Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre chlapca nie len na Vianoce

Narodeniny, meniny alebo Vianoce, ku týmto sviatkom nepochybne patria darčeky. Konkrétne v tomto článku sme sa venovali výberu najlepších darčekov pre chlapca. Ak teda chcete urobiť vášmu blízkemu radosť, a neviete aký darček pre chlapca bude vhodný, tak v riadkoch nižšie nájdete 30 inšpiratívnych tipov. Tipy sme vyberali na základe veku od prvého až po 20. rok.

Darčeky pre chlapcov podľa veku

1) Textilná knižka – darček pre chlapca na 1. narodeniny

textilna knižka

Agatinsvet.sk

Väčšinou sme zvyknutý kupovať darčeky pre dospelých ľudí alebo pre deti v školskom veku. Kúpiť darček pre oslávenca, ktorý bude mať svoje prvé narodeniny môže byť celkom náročné. Podľa nás bude najlepšou voľbou vybrať nejakú hračku, ktorá ho zabaví a zároveň bude rozvíjať jeho motoriku a fantáziu. Preto je našim prvým tipom textilná knižka, ako darček pre chlapca na 1 rok sa nám zdála super.

Tá je vyrobená z mäkkého textilného materiálu, ktorý je príjemný na dotyk. Hlavnú úlohu v tejto knižke hrá králiček, ktorý je znázornený vo viacerých pestrých farbách.

2) Puzzle Duo – darček pre 2 ročného chlapca

puzzle duo

Agatinsvet.sk

Chlapcov už od útleho veku fascinujú stroje a dopravné prostriedky. Z tohto dôvodu sme vybrali práve túto zaujímavú hračku. Puzzle Duo je ako to z názvu vyplýva dvojdielne puzzle motivované pracovnými strojmi. Konkrétne je ich 6 a je tam napríklad bager, žeriav alebo vyklápač. Každý sa skladá z dvoch dielov. Všetky majú pestrofarebné prevedenie. Takže jedinou úlohou chlapca bude ich dať dokopy a až potom sa s nimi môže hrať.

3) Hračka do vody – darček pre chlapca 3 roky

darčeky pre chlapca

Agatinsvet.sk

Náš ďalší typ tentokrát pre 3-ročného oslávenca je guľôčková dráha so zvukom. Stačí na jej vrch položiť guľôčku, ktorá bude pomaly padať dole a odrážať sa od lopatiek. Lopatky majú rôzne veľkosti, preto sa bude zvuk po dopadaní na každú z nich meniť. Dráha je od kvalitného nemeckého výrobcu. Ak teda rozmýšľate čo podarujete na 3. narodeniny chlapcovi, tak práve táto dráha môže byť vhodnou voľbou.

4) 125 dielna doprava – darček pre chlapca 4 roky

doprava 125 dielov

Agatinsvet.sk

Vlaky, autá alebo lietadlá, toto všetko je v záujme mnohých chlapcov v tomto veku. Ak teda aj vy máte doma malého rušňovodiča či pilota, tak tento darček mu určite urobí radosť. Celá hračka má 125 dielov, z ktorých vznikne jedno malé mestečko. Nebude tam chýbať vlak, lietadlo, vrtuľník a autá. Navyše okolie ciest je doplnené o stromy, značky a budovy. Takáto hračka dokáže poskytnúť hodiny zábavy a ako darček pre chlapca je skvelá.

5) Elektrická lokomotíva – darček pre chlapca 5 rokov

elektricka lokomotiva

Agatinsvet.sk

Mnohým chlapcom sa v tomto veku páčia rôzne dopravné prostriedky. Nepochybne k ním patria aj vlaky. Preto je našim ďalším tipom znova tento typ hračky. Konkrétne je to elektrická lokomotíva na baterky. Tá sa dokáže pohybovať vpred a vzad. Okrem toho jej nechýbajú ani zvukové a svetelné efekty. Napájanie tejto hračky je riešené dvoma AAA batériami. Ak sa teda 5-ročnému oslávencovi páčia vlaky, tak tento darček mu zaistí hodiny zábavy.

6) Hra na profesiu – darček pre chlapca 6 rokov

hasicska sada

Wiky.sk

Deti sa neraz snažia napodobňovať dospelých v rôznych činnostiach. Vo väčšine prípadov je to hra na nejaké povolanie. U chlapcov to pravdepodobne býva hra na policajta, hasiča, vojaka, pilota či šoféra. Čo tak mu spraviť radosť práve hračkou, s ktorou sa môže na tieto povolania zahrať? V ponuke nájdete hračky ako napríklad výbava pre hasiča, traktor s vlečkou či súpravu náradia. V prípade, že viete čo 6 ročného chlapca baví, tak s výberom by nemal byť problém.

7) Detské smart hodinky – darček pre 7 ročného chlapca

smart hodinky pre deti

Alza.sk

Smart hodinky pre deti sa odlišujú od tých štandardných v niekoľkých funkciách. Ich najväčšou výhodou je to, že rodičia sú v spojení s ich dieťaťom a k tomu môžu pomocou aplikácie v mobile vidieť, kde sa momentálne nachádzajú. Niektoré modely majú aj fotoaparát, svetlo a funkcie určené pre zábavu. Ak ste rodič a neviete čo máte vášmu 7-ročnému synovi kúpiť na narodeniny, tak tento tip na darček pre chlapca môže byť vhodnou voľbou. Úžitok bude mať nie len dieťa, ale aj vy.

8) Bicykel – darček pre 8 ročného chlapca

detsky bicykel

Insportline.sk

Bicyklovanie je činnosť, ktorá patrí medzi tie prvé, ktoré sa deti učia. Bicykel dieťaťu poskytne nie len radosť z jazdy, ale aj fyzickú aktivitu, vďaka čomu nebude doma sedieť pri počítači alebo televízore. Chcete aj vy dopriať oslávencovi hodiny pohybu a zároveň zábavy? Darujte chlapci  k jeho 8. narodeninám bicykel. Výber v eshope obsahuje bicykle rôznych typov a veľkostí. Nechýbajú ani modely s pomocnými kolieskami.

9) Auto na ovládanie – darček pre 9 ročného chlapca

auto na ovladanie

Alza.sk

Auto na ovládanie je snom mnohých chlapcov v tomto veku. Ešte neviete čo mu máte darovať na narodeniny či pod stromček? Auto na ovládanie je hračka, ktorou nemáte čo pokaziť. Samozrejme skúste si pred tým zistiť, či naozaj chlapcovi tento darček urobí radosť. Na výber máte zo základných autičiek na ovládanie od 10 € až po RC autá, ktorých cena presahuje 1 000 €. Ktoré zvolíte ako darček pre chlapca je len na vás.

10) Futbalová lopta – darček pre 10 ročného chlapca

futbalova lopta

Insportline.sk

Futbal patrí k športom, ktoré sú v našich končinách najviac rozšírené. Chlapci sú k tomuto športu vedený už od 1. ročníka na základnej škole. Je oslávenec mladý futbalista a ešte nemá vlastnú loptu? V tomto prípade je určite skvelým darčekom pre chlapca futbalistu práve futbalová lopta. Pri výbere si dajte pozor na to, akú veľkosť vyberáte. Najpoužívanejšie sú veľkosti 3, 4 a 5. Veľkosť 5 používajú starší žiaci a dospelý futbalisti. Vo veku 10 rokov bude vhodná veľkosť 4.

11) Kolieskové korčule – darček pre 11 ročného chlapca

kolieskove korčule

Insportline.sk

Kolieskové korčule patria k darčekom, vďaka ktorým sa dieťa bude viac hýbať. Takže dieťaťu nedoprajete len zábavu, ale zároveň aj pohyb. Jedine čo pri výbere musíte poznať je veľkosť chlapcovej nohy. Ak ešte nikdy nestál na kolieskových korčuliach, tak môžete zvoliť model s tromi kolieskami. Na tých je oveľa jednoduchšie udržať stabilitu. Taktiež v ponuke nájdete tzv. korčule 2 v 1. Na tých je možné vymieňať nôž a kolieska, teda môžu sa používať na ľade aj na betóne.

12) Trampolína – darček pre chlapca 12 rokov

trampolina

Insportline.sk

Skákanie na trampolíne patrí k jedným z najobľúbenejších detských radovánok. Okrem zábavy taktiež poskytujú dieťaťu pohybovú činnosť, pri ktorej si trénujú aj obratnosť. Pre chlapca vo veku 12 rokov je vhodné vybrať skôr detskú trampolínu s ochrannou sieťou.

Tak budete mať istotu, že dieťa nespadne pri skákaní mimo nej. Taktiež by trampolína mala mať ďalšie bezpečnostné prvky. V ponuke nájdete trampolíny s menším aj väčším priemerom. Pozerajte aj na nosnosť, pretože základné modely ju majú na hodnote 50 kg.

13) Gitara – darček pre 13 ročného chlapca

gitara

Melodyshop.sk

Má oslávenec pozitívny vzťah k hudbe? Spomínal vám niekedy, že by si rád vyskúšal zahrať na nejakom hudobnom nástroji? Pre tento prípad príde darček v podobe gitary určite vhod. Výber obsahuje aj modely s menšími rozmermi pre deti. Avšak v 13-tich rokoch bude ako darček možno vhodná aj klasická gitara. Zhodnoťte aký typ by oslávencovi urobil najväčšiu radosť. Vybrať môžete z elektrickej, akustickej, klasickej alebo silent gitary.

14) Kniha o dospievaní – darček pre 14 ročného chlapca

kniha o dospievani

Pantarhei.sk

Dospievanie je časť života, ktorou si prejde každý mladý chlapec. Práve u chlapcov toto obdobie nastáva trochu neskôr ako u dievčat. Počas neho nastáva niekoľko fyzických aj emocionálnych zmien. Preto môžu chlapca zaujímať odpovede na rôzne otázky. Tieto odpovede môže dostať od rodičov alebo exitujú aj knihy, v ktorých tieto odpovede nájde. Našim ďalším tipom na darček pre chlapca je teda kniha o dospievaní, ktorá mu v tomto veko môže prísť vhod.

15) Notebook – darček pre chlapca – 15 rokov

notebook

Alza.sk

V 15-tich rokoch väčšina detí prechádza na strednú školu, ktorá môže byť v prípade chlapca aj technicky zameraná. V súčasnej dobe sa už niektoré veci počas štúdia riešia prostredníctvom počítača. V budúcnosti sa tento trend bude stále zvyšovať. Preto darček pre 15 ročného chlapca vo forme notebooku nemusí byť vôbec zlá voľba. Vybrať môžete z menej výkonných modelov, ktoré sú samozrejme lacnejšie. Aký notebook bude najvhodnejší môžete prediskutovať spolu s oslávencom.

16) Štýlová mikina – darček pre chlapca 16 rokov

mikina

Vivantis.sk

16 rokov je vek kedy chlapci už pozerajú na to, čo majú oblečené. V mnohých prípadoch chcú mať štýlové a značkové veci. Ak teda hľadáte vhodný darček pre chlapca k narodeninám alebo na Vianoce, tak štýlová mikina ho určite poteší. Menším problémom pri tomto type darčeku je trafiť sa do veľkosti. Predsa len, najlepšie je ak si to daný človek najprv vyskúša. Ponuka obsahuje veľké množstvo rôznych typov a farebných prevedení, takže máte z čoho vyberať.

17) Športové hodinky – darček pre 17 ročného chlapca

sportove hodinky

Vivantis.sk

Pánske športové hodinky sú výborným doplnkom k outfitu, ktorý má zároveň množstvo praktických funkcii. Medzi základné funkcie patrí počítanie prejdených krokov a vzdialenosti. Taktiež dokážu merať tep. Drahšie modely majú funkcie ako GPS lokalizácia alebo prijímanie hovorov. Páčil by sa tento typ hodiniek oslávencovi? Urobte mu radosť a darujte mu ich k narodeninám, no sú vhodné aj ako darček pre chlapca na vianoce. Vybrať môžete z lacnejších alebo drahších kúskov je to len na vás.

18) Smartfón – darček k 18 narodeninám pre chlapca

smartfon

Alza.sk

Smartfón je súčasťou života skoro každého moderného človeka. To platí najmä pre mladšiu generáciu, ktorá by si bez tohto zariadenia asi nevedela predstaviť život. 18. narodeniny sú veľkou udalosťou, pretože sa oslávenec oficiálne stáva dospelým. Preto by mal byť dar trochu hodnotnejší.

Má oslávenec starý alebo už pomaly nefunkčný smartfón? Darovaním nového mu určite vyčarujete úsmev na tvári. Je vo vašich rukách či mu vyberiete drahší a prestížnejší model alebo siahnete po lacnejšom.

19) Škola šmyku – darček pre chlapca 19 rokov

skola smyku

Adrop.sk

Vodičský preukaz typu B je možné dostať už v 17. rokoch. Teda od tohto veku môže mladý vodič naberať skúsenosti s vedením auta. Ako ďalší tip na darček sme preto vybrali školu šmyku. Avšak tento darček je vhodný hlavne pre tých, ktorí majú s jazdením aspoň nejaké skúsenosti. To bol dôvod prečo sme tento tip na darček zvolili pre 19-ročného chlapca.

Počas tohto kurzu sa naučí ako reagovať ak sa dostane s autom do šmyku. Nikdy neviete kedy takáto situácia môže nastať, a preto je určite vhodné ak máte možnosť si to vyskúšať pod vedením inštruktora.

20) Proteín – darček pre chlapca – 20 rokov

protein

Gymbeam.sk

Má váš blízky, ktorý bude čochvíľa oslavovať 20. narodeniny rád posilňovanie alebo nejaký silový šport? Darujte mu kvalitný proteín, ktorý sa považuje za základný doplnok výživy pre športovcov a hlavne tých, ktorý sa snažia nabrať svaly. Výber obsahuje veľké množstvo rôznych značiek, typov a príchutí.

Najobľúbenejší je však srvátkový proteín. Konkrétne za jeden z najlepších a najpredávanejších sa považuje Whey Gold Standard od firmy Optimum Nutrition. V prípade, že je oslávenec vegán môžete zvoliť proteín priamo určený pre vegánov.

Ďalšie tipy na darčeky pre chlapcov

21) Tričko s futbalovým motívom – darček pre chlapca futbalistu

futbalove tricko

Myshirt.sk

Keďže vieme, že mnoho mladých chlapcov sa venuje futbalu, tak našim ďalším futbalovým tipom je práve tento tip trička. V ponuke obchodu nájdete desiatky rôznych štýlových motívov. Výhodou je možnosť zvoliť si typ trička a k tomu aj jeho farbu. Preto to môže byť originálny darček pre chlapca futbalistu na narodeniny, meniny alebo na Vianoce. Tričká sú vyrobené 100 % z bavlny. Ich cena je približne 20 €, čo sa dá považovať za štandard.

22) Sánky – darček pre chlapca na Vianoce

sanky

Alza.sk

Sánky patria k štandardnej výbave každého chlapca približne do veku 15 rokov. Patrí váš syn, synovec, vnuk apod. do tejto vekovej kategórie a viete, že by mu tento darček spestril zimné obdobie? V tomto prípade mu môžete darovať sánky, ktoré prinesú hodiny zábavy a zároveň pohybu.

Vybrať si môžete z dvoch typov, a to drevené alebo kovové. Kovové sú o trochu lacnejšie a hlavne majú nižšiu hmotnosť. Ak chcete dopriať oslávencovi tradičné sánky, tak určite zvoľte drevené.

23) Štýlové tenisky – módny darček pre chlapca

tenisky

Vivantis.sk

Tenisky by nemali byť len štýlovým doplnkom, ale mali by poskytovať pohodlnú a pevnú chôdzu. Potrebuje váš blízky nové tenisky? Ak áno, tak máte rovno vymyslený darček k narodeninám alebo na Vianoce. V ponuke obchodu nájdete veľké množstvo rôznych dizajnových a farebný prevedení. Avšak tenisky odporúčame vyberať s osobou, ktorej ich chcete darovať. Jedine tak budete mať istotu, že sa mu budú páčiť, a že ich bude vôbec nosiť.

24) Činky – darček pre chlapca, ktorý chce nabrať svaly a silu

cinka

Insportline.sk

Veľa školákov by chcelo mať veľké svaly ako ich obľúbený športovec či filmová postava. Samozrejme jediná cesta k tomuto cieľu vedie cez pravidelné posilňovanie a dodržiavanie stravy. Činky ako darček môžu mladému chlapcovi spôsobiť veľkú radosť.

Domáce posilňovanie s činkami je výbornou voľbou, pomocou ktorej môže nabrať svaly a silu. Myslíte si, že takýto darček zožne úspech? V prípade, že má chlapec športovú povahu určite áno. V ponuke nájdete samostatné činky aj činkové sety.

25) Povolanie na skúšku – zážitkový darček pre chlapca

povolanie na skusku

Adrop.sk

Koniec strednej školy sa blíži a otázka mnohých študentov je čo budem robiť ďalej? Pôjdem na vysokú školu alebo budem pracovať? S týmito otázkami mu môžete z časti pomôcť. Darujte mu darček vo forme povolania na skúšku.

V ponuke nájdete napríklad jeden deň v útulku, jazda na kamióne, moderátor v rádiu alebo pilotovanie lietadla. Neviete no možno po vyskúšaní daného povolania už bude presne vedel čo chce prípadne čo nechce robiť.

26) Denník dieťatka – darček pre chlapca na krst

dennik dietatka

Pantarhei.sk

Krst je významná udalosť v živote mnohých ľudí. Je tradíciou, že krstný otec alebo mama daruje krstnému synovi či dcére nejaký dar. Najbežnejšími darmi sú zlatá retiazka alebo vkladná knižka. No v poslednej dobe je čoraz populárnejší tzv. denník dieťatka.

Doňho spíšete jeho prvé krôčiky, slová či zážitky, medzi ktorými môže byť práve krst. K nim môžete priložiť fotografiu z danej udalosti. V dospelosti vám bude za takýto darček určite vďačný. Ak sa vám to bude zdať málo, tak môžete priložiť vyššie spomenuté tradičné dary.

27) Slúchadlá – darček pre chlapca, ktorý rád počúva hudbu

sluchadla

Alza.sk

Slúchadlá poslúžia pre počúvanie obľúbenej hudby v prípade, že nechcete rušiť svoje okolie. Veľa mladých ľudí počúva hudbu počas rôznych činností. Aj váš blízky patrí do tejto skupiny ľudí? Darujte mu slúchadlá. V ponuke nájdete veľa rôznych typov, značiek a prevedení. V súčasnosti sú obľúbené bezdrôtové slúchadlá. Tie prinášajú výhodu absencie kábla, ktorý môže niekedy zavadzať.

Je len na vás ako daného človeka poznáte a ktoré mu vyberiete. Slúchadlá budú vhodným darček k narodeninám, meninám a na Vianoce.

28) Korálkový náramok – darček pre chlapca na Valentína

naramok

Vivantis.sk

Blíži sa Valentín a vy ešte nemáte vybraný darček pre priateľa? Korálkový náramok môže byť vhodnou voľbou. Tento typ náramku je momentálne veľmi obľúbený. Ponuka obsahuje desiatky rôznych farebných, dizajnových a materiálových prevedení. Súčasťou niektorých náramkov sú aj prívesky. Ak dobre poznáte vášho priateľa, tak by výber pre vás nemal byť problém. Ceny náramkov začínajú už na 7 eurách. No najdrahšie kúsky stoja niečo cez 80 €.

29) Elektrická kolobežka – darček pre chlapca v podobe moderného dopravného prostriedku

elektricka kolobezka

Insportline.sk

Elektrická kolobežka je novodobý dopravný prostriedok. Dokáže ísť rýchlosťou od 20 až do 50 km/h. Myslíte si, že z takéhoto darčeka bude mať oslávenec radosť? Ak áno, tak mu tú radosť môžete dopriať presne týmto darčekom.

Elektrická kolobežka neslúži len pre zábavu. Je praktickým pomocníkom pri dochádzaní do školy či práce. Pri jej používaní nemusíte byť závislý na mestskej doprave, ktorá môže byť častokrát preplnená.

30) Herná konzola – darček pre chlapca pre zábavne trávenie voľných chvíľ

playstation

Alza.sk

Herné konzoly zabávajú ľudí už desiatky rokov. Každý chlapec túži po počítači alebo hernej konzole, na ktorej bude hrať hry. Čo tak darovať hernú konzolu na Vianoce alebo narodeniny? V ponuke nájdete rôzne typy týchto zariadení. Momentálne patrí medzi najobľúbenejšiu konzolu PlayStation. Avšak musíte sami zhodnotiť či chcete, aby chlapec trávil čas hraním hier.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.8 (4 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár