Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie cestovné kancelárie a agentúry – porovnanie 2021

Dátum 24.5.2021 Tomáš Kolesár Tomáš Kolesár

Chcete ísť na dovolenku no neviete kde si ju máte vyhľadať? Cestovná agentúra alebo kancelária vám s týmto problémom pomôže. V nasledujúcich riadkoch nájdete výber tých najlepších. Našim víťazom je cestovná agentúra Invia.sk.

Najlepšia cestovná agentúra

Najlepšia cestovná agentúra, ktorá ponúka tisíce zájazdov 300 cestovných kancelárii. Náš celkový víťaz!

2. najlepšia cestovná agentúra

Predajca leteniek, ktorý má v ponuke aj zájazdy. Ponúka kvalitné služby, preto si zaslúžil druhé miesto nášho rebríčka.

Najlepšia cestovná kancelária

Cestovná kancelária DAKA ponúka množstvo zájazdov celkovo v 30 krajinách, ktoré si môžete zakúpiť u 150 partnerov.

1Porovnanie cestovných agentúr a kancelárii 2021

Názov Zhrnutie
Top Keto diéty
1. invia Invia.sk
95 % ★★★★★

čítať recenziu
Najlepšia cestovná agentúra 2021. Vyhľadať zájazd
2. pelikan Pelikan.sk
85 % ★★★★
čítať recenziu
Najlepší predajca leteniek a zároveň zájazdov. Vyhľadať zájazd
3. cestovna kancelaria daka Cestovnakancelariadaka.sk
85 %
★★★★
čítať recenziu
Najlepšia cestovná kancelária. Vyhľadať zájazd
4. zajazdy sk Zajazdy.sk
83 % ★★★★
čítať recenziu
Cestovná agentúra s poznávacími zájazdmi už od 25 €. Vyhľadať zájazd
5. okholiday recenzia Okholiday.sk
79 % ★★★★
čítať recenziu
Cestovná agentúra s množstvom zájazdov za výhodnú cenu. Vyhľadať zájazd

2Najlepšie cestovné agentúry a kancelárie

Recenzia cestovnej agentúry – Invia.sk

invia

Klady
 • 40 pobočiek po celom Slovensku
 • Obrovský výber zájazdov
 • Spolupráca s 300 cestovnými kanceláriami
 • Intuitívne a prehľadné užívateľské prostredie
 • Ponuky dovoleniek z celého sveta
Zápory
 • Absencia online chatu

Invia.sk je špičkou medzi cestovnými agentúrami na Slovensku. Zahŕňa zájazdy celkovo z 300 cestovných kancelárii, ktoré sú overené a poistené. Cez túto spoločnosť môžete nájsť dovolenku v podstate po celom svete. Pre zájazdy je možné si zaobstarať aj cestovné poistenie, ktoré je v podstate samozrejmosťou. Garantom poistenia je poisťovňa AXA. V ponuke nájdete aj Last alebo First Minute zájazdy.

Okrem online chatu ponúka viaceré možnosti ako ich môžete kontaktovať. Na Slovensku sa nachádza 40 pobočiek. Ich užívateľské prostredie je jednoduché a intuitívne. Takže pri hľadaní dovolenky by nemal nastať problém. Každá ponuka obsahuje informácie o termínoch, destinácii a v podstate všetkého potrebného. Nechýba ani dostatok fotografii a hodnotenie od ľudí, ktorí daný hotel navštívili.

Recenzia cestovnej agentúry – Pelikan.sk

pelikan

Klady
 • Prehľadné užívateľské prostredie
 • Viac ako 15 rokov skúseností s poskytovaním služieb
 • Možnosť zakúpiť letenky
 • V ponuke viac užitočných služieb
Zápory
 • Bez online chatu
 • Len jedna pobočka

Spoločnosť Pelikan.sk je v prvom rade predajca leteniek. No v ponuke nájdete aj zájazdy. Ich činnosť trvá už 15 rokov, počas ktorých pravdepodobne nazberali dosť skúseností s poskytovaním služieb. Na Slovensku Pelikan.sk využíva mnoho ľudí. Okrem leteniek a zájazdov u nich nájdete aj požičovne áut, jácht a taktiež si môžete vyhľadať hotely. Zájazdy sú do celého sveta, avšak chýba Austrália a Nový Zéland.

V prípade kúpy zájazdu máte štyri možnosti platby a to kartou, cez internet banking, priamym vkladom alebo platobným tlačidlom. Ak sa budete chcieť ohľadom zájazdu informovať, tak máte možnosť zvoliť telefonickú alebo emailovú komunikáciu. No taktiež ako aj na portáli Invia.sk im chýba online chat. Pri návšteve stránky máte všetko na očiach a s orientáciou a vyhľadávaním by nemal byť problém, preto sme užívateľské prostredie ohodnotili kladne.

Recenzia cestovnej kancelárie – Cestovnakancelariadaka.sk

cestovna kancelaria daka

Klady
 • Dlhoročné skúsenosti s poskytovaním zájazdov
 • Výhodné ceny
 • Viaceré typy zájazdov
 • Viac ako 150 partnerov po celom Slovensku
 • Profesionálny sprievodcovia
Zápory
 • Absencia Last Minute a First Minute ponúk
 • Zájazdy len v 30 krajinách
 • Slabá filtrácia zájazdov

Oproti dvom predošlým poskytovateľom dovoleniek je táto cestovnou kanceláriou a nie agentúrou. Rozdiel je ten, že táto firma priamo ponúka svoje zájazdy, pričom agentúry sú len sprostredkovateľmi. V ich portfóliu nájdete aj jednodňové zájazdy po Slovensku a okolitých krajinách. Celkovo majú v ponuke 30 krajín.

Navštíviť ich môžete na pobočke v Skalici. No ich zájazdy si môžete zakúpiť až u 150 partnerov po celom Slovensku. Čo sme pri prehliadaní ich stránky nenašli sú Last a First Minute ponuky. Ich užívateľské prostredie je taktiež prehľadné, no nemajú filter ponúk čo vyhľadávanie trochu sťažuje. Taktiež sme si všimli, že na stránke nemajú sekciu Najčastejšie otázky.

3Ako vybrať dovolenku

Vybrať dovolenku, s ktorou budete nadmieru spokojný nemusí byť ľahká úloha. V súčasnej dobe máte k dispozícii mnoho cestovných kancelárii a veľký výber destinácii. Preto sme pre vás v nasledujúcich riadkoch pripravili niekoľko špecifikácii, ktoré vám s výberom môžu pomôcť.

cestovne agentury a kancelarie

Typ dovolenky

Ako prvé je potrebné si premyslieť aký typ dovolenky bude pre vás vhodný. Chcete len ležať na pláži a užívať si slnko? Alebo máte radšej objavovanie nových miest, historických pamiatok apod. V riadkoch nižšie nájdete rôzne typy dovoleniek, na ktoré sa môžete vybrať.

Pobytovo-poznávacie zájazdy

Tak ako to z názvu vyplýva je tento typ dovolenky kombináciou pobytu a zároveň poznávania danej krajiny. Ak teda nechcete celé dni preležať pri mori na lehátku, tak tento typ dovolenky je určite vhodnou voľbou. V cene budete mať pobyt a zároveň aj výlety, ktoré budú sprevádzané sprievodcom.

Exotická dovolenka

Už vás nebaví chodiť na dovolenky do bežných destinácii ako je Chorvátsko, Bulharsko, atď.? V tomto prípade skúste navštíviť Thajsko, Maldivy alebo niektorú z afrických krajín.

Aktívna dovolenka

Ste typ človeka, ktorý nedokáže preležať celý deň a pod pojmom oddych si predstaví nejakú voľnočasovú aktivitu? Aktívna dovolenka môže byť napríklad víkend strávený na bicykli alebo aj vyššie spomenutý poznávací zájazd. Výhodou tohto typu dovolenky je spoznávanie nových miest k čomu samozrejme patrí kopec nových zážitkov a skúseností.

Eurovíkend

Eurovíkend je krátka víkendová dovolenka, ktorú strávite vo vami vybranej európskej metropole. Takto môžete spoznávať novú kultúru, miestnu kuchyňu a pamiatky. Tento typ dovolenky môžete absolvovať aj so sprievodcom.

Golfová dovolenka

Ste občasný alebo vášnivý golfista? Ak áno, tak skúste absolvovať tzv. golfovú dovolenku. Tá je spojená s pobytom a relaxačným alebo intenzívnym hraním golfu. Medzi obľúbené destinácie patria Madeira, Egypt, Španielsko, Turecko a ďalšie.

Dovolenka s potápaním

Potápačská dovolenka je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorých láka dobrodružstvo a podmorský svet. Tento typ dovolenky je vhodný pre jednotlivca, pár aj rodinu.

Dovolenka s deťmi

Dovolenka s deťmi má vlastné špecifiká. Pri výbere destinácie a hotela je potrebné myslieť napríklad na to, že deti sú citlivejšie na veľmi vysoké teploty alebo ich výkyv. Pre najmenších je vhodnejšie zvoliť destináciu s piesočnatou plážou. Rodičia určite ocenia aj rôzne programy, ktoré na nejaký čas deti zabavia.

Dovolenka bez detí

Pri výbere dovolenky bez detí nie ste v podstate nijak obmedzovaný a výber sa odvíja len od vašich požiadaviek. Dovolenku plnú relaxu a príjemne strávených chvíľ si môžete vychutnať v Egypte, Španielsku, Grécku a v mnohých ďalších dovolenkových destináciách.

Wellness

Nemáte čas alebo sa vám nechce cestovať do zahraničia? Peknú dovolenku si môžete spraviť aj doma na Slovensku vo forme wellness pobytu. Máte mnoho možností, kde môžete wellness pobyt absolvovať. V obľube sú miesta ako Vysoké Tatry alebo Piešťany.

Plavba loďou

Ak chcete zažiť trochu nezvyčajnú no zaujímavú dovolenku, tak plavba loďou môže byť vhodnou voľbou. Počas nej ste stále v pohybe a spoznáte krásy mnohých prístavných miest. Avšak myslite na to, že plavba prináša pre niektorých ľudí morskú chorobu, ktorá by celú dovolenku mohla skaziť.

Svadobná cesta

Medzi typy dovoleniek patrí aj svadobná cesta. Tá predstavuje oddych po svadbe a jej predchádzajúcom období plného vybavovania svadobných záležitostí. Predovšetkým by mala byť v romantickej destinácii ako napríklad Dominikánska republika, ktorá sa nachádza v Karibiku. Alebo v obľúbenej destinácii Maldivy, kde budú maž mladomanželia pokoj a súkromie.

Dovolenka na mieru

Jednou z možností je aj dovolenka na mieru. V tomto prípade stačí vybrať preferované destinácie a mať rozpočet. Na základe toho vám ľudia, ktorí sa orientujú v cestovnom ruchu priamo odporučia destinácie a ubytovanie.

Voľba destinácie

Medzi TOP dovolenkové destinácie pre rok 2021 podľa magazínu pelipecky.sk patrí:

Slovensko

V tomto roku sa veľa ľudí nevyberie na dovolenku do zahraničia, ale zvolí radšej domáce prostredie. V obľube sú miesta ako napríklad Banská Štiavnica, Slovenský raj, Vysoké Tatry, Pieniny a ďalšie. Ľudia, ktorí sa chcú počas dovolenky aj okúpať môžu navštíviť Liptovskú Maru, Senecké jazerá alebo jeden z najväčších aquaparkov v strednej Európe Tatralandiu.

slovenska vlajka

Grécko

Grécko je dovolenková destinácia známa krásnymi piesočnatými plážami, starobylými monumentmi a chutnými tradičnými pokrmami. Najznámejšie a u Slovákov obľúbené sú letoviská Rodos, Kréta, Korfu či Santorini. Väčšinou ľudia volia ako dopravný prostriedok lietadlo, pričom let trvá približne dve až dve a pol hodiny (závisí od letoviska).

grecka vlajka

Taliansko

Ďalšou obľúbenou destináciou je Taliansko, konkrétne talianske ostrovy Sicília, Sardínia či Ischia. Taliansko je taktiež krajina známa výbornou kuchyňou, ktorá je známa po celom svete. Pokrmy ako pizza či špagety patria k bežným jedlám aj tu na Slovensku. Práve spomínané ostrovy sú pokojné a slnečné čo ocení každý, kto práve to od dovolenky požaduje.

Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sú obľúbeným letoviskom nadšencov vodných športov. Okrem nich si prídu na svoje aj milovníci golfu, keďže na siedmych ostrovoch sa nachádza niekoľko golfových ihrísk. V tejto destinácii vás unesie aj nádherná krajina. Medzi najkrajšie pláže patria Famara Beach na ostrove Lanzarote alebo Puerto Naos na ostrove La Palma.

kanarske ostrovy vlajka

Maldivy

Súostrovie Maldivy je u slovenských dovolenkárov taktiež vo veľkej obľube. Je tvorený až 1000 malými ostrovčekmi, krásnymi piesočnatými plážami a priezračnou vodou čo vytvára nádherné dovolenkové prostredie. Menšou nevýhodou je, že v tejto lokalite budete hľadať obchody s potravinami márne. Preto cestovné kancelárie odporúčajú all inclusive pobyt. Let lietadlom do tohto letoviska trvá 10 až 12 hodín.

maldivy vlajka

Island

Island alebo krajina ohňa a ľadu ponúka turistom nádherné prírodné divadlo. Pomenovanie „krajina ohňa a ľadu“ získal kvôli tomu, že tento ostrov tvoria ľadovce a sopky. Ak je vaša predstava o dovolenke ležanie na piesočnatej pláži a opaľovanie sa, tak Island pravdepodobne nebude pre vás vhodnou voľbou. Avšak ak chcete prežiť dobrodružstvo a vidieť krásy prírody, ktoré ste možno doteraz videli len v televízii, tak tento ostrov môže byť pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

island vlajka

Kvalita hotelov a destinácii podľa skúseností návštevníkov

Samozrejmosťou je, že každého kto sa chystá na dovolenku do akejkoľvek destinácie bude zaujímať skúsenosti ľudí, ktorí tam už boli. Veľa ľudí sa riadi odporúčaním svojich blízkych a známych. No čo ak nepoznáte nikoho kto danú destináciu aj hotel navštívil? V tomto prípade môžete navštíviť portály ako napríklad Tripadvisor.sk, kde nájdete hodnotenia hotelov a reštaurácii po celom svete. Ďalším známym portálom, kde nájdete užívateľské recenzie a hodnotenia je Booking.com.

Rozpočet

Najdôležitejším faktorom pri výbere dovolenkovej destinácie je pre mnohých pravdepodobne rozpočet. No aj s menším rozpočtom si môžete dovoliť lepšiu dovolenku. Ako na to? Stačí sledovať ponuky cestovných kancelárii:

First minute

First minute má označenie ponuka dovolenky cestovnej kancelárie, ktorá je vo veľkom časovom predstihu. Často to môže byť ihneď po zverejnení a môže byť časovo obmedzená. Výhodou je, že first minute dovolenku kúpite lacnejšie. Na druhej strane nevýhodou je, že si dovolenku kupujete možno aj viac ako pol roka dopredu a nikdy neviete čo sa za tento čas môže udiať.

Last minute

Last minute je v podstate opakom first minute ponuky. Túto dovolenku si zakúpite krátko pred jej začatím, môže to byť týždeň alebo aj pár dní. Cestovné kancelárie sa snažia touto ponukou vypredať dovolenku v prípade, že im ešte zostali voľné miesta. Samozrejme aj v tomto prípade je to o niečo lacnejšie. Avšak ak ste zamestnaný, tak budete mať možno problém s vybavením voľna v práci.

Super Last minute

Super Last minute je to isté, čo Last minute až na jeden rozdiel. Ten je časové obdobie, za ktoré vám začne dovolenka. To môže byť jeden deň alebo aj niekoľko hodín pred odletom. Cena môže byť oproti Last minute ešte nižšia.

Dovolenka mimo sezóny

V prípade, že máte menší rozpočet môžete zvoliť dovolenku mimo sezónu. Okrem ušetrených financií to predstavuje aj iné pozitíva. Jedným z nich je menej ľudí na pláži a v hoteli. Vďaka tomu nebudete musieť napríklad ráno skoro vstávať, aby ste si obsadili lehátko. Taktiež si môžete užívať teplo a slnko počas obdobia kedy je na Slovensku sychravo a chladno.

Akčné a špeciálne ponuky

Niekedy sa oplatí pravidelne sledovať ponuky cestovných kancelárii alebo agentúr. Môžete tak natrafiť na špeciálnu ponuku, čo znamená, že budete platiť za dovolenku o niečo menej. Prípadne bude trvať o niekoľko dní dlhšie.

Zľava pre deti

Okrem akčných ponúk natrafíte v portfóliu cestovných kancelárii aj na dovolenky, ktoré sú pre deti úplne zdarma. Prípadne majú výraznú zľavu. Takže ak chcete stráviť dovolenku s vašimi ratolesťami, tak si pri prehliadaní dovoleniek všímajte či daná ponuka nie je pre deti zvýhodnená.

Dovolenka cez Rakúsku alebo nemeckú CK

Už ste počuli o dovolenkách od rakúskych či nemeckých cestovných kancelárii? Viete z akého dôvodu ľudia na Slovensku volia kúpiť dovolenku cez tieto zahraničné CK? Tých dôvodov je hneď niekoľko. Rakúsko a Nemecko sú oveľa väčší trh, čo znamená väčšiu konkurenciu medzi CK. Z tohto dôvodu majú dovolenky za o niečo nižšie ceny. Ďalšou výhodou je väčšie množstvo ponúk. V cene dovoleniek je zarátané všetko, takže nebudete platiť nič navyše.

dovolenka

Spôsob dopravy

Aký spôsob dopravy zvoliť na cestovanie na dovolenku? V podstate existuje niekoľko možností, o ktorých sa dozviete v riadkoch nižšie.

Vlastná doprava

Ísť na dovolenku vlastným autom prináša niekoľko pozitív. Ako prvé je to určite časová flexibilita. Vyrážate z domova kedy chcete, nehrozí vám, že zmeškáte odlet alebo odjazd vlaku či autobusu. Taktiež si môžete urobiť prestávku kedy chcete. No na druhej strane je nevýhodou to, že jazda autom nie je úplne najpohodlnejšia (závisí od typu a hlavne veľkosti auta). K tomu je šoférovanie na dlhé trasy namáhavé, avšak ak sú dvaja šoféri, ktorí sa striedajú je to v pohode.

Ďalšou nevýhodou alebo skôr rizikom je to, že s vám môže auto pokaziť alebo v horšom prípade budete mať nehodu. Okrem auta môže byť ďalším spôsobom dopravy motorka, karavan alebo aj bicykel.

Letecká doprava

Do niektorých destinácii sa inak ako lietadlom dostanete veľmi ťažko. To platí najmä pre ostrovy. No aj do destinácii, do ktorých sa dá dostať autom alebo autobusom môže byť lepšou voľbou cestovať lietadlom. Najväčšou výhodou je čas cestovania. Trasu, ktorú pôjdete autom aj viac ako jeden deň prejdete lietadlom za pár hodín. Avšak musíte byť na letisku dve hodiny pred odletom a taktiež cestovanie z letiska do hotela môže trvať nejaký čas. No aj napriek tomu je celkový čas o dosť kratší oproti cestovaniu autom či autobusom.

Nevýhodou je obmedzená hmotnosť batožiny a cestovanie s malými deťmi môže byť trochu komplikovanejšie. Preto je let lietadlom vhodný pre rodiny s väčšími deťmi alebo pre páry prípadne pre jednotlivca.

Autobusová doprava

Cesta na dovolenku autobusom je najlacnejším spôsobom dopravy. Počas cesty si môžete na notebooku či tablete pozerať filmy alebo seriály. Nemusíte sa starať o šoférovanie a navyše nastúpite v blízkosti vášho domova a vystúpite priamo pred hotelom. Aj tento spôsob dopravy má tienistú stránku. Prestávky si neurčujete vy ale šofér a pravdepodobne najväčším negatívom je dĺžka cestovania.

Poistenie

Nikdy neviete čo sa vám môže na dovolenke alebo aj pred dovolenkou udiať. Preto nie je na škodu si zaobstarať poistenie. Cestovné poistenie si môžete vybaviť cez niektorú z poisťovní alebo priamo cez CK. Pri kúpe poistenia cez CK môžete mať lepšie podmienky, avšak je dobré si prečítať zmluvu a zistiť čo všetko v poistení máte zarátané. Čo všetko si môžete na dovolenku poistiť?

 • Zodpovednosť za škodu
 • Rizikový šport (surfovanie, cyklistika,…)
 • Poistenie auta
 • Poistenie domáceho miláčika
 • Poistenie batožiny alebo dokladov
 • Poistenie storna dovolenky
 • Poistenie pre zlé počasie

Ešte dodáme, že vami spôsobené škody vám poisťovňa nemusí preplatiť v prípade, že počas škodovej udalosti budete pod vplyvom alkoholu či omamných látok.

Bezpečnosť v daných destináciách

Pred odchodom na dovolenku si zistite ako je na tom daná krajina a destinácia s bezpečnosťou. Informácie nájdete na stránke ministerstva zahraničných vecí.

Cestovanie na dovolenku 2021

V prípade, že sa rozhodnete toto leto vyraziť na dovolenku, tak navštívte portál https://korona.gov.sk/dovolenka-zodpovedne/, kde nájdete potrebné informácie. Odporúčame tento rok dovolenkovať na Slovensku. Podporíte tým domácich podnikateľov a zabránite riziku prenášania ochorenia covid-19 zo zahraničných krajín.

Cestovanie bez CK alebo agentúry

Na dovolenku môžete vyraziť aj bez toho, aby vám ju zaobstarala cestovná kancelária či agentúra. Avšak budete si musieť vybavovať všetko od dopravy po ubytovanie.

Výhody cestovania bez CK

Medzi výhody cestovania bez CK patrí:

 • Nižšia cena (niekedy to ale môže byť naopak)
 • Nemusíte sa prispôsobovať (v prípade spoločných výletov čakať na ostatných, navštevovať len určité miesta, pamiatky apod.)
 • Sami si určujete či v danej destinácii budete mať all inclusive, polpenzia,…
 • Cestovanie cez cestovku môže byť niekedy sklamanie (realita sa bude odlišovať od toho čo vám sľubovali)
 • Máte väčšiu voľnosť – môžete odcestovať domov alebo na iné miesto kedy chcete bez toho, aby ste prišli o peniaze

Nevýhody cestovania bez CK

Samozrejme má to aj negatívnu stránku:

 • Za všetko ste zodpovedný vy
 • Nemáte k dispozícii delegáta
 • Všetko si musíte vybaviť vy
 • Vhodnejšie pre cestovanie bez detí

Dostupné služby

Ak sa rozhodnete vydať na dovolenku na vlastnú päsť, tak vám určite poslúžia určité služby, ktoré vám pomôžu nájsť ubytovanie či prenajať auto.

Rentalcars.com

Chcete na dovolenke spoznávať nové miesta, no nechcete cestovať hromadnou dopravou? Služba Rentalcars.com vám s týmto problémom môže pomôcť. Združuje prenajímateľov áut po celom svete. Stačí vedieť kde, kedy a na ako dlho budete potrebovať prenajať auto. Po zadaní týchto údajov do systému sa zobrazia ponuky.

Booking.com

Portál Booking.com funguje na podobnom princípe ako Rentalcars.com. Jediným rozdielom je, že v tomto prípade vám pomôže nájsť na danom mieste ubytovanie.

Boataround.com

Ak sa chcete na dovolenke plaviť jachtou, člnom alebo iným vodným dopravným prostriedkom Boataround.com vám s týmto pomôže. Taktiež funguje na tom istom princípe ako predošlé služby.

Airbnb.com

Ďalšou službou, s ktorou máte možnosť nájsť ubytovanie na vašej dovolenke je Airbnb.com. Rozdiel oproti Booking.com je ten, že táto služba vám nájde ponuky prenájmu bytu, domu prípadne jednej izby.

Pelikan.sk

Plánujete cestovať na dovolenku lietadlom? S kúpou letenky vám pomôže portál Pelikan.sk. Taktiež stačí vedieť kedy, odkiaľ a kde chcete letieť. Po zadaní týchto údajov vám zobrazí dostupné ponuky.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár