Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

27. 10. 2023 Aktualizované

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

V našom teste sa dnes zoznámime s prémiovou elektrickou zubnou kefkou Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900. Otestovali sme všetky jej inteligentné funkcie a teraz sa pozrieme na to, v akých ohľadoch vyniká a kde má naopak prípadné slabiny.

Hodnotenie Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

9.5

Perfektná

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 je prémiová zubná elektrická kefka, čo je cítiť na kvalite spracovania tela aj príslušenstva, výsledkoch čistenia i širokej ponuke funkcií. V našom teste chválime predovšetkým inteligentnú mobilnú aplikáciu, ktorá vám poradí, ako si správne čistiť zuby. Tiež sa nám páčilo inteligentné stráženie výmeny nadstavcov, prispôsobiteľná intenzita a okamžitá spätná odozva. Na úkor elegantného dizajnu a množstva vychytávok a prispôsobení však nie je ovládanie tak intuitívne.

Vzhľad, kvalita spracovania a ovládanie
8.5
Nadstavce zubnej kefky
9.5
Hlavné funkcie
9.5
Výsledky čistenia
10
Batéria a nabíjanie
10
Klady
 • Elegantný dizajn
 • Mobilná aplikácia kontroluje kvalitu čistenia
 • Vizuálne i vibračné upozornenie
 • Výborné výsledky čistenia
 • Nabíjačka doma aj 2v1 s puzdrom na cesty
Zápory
 • Zmena režimu je možná len cez aplikáciu

Obsah balenia

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 sa skladá z tela kefky s vnútornou batériou a zo samotného nadstavca so štetinami, ktorý je odnímateľný. Na ňom nájdete ochranný kryt. Vďaka výmenným hlaviciam po opotrebení štetiniek zakúpite len túto vrchnú mechanickú časť bez drahšej elektroniky. Súčasťou balenia je jeden nadstavec, aby ste mohli kefku začať hneď používať. Nákup ďalších potom bude už vo vašej réžii.

Ďalej sa v balení nachádza prepravné a zároveň nabíjacie puzdro a klasická nabíjacia stanica s nadstavcom, aby v nej elektrická zubná kefka dobre držala. Kábel od puzdra je oddelený a zapája sa do neho cez USB-C konektor. S nabíjacou stanicou je šnúra pevne spojená. Na obidvoch typoch nabíjačiek potom z druhej strany nájdete klasické USB a redukciu do zásuvky, aby ste mohli svoj Sonicare nabíjať aj cez bežnú zásuvku. Samozrejme nechýba množstvo papierikov, medzi ktorými je aj jednoduchý návod na použitie.

Vzhľad, kvalita spracovania a ovládanie – 8,5/10

Telo elektrickej zubnej kefky Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 má v dolnej časti štvorcový tvar so zaoblenými hranami a postupne sa ku špičke zužuje do valcovitej formy s prierezom kruhu. Povrch je matný a príjemný na dotyk. Počas používania sme ocenili, že nekĺzala ani s mokrými rukami.

Počas testovania sme používali béžový model so zlatým zdobením zdola a po obvode nadstavca. Je možné zakúpiť aj tmavo modrý variant tiež so zlatými kovovými prvkami. Celkový dizajn pôsobí veľmi elegantne. Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 má minimalistické prevedenie. Okrem spúšťacieho prvku je telo kefky dokonale hladké.

Niektoré osoby možno prekvapí absencia viditeľných ovládacích prvkov. Jediné, čo na tele Philips Sonicare fiamondClean Prestige 9900 na prvý pohľad nájdete, je symbol zapnutia / vypnutia. Ide o dotykovú plochu – žiadny gombík alebo tlačidlo. Pre ľahké nahmatanie aj naslepo je tento prvok mierne zasunutý dovnútra. Reaguje na mierne silnejšie stlačenie – iba slabý dotyk nestačí. Na začiatku sme niekoľkokrát len jemne klikali a nič sa nedialo, kým sme neprišli na to, že je potrebné pritlačiť.

Druhý nastavovací prepínač je dômyselne skrytý a bez nápovede by ste ho ťažko hľadali. Po chvíli neúspešného skúmania sme sa museli pozrieť na návod. Pod prvkom „zapnúť / vypnúť“ sú umiestnené tri diódy s názvom „SenseIQ“, ktoré slúžia na zmenu intenzity čistenia. Stačí ich stlačiť. Prepínanie funguje tiež dotykovo s potrebou mierne pritlačiť. Ďalej sa na tele kefky nachádzajú notifikačné ikony pre batériu a pripomenutie výmeny hlavice. V neaktívnom stave sú rovnako ako diódy intenzity čistenia len ťažko viditeľné, ale keď sú aktívne, rozsvietia sa a stanú sa dobre čitateľnými. V dolnej časti nájdete ešte svetelný krúžok, ktorý upozorňuje, keď na kefku príliš tlačíte alebo vykonávate príliš rýchle pohyby.

Philips DiamondClean Prestige 9900 má schopnosť snímať polohu a pohyb. Tú využíva nielen pri svojich inteligentných funkciách, ale aj na „prebudenie“. Kedykoľvek ju vezmete do ruky, rozsvietia sa LED prvky.

Nadstavce zubnej kefky – 9,5/10

Ak už bolo spomenuté, súčasťou balenia je iba jeden nadstavec. Konkrétne ide o typ Prestige, ktorý je zameraný na spoľahlivé odstraňovanie aj vyzretého zubného povlaku. Na ňom sme tiež ocenili gumové prevedenie, ktoré zabraňuje ťukaniu o zuby. Výber ďalšieho nadstavca potom bude na vás. Ponuka je skutočne široká – existujú napríklad typy pre bielenie zubov, pre starostlivosť o ďasná, ale aj menej typické prevedenia, ako je nadstavec na starostlivosť o jazyk, špeciálne jemné štetinky alebo detský nadstavec.

Nadstavec sa na telo jednoducho nasadí a pre vybratie sa zase s použitím trošku sily vytiahne. Systém nemá žiadny výrazný mechanizmus na zacvaknutie alebo pánt, čo nás zo začiatku prekvapilo, najmä preto, že na webe Philips sa dočítate o zacvakávacej hlavici. Spoľahlivo ale drží a absolútne nemá tendenciu sa uvoľňovať. Nasadzovanie aj vysúvanie je jednoduché, čo je dobre, pretože počas čistenia sa môže zubná pasta a iné nečistoty dostať aj do vnútorného systému a je dobré po každom čistení zubov opláchnuť štetiny a vnútorné časti utrieť handričkou alebo papierovou vreckovkou.

Hlavné funkcie – 9,5/10

test Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

Ako bolo už spomenuté, základom ovládania sú tri intenzity prevádzky, ktoré si môžete ľubovoľne prepínať. Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 toho ale vie ešte oveľa viac a v reálnom čase dokáže snímať váš štýl čistenia zubov, prispôsobovať sa mu a navigovať vás, aby ste o svoje zuby starali tým najlepším spôsobom.

Samotné telo elektrickej kefky vám z veľkej časti dokáže poskytnúť spätnú väzbu. Ak na ňu budete pri čistení zubov príliš tlačiť alebo vykonávať príliš rýchle pohyby, rozsvieti sa kontrolka v podobe spodného prstenca, ktorá vás upozorní, že robíte chybu. Nadmerný tlak o sebe tiež dá vedieť pulzujúcim signálom. Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 vám tiež dá vedieť, kedy je potrebné vymeniť nadstavec, pretože časom sa samozrejme opotrebuje a začne strácať svoje vlastnosti.

Pre plnohodnotné používanie a využitie všetkých možností, ktoré táto elektrická zubná kefka ponúka, slúži mobilná aplikácia. Tú si do svojho smartfónu s Androidom alebo iOS zadarmo stiahnete a spustíte. Pre aktiváciu budete potrebovať vytvoriť účet. Registrácia od vás bude chcieť niekoľko údajov a následné potvrdenie e-mailovej adresy. Spárovanie telefónu s kefkou potom už bolo rýchle.

Elektrická kefka Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 vám v spolupráci s aplikáciou kompletne dáva pozor, či si čistíte zuby správne. K tomu slúži niekoľko základných funkcií:

 • Senzor tlaku: Prílišným tlačením nielenže rýchlejšie opotrebujete nadstavec a nedosiahnete tak dobré výsledky, ale predovšetkým si môžete poškodiť zuby. Snímanie prebieha 100 krát za sekundu. V prípade, že budete na kefku príliš tlačiť, sama automaticky upraví intenzitu.
 • Senzor pohybu: Elektrická zubná kefka na rozdiel od tej manuálnej nevyžaduje toľko pohybov ruky. Nie je nutné ani potrebné s ňou jazdiť po zuboch zo strany na stranu. Stačí len pomaly posúvať. Prácu za vás vykonajú sonické pohyby. V tomto ohľade je podľa môjho pocitu síce Sonicare o niečo tolerantnejší než pri snímaní tlaku, ale ak to budete s pohybmi preháňať, upozorní vás.
 • Senzor pokrytia: S pomocou aplikácie vám táto elektrická zubná kefka bude dávať pozor, či ste vyčistili všetky miesta. Ústa sú rozdelené do dvoch poschodí, v každom z nich do troch zón (ľavá a pravá strana + predné zuby) a každá z týchto zón má ešte samostatné snímanie pre vonkajšiu a vnútornú stranu zubov.
 • Časovač: Počas čistenia vám elektrická zubná kefka počíta čas potrebný k ústnej hygiene. Po uplynutí tejto doby sa sám vypne. Minimálny čas pre dostatočné vyčistenie zubov je 2 minúty. Nastaviť si ale môžete aj režimy, ktoré majú dlhšie intervaly.
Náš tip

Jednou z mála dôležitých vecí, ktorú vám táto zubná kefka nekontroluje, je uhol priloženia k zubom. Nedržte ju kolmo, ale pod uhlom 45°. Dosiahnete tak lepších výsledkov a čistenie bude oveľa príjemnejšie.

To, ako si čistíte zuby a či nerobíte chyby, uvidíte pri používaní aplikácie v priamom prenose a môžete sa tak ihneď opraviť. Nie vždy sa vám samozrejme bude chcieť čistiť zuby s mobilom. Aspoň spočiatku ale rozhodne odporúčame si nechať tohto asistenta zapnutého, kým si automatizujete správnu techniku.

Pri pravidelnom párovaní telefónu so zubnou kefkou tiež môžete sledovať štatistiky svojho čistenia, čo vám nielenže zabezpečí dobrý prehľad nad zubnou starostlivosťou, ale tiež vás motivuje k pravidelnosti. Zubná starostlivosť by mala prebiehať aspoň dvakrát denne.

Pri čistení s mobilnou aplikáciou si môžete zvoliť problematické miesta, ktoré budete mať zvýraznené. Konkrétne sa jedná o nahromadený povlak, krvácajúcu oblasť, obnažené zubné krčky a zubný kaz. Maximálny limit sú však 3 oblasti. Cez mobilnú aplikáciu tiež môžete meniť režim čistenia. Ten určuje vývoj intenzity aj dobu starostlivosti o zuby. Čas si okrem prednastavených režimov iným spôsobom zvoliť nemožno. Celkom máte na výber z piatich možností:

 • Clean (2 min) – klasický základný režim
 • White+ (2 min 40 s) – pridá navyše čas pre vyleštenie predných zubov
 • Gum health (3 min 20 s) – pridá navyše čas so zníženou energiou chodu pre starostlivosť o ďasná
 • Deep clean (3 min) – rozšírený režim pre dôkladné čistenie
 • Sensitive (2 min) – nižšia sila pre citlivé zuby a ďasná

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 vám kontroluje nielen techniku čistenia, ale tiež potrebu výmeny nadstavca. Ak bude už opotrebovaný, dá vám vedieť. Tiež v mobilnej aplikácii uvidíte, koľko dní vám približne ešte zostáva a v prípade potreby si nový nadstavec môžete rovno cez rýchly odkaz na e-shop objednať. Zaujímavosťou je, že elektrická zubná kefka nepočíta len jednoducho uplynulé dni, ale berie do úvahy frekvenciu používania i štýl čistenia (napríklad prílišný tlak, ktorým sa štetiny ľahšie opotrebovávajú).

Výsledky čistenia – 10/10

V prvom rade je potrebné povedať, že výsledky umývania zubov závisia nielen na samotnej zubnej kefke, ale tiež na nadstavci a na technike čistenia. S nadstavcom sme boli maximálne spokojní – pokrýva veľkú plochu, ľahko sa s ním manipuluje a vďaka svojmu tvarovaniu účinne čistí. Tiež sa nám páčilo jeho spracovanie z pevnej gumy. O správne používanie nemusíte mať vôbec strach. Stačí dodržiavať navigovanie v mobilnom telefóne, ktorú sme si prebrali vyššie medzi funkciami. Ak by vám učenie opravami nevyhovovalo, nájdete v aplikácii tiež návod a tipy, ako si správne čistiť zuby.

Čistenie prebieha pomocou sonickej technológie. Zubná kefka vykoná až 62 000 pohybov za minútu. V praxi tak počas veľmi krátkej doby dosiahnete dokonale hladkých zubov bez známok povlaku. Aby boli výsledky tiež viditeľné, použili sme počas testovania farbiacu látku. Sami môžete vidieť, že zatiaľ čo na prvom obrázku sa farba zachytila na zubnom povlaku, na druhom po vyčistení na zuboch nezostali žiadne škvrny, ktoré by sa zafarbili.

Kefka Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 a výsledky

Pri čistení nám najviac vyhovovala stredná intenzita. Jemný chod je vhodný pre naozaj citlivé zuby a ďasná, zatiaľ čo tretí stupeň bol veľmi silný; a to nie tak silou chodu, ako výraznejšími vibráciami. V strednom a nižšom móde tieto vibrácie neboli nijako výrazné. Ak sa však chceme zbaviť odolnejšieho povlaku, bude najvyššia intenzita napriek menšiemu komfortu správnou voľbou.

Čo sa týka používania smart funkcií, osobne sa nám páčila hlavne mobilná aplikácia, ktorá vylepší a kontroluje techniku čistenia zubov. Naopak časovač s automatickým vypínaním bol pre nás trochu na obtiaž. Skôr ako prednastavené režimy by sme uprednostnili ručné vypnutie cez ovládacie tlačidlá, aby sme mali čas všetko vyčistiť podľa našich predstáv. Niekomu však tento systém môže naopak viac vyhovovať. Taktiež by sme ocenili možnosť zmeny režimu priamo na tele elektrickej zubnej kefky, nie len cez telefón. Mobilná aplikácia môže byť limitujúca aj v ďalších detailoch, ako je obmedzený počet problémových zón.

Čo sa týka mobilnej aplikácie, jej používanie je užívateľsky prívetivé a v prostredí sa ľahko zorientujete. Intuitívne sme nemali problém nájsť akúkoľvek možnosť alebo nastavenie. Spárovanie bolo vždy rýchle a úplne bezproblémové.

Snímanie čistenia v praxi nie vždy fungovalo presne a nie vždy hneď zaznamenalo naše čistenie. No pre základnú orientáciu to bolo dostatočné. Bohužiaľ elektrická kefka sa neprispôsobí vášmu štýlu postupu – musíte sa riadiť vy podľa nej. Ak si budete podľa aplikácie čistiť oblasť, ktorá nie je v aktuálnom pláne, váš Sonicare túto zmenu nezaznamená a správne neurčí. Dá sa ale aspoň vybrať počiatočné miesto, od ktorého bude zubná starostlivosť prebiehať. Na druhej strane je veľké plus, že aplikácia sa nedá oklamať a skutočne dohliadne na poctivé pokrytie celej ústnej dutiny.

Batéria a nabíjanie – 10/10

Vnútri Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 sa nachádza dobíjacia lithium-iontová batéria. Nabíjanie prebieha pomocou zlatej plošinky, na ktorú stačí zubnú kefku len postaviť. Žiadne zástrčky. Aby dobre držala na svojom mieste a nepadala nabok, nasadzuje sa ešte na nabíjací panel jednoduchý priehľadný stojan. Osobne by sme skôr ocenili, keby celá stanica držala pokope a nebola rozoberateľná. Avšak toto riešenie bolo nepraktické skôr z dôvodu neustáleho prenášania pri testovaní pri písaní podrobnej recenzie.

Keď si stanicu na Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 necháte jednoducho postavenú v kúpeľni v rozloženom stave, nebudete mať so sklápacím prevedením jediný problém. Ak budete so svojou elektrickou zubnou kefkou cestovať, nemusíte so sebou napájaciu stanicu nosiť. Dobitie je možné aj cez puzdro. To má podarené prevedenie z vegánskej kože. Svojim dizajnom pekne ladí ku elektrickej kefke a disponuje aj remienkom. Jeho zatváranie je riešené pomocou magnetického systému.

Na jedno nabitie vydrží elektrická kefka Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 pracovať 2 týždne (pri čistení dvakrát denne v dvojminútových intervaloch). To je dostatočne dlhá doba, aby ste nemuseli každú chvíľu myslieť na dobíjanie. O dochádzajúcej batérii aj prebiehajúcom napájaní v stanici vás informuje spodná dióda v tvare batérie.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár