Nie je problém sprchu nastaviť tak, aby vyhovovala výške používateľa. Slúži na to špeciálne tlačidlo. Pomocou regulačného ventilu je možné pohodlne a presne regulovať, prípadne uzatvoriť prietok vody.

  Určite nám dáte za pravdu, keď povieme, že žiaden produkt nie je dokonalý. Aj ten najlepší a najvydarenejší produkt má vždy svoje chybičky krásy. V prípade tejto solárnej sprchy od Hanscraftu jej však, s ohľadom na pomer kvality a ceny, nie je čo vytknúť.

  Väčšina záujemcov o kvalitnú solárnu sprchu, ktorá spoľahlivo odvedie svoju prácu bude s HANSCRAFT Blue Rainbow 2 úplne spokojná.

  Recenzia: MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35

  Recenzia MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35

  Výrobca: Marimex | Typ sprchy: pevne stojaca | Objem nádrže: 35 l | Kohútik na nohy: áno | Približná cena: 190 €

  Klady
  • Objem 35 litrov
  • Samostatný kohútik vo výške kolien
  • Sprchovacia hlavica s kĺbom
  • Dobrá stabilita
  Zápory
  • Plastové prevedenie
  • Skrutky na upevnenie nie sú súčasťou balenia

  Vo vyšších cenových kategóriách môže používateľ naraziť aj na pokročilejšie modely solárnych spŕch. Jedným z nich je aj MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35. Oproti lacnejším alternatívam ponúka táto sprcha viac šikovných riešení.

  Medzi ne môžeme zaradiť aj 35 litrovú nádrž na vodu. Tá dokáže zásobovať sprchu vodou aj pri dlhšom sprchovaní. Na sprchovanie nôh alebo malých detí skvele poslúži špeciálny kohútik, ktorý je na sprche umiestnený približne vo výške kolien. Flexibilitu pri sprchovaní zlepšuje polohovateľná hlavica, ktorá je vybavená kĺbom.

  Pri pohľade na recenzie špecialistov aj užívateľov je jasné, že ide o kvalitnú záhradnú sprchu. Určité pochybnosti však máme ohľadom plastového prevedenia. Aj keď pri správnom a šetrnom používaní by nemalo robiť problémy, predsa len je krehkejšie. Vytknúť produktu musíme aj fakt, že štyri skrutky potrebné na stabilné ukotvenie (stabilita je mimochodom výborná) nenájdeme v obale a je nutné si ich dodatočne dokúpiť.

  Aj napriek plastovému prevedeniu je MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35 výbornou solárnou sprchou, ktorú si zamilujú aj náročnejší záujemcovia.

  Porovnanie solárnych spŕch

  Okrem solárnych spŕch, ktorým sme venovali priestor v texte vyššie vám prinášame aj ďalšie zaujímavé modely v tejto porovnávacej tabuľke.

  HANSCRAFT Sunny Style PremiumHANSCRAFT Blue Rainbow 2MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35HANSCRAFT Blue Rainbow 3HANSCRAFT Blue Rainbow 1BESTWAY Tropic solárna sprcha
  Recenzia HANSCRAFT Sunny Style PremiumRecenzia HANSCRAFT Blue Rainbow 2Recenzia MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35HANSCRAFT Blue Rainbow 3HANSCRAFT Blue Rainbow 1BESTWAY Tropic solárna sprcha
  Hodnotenie
  Heureka
  90 %86 %77 %87 %80 %73 %
  Približná cena 110 €140 €190 €200 €80 €110 €
  Typ sprchypevne stojacapevne stojacapevne stojacapevne stojacapevne stojacapevne stojaca
  VýrobcaHanscraftHanscraftMarimexHanscraftHanscraftBestway
  Objem nádrže8 l34 l35 l40 l20 l18 l
  Kohútik na nohynieánoánoánoánoáno
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny

  Najpredávanejšie solárne a bazénové sprchy podľa Heureky

  Ako vybrať solárnu sprchu

  Pri výbere solárnej sprchy by ste mali venovať zvýšenú pozornosť nasledujúcim parametrom. Sú nimi objem zásobníka s vodou, typ solárnej sprchy, materiál a dizajn. Všetky potrebné informácie nájdete v tomto článku, takže si s výberom poradíte, aj keď ste predtým nič o solárnych sprchách nevedeli.

  Ako funguje solárna sprcha?

  Solárna záhradná sprcha môže mať mnohé druhy prevedenia. Od veľmi jednoduchých a lacných, ktoré stačí niekam zavesiť, až po prepracované modely s konštrukciou a rôznymi dodatočnými funkciami. Bez ohľadu na typ solárnej sprchy, všetky potrebujú byť umiestnené na slnku. Sprcha je totiž vybavená solárnym zásobníkom, ktorý je upravený tak, aby fungoval ako solárny kolektor.

  Je to dosiahnuté použitím vhodných materiálov a ďalšími postupmi. Voda v zásobníku sa tak vplyvom slnečného žiarenia zohreje. V lete stačia dve až tri hodinky a slnkom zohrievaná voda v sprche môže dosiahnuť teplotu až 80 stupňov Celzia. To je viac ako dosť na pohodlné a komfortné sprchovanie.

  Výhodou solárnych spŕch je, že na ohrev nepotrebujú žiaden iný druh energie. Stačí im solárna energia, čo z nich robí veľmi ekonomické a zároveň aj ekologické zariadenia.

  Kedy je vhodné zaobstarať si solárnu sprchu

  Na začiatok vašej cesty za výberom optimálnej solárnej sprchy pre svoje potreby by ste si mali zodpovedať jednu kľúčovú otázku. Je solárna sprcha pre vás vhodná a využijete ju? Aby sme vám na túto otázku pomohli zodpovedať, pripravili sme pre vás súhrn príkladov, v ktorých solárna sprcha nájde svoje využitie:

  Bazén

  Majitelia bazénov budú považovať solárnu sprchu za veľmi užitočnú. Krátka sprcha pred vstupom do bazéna je najlepším spôsobom, ako zo seba zmyť prach a nečistoty a udržať tak vodu v bazéne čistejšiu. Možno máte na záhrade bazén, ale solárnu sprchu ešte nie. Verte nám, že po jej zakúpení spoznáte rozdiel veľmi rýchlo. Bazén sa bude menej zanášať a jeho čistenie nebude potrebné vykonávať tak frekventovane. Vďaka tomu dosiahnete úsporu v podobe energie, ktorá by sa inak spotrebovala na častejšie filtrovanie vody a taktiež v podobe bazénovej chémie. Tej budete potrebovať na čistenie bazénu menšie množstvo.

  Solarne sprchy 3

  Záhrada

  Môcť osprchovať sa počas teplých letných dní a osviežiť sa po práci priamo na záhrade, je veľmi lákavá pre väčšinu záhradkárov. Kto trávi veľa času na záhrade určite bude považovať solárnu sprchu za veľmi užitočnú.

  Chata

  Rovnako to platí aj pre chatárov. Tí v lete určite nájdu pre solárnu sprchu využitie.

  Kemp/stanovanie

  Ak často stanujete alebo kempujete, bude vám kempingová solárna sprcha dobrým spoločníkom. Vyberajte takú, ktorá je vyrobená z ľahkých materiálov a nezaberie veľa miesta. Budete si ju tak môcť so sebou zobrať kedykoľvek na cesty.

  Vo všeobecnosti tak možno solárnu sprchu odporúčať každému, kto trávi veľa času vonku, na záhrade alebo pri chate. Je tiež takmer nutnou výbavou pre majiteľov bazénov. Toto zariadenie ponúka lacný a ekologický spôsob ohrievania vody na sprchovanie pre každého.

  Typy solárnych spŕch

  Ako sme už spomenuli vyššie, solárne sprchy majú mnoho podôb. Najčastejšie sa na trhu stretneme s nasledovnými troma druhmi solárnych spŕch:

  Solárne sprchy na zavesenie

  Závesné solárne sprchy sú vyrábané v podobe závesného vaku tmavej farby, ktorý je vyrobený z pevného syntetického materiálu. Tmavé zafarbenie vaku spôsobuje rýchlejšie a efektívnejšie zohriatie vody v sprche. Tento typ sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a je veľmi ľahko prenosný. Napustenie vody môžete riešiť hadicou alebo si ich môžete napustiť priamo na mieste. Nevýhodou tohto typu solárnych spŕch je ich vyššia náchylnosť na poškodenie, a tým aj nižšia životnosť.

  Solarne sprchy 4

  Prenosné solárne sprchy

  Tento typ solárnej sprchy svojim vzhľadom pripomína akýsi vešiak. Rozdiel je v tom, že základňa tmavej farby má kužeľovitý, resp. pyramídový tvar. V tejto základni je umiestnený zásobník vody spolu so špirálovým solárnym absorbérom. Výšku prenosnej solárnej sprchy je možné si nastaviť. V prípade, že je takáto sprcha vybavená rýchlospojkou, dokáže aj zmiešavať teplú a studenú vodu. Stačí zmeniť pozíciu sprchovej hlavice a mať k dispozícii hadicu s vodou.

  Pevne stojace solárne sprchy

  Tieto solárne sprchy sú vybavené pevnou konštrukciou. Tá má najčastejšie stĺpový tvar. V konštrukcii je zahrnutý solárny kolektor aj nádrž na vodu. Výrobcovia si dávajú záležať aj na dizajne. Vo výsledku zvyknú byť tieto sprchy na pohľad veľmi pekné. Konštrukcia sprchy sa montuje priamo do podlahy alebo do dlažby. Tento typ sprchy sa skvele hodí k bazénom. Často disponujú aj sekundárnou sprchovou hlavicou určenou na sprchovanie nôh. Keďže tento typ sprchy nie je prenosný, treba si jeho umiestnenie dobre naplánovať a vyriešiť aj odtekanie vody.

  Použité materiály

  Lacnejšie modely solárnych spŕch sú vo väčšine prípadov vyrobené z tmavého plastu. Jeho kvalita a vlastnosti sa líšia. Vždy sa preto oplatí kúpiť si výrobok od osvedčeného výrobcu. O najlepších výrobcoch solárnych spŕch si povieme viac nižšie v článku.

  Ak vám ide najmä o kvalitu a životnosť, zainvestujte do odolných hliníkových konštrukcií. Tie majú k dispozícii drahšie solárne sprchy. Okrem kvality ponúka hliník aj elegantný vzhľad, ktorý určite oceníte.

  Veľkosť zásobníka vody

  Pri výbere solárnej sprchy vás musí zaujímať aj kapacita zásobníka na vodu. Objem tohto zásobníka môže byť veľmi variabilný a môže sa pohybovať kdekoľvek medzi 10 až 70 litrami. Menší zásobník vodu ohreje rýchlejšie. Nad väčším zase uvažujte v prípade, že by ste chceli kúpiť solárnu sprchu pre viac osôb, ktoré sa budú chcieť sprchovať približne v podobnom čase.

  Za najpredávanejšie modely solárnych spŕch môžeme označiť tie, ktoré majú kapacitu zásobníka na vodu v rozmedzí od 20 do 40 litrov. Ide o zlatú strednú cestu, ktorá plne postačí pre použitie v bežnej domácnosti. Menšie objemy, približne do 15 litrov, je rozumné používať len pri príležitostnom sprchovaní a len pre jednotlivca.

  Veľké solárne sprchy s kapacitou prevyšujúcou 70 litrov bývajú veľmi drahé. Niet sa čomu diviť, aj technológia zohrievania takéhoto množstva vody pomocou solárnych kolektorov musí byť omnoho viac prepracovaná.

  Náš tipNáš tip

  Pozrite si krátku videorecenziu solárnej sprchy od populárneho českého výrobcu Havaj!

  Umiestnenie solárnej sprchy

  Otázka, kam umiestniť vonkajšiu sprchu, býva u týchto zariadení najčastejšia. Keďže toto zariadenie používa na ohrev vody slnečné žiarenie, mali by ste ho umiestniť na stanovisko s dostatkom slnka. V prípade prenosnej sprchy nie je otázka umiestnenia závažná. Pokojne s ňou môžete hýbať toľko, koľko sa vám bude ráčiť.

  Závažnejšie je to však v prípade pevne stojacich solárnych spŕch. V tomto prípade si určite dávajte pozor aj na tiene, ktoré môžu byť vrhané stromami alebo blízkymi budovami. Solárna sprcha v tieni vám totiž veľmi veľa úžitku neprinesie.

  Ako nainštalovať solárnu sprchu?

  Montáž a inštalácia solárnej sprchy je vo všeobecnosti veľmi jednoduchým úkonom. S troškou snahy to zvládnu aj netechnickí ľudia. Na začiatku je potrebné dať dokopy základné diely sprchy a hadicu na vodu. Potom stačí sprchu len pripojiť a už o niekoľko hodín sa môžete tešiť z teplej vody, ktorú vaša sprcha pomocou kolektora ohreje.

  Trochu ťažší je postup v prípade pevných solárnych spŕch. Tie si budú vyžadovať zložitejšiu montáž a inštaláciu. Pomocou skrutiek totiž musia byť na pevno pripojené s podkladom, ktorý môže tvoriť napríklad podlaha, betón alebo dlažba. Ani tu však nejde o nič zvlášť zložité a s trochou snahy to zvládnete.

  Odtok vody zo sprchy

  Odtekanie vody zo sprchy vás nemusí trápiť, keď sa len čas od času osamote osprchujete. S hromadením vody vzniká problém až vtedy, keď ju používa veľa osôb za sebou. Odtekajúcej vody je potom príliš veľa a nestíha odtekať prirodzeným spôsobom.

  Výsledkom je vzniknuté blato, zničený trávnik alebo stekanie špinavej vody späť do bazéna. Čo je ešte horšie, ak pri sprchovaní používate aj mydlo či sprchový gél, voda znečistená takýmito látkami môže negatívne vplývať na životné prostredie.

  V takomto prípade je preto na mieste uvažovať o prepracovanom odtekaní odpadovej vody zo sprchy. Poslúžiť môže napríklad žliabok vedúci vodu priamo do kanalizácie. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek spôsob, nenechajte vodu plnú saponátov prenikať do pôdy len tak.

  Aj na vzhľade záleží

  Dizajnové spracovanie solárnych spŕch sme spomenuli v tomto texte už viac krát. Pravidlom alebo skôr našim odporúčaním je, aby solárna sprcha zapadala do celkového rázu vašej záhrady. Aký typ altánku, bazénu, dekorácií a pod. preferujete?

  Aj keď má väčšina solárnych spŕch tmavú farbu, v ponukách obchodov nájdete aj iné farby. Už spomínaný hliník zase vyzerá elegantne a je lesklý a tým aj nápadnejší.

  Kohútik na opláchnutie nôh

  Niektoré typy solárnych spŕch disponujú tiež dodatočným kohútikom na vodu, ktorý je umiestnený približne vo výške kolien. Oceníte ho predovšetkým vtedy, keď vychádzate z bazéna a vraciate sa do neho pomerne často. Umožní vám totiž opláchnuť si nohy a vojsť do bazéna čistý bez toho, aby ste spotrebovali veľa vody. Toto riešenie je ekonomické i ekologické zároveň.

  Údržba a starostlivosť o solárnu sprchu

  Solárne sprchy, ktoré sa bežne predávajú, nemajú vo svojej výbave filtráciu vody. Vzniká tak riziko množenia mikroorganizmov a rias, čím by sa voda mohla stať znečistenou a potenciálne aj nebezpečnou. Ako tomu predísť? Nižšie vám ponúkame niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým bude voda vo vašej solárnej sprche vždy bezpečná.

  Vyvarujte sa používaniu tej istej vody zo sprchy po dobu presahujúcu dva dni. Ak je voda v zásobníku dlhšie, odporúčame ju vypustiť. Následne je potrebné sprchu prepláchnuť čistou vodou a potom znovu napustiť. Teplá voda bez pohybu je ideálnym miestom pre život rôznych mikroorganizmov a rias. Ak budete vodu často meniť a sprchu prepláchnete, zamedzíte rizikám, ktoré so sebou nesú.

  Problémom pri solárnych sprchách môže byť aj tvrdá voda. Ak ju máte, potom budete potrebovať aj odvápňovanie. Inak vám hrozí, že by sa sprchová hlavica mohla čiastočne a neskôr aj úplne upchať. Ak je vodný kameň menej rozšírený, môžete si pomôcť domácimi receptami. Zaberie napríklad obyčajný ocot, alebo jedlá sóda. Tvrdšia voda a viac vodného kameňa si bude vyžadovať aj použitie chemických prostriedkov. Na takúto vodu by už bolo použitie domácich prostriedkov neúčinné.

  Pre dlhú životnosť solárnej sprchy je kľúčové ukončenie sezóny. Vtedy je potrebné sprchu celú rozobrať a dôkladne očistiť. Odložiť by ste si ju mali na suché a bezpečné miesto. Určite sa vyvarujte vlhkým priestorom, v ktorých by mohla sprcha podstatne trpieť.

  Solarne sprchy 1

  Kde kúpiť solárnu sprchu?

  Aj keď sa to možno nezdá, výber obchodu môže byť rovnako kľúčový ako výber samotného produktu. Aby ste neurobili chybu, odporúčame vám výber produktov na webe Heureka. Nikde inde totiž nenájdete taký veľký výber osvedčených eshopov na jednom mieste. Navyše si môžete jednoducho porovnávať ceny a zaručiť tak, že vami zvolený tovar kúpite vždy za najlepšiu cenovú ponuku.

  Za pozitívum pri použití Heureky považujeme tiež množstvo užívateľských recenzií, ktoré tu máte k dispozícii. Mnohokrát totiž skúsenosť skutočného používateľa povie omnoho viac, ako popis produktu v obchode.

  Našimi ďalšími odporúčaniami na nákup solárnych spŕch sú tiež obchodné domy MountfieldObi. Určite sú to aj prvé miesta, ktoré navštívite, keď potrebujete niečo do záhrady. Mountfield ani Obi vás určite nesklamú, keď pre seba hľadáte solárnu sprchu.

  Do úvahy prichádza aj Bazoš. V najväčšom slovenskom bazári nájdete mnoho inzerátov, z ktorých by vám nejaký mohol vyhovovať. Určite sa vám bude páčiť cena. Tá býva pri používaných produktoch podstatne nižšia, než u tých nových.

  Samozrejme, kúpa v bazári má aj svoje tienisté stránky. Nikdy neviete, ako s daným produktom predošlý majiteľ zachádzal. Môže sa tak stať, že vaša radosť z dobrého obchodu sa veľmi rýchlo skončí a vami zakúpený produkt bude nefunkčný. Azda nemusíme ani pripomínať, že na akúkoľvek záruku môžete zabudnúť.

  Najlepšie značky solárnych spŕch

  Vyššie sme už naznačili, že kvalitný výrobca zohráva svoju úlohu. Nič vám nedá takú záruku kvality a dlhej životnosti, ako dobrá značka. Spomedzi značiek solárnych spŕch sme preto vybrali tie najlepšie, ktoré si teraz v krátkosti predstavíme.

  Solárne sprchy Marimex

  Firmu Marimex možno poznáte v spojení s bazénmi a bazénovou technikou. Jej produkty sa v tomto segmente zaslúžene tešia veľkej obľube. Kúpa solárnej sprchy tejto značky je tak stávka na istotu a sľubuje výborný pomer kvality a ceny.

  Marimex logo

  Solárne sprchy Hanscraft

  Podobne ako Marimex, aj Hanscraft je značka primárne známa vďaka bazénom a bazénovej technike. V portfóliu firmy však nájdeme aj vydarené modely solárnych spŕch. Zaujmú nielen priaznivou cenou, no aj nevtieravým dizajnom.

  Hanscraft logo

  Solárne sprchy Formidra

  Krásne spracované solárne sprchy od tohto výrobcu si zamilujete. Už prvý pohľad na ich taliansky dizajn a kvalitné materiály, použité na ich výrobu stačí, aby ste zistili, že ide o luxusné výrobky. Spravidla tiež disponujú aj veľkým zásobníkom na vodu. Takýto luxus vás však vyjde pomerne draho a Formidra sprchy nekúpite za cenu nižšiu ako 200 eur. Často krát práve omnoho vyššiu.

  Formidra logo

  Solárne sprchy Bestway

  Bestway je obľúbeným výrobcom záhradnej techniky. Solárne sprchy tam taktiež spadajú a tak sa firma venuje aj im. Charakteristická je pre ne výnimočne dobrá cena a zároveň aj kvalita. Práve kvôli týmto vlastnostiam sme solárnu sprchu tejto firmy zaradili aj do nášho výberu najlepších solárnych spŕch v porovnávacej tabuľke.

  Bestway logo

  Solárne sprchy Hawaj

  Pod týmto exotickým označením sa skrýva česká firma, ktorá ponúka dostupné modely solárnych spŕch v dobrej kvalite. Cenovka je pri solárnych sprchách Hawai veľmi prívetivá a nezvykne presahovať hranicu 150 eur.

  Havaj logo

  Cenové kategórie solárnych spŕch

  Ako to už býva, za kvalitu si treba priplatiť. Inak tomu nie je ani v prípade solárnych spŕch. Treba však povedať, že aj lacnejšie modely majú svoje pozitíva.

  Cena do 100 eur

  V tejto kategórii nájdete predovšetkým rôzne závesné solárne sprchy, ktoré vôbec nebývajú drahé. Zakúpiť si ich môžete za pár desiatok eur a určite vám neurobia dieru do rozpočtu. Navyše skvele poslúžia, môžete ich ľahko prenášať a nie sú náročné ani na priestor pri skladovaní. Neohromia žiaľ ani svojou životnosťou. Solárne sprchy tejto kategórie totiž nebývajú najkvalitnejšie. Zároveň musíte počítať s tým, že do 100 eur nebudete mať k dispozícii solárne sprchy s nadštandardne veľkým objemom nádrže na vodu. Pre pragmatických používateľov, ktorý nehľadajú technologicky pokročilé riešenia ani najmodernejší dizajn, sprchy tejto kategórie skvele poslúžia.

  Cena od 100 do 300 eur

  Vyššia odolnosť, lepšie spracovanie, dlhšia životnosť a viac funkcií. Toto všetko vám môžu priniesť solárne sprchy, ktoré si viete zaobstarať za viac ako 100 eur. Samozrejmosťou tu je zmiešavacia batéria a kohútik vo výške kolien na komfortné umývanie nôh pred vstupom do bazéna. Určite nebude chýbať ani sprchovacia hlavica, ktorú je možné nastaviť výškovo. Tešiť sa môžete na kvalitnejšie materiály a takáto sprcha vám bude verne slúžiť veľa sezón.

  Cena nad 300 eur

  Pre najnáročnejších spotrebiteľov, ktorí hľadajú najvyššiu mieru komfortu, možno odporučiť tie najdrahšie solárne sprchy. Najčastejšie ide o pevné sprchy, ktoré vám poskytnú dostatok pohodlia, porovnateľný so sprchovaním sa v kúpeľni. Okrem toho sú na ich výrobu použité najlepšie materiály, akým je napríklad hliník. Tešiť sa preto môžete na dlhú životnosť, ktorá bude dlhšia, než u lacnejších modelov solárnych spŕch. Cena sa odzrkadľuje aj v dizajne. Ten býva elegantný a dobre sa ukáže v akomkoľvek prostredí. Pokojne ju môže využívať aj viac ľudí. Všetci sa pohodlne osprchujú vďaka väčším zásobníkom na vodu, ktorými tieto sprchy disponujú.

  Použité zdroje

  https://www.hornbach.sk/cms/sk/sk/navody/zahrada_a_pestovanie/bazeny/vyber_zahradnej_sprchy/6_najcastejsich_otazok_pri_vybere_zahradnej_sprchy.html 

  https://solarmonsters.com/product-reviews/solar-camp-shower-reviews/best-solar-camp-showers/ 

  http://www.inyopools.com/HowToPage/how_to_select_the_proper_solar_shower.aspx 

  Najpredávanejšie solárne a bazénové sprchy podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.8 (20 hlasov)

  Autor článku

  Tomáš Hajduk
  Tomáš Hajduk

  Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár