Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie ohrievače na terasu – recenzie a porovnanie 2024

Sychravé jesenné a zimné dni nemusia znamenať koniec terasových posedení. Ohrievače na terasu vám umožnia užívať si čerstvý vzduch počas celého roka. Tu sú najlepšie ohrievače na terasu a užitočné tipy na ich výber.
Najviac nás oslovil plynový ohrievač na terasu Blumfeldt Heat Guru 3000, zaujímavú alternatívu však nájdete aj v podobe infra žiariča Cattara 13942.

Infračervený ohrievač

Perfektný infračervený ohrievač na rovnomerné vyžarovanie tepla aj v exteriéri. 3 stupne výkonu.

Plynový ohrievač

Najlepší plynový ohrievač na záhradu či terasu so silným výkonom a integrovaným zapaľovaním.

Infražiarič

Závesný infražiarič s dostatočným výkonom a s diaľkovým ovládaním pre jednoduché používanie.

Najlepšie ohrievače na terasu

Recenzia: Heat Guru 3000 – infra ohrievač na terasu s dosahom až 5 m

Infračervený ohrievač Heat Guru 3000

Typ ohrievača: infračervené | Výkon: 3 kW | Značka: Blumfeldt | Hmotnosť: 13 kg | Približná cena: 320 €

Klady
 • Infračervené ohrievanie
 • Teplo prúdi priamo na osobu a predmety
 • Ochrana IP54
 • 3 stupne výkonu
 • Diaľkové ovládanie
Zápory
 • Vyššia cena

Infračervené ohrievače sú moderným a účinným spôsobom vykurovania nielen miestností, svoje uplatnenie často nachádzajú aj na terase, v záhrade či na balkóne. Do tejto skupine patrí aj ohrievač Heag Guru 3000, ktorý využíva infračervené žiarenie pomocou systému IR ComfortHeat na prenos tepla priamo na osoby a povrchy vo svojom okolí namiesto ohrievania vzduchu. To vedie k príjemnému a rovnomernému rozloženiu tepla.

Tento infra ohrievač na terasu má pozlátené uhlíkové vykurovacie teleso s výkonom 3000 W, čo zabezpečuje mimoriadne účinné vyžarovanie tepla. Môžete si užívať príjemné teplo ihneď od prvej sekundy a prispôsobiť si ho svojim potrebám vďaka 3 stupňom výkonu.

Dlhú životnosť zabezpečuje aj eloxovaný hliníkový kryt, ktorý je hladký, tvrdý, chemicky, korózne a oteruvzdorný a odolný voči nepriaznivým vplyvom. Navyše spĺňa požiadavky na ochrannú triedu IP54, čo znamená, že je chránený proti striekajúcej vode i prúdom vody a je tak ideálny na vonkajšie použitie. Ohrievač Heag Guru 3000 sa ľahko ovláda, buď priamo na zariadení alebo pomocou diaľkového ovládania.

Recenzia: Strend Pro 2212414 – plynový ohrievač na terasu s bezpečnostnými prvkami

Recenzia Strend Pro 2212414

Typ ohrievača: plynový | Výkon: 13 kW | Značka: Strend Pro | Hmotnosť: 10 kg | Približná cena: 260 €

Klady
 • Vysoký výkon
 • Rýchlosť ohrevu okolitého vzduchu
 • Tepelná poistka a poistka proti náklonu
 • Ďalšie bezpečnostné prvky
 • Zapaľovanie bez zápaliek či zapaľovača
Zápory
 • Zvýšená opatrnosť pri manipulácii
 • Potreba výmeny propán-butánovej fľaše

Túžite po príjemnom teple aj v exteriéri? Stavte na plynový ohrievač na terasu Strend Pro 2212414. Terasový plynový ohrievač funguje na princípe horáka, ktorý zohrieva okolitý vzduch. Pripája sa na propán-butánovú fľašu, ktorá je ukrytá v spodnej časti zariadenia. Ohrievač má nastaviteľný výkon – regulátorom je možné regulovať veľkosť a intenzitu plamienkov okolo horáka.

Samozrejmosťou je ochrana proti zhasnutiu plameňa, ktorá je dôležitá pre prípad, že plameň ohrievača zhasne. Plameň sa automaticky znovu zapáli, aby sa predišlo nebezpečným situáciám. Detektor koncentrácie hladiny kyslíka monitoruje úroveň kyslíka v okolí ohrievača a zabezpečuje, aby bola v bezpečnom rozsahu.

Piezoelektrický mechanizmus umožňuje jednoduché a spoľahlivé zapálenie ohrievača bez potreby použitia zápalky alebo iného zapaľovacieho náradia. Tepelná poistka sa postará o to, aby sa ohrievač vypol, ak sa prehrieva. Poistka proti náklonu dá pokyn ohrievaču, aby sa vypol v prípade, že bude naklonený alebo sa prevráti. Súčasťou balenia je hadica (1,3 m), ktorá umožňuje jednoduchú a bezpečnú inštaláciu plynového ohrievača na terasu.

Recenzia: Cattara 13942 – závesný infražiarič na balkón / terasu

Recenzia Cattara 13942

Typ ohrievača: infražiarič | Výkon: 1,5 kW | Značka: Cattara | Hmotnosť: 2,9 kg | Približná cena: 110 €

Klady
 • Ľahký
 • Závesný – ponúka rovnomerné sálanie tepla
 • Pre priestory s rozlohou do 3 m3
 • Na diaľkové ovládanie
 • Estetický dizajn a cena
Zápory
 • Určený jedine pod strechu
 • Bez ochrany voči dažďu a vode

Ak hľadáte ohrievač na balkón alebo menšiu terasu, vystačíte si s infražiaričom Cattara 13942. Okrem svojich funkčných vlastností má tiež esteticky príťažlivý dizajn v dramatickom čiernom prevedení, čo ho robí dokonalým doplnkom pre vašu terasu. Stačí ho zavesiť, kde potrebujete a napojiť do elektrickej siete.

S výkonom 1 500 W hravo porazí chlad v miestnosti s rozlohou do 3 m³ a bez problémov poskytne účinné zahriatie. Obsahuje reflektorový ohrievací systém s halogénovou žiarovkou, ktorý zabezpečuje rovnomerné sálanie tepla. Tento spôsob ohrevu pomáha šetriť elektrickú energiu v porovnaní s tradičnými elektrickými ohrievačmi.

Infražiarič Cattara je vybavený diaľkovým ovládaním, čo zjednodušuje jeho používanie a nastavovanie podľa potreby. Okrem toho je v balení nájdete aj reťaz a karabíny na zavesenie, čo umožňuje jednoduchú montáž a umiestnenie infražiariča podľa potreby. Je dôležité mať na pamäti, že infražiarič je určený pre vonkajšie lokálne vykurovanie pod strechu a nemal by byť umiestnený na dážď, aby sa predišlo poškodeniu zariadenia.

Ďalšie inšpirácie na ohrievače na terasu

Názov Špecifikácia
1. Recenzia Heat Guru 3000 Blumfeldt Heat Guru 3000 Typ ohrievača: infračervený
Výkon: 3 kW
Hmotnosť: 13 kg
Príslušenstvo: diaľkový ovládač
Aktuálna cena
2. Recenzia Strend Pro 2212414 Strend Pro 2212414  Typ ohrievača: plynový
Výkon: 13 kW
Hmotnosť: 10 kg
Príslušenstvo:
Aktuálna cena
3. Recenzia Cattara 13942 Cattara 13942   Typ ohrievača: závesný infražiarič
Výkon: 1,5 kW
Hmotnosť: 2,9 kg
Príslušenstvo: diaľkový ovládač, reťaz, karabíny
Aktuálna cena
4. Einhell NHH 2100 Typ ohrievača: halogénnový ohrievač
Výkon: 0,9 – 2,1 kW
Hmotnosť: – kg
Príslušenstvo:
Aktuálna cena
5. Blumfeldt ohrievač hexa závesný Blumfeldt Heat Hexa HHG4-Heat Hexa-BR Typ ohrievača: závesný infražiarič
Výkon: 0,8 – 2 kW
Hmotnosť: 4,8 kg
Príslušenstvo: diaľkový ovládač
Aktuálna cena
6. ohrievač meva MEVA TP17001 Typ ohrievača: plynový teplomet
Výkon: 10 kW
Hmotnosť: – kg
Príslušenstvo:
Aktuálna cena
7. vonkajší ohrievač tansun monaco Tansun Monaco IR Typ ohrievača: infra
Výkon: 1,5 kW
Hmotnosť: 3,4 kg
Príslušenstvo: držiak na stenu
Aktuálna cena
8. Vonkajší ohrievač Meva Etna Mini TZ02005 Meva Etna Mini TZ02005 Typ ohrievača: plynový
Výkon: 4 kW
Hmotnosť: 3,75 kg
Príslušenstvo:
Aktuálna cena
9. Vonkajší ohrievač Teesa TSA8050 Teesa TSA8050 Typ ohrievača: elekrický
Výkon: 2 kW
Hmotnosť: 0,14 kg
Príslušenstvo:
Aktuálna cena
10. Vonkajší ohrievač G21 Inferno G21 Inferno Typ ohrievača: plynový
Výkon: 13 kW
Hmotnosť: 18 kg
Príslušenstvo:
Aktuálna cena

Najpredávanejšie ohrievače na terasu podľa Heureky

Ako vybrať ohrievač na terasu

Pred tým ako vložíte ohrievač na terasu do internetového nákupného košíka, by ste si mali zodpovedať niekoľko praktických otázok. V prvom rade, akými vlastnosťami disponuje priestor, kde budete terasové kúrenie používať. Takisto by ste mali zvážiť zdroj vášho nového vykurovacieho telesa ako aj ďalšie dôležité parametre. Všetko potrebné tak teraz rozvinieme v nasledujúcich riadkoch.

Najlepšie ohrievače na terasu plynové

Základné typy ohrievačov na terasu

V našich končinách môžete nájsť tieto základné typy ohrievačov na terasu:

 • Teplovzdušný ohrievač na terasu
 • Plynový ohrievač na terasu
 • Elektrický ohrievač na terasu
 • Infra ohrievač na terasu
 • Naftový ohrievač na terasu

V nasledujúcej tabuľke nájdete ich základné charakteristiky a benefity:

Typ ohrievača na terasu Popis
Teplovzdušný ohrievač na terasu Tento typ ohrievača je vhodný skôr do interiéru alebo zimných záhrad. Na kúrenie využíva tepelné prúdenie, v rámci ktorého ohrieva studený vzduch za teplý. Ich výhodou okrem toho je nízka obstarávacia cena, no v porovnaní s inými ohrievačmi majú malý výkon.
Plynový ohrievač na terasu Vzduch ohrieva horák poháňaný propán-butánovou fľašou. Tento typ ohrievača sa pritom vyznačuje vysokým výkonom ako aj rýchlosťou ohrevu. Je preto vhodný na väčšie terasy v exteriéry a radi ho používajú najmä reštauračné zariadenia. Ich nevýhodou je však riskantná manipulácia s plynom.
Elektrický ohrievač na terasu Elektrické ohrievače vzduch na terase zohrievajú klasickou elektrickou špirálou. Pri súčasných cenách za elektrickú energiu však môže byť ich prevádzka príliš nákladná.
Infra ohrievač na terasu Infra ohrievač na terasu funguje pomocou infračervených lúčov, ktoré šíria teplo. Na ich napojenie je však potrebná elektrická energia, preto je skôr vhodný do menších priestorov ako sú domáce terasy alebo malé zimné záhrady.
Naftový ohrievač na terasu a záhradu Okolie vyhrievajú veľmi rýchlo. No aj keď je spaľovanie čisté, pri jeho výkone vytvára CO2, preto je pri ňom nutné časté vetranie. Naftové ohrievače vyžadujú taktiež pravidelnejšiu údržbu a sú drahšie ako plynové alebo elektrické žiariče na terasu.

Ako fungujú ohrievače na terasu

Z pohľadu funkčnosti sa ohrievače na terasu rozdeľujú na elektrické a plynové, pretože fungujú na rozdielnych princípoch.

Plynové ohrievače na terasy majú väčšinou tvar hríbu. Najčastejším zdroj plynu pri nich bývajú propán-butanovej nádoby umiestnené do spodnej časti. Teplo sa z nich tak šíri z hornej časti von. Pri tomto druhu ohrievača je však dobré si okrem výkonu všímať aj jeho vybavenie. Praktickými pomôckami sú napríklad kolieska, úchyty, piezo zapaľovanie či bezpečné vypnutie pri náklone viac ako 45 stupňov.

Na rozdiel od plynových ohrievačov sú klasické elektrické či infra ohrievače ovládané pomocou zdroja elektrickej energie. Vyhrievanie sa potom vykonáva pomocou špirály alebo infra žiariča.

V rámci elektrických ohrievačov môžete nájsť aj halogénové žiariče, kremeňové žiariče či uhlíkové žiariče.

Výkon ohrievača na terasu

Výkon je jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere vhodného ohrievača na terasu. Udáva sa vo Wattoch. Vo všeobecnosti platí totiž pravidlo, že čím väčší výkon prístroj má, tým väčšiu miestnosť zohreje.

Najlepšie ohrievače na terasu plynový

S výkonom však  priamoúmerne súvisia aj náklady na ohrev. Čím výkonnejší terasový ohrievač si kúpite, tým vyššie budú pochopiteľne aj vaše prevádzkové náklady. Takže ak chcete ušetriť, určite voľte plynové žiariče na terasu. Elektrické sú najnákladnejšie, preto v prípade, že nechcete riešiť výmenu plynových fliaš, voľte radšej ekonomickejšie infra alebo halogénové ohrievače na terasu.

Aké funkcie a parametre ešte obsahujú vonkajšie ohrievače

Podľa typu žiariča na terasu sa môžete v jednotlivých modeloch stretnúť aj s rôznou funkcionalitou. Teraz vám predstavíme najbežnejšie príslušenstvo záhradného kúrenia:

 • Termostat: je dôležitý na nastavenie teploty, ktorú chcete vo vyhrievanej miestnosti udržiavať.
 • Časovač: ide o pokročilejšiu funkciu, vďaka ktorej sa kúrenie spustí pred vašim príchodom domov a vy tak vykročíte do vyhriatej zimnej záhrady.
 • Ochrana proti zamrznutiu – túto vychytávku by si mali s novým ohrievačom zaobstarať najmä tí, ktorí chcú na terase prezimovať rastliny a využívať ju aj počas mrazivých dní.
 • Vodeoodolnosť- vyznačujú sa ňou najmä elektrické ohrievače, pričom tento parameter sa označuje skratkou IP. Po ňom nasleduje 2-miestne číslo. V prípade vonkajších elektrických ohrievačov by sa mala vodeodolnosť pohybovať aspoň na úrovni IP44.
 • Diaľkové ovládanie – používa sa najmä pri závesných elektrických či infra žiaričoch. Pomocou neho tak ovládate teplotu i časovač ako aj iné funkcie vonkajšieho ohrievača.

Dizajn záhradných ohrievačov

Pri výbere vhodného ohrievača sa môžete stretnúť aj s niekoľkými druhmi dizajnových prevedení, Tie sa týkajú predovšetkým elektrických zariadení, keďže plynové sú limitované zdrojom v podobe plynovej nádoby. Preto sú najčastejšie voľne stojace vo forme hríba.

Naproti tomu elektrické vonkajšie kúrenie môžete nájsť okrem voľne stojaceho aj na stenu a strop. Okrem uchopenia sa navyše môžete stretnúť i s rôznymi štýlmi prevedenia tohto typu záhradného ohrievača.

Najlepšie ohrievače na terasu stojate

Údržba a čistenie ohrievačov na terasu

Pokiaľ plánujete nechať vonkajší ohrievač na terasu vonku dlhší čas, mali by investovať do ochrannej plachty alebo obalu. Zvýšite tak nielen ich životnosť, ale aj ochránite nie práve lacný žiarič pred poškodením.

Okrem ochrany sa raz za čas zamerajte tiež na čistenie. Žiarič na terasu môžete jednoducho poumývať mydlovou vodou. Dajte si však pozor na výber prostriedkov. Určite najmä v prípade plynových horákov nepoužívajte žiadne horľavé látky. Dodržiavajte tiež bezpečnostné predpisy a elektrické ohrievače vždy vypnite od zdroja elektrickej energie.

Pri čistení venujte pozornosť najmä ventilačným kanálom, riadiacim systémom a samotným horákom. V prípade, že plynový horák vypúšťa plyn, mali by ste bezodkladne zavolať do autorizovaného servisu.

Kde kúpiť ohrievač na terasu

Ohrievače na terasu môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch so záhradnou technikou a hobby produktmi. Veľa modelov nájdete i na internete.

Z nášho pohľadu vám odporúčame navštíviť portál Heureka, kde nájdete porovnanie jednotlivých modelov ohrievačov na terasu spolu s rozdelením do jednotlivých cenových relácií. Zaujímavá ponuka sa nachádza aj na stránke electronic-star.sk. Tu sa nachádzajú prevažne prémiové výrobky od spoločnosti Blumfeldt.

Najobľúbenejšie značky ohrievačov na terasu

Aj v produkcii ohrievačov na terasu nájdete v popredí zaujímavých výrobcov záhradnej techniky. Medzi najobľúbenejších v našich končinách patria nasledujúce značky.

Blumfeldt

logo blumfeldt

Ako už z názvu napovedá, Blumfeldt má svoje korene v Nemecku. Počiatky spoločnosti sa datujú do roku 2005 odkedy sa špecializuje na dekoratívny a praktický dizajn záhrad, terás a balkónov.

Meva

logo meva

Materská spoločnosť firmy Meva pochádza z Českej republiky, kde pôsobí už viac ako 100 rokov. Hneď na začiatku jej histórie sa produkcia firmy zameriavala na pouličné plynové lampy, počas vojny zas na chladiče pre tanky. No a po nej sa portfólio rozšírilo aj o propán-butánové spotrebiče.

Tepro

logo tepro

Značka Tepro pochádza z Veľkej Británie a na európskom i severoamerickom trhu pôsobí už viac ako 35 rokov. Okrem žiaričov do záhrady produkuje grily a ďalšie výrobky potrebné na pohodový život na terase.

Koľko stojí ohrievač na terasu

Cena ohrievačov na terasu je rôznorodá. Jej výška závisí od viacerých faktorov, pričom medzi najdôležitejšie patrí zdroj vykurovania a výkon. Teraz sa pozrieme na tri rozpočty spolu s tým, aké vykurovacie teleso si za nich môžete do záhrady zabezpečiť.

Záhradný ohrievač do 200 €

V cenovej kategórií do 200 € kúpite infražiarič na terasu s výkonom okolo 2 kW. Väčšinou pôjde o ohrievače na stojane, ktoré môžete pripevniť i na stenu. Sú medzi nimi v podobe lampy. No plynové ohrievače v tejto kategórií nájdete iba výnimočne.

Záhradný ohrievač od 200 do 400 €

Cenová relácia nad 200€ ponúka širšie možnosti. Nachádzajú sa tu modely plynových ohrievačov ako plynový infra ohrievač. Tie sa vyznačujú vysokým výkonom, takže ich pokojne môžete umiestniť aj na rozľahlejšie terasy.

Záhradný ohrievač od 400 €

Ak hľadáte profesionálny ohrievač na terasu, ktorú denno-denne komerčne používate, musíte siahnuť hlbšie do vrecka. V cenovej relácii nad 400 € nájdete vysoko kvalitné plynové ohrievače ako aj nástenné teplomety.

Najpredávanejšie ohrievače na terasu podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár