Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie veslovacie trenažéry – test a recenzie 2020

Datum 17.6.2019 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

21. storočie praje všetkým nadšeným milovníkom cvičenia, ktorí si môžu bez mihnutia oka zariadiť domáce fitcentrum. Naozaj, zariadiť si domácu posilňovňu nebolo nikdy jednoduchšie. Na výber je veľké množstvo fitness zariadení a v poslednej dobe si veľkú obľubu získavajú tiež veslovacie trenažéry známe aj ako veslárske trenažéry.

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o pomerne komplexné zariadenie, rozhodli sme sa pre vás pripraviť nasledujúci článok. Predstavíme vám v ňom trojicu najlepších výrobkov, ktoré si môžete v súčasnej dobe zaobstarať. Chýbať samozrejme nemôžu ani praktické rady, aby ste sa pri nákupe nepomýlili.

1Najlepšie veslovacie trenažéry

inSPORTline Brook

Acra Brother BR2400

HMS Premium ZW1600

recenzia inSPORTline Brook recenzia Acra Brother BR2400 recenzia HMS Premium ZW1600
Nízka cena
Jednoduché používanie
Prehľadný displej
12 stupňov náročnosti cvičenia
Nízka obstarávacia cena
Vysoká nosnosť
Kvalitné prevedenie bŕzd
Plynulý chod
Tichá prevádzka
Skladnosť
Výborná kvalita prevedenia
Jednoduchá manipulácia
Slabšia kvalita použitých materiálov
Nízka nosnosť
Chaotický návod
Horšie možnosti skladovania
Vysoká cena
Zložitejšie nastavovanie náročnosti cvičenia
Skvelá voľba pre začínajúcich cvičencov, ktorí si chcú poriadne zacvičiť bez nutnosti utrácať prehnane veľké sumy peňazí. Výborný veslovací trenažér, ktorý si nových majiteľov získa predovšetkým kvalitou použitých materiálov a vysokou nosnosťou. Pre náročných používateľov je skvelou voľbou tento špičkový trenažér, ktorý splní ich očakávania.
POROVNAJTE CENY POROVNAJTE CENY POROVNAJTE CENY

Recenzia: inSPORTline Brook

recenzia inSPORTline Brook

Nosnosť: 100 kg | Regulácia záťaže: ručná | Prevedenie bŕzd: hydraulické | Hmotnosť: 12,5 kg |Meranie tepovej frekvencie: nie | Rozmery: 136 × 60,5 × 76,5 cm | Približná cena: 85 €

Klady
 • Nízka cena
 • Jednoduché používanie
 • Prehľadný displej
 • 12 stupňov náročnosti cvičenia
Zápory
 • Slabšia kvalita použitých materiálov
 • Nízka nosnosť

Do našej kategórie lacných modelov sme zaradili veslovací trenažér inSPORTline Brook. Ide o efektívne zariadenie určené na domáce použitie, ktoré disponuje naozaj nízkou obstarávacou cenou.

Tento trenažér je vybavený hydraulickým piestom. Ten nahrádza klasické záťažové koleso a je na ňom možné zvoliť si jednu z 12 rôznych úrovní náročnosti cvičenia. Bez ohľadu na vašu aktuálnu kondičnú a silovú úroveň si tak viete navoliť náročnosť presne pre vaše potreby. Celá konštrukcia zariadenia je navrhnutá tak, aby používateľ sedel vyššie a mal zaistené nohy. Ovládanie trenažéra je veľmi jednoduché a intuitívne. Chválime tiež prehľadný displej, ktorý používateľovi ponúka informácie o dĺžke trvania cvičenia, prejdenej vzdialenosti, aktuálnom počte uskutočnených záberov a nechýba ani informácia o počte spálených kalórií.

Použité materiály sú na dobrej úrovni, no na niektorých miestach sa javia trochu slabšie. Mäkká pena na držadlách nebude mať pri hrubšom zaobchádzaní dlhú životnosť. Rovnako aj sedadlo vyhotovené zo syntetickej kože. Ďalšou slabšou vlastnosťou trenažéra je nižšia nosnosť. Tá obmedzuje využitie prístroja vyššími a ťažšími osobami.

Ak si chcete zaobstarať dobrý stroj na cvičenie, no nechcete si zbytočne vyprázdňovať peňaženku, potom vám môžeme odporúčať veslovací trenažér inSPORTline Brook. Za málo peňazí totiž ponúka veľa muziky.

Recenzia: Acra Brother BR2400

recenzia Acra Brother BR2400

Nosnosť: 150 kg | Regulácia záťaže: ručná | Prevedenie bŕzd: magnetické | Pojazdy: ložiskové | Hmotnosť: 30 kg | Meranie tepovej frekvencie: nie | Rozmery: 195 × 58 × 59 cm | Približná cena: 230 €

Klady
 • Nízka obstarávacia cena
 • Vysoká nosnosť
 • Kvalitné prevedenie bŕzd
Zápory
 • Chaotický návod
 • Horšie možnosti skladovania

Druhý veslovací trenažér nášho výberu Acra BR2400 sa stane ideálnym spoločníkom všetkým záujemcom o rekreačné veslovanie. Vďaka svojmu prevedeniu je vhodný pre každú športovo založenú rodinu.

Najväčším pozitívom je pomerne nízka obstarávacia cena, ktorú za nákup trenažéra zaplatíte. Celkovo sa tento model veslovacieho trenažéra vyznačuje výborným pomerom kvality a ceny. Radosť používateľovi urobia aj kvalitné magnetické brzdy. Tie sa zaraďujú medzi tie najlepšie, aké je v dnešnej dobe možné na trhu nájsť. Vďaka vysokej nosnosti 150 kilogramov si na svoje prídu aj hmotnejší členovia domácnosti. Na tomto stroji tak môže bez problémov cvičiť celá rodina a nikto nebude nosnosťou obmedzený.

Zásadným záporom je nie príliš dobre prevedený návod. Mnoho vecí si jednoducho musíte domyslieť sami alebo uplatniť nie veľmi obľúbenú metódu pokusov a omylov. Pri skladaní musíte vždy odmontovať okrasný plastový kryt, slúžiaci ako držiak na nápoje. To nie je, aj vzhľadom na postupné ochabovanie montážneho materiálu, práve najkomfortnejšie a najšťastnejšie riešenie. Veľakrát je teda lepšie problém vyriešiť tým, že tento plastový kryt radšej ponecháte odmontovaný.

V prípade že si chcete zriadiť domácu telocvičňu, ale nechcete vynakladať príliš veľa peňazí, ste na správnom mieste. Acra BR2400 navyše využíva vysoko kvalitné materiály, takže vydrží fungovať bez väčších problémov po mnoho rokov.

Recenzia: HMS Premium ZW1600

recenzia HMS Premium ZW1600

Nosnosť: 150 kg | Regulácia záťaže: vodná | Prevedenie bŕzd: vodné | Hmotnosť: 27 kg | Meranie tepovej frekvencie: áno | Rozmery: 211,5 × 52 × 85 cm | Približná cena: 770 €

Klady
 • Plynulý chod
 • Tichá prevádzka
 • Skladnosť
 • Výborná kvalita prevedenia
 • Jednoduchá manipulácia
Zápory
 • Vysoká cena
 • Zložitejšie nastavovanie náročnosti cvičenia

Najdrahším a zároveň najlepším veslovacím trenažérom nášho výberu je HMS Premium ZW1600. Ide o ideálny prístroj na cvičenie komplexného a vytrvalostného charakteru. Ide o tzv. vodný veslovací trenažér. To znamená, že odpor sa určuje množstvom vody, ktoré nalejete do nádrže. Lopatky, ktoré sa nachádzajú v nádrži potom zaručujú skvelú plynulosť pohybu.

Ako jeden z najväčších kladov tohto zariadenia vnímame tichý chod. Vodné veslovacie trenažéry sú známe tým, že pri ich používaní je produkovaná väčšia miera hlučnosti. To neplatí pre tento model, ktorý vydáva len jemné šumenie vody. Veľkou výhodou je tiež prítomnosť transportných koliesok pre jednoduchú a rýchlu manipuláciu so strojom. Sklápacia konštrukcia potom zaručuje dobrú skladnosť trenažéra. Pochváliť musíme tiež vynikajúcu kvalitu spracovania celého zariadenia. Tá zaručuje tiež vysokú nosnosť 150 kg. Aby bolo cvičenie prehľadné a profesionálne, je tento model vybavený počítačom. Ten prostredníctvom displeja zobrazuje všetky dôležité dáta o tréningu. Pre ozaj presné meranie tepu nájdete v balení tiež hrudný pás na meranie tepovej frekvencie. Keďže tento trenažér disponuje certifikáciou Semi-commercial, je vhodný nielen do domácností, ale aj na profesionálne využitie.

V tejto cenovej hladine sa nachádzajú prístroje, ktoré majú len veľmi málo slabín. Ako najzásadnejšiu v prípade tohto modelu vidíme vysokú cenu, ktorú musí používateľ za jeho obstaranie zaplatiť. Taktiež fakt, že ide o vodný veslovací trenažér, znamená trochu ťažkopádnejšie nastavovanie náročnosti cvičenia. To prebieha pomocou lievika s hadicou a pumpičky, ktoré nájdete v balení.

Ak viete, že je veslovanie ten správny tréning pre vás a nebojíte sa trochu vyšších výdavkov, potom je HMS Premium ZW1600 vynikajúcim výrobkom priamo pre vás.

2Najpredávanejšie veslovacie trenažéry podľa Heureky

3Ako správne vybrať veslovací trenažér?

Pred nákupom by ste sa mali rozhodnúť, či je pre vás obstaranie veslovacieho trenažéra správnou voľbou. Najdôležitejšími kritériami pri samotnom výbere sú potom rozmery, nosnosť, prevedenie bŕzd a pojazdov. Významnú úlohu zohrávajú aj spôsob regulácie záťaže a displej. Nepochybne by ste mali brať do úvahy aj dodatočné príslušenstvo a funkcie.

Výhody cvičenia na veslovacom trenažéri

Na začiatok by bolo dobré vysvetliť si aj motiváciu, prečo by sme mali na veslovacom trenažéri cvičiť. Veslovanie je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť celkovú výkonnosť vášho kardiovaskulárneho systému. Je cenným nástrojom pri spaľovaní tuku a dokáže tiež zvýšiť schopnosť absorpcie kyslíka telom.

Cvičenie na veslovacom trenažéri sa tak odporúča pre každého, kto si chce zlepšiť svoje zdravie a získať funkčnejšie telo. Špecificky je tiež prínosné pre tréning bežcov, a to ako šprintérov tak aj vytrvalostných športovcov.

Cvičenie na veslovacom trenažéri spevňuje svalový korzet (ochabnuté brušné a chrbtové svaly bývajú častou príčinou bolesti chrbta) a väčšinu svalových partií od paží až po zadok a nohy. Ak zvolíte vhodný model je ideálny ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Nejde teda o žiaden módny výstrelok, ale o časom overený spôsob (myslite na to, aké je veslovanie staré) športovej aktivity so širokou škálou rôznych benefitov a pozitívnych účinkov na telo.

Môžem veslovať?

Veslovanie je obľúbenou športovou aktivitou už od pradávna. Zaručuje totiž komplexné precvičenie a posilnenie prakticky všetkých svalov v tele. Navyše vás naučí primeranému dýchaniu, ktoré je pri fyzickej aktivite prakticky najdôležitejšie. Pri častom cvičení dosiahnete rýchlo viditeľných výsledkov a budete sa môcť tešiť zo spevneného tela.

Využiteľnosť trenažéra nie je obmedzená pohlavím ani vekom. Pred začatím samostatného cvičenia sa oplatí všetko skonzultovať s odborníkom, ktorý vás naučí správnu techniku. Pri zlom cvičení totiž dochádza k jednostrannému namáhaniu chrbta a hrozí poranenie. Takýmto nesprávnym cvičením by ste si mohli narobiť viac škody ako úžitku. Veslovanie sa tiež vyhnite, ak máte problémy s driekovou chrbticou, bedrovými kĺbmi a ak trpíte ďalšími typmi porúch pohybového aparátu.

Škandinávsky/latinský ťah vs. centrálny ťah

Veslovacie trenažéry sa líšia aj v tom, na akom systéme ťahu pracujú. V praxi sa najčastejšie stretávame s dvoma druhmi, ktoré prinášajú trochu rozdielne výsledky. Poďme si ich preto predstaviť:

 • Škandinávsky (latinský) ťah –je systém, ktorý najbližšie replikuje pocit z klasického veslovania. Pri jeho vývoji sa výrobcovia snažili čo najbližšie napodobniť prirodzený pohyb veslovania. Výsledkom je rovnomerné zaťaženie celého chrbta, čo je veľkou výhodou. Nevýhodou je fakt, že naučiť sa správnu techniku pri tomto type ťahu nie je vôbec jednoduché. Samozrejme platí to len vtedy, ak ste nikdy neveslovali. Samotný pohyb si tak vyžaduje vysokú mieru koordinácie.
 • Centrálny ťah – tento typ ťahu je najrozšírenejším druhom veslovacieho trenažéra. Čoraz viac výrobcov implementuje tento systém do svojich zariadení. Svojimi charakteristikami zabezpečuje symetrické zaťaženie celého tela a najmä vysokú mieru plynulosti pohybu. Pri cvičení na stroji s týmto ťahom je jednoduchšie dodržiavať správnu techniku – rovný chrbát a zapojenie brušných svalov. Tréning je tak pohodlný a zároveň veľmi účinný.

Konštrukcia a nosnosť

Základným parametrom je nosnosť a prevedenie konštrukcie. Posed by mal byť vo výške aspoň 50 cm, dĺžka pojazdu sa odvíja od výšky. Všeobecne platí, že čím väčší pojazd je, tým lepšie sa cvičí aj väčším jedincom.

Vyhnite sa lacným hydraulickým zariadeniam zo supermarketov, ktoré obvykle majú konštrukciu na zemi a krátky pojazd. Takéto zariadenia sa síce môžu pri pohľade na cenovku javiť ako dobrá voľba, no väčšinou to tak nebýva. Kvôli nízkej kvalite použitých materiálov a slabej kvalite spracovania by ste s najväčšou pravdepodobnosťou neboli spokojný. Najväčším problémom tu býva nízka životnosť takýchto zariadení v kombinácii s problematickými reklamáciami a horšou dostupnosťou náhradných dielov.

Pri nákupe samozrejme berte ohľad aj na nosnosť. Tá by mala zodpovedať hmotnosti najťažšieho jedinca, ktorý sa bude cvičeniu venovať. Často bohužiaľ dochádza k naddimenzovaniu tohto parametra samotnými výrobcami. Preto vyberajte len také modely, ktoré ponúkajú dostatočnú rezervu. Nosnosť sa obvykle pohybuje v rozmedzí od 100 do 150 kg.

Brzdy

Dôležitú úlohu hrá aj kvalita spracovania brzdného odporového systému. V súčasnej dobe sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými rôznymi druhmi. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, o ktorých pojednáva nasledujúca tabuľka:

TYP BRZDNÉHO SYSTÉMU ODPOROVÉ MÉDIUM VÝHODY NEVÝHODY
Hydraulický Hydraulické piesty Nízka cena, drobné rozmery Krátky pojazd, minimálne nastavenie záťaže, absencia programov
Magnetický Zotrvačník s magnetom Pevná konštrukcia, širšie nastavenie záťaže Premenlivá kvalita bŕzd
Vodný Voda prelievajúca sa z jednej časti bubna do druhej Zaujímavý vzhľad, prirodzený pohyb, pocit veslovania na vode Vysoká hlučnosť, nízka intenzita záťaže
Vzduchovo magnetický Zotrvačník osadený lopatkami Stabilná a pevná konštrukcia, príjemný prúd vzduchu Vysoká cena
Indukčný Indukcia Plynulý a tichý chod, dlhá životnosť Značne vysoká cena

Všeobecne platí, že pre využitie v domácnosti sú najvhodnejšie magnetické alebo vodné brzdné systémy. Pokiaľ však dbáte na kvalitu svojho športového výkonu, potom si vyberiete v drahších kategóriách, ktoré vám ponúknu dlhšiu životnosť. K dlhšej životnosti na viac získate aj lepšiu kvalitu spracovania a často aj rôzne dodatočné funkcie. Tie dokážu zlepšiť váš celkový zážitok z cvičenia a zároveň ho aj zefektívniť.

Pojazd

Nemenej dôležitým faktorom je aj prevedenie pojazdov. Momentálne sa na trhu vyskytujú pojazdy plastové alebo ložiskové. Ako to už býva, každý z nich má vlastné výhody a nevýhody:

 • Plastové pojazdy
Klady
 • Nižšia cena
 • Jednoduchá výmena
Zápory
 • Rýchle opotrebovanie
 • Vyššia hlučnosť
 • Ložiskové pojazdy
Klady
 • Dlhšia životnosť
 • Nižší hluk
Zápory
 • Vysoká cena
 • Ťažšia výmena

V prípade, že nechcete vyberať z úplne najlacnejšieho segmentu na trhu, zvoľte radšej pojazdy s ložiskami. Dlhšia životnosť totiž pomôže vyvážiť cenový rozdiel. Zároveň aj ostatné vlastnosti ložiskových pojazdov sú na lepšej úrovni, ako tomu je v prípade plastových pojazdov.

Spôsob regulácie záťaže

Existujú dva základné spôsoby regulácie záťaže:

 • Manuálny
 • Elektronický

Manuálnym ovládaním je myslené koliesko, teda otočný ovládací prvok, ktorého otáčaním volíte intenzitu cvičenia. Obvykle ponúka osem stupňov záťaže. Stupeň záťaže si tak manuálne navolíte presne podľa svojich požiadaviek.

Elektronický displej ponuku intenzít trochu rozširuje. Môžete voliť z programov, špeciálne navrhnutých pre konkrétny druh cvičenia. Tie intenzitu zaťaženia premieňajú podľa potreby a nastavenia pre dosiahnutie ideálneho efektu. V prípade potreby samozrejme dovolí prevziať manuálnu kontrolu ovládania. Používateľ si tak stále môže navoliť intenzitu záťaže aj sám.

Displej

Väčšina moderných modelov je vybavená počítačom s displejom, na ktorom sa zobrazujú základné údaje. Máte pod kontrolou čas cvičenia, rýchlosť, prekonanú vzdialenosť alebo spálené kalórie. Komplexnejšie elektronické zariadenia navyše dovoľujú voliť programy, vykonávať meranie tepovej frekvencie alebo pretekať s počítačom. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že displej je základným prvkom, ktorý zlepšuje a rozširuje využiteľnosť veslovacieho trenažéra.

Dodatočné príslušenstvo a funkcie

Vzhľadom na to, že hmotnosť produktu nezriedka dosahuje aj 100 kg, sú transportné kolieska neoceniteľnou pomocou. Jednoducho stroj presuniete, kam potrebujete, bez toho aby ste ho museli zdvíhať a ťahať. Praktická skladacia konštrukcia umožní trenažér po skončení cvičenia zložiť, takže nebude zbytočne zaberať drahocenné miesto. Je tak veľmi jednoduché po cvičení prístroj odložiť niekam, kde nebude zavadzať. Túto vlastnosť ocenia najmä majitelia menších bytových priestorov.

Najmodernejšie výrobky majú obvykle zabudované merače tepovej frekvencie. Je možné si presne nastaviť cieľovú tepovú frekvenciu a zvyšovať cielene svoju fyzickú kondíciu. Čerešničku na torte predstavuje možnosť prepojenia s počítačom na účely vedenia štatistík cvičenia.

Ako cvičiť na veslovacom trenažéri?

Aj keď si na základe našich rád vyberiete ten najlepší veslovací trenažér pod slnkom, stále vám bude na nič, ak na ňom nebudete vedieť správne cvičiť. Na rôznych weboch a samozrejme na Youtube nájdete veľké množstvo materiálu, ktorý vám s cvičením pomôže. Na škodu však nebude ani krátky text, ktorý vám prinášame my.

 • Kedy veslovací trenažér používať a ako často?

Pre redukciu váhy je najlepší tréning ráno na lačno, kedy sú zásoby glykogénu (krvného cukru) v organizme na najnižšej úrovni, v dôsledku čoho je telo nútené oveľa skôr siahnuť na tuky. Typickou chybou začiatočníka je príliš vysoká záťaž pri veslovaní, ktorá je skôr na škodu. Veslovanie má byť plynulý aeróbny pohyb, nie silový šport. Viac ako u iných domácich športových aktivít je u veslovacieho trenažéra dôležitá rozumná intenzita cvičenia. Inak nie je pohyb vykonávaný správne a to má neblahý vplyv na cvičenie.

 • Intenzita cvičenia

Absolútnym základom efektívneho tréningu je pre všetky aeróbne aktivity, teda aj veslovací trenažér, tepová frekvencia, hlavný ukazovateľ intenzity cvičenia. Pre bežný kondičný tréning je najvhodnejšie držať sa prevažne v nižších tepových frekvenciách. Ide teda o niečo okolo 70% maximálnej tepovej frekvencie, pre spaľovanie tuku je potom dokonca vhodné len 55% tepového maxima.

Maximum tepovej frekvencie orientačne zistíte odrátaním svojho veku od čísla 220 (napr. pre 30-ročného človeka 220-30 = 180 tepov/minútu). Bez merania tepovej frekvencie len ťažko dosiahnete želaných výsledkov a veľmi častou príčinou neúspechu pri chudnutí býva práve vysoký tep pri cvičení. Najlepšie sú preto veslovacie trenažéry vybavené programom automaticky regulujúcim záťaž podľa vašej tepovej frekvencie, s ktorými máte tak istotu optimálneho výkonu počas celej doby cvičenia.

 • Dĺžka tréningu

Na dosiahnutie potrebného tréningového efektu náš organizmus potrebuje dostatočne intenzívne a početné podnety. To znamená pravidelný, ale tiež dostatočne dlhý a intenzívny tréning. Všeobecne možno povedať, že ak chceme dosiahnuť zníženie množstva podkožného tuku, je potrebné veslovať dlhšie ako 30 min. a so správnou tepovou frekvenciou. Vtedy dokážeme prinútiť telo, aby čerpalo energiu z tukov (toto sa deje práve pri 55% tepového maxima).

 • Správna technika cvičenia

Väčšina ľudí pri prvom usadnutí na veslársky trenažér zvolí príliš vysokú záťaž a madlo priťahuje prevažne pažami bez využitia sily nôh, nehovoriac o príliš vysokej rýchlosti pohybov. To má za následok trhaný pohyb a bolestivosť svalov. Celý záber pri správnej technike cvičenia zahajujú nohy. Až potom nasleduje zapojenie trupu a celý záber je dokončený pohybom rúk. Spätná fáza by mala byť oddychová a pomalšia. Správna technika cvičenia by mala vyzerať asi takto:

Začiatočnou pozíciou sú skrčené nohy, ruky natiahnuté dopredu, telo v miernom predklone s vyrovnaným chrbtom, ramená by mali byť pod bedrami.

Pohyb sa začína výhradne nohami, ruky sa nezapájajú. Trup je napnutý v mierne predklonenej pozícii s rovným chrbtom.

Razantný záber sa docieli maximálnym využitím sily nôh zapretým do opierok veslovacieho trenažéra.

Keď sa nohy dostanú zhruba do polovice svojho pohybu, zapojí sa k nim aj trup a začne sa nakláňať dozadu pohybom z bedier a bedrovej chrbtice. Dôležité je zachovať si stále rovný chrbát.

Ruky zostávajú zatiaľ stále nenapnuté. Začnú zaberať až vo chvíli keď sú nohy takmer narovnané a trup prechádza kolmou pozíciou.

Trup pokračuje do mierneho záklonu a ruky súčasne rázne priťahujú madlo veslovacieho trenažéra k spodnej časti hrudníka.

Spätná fáza slúži na odpočinok. Mala by byť asi dvakrát dlhšia ako záber. Jedná sa o opačný pohyb oproti záberu, len značne pomalší.

Najprv sa vracajú priamo vpred paže s madlom, zatiaľ čo sú nohy natiahnuté. Keď sa madlo dostane nad kolená, začína sa nakláňať trup vpred (opäť s rovným chrbtom) a následne sa pokrčia aj nohy v kolenách.

 • Dýchanie pri cvičení

Ideálne je dýchať prirodzene a podľa individuálnej potreby. Prehnaná pozornosť na rytmus dýchania väčšinou spôsobí viac škody ako úžitku. Často kvôli nej trpí technika tempa. Pre tých, čo napriek tomu vyžadujú nejaké pravidlo – existujú dve protichodné.

Prvá teória odporúča nádych pri zábere a výdych pri návrate. Túto techniku používajú i veslári.

Druhá naopak odporúča nádych počas návratu, kedy svaly odpočívajú, čím sa napomáha vyššiemu okysličeniu svalov pred záberom. Ďalším plusom je lepšie držanie tela na jeho začiatku – pľúca sú pri zábere naplnené vzduchom a slúžia ako opora pre hrudník a chrbticu.

So vzrastajúcou intenzitou prestáva jeden nádych a výdych na tempo stačiť a je potrebné zaradiť ešte krátky nádych a výdych počas návratu.

 • Tréning a výživa

Na záver ešte pár slov o rozvrhnutí tréningu a potrebnej výžive pre optimálne výsledky. Najlepšie je využívať veslovací trenažér aspoň 3 krát týždenne, pre zníženie telesnej váhy optimálne ráno na lačno, s možnou podporou L-karnitínu na zrýchlenie spaľovania tuku. Na zlepšenie regenerácie a uvoľnenie je dobré na záver ešte zacvičiť strečing (naťahovacie cviky).

Vhodné je upraviť aj svoje výživové návyky. Ideálne je rozdeliť celkový denný kalorický príjem do niekoľkých menších jedál. To v praxi znamená predovšetkým nastolenie pravidelného stravovacieho režimu. V popoludňajších a večerných hodinách je pre spaľovanie tuku veľmi výhodné obmedziť príjem sacharidov v strave a naopak zvýšiť podiel bielkovín.

Najpredávanejšie veslovacie trenažéry podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (20 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár