Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie darčeky pre teenagera a pubertiaka – 25 tipov

14. 9. 2023 Aktualizované

Nájsť vhodný darček pre teenagera nie je vždy ľahké. Našťastie pre vás máme 25 osvedčených tipov na darček pre pubertiakov, s ktorými určite zabodujete. Nech už hľadáte vianočné darčeky pre teenagerov, darček pre teenagera k narodeninám, alebo k inej príležitosti, v tomto článku určite nájdete inšpiráciu.

1) Imidžové slúchadlá – darček pre teen milovníkov hudby

Štýlové slúchadlá

Alza.sk

Hudba dokáže zlepšiť náladu a celkovo má silný vplyv na emocionálne rozpoloženie počúvajúceho. Nie je žiadnym tajomstvom, že mladí ľudia hudbu milujú – a hlavne nahlas! Prečo im nedopriať kvalitné slúchadlá, ktoré im umožnia počúvať obľúbenú hudbu? Slúchadlá môžu byť aj odpoveďou na otázku, čo kúpiť teenagerovi na Vianoce.

Naším odporúčaním je vybrať cool imidžový model. Aj na vzhľade totiž záleží. Určite však nepodceňujte ani ich audio kvality. Každý chce v dnešnej dobe počúvať hudbu kvalitne.

Ak je váš tínedžer vášnivým hráčom, určite ho prekvapíte coolovým darčekom v podobe kvalitných herných slúchadiel.  Slúchadlá s mikrofónom sú ideálne pre hráčov multiplayerových hier, umožnia im komunikáciu so spoluhráčmi.

2) Kniha pre mládež – klasický darček pre teenagera

Knihy pre mládež

Bux.sk

Každý knihomoľ vie, že knihy môžu byť bránou do iných, zaujímavých svetov. Popustiť uzdu fantázii a zžiť sa s radosťami a strasťami hrdinov knihy je skvelým zážitkom. Za výborný tip na darček pre teenagera preto považujeme knihy pre mládež. Ako darček pre chlapca odporúčame dobré fantasy alebo sci-fi. Knižný darček pre teen dievča by sme skôr smerovali k romantickej a dievčenskej literatúre.

Dnešná pretechnizovaná spoločnosť plná žiariacich displejov potrebuje knihy viac ako kedykoľvek predtým. Kúpou tej správnej knihy môžete ukázať krásu literatúry mladým a nabádať ich tak k ďalšiemu čítaniu. Vhodnou alternatívou je aj životopisná kniha.. Dieťa v tínedžerskom veku už zvyčajne vie, čo ho baví a fascinuje. Chlapca môžete obdarovať knihou o  futbalistovi Kylianovi Mbappé, Lionelovi Messim alebo slovenskom hokejistovi Mariánovi Hossovi. Dievčatá sa možno potešia životnému príbehu speváka Harry Stylesa.

3) Jazda na Dodge Charger – nezabudnuteľný darček pre teenagera

Jazda na aute pre tínedžera

Adrop.sk

Pre mladých milovníkov adrenalínu sme vybrali tento zážitkový tip na darček – je ním možnosť vyskúšať si jazdu na športiaku Dodge Charger. S týmto nezabudnuteľným darčekom bude mať tínedžer možnosť nasadnúť do rýchleho auta a zažiť adrenalínový pocit z rýchlej jazdy po letiskovej dráhe. Nemusíte sa však obávať, stále je po ruke skúsený inštruktór, ktorý v prípade potreby zasiahne.

Jazda je vhodná pre deti nad 12 rokov, a to aj bez vlastnenia vodičského preukazu. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, každá sekunda bude nezabudnuteľná. Ide predsa o 300 koní pod kapotou a maximálnu rýchlosť  280 km/h.

4) Smart hodinky – moderný darček pre teenagera

Smart hodinky

Alza.sk

Smart technológie si rýchlo našli miesto v našich každodenných životoch. Dobrý tipom na trendy darček pre pubertiaka sú preto aj smart hodinky.

Na výber je veľké množstvo rôznych výrobcov a modelov. Všetko záleží na vašom rozpočte. Vlastnosti a ponúkané funkcie smart hodiniek sa totiž veľmi líšia v závislosti od ceny. Napríklad ikonické Apple Watch stoje niekoľkonásobne viac než jednoduché modely čínskych výrobcov.

Vhodnou alternatívou k smart hodinkám sú fitness náramky, ktoré monitorujú pohybovú aktivitu. Každý športovo založený mladý človek je doslova závislý od fitness náramku, ktorý ponúka dokonalý prehľad o aktivitách vykonávaných počas celého dňa.

5) Jazdenie na koni – zábavný darček pre tínejdžerov

Jazda na koni

Adrop.sk

Kone sú úžasné a energické zvieratá a mnohí z nás by si s radosťou vyskúšali jazdu na nich. Minimálne o tom sníva každé dievča a nemálo chlapcov. Prostredníctvom tohto zážitkového darčeku im môžete tento sen splniť.

Začínajúci jazdci sa najprv prevezú vo výbehu, kde sa s celou činnosťou zoznámia. Následne po získaní základných zručností im už nebude nič brániť vo výlete do prírody. Tento zážitok určite patrí medzi nápadité a zaujímavé tipy na darček pre teenagera.

6) Herná konzola – poriadna dávka zábavy pre teenagerov

Herná konzola

Alza.sk

Hranie hier je obľúbenou činnosťou ľudí všetkých vekových kategórií. Najobľúbenejšie však je medzi teenagermi. Práve z tohto dôvodu sme do nášho výberu najlepších tipov na darček pre teenagerov zaradili aj herné konzoly.

Nech už si vyberiete Xbox alebo PS, otvoria sa vám nevídané horizonty zábavy. Aj keď prvotná investícia je vyššia, nespočetné hodiny zábavy ju úplne vyvažujú. Okrem vyššie menovaných konzol si môžete vybrať aj Nintendo alebo ďalšie platformy a retro konzoly.

7) Video hry – kopec zábavy všetkých druhov nielen pre teenagerov

Video hry

Alza.sk

S vyššie spomenutým tipom na darček súvisí aj tento. Sú ním video hry. Ide síce o široký pojem, no zároveň vám to dáva pri výbere obrovskú voľnosť. Zo stoviek herných titulov môžete vybrať ten, ktorým sa presne trafíte do chuti vášho tínedžera.

Na výber máte hry pretekárske, športové, akčné, simulátory, hry na hrdinov a mnohé ďalšie. Zakúpiť sa dajú buď ako fyzická kópia alebo ako elektronická verzia. Pri druhom menovanom ušetríte – darčeky pre pubertiakov môžu byť aj v elektronickej podobe a predsa potešia.

8) Ošetrovateľom v útulku na skúšku – darček pre mladých milovníkov zvierat

Ošetrovateľom útulku na skúšku

Adrop.sk

Hľadáte darček pre teenagera s veľkým srdcom a láskou k zvieratám? Len ťažko nájdete niečo lepšie ako zážitkový darček pre teenagera, kde si bude môcť vyskúšať prácu v útulku. Zažije tak deň s partiou výnimočných ľudí, ktorí opusteným štvornohým priateľom venujú svoj čas a pozornosť.

Nejde však len o zábavu – v hre je aj zodpovednosť. Práve tá k práci v útulku neodmysliteľne patrí a prostredníctvom tohto zážitku sa jej naučí aj mladý obdarovaný.

9) Rafting na Slovensku – adrenalínový darček na rieke pre celú partiu

Rafting na Slovensku

Adrop.sk

Splavovanie rieky na rafte je parádnym, bezpečným a adrenalínovým darčekom pre celú partiu teenagerov. Je skvelým spôsobom, ako sa naučiť spolupracovať a držať spolu aj v náročnej situácii.

Všetko sa začína zaškolením na pokojnej vode. Po zvládnutí základov sa môže partia vybrať na rieku a vyskúšať si kamarátske dobrodružstvo. Úsek na splavovanie má cca 9 kilometrov a aktivita sa dá uskutočniť v skupine 4 alebo 6 ľudí.

10) Tablet  – skvelý darček pre teenagera

Tablet

Alza.sk

Tablety miluje každý. Veď kto by si neobľúbil veľký displej, výkonný hardvér a obrovské množstvo dostupných aplikácií a hier? Niet divu, že sú tablety tak obľúbené darčeky pre tínedžerov.

Na výber máte produkty od rôznych výrobcov. Rozdiely v cenách sú veľké a preto je dobré stanoviť si, aký typ tabletu chcete. Menej náročným používateľom plne postačí aj lacnejší model. Na hranie hier, grafické programy a ďalšie náročnejšie úlohy už bude potrebné zainvestovať viac.

11) Stolové a kartové hry – spoločenská zábava pre teenagerov

Spoločenské hry

Mall.sk

V dnešnom svete elektronickej zábavy veľmi dobre padne venovať čas spoločenským a kartovým hrám. Nejde len o darčeky pre deti – je to skvelý spôsob, ako do hry zapojiť celú partiu teenagerov a nechýba tu ani spoločenský element.

V súčasnosti sú na trhu mnohé kvalitné spoločenské hry, ktoré majú potenciál zaujať tínedžerov, alebo sú aj priamo určené pre túto cieľovú skupinu. Zaujímavou voľbou môžu byť náučné hry, pri ktorých sa dá nielen kráľovsky zabaviť, ale aj rozšíriť si vedomostné obzory.

12) Online úniková hra – zábavná hra z pohodlia domova ako darček pre teenagera

Online úniková hra

Adrop.sk

Únikové hry sa tešia veľkej obľube, no vedeli ste, že k dispozícii je aj online verzia? Nie je potrebné nikam chodiť a dá sa užiť 100 % v pohodlí domova. Hrá sa pomocou aplikácie a naraz ju môžu hrať až piati hráči. Môže tak ísť o dobrý darček pre teenagera na boj proti nude pre celú partiu teenagerov.

Aj keď hra sa dá hrať bez toho, aby boli spoluhráči pri sebe, neodporúčame ju tak hrať. Pre lepší adrenalínový zážitok sa bude viac hodiť, ak budú hráči fyzicky pri sebe. Hra je v štýle escape room a na jej zdolanie bude potrebné poriadne prevetrať mozgové závity.

13) Smartfón – darček, ktorý poteší každého teenagera

Smartfón

Alza.sk

Smartfóny sú neoddeliteľnými spoločníkmi našich každodenných životov. Ich vývoj a progres ale napreduje míľovými krokmi a aj ich výmena sa stáva čoraz frekventovanejšou.

Tínedžeri chcú držať s vyvíjajúcou sa technikou krok a preto je nový smartfón darčekom, ktorému neodolajú. Na výber je veľké množstvo modelov v rôznych cenových kategóriách. Všetko záleží na tom, pre akého náročného používateľa bude určený. Veľmi obľúbené sú u mládeže predovšetkým iPhony, no na zahodenie nie sú ani výkonné androidové smartfóny.

Nezabudnite im k nemu pribaliť kvalitné ochranné sklo a štýlový obal.

14) Proteín – darček pre teenagerov čo sú fyzicky aktívniProteín

Gymbeam.sk

Ak hľadáte darček pre športovo založeného tínedžera, ktorý žije aktívnym životným štýlom, len ťažko nájdete niečo univerzálnejšie ako proteín.

Proteín je základným pilierom športovej výživy a nezaobíde sa bez neho žiaden športovec. Možno ste sa stretli s mýtom, že proteín je vhodný len na naberanie svalovej hmoty. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Bielkoviny sú totiž nenahraditeľné v strave každého a odporúča sa ich zvýšený príjem pre fyzicky aktívnych ľudí.

15) Športové tenisky – štýlový darček pre teenagera

Športové tenisky

Decathlon.sk

Značkové tenisky potešia každého teenagera. Sú vkusným spôsobom, ako podčiarknuť módny štýl a dodať mu iskru. Nech už hľadáte darček pre teenagera chlapca alebo dievča, športové tenisky sú vždy dobrou voľbou.

Vyberať môžete z viacerých známych značiek. Určite by ste výber mali prispôsobiť vkusu teenagera. Čo sa týka farieb, môžete staviť na obľúbené farby obdarovaného. Ak si nie ste istí, radšej neriskujte výraznými farbami a siahnite po nejakej neutrálnejšej – čierna, biela, sivá a pod.

16) Elektrokolobežka – moderný a ekologický darček pre teenagera

darčeky pre teenagera - elektrokolobežkaInsportline.sk

Potrebuje váš blízky každý deň dochádzať do školy, ktorá je pomerne ďaleko od domova? Elektrická kolobežka by mu určite prišla vhod. Je to rýchly a ekologický dopravný prostriedok.

Vďaka elektrokolobežke nebude musieť cestovať v preplnenom autobuse. Môže to byť aj úľava pre rodičov, ktorý ho do školy vozia autom. Takýto teen darček je vhodný na narodeniny alebo pod stromček. Avšak nevýhodou je, že to nie je najlacnejšia záležitosť.

17) Moderátorom v rádiu – pre pohotového tínedžera, ktorý má prehľad

Moderátorom v rádiu

Adrop.sk

Uvažuje váš tínedžer nad kariérou v médiách? V dnešnej dobe sú takéto povolania na vrchole rebríčka vysnívaných povolaní. Influencer, vloger, tvorca podcastov alebo moderátor v rádiu. Rádio Paráda vezme do svojho tímu mladého nádejného moderátora, ktorý dostane vlastný priestor pred mikrofónom. Po vysvetlení základnej techniky bude 60 minút vysielať live.

Poukaz sa dokonca vzťahuje na ďalšie 3 osoby, ktoré mu môžu robiť psychickú podporu. Na záver získa certifikát, fotku, video a ešte aj celý zvukový záznam vo formáte mp3.

18) Ring light lampa na mobil – pre postujúceho tínedžera

Kruhové svetlo na mobil

Alza.sk

Aby ste dosiahli kvalitné fotky alebo videá, je k tomu potrebné dokonalé svetlo. O tom by vedeli rozprávať najmä naši tínedžeri. Veľmi obľúbené sú kruhové lampy na mobil alebo fotoaparát, ktoré poskytujú perfektný dopad svetla. Ak ste v tejto oblasti nováčik a netrúfate si vybrať, odporúčame vám naštudovať si, ako to funguje.

Určite je dôležité, aby kruhové svietidlo na lampu disponovalo stmievačom, ktorý umožňuje reguláciu jasu a intenzity svetla. Dôležitý je aj rozmer lampy. Pri fotení a nahrávaní sú vhodnejšie väčšie kruhové svetlá s výkonom+ 50 W. Výhodou tohto typu svetiel je aj to, že väčšina z nich má priamo úchyt na fotoaparát či mobil. Ideálny darček na meniny, narodeniny aj na Vianoce.

19) Športová výbava – pre športovo aktívneho pubertiaka

Športová výbava

Insportline.sk

Ak váš teenager trávi takmer všetok voľný čas športom, nič mu neurobí väčšiu radosť ako nové športové vybavenie. Možností je nekonečne veľa. Možno sa mu hodí pinpongová súprava, nová futbalová lopta s rukavicami a kopačkami, tenisové alebo badmintonové rakety a pod.

Ak to nie sú práve loptové hry, ktorým sa venuje, môžete mu darovať čokoľvek, čo využije pri bojových športoch, vodných alebo zimných športových aktivitách. Takýmto darčekom ho podporíte v pokračovaní vo vhodnej voľnočasovej aktivite. Šport má neodškriepiteľné výhody pre zdravie mladých ľudí, aj pre fyzickú kondičku.

20) Prilba – darček pre teenagera pre adrenalínovú jazdu

Downhill prilba

Insportline.sk

Ak si tínedžer zaumieni, že potrebuje napumpovať adrenalín, sotva mu v tom dokážete zabrániť. Preto mu darujte kvalitnú certifikovanú prilbu, ktorá ho ochráni pri akomkoľvek adrenalínovom športe. Dobrá prilba je určená nielen pre adrenalínovú cyklistiku, downhill, freestyle a štvorkolky, ale aj na lyže alebo snowboard.

Prilba by mala sedieť ako uliata, nikde by nemala tlačiť a váš pubertiak by sa v nej mal cítiť pohodlne aj po dlhšej dobe. Preto vyberajte starostlivo, prípadne si dajte poradiť od odborníkov. Prilba je vhodný narodeninový darček pre teenagera.

21) Dron – darček pre tínedžera na kvalitné fotky a videá

Dron

Aerium.sk

Podarujte tínedžerovi kvalitný dron, ktorý mu umožní vidieť svet z vtáčej perspektívy. A je jedno, či ide o chlapca alebo dievča, vďaka kvalitnému dronu môže byť natáčanie videí alebo fotografovanie veľkou zábavou. Zábery zhora ohromia naozaj každého.

Dron by ste si mali vybrať podľa vašich cenových možností a základných parametrov ako výdrž batérie, spôsob ovládania, rozlíšenie fotoaparátu, odolnosť alebo prítomnosť GPS a gyroskopickej stabilizácie. Dron je vhodný aj pre začiatočníkov, tu však voľte skôr lacnejšie verzie. Tie drahšie sú určené pre niekoho, kto už má s ovládaním drona nejaké skúsenosti.

22) Bag vak – darček pre teenagera pre maximálny relax

Sedací vak

Heureka.sk

Čo robia tínedžeri, ak nie sú v škole a nešportujú? Leňošia! Či už s knihou v ruke alebo so slúchadlami na ušiach. Prekvapte ich pohodlným sedacím vakom, ktorý je výbornou a praktickou alternatívou ku kreslu či pohovke. Prináša rad výhod tak pre fyzické zdravie, ako aj pre psychickú pohodu.

Sedacie vaky a vankúše sú dostupné v rôznych tvaroch a farebných prevedeniach, preto je to aj skvelá možnosť, ako rozžiariť každú izbu. Sedací vak je originálny darček pre teenagera, ktorým určite nešliapnete vedľa.

23) Batoh – darček pre teenagera na všetky jeho poklady

Ruksak

Delmas.sk

S batohom cez hory. Aj na prechádzky, výlety, turistiku. Batoh je neoddeliteľnou súčasťou tínedžerov, ktorí sa ponáhľajú do školy alebo za inými povinnosťami. Mladý človek potrebuje iba zopár vecí, aby sa cítil spokojný a šťastný. A tie väčšinou nosí so sebou. Preto naším ďalším tipom je praktický batoh.

Okrem objemu batohu pri výbere zohľadnite aj ďalšie faktory, ako sú nastaviteľné popruhy, vnútorné rozdelenie a vonkajšie vrecká, ergonomický tvar, odvetrávanie a pod. A v neposlednom rade, dôležitý je aj dizajn. Nezabúdajte, že teenageri si na plecia nezavesia iba tak hocičo.

24) Diy drevený svietnik a sviečka – darček pre kreatívneho teenagera

Craftiry

Adrop.sk

Máte doma šikovnú dcéru, ktorá sa rada zaoberá výrobou rôznych dekorácii? Potešte ju sadou na výrobu dreveného svietnika a sójovej sviečky. Samotná výroba zaberie sotva trištvrte hodiny, no radosť z dobre vykonanej práce bude hriať pri srdci oveľa dlhšie.

Aj pre chlapcov sú dostupné rôzne diy sady, z ktorých si môžu vyrobiť napríklad originálny opasok, vtáčiu búdku alebo niečo zo sveta gurmánov.

25) Darček do zbierky – darček pre teenagerov zberateľov

Merchandise

Alza.sk

Stretli ste sa už s výrazom “merch”? Označuje predmety a veci, ktoré nesú celosvetovo známe značky filmov, hudobných skupín, športových klubov, počítačových hier, automobiliek a pod. Možno ste si všimli, že váš tínedžer uprednostňuje nejakú konkrétnu značku. V tom prípade takýto darček bude ten, ktorý mu rozžiari tvár a doplní jeho zbierku.

Merchandise predstavuje skvelý spôsob, ako dať ostatným jednoducho najavo, čoho je vaša dcéra či chlapec fanúšikom. V ponuke sú mikiny, tričká, puzzle, hrnčeky, figúrky postáv a mnoho ďalšieho. Vyberať môžete aj z herných kníh, časopisov, komiksov a grafických románov.

Ak ste v našom výbere nenašli, čo ste hľadali, inšpirujte sa darčekmi pre chlapca a taktiež darčekmi pre dievča. V prípade, že hľadáte darček pre tínedžera, ktorý čoskoro vstúpi do sveta dospelých, aj pre vás máme niekoľko špeciálnych tipov k 18. narodeninám.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.1 (16 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár