Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre rodičov a starých rodičov

Čo darovať rodičom alebo starým rodičom? Trápi vás táto otázka? V prípade, že áno, pripravili sme pre vás 15 tipov na najlepší darček pre rodičov. Ďalších 14 tipov je na darček pre starých rodičov. Takže ak hľadáte inšpiráciu, tak ste na správnom mieste.

Darčeky pre rodičov

Vybrať spoločný darček pre rodičov nemusí byť jednoduchá úloha. Hlavným faktorom pri výbere je to, ako svojich rodičoch poznáte. V riadkoch nižšie nájdete 15 inšpiratívnych tipov, ktoré sme pre vás vybrali.

1) Kvalitné víno

najlepsie darceky pre rodicov

Heureka.sk

Fľaša alkoholu je v našich končinách asi ten najfrekventovanejší darček. Preto sme hneď na začiatok ako tip zvolili fľašu vína. No keďže ide o sviatok vašich rodičov je určite vhodné zvoliť niečo výnimočné. Preto siahnite po lepšej značke a nebojte sa trochu priplatiť. Samozrejme je vhodné poznať to či majú v obľube biele, červené alebo ružové víno. K vínu môžete prihodiť aj nejakú ďalšiu drobnosť ako čokoláda či kytica a darček, ktorým potešíte vašich rodičov je na svete.

2) Robotický vysávač – moderný darček pre rodičov, ktorý im ušetrí čas

roboticky vysavac

Roboticky-vysavac.sk

Majú vaši rodičia domácich miláčikov, ktorý pĺznu? Prípadne sa sťažujú, že stále musia vysávať? Urobte im radosť a darujte im robotický vysávač. Ten je v súčasnosti veľmi obľúbený. Avšak rodičia by mali mať doma podlahu bez vysokých prekážok.

V ponuke nájdete množstvo vysávačov od rôznych výrobcov. Obľúbené modely sú od výrobcu iRobot alebo Symbo.

3) Wellness pobyt – darček na Vianoce pre rodičov

kupelny pobyt

Zlavadna.sk

Sú vaši rodičia vyčerpaný a myslíte si, že by potrebovali niekoľko dni vypnúť a oddýchnuť si? Darujte im treba na Vianoce Wellness pobyt. Vybrať môžete pobyt na víkend alebo aj na celý týždeň. V ponuke nájdete desiatky rôznych pobytov po celom Slovensku. Môžete vybrať miesto, kde už vaši rodičia boli a chválili si ho. Každý rodič určite ocení darček v tejto podobe.

4) Domáci cyklotrenažér – darček pre aktívnych rodičov

cyklotrenazer

Insportline.sk

Sú vaši rodičia športovo aktívny a majú radi pohyb? Nemajú doma žiadny cyklotrenažér? V tomto prípade môže byť vhodným spoločným darčekom. Počas sychravých zimných dní kedy sa nedá ísť von na prechádzku alebo si zabehať príde cyklotrenažér určite vhod. Vďaka nemu sa môže človek stále udržiavať v kondícii a to z pohodlia domova.

5) Trekingové palice – darček pre rodičov turistov

trekingove palice

Alza.sk

Chodia vaši rodičia na túry a nemajú trekingové palice alebo tie čo majú sú zničené? Ak áno, tak darček v tejto podobe by ich určite potešil. Tento turistický doplnok má niekoľko výhod. Tie najhlavnejšie sú lepšia stabilita pri chôdzi a menšia záťaž pre kĺby. Preto sú v súčasnosti u mnohých turistov v obľube.

6) Záhradný gril – darček pre mamu a otca na letné grilovačky

gril na drevene uhlie

Chefshop.sk

Vôňa grilovaného mäsa patrí ku každému letu. Majú vaši rodičia v obľube si niečo ugrilovať? Kvalitný záhradný gril môže byť vhodný darček. V ponuke nájdete rôzne typy grilov.. Nechýbajú ani modely, ktoré poslúžia aj ako dizajnový prvok.

Momentálne sú v kurze bezdymové grily na uhlie. Tie sa dajú používať aj na balkóne, keďže neprodukujú skoro žiaden dym. Ich výhodou je nízka spotreba uhlia a rýchle nahriatie. Takže ak vaši rodičia nebývajú v dome, tak tento typ grilu môže byť vhodnou voľbou.

7) Degustácia kvalitného pitia – darček pre rodičov v podobe chuťového zážitku

degustacia

Adrop.sk

Degustácia kvalitného alkoholu patrí k pravidelnej činnosti niektorých ľudí. Majú vaši rodičia v obľube si pochutnať na dobrom víne alebo inom druhu alkoholu? Zaobstarajte im ako darček degustáciu toho čo im najviac chutí. Na výber máte degustáciu kvalitných vín, rumu alebo piva priamo v pivovare. Takýmto darčekom im doprajete spoločné chvíle, ktoré naviac potešia aj ich chuťové bunky.

8) Kávovar – darček pre rodičov do kuchyne

kavovar

Alza.sk

Káva je nápoj, bez ktorého si veľa ľudí nevie predstaviť ráno. Dokáže zlepšiť náladu, dodať energiu a zlepšiť koncentráciu. Aj vaša mama a otec si každé ráno pripravujú kávu, pričom súčasťou ich kuchyne nie je kávovar? Darujte im ho pod stromček prípadne iný sviatok.

Na výber máte niekoľko typov. Ak chcete, aby vaši rodičia mali výbornú kávu bez námahy tak siahnite po automatickom kávovare. Ten dokáže v krátkom čase pripraviť chutnú kávu z čerstvo pomletých zŕn. Tie sú však drahšie. Môžete zvoliť aj pákový či kapsulový model, ktorý je cenovo dostupnejší.

9) Let balónom – romantický darček pre rodičov

let balonom

Adrop.sk

Máte pocit, že vaši rodičia potrebujú vo vzťahu trochu viac romantiky? Darujete im let balónom. Samozrejme ak sa ani jeden nebojí výšok. Počas letu budú vidieť krásnu slovenskú prírodu z vtačej perspektívy. To je určite neopísateľný a zároveň trochu adrenalínový zážitok.

Lety sú väčšinou večer alebo ráno kedy nefúka silný vietor. Vybrať môžete zo súkromného letu, ktorý si užijú sami dvaja. Ten je drahší. Alebo im môžete darovať skupinový let, ktorý je o niečo lacnejší.

10) Matrace – darček pre lepší spánok

matrac dormeo

Dormeo.sk

Kvalitný spánok je veľmi dôležitý pre zdravie človeka. Na kvalite sa z časti podieľa aj matrac. Potrebujú vaši rodičia nové matrace? Ak áno, tak im ich môžete darovať ako darček. Ponuka v obchode obsahuje kvalitné matrace, ktoré disponujú rôznymi modernými technológiami. Kvalitný matrac sa podieľa aj na zdraví chrbtice. Poskytuje skvelú oporu a zároveň komfort. Takže ak stále neviete čo darovať svojim rodičom, matrace môžu byť vhodnou voľbou.

11) Darčekový poukaz – univerzálny darček pre rodičov

darcekovy poukaz

Zlavadna.sk

Stále netušíte čo darujete svojim rodičom? Jednou z možností v tomto prípade je darčekový poukaz. Konkrétne ide o poukaz na nákup rôznych pobytov. Na výber máte z hodnôt od 20 do 275 €. Je len na vás aký vyberiete. Takýto darček je niekedy vhodnejší pretože si daný človek môže vybrať čo sám chce alebo potrebuje.

12) Relaxačný pobyt – oddychový darček pre rodičov

relaxacny pobyt

Adrop.sk

Náš ďalší tip na darček pre rodičov je relaxačný pobyt. Máte pocit, že vaši rodičia potrebujú minimálne víkend na dokonalý oddych? Práve relaxačný pobyt im môže znovu „nabiť baterky“. V ponuke nájdete viaceré typy masáži. Prípadne môžete vybrať romantickú večeru pri 101 sviečkach. Zážitkový darček môže byť niekedy lepšou voľbou ako fyzický predmet, ktorý časom zapadne prachom.

13) Digitálny fotoaparát – darček pre kvalitné zvečnenie významných okamihov

digitalny fotoaparat

Alza.sk

Majú vaši rodičia potrebu stále niečo fotiť mobilom? Povedzme si pravdu, v súčasnej dobe majú mobily a najmä tie drahšie kvalitné fotoaparáty. Avšak ani tie sa nevyrovnajú takej zrkadlovke, s ktorou dokážete vytvoriť vysoko kvalitné fotografie. Momentálne sú obľúbené aj instantné fotoaparáty. Tie vám po odfotení hneď vytlačia fotografiu. Tak si vaši rodičia môžu vytvárať fyzické albumy namiesto fotografii uložených niekde v mobile.

14) Tričko s fotkou – originálny darček pre rodičov

tričko s vlastnou fotkou

Myshirt.sk

Chcete vašim rodičom darovať niečo čo viete, že im nikto iný nedaruje? Vhodným darčekom môže byť tričko s fotkou. Môžete vybrať fotku vás ako ste boli ešte malé dieťa alebo spoločnú fotografiu. Je pravdou, že takéto tričko asi na verejnosti nosiť nebudú. Avšak v domácnosti s tým taký problém pravdepodobne nebudú mať.

15) Barefoot obuv – darček pre pohodlné a zdravé chodenie

barefoot

Belenka.sk

Pri nosení barefoot obuvi cítite ako by ste chodili na boso. Práve chôdza na boso má niekoľko pozitívnych účinkov na ľudské zdravie. Chcete, aby sa aj vaši rodičia cítili lepšie? Podarujte im tento typ obuvi. V ponuke nájdete rôzne štýly, takže budete mať z čoho vyberať. Jedinou podmienkou je, že musíte vedieť aké číslo nohy má vaša mama aj otec. Toto je síce trochu netradičný darček, no práve takéto niečo dokáže naozaj prekvapiť a potešiť.

Darčeky pre starých rodičov

Nájsť darček pre starú mamu alebo otca môže byť celkom náročné. Nasledujúce tipy sme vyberali na základe potrieb seniorov a činností, ktoré najviac vykonávajú. Takže ak neviete aký darček pre starých rodičov vybrať, tak v riadkoch nižšie môžete nájsť inšpiráciu.

1) Nový televízor – vianočný darček pre starých rodičov

televizor

Alza.sk

Mnoho starších ľudí pozerá televíziu. Babky pravdepodobne telenovely alebo relácie o varení. Dedkovia zase šport, dokumenty či správy. Majú vaši starí rodičia starý televízor prípadne iba jeden a chceli by dva? Práve to môže byť skvelým darčekom na Vianoce. Televízor s väčšou uhlopriečkou a kvalitným obrazom ich určite poteší.

Odporúčame nevyberať úplne najmodernejší model, keďže jeho funkcie asi nevyužijú. Chybu neurobíte ak televízor nebude disponovať technológiou smart.

2) Deka z mikrovlákna – hrejivý a dizajnový darček pre babku a dedka

barankova deka

4home.sk

Jeseň, zima a jar sú ročné obdobia, počas ktorých sú večere chladné. Chcete dopriať svojej babke či dedkovi chvíle pohodlia? Práve deka z mikrovlákna môže byť vhodným darčekom. Tento materiál je veľmi príjemný na dotyk a navyše hrejivý. Okrem toho poslúži aj ako dekoratívny prvok, keďže majú rôzne vzory. Ich cena taktiež nie je veľmi vysoká, takže to nezaťaží vašu peňaženku.

3) Relaxačné kreslo – darček pre seniorov

relaxacne kreslo

Kondela.sk

Náš ďalší tip na darček pre starých rodičov je taktiež z kategórie pohodlie. Konkrétne ide o relaxačné kreslo. Máloktorý senior si nerád vychutná sedenie v pohodlnom kresle. Popritom si môže lúštiť krížovky, čítať knihu či pozerať televízor. V ponuke nájdete aj masážne kreslá. Avšak na to si dávajte pozor, pretože takéto kreslo nemusí byť pre vašich starých rodičoch vhodné.

4) Spoločenská hra, hlavolam – zábavný darček pre starých rodičov

spolocenska hra

Babickarstvo.sk

Všetci vieme, že naši starí rodičia majú často veľa voľného času. Samozrejme ak sa nemusia starať o ich záhradu a zvieratá. Pre tých, ktorí toho času majú naviac môže byť spoločenská hra zábavným darčekom. Na výber máte klasické kartové hry. No v ponuke nájdete aj napríklad hru „Ako to bolo kedysi?“. Túto hru môžeme zaradiť aj medzi spomienkové darčeky. Vaša babka a dedko môžu zaspomínať na ich zážitky z mladosti, čo ich určite poteší.

5) Črepníková rastlina – darček pre starých rodičov na skrášlenie domácnosti

interierova crepnikova rastlina

Kvetyprevas.sk

Máte pocit, že v domácnosti vašich starých rodičov niečo chýba? Nie sú to náhodou nejaké rastliny? Ak áno, tak črepníková rastlina je darček, ktorý môže domácnosť o niečo skrášliť a zútulniť. Asi nemusíme vysvetľovať aké funkcie majú rastliny pre zdravie človeka.

V ponuke nájdete zaujímavé dizajnové kúsky. Sú rozdelené na kvitnúce a nekvitnúce alebo interiérové a exteriérové. Je len na vás ako dobre poznáte svojich starých rodičov a čo pre nich vyberiete.

6) Pobyt v kúpeľoch – darček pre starých rodičov, ktorý radi relaxujú v termálnej vode

pobyt v kupeloch

Zlavadna.sk

Kto najradšej chodí na kúpeľné pobyty? Samozrejme, že starší ľudia a hlavne seniori. V nejedných kúpeľoch majú vodu, ktorá má skvelé účinky na zdravie. Obľúbenými destináciami sú Turčianske Teplice, Piešťany alebo Dudince. Ak neviete, ktorú vybrať, skúste to nenápadne zistiť. Samozrejme nie v prípade, že chcete, aby to bolo prekvapenie.

7) Záhradkárska kniha – knižný darček pre starých rodičov

zahradnicka kniha

Pantarhei.sk

Mnoho seniorov trávi veľa času v záhrade. V prípade, že aj tí vaši patria do tejto skupiny, môžete im urobiť radosť vo forme záhradkárskej knihy. V nej nájdu veľa rôznych informácii a tipov, ktoré majú možnosť využiť aj vo svojej záhrade. V konečnom dôsledku môžu mať lepšiu úrodu alebo začnú pestovať ďalšie druhy ovocia či zeleniny. To oceníte aj vy a hlavne vaše chuťové poháriky.

8) Čistič vzduchu – darček do domácnosti pre čistejší vzduch

čistič vzduchu

Alza.sk

V každej domácnosti sa tvorí prach a iné škodlivé mikroorganizmy. Čistič vzduchu dokáže tieto škodliviny zo vzduchu odstrániť. Okrem toho majú aj funkciu odstraňovania zápachu a zvlhčovania vzduchu. Myslíte si, že presne takéto zariadenie by potrebovala domácnosť vašich starých rodičov? V tomto prípade máte výborný darček, ktorý bude pre vašu babku a dedka zdraviu prospešný.

9) Čokoládové pochúťky – chutný darček pre starých rodičov

cokolada

Babickarstvo.sk

Čokoláda je obľúbeným pokrmom mnohých ľudí. Aj vaši starý rodičia si radi pochutnajú na tejto pochúťke? Môžete to zvoliť ako darček. V ponuke nájdete kvalitné čokolády. Medzi nimi sa nachádzajú aj menej tradičné ako napríklad čokoládový krém s chilli. Vybrať môžete aj darčekovú krabičku, ktorá obsahuje čokoládu aj kozmetické doplnky.

10) Nutribullet mixér – darček pre starých rodičov do kuchyne

nutribullet mixer

Delimano.sk

Nutribullet je kuchynský mixér, ktorý sa stal súčasťou mnohých kuchýň na Slovensku. Pomocou neho je možné vytvárať rôzne pokrmy ako napríklad smoothie. Pomôže aj pri pečení koláčov, kedy je potrebné niečo poriadne rozmixovať. V prípade, že neviete či by takýto darček ocenili, skúste to nenápadne zistiť.

11) Tlakomer – darček v podobe zdravotnej pomôcky

tlakomer

4home.sk

Meraniu tlaku patrí k častej činnosti starších ľudí. Chýba vašim starým rodičom kvalitný a presný tlakomer? Môžete im ho darovať pod stromček alebo len tak. V súčasnej dobe nájdete vo väčšine prípadoch digitálne tlakomery, ktoré majú jednoduché používanie. Ceny niektorých modelov sú celkom vysoké. Avšak tie ponúkajú spoľahlivosť a vysokú presnosť merania. Obľúbenou značkou je Hartmann. Tie majú veľké tlačidlá, ktoré seniori určite ocenia.

12) Mobil pre seniorov – praktický darček pre starých rodičov

mobil pre seniorov

Alza.sk

Byť v spojení s vašimi starými rodičmi je veľmi dôležité. Aj keď vieme, že seniori väčšinou nie sú zástancami moderných technológii, používanie telefónu im môže zachrániť život. Výrobcovia mobilov vedia, že práve starí ľudia s týmito zariadeniami veľmi nevedia pracovať. Z tohto dôvodu zaradili do ich ponuky aj mobily určené pre seniorov. Tie majú veľké tlačidláveľmi jednoduché ovládanie. Takže aj toto môže byť vhodnou voľbou ako darček pre vašich starých rodičov.

13) Krížovky, hádanky – darček pre starých rodičov na precvičovanie pamäte

krizovky pre seniorov

Pantarhei.sk

Lúštenie krížoviek patrí taktiež k bežnej činnosti seniorov. Je to výborné pre precvičovanie pamäte. Patria aj vaši starí rodičia k tejto skupine seniorov? Darujte im krížovky, ktoré sú ale trochu odlišné od tých bežných. Čím odlišné? Napríklad v ponuke nájdete krížovky špeciálne pre starú mamu alebo otca, ktoré majú vyše 250 strán. Okrem toho majú aj väčšie písmo, aby boli lepšie čitateľné.

14) Zavárací hrniec – darček pre starú mamu a otca na zaváranie úrody

zavaraci hrniec

Alza.sk

Zavárací hrniec dokáže byť pri zaváraní veľmi nápomocný. Každé leto a jeseň je obdobie kedy sa zavára ovocie aj zelenina. Veríme tomu, že väčšina dôchodcov a hlavne tých, ktorí majú vlastnú úrodu zavárajú. Vykonáva túto činnosť pravidelne aj vaša stará mama a otec, no nemajú zavárací hrniec? Práve ten môžete zvoliť ako dar pod stromček či k inej udalosti.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.0 (4 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Boba (27. 5. 2022 21:05)

a ešte nejaky rodinny portret, fotka, plaketa v skle

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár