Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Najlepšie darčeky pre chlapca nielen na Vianoce

30. 10. 2023 Aktualizované

Narodeniny, meniny alebo Vianoce, ku týmto sviatkom nepochybne patria darčeky. Konkrétne v tomto článku sme sa venovali výberu najlepších darčekov pre chlapca. Ak teda chcete urobiť vášmu blízkemu radosť, a neviete, aký darček pre chlapca bude vhodný, tak v riadkoch nižšie nájdete 30 inšpiratívnych tipov. Tipy sme vyberali na základe veku od prvého až po 20. rok.

Darčeky pre chlapcov podľa veku

1) Textilná knižka – darček pre chlapca na 1. narodeniny

Textilná knižka

Mall.sk

Väčšinou sme zvyknutí kupovať darčeky pre dospelých ľudí alebo pre deti v školskom veku. Kúpiť darček pre oslávenca, ktorý bude mať svoje prvé narodeniny môže byť celkom náročné. Podľa nás bude najlepšou voľbou vybrať nejakú hračku, ktorá ho zabaví, a zároveň bude rozvíjať jeho motoriku a fantáziu.

Preto je naším prvým tipom textilná knižka. Ako darček pre chlapca na 1 rok sa nám zdala super. Je vyrobená z mäkkého textilného materiálu, ktorý je príjemný na dotyk.

2) Puzzle Duo – darček pre 2-ročného chlapca

Puzzle Duo

Mall.sk

Už od útleho veku je u detí potrebné rozvíjať motorické zručností. Výborným spôsobom je napríklad dvojdielne puzzle, kde musí dieťa spájať dva do seba padnúce dieliky. Motívy sú rôzne, môžu to byť zvieratá, pracovné stroje a pod.

Puzzle duo precvičuje koordináciu oko-ruka. Deti sa učia koncentrácie, začínajú vnímať rôzne spojitosti a súvislosti, navyše sú fascinované krásnymi farbami. Tieto puzzle hry sú vyrobené z nezávadného materiálu, a preto vhodné aj pre tých najmenších.

3) Hračka do vody – darček pre chlapca na 3 roky

Hračka do vody

Mall.sk

Náš ďalší typ, tentokrát pre 3-ročného oslávenca, je hračka do vody. Môže to byť napríklad sada rybičiek s rybárskym prútom, sito so zvieratkami, vodné pištole či zmývateľné fixky, ktorými si môže kresliť na dlaždičky.

Hračky do vody sú bezpečné a zábavné, už viac nebudete od vášho drobca počuť, že sa mu kúpať nechce. Darček vhodný pod stromček, ale aj na narodeniny či meniny.

4) 130 dielna doprava – darček pre chlapca na 4 roky

130 dielna doprava

4home.sk

Vlaky, autá alebo lietadlá, o toto všetko chlapci v práve tomto veku zaujímajú. Ak aj vy máte doma malého rušňovodiča či pilota, tak tento darček mu určite urobí radosť. Celá sada má 130 dielov, z ktorých vznikne jedno malé mestečko. Nebude tam chýbať vlak, lietadlo, vrtuľník a autá. Navyše sada je doplnená o stromy, značky a budovy. Takáto hračka dokáže poskytnúť hodiny zábavy a ako darček pre chlapca je doslova perfektná.

5) Elektrická lokomotíva – darček pre chlapca na 5 rokov

130 dielna doprava

Mall.sk

Mnohým chlapcom sa v tomto veku páčia rôzne dopravné prostriedky. Nepochybne k ním patria aj vlaky. Preto je naším ďalším tipom ďalšia mašinka. Konkrétne je to elektrická lokomotíva na baterky. Tá sa dokáže pohybovať vpred a vzad. Okrem toho jej nechýbajú ani zvukové a svetelné efekty. Napájanie tejto hračky je riešené dvoma AAA batériami. Ak sa teda 5-ročnému oslávencovi páčia vlaky, tak tento darček mu zaistí hodiny zábavy.

6) Hra na profesiu – darček pre chlapca na 6 rokov

130 dielna doprava

Alza.sk

Deti sa neraz snažia napodobňovať dospelých v rôznych činnostiach. Vo väčšine prípadov je to hra na nejaké povolanie. U chlapcov to pravdepodobne býva hra na policajta, hasiča, vojaka, pilota či šoféra. Čo tak mu spraviť radosť práve hračkou, s ktorou sa môže na tieto povolania zahrať?

V ponuke nájdete hračky ako napríklad výbava pre hasiča, traktor s vlečkou či súpravu náradia. V prípade, že viete čo 6 ročného chlapca baví, tak s výberom by nemal byť problém.

7) Detské smart hodinky – darček pre 7-ročného chlapca

smart hodinky pre deti

Alza.sk

Smart hodinky pre deti sa odlišujú od tých štandardných v niekoľkých funkciách. Ich najväčšou výhodou je to, že rodičia sú v spojení s ich dieťaťom a k tomu môžu pomocou aplikácie v mobile vidieť, kde sa momentálne nachádzajú. Niektoré modely majú aj fotoaparát, svetlo a funkcie určené pre zábavu. Ak ste rodič a neviete, čo máte vášmu 7-ročnému synovi kúpiť na narodeniny, tak tento tip na darček pre chlapca môže byť vhodnou voľbou. Úžitok bude mať nielen dieťa, ale aj vy.

8) Bicykel – darček pre 8-ročného chlapca

detsky bicykel

Insportline.sk

Bicyklovanie je činnosť, ktorá patrí medzi tie prvé, ktoré sa deti učia. Bicykel dieťaťu poskytne nielen radosť z jazdy, ale aj fyzickú aktivitu, vďaka čomu nebude doma sedieť pri počítači alebo televízore.

Chcete aj vy dopriať oslávencovi hodiny pohybu, a zároveň zábavy? Darujte chlapcovi  k jeho 8. narodeninám bicykel. Ponuka v e-shope zahŕňa bicykle rôznych typov a veľkostí. Nechýbajú ani modely s pomocnými kolieskami.

9) Auto na ovládanie – darček pre 9-ročného chlapca

auto na ovladanie

Alza.sk

Auto na ovládanie je snom mnohých chlapcov v tomto veku. Ak stále neviete, čo darovať svojmu synovi alebo vnukovi na narodeniny či pod stromček, auto na ovládanie je hračka, ktorou nemáte čo pokaziť. Samozrejme skúste si pred tým zistiť, či naozaj chlapcovi tento darček urobí radosť. Na výber máte zo základných autíčiek na ovládanie od 10 € až po RC autá, ktorých cena presahuje 1 000 €. Ktoré zvolíte ako darček pre chlapca, je len na vás.

10) Futbalová lopta – darček pre 10-ročného chlapca

futbalova lopta

Decathlon.sk

Futbal patrí k športom, ktoré sú v našich končinách najviac rozšírené. Chlapci sú k tomuto športu vedení už od 1. ročníka na základnej škole. Je oslávenec mladý futbalista a ešte nemá vlastnú loptu? V tom prípade je určite skvelým darčekom pre chlapca futbalistu práve futbalová lopta.

Pri výbere si dajte pozor na to, akú veľkosť vyberáte. Najpoužívanejšie sú veľkosti 3, 4 a 5. Veľkosť 5 používajú starší žiaci a dospelí futbalisti. Vo veku 10 rokov bude vhodná veľkosť 4.

11) Kolieskové korčule – darček pre 11-ročného chlapca

kolieskove korčule

Insportline.sk

Kolieskové korčule patria k darčekom, vďaka ktorým sa dieťa bude viac hýbať. Takže dieťaťu nedoprajete len zábavu, ale zároveň aj pohyb. Jediné, čo pri výbere musíte poznať, je veľkosť chlapcovej nohy. Ak ešte nikdy nestál na kolieskových korčuliach, tak môžete zvoliť model s tromi kolieskami. Na tých je oveľa jednoduchšie udržať stabilitu. Taktiež v ponuke nájdete tzv. korčule 2 v 1. Na tých je možné vymieňať nôž a kolieska, teda môžu sa používať na ľade aj na betóne.

12) Trampolína – darček pre chlapca na 12 rokov

trampolina

Insportline.sk

Skákanie na trampolíne patrí k jedným z najobľúbenejších detských radovánok. Okrem zábavy trampolíny poskytujú dieťaťu pohybovú aktivitu, pri ktorej si trénujú aj obratnosť. Pre chlapca vo veku 12 rokov je vhodné vybrať skôr detskú trampolínu s ochrannou sieťou.

Tak budete mať istotu, že dieťa nespadne pri skákaní mimo nej. Taktiež by trampolína mala mať ďalšie bezpečnostné prvky. V ponuke nájdete trampolíny s menším aj väčším priemerom. Pozerajte aj na nosnosť, pretože základné modely ju majú na hodnote 50 kg.

13) Gitara – darček pre 13-ročného chlapca

gitara

Kytary.sk

Má oslávenec pozitívny vzťah k hudbe? Spomínal vám niekedy, že by si rád vyskúšal zahrať na nejakom hudobnom nástroji? Pre tento prípad príde darček v podobe gitary určite vhod. Výber obsahuje aj modely s menšími rozmermi pre deti. Avšak v 13-tich rokoch bude ako darček možno vhodná aj klasická gitara. Zhodnoťte, aký typ by oslávencovi urobil najväčšiu radosť. Vybrať môžete z elektrickej, akustickej, klasickej alebo silent gitary.

14) Tričko Merchandise – darček pre 14-ročného chlapca

Tričko Merchandise

Alza.sk

Stretli ste sa už s výrazom “merch”? Označuje predmety a veci, ktoré nesú celosvetovo známe značky filmov, hudobných skupín, športových klubov, počítačových hier, automobiliek a pod. Možno ste si všimli, že váš tínedžer uprednostňuje nejakú konkrétnu značku. V tom prípade takýto darček bude ten, ktorý mu rozžiari tvár a doplní jeho zbierku.

Merchandise predstavuje skvelý spôsob, ako dať ostatným jednoducho najavo, čoho je vaša dcéra či chlapec fanúšikom. V ponuke sú mikiny, tričká, puzzle, hrnčeky, figúrky postáv a mnoho ďalšieho. Vyberať môžete aj z herných kníh, časopisov, komiksov a grafických románov.

15) Notebook – darček pre chlapca – 15 rokov

notebook

Alza.sk

V 15-tich rokoch väčšina detí prechádza na strednú školu, ktorá môže byť v prípade chlapca aj technicky zameraná. V súčasnej dobe sa už niektoré veci počas štúdia riešia prostredníctvom počítača. V budúcnosti sa tento trend bude stále zvyšovať. Preto darček pre 15-ročného chlapca vo forme notebooku nemusí byť vôbec zlá voľba. Vybrať môžete z menej výkonných modelov, ktoré sú samozrejme lacnejšie. Aký notebook bude najvhodnejší, môžete prediskutovať spolu s oslávencom.

16) Štýlová mikina – darček pre chlapca na 16 rokov

Štýlová mikina

Bonprix.sk

16 rokov je vek, keď chlapci už pozerajú na to, čo majú oblečené. V mnohých prípadoch chcú mať štýlové a značkové veci. Ak teda hľadáte vhodný darček pre chlapca k narodeninám alebo na Vianoce, tak štýlová mikina ho určite poteší. Menším problémom pri tomto type darčeku je trafiť sa do veľkosti. Predsa len, najlepšie je, ak si to daný človek najprv vyskúša. Ponuka obsahuje veľké množstvo rôznych typov a farebných prevedení, takže máte z čoho vyberať.

17) Športové hodinky – darček pre 17-ročného chlapca

Športové hodinky

Sofia.sk

Pánske športové hodinky sú výborným doplnkom k outfit. Zároveň majú množstvo praktických funkcií. Medzi základné funkcie patrí počítanie prejdených krokov a vzdialenosti. Taktiež dokážu merať tep. Drahšie modely majú funkcie ako GPS lokalizácia alebo prijímanie hovorov. Páčil by sa tento typ hodiniek oslávencovi? Urobte mu radosť a darujte mu ich k narodeninám, no sú vhodné aj ako darček pre chlapca na Vianoce. Vybrať môžete z lacnejších alebo drahších kúskov, je to len na vás.

18) Smartfón – darček k 18. narodeninám pre chlapca

smartfon

Alza.sk

Smartfón je súčasťou života skoro každého moderného človeka. To platí najmä pre mladšiu generáciu, ktorá by si bez tohto zariadenia asi nevedela predstaviť život. 18. narodeniny sú veľkou udalosťou, pretože sa oslávenec oficiálne stáva dospelým. Preto by mal byť dar trochu hodnotnejší.

Má oslávenec starý alebo už takmer nefunkčný smartfón? Novým inteligentným mobilom mu určite vyčaríte úsmev na tvári. Je na vás, či mu vyberiete drahší a prestížnejší model, alebo siahnete po lacnejšom.

19) Škola šmyku – darček pre chlapca na 19 rokov

skola smyku

Adrop.sk

Vodičský preukaz typu B je možné dostať už v 17. rokoch. Teda od tohto veku môže mladý vodič naberať skúsenosti s vedením auta. Ako ďalší tip na darček sme preto vybrali školu šmyku. Avšak tento darček je vhodný hlavne pre tých, ktorí majú s jazdením aspoň nejaké skúsenosti. To bol dôvod, prečo sme tento tip na darček zvolili pre 19-ročného chlapca.

Počas tohto kurzu sa naučí, ako reagovať, ak sa dostane s autom do šmyku. Nikdy neviete, kedy takáto situácia môže nastať, a preto je určite vhodné, ak máte možnosť si to vyskúšať pod vedením inštrúktora.

20) Proteín – darček pre chlapca – 20 rokov

protein

Gymbeam.sk

Má váš blízky, ktorý bude čochvíľa oslavovať 20. narodeniny, rád posilňovanie alebo nejaký silový šport? Darujte mu kvalitný proteín, ktorý sa považuje za základný doplnok výživy pre športovcov a hlavne tých, ktorí sa snažia nabrať svaly. Ponuka obsahuje veľké množstvo rôznych značiek, typov a príchutí.

Najobľúbenejší je však srvátkový proteín. Konkrétne za jeden z najlepších a najpredávanejších sa považuje Whey Gold Standard od firmy Optimum Nutrition. V prípade, že je oslávenec vegán, môžete zvoliť proteín priamo určený pre vegánov.

Ďalšie tipy na darčeky pre chlapcov

21) Tričko s futbalovým motívom – darček pre chlapca futbalistu

futbalove tricko

Myshirt.sk

Keďže vieme, že mnoho mladých chlapcov sa venuje futbalu, tak naším ďalším futbalovým tipom je práve tento tip trička. V ponuke obchodu nájdete desiatky rôznych štýlových motívov. Výhodou je možnosť zvoliť si typ trička a k tomu aj farbu. Preto to môže byť originálny darček pre chlapca futbalistu na narodeniny, meniny alebo na Vianoce. Tričká sú vyrobené zo 100 % bavlny. Ich cena je približne 20 €, čo sa dá považovať za štandard.

22) Sánky – darček pre chlapca na Vianoce

sanky

Alza.sk

Sánky patria k štandardnej výbave každého chlapca približne do veku 15 rokov. Patrí váš syn, synovec alebo vnuk do tejto vekovej kategórie a viete, že by mu tento darček spestril zimné obdobie? V tom prípade mu môžete darovať sánky, ktoré prinesú hodiny zábavy, a zároveň pohybu.

Vybrať si môžete z dvoch typov, a to drevené alebo kovové. Kovové sú o trochu lacnejšie a hlavne majú nižšiu hmotnosť. Ak chcete dopriať oslávencovi tradičné sánky, tak určite zvoľte drevené.

23) Štýlové tenisky – módny darček pre chlapca

Štýlové tenisky

TOP4running.sk

Tenisky by nemali byť len štýlovým doplnkom, ale mali by poskytovať pohodlnú a pevnú chôdzu. Potrebuje váš blízky nové tenisky? Ak áno, tak máte rovno vymyslený darček k narodeninám alebo na Vianoce.

V ponuke obchodu nájdete veľké množstvo rôznych dizajnových a farebný prevedení. Avšak tenisky odporúčame vyberať s osobou, ktorej ich chcete darovať. Jedine tak budete mať istotu, že sa mu budú páčiť, a že ich bude naozaj nosiť.

24) Činky – darček pre chlapca, ktorý chce nabrať svaly a silu

cinka

Insportline.sk

Veľa školákov by chcelo mať veľké svaly ako ich obľúbený športovec či filmová postava. Samozrejme jediná cesta k tomuto cieľu vedie cez pravidelné posilňovanie a dodržiavanie stravy. Činky ako darček môžu mladému chlapcovi spôsobiť veľkú radosť.

Domáce posilňovanie s činkami je výborným spôsobom, ako nabrať svaly a silu. Myslíte si, že takýto darček zožne úspech? V prípade, že má chlapec športovú povahu, tak určite áno. V ponuke nájdete samostatné činky aj činkové sety.

25) Povolanie na skúšku – zážitkový darček pre chlapca

povolanie na skusku

Adrop.sk

Koniec strednej školy sa blíži a otázka mnohých študentov je: čo budem robiť ďalej? Pôjdem na vysokú školu alebo budem pracovať? S týmito otázkami mu môžete sčasti pomôcť. Darujte mu darček vo forme povolania na skúšku. V ponuke nájdete napríklad jeden deň v útulku, jazdu na kamióne, moderátora v rádiu alebo pilotovanie lietadla.

26) 10 hlavolamov – darček pre chlapca, ktorý má rád výzvy

10 hlavolamov

Mall.sk

Máte doma luskáčika? V tomto prípade myslíme mladého chlapca, ktorý rád lúska rôzne hlavolamy. Podarujte mu túto sadu 10 hlavolamov, ktorá ho dokáže zabaviť na dlhé hodiny. Sada obsahuje 5 hlavolamov pre začiatočníkov od 7 rokov, 4 hlavolamy pre nadšencov hlavolamov od 12 rokov a 1 hlavolam pre skutočných milovníkov hlavolamov. Ponuka hlavolamov je skutočne bohatá, úplný základ predstavuje Rubikova kocka, u ktorej to zväčša začína.

27) Slúchadlá – darček pre chlapca, ktorý rád počúva hudbu

sluchadla

Alza.sk

Slúchadlá poslúžia pre počúvanie obľúbenej hudby v prípade, že nechcete rušiť svoje okolie. Veľa mladých ľudí počúva hudbu počas rôznych činností. Aj váš blízky patrí do tejto skupiny ľudí? Darujte mu slúchadlá. V ponuke nájdete veľa rôznych typov, značiek a prevedení. V súčasnosti sú obľúbené bezdrôtové slúchadlá. Tie prinášajú výhodu absencie kábla, ktorý môže niekedy prekážať.

Je len na vás, ako daného človeka poznáte a ktoré mu vyberiete. Slúchadlá budú vhodným darček k narodeninám, meninám a na Vianoce.

28) Príbeh Percyho Jacksona – darček pre chlapca na narodeniny

Príbeh Percyho Jacksona

Bux.sk

Stále nosom v knihách? Ak oslávenec miluje literatúru, určite mu urobíte radosť, ak mu venujete celú sadu s obľúbeným hrdinom. Môže to byť napríklad Percy Jackson, Harry Potter, pre menších zas Denník odvážneho bojka.

Poobzerajte sa po cenovo výhodnej sade, s ktorou môžu prežívať príbeh hrdinu od začiatku do konca. Ak máte doma vášnivého čitateľa, bola by škoda jeho vášeň nepodporiť. A práve meniny, narodeniny či Vianoce sú ideálnou príležitosťou pre takýto darček.

29) Elektrická kolobežka – darček pre chlapca v podobe moderného dopravného prostriedku

elektricka kolobezka

Aerium.sk

Elektrická kolobežka je novodobý dopravný prostriedok. Dokáže ísť rýchlosťou od 20 až do 50 km/h. Myslíte si, že z takéhoto darčeka bude mať oslávenec radosť? Ak áno, tak mu tú radosť môžete dopriať presne týmto darčekom.

Elektrická kolobežka neslúži len pre zábavu. Je praktickým pomocníkom pri dochádzaní do školy či práce. Pri jej používaní nemusíte byť závislí na mestskej doprave, ktorá môže byť častokrát preplnená.

30) Herná konzola – darček pre chlapca pre zábavne trávenie voľných chvíľ

playstation

Alza.sk

Herné konzoly zabávajú ľudí už desiatky rokov. Každý chlapec túži po počítači alebo hernej konzole, na ktorej bude hrať hry. Čo tak darovať mu hernú konzolu na Vianoce alebo narodeniny? V ponuke nájdete rôzne typy týchto zariadení. Momentálne patrí medzi najobľúbenejšiu konzolu PlayStation. Avšak musíte sami zhodnotiť, či chcete, aby chlapec trávil čas hraním hier.

Výnimočných udalostí v živote chlapca je nekonečné množstvo. Poradíme vám, ak hľadáte inšpirácie pre novorodenca, darček na 18. narodeniny, darček k promóciám alebo tip na darček k meninám.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.8 (5 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár