Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie solárne sprchy – tipy a rady 2021

Dátum 14.6.2021 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Vonkajšia sprcha ponúkajúca ekologický zdroj teplej vody, ktorá sa ohrieva zadarmo. Asi takto by sme mohli charakterizovať solárnu sprchu. Tento šikovný pomocník určite oceníte u vás na záhrade, kde sa skvele hodí na rýchle osprchovanie teplou vodou. Solárna sprcha je veľmi vhodná tiež na sprchovanie pred vstupom do bazéna.

Ak sme vás zaujali, tak čítajte ďalej. V tomto článku sa dozviete mnohé užitočné informácie o tom, ako a podľa čoho si solárnu sprchu vybrať. Uvedieme aj niekoľko solárnych spŕch, ktoré v tomto segmente vynikajú. Máte sa na čo tešiť!

Najlepšia celkovo

Pokročilejší model sprchy s viacerými funkciami a väčším objemom nádrže.

Najlepší pomer cena/kvalita

Solárna sprcha s 20 litrovým objemom a veľmi výhodným pomerom ceny a kvality.

Najlepšia lacná

Pre pragmatických používateľov, ktorí sa chcú len osprchovať táto sprcha skvele poslúži.

Najlepšie solárne sprchy

Recenzia: MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35

MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35 Solárna sprcha recenzia Pre náročných

Výrobca: Marimex | Typ sprchy: pevne stojaca | Objem nádrže: 35 l | Kohútik na nohy: áno | Približná cena: 190 €

Klady
 • Objem 35 litrov
 • Samostatný kohútik vo výške kolien
 • Sprchovacia hlavica s kĺbom
 • Dobrá stabilita
Zápory
 • Plastové prevedenie
 • Skrutky na upevnenie nie sú súčasťou balenia

Vo vyšších cenových kategóriách môže používateľ naraziť aj na pokročilejšie modely solárnych spŕch. Jedným z nich je aj MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35. Oproti lacnejším alternatívam ponúka táto sprcha viac šikovných riešení.

Medzi ne môžeme zaradiť aj 35 litrovú nádrž na vodu. Tá dokáže zásobovať sprchu vodou aj pri dlhšom sprchovaní. Na sprchovanie nôh alebo malých detí skvele poslúži špeciálny kohútik, ktorý je na sprche umiestnený približne vo výške kolien. Flexibilitu pri sprchovaní zlepšuje polohovateľná hlavica, ktorá je vybavená kĺbom.

Pri pohľade na recenzie špecialistov aj užívateľov je jasné, že ide o kvalitnú záhradnú sprchu. Určité pochybnosti však máme ohľadom plastového prevedenia. Aj keď pri správnom a šetrnom používaní by nemalo robiť problémy, predsa len je krehkejšie. Vytknúť produktu musíme aj fakt, že štyri skrutky potrebné na stabilné ukotvenie (stabilita je mimochodom výborná) nenájdeme v obale a je nutné si ich dodatočne dokúpiť.

Aj napriek plastovému prevedeniu je MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35 výbornou solárnou sprchou, ktorú si zamilujú aj náročnejší záujemcovia.

Recenzia: Marimex Uno 20

Marimex Uno 20 recenzia Zlatý stred

Výrobca: Marimex | Typ sprchy: pevne stojaca | Objem nádrže: 20 l | Kohútik na nohy: áno | Približná cena: 110 €

Klady
 • Výhodný pomer ceny a kvality
 • Stabilné upevnenie
 • Polohovateľná hlavica
Zápory
 • Skrutky na upevnenie je potrebné dokúpiť

Solárna sprcha Marimex Uno 20 ponúka výhodný pomer medzi cenou a kvalitou. Za dostupnú sumu na vašu záhradu môže pribudnúť sprcha s objemom 20 litrov, ktorá dokáže ohriať vodu až na 60 °C.

Prednosťou solárnej sprchy v čiernom farbenom prevedení je komfortné používanie. Súčasťou balenia je sprchovacia hlavica s praktickým kĺbom, vďaka ktorému ju môžete ľahko polohovať. Jednoduché je taktiež nastavenie teploty vody pomocou ventilu, presne tak, ako vám to vyhovuje.

Pochvalu si solárna sprcha zaslúži taktiež za výbornú stabilitu. Tú zabezpečuje štvorica skrutiek, ktorými sa sprcha montuje na zem. Avšak práve tu sa zároveň dostávame k mínusu tohto produktu – uvedené skrutky totiž nie sú súčasťou balenia.

Náš verdikt? Ak máte záujem o ekologický ohrev vody, pričom 20 litrový objem je pre vás dostačujúci, vzhľadom na výhodnú cenu, nemáte veľmi nad čím váhať.

Recenzia: HANSCRAFT Sunny Style Premium

HANSCRAFT Sunny Style Premium Solárna sprcha Lacný základ

Výrobca: Hanscraft | Typ sprchy: pevne stojaca | Objem nádrže: 8 l | Kohútik na nohy: nie | Približná cena: 110 €

Klady
 • Nízka cena
 • Mixér studenej a teplej vody
 • Jednoduchá montáž
 • Stabilita
Zápory
 • Menší objem zásobníka

Solárna sprcha HANSCRAFT Sunny Style Premium sa predáva za nízke ceny a umožňuje v letných mesiacoch využívať sprchovanie vonku. Navyše sa sprcha používa naozaj jednoducho. Pomocou tlačidla je možné nastaviť výšku tak, aby presne zodpovedala vašej postave. Samozrejmosťou je regulačný ventil, pomocou ktorého je možné manipulovať s prietokom vody.

Sprcha sa vyznačuje dobrou stabilitou, ktorú zabezpečuje široká základňa. Samozrejmosťou tejto srpchy je tiež mixér studenej a teplej vody, ktorý umožňuje navoliť si presne požadovanú teplotu vody. Chválime aj moderný a príjemný dizajn tejto solárnej sprchy.

Ide o vydarenú slnečnú sprchu, najmä s ohľadom na cenu. Jedinou jej slabšou stránkou je menší objem zásobníka. Naozaj, 8 litrov môže byť nepostačujúcich, ak bude sprchu používať väčší počet ľudí.

Na zhrnutie, HANSCRAFT Sunny Style Premium je jednoduchá solárna sprcha za dobrú cenu, ktorú ocenia predovšetkým nenároční používatelia.

Zistiť cenu

Porovnanie solárnych spŕch

Okrem solárnych spŕch, ktorým sme venovali priestor v texte vyššie vám prinášame aj ďalšie zaujímavé modely v tejto porovnávacej tabuľke.

HANSCRAFT Sunny Style Premium HANSCRAFT Blue Rainbow 2 MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35 HANSCRAFT Blue Rainbow 3 HANSCRAFT Blue Rainbow 1 BESTWAY Tropic solárna sprcha
Recenzia HANSCRAFT Sunny Style Premium Recenzia HANSCRAFT Blue Rainbow 2 Recenzia MARIMEX 10992038 Ekosun UNO 35 HANSCRAFT Blue Rainbow 3 HANSCRAFT Blue Rainbow 1 BESTWAY Tropic solárna sprcha
Hodnotenie
Heureka
90 % 86 % 77 % 87 % 80 % 73 %
Približná cena  110 € 140 € 190 € 200 € 80 € 110 €
Typ sprchy pevne stojaca pevne stojaca pevne stojaca pevne stojaca pevne stojaca pevne stojaca
Výrobca Hanscraft Hanscraft Marimex Hanscraft Hanscraft Bestway
Objem nádrže 8 l 34 l 35 l 40 l 20 l 18 l
Kohútik na nohy nie áno áno áno áno áno
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

Najpredávanejšie solárne a bazénové sprchy podľa Heureky

Ako vybrať solárnu sprchu

Pri výbere solárnej sprchy by ste mali venovať zvýšenú pozornosť nasledujúcim parametrom. Sú nimi objem zásobníka s vodou, typ solárnej sprchy, materiál a dizajn. Všetky potrebné informácie nájdete v tomto článku, takže si s výberom poradíte, aj keď ste predtým nič o solárnych sprchách nevedeli.

Ako funguje solárna sprcha?

Solárna záhradná sprcha môže mať mnohé druhy prevedenia. Od veľmi jednoduchých a lacných, ktoré stačí niekam zavesiť, až po prepracované modely s konštrukciou a rôznymi dodatočnými funkciami. Bez ohľadu na typ solárnej sprchy, všetky potrebujú byť umiestnené na slnku. Sprcha je totiž vybavená solárnym zásobníkom, ktorý je upravený tak, aby fungoval ako solárny kolektor.

Je to dosiahnuté použitím vhodných materiálov a ďalšími postupmi. Voda v zásobníku sa tak vplyvom slnečného žiarenia zohreje. V lete stačia dve až tri hodinky a slnkom zohrievaná voda v sprche môže dosiahnuť teplotu až 80 stupňov Celzia. To je viac ako dosť na pohodlné a komfortné sprchovanie.

Výhodou solárnych spŕch je, že na ohrev nepotrebujú žiaden iný druh energie. Stačí im solárna energia, čo z nich robí veľmi ekonomické a zároveň aj ekologické zariadenia.

Kedy je vhodné zaobstarať si solárnu sprchu

Na začiatok vašej cesty za výberom optimálnej solárnej sprchy pre svoje potreby by ste si mali zodpovedať jednu kľúčovú otázku. Je solárna sprcha pre vás vhodná a využijete ju? Aby sme vám na túto otázku pomohli zodpovedať, pripravili sme pre vás súhrn príkladov, v ktorých solárna sprcha nájde svoje využitie:

Bazén

Majitelia bazénov budú považovať solárnu sprchu za veľmi užitočnú. Krátka sprcha pred vstupom do bazéna je najlepším spôsobom, ako zo seba zmyť prach a nečistoty a udržať tak vodu v bazéne čistejšiu. Možno máte na záhrade bazén, ale solárnu sprchu ešte nie. Verte nám, že po jej zakúpení spoznáte rozdiel veľmi rýchlo. Bazén sa bude menej zanášať a jeho čistenie nebude potrebné vykonávať tak frekventovane. Vďaka tomu dosiahnete úsporu v podobe energie, ktorá by sa inak spotrebovala na častejšie filtrovanie vody a taktiež v podobe bazénovej chémie. Tej budete potrebovať na čistenie bazénu menšie množstvo.

Solarne sprchy 3

Záhrada

Môcť osprchovať sa počas teplých letných dní a osviežiť sa po práci priamo na záhrade, je veľmi lákavá pre väčšinu záhradkárov. Kto trávi veľa času na záhrade určite bude považovať solárnu sprchu za veľmi užitočnú.

Chata

Rovnako to platí aj pre chatárov. Tí v lete určite nájdu pre solárnu sprchu využitie.

Kemp/stanovanie

Ak často stanujete alebo kempujete, bude vám kempingová solárna sprcha dobrým spoločníkom. Vyberajte takú, ktorá je vyrobená z ľahkých materiálov a nezaberie veľa miesta. Budete si ju tak môcť so sebou zobrať kedykoľvek na cesty.

Vo všeobecnosti tak možno solárnu sprchu odporúčať každému, kto trávi veľa času vonku, na záhrade alebo pri chate. Je tiež takmer nutnou výbavou pre majiteľov bazénov. Toto zariadenie ponúka lacný a ekologický spôsob ohrievania vody na sprchovanie pre každého.

Typy solárnych spŕch

Ako sme už spomenuli vyššie, solárne sprchy majú mnoho podôb. Najčastejšie sa na trhu stretneme s nasledovnými troma druhmi solárnych spŕch:

Solárne sprchy na zavesenie

Závesné solárne sprchy sú vyrábané v podobe závesného vaku tmavej farby, ktorý je vyrobený z pevného syntetického materiálu. Tmavé zafarbenie vaku spôsobuje rýchlejšie a efektívnejšie zohriatie vody v sprche. Tento typ sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a je veľmi ľahko prenosný. Napustenie vody môžete riešiť hadicou alebo si ich môžete napustiť priamo na mieste. Nevýhodou tohto typu solárnych spŕch je ich vyššia náchylnosť na poškodenie, a tým aj nižšia životnosť.

Solarne sprchy 4

Prenosné solárne sprchy

Tento typ solárnej sprchy svojim vzhľadom pripomína akýsi vešiak. Rozdiel je v tom, že základňa tmavej farby má kužeľovitý, resp. pyramídový tvar. V tejto základni je umiestnený zásobník vody spolu so špirálovým solárnym absorbérom. Výšku prenosnej solárnej sprchy je možné si nastaviť. V prípade, že je takáto sprcha vybavená rýchlospojkou, dokáže aj zmiešavať teplú a studenú vodu. Stačí zmeniť pozíciu sprchovej hlavice a mať k dispozícii hadicu s vodou.

Pevne stojace solárne sprchy

Tieto solárne sprchy sú vybavené pevnou konštrukciou. Tá má najčastejšie stĺpový tvar. V konštrukcii je zahrnutý solárny kolektor aj nádrž na vodu. Výrobcovia si dávajú záležať aj na dizajne. Vo výsledku zvyknú byť tieto sprchy na pohľad veľmi pekné. Konštrukcia sprchy sa montuje priamo do podlahy alebo do dlažby. Tento typ sprchy sa skvele hodí k bazénom. Často disponujú aj sekundárnou sprchovou hlavicou určenou na sprchovanie nôh. Keďže tento typ sprchy nie je prenosný, treba si jeho umiestnenie dobre naplánovať a vyriešiť aj odtekanie vody.

Použité materiály

Lacnejšie modely solárnych spŕch sú vo väčšine prípadov vyrobené z tmavého plastu. Jeho kvalita a vlastnosti sa líšia. Vždy sa preto oplatí kúpiť si výrobok od osvedčeného výrobcu. O najlepších výrobcoch solárnych spŕch si povieme viac nižšie v článku.

Ak vám ide najmä o kvalitu a životnosť, zainvestujte do odolných hliníkových konštrukcií. Tie majú k dispozícii drahšie solárne sprchy. Okrem kvality ponúka hliník aj elegantný vzhľad, ktorý určite oceníte.

Veľkosť zásobníka vody

Pri výbere solárnej sprchy vás musí zaujímať aj kapacita zásobníka na vodu. Objem tohto zásobníka môže byť veľmi variabilný a môže sa pohybovať kdekoľvek medzi 10 až 70 litrami. Menší zásobník vodu ohreje rýchlejšie. Nad väčším zase uvažujte v prípade, že by ste chceli kúpiť solárnu sprchu pre viac osôb, ktoré sa budú chcieť sprchovať približne v podobnom čase.

Za najpredávanejšie modely solárnych spŕch môžeme označiť tie, ktoré majú kapacitu zásobníka na vodu v rozmedzí od 20 do 40 litrov. Ide o zlatú strednú cestu, ktorá plne postačí pre použitie v bežnej domácnosti. Menšie objemy, približne do 15 litrov, je rozumné používať len pri príležitostnom sprchovaní a len pre jednotlivca.

Veľké solárne sprchy s kapacitou prevyšujúcou 70 litrov bývajú veľmi drahé. Niet sa čomu diviť, aj technológia zohrievania takéhoto množstva vody pomocou solárnych kolektorov musí byť omnoho viac prepracovaná.

Náš tipNáš tip

Pozrite si krátku videorecenziu solárnej sprchy od populárneho českého výrobcu Havaj!

Umiestnenie solárnej sprchy

Otázka, kam umiestniť vonkajšiu sprchu, býva u týchto zariadení najčastejšia. Keďže toto zariadenie používa na ohrev vody slnečné žiarenie, mali by ste ho umiestniť na stanovisko s dostatkom slnka. V prípade prenosnej sprchy nie je otázka umiestnenia závažná. Pokojne s ňou môžete hýbať toľko, koľko sa vám bude ráčiť.

Závažnejšie je to však v prípade pevne stojacich solárnych spŕch. V tomto prípade si určite dávajte pozor aj na tiene, ktoré môžu byť vrhané stromami alebo blízkymi budovami. Solárna sprcha v tieni vám totiž veľmi veľa úžitku neprinesie.

Ako nainštalovať solárnu sprchu?

Montáž a inštalácia solárnej sprchy je vo všeobecnosti veľmi jednoduchým úkonom. S troškou snahy to zvládnu aj netechnickí ľudia. Na začiatku je potrebné dať dokopy základné diely sprchy a hadicu na vodu. Potom stačí sprchu len pripojiť a už o niekoľko hodín sa môžete tešiť z teplej vody, ktorú vaša sprcha pomocou kolektora ohreje.

Trochu ťažší je postup v prípade pevných solárnych spŕch. Tie si budú vyžadovať zložitejšiu montáž a inštaláciu. Pomocou skrutiek totiž musia byť na pevno pripojené s podkladom, ktorý môže tvoriť napríklad podlaha, betón alebo dlažba. Ani tu však nejde o nič zvlášť zložité a s trochou snahy to zvládnete.

Odtok vody zo sprchy

Odtekanie vody zo sprchy vás nemusí trápiť, keď sa len čas od času osamote osprchujete. S hromadením vody vzniká problém až vtedy, keď ju používa veľa osôb za sebou. Odtekajúcej vody je potom príliš veľa a nestíha odtekať prirodzeným spôsobom.

Výsledkom je vzniknuté blato, zničený trávnik alebo stekanie špinavej vody späť do bazéna. Čo je ešte horšie, ak pri sprchovaní používate aj mydlo či sprchový gél, voda znečistená takýmito látkami môže negatívne vplývať na životné prostredie.

V takomto prípade je preto na mieste uvažovať o prepracovanom odtekaní odpadovej vody zo sprchy. Poslúžiť môže napríklad žliabok vedúci vodu priamo do kanalizácie. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek spôsob, nenechajte vodu plnú saponátov prenikať do pôdy len tak.

Aj na vzhľade záleží

Dizajnové spracovanie solárnych spŕch sme spomenuli v tomto texte už viac krát. Pravidlom alebo skôr našim odporúčaním je, aby solárna sprcha zapadala do celkového rázu vašej záhrady. Aký typ altánku, bazénu, dekorácií a pod. preferujete?

Aj keď má väčšina solárnych spŕch tmavú farbu, v ponukách obchodov nájdete aj iné farby. Už spomínaný hliník zase vyzerá elegantne a je lesklý a tým aj nápadnejší.

Kohútik na opláchnutie nôh

Niektoré typy solárnych spŕch disponujú tiež dodatočným kohútikom na vodu, ktorý je umiestnený približne vo výške kolien. Oceníte ho predovšetkým vtedy, keď vychádzate z bazéna a vraciate sa do neho pomerne často. Umožní vám totiž opláchnuť si nohy a vojsť do bazéna čistý bez toho, aby ste spotrebovali veľa vody. Toto riešenie je ekonomické i ekologické zároveň.

Údržba a starostlivosť o solárnu sprchu

Solárne sprchy, ktoré sa bežne predávajú, nemajú vo svojej výbave filtráciu vody. Vzniká tak riziko množenia mikroorganizmov a rias, čím by sa voda mohla stať znečistenou a potenciálne aj nebezpečnou. Ako tomu predísť? Nižšie vám ponúkame niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým bude voda vo vašej solárnej sprche vždy bezpečná.

Vyvarujte sa používaniu tej istej vody zo sprchy po dobu presahujúcu dva dni. Ak je voda v zásobníku dlhšie, odporúčame ju vypustiť. Následne je potrebné sprchu prepláchnuť čistou vodou a potom znovu napustiť. Teplá voda bez pohybu je ideálnym miestom pre život rôznych mikroorganizmov a rias. Ak budete vodu často meniť a sprchu prepláchnete, zamedzíte rizikám, ktoré so sebou nesú.

Problémom pri solárnych sprchách môže byť aj tvrdá voda. Ak ju máte, potom budete potrebovať aj odvápňovanie. Inak vám hrozí, že by sa sprchová hlavica mohla čiastočne a neskôr aj úplne upchať. Ak je vodný kameň menej rozšírený, môžete si pomôcť domácimi receptami. Zaberie napríklad obyčajný ocot, alebo jedlá sóda. Tvrdšia voda a viac vodného kameňa si bude vyžadovať aj použitie chemických prostriedkov. Na takúto vodu by už bolo použitie domácich prostriedkov neúčinné.

Pre dlhú životnosť solárnej sprchy je kľúčové ukončenie sezóny. Vtedy je potrebné sprchu celú rozobrať a dôkladne očistiť. Odložiť by ste si ju mali na suché a bezpečné miesto. Určite sa vyvarujte vlhkým priestorom, v ktorých by mohla sprcha podstatne trpieť.

Solarne sprchy 1

Kde kúpiť solárnu sprchu?

Aj keď sa to možno nezdá, výber obchodu môže byť rovnako kľúčový ako výber samotného produktu. Aby ste neurobili chybu, odporúčame vám výber produktov na webe Heureka. Nikde inde totiž nenájdete taký veľký výber osvedčených eshopov na jednom mieste. Navyše si môžete jednoducho porovnávať ceny a zaručiť tak, že vami zvolený tovar kúpite vždy za najlepšiu cenovú ponuku.

Našimi ďalšími odporúčaniami na nákup solárnych spŕch sú tiež virtuálne obchodné domy Alza či klasiské MountfieldObi. Určite sú to aj prvé miesta, ktoré navštívite, keď potrebujete niečo do záhrady. Mountfield ani Obi vás určite nesklamú, keď pre seba hľadáte solárnu sprchu.

Do úvahy prichádza aj Bazoš. V najväčšom slovenskom bazári nájdete mnoho inzerátov, z ktorých by vám nejaký mohol vyhovovať. Určite sa vám bude páčiť cena. Tá býva pri používaných produktoch podstatne nižšia, než u tých nových.

Samozrejme, kúpa v bazári má aj svoje tienisté stránky. Nikdy neviete, ako s daným produktom predošlý majiteľ zachádzal. Môže sa tak stať, že vaša radosť z dobrého obchodu sa veľmi rýchlo skončí a vami zakúpený produkt bude nefunkčný. Azda nemusíme ani pripomínať, že na akúkoľvek záruku môžete zabudnúť.

Najlepšie značky solárnych spŕch

Vyššie sme už naznačili, že kvalitný výrobca zohráva svoju úlohu. Nič vám nedá takú záruku kvality a dlhej životnosti, ako dobrá značka. Spomedzi značiek solárnych spŕch sme preto vybrali tie najlepšie, ktoré si teraz v krátkosti predstavíme.

Solárne sprchy Marimex

Firmu Marimex možno poznáte v spojení s bazénmi a bazénovou technikou. Jej produkty sa v tomto segmente zaslúžene tešia veľkej obľube. Kúpa solárnej sprchy tejto značky je tak stávka na istotu a sľubuje výborný pomer kvality a ceny.

Marimex logo

Solárne sprchy Hanscraft

Podobne ako Marimex, aj Hanscraft je značka primárne známa vďaka bazénom a bazénovej technike. V portfóliu firmy však nájdeme aj vydarené modely solárnych spŕch. Zaujmú nielen priaznivou cenou, no aj nevtieravým dizajnom.

Hanscraft logo

Solárne sprchy Formidra

Krásne spracované solárne sprchy od tohto výrobcu si zamilujete. Už prvý pohľad na ich taliansky dizajn a kvalitné materiály, použité na ich výrobu stačí, aby ste zistili, že ide o luxusné výrobky. Spravidla tiež disponujú aj veľkým zásobníkom na vodu. Takýto luxus vás však vyjde pomerne draho a Formidra sprchy nekúpite za cenu nižšiu ako 200 eur. Často krát práve omnoho vyššiu.

Formidra logo

Solárne sprchy Bestway

Bestway je obľúbeným výrobcom záhradnej techniky. Solárne sprchy tam taktiež spadajú a tak sa firma venuje aj im. Charakteristická je pre ne výnimočne dobrá cena a zároveň aj kvalita. Práve kvôli týmto vlastnostiam sme solárnu sprchu tejto firmy zaradili aj do nášho výberu najlepších solárnych spŕch v porovnávacej tabuľke.

Bestway logo

Solárne sprchy Hawaj

Pod týmto exotickým označením sa skrýva česká firma, ktorá ponúka dostupné modely solárnych spŕch v dobrej kvalite. Cenovka je pri solárnych sprchách Hawai veľmi prívetivá a nezvykne presahovať hranicu 150 eur.

Havaj logo

Cenové kategórie solárnych spŕch

Ako to už býva, za kvalitu si treba priplatiť. Inak tomu nie je ani v prípade solárnych spŕch. Treba však povedať, že aj lacnejšie modely majú svoje pozitíva.

Cena do 100 eur

V tejto kategórii nájdete predovšetkým rôzne závesné solárne sprchy, ktoré vôbec nebývajú drahé. Zakúpiť si ich môžete za pár desiatok eur a určite vám neurobia dieru do rozpočtu. Navyše skvele poslúžia, môžete ich ľahko prenášať a nie sú náročné ani na priestor pri skladovaní. Neohromia žiaľ ani svojou životnosťou. Solárne sprchy tejto kategórie totiž nebývajú najkvalitnejšie. Zároveň musíte počítať s tým, že do 100 eur nebudete mať k dispozícii solárne sprchy s nadštandardne veľkým objemom nádrže na vodu. Pre pragmatických používateľov, ktorý nehľadajú technologicky pokročilé riešenia ani najmodernejší dizajn, sprchy tejto kategórie skvele poslúžia.

Cena od 100 do 300 eur

Vyššia odolnosť, lepšie spracovanie, dlhšia životnosť a viac funkcií. Toto všetko vám môžu priniesť solárne sprchy, ktoré si viete zaobstarať za viac ako 100 eur. Samozrejmosťou tu je zmiešavacia batéria a kohútik vo výške kolien na komfortné umývanie nôh pred vstupom do bazéna. Určite nebude chýbať ani sprchovacia hlavica, ktorú je možné nastaviť výškovo. Tešiť sa môžete na kvalitnejšie materiály a takáto sprcha vám bude verne slúžiť veľa sezón.

Cena nad 300 eur

Pre najnáročnejších spotrebiteľov, ktorí hľadajú najvyššiu mieru komfortu, možno odporučiť tie najdrahšie solárne sprchy. Najčastejšie ide o pevné sprchy, ktoré vám poskytnú dostatok pohodlia, porovnateľný so sprchovaním sa v kúpeľni. Okrem toho sú na ich výrobu použité najlepšie materiály, akým je napríklad hliník. Tešiť sa preto môžete na dlhú životnosť, ktorá bude dlhšia, než u lacnejších modelov solárnych spŕch. Cena sa odzrkadľuje aj v dizajne. Ten býva elegantný a dobre sa ukáže v akomkoľvek prostredí. Pokojne ju môže využívať aj viac ľudí. Všetci sa pohodlne osprchujú vďaka väčším zásobníkom na vodu, ktorými tieto sprchy disponujú.

Použité zdroje

https://www.hornbach.sk/cms/sk/sk/navody/zahrada_a_pestovanie/bazeny/vyber_zahradnej_sprchy/6_najcastejsich_otazok_pri_vybere_zahradnej_sprchy.html 

https://solarmonsters.com/product-reviews/solar-camp-shower-reviews/best-solar-camp-showers/ 

http://www.inyopools.com/HowToPage/how_to_select_the_proper_solar_shower.aspx 

Najpredávanejšie solárne a bazénové sprchy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (23 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár