Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepší darček pre svadobčanov – 20 tipov

29. 9. 2023 Aktualizované

Rozmýšľate nad tým, aké darčeky pre svadobčanov by sa hodili na vašej svadbe? V tomto článku vám ponúkame niekoľko tipov na darčeky pre svadobných hostí, s ktorými na nich určite urobíte dojem. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na darček pre svadobčanov a urobte so svojej svadby naozaj čarovnú udalosť.

1) Mini fľaška alkoholu – darček pre svadobčanov pre dobrú zábavu

Mini fľaška alkoholu

Alko90.sk

Dobrá svadba má byť poriadna veselica. Preto sa niet čo čudovať, že sme na začiatok nášho výberu zaradili alkohol. Nie však obyčajný, ide o miniatúrnu fľaštičku, ktorou môžete obdarovať svojich svadobných hostí.

Ak vás čaká letná svadba, veľavravná bude napríklad fľaštička Malibu. V širokej ponuke miniatúr však nájdete aj bylinné likéry, whisky, gin, slivovicu, tatratea a iné. Milá pozornosť, ktorá vašu svadbu pripomenie dvakrát. Prvýkrát, keď si budú darček odnášať z veselice, druhýkrát, keď ho použijú ako liek na nervy a stres 🙂

2) Svadobný bublifuk – netradičný darček pre svadobných hostí

Svadobný bublifuk

Darčekový-raj.sk

Väčšina z nás si pri slove bublifuk spomenie na bezstarostné chvíle z detstva, kedy nám tento jednoduchý vynález dokázal rozžiariť tvár. Vedeli ste však, že bublifuk môže byť zaujímavým spôsobom, ako prekvapiť hostí na svadbe?

Do našich najlepších tipov na svadobné darčeky pre hostí sme zahrnuli aj špeciálnu kategóriu bublifukov – tzv. svadobné bublifuky. Tie sa vyrábajú v svadobnej tematike tak, aby dokázali oživiť každú svadbu. Keď už bude po všetkom, svadobný bublifuk bude milou spomienkou na ten krásny deň.

3) Digitálny fotoaparát Polaroid – na okamžité zvečnenie svadobných chvíľ

Fotoaparát polaroid

Alza.sk

Každá svadba a neopakovateľné chvíle, ktoré so sebou prináša, by mali byť zvečnené fotografiou. Svadobčania určite ocenia možnosť fotenia s instantným fotoaparátom Polaroid. Tento typ foťáku disponuje vstavaným bleskom a fotky dokáže okamžite aj vytlačiť.

Ide síce o drahší dar, no o to viac dokáže premeniť aj obyčajnú svadbu na neobyčajnú. Na výber je viac druhov, preto vyberajte s ohľadom na želané parametre.

4) Dáždnik v tvare vínovej fľaše – vtipný a praktický darček pre svadobčanov

Svadobný bublifuk

Darčekový-raj.sk

Sme zástancami myšlienky, že na svadbe by aj obyčajné predmety mali byť neobyčajné. Veď svadba je výnimočným dňom, ktorý sa zachová v pamätiach všetkých zúčastnených. Z tohto dôvodu si v našom výbere najlepších darčekov pre svadobčanov našiel miesto aj dáždniky v tvare vínovej fľaše.

Nezvyčajný tvar prinúti každého venovať pozornosť tomuto úžasnému dáždniku. Je vynikajúcim darčekom pre svadobčanov, ktorých navyše dokáže aj ochrániť pred nepriaznivým počasím.

5) Cukrovinky – na sladké chvíle pre svadobčanov

Cukrovinky

Chocolissimo.sk

Uznávame, cukrovinky nie sú práve najoriginálnejším tipom na darček pre svadobčanov. Faktom však je, že nesmú medzi darčekmi pre svadobných hostí v žiadnom prípade chýbať. Výbornou voľbou môžu byť napríklad chrumkavé čokoládové guľôčky. Samozrejme, výber je na vás a môžete buď staviť na klasiku, alebo zvoliť menej tradičnú formu sladkých pochúťok.

Bez ohľadu na to, aký typ cukroviniek si vyberiete, vždy pôjde o chutné a pomerne lacné svadobné darčeky pre hostí.

6) Svadobné balóniky – dareček pre svadobčanov v tvare holubice

Svadobné balóniky dareček pre svadobčanov

Darčekový-raj.sk

Svadbu dokážu vylepšiť aj detaily. Skvelou pozornosťou pre hostí sú napríklad svadobné balóniky. Nie však obyčajné, aké všetci poznáme, ale balóny v tvare holubice. Skvele sa tak vynímajú v svadobnom priestore a tiež vyniknú aj na fotkách.

Výber je celkom široký, je tak možné vyberať svadobné balóny tak, aby sedeli do celkového rázu svadby. Balóny so svadobnou tematikou v každom prípade poslúžia skvele ako darčeky svadobným hosťom.

7) Darčeková káva – poteší každého svadobčana

Darčeková káva

Mall.sk

Svadobčanov si zaručene získate darčekovými a degustačnými balíčkami kávy. Tie v sebe skrývajú exkluzívne a výberové kávy, ktoré budú pre svadobných hosťov nielen zdrojom kofeínu, no aj lahodnej chute a arómy.

Výber darčekových káv je vskutku široký. Môžete sa rozhodnúť vybrať si kávu z určitej oblasti, alebo vyberať na základe chuťových vlastností. Niektoré balenia umožňujú zadať vlastný text, čím sa stávajú skutočne originálnym darčekom.

8) Slávnostné víno – svadobná klasika

Slávnostné víno ako dareček pre svadobčanov

Alko90.sk

Kvalitný alkohol by na väčšine svadieb nemal chýbať. Samotný akt pripíjania s dobrým vínom alebo šampanským pôsobí slávnostne a je pekným gestom.

Svadobní hostia určite víno, šampanské a aj ďalšie druhy alkoholu ocenia. Výber nechávame na vás, všetko závisí od vašich preferencií a rovnako tak aj preferencií svadobných hostí.

9) Pokladnička – dareček pre svadobčanov na nesplnené sny

Pokladnička

Mall.sk

Medzi naše najlepšie tipy na darčeky pre svadobčanov sme zaradili aj pokladničky. Na tak významnú udalosť, akou svadba nepochybne je, sa takýto praktický darček dokonale hodí. Nebojte sa však, nemusíte pokladničky naplniť peniažkami, to už nechajte na svadobných hostí.

Do úvahy pripadajú aj pokladničky v iných tvaroch a farbách. Výber je už iba na vás.

10) Kľúčenka  – originálny darček pre svadobčanov

Pokladnička ako dareček pre svadobčanov

Darčekový-raj.sk

Darček, ktorý nestojí veľa, no dokáže urobiť veľa radosti. Kľúčenka svojmu novému majiteľovi pripomenie váš veľký deň zakaždým, keď vezme kľúče do ruky. Nám sa páčila napríklad táto kľúčenka v tvare podkovy, ktorá je symbolom šťastia.

V ponuke sú kľúčenky v rôznych tvaroch. Určite poteší kľúčenka v tvare anjela alebo srdca, či kľúčenka s diamantovým príveskom.

11) Poháre pre hostí – užitočný dar pre svadobných hostí

Poháre pre hostí

4home.sk

Na svadbe by sa malo piť len z krásnych pohárov. Tie môžete hosťom zaobstarať rovno ako darček. Pekný pohár sa vždy hodí, a navyše bude hosťom pripomínať aj čarovné chvíle, ktoré zažili na vašej svadbe.

Na výber máte veľké množstvo pohárov, takže si určite vyberiete nejaké podľa svojho vkusu. Klasikou sú poháre na víno a šampanské, no siahnuť môžete aj po iných typoch pohárov.

12) Dekoratívne sviečky – pekný darček pre krajšiu atmosféru

Dekoratívna sviečka

4home.sk

Mihotajúci sa plameň sviečky dokáže očariť ľudí všetkých vekových kategórií. Sviečka môže mať zároveň aj peknú symboliku a môže byť zaujímavým dekoratívnym prvkom. Odporúčame vám preto zahrnúť ich medzi darčekmi pre svadobných hostí.

Výhodou dekoratívnych sviečok je okrem ich farby a zjavu tiež ich aromatickosť. Po zapálení dokážu celý priestor naplniť peknou vôňou, čím zlepšujú jeho atmosféru.

13) Hrnčeky pre dvoch – darček pre svadobčanov čo sú manželia a partneri

Pokladnička

Balabim.sk

Tento set hrnčekov v tvare srdca je ideálny svadobný darček pre páry. Pripomenie im, že tak ako medzi novomanželmi, aj medzi nimi stále horí plameň lásky. Zamilované hrnčeky v tvare sŕdc do seba dokonale zapasujú tak ako dlane dvoch milujúcich sa ľudí.

Aby to nebolo jednotvárne, kombinujte biele hrnčeky s červenými, alebo urobte set jedného červeného hrnčeka pre ňu a jedného bieleho preňho. Fantázii sa medze nekladú.

14) Vankúš s vlastným nápisom – pre komfort aj na pamiatku

Vankúš s vlastným nápisom

Myshirt.sk

Vankúše milujeme všetci. Svadobným hosťom môžete poskytnúť viac komfortu prostredníctvom vankúšov s vlastným nápisom. Do rúk hostí svadby sa tak dostane nielen vec pre lepšie pohodlie, no zároveň aj spomienkový predmet.

Farbu nápisu si môže zvoliť sami, čo je veľká výhoda. Umožňuje vám to zladiť svadobné vankúše s ďalšími svadobnými dekoráciami.

15) Sada čaju – veľa darčekov v jednom

Sada čaju

Mall.sk

Ak hľadáte univerzálny darček, len ťažko nájdete niečo lepšie, ako je darčeková sada čaju. Ide o pomerne často darovaný predmet, ktorý obsahuje rôzne druhy čajov. Môžete vyberať ovocné čaje alebo bylinkové či kombináciu oboch.

Veľmi obľúbené sú aj babičkine pečené čaje alebo darčekové sady, ktorých súčasťou sú napríklad aj oriešky či čokoláda.

16) Vystreľovacie konfety – na oslavu lásky

Vystreľovacie konfety

Mall.sk

Vystreľovacie konfety, známe aj ako konfetové delá, nesmú chýbať na nijakej poriadnej párty. A svadba takou párty predsa je. Svadobné konfety potešia a rozveselia.

Potom už je na svadobčanoch, či ich použijú počas noci na oslavu vašej lásky, alebo si ich zoberú domov ako pamiatku a vystrelia napríklad na výročie vlastnej svadby.

17) Soľnička a korenička Mr. & Mrs. – darček pre svadobčanov na okorenenie vzťahu

Soľnička a korenička Mr.& Mrs.

Balabim.sk

Ak hľadáte originálny darček pre svadobných hostí, čo by ste povedali na soľničku a koreničku v netradičnom tvare? Môžu to byť napríklad srdcia s nápisom Mr. & Mrs., holúbkovia, sovičky a pod.

Takýto dar spĺňa hneď niekoľko účelov. Je vhodný na praktické použitie – na ochucovanie, zároveň môže byť štýlovou dekoráciou do kuchyne, jedálne či obývačky.

18) Vypestujte si štvorlístok – darček pre svadobčanovu pre šťastie

Štvorlístok

Darčekový-raj.sk

Svadba je významná udalosť. V ten deň s veľkým “D” sa minimálne dvaja ľudia cítia byť najšťastnejšími na svete. Ak uvažujete o darčeku, ktorým by ste obdarovali svojich svadobných hostí vo váš veľký deň, čo poviete na semienka štvorlístka? Štvorlístok predsa predstavuje šťastie, takto svoje šťastie rozdelíte medzi ostatných.

V sade nájdete mini kvetináčik a semienka štvorlístka. Štvorlístok si tak každý môže vypestovať v pohodlí svojho domova.

19) Náramok – tip na darček pre svedkov

Náramok

Olivie.sk

K záveru článku vám prinášame ešte aj tip na darček pre svedkov. Byť svedkom je totiž veľká pocta a určite si zaslúži aj pamätný predmet, ktorý bude túto úžasnú udalosť pripomínať. Naším odporúčaním je zvoliť náramok.

Vyberať môžete z rôznych typov náramkov. Keďže ide o tak výnimočnú príležitosť, nebojte sa zainvestovať aj do drahších materiálov.

20) Prívesok – tip na darčeky pre družičky

Prívesok

Olivie.sk

Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani na družičky. Pre nich sme sa rozhodli do nášho výberu najlepších darčekov pre svadobčanov zaradiť prívesok. Uznávame, že ide o široký pojem. No tento fakt je zároveň aj výhodou.

Znamená to totiž, že môžete vybrať presne taký prívesok, ktorý sa pre vašu svadbu hodí. Družičky budú bezpochyby nadšené a do rúk sa im dostane krásny predmet, ktorý im bude pripomínať slávnostný deň svadby.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Nazrite aj do nášho výberu originálnych darčekov a vtipných darčekov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.0 (22 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár