Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie elektrické krby – tipy a rady 2024

25. 2. 2023 Aktualizované

Horiaci oheň má svoje nezameniteľné čaro a atmosféru. Čo by ste povedali na možnosť vytvorenia tejto atmosféry bez popolu, dymu, zásob paliva a pokojne aj v paneláku? Elektrické krby s zariadenia, ktoré vám to umožní.

Produktová ponuka elektrických krbov sa neustále rozširuje a rastie spolu s dopytom. Výsledkom je pestrá ponuka zariadení, ktorá sa môže pre nováčika v obore javiť ako mätúca. Nezúfajte však, pripravili sme si pre vás tento článok, v ktorom sa dozviete všetky potrebné informácie. Nezabudli sme ani na výber troch najlepších modelov, aby sme vám výber toho správneho elektrického krbu ešte väčšmi uľahčili. Na prvé miesto nášho výberu sme zvolili elektrický krb Aflamo Unique 107.

Najlepší celkovo

Dizajnový elektrický krb pre náročných ovládaný aj pomocou smart zariadení.

Najlepší pomer cena/kvalita

Diaľkovo ovládaný nástenný elektrický krb v luxusnom dizajne s LED podsvietením.

Najlepší lacný

Výkonný elektrický krb s 2 stupňami ohrevu vhodný na príležitostné používanie.

Najlepšie elektrické krby

Recenzia: Aflamo Unique 107 – krásny dizajnový krb do obývačky

Elektrický krb Aflamo Unique 107 Pre náročných

Typ: závesný | Rozmery: 107 × 43 × 20 cm | Maximálny výkon: 1 500 W | Hmotnosť: 37 kg | Približná cena: 850 €

Klady
 • Moderný dizajn zabudovateľného krbu
 • 10 odtieňov podsvietenia, 6 farieb plameňa a 3 stupne intenzity
 • Dekoratívne podsvietenie nezávislé od kúrenia
 • Senzor otvoreného okna a bezpečnostná poistka
 • Dostupné mobilné aplikácie
Zápory
 • Vyššia cena

Ak je večerný relax to, na čom si zakladáte, odporúčame elektrický krb Alfamo Unique, ktorý vám spríjemní oddych aj počas horúcich mesiacov. Jednou z jeho predností je možnosť svetelnej vizualizácie bez ohrevu. K dispozícii máte potom 10 farieb podsvietenia kryštálov a polienok, 6 farieb plameňa a 3 úrovne. Plameň nezávislý od kúrenia vám umožní využívať krb po celý rok.

Zabudovateľný elektrický krb na stenu môžete umiestniť na 3 spôsoby: viditeľné ostanú 3 sklenené strany – predná a 2 bočné, viditeľné ostanú iba 2 sklenené strany alebo, nakoniec, môžete ho zabudovať do výklenku tak, že viditeľná ostane iba predná strana. Ak využijete primárnu funkciu krbu a zvolíte si ho za výhrevné teleso, pomocou termostatu viete dosiahnuť a udržiavať v miestnosti teplotu v rozmedzí 18 – 30 ° C.

Elektrický krb do obývačky Alfamo Unique strategicky sleduje vašu spotrebu energie. Senzor otvoreného okna vypne kúrenie, keď zistí náhly pokles teploty v miestnosti. Nechýba ani časovač spánku a bezpečnostná poistka, ktorá vypne kúrenie, keď je výstup horúceho vzduchu zablokovaný. Krb sa ovláda diaľkovým ovládaním, k dispozícii sú samozrejmé aj mobilné aplikácie. Krb je dostupný v rôznych veľkostiach od 107 do 254 cm.

Recenzia Klarstein Lausanne – elektrický krb na stenu

elektricky krb Lausanne Zlatý stred

Typ: nástenný | Rozmery: 88 × 56 × 14 cm | Maximálny výkon: 1 000 / 2 000 W | Hmotnosť: 16 kg | Približná cena: 190 €

Klady
 • Krb s extra moderným dizajnom
 • Ovládaný diaľkovo
 • LED podsvietenie až v 7 farbách
 • Týždenný časovač
 • Kvalita od nemeckého výrobcu
Zápory
 • Vyššia cena
 • Slabšie žiarenie
 • Slabšia odozva diaľkového ovládača

Elektrický krb Klarstein Lausanne je krb v modernom dizajne. Využíva najmodernejšie technológie, aby ste si večer čo večer mohli užívať relax pri ohni, ktorý vyzerá veľmi realisticky.

Špičkové technológie sú ukryté za sklom s lesklou povrchovou úpravou. Moderný elektrický krb ovládate pomocou diaľkového ovládača, ktorý má však dlhšiu odozvu, ako by sme pri krbe takejto triedy čakali. Nastavte si intenzitu jasu, zapnite LED osvetlenie, ktoré podsvieti samotný krb a vytvorí okolo neho príjemnú žiaru. K dispozícií je až 7 farieb. Ovládane je možné aj pomocou spínačov, ktoré sa nachádzajú v hornej časti zariadenia.

Teplovzdušný ventilátor s dvojstupňovým nastavením s výkonom 1 000 W alebo 2 000 W dopomôže k vyhriatiu miestnosti. Elektrický krb Klarstein Lausanne disponuje týždenným časovačom. Funkcia adaptívneho spustenia reguluje intenzitu vykurovania v závislosti od nastavenej teploty a reálnej teploty v miestnosti.

Tomuto nástennému krbu do bytu od nemeckého výrobcu nie je čo vytknúť.

Recenzia HOME FKK 15 – malý elektrický kozub

elektricky krb HOME FKK 15 Lacný základ

Typ: stojaci| Rozmery: 39,5 x 56,5 x 23 cm | Maximálny výkon: 1 000 / 2 000 W | Hmotnosť: 5,2 kg | Približná cena: 65 €

Klady
 • Nízka cena
 • Nižšia hmotnosť
 • Rustikálny dizajn
 • Efekt ohňa aj bez vyhrievania
 • Poistka proti prehriatiu
Zápory
 • Menej kvalitné materiály
 • Plastové nožičky
 • Dvierka sa nedajú otvárať
 • Krb nedokáže miestnosť dostatočne osvetliť
 • Skôr na príležitostné používanie

Elektrický krb HOME FKK 15 má neprehliadnuteľný rustikálny vidiecky dizajn a patrí medzi elektrické krby volne stojace. Pekne sa ukáže na chalupe alebo chate, no hodí sa aj do domácnosti zariadenej v industriálnom štýle, kde prevládajú surové materiály a kov.

Krb HOME FKK 15 stojí na pekne tvarovaných nôžkach, ktoré sú však vyrobené z plastu, čo naozaj neznie ako záruka dlhej životnosti. Sklenené dvierka sú iba dizajnový prvok, nedajú sa otvárať.

Dvojstupňové ohrievanie nastavíte pomocou spínačov. Na nastavenie stálej teploty v miestnosti slúži zas termostat, ktorý sa nachádza na bočnej strane krbu. Užívajte si realistický oheň aj počas horúcich letných večerov, oheň môže plápolať v krbe bez toho, aby bolo zapnuté vyhrievanie. Svetlené efekty sú uveriteľné, no sálajúce svetlo nie je dostatočne silné, aby dokázalo miestnosť osvetliť. Krb disponuje poistkou proti prehriatiu. Keď vzduch v miestnosti dosiahne nastavenú teplotu, vyhrievacie teleso sa prepne do úsporného režimu.

Lacný základ, ktorý dokáže vykúriť dobre izolovanú miestnosť, no skôr je určený na príležitostné používanie.

Porovnanie elektrických krbov

V nasledujúcej porovnávacej tabuľke sme okrem vyššie spomenutých elektrických krbov pridali aj ďalšie tri alternatívy, ktoré určite stoja za zváženie.

Alfamo Unique Klarstein Lausanne HOME FKK 15 Klarstein Lausanne biely Klarstein St. Moritz Klarstein Brixen
Elektrický krb Aflamo Unique 107 Pre náročných Lausanne - elektrické krby Zlatý stred elektricky krb HOME FKK 15 Lacný základ Klarstein Lausanne - elektrické krby Klarstein St. Moritz Klarstein Brixen
Hodnotenie
Heureka
92 % 95 %
Približná cena 850 € 190 € 65 € 215 € 130 € 215 €
Typ Závesný Nástenný Stojaci Nástenný Voľne stojaci Voľne stojaci
Rozmery 107 × 43 × 20 cm 88 x 56 x 14 cm 39,5 x 56,5 x 23 cm 88 × 57 × 14 cm 38 × 54 × 26 cm 110 × 70,5 × 35,5 cm
Maximálny výkon 1 500 W 1 000 / 2 000 W 1 000 / 2 000 W 2000 W 1800 W 2000 W
Hmotnosť 37 kg  16 kg 5,2 kg 18,7 kg 14 kg 14,7 kg
Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena

Najpredávanejšie krby podľa Heureky

Ako vybrať elektrický krb

Túto časť textu sme si pre vás pripravili, aby sme vám pomohli vybrať si elektrický krb presne podľa vašich očakávaní. Prinášame vám prehľad najdôležitejších vlastností a parametrov, ktoré by ste pri výbere mali zobrať do úvahy.

Účel elektrického krbu

Hneď na úvod by bolo vhodné povedať si nejaké informácie o účele, pre ktorý si ľudia elektrické krby zaobstarávajú. Tento typ krbov plní v domácnosti prioritne dve funkcie:

 • Realistické vyobrazenie plameňa
 • Doplnkové vykurovanie

Záleží na osobných preferenciách daného používateľa, ktorú z týchto dvoch funkcií bude považovať za dôležitejšiu.

Realistické vyobrazenie plameňa

Elektrické krby dokážu simulovať efekty horiaceho plameňa v rôznych stupňoch realistickosti. To, či elektrický krb zvládne vernú reprodukciu tancujúceho plameňa, alebo len slabšiu napodobeninu, z veľkej časti závisí od ceny. Drahšie a kvalitnejšie krby dokážu zobraziť plameň v omnoho vernejšej podobe, než zariadenia z lacnejších cenových kategórií. Ak patríte medzi používateľov, ktorí si chcú zaobstarať elektrický krb najmä kvôli imitácii plameňa, odporúčame vám výrobcov Klarstein a Dimplex. Na základe recenzií bežných užívateľov aj odborníkov sa tieto dve značky držia na vrchole, čo sa realistickosti plameňa týka.

Za úplný vrchol v technológiách vizuálne imitujúcich plameň sa považuje tzv. 3D efekt. S touto technológiou dokáže elektrický krb vytvoriť ilúziu ohňa, ktorá sa veľmi približuje realite.

Okrem vyobrazenia plameňa dokážu elektrické krby vytvárať aj ďalšie typy osvetlenia. Niektoré modely zvládnu osvetliť aj pozadie, boky krbu. Taktiež je možné pustiť si na niektorých krboch rôzne svetelné efekty.

Doplnkové vykurovanie

Elektrický krb môže byť tiež výborným zariadením na doplnkové vykurovanie priestorov. Spôsob vykurovania sa líši a preto rozdeľujeme elektrické krby na dve základné skupiny. Prvou sú elektrické kozuby s teplovzdušnou ventiláciou. Tento typ je vhodnejší ako doplnkový zdroj vykurovania pre menšie priestory.

Ak chcete dopomôcť k teplejšiemu ovzdušiu vo väčších priestoroch, siahnite radšej po infračervenom elektrickom krbe. Elektrické krby produkujúce infračervené žiarenie dokážu vykúriť aj priestory s plochou takmer 100 m2.

Elektricky krb 4

Umiestnenie elektrického krbu

Podobne, ako to fungovalo v prípade biokrbov (o ktorých sme taktiež napísali článok), aj elektrické krby sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Vo všeobecnosti môžeme elektrické krby rozdeliť na:

Voľne stojace elektrické krby

Názov hovorí za všetko. Tieto elektrické krby je možné položiť na ľubovoľné miesto. Výhodou je ich prenosnosť spojená s kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou.

Nástenné elektrické krby

Tento typ krbov je určený na zavesenie na stenu. Výhodou je šetrenie miesta a zaujímavý vzhľad.

Vstavané/zabudované elektrické krby

Krby určené na zabudovanie do steny sú veľmi obľúbené. Vzhľadom pripomínajú klasické krby.

Elektrická krbová vložka

Ako už názov napovedá, ide o elektrickú krbovú vložku.

Rozmery elektrických krbov

Rozmery sú veľmi širokou témou. Vo všeobecnosti však možno povedať, že voľne stojace elektrické krby mávajú menšie rozmery a aj hmotnosť, ako modely určené na vstavanie a zabudovanie. Elektrické krby na stenu sa v tomto ohľade pohybujú v pomyselnom strede.

Dizajnové prevedenie

Elektrický krb je zariadením s potenciálom úplne zmeniť výzor interiéru. Pri výbere vhodného modelu je preto kľúčové vybrať ho tak, aby zapadal do celkového štýlu miestnosti. Našťastie je ponuka rôznych modelov tak pestrá a bohatá, že nie je problém nájsť elektrický krb s vhodným dizajnom. K dispozícii je naozaj čokoľvek, nástennými krbmi s čistým, elegantným spracovaním počnúc a končiac samostatne stojacimi modelmi v pestrom vidieckom štýle.

Hlavu v smútku nemusia mať ani priaznivci minimalistického dizajnu. Čaká na nich totiž široká ponuka elektrických krbov v modernom dizajnovom štýle, kde dominujú strohé línie a použitie nereze. Iste, minimalizmus nie je pre každého. Ak aj vy oceňujete skôr prepracované dekoratívne prvky, vyberajte spomedzi tradičných kúskov inšpirovaných rustikálnym štýlom.

Výkon vykurovania

Tento parameter je dôležitý, ak si chcete zaobstarať elektrický krb, na ktorý sa bude nielen dobre pozerať, ale bude nápomocný aj pri vykurovaní priestoru. Výkon a ohrev rôznych modelov sa líši, no vo všeobecnosti sa pohybuje niekde medzi 700 W až 2 000 W. Samozrejmosťou býva, pri väčšine elektrických krbov aj možnosť regulácie výkonu. Aktuálny výkon sa tak dá jednoducho prispôsobiť potrebám v danej chvíli.

Treba poznamenať, že drvivá väčšina elektrických krbov (z vyššie spomenutej cenovej hladiny) sa hodí ako doplnkový zdroj tepla len pre priestory približne do 20 m2. Sú preto vhodné predovšetkým do menších miestností a kancelárií. V prípade, že hľadáte elektrický krb do väčšieho priestoru, budete musieť nájsť model s podstatne vyšším výkonom. V opačnom prípade pôjde len o pekný doplnok do interiéru, ktorého úžitková hodnota nebude na vysokej úrovni.

Elektricky krb

Užitočné funkcie elektrických krbov

Žijeme v modernej dobe a dotyk moderných technológií neminul ani elektrické krby. Moderné modely zariadení v tomto segmente naberajú na sofistikovanosti a stávajú sa čoraz viac prepracovanými. V texte nižšie vám prinášame niekoľko zaujímavých a užitočných vlastností, ktoré pri elektrickom krbe ocení každý používateľ.

 • Samostatné osvetlenie – mnohokrát človek pocíti túžbu vytvoriť jedinečnú atmosféru horiaceho ohňa, no nechce vyhrievanie. V takomto prípade ponúkajú elektrické krby vizuálnu simuláciu ohňa bez ohrievania. Aj keď chcete elektro krb predovšetkým na doplnkové vykurovanie, túto funkciu určite oceníte v letných mesiacoch. Tešiť sa z romanticky pôsobiaceho plameňa, bez nežiaduceho zvyšovania teploty v miestnosti, príde veľmi vhod.
 • Termostat – aby bolo vykurovanie elektrickým krbom komfortné a účinné, nezaobídete sa bez termostatu. Toto zariadenie umožní prispôsobovať vykurovací výkon tak, aby bola teplota v miestnosti na požadovanej úrovni. Dovolíme si tvrdiť, že ide o pomerne esenciálnu súčasť elektro krbu, ktorú by ste si mali dopriať.
 • Nastavenie vlastností „ohňa“ – príliš mihajúce sa plamene môžu pre niektorých jedincov pôsobiť hekticky. Ide o vec vkusu, každý v tomto ohľade preferuje niečo iné. Výrobcovia elektrických krbov to veľmi dobre vedia a preto sú niektoré modely vybavené možnosťou prispôsobenia vlastností plameňa. Táto funkcia prinesie krbu príjemnú dávku flexibility. Ak je ňou váš elektro krb vybavený, nič vám nestojí v ceste prispôsobiť si plameň presne podľa svojej aktuálnej nálade.
 • Pokročilé možnosti ovládania – väčšina modelov elektrických krbov ponúka možnosť ovládania pomocou diaľkového ovládania. V niektorých prípadoch je k dispozícii aj šikovný ovládací panel. Vo všeobecnosti je ovládanie krbov tohto typu veľmi jednoduché a intuitívne. Aj človek, ktorý si s technikou veľmi nerozumie, bude schopný bez problémov nastaviť požadovanú teplotu, osvetlenie a vlastnosti ohňa.
 • Časovač – jeho užitočnosť spočíva v tom, že umožňuje nastaviť dĺžku prevádzky krbu.
 • Jas a osvetlenie – vyššie v texte sme spomenuli, že okrem imitácie plameňa zvládnu elektrické krby aj ďalšie formy osvetlenia a svetelných efektov. Táto funkcia sa môže hodiť v rôznych situáciách. Zabudnúť by sme nemali ani na nastavenie jasu. Za denného svetla budete potrebovať vyššie hodnoty jasu, než v noci. Možnosť nastaviť jas je teda veľmi vítaná.

Bezpečnosť pri používaní

Pri používaní elektrického krbu sa nemusíte báť, že by ste sa vystavovali nejakému riziku. Vo všeobecnosti ide o veľmi bezpečný typ elektrického ohrievača. Aj napriek tomu existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali z hľadiska bezpečnosti vziať do úvahy.

Cool-to-touch

Hneď na začiatok uvádzame túto funkciu, ktorú nájdeme vo výbave mnohých elektrických krbov. Je úplnou nutnosťou v domácnostiach s malými deťmi a domácimi miláčikmi. Cool-to-touch funkcia vás uchráni pred popálením, spôsobeným dotykom s rozpáleným povrchom krbu. Ide o základnú funkciu z hľadiska bezpečnosti.

Ochrana pred prehrievaním

Ďalšia základná funkcia, ktorou by elektrické krby mali disponovať pre dodržanie bezpečnostných štandardov. Ako už názov napovedá, ide o funkciu, ktorá zabráni potenciálne nebezpečnému prehriatiu elektrického krbu.

Niekoľko výhod používania elektrického krbu

Technické záležitosti a parametre, ktoré by ste pri výbere elektrického krbu mali brať do úvahy, máme za sebou. Venujeme preto časť textu aj niekoľkým výhodám, pre ktoré sa oplatí si krb na elektrinu zaobstarať.

Elektrický krb neprodukuje žiaden dym ani nečistoty

Všetci vieme, že spaľovaním dreva vznikajú rôzne výpary a potenciálne škodlivé látky. Dokonca aj biokrby, produkujú oxid uhličitý a pri ich prevádzke je potrebné dostatočne často vetrať. Elektrické krby naproti tomu neprodukujú žiaden dym ani nečistoty. Nepredstavujú preto žiadne ohrozenie vášho zdravia a ani nevytvárajú nutnosť náročnej údržby. Pre moderný byt alebo dom sú tak optimálnym riešením.

Energetická úspornosť

Elektrické krby môžu predstavovať efektívne a energeticky výhodné vykurovanie priestorov. Predovšetkým máme na mysli menšie miestnosti. Dokonca aj v porovnaní s klasickými krbmi je nástup tepla generovaného elektrokrbom rýchlejší. Faktom je, že takmer 90% tepla vytvoreného pri spaľovaní je odvádzané komínom a prakticky vyjde navnivoč. V prípade elektro krbov je energia efektívne využívaná priamo na ohrievanie vzduchu a neplytvá sa ňou.

Elektrické krby

Životnosť elektrického krbu

Ako dlho vydržia LED žiarovky v elektrickom krbe? Možno viete, že LED technológia je nielen úsporná, ale tiež sa vyznačuje dlhou životnosťou. Priemerne tak dokážu svietiť približne 50 000 hodín. Ekologicky zmýšľajúcich ľudí určite poteší fakt, že v LED žiarovkách nenájdeme žiadnu ortuť. Nezaťažujú preto prostredie tak, ako niektoré iné typy svietidiel.

Z hľadiska životnosti nás nezaujíma len životnosť samotných svietidiel, ale aj krbu ako celku. Aj v tomto ohľade sú na tom tieto zariadenia veľmi dobre. Keďže v nich neprebieha spaľovanie, nie je ich potrebné čistiť a nemajú tendenciu ku korózii a hrdzaveniu. Aj po mnohých rokoch používania bude elektrický krb stále vyzerať ako nový.

Atmosféra horiaceho ohňa pre každého

Príjemná atmosféra, ktorú vytvára horiaci oheň, nemusí byť len pre majiteľov domov. S elektrickým kozubom sa môžete tešiť prakticky kdekoľvek, kde nájdete pripojenie na elektrickú sieť. Odpadá vám tak nutnosť odvádzania spalín, dopĺňania paliva a náročnej údržby, ktorú so sebou krby na palivo nesú. Niekedy sa im preto hovorí aj falošné krby. Elektrické krby sú tak ideálnym riešením do bytu.

Náš tip

Pozrite si zaujímavé video o elektrickom krbe, ktoré Vás určite inšpiruje ku kúpe tohto doplnku do domácnosti.

Kde kúpiť elektrický krb

Vo finálnej fáze výberu elektrického krbu budete stáť pred voľbou konkrétneho obchodu, kde budete chcieť nakupovať. Táto voľba je mnohokrát rovnako dôležitá, ako samotný výber vhodného modelu elektrického krbu.

Ak nepatríte k ľuďom, ktorí preferujú nákup v kamennej predajni, potom bude vašou voľbou eshop. Aby ste sa pri voľbe vhodného eshopu takpovediac nepopálili, je najlepším riešením web Heureka. Nájdete tu totiž transparentné a prehľadné recenzie používateľov na každý uvedený eshop. Vybrať si tak viete nielen podľa najvýhodnejšej ceny, čo je samo o sebe skvelá možnosť, ale aj z hľadiska najspoľahlivejšieho predajcu. Navyše si tu viete jednoducho nájsť aj recenzie na konkrétny produkt. Všetko veľmi pekne a prehľadne. Za nás je preto najlepšou odpoveďou na otázku kde nakupovať web Heureka.

Niektorí zákazníci nechcú byť postavení pred voľbu eshopu a chcú len rovno nakúpiť. Pre takýchto používateľov je ako stvorená Alza. Tento obchodný kolos, ktorý sa k nám často prihovára prostredníctvom zeleného mužíka v reklamách, je jednoducho stávkou na istotu. Kvalita produktov aj služieb pre zákazníka je tu na vysokej úrovni. Stačí si len vybrať elektrický krb, ktorý vás nadchol a rovno ho aj kúpiť. Výhodou Alzy je okrem iného veľmi rýchle dodanie objednávky ku vám domov.

Sekcia o tom, kde kúpiť elektrický krb by nebola úplná, keby sme nespomenuli tiež Bazoš. Tento web určite každý z vás dobre pozná. Veď ide o najväčší internetový bazár na Slovensku. Dajú sa tu výhodne kúpiť aj elektrické krby. Pri nákupe z bazáru a používaného tovaru vo všeobecnosti, je však potrebná zvýšená opatrnosť. Strácate nárok na záruku a nikdy neviete, ako sa k danému tovaru jeho predošlý majiteľ správal. Niekedy to nie je možné uhádnuť len podľa výzoru veci a na odhalenie nedostatkov je potrebný čas. Výhodou nákupu používaných elektrických krbov je ich nízka cena.

Najlepšie značky elektrických krbov

Neviete si dať rady so značkami elektrických krbov? Našim odporúčaním je vybrať si také, ktoré sa tešia najvyššej popularite medzi spotrebiteľmi. Dá sa u nich totiž predpokladať najlepšia kvalita a servis. V rámci elektrických krbov ide o značky Klarstein, G21 a Ardes.

Elektrické krby Klarstein

Spoločnosť Klarstein sa zaoberá výrobou rôznych elektrických spotrebičov, mixérmi a odšťavovačmi počnúc a elektrickými krbmi končiac. Väčšina ľudí značku pozná len v kontexte kuchynských spotrebičov, čo je chyba. Klarstein totiž produkuje aj prvotriedne elektrické krby, ktoré okrem funkčných vlastností zaujmú svojim elegantným a moderným vzhľadom.

Klarstein logo - elektrické krby

Elektrické krby G21

Podobne ako Klarstein, aj značka G21 sa do povedomia nakupujúcej verejnosti dostala vďaka výrobe kvalitných kuchynských spotrebičov. Vysokej obľube sa tešia najmä sušičky, mixéry a odšťavovače tejto značky. Pravdou však je, že v ponuke firmy nájdeme aj kvalitou a spracovaním veľmi vyspelé elektrické krby s príjemným dizajnom.

G21 logo - elektrické krby

Elektrické krby Ardes

Ardes je talianskym výrobcom elektrických spotrebičov do domácnosti. Značka sa opiera o vysokú kvalitu a skúsenosti, ktoré získala za viac ako 50 rokov pôsobenia na európskom trhu. Mottom spoločnosti je zlepšiť kvalitu života pomocou jednoduchých a šikovných výrobkov. Môžeme povedať, že sa jej to aj naozaj darí. Vidieť to aj na elektrických krboch a elektrických kachliach, ktoré produkuje.

Ardes logo - elektrické krby

Cenové kategórie

Aj u elektro krbov nájdeme mnoho rozdielov. Výsledkom sú aj rozdielne ceny. Aby sme vám lepšie priblížili, čo od jednotlivých cenových kategórií môžete očakávať, pripravili sme pre vás nasledujúci text. Nájdete v ňom charakteristiky elektrických krbov nachádzajúcich sa v konkrétnych cenových reláciách.

Elektrické krby do 100 eur

Tu nájdeme najzákladnejšie modely elektrických krbov. Najčastejšie ide o zariadenia s kompaktnými rozmermi a nižšou hmotnosťou. Čo sa prevedenia týka, k dispozícii sú nástenné i voľne stojace modely. V tejto cene musíme rátať s tým, že efekt ohňa nebude celkom dokonalý a realistický. Na vytvorenie atmosféry a mierne oživenie interiéru však elektrické krby do 100 eur celkom postačia.

Elektrické krby od 100 do 200 eur

V tejto kategórii sa dostávame k prístrojom s najlepším pomerom kvality a ceny. Tieto elektrické krby vedia zaujať aj dizajnom. Zlepšuje sa tu oproti predošlej kategórii aj kvalita zobrazovaného plameňa, výkon vykurovania a tiež celková kvalita použitých materiálov a spracovania.

Elektrické krby od 200 do 400 eur

Ak ste náročným používateľom, bude pre vás vhodná skôr táto kategória, v ktorej už nájdeme naozaj kvalitné modely. Kvalita zobrazovaného plameňa je na veľmi dobrej úrovni a celkovo sú tieto krby veľmi dobre spracované. Táto cenová kategória sa teší veľmi vysokej obľube, pretože ponúka výborný pomer kvality a ceny.

Elektrické krby nad 400 eur

Ak hľadáte elektrický krb, ktorý bude takmer na nerozoznanie od klasického krbu, potom vám bude skvelou voľbou zariadenie s cenovkou presahujúcou 400 eur. Áno, ide o poriadny balík peňazí, no elektrické krby v tejto cene už dokážu zobrazovať oheň v najvyššej kvalite a cudzí im nie je ani 3D efekt ohňa. Kvalita použitých materiálov je špičková a dizajnové prevedenie pôsobí naozaj luxusne. Jednoducho jasná voľba pre tých najnáročnejších.

Použité zdroje:

https://modernekrby.sk/ako-si-vybrat-elektricky-krb/
https://elektrickekrby.sk/ako-vybrat-elektricky-krb
https://www.pece-krb-krby.sk/referencie/ako-vybrat-krb

Najpredávanejšie krby podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (20 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár