Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk

Ako hodnotíme

Redakcia recenzného portálu Testado.sk sa skladá z tímu profesionálov a nadšencov, ktorí sa špecializujú na rôzne témy. Vďaka tomu môžeme zaručiť vysokú objektivitu a dôveryhodnosť našich porovnaní a recenzií. Samozrejme, ani my nie sme dokonalí a robíme chyby. Úprimne si myslíme, že určitá miera subjektívneho hodnotenia je od redaktora žiaduca a dodá recenziám tak potrebnú autentickosť. Avšak nič nesmie ohroziť nezávislosť našej redakcie, pretože to je to najcennejšie, čo máme.

Testado.sk

Náš postup je časovo veľmi náročný. Nad každou témou strávime more času, čím vám ušetríme veľa hodín, ktoré by ste inak museli investovať do prieskumu a výberu produktu. Naše porovnania vám pomôžu rýchlo a ľahko nájsť ideálny produkt spĺňajúci najrôznejšie očakávania, minimálne sa v danej téme rýchlo zorientujete. Naším cieľom je písať recenzie a porovnania takým spôsobom, aby ich pochopil každý. Sme si vedomí, že väčšina čitateľov nášho portálu nie sú odborníci a profesionáli v danej téme.

Objektívnosť a nestrannosť

Sme si vedomí toho, že celý proces hodnotenia a testovania musí byť vždy objektívny a nestranný. Z tohto dôvodu používame také metódy, ktoré nám umožňujú získať čo najpresnejší obrázok o produkte alebo službe. Naše postupy pri testovaní zohľadňujú najmä kľúčové faktory, ktoré je pred výberom produktu dôležité poznať. A to hlavne výkon, kvalitu, spoľahlivosť, užívateľskú prívetivosť, design a cenu.

Avšak, ako sme už písali v úvode, každý redaktor sa usiluje do hodnotenia vložiť aj kúsok seba a svoje skúsenosti. Niektoré veci sa nedajú zhodnotiť čisto objektívne, preto od redaktorov vyžadujeme aj ich subjektívny názor.

Kolobezka

Ako prebieha hodnotenie na Testado.sk

Naším cieľom je poskytnúť vám, našim čitateľom, ucelené informácie o tom, ako pristupujeme k testovaniu a hodnoteniu výrobkov a služieb. Jedine tak sa môžete správne a včas rozhodovať pred finálnym nákupom alebo výberom.

Pre zjednodušenie orientácie často využívame odznaky, ktoré sú sprevádzané zrozumiteľnými popiskami. Nižšie si vysvetlíme, akým spôsobom sa tieto odznaky prideľujú, čo znamenajú a ako vám môžu pomôcť v rozhodovaní.

Naše odznaky Vysvetlenie ich významu
Víťaz testu Víťaz testu” označuje produkt, ktorý pri našom testovaní dosiahol najlepší výsledok a v danej kategórii bol vyhodnotený ako najlepší. A rozhodne nemusí ísť o najdrahší produkt alebo službu.
Náš tip Náš TIP” prideľujeme produktom, ktoré nás počas testovania zaujali. Dané ocenenie sa môže týkať kvality spracovania, vysokého výkonu, spoľahlivosti, vynikajúceho pomeru ceny a výkonu, inovatívnych funkcií a ďalších parametrov. Poskytuje redaktorom aj možnosť vyjadriť ich subjektívny názor na produkt, ktorý ich osobne zaujal.
Pre náročných Pre náročných” získa iba špičkový produkt, ktorý si vedie v našom testovaní mimoriadne dobre a spĺňa najvyššie štandardy danej kategórie. Produkty s týmto označením odporúčame používateľom, ktorí hľadajú najvyššiu kvalitu, do ktorej sú pripravení investovať viac peňazí. Produkt s týmto označením patrí medzi to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii.
Zlaty stred Zlatý stred” prideľujeme takým produktom, ktoré ponúkajú najlepší pomer ceny a výkonu. Nie sú teda príliš drahé, ani príliš lacné. Všeobecne kladieme dôraz na „vyváženosť“. Toto hodnotenie je výborné pre tých zákazníkov, ktorí chcú kvalitu, ale určité ústupky a obmedzenia (spojené s nižšou cenou) im neprekážajú.
Lacný základ Lacný základ” udeľujeme produktom spadajúcim do nižšej cenovej hladiny. Ttieto výrobky však nie sú zlé a nekvalitné. Nízka cena sa ale musí niekde premietnuť: pri mobiloch to môže byť horšia kvalita fotografií; v prípade televízorov nižšie rozlíšenie a menšia uhlopriečka; u dronov napríklad menej funkcií a slabšia výdrž batérie.

Články, recenzie a video recenzie

Okrem obšírnych článkov a detailných recenzií sa redakcia Testado.sk venuje aj tvorbe video recenzií. Tie predstavujú ďalší spôsob, ako nerozhodným čitateľom poskytnúť čo najúplnejšie a najpresnejšie informácie o kvalitách produktov a služieb.

recenze na youtube od Testado.cz

V našich video recenziách testujeme a skúšame produkty v praxi v skutočnom prostredí, aby sme získali čo najreálnejšie informácie. Vysvetľujeme, ako fungujú, ukazujeme ich výhody a nevýhody vrátane ďalších potrebných špecifikácií. Veríme, že video recenzie Testado.sk sú skvelým bonusom pred konečným rozhodnutím o kúpe.

Testado.sk a médiá

Relevantnosť, kvalitu a odbornosť recenzií portálu Testado.sk si všímajú nielen naši čitatelia, ktorých každoročne pribúda, ale aj ostatné médiá. Tým naša redakcia pravidelne poskytuje vlastný názor a skúsenosti týkajúce sa rôznych tém a problematík:

Dôležité odkazy

Viac o timu Testado.sk
Možnosti spolupráce s Testado.sk
Dôležité kontakty
Chcem sa stať redaktorom Testado.sk