Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšia krabičková diéta – recenzie a porovnanie 2024

Zdravie každého z nás má základ v strave, ktorú denne prijímame. Zmena diéty je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako si zlepšiť zdravie, schudnúť a pod. Väčšinu ľudí však odrádza nutnosť varenia a prípravy jedla. Práve preto je na trhu aj tzv. krabičková diéta. Vďaka krabičkám už nemusíte strácať čas dlhou prípravou jedla ani jeho výberom.

Víťaz testu

Najlepšia krabičková diéta s pestrou ponukou jedál a vysokou kvalitou potravín.

Skvelá alternatíva

Kvalitná krabičková diéta s fantastickou kvalitou jedla.

Ďalšia alternatíva

Ďalšia výborná alternatíva. Krabičková diéta s veľkým výberom programov a jedál.

Žijeme v hektickom svete. Času máme čoraz menej a každodenná príprava jedla nás o neho môže ešte viac pripravovať. Zaujímavým a pohodlným riešením je kúpa krabičkovej diéty.

Krobičková diéta – porovnanie

Zdravé stravovanie Easy Diet Vitabox Pohodlná diéta Z krabičky
Zdravé Stravovanie krabičková diéta Easy diet krabičková diéta Vita box krabičková diéta Krabičková Pohodlná diéta Z krabičky diéta
Celkové hodnotenie 9,5

Recenzia

9

Recenzia

8,5

Recenzia

8

Recenzia

8,5

Recenzia

Cena za menu od 20,11 € od 17,90 € od 17,90 € od 16,50 € od 17,46 €
Cena za mesiac (20 dní) od 400 € od 350 € od 358 € od 330 € od 350 €
Počet jedál v menu 5 5 5 5 5
Cena dopravy zdarma zdarma od 0,10 € zdarma zdarma
Stravovacie programy 12 12 10 10 11
Počet kalórií (kJ) 5 000, 6 000, 7 000, 8 000, 9 000, 10 000 4 500, 5 500, 6 500, 7 500 3 000, 5 000, 8 000 5 000, 7 000, 10 000, 12 000 6 000, 7 000, 8 000, 9 000, 10 000
Detox program
Sacharidové vlny × × × × ×
Low carb
Menu pre diabetikov ×
Vegetariánske menu
Vegánske menu × ×
Bezlepková strava × ×
Bezlaktózová strava × × ×
Strava pre športovcov
Strava na chudnutie
Nutričné poradenstvo
Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať Vyskúšať

Najlepšie krabičkové diéty

Krabičková diéta: Zdravé stravovanie – víťaz nášho testovania

Zdravé stravovanie logo

Klady
 • Vysoká kvalita potravín
 • Veľký výber rôznych programov
 • Zdravé jedlo
 • Nutričné poradenstvo
 • Doprava je zdarma
Zápory
 • Rozvoz nie je na celom území SR

Na vrchol nášho rebríčka najlepších krabičkových diét sme umiestnili Zdravé stravovanie. Táto firma ponúka veľký výber rôznych stravovacích programov. Navyše majú jedlá rozumnú cenu a kvalita použitých potravín je vysoká. Jedlá sú pripravované zdravým spôsobom.

Pri tejto krabičkovej diéte si môžete vybrať spomedzi 14 rôznych programov. Či už chcete schudnúť, alebo nabrať hmotnosť, nájdete program pre seba. Okrem toho sú tu aj programy pre ľudí s potravinovými alergiami, diabetikov, tehotné ženy, športovcov a vegetariánov.

Keď sa chcete uistiť, aby bola vaša diéta čo najefektívnejšia, môžete kontaktovať nutričných odborníkov. Títo odborníci stoja za pestrým a vyváženým jedálničkom, ktorý firma ponúka prostredníctvom svojej krabičkovej diéty.

Krabičková diéta Zdravé stravovanie má celkom slušné pokrytie. Spoločnosť robí rozvoz po celom slovensku okrem Banskobystrického a košického kraja. Prešovský a Nitriansky kraj je pokrytý len čiastočne.

Krabičková diéta: Easy Diet

Easydiet krabičková diéta

Klady
 • Vysoká kvalita potravín
 • Veľa rôznych programov
 • Zdravá príprava jedla
 • Účinné detox diéty
 • Nutričné poradenstvo
 • Doprava je zdarma
Zápory
 • Rozvoz len v niekoľkých mestách

S krabičkovou diétou Easydiet vám odpadnú všetky starosti s nakupovaním a prípravou jedla. Zakúpením jedného z 15 stravovacích programov zaistíte, že vaše stravovanie bude zdravé a pomôže vám dosiahnuť vaše fitness ciele.

Easydiet je skvelou voľbou pre ľudí trpiacich diabetom a celiakiou. Starostlivo vybudované programy pre týchto ľudí zaručia, že jedlo bude zdravé a chutné. Veľký dôraz kladie Easydiet na detox. V ponuke má hneď niekoľko detox programov vrátane džúsového detoxu.

Bez ohľadu na to, aký program si vyberiete, všetky diéty sú založené na jednoduchých a účinných princípoch pestrého a zdravého stravovania. Kontaktovať môžete aj odborníka na stravovanie, ktorý vám pomôže nastaviť si diétu tak, aby bola bezpečná a účinná.

Krabičková diéta: Vitabox

Vitabox Logo

Klady
 • Výborná kvalita jedla
 • Rozumná cena
 • Výživový poradca
 • Vernostný program
Zápory
 • Chýbajú jedlá pre ľudí s alergiami na potraviny
 • Za rozvoz sa platí
 • Rozvoz len v niekoľkých mestách

Dobrou alternatívou je aj krabičková diéta Vitabox. Ide o kvalitnú krabičkovú diétu, ktorá existuje v niekoľkých podobách/programoch. Zákazník si má z čoho vyberať a môže si nakombinovať menu presne podľa svojich požiadaviek. Dokopy je programov síce 17, no celodenných je len 5.

Okrem bežných programov ponúka Vitabox aj detoxikačný program. S výberom správneho programu vám môže bezplatne pomôcť aj výživový poradca. Za ďalšie individuálne konzultácie si budete musieť priplatiť. Výhodou Vitabox je aj rozumná cena za jedlo.

Nevýhodu vidíme v menšom výbere rôznych diétnych programov. Najmä ľudia s potravinovými alergiami budú mať s výberom ťažkosti. Rozvoz jedla je obmedzený a firma nemá pokrytie po celej republike.

Krabičková diéta: Pohodlná diéta

Pohodlná diéta Logo

Klady
 • Chutné jedlá
 • Dostatočný výber programov
 • Dovoz jedla zdarma
Zápory
 • Bez programu pre vegánov
 • Rozvoz len v rámci Bratislavy

Pohodlná diéta je klasickou krabičkovou diétou. Pomocou tejto diéty sa vám podarí ľahšie dosiahnuť svoje fitness ciele. Pohodlná diéta ponúka záujemcom viacero programov. Väčšina ľudí siaha po krabičkových diétach s vidinou úbytku hmotnosti. Práve pre týchto ľudí odporúčame redukčnú diétu. Tá je nastavená veľmi dobre a pomôže chudnúť bez hladovania. Aktívni ľudia a športovci určite uvítajú program AktivŠport.

Aj ľudia trpiaci cukrovkou si v Pohodlnej diéte nájdu program pre seba. Nazýva sa Dia diéta a namiesto cukru je v jedlách používaná stévia. Ľudia alergickí na mlieko určite uvítajú bezlaktózovú diétu a nepriatelia mäsových pokrmov zase vegetariánsku. Nechýba však ani bezlepková diéta. Program pre vegánov by ste však hľadali márne.

Čo sa rozvozu týka, je zdarma. Má to však jeden háčik. Jedlo od Pohodlnej diéty si môžu vychutnať len obyvatelia hlavného mesta. Okrem Bratislavy sa robí rozvoz len jej blízkeho okolia.

Ako vybrať krabičkovú diétu

Krabičková strava je najlepšou voľbou pre časovo vyťažených jedincov, ktorí nechcú riešiť prípravu jedla, no zároveň im záleží na zdraví a chcú sa dobre stravovať. Príprava niekoľkých chodov jedla denne je časovo veľmi náročná. Rovnako náročné býva aj rozhodnutie, čo vlastne jesť, aby to bolo zdravé a zároveň chutné.

Krabičkové diéty celú túto dilemu bravúrne riešia. Jednoducho si vyberiete program alebo menu a zvolíte dni, kedy chcete, aby vám bola krabička so zdravými dobrotami doručená. V jednoduchosti je krása a preto môžeme povedať, že krabičkové diéty sú krásnym vyriešením zdravého stravovania.

Náš tip

Hľadáte vysokoproteínovú diétu, ktorá sa neriadi vopred stanoveným harmonogramom? Pozrite si aj naše porovnanie ketodiét. Zistite napríklad, aká je najlacnejšia keto diéta.

Pre koho sú určené?

Odpoveď je jednoduchá. Pre každého. Ušetria vám čas, námahu a ťažkú hlavu z rozhodovania o správnych ingredienciách. Na druhej strane, ak milujete prípravu jedla a máte vzťah k tráveniu času za sporákom, krabičkové diéty nebudú pre vás. Poďme sa preto pozrieť bližšie, pre koho sú krabičkové diéty primárne určené.

Ústrednou myšlienkou prvých krabičkových diét bolo chudnutie. Ľudia s nadváhou nemuseli riešiť prípravu jedla a stačilo si objednať správnu diétu. Postupne však jedlo v tejto forme našlo cestu aj k športovcom, pracujúcim ľuďom s nedostatkom času a veľmi populárne je aj medzi seniormi.

Krabičkové diéty ponúkajú pestrú a chutnú stravu bez toho, aby ste museli tráviť čas jeho náročnou prípravou. Stali sa tak jasnou voľbou moderných ľudí, ktorí sú časovo vyťažení a na prípravu jedla jednoducho nemajú čas.

najlepšia krabičková diéta_

Kalórie a krabičková diéta

Otázka optimálnej ľudskej stravy je zložitá. Zdá sa, že každý odborník má iné názory, čo zdravé je, čo zase nie. Na jednej strane je vegánska strava, na druhej paleo diéta plná mäsa. Áno, výber stravovania môže byť komplikovaný. Ak sa nechcete do tejto problematiky zavŕtať príliš, stačí, ak budete sledovať kalorickú hodnotu pokrmov.

Kalórie vám dajú lepšiu predstavu o výživnej hodnote jedla. Ak chcete schudnúť, budete chcieť prijímať menšie množstvo kalórií. Naopak, ak chodíte do posilňovne a vašim cieľom je nabrať seriózne svaly, budete chcieť prijať čo najviac kalórií.

Samozrejme, nie je to také jednoduché, no kalórie sú dobrým ukazovateľom. Pri výbere krabičkovej stravy si preto ujasnite, aké sú vaše ciele. Potom si vyberiete príslušnú kalorickú hodnotu diéty.

Odporúčaný denný príjem kalórií je dosť individuálny. Zohráva tu úlohu nielen vek a hmotnosť, no aj pohlavie, výška a aktivita behom dňa. Ako sme už spomenuli, na schudnutie bude vašim cieľom prijímať menej kalórií. Na naberanie svalov zase viac kalórií.

Aby ste mali lepšiu predstavu o tom, aké množstvo kalórií by ste približne mali prijímať, prinášame vám orientačné hodnoty:

Deti – deti potrebujú najmenší príjem kalórií. Vo všeobecnosti sa udáva, že by deti mali prijímať medzi 1 500 až 2 000 kalóriami (6 300 až 8 400 kJ) denne.

Ženy – pre ženy odporúčame približne 1 500 až 2 200 kcal (6 300 až 9 240 kJ) denne. Výška príjmu závisí od množstva pohybovej aktivity. Ženy so sedavým zamestnaním by sa mali uchýliť k spodnej hranici. Aktívne ženy môžu prijímať väčšie množstvo kalórií.

Muži – množstvo prijímaných kalórií u mužov by sa malo pohybovať medzi 1 800 až 2 700 kcal denne. Ide o 7 560 až 11 340 kJ. Podobne ako u žien, konečná výška denného príjmu by mala byť prispôsobená fyzickej aktivite behom dňa. Menej aktívni muži by mali prijať len okolo 1 800 kcal. Muži snažiaci sa o nárast sily a väčšie svaly by mali prijímať aj viac, ako 2 700 kcal.

Chceme zdôrazniť, že vyššie uvedené hodnoty sú len odporúčané a majú slúžiť pre lepšiu orientáciu. Ak chcete rýchlejšie schudnúť, mali by ste prijímať ešte o trochu menej kalórií. Všeobecne sa uvádza, že z priemernej hodnoty by ste mali ubrať ešte 10 až 20 percent. Dbajte však na to, aby bola strava pestrá a plná vitamínov.

Pri naberaní svalov je tiež možné odporúčať vyšší príjem, než je bežne odporúčaná dávka. Niektorí muži, ktorí sa snažia budovať svalstvo prijímajú aj viac, než 3 000 kcal.

Kalórie a kilojouly

Niekedy sa energetická hodnota jedla uvádza v kalóriách (kcal), inde zase v kilojouloch (kJ). Aby ste sa v týchto jednotkách vedeli lepšie orientovať, je dobré, ak si ich viete premeniť.

Je to veľmi jednoduché, 1 kalória (kcal) zodpovedá 4,2 kilojoulom (kJ). Vo všeobecnosti sa však častejšie stretnete s kalóriami, než kilojoulami.

najlepšie krabičkové diéty_

Nutričný poradca

Ako sme naznačili vyššie, otázka správnej stravy môže byť poriadne komplikovaná. Niekedy je preto dobré zveriť sa do rúk nutričného poradcu.

Veľkou výhodou mnohých firiem, ktoré sú zamerané na krabičkové diéty, majú aj vlastných nutričných poradcov. Tí nielen navrhujú jednotlivé programy a menu, no sú k dispozícii aj pre klientov.

Môžete ich kontaktovať a priblížiť im svoj zdravotný stav, svoje ciele a pod. Nutričný poradca vám potom vytvorí jedálniček krabičkovej diéty presne pre vaše potreby a ašpirácie. Pamätajte však na to, že nie každá firma ponúka služby nutričných poradcov zdarma. Niekde je potrebný aj príplatok.

Náš tip

Zoznam potravím, ktoré posilnia vašu imunitu a pomôžu vám schudnúť.

Špeciálne diéty

Rôzni ľudia majú rôzne stravovacie nároky a požiadavky. Firmy zaoberajúce sa krabičkovými diétami na to reagujú rôznymi programami, ktoré ponúkajú. Poďme sa preto pozrieť na tie najčastejšie sa vyskytujúce:

Názov diéty
Low Carb Tento typ diéty sa teší veľmi vysokej obľube. Ide o diétu, pri ktorej sa prijíma len malé množstvo sacharidov. Skvele sa preto hodí na chudnutie a redukciu telesnej hmotnosti. Okrem toho tento typ stravovania má pozitívne účinky aj na krvný tlak. Low Carb diéta je častou voľbou cukrovkárov.
Sacharidové vlny Stravovanie sa týmto spôsobom patrí medzi najkomplikovanejšie. Sacharidové vlny využívajú predovšetkým profesionálni športovci, ktorí potrebujú vyrysovať svaly a znížiť hmotnosť. Princíp spočíva v tom, že jeden deň sacharidy prijímate a jeden zase nie. Nevýhoda sacharidových vĺn spočíva tiež v tom, že môžu mať negatívny vplyv na náladu človeka.
Športová diéta Športovci majú na stravu iné nároky, ako bežní ľudia. Kalorická hodnota musí byť pri športovej diéte vyššia, aby pokryla potreby športovca. Dôležitou časťou športovej diéty je dostatok kvalitných proteínov. Športová diéta nie je len pre športovcov, ale aj pre každého, kto chce nabrať svaly.
Diéta bez cukru Cukor mnoho odborníkov považuje za zlo. Jednoduché cukry v príliš veľkom zastúpení v strave sú zodpovedné za celý rad rôznych zdravotných ťažkostí. Krabičková diéta, ktorá ich neobsahuje je preto vhodná na znižovanie hmotnosti a siahať po nej budú aj diabetici.
Bezlepková diéta Lepok spôsobuje v strave mnohým ľuďom problémy. Krabičková diéta, ktorej jedálniček nahrádza všetky lepok obsahujúce potraviny bezlepkovou alternatívou, sa nazýva bezlepková. V bezlepkovej diéte by ste márne hľadali pšenicu, ovos, jačmeň, žito a pod.
Bezlaktózová diéta Mnoho ľudí neznáša laktózu a nemôže ju zo zdravotných dôvodov konzumovať. Pre každého s laktózovou intoleranciou odporúčame bezlaktózovú diétu. Všetky mliečne výrobky sú v nej nahradené produktmi zo sóje a ryže.
Vegetariánska diéta Mäso je kontroverznou témou v dietologických kruhoch. Mnoho ľudí sa rozhodne prestať ho konzumovať zo zdravotných, alebo etických dôvodov. Náhrada mäsa sa nehľadá ťažko. Rastlinné bielkoviny v podobe sóje a ďalších strukovín ho dokážu bezpečne nahradiť.
Vegánska diéta Na rozdiel od vegetariánskej diéty je tá vegánska úplne oslobodená od živočíšnych produktov. Vo výsledku je tak celý spôsob stravovania postavený na príjme širokého spektra rastlín a rastlinných produktov.

Kto zostavuje diétu?

Firmy ponúkajúce krabičkové diéty majú k dispozícii viacero programov, z ktorých si môžu záujemcovia vybrať. Pri výbere by vás však malo zaujímať aj to, kto vlastne celý program zostavil. Ak má diéta naozaj fungovať, mala by byť zostavená nutričným špecialistom. Všetky nami vybrané krabičkové diéty spĺňajú toto kritérium. Ak by ste si ale chceli vybrať inú, určite si dohľadajte informáciu o tom, kto vlastne pre danú firmu zostavuje programy, diéty a jedálničky.

najlepšie krabičkové diéty__

Kvalita potravín

Zdravá diéta musí pozostávať z kvalitných potravín. Okrem toho hrá dôležitú úlohu aj spôsob prípravy surovín. Najlepšou voľbou sú čerstvé potraviny od lokálnych dodávateľov. Pri výbere krabičkovej diéty môžete zvážiť aj to, či sú v jedlách použité lokálne a čerstvé potraviny.

Príprava jedla je dôležitým bodom. Chceme sa nasýtiť a zároveň mať aj úžasný chuťový zážitok. Aby bola diéta zdravá, nesmie sa pri príprave jedla používať veľa oleja. Vyprážané jedlá by sa mali jesť len sporadicky.

Nami recenzované krabičkové diéty kladú dôraz na kvalitu potravín aj zdravú prípravu. Ponúkajú tak jedlá pripravené na pare alebo ugrilované pokrmy. Jedlá sú ochutené len prírodnými koreniami a soľou.

Pri krabičkových diétach sa určite vyhýbajte takým, ktoré používajú polotovarychemické ochucovadlá. Polotovary sú totiž plné rôznych konzervantov a dochucovadiel.

Kvalitná firma, ktorá ponúka krabičkové diéty, nemá problém s uvedením pôvodu ingrediencií. Rovnako tak by spoločnosť mala byť transparentná a uviesť, ako potraviny skladuje, balí a pod. Aj skladovanie a balenie má totiž vplyv na výslednú chuť pokrmu.

Rozvoz

Obľúbenosť krabičkových diét neustále rastie. Rozširuje sa aj ich dostupnosť naprieč Slovenskom. Stopercentné pokrytie u nás zatiaľ nemáme, no veríme, že postupne sa k nemu dopracujeme. V súčasnosti je na západnom Slovensku na výber hneď niekoľko krabičkových diét. Čím ďalej od hlavného mesta ste, tým menší výber máte. Bohužiaľ, krabičkové diéty nie sú dostupné v každom meste, takže si vždy skontrolujte, či vami vybraná krabičková strava je dodávaná aj do vášho mesta.

Väčšina zákazníkov firiem zaoberajúcich sa krabičkovými diétami používa rozvoz. Krabičkové diéty sa tešia obľube vďaka tomu, že ľuďom uľahčujú život. Čo je jednoduchšie, ako nechať si jedlo priviesť priamo domov? Časy rozvozu sa líšia v závislosti od firmy. Všetky potrebné informácie nájdete na webových stránkach.

Okrem časov sa líši tiež cena za dovoz. Väčšina firiem ponúka zákazníkom dopravu zdarma. Nie všade je to však možné. Niekedy je potrebné použiť prepravnú službu a pod. V takomto prípade si budete musieť za dopravu priplatiť. Zistite si, či vami vybraná krabičková diéta ponúka rozvoz zdarma. Ak nie, budete si musieť cenu dopravy prirátať k nákladom za jedlo a celá krabičková strava sa môže významne predražiť.

Okrem rozvozu ponúkajú niektoré firmy aj osobný odber. Slúžia na to výdajné miesta. Konkrétne informácie o nich nájdete na stránkach každej krabičkovej diéty. Dávajte si však pozor na otváracie doby výdajných miest. Niekedy sú otvorené až do večera, no niekedy nie. Určite si o nich zistite podrobnosti.

najlepšie krabičkové diéty_2

Cena za krabičkovú diétu

Aj z hľadiska cien je medzi krabičkovými diétami poriadna variabilita. Na výslednú cenu má vplyv hneď niekoľko faktorov. Patrí medzi nich celková nutričná hodnota, zloženie jedla, kvalita potravín, spôsob prípravy a pod.

Kameňom úrazu krabičkových diét často býva cena. Menu v cene nad 10 eur sa môže javiť ako drahé. Pravdou však je, že menu krabičkových diét najčastejšie obsahuje 5 jedál a pokrýva kompletné kalorické nároky jedinca. V tomto kontexte to vôbec nie je vysoká cena. Predovšetkým pre ľudí, ktorí žijú sami, môže byť krabičková strava nielen jednoduchým a čas šetriacim, no aj ekonomickým riešením.

Vo všeobecnosti platí, že za redukčnú nízkokalorickú diétu zaplatíte menej, než za športovú vysokokalorickú diétu plnú kvalitných proteínov.

Cena hrá pri výbere krabičkovej diéty bezpochyby úlohu. Pamätajte však, že na potravinách sa neoplatí šetriť a vyberte si vždy firmu, ktorá používa na jedlá kvalitné ingrediencie.

K trošku nižšej cene, niekedy aj o 10 až 20 percent, sa môžete dopracovať objednaním jedla na dlhšie časové obdobie. Takmer každá firma zaoberajúca sa krabičkovými diétami si pravidelných stravníkov veľmi cení.

Najlepšie je preto najprv si objednať jedlo na skúšku, povedzme na jeden týždeň. Následne, ak budete s jedlom spokojný a budete chcieť v diéte pokračovať, objednajte si jedlo na mesiac a pokojne aj dlhšie. Ušetríte pekné peniaze.

Otázky a odpovede o krabičková diétach

Ako si doma pripraviť krabičkovú diétu?

Pripraviť si krabičkovú diétu doma je pomerne časovo náročné. Začnite tým, že stanovíte svoje kalorické potreby a ciele pre diétu. Potom zvoľte zdravé potraviny s dostatočným množstvom bielkovín, zdravých tukov a sacharidov. Môžete využiť rôzne recepty a zdroje, ktoré sú k dispozícii online alebo v knihách. Dôležité je zabezpečiť, aby každá krabička obsahovala dostatočné množstvo výživných látok a aby boli jedlá variabilné a chutné. Po zohľadnení času stráveného prípravou môže byť komerčná krabičková diéta zaujímavou možnosťou.

Ako si pripraviť zdravú stravu, keď nemám čas?

Keď nemáte čas na prípravu zdravých jedál, môžete si pomôcť rýchlymi a jednoduchými receptami, ktoré sú bohaté na živiny. Dôležité je zabezpečiť, aby vaša strava bola vyvážená a obsahovala dostatočné množstvo bielkovín, zdravých tukov a sacharidov. Ak nemáte čas na nákup a prípravu jedál, môžete zvážiť možnosť objednávky jedál z krabičkových služieb, ktoré sú často výživné a zdravé.

Ako zabezpečiť vyváženú stravu?

Pre zabezpečenie vyváženej stravy je dôležité jesť rôznorodé potraviny, ktoré obsahujú dostatok výživných látok ako bielkoviny, tuky, sacharidy, vláknina, vitamíny a minerály. Pri výbere krabičkovej diéty sa zamerajte na čerstvosť a rozmanitosť potravín. Zahrňte do svojho jedálnička ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny, strukoviny, mäso, ryby, mliečne výrobky a zdravé tuky, ako sú orechy a semienka.

Koľko bielkovín denne by som mal zjesť pri diéte?

Množstvo bielkovín, ktoré by ste mali zjesť pri diéte, závisí od vašej váhy, veku, pohlavia a úrovne fyzickej aktivity. Všeobecne sa odporúča, aby dospelí jedli od 0,8 do 1,0 gramu bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti. Ak sa venujete intenzívnej fyzickej aktivite alebo snažíte sa budovať svalovú hmotu, môžete zvýšiť množstvo bielkovín v strave. Pri výpočte príjmu bielkovín sa môžete spoľahnúť na aplikácie na počítanie kalórií alebo sa spoľahnúť na odborníkov, ktorí vám pripravia stravovací plán na mieru.

Existuje krabičková ketodiéta?

Áno, krabičková ketodiéta existuje a je jednou z mnohých možností stravovania s vysokým obsahom tukov a nízkym obsahom sacharidov. Low carb diéta sa zameriava na konzumáciu potravín, ktoré majú vysoký obsah tukov a nízky obsah sacharidov, aby telo prešlo do stavu ketózy, kedy začne spaľovať tuky namiesto sacharidov. Krabičkové služby ponúkajú možnosť objednať si jedlá, ktoré sú prispôsobené LowCarb diéte, čo môže byť užitočné pre tých, ktorí sa snažia dosiahnuť ketózu. Je dôležité si však uvedomiť, že ketogénna diéta nie je pre každého.

Zdroje:

Bakalárská práca o krabičkovej diéte
Role krabičkových programů při spotřebě ovoce a zeleniny

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Laura (27. 4. 2023 15:04)

Viete o krabičkovej diéte pre menšie mestá? Som z Rožňavy a tie z vášho článku tu nie sú.

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (28. 4. 2023 12:04)

Väčšina veľkých spoločností má rozvoz len okolo veľkých miest, alebo vo vybraných oblastiach. Ale existuje celkom veľké množstvo malých a šikovných firmičiek, ktoré sa zaoberajú dovážkou jedla lokálne. Skúste viac hľadať na internete, alebo sa opýtať v nejakej FB skupine. Vo vašom kraji tuším rozvoz plánovala zaviesť Antóia Mačingová.

Odpovědět
Uživatel
JožkaJojožka (10. 5. 2023 08:05)

Existuje nejaká krabičková strava, ktorá má vratný obal? Chcela by som vyskúšať zdravú stravu a nemám veľa času na varenie, ale nechcem každý deň vytvárať hromady odpadu.

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (16. 5. 2023 12:05)

Pokiaľ vieme, tak niektoré firmy už ponúkajú krabičkovú diétu s minimálnym množstvom plastového obalu. Na ekologické balenie sme sa v našich recenziách bohužiaľ nezamerali a v tejto chvíli vám nedokážeme správne poradiť. Ale je to výborný nápad na doplnenie diét a ich aktualizáciu. Ďakujeme.

Odpovědět
Uživatel
Ema (14. 6. 2023 07:06)

Vyskúšala som vo februári a super, teraz v lete je dosť zeleniny a pohybu všade okolo, ale na jeseň sa k tomu určite zase vrátim.

Odpovědět
Uživatel
Florka (14. 6. 2023 08:06)

Pozerala som sa na ceny tých jedál a máte ich zle. Už zdražili.

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (17. 6. 2023 13:06)

Vďaka za upozrnenie, poslala som článok krabičkovej diéty na aktualizáciu.

Odpovědět
Uživatel
TomasH (22. 6. 2023 07:06)

Viete mi poradiť, ktorá krabičková diéta je najlepšia pre aktívnych športovcov? Potrebujem viac bielkovín a kalórií.

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (22. 6. 2023 10:06)

Pokiaľ vieme, všetky nami testované krabičkové diéty ponúkajú aj program pre športovcov. Ak by ste chceli niečo konkrétne, vyberte si niekoho, kto má aj nutričné poradenstvo a budú vám pravdepodobne schopní urobiť aj krabičkovú diétu na mieru.

Odpovědět
Uživatel
Júlia (30. 6. 2023 17:06)

Dobrý deň. Viete mi povedať, či pri tejto diéte existuje riziko jojo efektu? Ďakujem.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár