Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

VeGA Xtrem Cross 1000 – Recenzia

23. 11. 2021 Aktualizované

VeGA Xtrem Cross 1000 recenzia

Model VeGA Xtrem Cross 1000 je kráľom elektrických kolobežiek so sedadlom. Ponúka kvalitnú konštrukciu a fantastické terénne vlastnosti.

Nezaujal vás tento model? V našom článku o elektrokolobežkách nájdete aj ďalšie zaujímavé modely elektrických kolobežiek.

Hodnotenie VeGA Xtrem Cross 1000

8.2

Perfektná

Elektrická kolobežka s masívnym výkonom, ktorá na používateľa zapôsobí fantastickými jazdnými vlastnosťami a odolnou konštrukciou.

Rýchlosť a dojazd
8.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
8.5
Batéria
7.5
Klady
  • Mimoriadny výkon
  • Dobrý dojazd
  • Pohodlná jazda
  • Fantastické terénne vlastnosti
  • Odolný oceľový rám
Zápory
  • Vyššia hmotnosť

Rýchlosť a dojazd

Elektrokolobežka VeGA Xtrem Cross 1000 sa môže pýšiť motorom s výkonom 1 000 W. Ponúka tak dostatok výkonu pre dynamickú jazdu dokonca aj pri prudšom stúpaní.

Dojazd kolobežky je 35 km. Ide o priemer, s ktorým sa medzi kolobežkami často stretávame. Ak však kolobežku trošku viac potrápite jazdou v teréne a v kopcovitom teréne, musíte sa pripraviť na trošku nižší maximálny dojazd.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Čo sa konštrukcie týka, je VeGA Xtrem Cross 1000 nekompromisná. Nie je vyrobená z hliníka, ale z ocele. Tá dodáva konštrukcii výnimočnú odolnosť, vďaka čomu kolobežka vydrží aj poriadne drsné zaobchádzanie. Je to potrebné – náročný terén sa nebude s kolobežkou maznať a preto musí byť masívna a odolná.

Má to však aj negatívnu vlastnosť. Tou je vyššia hmotnosť kolobežky (43 kg). Jej nosnosť je štandardných 120 kg, ako sme už pri elektrických kolobežkách zvyknutí. Veľkým plusom je možnosť zloženia konštrukcie, čím sa ušetrí miesto. Nesmieme zabudnúť spomenúť ani kvalitné sedadlo, ktoré umožňuje vyšší komfort pri jazde.

Batéria

VeGA Xtrem Cross 1000 disponuje 15 Ah batériou. Ide o väčšiu baterku, než akú nájdeme vo väčšine elektrických kolobežiek. Vyššia kapacita je tu však nutná, keďže kolobežka má vyššiu hmotnosť a zároveň aj vyšší výkon.

Ostatné vlastnosti

Kolobežka má odpruženú prednú vidlicu a skvele filtruje nerovnosti. V teréne sa cíti ako doma, k čomu sú prispôsobené aj kolesá. Užitočnou súčasťou kolobežky je jej integrovaný stojan.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 1 000 W
Maximálna rýchlosť 30 km/h
Maximálne stúpanie 15 %
Dojazd 35 km
Hmotnosť 43 kg
Nosnosť (odporúčaná) 120 kg
Doba nabíjania
Priemer kolies 14″
Odporúčaná výška jazdca 120 – 200 cm

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár