Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Xiaomi Mi Pro 2 – Recenzia a test

17. 12. 2020 Aktualizované

Xiaomi Mi Pro 2 recenzia a test

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Pro 2 patrí k populárnym a obľúbeným modelom. Jej vlastnosti budú dostačujúce pre bežných používateľov, ktorí chcú elektrokolobežku využívať na dochádzanie do práce, školy apod. Okrem tejto elektrickej kolobežky náš test elektrokolobežiek obsahuje aj ďalšie modely a návod ako vyberať.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Pro 2

7.3

Výborná

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Pro 2 má dojazd 45 km, čo je trochu nad priemer. Trochu horšie je na tom rýchlosť. Dokáže vyvinúť max 25 km/h, čo je naopak mierne pod priemerom. Inak disponuje elegantným vzhľadom a kvalitným spracovaním.

Rýchlosť a dojazd
6.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7.5
Batéria
8
Klady
  • Nízka hmotnosť
  • Rýchle zloženie
  • Elegantný vzhľad
  • Pekný LED displej
  • Dojazd 45 km
Zápory
  • Rýchlosť max 25 km/h
  • Nižšia nosnosť

Rýchlosť a dojazd

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Pro 2 dokáže s plne nabitou batériou prejsť maximálne 45 km. To je trochu nad priemerom bežných elektrokolobežiek. Jej 300 W elektromotor poskytuje výkon, ktorým môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h. Rýchlosť oproti iným konkurenčným modelom je celkom nízka. Preto môže byť táto kolobežka správnou voľbou pre dieťa.

V prípade, že rýchlosť 25 km/h je pre vás málo, tak si skúste prezrieť elektrickú kolobežku JOYOR X5S, ktorá dokáže vyvinúť o 10 km/h viac. Na výber máte z troch jazdných režimov. Priemer kolies je 8,5″ a disponujú protišmykovou úpravou.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Konštrukcia kolobežky nie je ničím výnimočná. Má klasické čierne prevedenie. Čo nás však zaujalo je elegantný displej, ktorý je zabudovaný do stredu riadidiel. Jej nosnosť je 100 kg, čo je pri elektrokolobežkách od tohto výrobca bežná hodnota. Konkurenčné modely majú zväčša nosnosť o 20 kg viac. No aj napriek tomu je väčšinou odporúčané nejazdiť na kolobežke, ak je jazdec na hranici jej nosnosti.

Samozrejmosťou je šikovný skladací mechanizmus. Prečo šikovný? Výrobca udáva, že kolobežku dokážete zložiť za 3 sekundy! Túto vlastnosť len tak ľahko pri bežných elektrokolobežkách nenájdete. Vyrovnať sa jej môže City Boss GV5, ktorá má čas zloženia o 5 sekúnd viac. Body navyše jej určite môžeme udeliť aj za jej nízku hmotnosť 14,5 kg.

Batéria

Batéria má kapacitu 12,8 Ah, čím dokáže poskytnúť energiu pre dojazd spomínaných 45 km. Jej nabitie trvá približne 5 hodín. Umiestnenie batérie je v základni kolobežky. To predstavuje výhodu lepších jazdných vlastností, medzi ktorými patrí predovšetkým stabilita.

Ostatné vlastnosti

Praktickým doplnkom je tempomat, ktorý vám bude pri jazde udržiavať konštantnú rýchlosť. Štandardom pre Xiaomi elektrokolobežky je možnosť prepojenia s mobilným telefónom. K bezpečnosti pri jazde prispieva predné a zadné osvetlenie a protišmykové pneumatiky. Okrem toho má aj nášľapná plocha špeciálny upravený povrch, ktorý zabraňuje pošmyknutiu.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 500 W
Maximálna rýchlosť 25 km/h
Maximálne stúpanie
Dojazd 45 km
Hmotnosť 14,5 kg
Nosnosť 100 kg
Doba nabíjania 5 hod
Priemer kolies 8,5″
Kapacita batérie 12,8 Ah

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár