Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Najlepšie ohrievače na terasu – recenzie a porovnanie 2023

20. 12. 2022 Aktualizované

Príchod sychravých jesenných dní a zimy nemusí byť spojený s opustením vašej milovanej letnej terasy. Vďaka výkonným ohrievačom na terasu si totiž príjemnú atmosféru posedenia na čerstvom vzduchu budete môcť dopriať počas celého roka. Teraz vám preto predstavíme najlepšie ohrievače na terasu spolu s užitočnými tipmi ako ich vybrať.

Víťazom nášho porovnania sa stal plynový ohrievač na terasu Blumfeldt Goldflame Deluxe, zaujímavú alternatívu však nájdete aj v podobe infra žiariča Blumfeldt Dark Wave.

Najlepší plynový ohrievač

Výkonný záhradný žiarič na kolieskach s bezpečnostnými prvkami a integrovaným zapaľovacím systémom.

Najlepší elektrický ohrievač

Dizajnový elektrický žiarič s bezpečnostnými prvkami a vodeodolným ošetrením.

Najlepší infra žiarič

Infra žiarič na terasu na zavesenie alebo voľne stojací na stojane s niekoľkými stupňami ohrevu a časovačom.

Najlepšie ohrievače na terasu

Recenzia Blumfeldt Goldflame Deluxe – plynový žiarič s vysokým výkonom

plynový žiarič s vysokým výkonom

Typ ohrievača: plynový |Výkon: 11 kW | Značka: Blumfeldt  |Hmotnosť: 25 kg | Približná cena: 422,90€

Klady
 • Vysoký výkon
 • Integrovaný zapaľovací systém
 • Kolieska na jednoduchú manipuláciu
 • Dizajn hry ohňa
Zápory
 • Vyššia hmotnosť
 • Vyššia cena

Pri otázke aký ohrievač na terasu veľkých rozmerov určite neprehliadnite model Blumfeldt Goldflame Deluxe. Jeho znamenitý výkon až 11 kW totiž rozprúdi príjemné sálavé teplo aj po väčších zimných záhradách, terasách či rozľahlom interiéri.

Okrem vysokého výkonu sa Goldflame Deluxe môže pochváliť extra veľkým krytom reflektora. Ten má priemer až 61 cm, čo zaisťuje, že teplo neuniká vrchom, ale rovnomerne prúdi do okolia. No a čerešničkou na torte je aj pôsobivá hra ohňa počas jeho prevádzky, ktorý vďaka funkcii 360° FireView všetkým prítomným vytvorí skvelý zážitok.

Na Blumfeldt Goldflame Deluxe sa nám páči aj jednoduchá manipulácia. Zapaľovanie je totiž podporené elektrickým zapaľovacím systémom. Plynový ohrievač na terasu má však vyššiu hmotnosť, čo výrobca šikovne vyriešil opornými kolieskami. No a keďže ide o prémiový model, musíte pri ňom rátať i s vyššou obstarávacou cenou.

Recenzia Tepro Garten Monterey – elektrický žiarič s uhlíkovou vykurovacou trubicou

elektrický žiarič s uhlíkovou vykurovacou trubicou

Typ ohrievača: elektrický |Výkon: 1,2 kW | Značka: Tepro  |Hmotnosť: 25 kg | Približná cena: 495,00€

Klady
 • Zabudovaný bezpečnostný spínač
 • Vodeodolný
 • Zaujímavý dizajn
Zápory
 • Len 1 stupeň ohrevu
 • Do menších záhrad

Zaujímavú alternatívu terasového vykurovania do menších záhrad predstavuje model Garten Monterey od firmy Tepro. Ide síce o menej výkonný elektrický ohrievač na terasu s jedným stupňom ohrevu. Ten je na úrovni 1200 W a teplo zabezpečuje uhlíková vykurovacia trubica.

Elektrický žiarič je tak schopný tepelného rozsahu 2-5 m2. No napriek nízkemu výkonu sa tento ohrievač vyznačuje kvalitným spracovaním. Je vyrobený z hliníka, plastu a skla. Ošetrený vodeoodolnou ochranou IP44 a z bezpečnostného hľadiska je v ňom zabudovaný aj bezpečnostný spínač naklonenia.

Navyše prístroj disponuje napájacím káblom dlhým 180 cm a má aj inovatívny dizajn. Ten spríjemní terasu alebo zimnú záhradu v akomkoľvek štýle.

Recenzia Blumfeldt Dark Wave – infra žiarič s vysokou funkcionalitou

infra žiarič s vysokou funkcionalitou

Typ ohrievača: elektrický infra žiarič |Výkon: 2 kW | Značka: Blumfeldt |Hmotnosť: 6,1 kg | Približná cena: 142,90€

Klady
 • Príjemný výkon
 • Vysoká funkcionalita
 • Nadštandardné ochranné prvky
 • Príjemný dizajn
Zápory
 • Bez výraznejších nedostatkov

Blumfeldt Dark Wave predstavuje skutočne unikátny infra žiarič, ktorý má všestranné použitie. Môžete ho napríklad namontovať na stenu, no v prípade, že nechcete robiť na terase zásahy, výborne vám poslúži stojan. Ten je súčasťou balenia a vďaka nemu infra žiarič pohodlne umiestnite tam, kde sa chcete aktuálne zdržiavať.

Vás a vašich hostí totiž ohrievač zohreje príjemným výkonom 2 kW. No a vďaka funkcii ComfortHeat vyhrieva prioritne ľudí a predmety. Takže žiadne teplo neuteká zbytočne do okolitého vzduchu. No a keď sme pri tej funkcionalite, tak vedzte, že tento model je ňou priam preplnený.

Nachádza sa na ňom LED panel s 9 stupňami ohrevu i časovačom. Navyše je pri Blumfeldt Dark Wave výborne vyriešená i bezpečnosť. Kryt je vodeodolný s ochranou IP65, čo predstavuje skvelý nadštandard oproti iným modelom. Stabilný stojan je tiež odolný proti prevráteniu a výškovo nastaviteľný do niekoľkých úrovni. My tak tomuto modelu nemáme veľmi čo vytknúť.

Ďalšie inšpirácie na ohrievače na terasu

Názov Špecifikácia
1. plynový žiarič s vysokým výkonom Blumfeldt Goldflame Deluxe Typ ohrievača: plynový
Výkon: 11 kW
Hmotnosť: 25 kg
Príslušenstvo:
Zistiť cenu
2. elektrický žiarič s uhlíkovou vykurovacou trubicou Tepro Garten Monterey Typ ohrievača: elektrický
Výkon: 1,2 kW
Hmotnosť: – kg
Príslušenstvo:
Zistiť cenu
3. infra žiarič s vysokou funkcionalitou Blumfeldt Dark Wave Typ ohrievača: infra
Výkon: 2 kW
Hmotnosť: 6 kg
Príslušenstvo: stojan
Zistiť cenu
4. Einhell NHH 2100 Typ ohrievača: halogénnový ohrievač
Výkon: 0,9 – 2,1 kW
Hmotnosť: – kg
Príslušenstvo:
Zistiť cenu
5. Blumfeldt ohrievač hexa závesný Blumfeldt Heat Hexa HHG4-Heat Hexa-BR Typ ohrievača: závesný infražiarič
Výkon: 0,8 – 2 kW
Hmotnosť: 4,8 kg
Príslušenstvo: diaľkový ovládač
Zistiť cenu
6. ohrievač meva MEVA TP17001 Typ ohrievača: plynový teplomet
Výkon: 10 kW
Hmotnosť: – kg
Príslušenstvo:
Zistiť cenu
7. plynový ohrievač la proromance La Proromance Heater SPH-13-S Typ ohrievača: plynový
Výkon: 13 kW
Hmotnosť: – kg
Príslušenstvo: –
Zistiť cenu
8. vonkajší ohrievač tansun monaco Tansun Monaco IR Typ ohrievača: infra
Výkon: 1,5 kW
Hmotnosť: 3,4 kg
Príslušenstvo: držiak na stenu
Zistiť cenu

Najpredávanejšie ohrievače na terasu podľa Heureky

Ako vybrať ohrievač na terasu

ako vybrať vonkajší žiarič

Pred tým ako vložíte ohrievač na terasu do internetového nákupného košíka, by ste si mali zodpovedať niekoľko praktických otázok. V prvom rade, akými vlastnosťami disponuje priestor, kde budete terasové kúrenie používať. Takisto by ste mali zvážiť zdroj vášho nového vykurovacieho telesa ako aj ďalšie dôležité parametre. Všetko potrebné tak teraz rozvinieme v nasledujúcich riadkoch.

Základné typy ohrievačov na terasu

V našich končinách môžete nájsť tieto základné typy ohrievačov na terasu:

 • Teplovzdušné ohrievače na terasu
 • Plynové ohrievače na terasu
 • Elektrické ohrievače na terasu
 • Infra ohrievače na terasu
 • Naftové ohrievače na terasu

V nasledujúcej tabuľke nájdete ich základné charakteristiky a benefity:

Typ ohrievača na terasu Popis
Teplovzdušné ohrievače Tento typ ohrievača je vhodný skôr do interiéru alebo zimných záhrad. Na kúrenie využíva tepelné prúdenie, v rámci ktorého ohrieva studený vzduch za teplý. Ich výhodou okrem toho je nízka obstarávacia cena, no v porovnaní s inými ohrievačmi majú malý výkon.
Plynové ohrievače Vzduch ohrieva horák poháňaný propán-butánovou fľašou. Tento typ ohrievača sa pritom vyznačuje vysokým výkonom ako aj rýchlosťou ohrevu. Je preto vhodný na väčšie terasy v exteriéry a radi ho používajú najmä reštauračné zariadenia. Ich nevýhodou je však riskantná manipulácia s plynom.
Elektrické ohrievače Elektrické ohrievače vzduch na terase zohrievajú klasickou elektrickou špirálou. Pri súčasných cenách za elektrickú energiu však môže byť ich prevádzka príliš nákladná.
Infra ohrievače Infra ohrievač na terasu funguje pomocou infračervených lúčov, ktoré šíria teplo. Na ich napojenie je však potrebná elektrická energia, preto je skôr vhodný do menších priestorov ako sú domáce terasy alebo malé zimné záhrady.
Naftové ohrievače Okolie vyhrievajú veľmi rýchlo. No aj keď je spaľovanie čisté, pri jeho výkone vytvára CO2, preto je pri ňom nutné časté vetranie. Naftové ohrievače vyžadujú taktiež pravidelnejšiu údržbu a sú drahšie ako plynové alebo elektrické žiariče na terasu.

Ako fungujú ohrievače na terasu

Z pohľadu funkčnosti sa ohrievače na terasu rozdeľujú na elektrické a plynové, pretože fungujú na rozdielnych princípoch.

Plynové ohrievače na terasy majú väčšinou tvar hríbu. Najčastejším zdroj plynu pri nich bývajú propán-butanovej nádoby umiestnené do spodnej časti. Teplo sa z nich tak šíri z hornej časti von. Pri tomto druhu ohrievača je však dobré si okrem výkonu všímať aj jeho vybavenie. Praktickými pomôckami sú napríklad kolieska, úchyty, piezo zapaľovanie či bezpečné vypnutie pri náklone viac ako 45 stupňov.

Na rozdiel od plynových ohrievačov sú klasické elektrické či infra ohrievače ovládané pomocou zdroja elektrickej energie. Vyhrievanie sa potom vykonáva pomocou špirály alebo infra žiariča.

V rámci elektrických ohrievačov môžete nájsť aj halogénové žiariče, kremeňové žiariče či uhlíkové žiariče.

Výkon ohrievača na terasu

Výkon je jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere vhodného ohrievača na terasu. Udáva sa vo Wattoch. Vo všeobecnosti platí totiž pravidlo, že čím väčší výkon prístroj má, tým väčšiu miestnosť zohreje.

S výkonom však  priamoúmerne súvisia aj náklady na ohrev. Čím výkonnejší terasový ohrievač si kúpite, tým vyššie budú pochopiteľne aj vaše prevádzkové náklady. Takže ak chcete ušetriť, určite voľte plynové žiariče na terasu. Elektrické sú najnákladnejšie, preto v prípade, že nechcete riešiť výmenu plynových fliaš, voľte radšej ekonomickejšie infra alebo halogénové ohrievače na terasu.

Aké funkcie a parametre ešte obsahujú vonkajšie ohrievače

Podľa typu žiariča na terasu sa môžete v jednotlivých modeloch stretnúť aj s rôznou funkcionalitou. Teraz vám predstavíme najbežnejšie príslušenstvo záhradného kúrenia:

 • Termostat: je dôležitý na nastavenie teploty, ktorú chcete vo vyhrievanej miestnosti udržiavať.
 • Časovač: ide o pokročilejšiu funkciu, vďaka ktorej sa kúrenie spustí pred vašim príchodom domov a vy tak vykročíte do vyhriatej zimnej záhrady.
 • Ochrana proti zamrznutiu – túto vychytávku by si mali s novým ohrievačom zaobstarať najmä tí, ktorí chcú na terase prezimovať rastliny a využívať ju aj počas mrazivých dní.
 • Vodeoodolnosť- vyznačujú sa ňou najmä elektrické ohrievače, pričom tento parameter sa označuje skratkou IP. Po ňom nasleduje 2-miestne číslo. V prípade vonkajších elektrických ohrievačov by sa mala vodeodolnosť pohybovať aspoň na úrovni IP44.
 • Diaľkové ovládanie – používa sa najmä pri závesných elektrických či infra žiaričoch. Pomocou neho tak ovládate teplotu i časovač ako aj iné funkcie vonkajšieho ohrievača.

Dizajn záhradných ohrievačov

dizajn záhradných ohrievačov

Pri výbere vhodného ohrievača sa môžete stretnúť aj s niekoľkými druhmi dizajnových prevedení, Tie sa týkajú predovšetkým elektrických zariadení, keďže plynové sú limitované zdrojom v podobe plynovej nádoby. Preto sú najčastejšie voľne stojace vo forme hríba.

Naproti tomu elektrické vonkajšie kúrenie môžete nájsť okrem voľne stojaceho aj na stenu a strop. Okrem uchopenia sa navyše môžete stretnúť i s rôznymi štýlmi prevedenia tohto typu záhradného ohrievača.

Údržba a čistenie ohrievačov na terasu

Pokiaľ plánujete nechať vonkajší ohrievač na terasu vonku dlhší čas, mali by investovať do ochrannej plachty alebo obalu. Zvýšite tak nielen ich životnosť, ale aj ochránite nie práve lacný žiarič pred poškodením.

Okrem ochrany sa raz za čas zamerajte tiež na čistenie. Žiarič na terasu môžete jednoducho poumývať mydlovou vodou. Dajte si však pozor na výber prostriedkov. Určite najmä v prípade plynových horákov nepoužívajte žiadne horľavé látky. Dodržiavajte tiež bezpečnostné predpisy a elektrické ohrievače vždy vypnite od zdroja elektrickej energie.

Pri čistení venujte pozornosť najmä ventilačným kanálom, riadiacim systémom a samotným horákom. V prípade, že plynový horák vypúšťa plyn, mali by ste bezodkladne zavolať do autorizovaného servisu.

Kde kúpiť ohrievač na terasu

Ohrievače na terasu môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch so záhradnou technikou a hobby produktmi. Veľa modelov nájdete i na internete.

Z nášho pohľadu vám odporúčame navštíviť portál Heureka, kde nájdete porovnanie jednotlivých modelov ohrievačov na terasu spolu s rozdelením do jednotlivých cenových relácií. Zaujímavá ponuka sa nachádza aj na stránke electronic-star.sk. Tu sa nachádzajú prevažne prémiové výrobky od spoločnosti Blumfeldt.

Najobľúbenejšie značky ohrievačov na terasu

Aj v produkcii ohrievačov na terasu nájdete v popredí zaujímavých výrobcov záhradnej techniky. Medzi najobľúbenejších v našich končinách patria nasledujúce značky.

Blumfeldt

logo blumfeldt

Ako už z názvu napovedá, Blumfeldt má svoje korene v Nemecku. Počiatky spoločnosti sa datujú do roku 2005 odkedy sa špecializuje na dekoratívny a praktický dizajn záhrad, terás a balkónov.

Meva

logo meva

Materská spoločnosť firmy Meva pochádza z Českej republiky, kde pôsobí už viac ako 100 rokov. Hneď na začiatku jej histórie sa produkcia firmy zameriavala na pouličné plynové lampy, počas vojny zas na chladiče pre tanky. No a po nej sa portfólio rozšírilo aj o propán-butánové spotrebiče.

Tepro

logo tepro

Značka Tepro pochádza z Veľkej Británie a na európskom i severoamerickom trhu pôsobí už viac ako 35 rokov. Okrem žiaričov do záhrady produkuje grily a ďalšie výrobky potrebné na pohodový život na terase.

Koľko stojí ohrievač na terasu

Cena ohrievačov na terasu je rôznorodá. Jej výška závisí od viacerých faktorov, pričom medzi najdôležitejšie patrí zdroj vykurovania a výkon. Teraz sa pozrieme na tri rozpočty spolu s tým, aké vykurovacie teleso si za nich môžete do záhrady zabezpečiť.

Záhradný ohrievač do 200 €

V cenovej kategórií do 200 € kúpite infražiarič na terasu s výkonom okolo 2 kW. Väčšinou pôjde o ohrievače na stojane, ktoré môžete pripevniť i na stenu. Sú medzi nimi v podobe lampy. No plynové ohrievače v tejto kategórií nájdete iba výnimočne.

Záhradný ohrievač od 200 do 400 €

Cenová relácia nad 200€ ponúka širšie možnosti. Nachádzajú sa tu modely plynových ohrievačov ako plynový infra ohrievač. Tie sa vyznačujú vysokým výkonom, takže ich pokojne môžete umiestniť aj na rozľahlejšie terasy.

Záhradný ohrievač od 400 €

Ak hľadáte profesionálny ohrievač na terasu, ktorú denno-denne komerčne používate, musíte siahnuť hlbšie do vrecka. V cenovej relácii nad 400 € nájdete vysoko kvalitné plynové ohrievače ako aj nástenné teplomety.

Najpredávanejšie ohrievače na terasu podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár