Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie darčeky pre rodičov a starých rodičov

28. 9. 2023 Aktualizované

Čo darovať rodičom alebo starým rodičom? Trápi vás táto otázka? V prípade, že áno, pripravili sme pre vás 15 tipov na najlepší darček pre rodičov. Ďalších 15 tipov na darček pre starých rodičov. Takže, ak hľadáte inšpiráciu, ste na správnom mieste.

Darčeky pre rodičov

Vybrať spoločný darček pre rodičov nemusí byť jednoduchá úloha. Hlavným faktorom pri výbere je to, ako svojich rodičoch poznáte. V riadkoch nižšie nájdete 15 inšpiratívnych tipov, ktoré sme pre vás vybrali.

1) Kvalitné víno – pre pokojný večer vo dvojici

Kvalitné víno

Alko90.sk

Fľaša alkoholu je v našich končinách asi ten najfrekventovanejší darček. Preto sme hneď na začiatok ako tip zvolili fľašu vína. No keďže ide o sviatok vašich rodičov, je určite vhodné zvoliť niečo výnimočné. Preto siahnite po lepšej značke a nebojte sa trochu priplatiť. Samozrejme, je vhodné poznať, či majú v obľube biele, červené alebo ružové víno. K vínu môžete prihodiť aj nejakú ďalšiu drobnosť, napríklad čokoládu či kyticu. Darček, ktorým potešíte vašich rodičov, je na svete.

2) Robotický vysávač – moderný darček pre rodičov, ktorý im ušetrí čas

Robotický vysávač

4home.sk

V tomto uponáhľanom svete je fajn pomôcť si, ako sa len dá. Popri všetkých povinností často neostáva čas na domácnosť. Ak takýto problém majú aj vaši rodičia, chce to nekompromisné riešenie. Darujte im robotický vysávač, ktorý si podlahu vezme na starosť.

Robotický vysávač je v súčasnosti veľmi obľúbený. Avšak rodičia by mali mať doma podlahu bez vysokých prekážok. V ponuke nájdete množstvo vysávačov od rôznych výrobcov. Obľúbené modely sú od výrobcu iRobot alebo Symbo.

3) Wellness pobyt – darček na Vianoce pre rodičov

kupelny pobyt

Domalenka.sk

Sú vaši rodičia vyčerpaní a myslíte si, že by potrebovali na niekoľko dni vypnúť a oddýchnuť si? Darujte im pod stromček wellness pobyt.

V ponuke sú lákavé víkendové pobyty, dopriať im môžete aj pobyt na viac dní.  Na výber máte desiatky rôznych pobytov po celom Slovensku. Pošlite rodičov na miesto, kde už predtým boli a chválili si ho, alebo ich prekvapte hotelom, ktorý by si sami netrúfli osloviť. Každý rodič takýto darček určite ocení. A to nielen na Vianoce, myslíme si, že toto je perfektný tip aj na dar k výročiu.

4) Domáci cyklotrenažér – darček pre aktívnych rodičov

cyklotrenazer

Insportline.sk

Sú vaši rodičia športovo aktívni a majú radi pohyb? Nemajú doma žiadny cyklotrenažér? V tom prípade môže byť vhodným spoločným darčekom  práve domáci trenažér.

Počas sychravých zimných dní, keď sa nedá ísť von na prechádzku alebo si zabehať, príde cyklotrenažér určite vhod. Vďaka nemu sa môže človek stále udržiavať v kondícii, a to z pohodlia domova.

5) Trekingové palice – darček pre rodičov turistov

trekingove palice

Alza.sk

Chodia vaši rodičia na túry a nemajú trekingové palice alebo tie, čo majú, sú zničené? Ak áno, tak darček v tejto podobe by ich určite potešil. Tento turistický doplnok má niekoľko výhod. Tie najhlavnejšie sú lepšia stabilita pri chôdzi a menšia záťaž pre kĺby. Preto sú v súčasnosti u mnohých turistov v obľube.

6) Záhradný gril – darček pre mamu a otca na letné grilovačky

gril na drevene uhlie

4home.sk

Vôňa grilovaného mäsa jednoducho patrí k letu. Radi vaši rodičia grilujú? Kvalitný záhradný gril môže byť vhodný darček. V ponuke nájdete rôzne typy grilov. Nechýbajú ani modely, ktoré poslúžia aj ako dizajnový prvok.

Momentálne sú v kurze bezdymové grily na uhlie. Tie sa dajú používať aj na balkóne, keďže neprodukujú skoro žiaden dym. Ich výhodou je nízka spotreba uhlia a rýchle nahriatie. Takže, ak vaši rodičia nebývajú v dome, tak tento typ grilu môže byť vhodnou voľbou.

7) Degustácia kvalitného pitia – darček pre rodičov v podobe chuťového zážitku

degustacia

Adrop.sk

Degustácia kvalitného alkoholu patrí k pravidelnej činnosti niektorých ľudí. Majú vaši rodičia v obľube pochutnať si na dobrom víne alebo inom druhu alkoholu? Zaobstarajte im ako darček degustáciu toho, čo im najviac chutí. Na výber máte degustáciu kvalitných vín, rumu alebo piva priamo v pivovare. Takýmto darčekom im doprajete spoločné chvíle, ktoré navyše potešia aj ich chuťové bunky.

8) Kávovar – darček pre rodičov do kuchyne

kavovar

Homeandcook.sk

Káva je nápoj, bez ktorého si veľa ľudí nevie predstaviť ráno. Dokáže zlepšiť náladu, dodať energiu a zostriť koncentráciu. Aj v kuchyne vašich rodičov sa ráno odohráva rituál so šálkami kávy v hlavnej úlohe? Ak vaša mama a otec stále nemajú kávovar, darujte im ho pod stromček, prípadne na iný sviatok.

Na výber máte niekoľko typov. Ak chcete, aby vaši rodičia mali výbornú kávu bez námahy, tak siahnite po automatickom kávovare. Ten dokáže v krátkom čase pripraviť chutnú kávu z čerstvo pomletých zŕn. Tie sú však drahšie. Môžete zvoliť aj pákový či kapsulový model, ktorý je cenovo dostupnejší.

9) Let balónom – romantický darček pre rodičov

let balonom

Adrop.sk

Máte pocit, že vaši rodičia potrebujú vo vzťahu trochu viac romantiky? Darujete im let balónom. Samozrejme iba v prípade, ak sa ani jeden nebojí výšok. Počas letu budú vidieť krásnu slovenskú prírodu z vtačej perspektívy. To je určite neopísateľný a zároveň trochu adrenalínový zážitok.

Lety sú väčšinou večer alebo ráno, keď nefúka silný vietor. Vybrať môžete tiež súkromný let, ktorý si užijú sami dvaja. Ten je však drahší. Alebo im môžete darovať skupinový let, ktorý je o niečo lacnejší.

10) Matrace – darček pre lepší spánok

matrac dormeo

Mall.sk

Kvalitný spánok je veľmi dôležitý pre zdravie človeka. Na kvalite sa z časti podieľa aj matrac. Potrebujú vaši rodičia nové matrace? Ak áno, tak im ich môžete darovať ako darček.

Ponuka v obchode zahŕňa kvalitné matrace, ktoré disponujú rôznymi modernými technológiami. Kvalitný matrac sa podieľa aj na zdraví chrbtice. Poskytuje skvelú oporu a zároveň komfort. Preto, ak stále neviete, čo darovať svojim rodičom, matrace môžu byť vhodnou voľbou.

11) Darčekový poukaz – univerzálny darček pre rodičov

Darčekový poukaz

Alza.sk

Stále netušíte, čo darovať svojim rodičom? Jednou z možností je darčekový poukaz. Konkrétne ide o poukaz na nákup rôznych elektrospotrebičov, drogérie, športového vybavenia a ďalších predmetov z internetového obchodu Alza.sk.

Na výber poukážky s hodnotami od 10 do 100  €. Je len na vás, akú výšku vyberiete. Takýto darček je niekedy vhodnejší, pretože obdarovaný si môže vybrať, čo sám chce alebo potrebuje.

12) Digitálny fotorámček – všetky spomienky na jednom mieste

Digitálny fotorámik

Alza.sk

Je super, keď sa celá  rodina stretne na oslave narodenín alebo pri vianočnom stromčeku. Každý sa chce pochváliť svojimi úspechmi, porozprávať o svojich zážitkoch a letných dobrodružstvách, ukázať fotky, ktoré zozbieral za celý rok. Ak tieto fotografie premietnete na digitálny fotorámik, vaši rodičia budú mať svoje deti a vnúčatá stále pri sebe.

Fotky môžete uložiť na SD kartu alebo zdieľať pomocou bluetooth. Pri výbere rámika sa zamerajte na jeho parametre, ale aj veľkosť, aj to, či sa dá fotorámik postaviť alebo zavesiť na stenu. Takýto darček je vhodný k všetkým príležitostiam.

13) Digitálny fotoaparát – darček pre kvalitné zvečnenie významných okamihov

digitalny fotoaparat

Alza.sk

Majú vaši rodičia potrebu stále niečo fotiť mobilom? Povedzme si pravdu, v súčasnej dobe majú mobily, a najmä tie drahšie, kvalitné fotoaparáty. Avšak ani tie sa nevyrovnajú klasickej zrkadlovke, s ktorou dokážu vytvoriť vysoko kvalitné fotografie. A potom si ich môžu premietať na digitálnom fotorámiku podľa nášho 13. tipu na darček pre rodičov.

Momentálne sú obľúbené aj instantné fotoaparáty. Tie vám po odfotení hneď vytlačia fotografiu. Tak si vaši rodičia môžu vytvárať fyzické albumy namiesto fotografii uložených niekde v mobile.

14) Romantická plavba po Dunaji – darček pre lásku aj po rokoch

Romantická plavba

Adrop.sk

Vidíte to tam, tú lásku, priateľstvo a puto? Ak je medzi vašimi rodičmi aj po rokoch krásny a hlboký vzťah, oslávte ho romantickou plavbou spojenou s večerou. Umožnite svojim rodičom očarujúci pohľad na oblohu z hladiny Dunaja. Príjemnú atmosféru kabínovej lode dotvára ľahká muzika, pohodlné sedenie a pohárik Prosecca.

Romantickú plavbu môžete objednať aj hneď. Výhodou je, že poukaz nie je viazaný na konkrétny termín. Vaši rodičia ho môžu využiť do 12 mesiacov od dátumu vystavenia preukazu.

15) Elektrický krb – darček pre romantické večery

Elektrický krb

Mall.sk

Spomínajú vaši rodičia často na detstvo či mladosť, keď víkendy a časť leta trávili na chatách? Ak im v pamäti utkveli najmä večery pri praskajúcom ohni, možno ich potešíte elektrickým krbom. Značnou výhodou takéhoto krbu je predovšetkým to, že je možné inštalovať  ho aj v byte. Vaši rodiča ocenia čistú prevádzku bez prachu a popola a jednoduchú inštaláciu bez potreby oddymenia a stavebného povolenia.

Elektrický krb obohatí priestor o magickú atmosféru živých plameňov. Vyberať môžete z mnohých trendových dizajnov. Vaši rodičia si potom môžu navoliť tvar a výšku plameňov, farbu aj ich pohyb. Vráťte im spomienka na chalupárčenie pomocou moderného a ekologického krbu.

Darčeky pre starých rodičov

Nájsť darček pre starú mamu alebo otca môže byť celkom náročné. Nasledujúce tipy sme vyberali na základe potrieb seniorov a činností, ktoré najviac vykonávajú. Preto, ak neviete, aký darček pre starých rodičov vybrať, tak v riadkoch nižšie môžete nájsť inšpiráciu.

1) Nový televízor – vianočný darček pre starých rodičov

televizor

Alza.sk

Mnoho starších ľudí pozerá televíziu. Babky pravdepodobne telenovely alebo relácie o varení. Dedkovia zase šport, dokumenty či správy. Majú vaši starí rodičia starý televízor, prípadne iba jeden a zišli by sa im dva? Práve to môže byť skvelým darčekom na Vianoce. Televízor s väčšou uhlopriečkou a kvalitným obrazom ich určite poteší.

Odporúčame nevyberať úplne najmodernejší model, keďže jeho funkcie asi nevyužijú. Chybu neurobíte ani vtedy, ak televízor nebude disponovať technológiou smart.

2) Deka z mikrovlákna – hrejivý a dizajnový darček pre babku a dedka

barankova deka

4home.sk

Jeseň, zima a jar sú ročné obdobia, počas ktorých sú večere naozaj chladné. Doprajte svojej babke či dedkovi chvíle pohodlia. Práve deka z mikrovlákna môže byť vhodným darčekom. Tento materiál je veľmi príjemný na dotyk, a navyše hrejivý. Okrem toho poslúži aj ako dekoratívny prvok, keďže deky majú rôzne vzory. Ich cena nie je vysoká, takže to až tak nezaťaží vašu peňaženku. A vždy, keď sa starí rodičia zabalia do deky, spomenú si na vás.

3) Relaxačné kreslo – darček pre seniorov

relaxacne kreslo

Alza.sk

Náš ďalší tip na darček pre starých rodičov je taktiež z kategórie pohodlie. Konkrétne ide o relaxačné kreslo. Máloktorý senior si nerád vychutná sedenie v pohodlnom kresle. Popritom si môže lúštiť krížovky, čítať knihu či pozerať televízor. V ponuke nájdete aj masážne kreslá. Avšak na to si dávajte pozor, pretože takéto kreslo nemusí byť pre vašich starých rodičoch vhodné.

4) Spoločenská hra, hlavolam – zábavný darček pre starých rodičov

spolocenska hra

Mall.sk

Všetci vieme, že naši starí rodičia majú často veľa voľného času. Samozrejme, ak sa nemusia starať o ich záhradu a zvieratá. Pre tých, ktorí majú viac voľného času, môže byť spoločenská hra zábavným darčekom. Na výber máte klasické kartové hry. No v ponuke nájdete aj napríklad hru „Ako to bolo kedysi?“. Túto hru môžeme zaradiť aj medzi spomienkové darčeky. Vaša babka a dedko môžu zaspomínať na ich zážitky z mladosti, čo ich určite poteší.

5) Sada pre hubárov – originálny darček pre starých rodičov

Sada pre hubárov ako darček pre rodičov

Balabim.sk

Možno vaši starí rodičia sú hubármi odjakživa, no práve dôchodok je ideálny čas na skoré ranné prechádzky po lese. “Hubár s praxou” už má svoje chodníčky, svoje techniky, a presne vie, čo si má na svoju ďalšiu výpravu zobrať so sebou. Prekvapte ich praktickou sadou pre hubárov, v ktorej získajú všetko, čo potrebujú.

Sada obsahuje nôž, košík, klobúk a veľkú brašnu. Hubárskym nožom si odrežú hubu bez poškodenia podhubia a potom ju vložia do košíka. Dlhá prechádza sa nezaobíde bez vody a občerstvenia, to si ponesú vo veľkej taške. A proti zmenám počasia budú vyzbrojení klobúkom. Pribaľte im k sade ešte atlas húb a darček bude kompletný.

6) Pobyt v kúpeľoch – darček pre starých rodičov, ktorí radi relaxujú v termálnej vode

pobyt v kupeloch

Domalenka.sk

Kto najradšej chodí na kúpeľné pobyty? Samozrejme, že starší ľudia, a hlavne seniori. V nejedných kúpeľoch majú vodu, ktorá má skvelé účinky na zdravie. Obľúbenými destináciami sú Turčianske Teplice, Piešťany alebo Dudince. Ak neviete, ktorú vybrať, skúste to nenápadne zistiť. Samozrejme, nie v prípade, že chcete, aby to bolo prekvapenie.

7) Záhradkárska kniha – knižný darček pre starých rodičov

zahradnicka kniha

Bux.sk

Mnoho seniorov trávi veľa času v záhrade. V prípade, že aj tí vaši patria do tejto skupiny, môžete im urobiť radosť vo forme záhradkárskej knihy. V nej nájdu veľa rôznych informácii a tipov, ktoré majú možnosť využiť aj vo svojej záhrade. V konečnom dôsledku môžu mať lepšiu úrodu alebo začnú pestovať ďalšie druhy ovocia či zeleniny. To oceníte aj vy, a hlavne vaše chuťové poháriky.

8) Čistička vzduchu – darček do domácnosti pre čistejší vzduch

čistič vzduchu

Alza.sk

V každej domácnosti sa tvorí prach a iné škodlivé mikroorganizmy. Čistička vzduchu dokáže tieto škodliviny zo vzduchu odstrániť. Okrem toho čističky majú aj funkciu odstraňovania zápachu a zvlhčovania vzduchu.

Myslíte si, že takéto zariadenie by potrebovala domácnosť vašich starých rodičov? V tomto prípade máte výborný darček, ktorý bude pre vašu babku a dedka zdraviu prospešný.

9) Čokoládové pochúťky – chutný darček pre starých rodičov

Čokoláda

Chocolissimo.sk

Čokoláda je obľúbenou pochúťkou mnohých ľudí. Aj vaši starí rodičia si radi pochutnajú na tejto maškrte? Oslaďte im život takýmto darčekom.

V ponuke nájdete kvalitné čokolády. Medzi nimi sa nachádzajú aj menej tradičné ako napríklad čokoládový krém s chilli. Vybrať môžete aj darčekovú krabičku, ktorá obsahuje čokoládu aj kozmetické doplnky.

10) Nutribullet mixér – darček pre starých rodičov do kuchyne

nutribullet mixer ako darček pre rodičov

Mall.sk

Nutribullet je kuchynský mixér, ktorý sa stal súčasťou mnohých kuchýň na Slovensku. Pomocou neho je možné vytvárať rôzne pokrmy ako napríklad smoothie. Pomôže aj pri pečení koláčov, kedy je potrebné niečo poriadne rozmixovať. V prípade, že neviete či by takýto darček ocenili, skúste to nenápadne zistiť.

11) Tlakomer – darček v podobe zdravotnej pomôcky

tlakomer ako darček pre rodičov

4home.sk

Meranie tlaku patrí k častej činnosti starších ľudí. Chýba vašim starým rodičom kvalitný a presný tlakomer? Môžete im ho darovať pod stromček alebo len tak. V súčasnej dobe nájdete vo väčšine prípadoch digitálne tlakomery, ktoré majú jednoduché používanie. Ceny niektorých modelov sú celkom vysoké. Avšak tie ponúkajú spoľahlivosť a vysokú presnosť merania. Obľúbenou značkou je Hartmann. Tie majú veľké tlačidlá, ktoré seniori určite ocenia.

12) Mobil pre seniorov – praktický darček pre starých rodičov

mobil pre seniorov

Alza.sk

Byť v spojení s vašimi starými rodičmi je veľmi dôležité. Aj keď vieme, že seniori väčšinou nie sú zástancami moderných technológii, používanie telefónu im môže zachrániť život. Výrobcovia mobilov vedia, že práve starí ľudia s týmito zariadeniami veľmi nevedia pracovať. Z tohto dôvodu zaradili do ich ponuky aj mobily určené pre seniorov. Tie majú veľké tlačidláveľmi jednoduché ovládanie. Takže aj toto môže byť vhodnou voľbou ako darček pre vašich starých rodičov.

13) Krížovky, hádanky – darček pre starých rodičov na precvičovanie pamäte

krizovky pre seniorov

Bux.sk

Lúštenie krížoviek patrí taktiež k bežnej činnosti seniorov. Je to výborné pre precvičovanie pamäte. Patria aj vaši starí rodičia k tejto skupine seniorov? Darujte im krížovky, ktoré sú ale trochu odlišné od tých bežných. Čím odlišné? Napríklad v ponuke nájdete krížovky špeciálne pre starú mamu alebo otca, ktoré majú vyše 250 strán. Okrem toho majú aj väčšie písmo, aby boli lepšie čitateľné.

14) Zavárací hrniec – darček pre starú mamu a otca na zaváranie úrody

zavaraci hrniec

4home.sk

Zavárací hrniec dokáže byť pri zaváraní veľmi nápomocný. Každé leto a jeseň je obdobie, keď sa zavára ovocie aj zelenina. Veríme tomu, že väčšina dôchodcov zavára, najmä tí, ktorí majú vlastnú úrodu. Vykonávajú túto činnosť pravidelne aj vaša stará mama a otec, no nemajú zavárací hrniec? Práve ten môžete zvoliť ako dar pod stromček či k inej udalosti.

15) Domáca pekáreň – na voňavý a chrumkavý chlieb

Domáca pekáreň ako darček pre rodičov

Homeandcook.sk

Čo robí stará mama, keď nemôže ráno spať? Zvyčajne sa už v skorých hodinách zvŕta v kuchyni. Ak u vašich starých rodičov často rozvoniava domáci chlieb, uľahčite jej robotu domácou pekárňou. Starká bude mať viac času pre seba, starký môže achkať a ochkať nad jej novými výtvormi. A možno sa pridá k nej a objaví v sebe pekára či cukrára.

Mnohé domáce pekárne dokážu okrem chleba upiecť aj cesto na pizzu či cestoviny, uvariť džem či ovsenú kašu. A možno sa z tých dobrôt ujde aj vám 🙂

15 + 15 je 30. 30 darčekov pre vašich rodičov a darčeky pre prarodičov. Nevybrali ste si? Skúste sa inšpirovať výberom darčekov pre páry. Ak sú vaši blízki pre každú srandu, možno vás zaujmú nami vybrané originálne darčeky. A pár špeciálnych tipov na darček pre babku a darček pre dedka.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.0 (4 hlasy)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Boba (27. 5. 2022 21:05)

a ešte nejaky rodinny portret, fotka, plaketa v skle

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár