Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Sencor Scooter One S20 – Recenzia

Elektrická kolobežka Sencor Scooter One S20 recenzia

Elektrokolobežka Sencor Scooter One S20 je prekvapivo spoľahlivý dopravný prostriedok, ktorý výborne poslúži nielen deťom, ale aj dospelým. V porovnaní s inými elektrickými kolobežkami v rovnakej cenovej triede Sencor vyniká výkonom a dojazdom. Skvelá voľba na presun do práce alebo do školy.

Hodnotenie Sencor Scooter One S20

9.3

Výborná

Elektrická kolobežka poteší všetkých tých, ktorí chcú za priaznivú cenu mašinku s naozaj solídnymi parametrami. Skladacia elektrokolobežka Sencor Scooter One S20 vás pohodlne povozí po meste, pričom budete mať príjemný pocit z jazdy. Samozrejme, aj tu je pár maličkostí, ktoré by sa dali ešte vylepšiť.

Rýchlosť a dojazd
9
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
9
Batéria
10
Klady
  • Dizajn a skladacia konštrukcia
  • V niektorých situáciách dojazd až 30 km
  • Odolné pneumatiky
  • Praktická aplikácia
  • Množstvo pozitívnych užívateľských recenzií
Zápory
  • Riadidlá nie sú výškovo nastaviteľné
  • Už pri cca 30 % batérie sa automaticky znižuje rýchlosť
  • Menej kvalitné odpruženie

Rýchlosť a dojazd

Keď sme prechádzali recenzie užívateľov, väčšina z nich si na elektrickej kolobežke Sencor Scooter One S20 pochvaľuje jej silu a výkon. Máloktorá elektrokolobežka v tejto cenovej kategórii je vybavená elektromotorom s výkonom 350 W. A práve ten sa postaral o to, aby tento model získal body navyše.

Elektromotor je osadený v prednom kolese. Vďaka tomu, že je taký silný, dokážete rýchlejšie akcelerovať a tiež dosiahnuť vyššiu maximálnu rýchlosť. Tá je samozrejme ovplyvnená aj kapacitou batérie a terénom. Maximálna rýchlosť je uvedená v hodnote 25 km/h, no niektorí spokojní majitelia uvádzajú, že cez aplikáciu sa rýchlosť dá zvýšiť až na 30 km/h. Takéto zvýšenie samozrejme ovplyvní dojazd.

Ten je všeobecne 25 km, no závisí tiež od hmotnosti jazdca a spôsobu jazdy. Ak si ľahší jazdec stráži úspornosť jazdy, môže atakovať dojazd až 30 km. Môžete si prepínať medzi dvoma režimami jazdy: štandardným alebo športovým, využiť tiež tempomat, ktorý vám na úseku pomôže udržiavať nastavenú rýchlosť. To je však skôr vhodné na dlhšie trasy po kvalitných rovných cestách. Tempomat sa však hlási, aj keď ho neaktivujete, čo môže byť niekedy otravné.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Konštrukcia kolobežky je z leteckého hliníka, ktorý je nadmieru ľahký a odolný. Aj vďaka tomu sa hmotnosť elektrokolobežky Sencor ustálila na hodnote 12,5 kg. Jednoducho ju prenieste z miesta na miesto, zložíte a vložíte do auta, a to všetko zvládnu aj deti.

Na konštrukcii kolobežky nájdete niekoľko odrazových prvkov a pomerne výkonné predné a zadné osvetlenie. Určite poteší aj prehľadný displej.

Kolesá elektrokolobežky majú priemer 8,5“ a sú obuté do gumových perforovaných pneumatík, vďaka čomu sú odolné voči nástrahám na ceste. Žiaľ, nápravy nie sú odpružené, preto je tlmenie nerovností minimálne, čo pocítite na hrboľatom asfalte, štrku, paneloch, o zámkovej dlažbe nehovoriac. S tým však pri kolobežke za takúto cenu treba počítať.

Nosnosť predstavuje 120 kg, kolobežka je teda určená pre dospelých a detí. Tu však treba počítať s tým, že čím vyššia hmotnosť jazdca, tým slabší výkon kolobežky.

Batéria

Šťavu elektromotoru dodáva 7,5 Ah batéria. Nabíjanie batérie z úplného vybitia na maximum by malo zabrať v priemere 4 až 5 hodín. Batéria je dostatočne silná na to, aby vás elektrokolobežka nenechala v štichu.

Na čo však musíme upozorniť je softwarové nastavenie kolobežky, resp. batérie. Už pri cca 30 % batérie dochádza k obmedzeniu maximálnej rýchlosti, a to na nejakých 15 km/h a pri 25 % batérie potom dokonca len na 10 km/h.

Ostatné vlastnosti

Elektrická kolobežka ​Sencor Scooter One S20 pripravila pre svojich užívateľov aj praktickú aplikáciu, pomocou ktorou viete kolobežku spárovať so svojím smartfónom. Aplikácia dokáže zobraziť všetky údaje, či už stav nabitia, prejdenú vzdialenosť či dojazd, čas prevádzky, rýchlosť, atď.

Zaujímavá je funkcia pre zamknutie kolobežky, ktorá má zamedziť odcudzeniu, avšak keď sa na ňu zlodej nedokáže rozbehnúť, stále ju môže odniesť a tomu už táto funkcia logicky nezabráni.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 350 W
Maximálna rýchlosť 25 – 30 km/h
Maximálne stúpanie 15 %
Dojazd 25 km
Hmotnosť 12,5 kg
Nosnosť (odporúčaná) 120 kg
Doba nabíjania 4 – 5 h
Priemer kolies 8,55″
Minimálna výška jazdca (odporúčaná) 130 cm
Náš tip

Recenzie ďalších elektrokolobežiek nájdete v článku elektrické kolobežky.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár