Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Biela technika

Chladnička bez mrazničky – monoklimatická chladnička

14. 9. 2022 Aktualizované

Kto by už len chcel chladničku bez mrazničky?! Aj vám napadla táto otázka, keď ste natrafili na naše porovnávanie? Verte nám, aj monoklimatické chladničky majú svoj fanklub. Okrem toho, že je lacnejšia ako kombinovaná chladnička, ponúka väčší vnútorný priestor. V tomto článku nájdete hodnotenie troch chladničiek bez mrazničky, prvenstvo sme pridelili chladničke HAIER H3R-330WNA.

Najlepšia monoklimatická

Extra výkonná chladnička pre náročných s nízkou spotrebou a predĺženou zárukou.

Najlepší pomer cena/výkon

Výborná chladnička do jedno a dvojizbových bytov s úspornou energetickou triedou.

Najlepšia lacná

Malá chladnička bez mrazničky v jednoduchom dizajne. Ľahká s tichým chodom.

Monoklimatické chladničky, čiže chladničky bez mrazničky, sú určené pre tých, ktorí nepotrebujú doma mraziť, prípadne majú mrazničku oddelenú. Niektorí ľudia si ju kupujú aj ako rozšírenie ku kombinovanej chladničke. Alternatívou k chladničke bez mrazničky môže byť napríklad kombinovaná chladnička alebo americká chladnička. Pripravili sme pre vás prehľad rôznych typov chladničiek, do ktorého sme zahrnuli aj porovnanie chladničiek Beko, Samsung a Gorenje.

Najlepšie monoklimatické chladničky

Recenzia: HAIER H3R-330WNA

Recenzia chladnička HAIER H3R-330WNA Pre náročných

Farba: biela | Rozmery: 199,6 × 65,9 × 76,1 cm | Hmotnosť: 90 kg | Čistý objem chladničky: 330 l | Energetická trieda: A | Klimatická trieda: SN | Hlučnosť: 38 dB | Priemerná cena: 1 099 €

Klady
 • Zónové chladenie
 • Nízka spotreba a tichý chod
 • Predĺžená záruka
 • Funkcia Total No Frost a rýchle schladenie
 • Zvukový signál pri pootvorených dverách
Zápory
 • Vyššia cena

Zónované chladenie je jedna z východ, ktoré ponúka monoklimatická chladnička HAIER H3R-330WNA. Jednoduchým prepnutím na displeji môžete nastaviť jednotnú teplotu pre celú chladničku, alebo zvlášť teplotu pre horný úložný priestor a zvlášť pre zásuvky. Do tejto chladničky výrobca pretavil 30 rokov skúsenosti vo výrobe domácich spotrebičov. Odzrkadľuje sa to napríklad na energetickej triede A, ktorá predstavuje nízku spotrebu energie.

Veľký úložný priestor je premyslený. Pri jeho navrhovaní dizanéri brali ohľad na všetky potraviny a nápoje, ktoré bežná domácnosť zvykne skladovať v chladničke, preto tam nájdete dostatok priehradiek a zásuviek pokojne aj pre veľký nákup pre viacčlennú rodinu. Vnútorný objem predstavuje 330 L. Uložte potraviny na tri police, ďalej je tam menšia zásuvka na zeleninu a tri hlbšie zásuvky, kde si môžete nastaviť odlišnú úroveň chladenia. Na dvierkach, ktoré viete osadiť ako ľavé alebo pravé, sú pripravené tri priehradky na fľaše. Čelnú stranu dverí zdobí madlo a digitálny dotykový displej.

Funkcia Total No Frost zabraňuje tvorbe námrazy. Spomenieme tiež funkciu rýchleho schladenia. Stačí ju spustiť nejaký čas pred tým, ako vložíte potraviny do chladničky. Takto zabezpečíte ich maximálnu kvalitu. Aj vám sa občas stáva, že dvere ostanú pootvorené? Na toto vás Haier upozorní zvukovým signálom, reaguje totiž na náhlu zmenu teploty vo vnútri.

Voľne stojaca chladnička HAIER H3R-330WNA je extra trieda a za extra triedu sa platí. Výrobca však ponúka možnosť  získať 12 ročnú záruku na kompresor a 5 ročnú záruku na celý produkt, stačí sa len zaregistrovať na jeho stránke.

Recenzia Klarstein Beerkeeper – jednoduchá malá chladnička za výhodnú cenu

jednoduchá malá chladnička za výhodnú cenu Zlatý stred

Farba: strieborná | Rozmery: 83 × 47 × 44 cm | Hmotnosť: 23,5 kg | Čistý objem chladničky: 92 l | Energetická trieda:  A+ | Hlučnosť: – dB | Priemerná cena: 155 €

Klady
 • Skvelá cena
 • Kompaktné rozmery
 • Dobrá energetická trieda
 • Praktické usporiadanie
Zápory
 • Bez pridaných funkcií navyše

Monoklimatická chladnička Klarstein Beerkeeper je ideálna do malých bytov či na chaty alebo ako náhrada vínotéky. Medzi jej najväčšie prednosti totiž patrí úspora miesta, energie a skvelá cena.

Radí sa totiž do energetickej triedy A+, čím príjemné ušetrí vašu peňaženku najmä v časoch energetickej krízy. Disponuje tiež tromi policami s ochrannými hranami z plastu, preto do nej jednoducho rozmiestnite potraviny. Navyše o nich budete mať vždy prehľad, pretože v chladničke nájdete aj moderný priečinok na zeleninu, priehradky na fľaše, vajcia a ďalšie nádoby.

Nič viac však od tohto modelu nečakajte. Nedisponuje ani pokročilými funkciami, ani systémom odmrazovania. Takže poteší skôr menej náročných spotrebiteľov.

Recenzia: CANDY CHTL 482WN

Monoklimatická chladnička Candy chtl Lacný základ

Farba: biela| Rozmery: 85 × 48 × 43 cm | Hmotnosť: 21 kg | Čistý objem chladničky: 88 l | Energetická trieda:  F | Hlučnosť: 39 dB | Priemerná cena: 169 Eur

Klady
 • Jednoduchý biely dizajn
 • Možnosť prehodiť dvierka na druhú stranu
 • Automatické odmrazovanie
 • Kompaktná, ľahká, pomerne tichá
 • Výborná cena
Zápory
 • Bez akýchkoľvek prídavných funkcií
 • Menšia vnútorná kapacita

Chladničku CANDY CHTL 482WN opisujú zákazníci ako malú, ľahkú, ideálnu na chatu. Táto chladnička bez mrazničky je pomerne malá, veľa zázrakov od nej nečakajte. Pre tých však, ktorí hľadajú chladničku na chalupu, do hosťovskej izby či do garáže, je práve táto monoklimatická chladničky tá správna voľba.

Je to azda najjednoduchší typ chladničky bez špecifických funkcií, preto nie je veľmi vhodná ako hlavné chladiace zariadenie v domácnosti. A predsa sa môže pochváliť automatickým odmrazovaním, ktorý zabraňuje tvorbe ľadu na stenách. Chladnička CANDY CHTL 482WN sa ovláda mechanicky, čo si pochvaľujú najmä staršie ročníky nie veľmi zvyknuté na dotykové displeje.

Vo vnútri nájdete tri police a zásuvku v spodnej časti. Dvere sú z vnútornej strany obohatené o dva plastové a jeden kovový držiak na fľaše a plechovky. Využiteľný vnútorný objem chladničky je 88 l. Voľne stojacia chladnička bez mrazničky v jednoduchom bielom dizajne má na štítku uvedenú energetickú triedu F. Ak nemáte veľké nároky, monoklimatická mini chladnička CANDY CHTL 482WN poteší nielen vás, ale aj vašu peňaženku. Chladnička do 200 € nijako citeľne vaším rodinným rozpočtom neotrasie.

Ako vybrať chladničku bez mrazničky

Čo znamená monoklimatická mraznička? Niektorí považujú chladničku bez mrazničky za neúplnú, akoby jej výrobca imputoval dôležitú časť. Chladnička bez mrazničky má taktiež svoj význam. Jej prvoradé poslanie je chladenie potravín. Zatiaľ čo chladnička s mrazničkou spotrebuje veľa energie na to, aby správne rozdelila výkon medzi chladiacu a mraziacu časť, monoklimatická si s tým starosti nerobí. Má jasne zadefinované, na čo je určená, a preto je v mnohých ohľadoch efektívnejšia. Aké sú prednosti chladničky bez mrazničky?

Chladnička s mrazničkou

Aké má výhody chladnička bez mrazničky

Tých, ktorí si kúpili monoklimatickú chladničku, môžeme pokojne zaradiť do jednej z piatich skupín podľa toho, čo preferujú. Päť skupín – päť výhod. Ktoré to sú?

Úspora miesta

Chladnička bez mrazničky sa hodí vtedy, ak bývate v malom byte, v priváte alebo na ubytovni. Tiež vtedy, ak nepotrebujete chladničku plnej veľkosti. Je to šikovné riešenie pre viacposchodové domy, aby sa rozdelilo skladovanie potravín na viac miest. Je to tiež prefíkaný spôsob, ako dostať bližšie k sebe obľúbené jedlo a nápoje – pivkári by vám o tom vedeli rozprávať 😊 Alebo jednoducho nemáte priestor na veľkú chladničku. Čokoľvek, čo potrebujete zmraziť, môžete mať uskladnené v samostatnom mraziacom boxe, pre ktorý ste našli miesto v garáži. V chladničke tak môžete držať iba čerstvé potraviny, ktoré zužitkujete do niekoľkých dní.

Úspora peňazí

Chladnička bez mrazničky je zväčša lacnejšia ako kombinovaná chladnička. Ak si vystačíte s chladničkou s výškou 100 cm so základnými funkciami a základným vnútorným vybavením, nájdete kúsky aj za 150 €. Čo sa celkom hodí, ak práve zariaďujete svoje prvé bývanie, alebo sa zvyknete stravovať v práci, teda nepotrebujete modernú kombinovanú chladničku s množstvom smart technológií.

Úspora energie

Pri výbere akéhokoľvek spotrebiča je úplne zásadná otázka spotreby energie. Pri chladničke obzvlášť, pretože bude zapnutá dlhodobo. Chladnička bez mrazničky spotrebuje na svoje fungovanie menej energie ako kombinovaná chladnička, ktorá ju musí rozvádzať do chladiacej a mraziacej časti zároveň. Aby ste neúnosne nenavýšili predpokladané náklady na energiu, čítajte údaje z energetického štítku. Vyššia investícia sa neskôr pretaví do nižších nákladov za elektrinu.

Extra priestor v chladničke

Monoklimatická chladnička sa nemusí deliť s mrazničkou, preto na chladenie potravín ostáva viac priestoru. Je to výhodou, ak potrebujete prídavnú chladničku, lebo často organizujete večierky, venujete sa pečeniu koláčov alebo potrebujete ďalšiu chladničku na chladenie nápojov. Chladničky bez mrazničky sú obľúbené na pracoviskách, v pohostinstvách a baroch a všade tam, kde by mraznička bola na úkor chladiaceho priestoru. Hodí sa aj vtedy, ak nakupujete vo veľkom. Veľké nákupy však nedávajú zmysel, ak nemáte potraviny kde uložiť.

Nehrozí povodeň

Azda každý z nás má za sebou „nehodu s chladničkou“. A v skutočnosti išlo o to, že zlyhala mraznička. Aj monoklimatická chladnička sa môže poškodiť, no keď doslúži mraznička, je to jednak vidieť, jednak s tým súvisia nemalé škody. V tom lepšom prípade mraznička iba prestane fungovať, ako má, čo sa môže prejaviť na množstve mrazu okolo dvierok. V tom horšom prípade prestane úplne mraziť a vtedy dochádza k poškodeniu podlahy vodou. Toto pri chladničke bez mrazničky nehrozí.

Testado radí

Výhody už poznáme. Viete však, čo všetko môže ovplyvniť váš výber? Čítajte viac v našom článku Ako vybrať monoklimatickú chladničku.

Akú veľkosť má chladnička bez mrazničky

Aj pri tomto type chladničiek platí, že cena sa odvíja od jej veľkosti, energetickej náročnosti, hlučnosti a funkcií, ktoré ponúka. Viete ako zistiť, akú veľkú chladničku potrebujete?

V prvom rade je potrebné ujasniť si, na aký účel budete chladničku používať. Koľko potravín potrebujete uskladniť? Aký druh potravín? Budete kombinovať tuhé suroviny s nápojmi? Odpovede na tieto otázky vás navedú k správnej veľkosti. Podľa toho, čo budete v chladničke skladovať, by malo vyzerať aj vnútorné usporiadanie. Určite odporúčame chladničky s nastaviteľnými policami. Niektoré z týchto chladničiek môžu byť tiež vybavené košmi, zásuvkami a držiakmi na fľaše a zásobníkmi na vajíčka.

Správnu veľkosť chladničky určíte tak, že budete poznať šírku, výšku a hĺbku priestoru, kde bude vaša nová chladnička bez mrazničky inštalovaná. Počítajte tiež s priestorom potrebným na ľahké otváranie dverí a zásuviek chladničky.

Klimatická trieda

Okrem energetických tried musíme spomenúť aj klimatické triedy. Pre spotrebiteľa je klimatická trieda akýsi ukazovateľ, ktorý mu napovie, aké teplotné výkyvy dokáže chladnička zvládať. Obzvlášť je to dôležité v dnešnej dobe, keď teplota ovzdušia kolíše z nízkej na vysokú. Ak si zvolíte správnu klimatickú triedu, predĺžite životnosť chladničky a zvýšite úsporu energie.

Poznáme 4 základné klimatické triedy:

Klimatická trieda Teplotné rozpätie
SN +10 až +32 °C
N +16 až +32 °C
ST +18 až +38 °C
T +18 až +43 °C

Veľa chladničiek spadá do niekoľkých klimatických tried. Znamená to, že je vybavená kompresorom, ktorý si poradí s nižšou aj vyššou teplotou.

Monoklimatická chladnička

Ďalšie funkcie pre monoklimaticků chladničku

Aj monoklimatické chladničky ponúkajú množstvo funkcií, ktoré bežne nájdeme u kombinovaných chladničiek. V skratke spomenieme zopár z nich:

Automatické odmrazovanie/No Frost – zabraňuje tvorbe ľadu na vnútorných stenách chladničky.

Super chladenie – keď vložíte do chladničky čerstvo zakúpené potraviny, chladnička ich rýchlo ochladí na optimálnu skladovaciu teplotu.

Ionizátor – obohacuje vzduch v chladničke o veľké množstvo negatívne nabitých iónov, čím minimalizuje výskyt nežiaducich mikroorganizmov, a tak predlžuje čerstvosť a trvanlivosť uložených potravín a neutralizuje zápach v chladničke.

6th Sense – keď senzorová technológia zaznamená zmenu teploty, aktivuje režim rýchleho chladenia.

Zero zone – je špeciálna priehradka, v ktorej môžete znížiť teplotu až na 0 °C. Vďaka nulovej zóne si jedlo dlhšie zachová svoju vôňu a chuť a nedochádza k strate vitamínov.

Najlepšie chladničky bez mrazáku podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár