Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie zjazdové lyže – recenzie a porovnanie 2024

4. 1. 2021 Aktualizované

Rozhodli ste sa pre kúpu lyží no neviete, ktoré budú pre vás vhodné? Výber správnych zjazdových lyží nie je až tak jednoduchý, pretože existuje veľa rôznych typov a taktiež majú veľa parametrov (dĺžka lyží,..), ktoré nie je na škodu pred kúpou poznať.

V nasledujúcich riadkoch nájdete výber najlepších zjazdových lyží z troch cenových kategórii. V druhej časti článku sa nachádza návod ako ich vybrať.

Najlepšie celkovo

Kvalitné lyže vhodné pre náročných lyžiarov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Zjazdové lyže pre pokročilejších lyžiarov za zaujímavú cenu.

Najlepšie lacné

Univerzálne lyže za prijateľnú cenu vhodné pre začiatočníkov.

Najlepšie zjazdové lyže

Recenzia: Stöckli Orea Noir 20/21

Stöckli Orea Noir 20 21 recenzia Pre náročných

Dĺžka lyží: 149 – 170 cm | S viazaním: áno | Určenie: unisex | Materiál jadra: drevo | Približná cena: 1 250 €

Klady
 • Kvalitné prevedenie
 • Pútavý dizajn
 • Vysoká odolnosť (škrabance nie je až tak vidieť)
 • Dynamická jazda
Zápory
 • Vysoká cena

Hľadáte univerzálne lyže, ktoré poskytnú lyžiarovi výborné jazdné vlastnosti? Stöckli Orea Noir 20/21 budú pre vás vhodnou voľbou. Ich dizajn je moderný, jednoduchý a zároveň elegantný. Sú dostupné v dvoch farebných prevedeniach a to biela a čierna. Majú výborné jazdné vlastnosti, vďaka ktorým si s nimi užijete každú lyžovačku. Sú vhodné pre mäkší sneh aj upravenú zjazdovku s tvrdším povrchom.

Výrobcovia mysleli aj na životné prostredie, keďže pri výrobe boli použité aj ekologické materiály. Tieto lyže majú bočnice vyrobené z bambusu. Ich prevedenie je odolné a výhodou je, že škrabance nie je veľmi vidieť. Pri lyžovaní by s nimi nemal byť problém robiť veľké aj menšie oblúky. Tieto lyže majú širšie hrany, čím sa ich životnosť predlžuje. Preto sú určite vhodné aj pre požičovne.

Za nevýhodu sme označili pomerne vysokú cenu, ktorá je aj dva krát väčšia ako je to u bežných lyží. Avšak odpovedá ich kvalitnému prevedeniu a jazdným vlastnostiam. Dodávané sú spolu s viazaním.

Recenzia: Elan Amphibio 14 Ti Fusion X 20/21

Elan Amphibio 14 Ti Fusion X 20 21 recenzia Zlatý stred

Dĺžka lyží: 152 – 176 cm | S viazaním: áno | Určenie: pánske lyže | Materiál jadra: drevo | Rádius: do 13 m | Profil: camber | Približná cena: 490 €

Klady
 • Pekný dizajn
 • Výborná stabilita pri jazde v oblúku
 • Kvalitné materiály
 • Pomer cena/kvalita
Zápory
 • Rádius do 13 m
 • Nevhodné pre začiatočníkov

Univerzálne lyže Elan Amphibio 14 Ti Fusion X 20/21 disponujú slušnou kvalitou. Lyžiarovi poskytnú stabilnú jazdu, ktorú si na každej lyžovačke užije. Materiál jadra je drevo a sú vystužené materiálom s názvom titanal. Dizajn lyží nie je ničím výnimočný no zároveň je moderný a štýlový. Sú dostupné v štyroch dĺžkach (152, 160, 168 a 176 cm). Sú vhodnejšie skôr pre pokročilejších lyžiarov, čo sme označili ako menšiu nevýhodu, s ktorou treba pri kúpe počítať.

Naopak výhodou je celkom slušný pomer ceny a kvality. Pri jazde v oblúku ponúknu výbornú stabilitu. Ich rádius je maximálne 13 m, čo sme taktiež označili ako nevýhodu. Ak teda preferujete pokojnejšiu jazdu vo väčších oblúkoch, tak sa budete musieť rozhliadnuť po iných modeloch. Lyže sú, ako to je vo väčšine prípadov, s viazaním (EMX 11).

Lyže Elan Amphibio 14 Ti Fusion X 20/21 majú viaceré moderné technológie ako napríklad PowerShell či Mono Ti. Elan je jeden z najinovatívnejších výrobcov športového vybavenia, čo je vidieť aj na týchto zjazdových lyžiach.

Recenzia: Elan Element LS 20/21

Elan Element LS 20 21 recenzia Lacný základ

Dĺžka lyží: 144 – 168 cm | S viazaním: áno | Určenie: pánske/dámske lyže | Materiál jadra: drevo | Rádius: do 16 m | Profil: rocker | Približná cena: 290 €

Klady
 • Vhodné aj do horšieho terénu
 • Aj pre začiatočníkov
 • Štýlový dizajn (viaceré farebné prevedenia)
 • Prijateľná cena
Zápory
 • Žiadne zásadné nedostatky

Ak ste začínajúci lyžiar, tak zbystrite pozornosť na zjazdové lyže Elan Element LS 20/21. Tie sú vhodné aj do trochu horšieho terénu. Ich profilový tvar je rocker. Dostupné sú v dĺžkach 144, 152, 160 a 168 cm a majú viaceré farebné prevedenia (pre mužov aj ženy). Ich dizajn je štýlový a oproti iným lyžiam sa nevyznačuje ničím výnimočným. Okrem začiatočníkov ich vlastnosti ocenia aj pokročilý lyžiari.

Materiál jadra je drevo a ich výstuž je zo sklolaminátu. Výhodou týchto lyží je aj prijateľná cena. To je ďalší parameter, vďaka ktorému sú určite vhodné pre začiatočníkov. Šírka stredu je 76 mm, čím sú určené viac-menej na lyžovanie po upravenej zjazdovke. Avšak zvládnu aj trochu horší terén. Pri hľadaní nedostatkov týchto zjazdových lyží sme na nič zásadné nenarazili.

Porovnanie zjazdových lyží

Stöckli Orea Noir Elan Amphibio 14 Ti Fusion X Elan Element LS Atomic Bent Chetler 100 Dynafit Tour 88 Atomic Redster J2 Armada ARV 84
Stöckli Orea Noir 20 21 recenzia Pre náročných Elan Amphibio 14 Ti Fusion X 20 21 recenzia Zlatý stred Elan Element LS 20 21 recenzia Lacný základ Atomic Bent Chetler 100 20 21 recenzia Dynafit Tour 88 19 20 recenzia Atomic Redster J2 20 21 recenzia Armada ARV 84 19 20 recenzia
Typ Univerzálne Univerzálne Univerzálne Freeride Skialp lyže Univerzálne/detské Freestyle
Dĺžka lyží 149 – 170 cm 152 – 176 cm 144 – 168 cm 164 – 188 cm 166 – 189 cm 100 – 120 cm 135 – 170 cm
S viazaním áno áno áno nie nie áno nie
Určenie unisex pánske pánske/dámske unisex pánske unisex pánske
Približná cena 1 250 € 490 € 290 € 420 € 320 € 150 € 200 €
Materiál jadra drevo drevo drevo drevo kompozitný drevo
Rádius do 13 m do 16 m 19,5 m od 17 m do 10 m 14 – 17 m
Porovnať ceny Porovnať ceny Porovnať ceny Porovnať ceny Porovnať ceny Porovnať ceny Porovnať ceny

Najpredávanejšie zjazdové lyže podľa Heuréky

Ako vybrať lyže

Jednou z najobľúbenejších zimných športových aktivít je dozaista lyžovanie. Neodmysliteľnou súčasťou tohto športu sú samozrejme lyže. Ste začiatočník a máte v pláne si zakúpiť lyže no nemáte šajnu aké vlastnosti a špecifikácie by mali mať? Ak ste si odpovedali kladne, tak ste na správnom mieste. V nasledujúcich riadkoch sa vás pokúsime zorientovať v základných technických špecifikáciách lyží, ktoré určite nie je na škodu vedieť pred kúpou.

Než začnete čítať o jednotlivých parametroch musíme najprv spomenúť najdôležitejšiu vec. V prvom rade by ste pred kúpou mali vedieť vašu výšku a hmotnosť.

Okrem toho objektívne zhodnoťte do akej kategórie lyžiara patríte. Stáli ste niekedy vôbec na lyžiach? Už ste to pár krát skúšali alebo lyžujete pravidelne a ste skúsený? Podľa toho si určte či ste úplný začiatočník, mierne pokročilí alebo pokročilí.

Tu platí pravidlo, že čím väčší začiatočník ste, tým by mali byť lyže mäkšie. Lyže s tvrdším jadrom sú vhodné pre pokročilejších a závodných lyžiarov. Tým by práve naopak mäkké lyže zaistili horšiu stabilitu pri rýchlej jazde. Preto ak patríte k začiatočníkom tak sa zamerajte na mäkké lyže s kompozitným jadrom.

Niektorí ľudia chcú začať lyžovať len preto, že sa potrebujú v zime viac hýbať a spáliť nejaké tie kalórie navyše. Týmto ľuďom odporúčame zvážiť aj iné alternatívy lyží ako napríklad snowboard či bežky.

zjazdové lyže

Dámske, pánske a detské lyže

Zjazdové lyže sa v základe delia tieto tri kategórie:

Pánske lyže

Pánske lyže sa môžu od dámskych líšiť v dizajne a farebnom prevedení. V obchodoch môžete častejšie natrafiť na pánske alebo unisex lyže. Majú o trochu vyššiu mieru tvrdosti.

Dámske lyže

Hlavným rozdielom je ich farebné prevedenie, ktoré je skôr v pestrejších ženských farbách. Ich dĺžka je oproti pánskym o niečo kratšia, takže vysoké dámy môžu mať niekedy problém nájsť správne lyže v dámskom prevedení. Ďalším rozdielom je to, že majú viazanie posunuté trochu bližšie k špičke a sú oproti pánskym o trochu mäkšie.

Detské lyže

Pri výbere lyží pre dieťa je potrebné, aby boli kratšie ako jeho výška o minimálne 10 a maximálne 20 centimetrov. Vyznačujú sa taktiež nižšou mierou tvrdosti.

Druhy lyží podľa schopnosti lyžiara

Ako sme v úvode kapitoly naznačili, je dôležité vedieť aké skúsenosti v lyžovaní máte. Podľa toho sa následne delia lyže na tieto kategórie:

Pre začiatočníkov

Hlavnou špecifikáciou začiatočníckych lyží je ich tvrdosť. Mali by byť mäkšie z dôvodu jednoduchšieho ovládania. Avšak pri vyšších rýchlostiach nie sú až také stabilné. Preto sú práve určené pre začínajúcich lyžiarov, ktorí by sa mali vysokým rýchlostiam vyhýbať.

Pre pokročilých

Kedy sa môže lyžiar považovať za pokročilého? Vtedy ak lyžuje pravidelne a nerobia mu problém akékoľvek zjazdovky. Taktiež ak vie ovládať lyže na 100%. Ale narozdiel od závodného lyžiara nejazdí v najvyšších rýchlostiach. Práve pre tento typ lyžiara sú vhodné tvrdšie lyže, ktoré majú často drevené jadro.

Pre závodných

Zjazdové lyže pre závodného lyžiara sa vyznačujú vysokou tvrdosťou, kvôli ktorej musí mať lyžiar dlhoročné skúsenosti.

Typy zjazdových lyží podľa terénu

Každý typ terénu je niečím špecifický, a preto sú aj lyže podľa tohto rozdelené. Najčastejšie určite v obchodoch natrafíte na tzv. All-mountain lyže, ktoré sú najviac používané.

All-round lyže

Tento typ lyží je určený hlavne pre upravené zjazdovky. Ich šírka je oproti All-mountain o niečo menšia.

Slalomky

Slalomové lyže alebo takzvané slalomky sa vyznačujú menší rádiusom (približne 13 m). Ich dĺžka je o niečo kratšia a práve pre tieto vlastnosti sú ľahšie ovládateľné.

Obráčky

Obráčky sú lyže, ktoré majú oproti iným modelom väčší rádius, a to približne 12 až 23 m. Z tohto dôvodu nie sú vhodné pre úzke zjazdovky. Vhodnejšie sú viac-menej pre pokročilých lyžiarov, ktorí potrebujú stabilitu pri rýchlejšej jazde.

All-mountain lyže

All-mountain lyže sa vyrábajú pre lyžiarov všetkých úrovní a taktiež pre všetky vekové kategórie. Ich šírka je v rozmedzí približne 80 až 95 mm. Sú vhodné pre upravený aj menej upravený terén. Pri výbere majte na pamäti, že by mali byť o 15 cm kratšie ako je vaša výška.

Freeride lyže

Tak ako to z ich názvu vyplýva sú tieto lyže určené pre jazdu vo voľnom teréne. Typické pre tento typ lyží je ich väčšia šírka (cca 90 – 130 mm). Väčšia šírka zaisťuje stabilnejšiu jazdu a hlavne oveľa menšie riziko zapadnutia do snehu.

Freestyle lyže

Freestyle lyže sú určené pre jazdu v snowparku. Ich najdôležitejším kritériom je vysoká odolnosť, vďaka ktorej zvládnu aj tvrdé pády.

freestyle lyže

Ostatné/špeciálne typy

Okrem vyššie spomenutých typov lyží existujú ešte rada ďalších, ktoré sú určené pre špecifické štýly jazdy a typy terénov. Jednými z nich sú napríklad Bigfoot. Tie sú určené pre akrobatických lyžiarov, ktorých cieľom je vykonať rôzne skoky a triky. Preto tento typ disponuje kratšou dĺžkou, vďaka ktorej poskytnú lyžiarovi lepšiu manévrovateľnosť.

Ďalším špeciálnym typom sú skialp lyže. Tie sú v podstate spojením klasických zjazdových lyží a bežiek. Okrem týchto typov sa pri výbere lyží môžete ešte stretnúť napríklad s Crosscarving lyžami.

Dĺžka lyží

Jeden z najpodstatnejších parametrov je dĺžka lyží. Pri nesprávne zvolenej dĺžke lyží bude jazda náročnejšia a nepohodlnejšia, takže si ju v konečnom dôsledku neužijete tak ako by ste chceli. Dĺžka taktiež určuje manévrovateľnosť a stabilitu pri rýchlej jazde.

Ak ste teda začiatočník, tak vo vašom prípade sa odporúča zvoliť kratšie lyže. Pri bežných typoch je to dĺžka do 160 cm. Pri detských typoch by to malo byť približne o 10 až 20 cm menej ako je výška dieťaťa.

Šírka

Šírka lyže je trochu zložitejší parameter ako sa môže na prvý pohľad zdať. To z dôvodu, že šírka môže byť vo viacerých častiach lyže odlišná. Všeobecne platí, že čím má zjazdová lyža väčšiu šírku, tým je vhodnejšia do voľného terénu (menej sa zabára). Šírka sa pohybuje v rozmedzí od 65 do 140 mm. Pri prezeraní lyží v obchode môžete často krát natrafiť na údaj o šírke lyže v troch číslach, ktoré predstavujú šírku každej časti v mm (päta, špička a stred).

Rádius (oblúk)

Rádius lyže určuje aký oblúk je možne na zjazdovke urobiť. Tento parameter je označovaný v metroch a bežné hodnoty sú 13 až 20 m. Menší rádius je vhodnejší pre začiatočníkov. Dlhší rádius umožňuje pokojnú jazdu vo väčších oblúkoch, pričom vytvorenie oblúku je trochu náročnejšie.

Geometria a prehnutie lyží

Ak ste niekedy prišli do kontaktu s lyžami, tak ste si mohli všimnúť, že boli prehnuté. Prehnutie alebo geometria lyží sa delí na tieto dve základné typy:

Camber

Tento tvar je používaný už dlhé roky. Lyža je najviac prehnutá v mieste viazania. Voľne položené na rovnej ploche sú zahnuté v strede (mieste viazania) nahor. Vďaka tomu poskytuje dobrú priľnavosť. Je vhodná na jazdu po upravenej zjazdovke s tvrdším povrchom.

Rocker

Rocker má opačný tvar ako camber to znamená, že päta a špička sú zahnuté nahor. Tento typ je vhodný do voľného terénu s prašanom, kde zabezpečí lyžiarovi lepšiu stabilitu a hravosť pri jazde.

Okrem týchto dvoch základných typoch prehnutia existujú aj ich rôzne kombinácie. Tie si už lyžiar vyberá na základe jeho požiadaviek.

Tvrdosť a tuhosť

Tvrdosť alebo tuhosť lyže je ďalší parameter, ktorí treba pri výbere zohľadniť. Všeobecne platí, že mäkšie lyže sú vhodné pre začiatočníkov a tvrdšie zase pre skúsenejších alebo ťažších lyžiarov.

Materiál

Pri výrobe lyží sa používa niekoľko materiálov. Každý má odlišné vlastnosti, ktoré samozrejme ovplyvňujú parametre ako napríklad tuhosť a taktiež aj cenu.

 • Pena – lyže z tohto materiálu sú mäkšie a lacnejšie. Taktiež sú považované za menej kvalitné.
 • Drevo – pri výrobe sa často používa drevo z jaseňa, topoľa, smreku alebo buku. Každý zo spomenutých stromov má inú tvrdosť, na ktorú sa pri výrobe prihliada.
 • Ďalšie materiály – lyže môžu byť vyrobené aj z karbónu či skleneného vlákna.

Farba a dizajn

Lyže sú vyhotovované v širokej škále farieb. Často krát sú používané pestré farby, aby sa lyža dala v snehu ľahšie nájsť. Dámske lyže majú častejšie výraznějšie farby.

Viazanie

Lyže sa väčšinou kupujú aj spolu s viazaním. Vždy dbajte na to, aby bolo viazanie kompatibilné s lyžami a preferujte tú istú značku akú majú lyže. Pri výbere treba zohľadniť tzv. hodnotu vypínacej sily, ktorá je v rozmedzí DIN 4,5 až vyše 18. Čím je toto číslo vyššie, tým by mal byť lyžiar skúsenejší. Hodnoty nad 18 používajú už závodný lyžiari. Pri určovaní tejto stupnice sa berie do úvahy dĺžka lyží, hmotnosť lyžiara, jeho skúsenosti a ďalšie špecifikácie.

Údržba

Lyžiam je potrebné venovať aj starostlivosť. Predovšetkým ide o voskovanie, brúsenie hrán a čistenie. Pred prvým lyžovaním by ste mali lyže najprv pripraviť, to znamená vyčistiť sklznicu (odstrániť vosk) a znova navoskovať. Lyže by ste mali voskovať aj počas sezóny vždy keď máte pocit, že lyže idú pomaly alebo sa na sklznicu začne lepiť sneh.

Okrem voskovania je potrebné lyže aj nabrúsiť. Nenabrúsené lyže majú horšiu manévrovateľnosť a dlhšiu brzdnú dráhu, čím je aj miera bezpečnosti na nižšej úrovni.

Príslušenstvo

K lyžiam patrí aj príslušenstvo, ktoré poskytuje bezpečnosť a pohodlnejšiu jazdu. Medzi základné príslušenstvo lyží sa radí:

 • Prilba na lyže
 • Okuliare
 • Palice
 • Ochrana chrbtice
 • Chrániče
 • Topánky
 • Reflexné prvky
 • Zámok a vak na lyže

Správanie sa na zjazdovke

Aj pri lyžovaní na zjazdovke by ste mali dodržiavať isté pravidlá, aby ste neohrozili seba a iných lyžiarov.

 1. Výber zjazdovky vzhľadom na skúsenosti lyžiara. Nikdy by nemal lyžiar preceniť svoje schopnosti a ísť jazdiť na zjazdovku, ktorá je nad rámec jeho skúseností.
 2. Každý lyžiar by mal byť voči ostatným ohľaduplný.
 3. Nikdy by ste nemali stáť uprostred zjazdovky (hlavne nie bezdôvodne).
 4. Pri chodení po zjazdovke je potrebné ísť iba po jej kraji.
 5. Poskytnúť pomoc inému lyžiarovi, ktorí spadne.
 6. Dodržujte dostatočný odstup od iných lyžiarov a taktiež ich predbiehať s veľkým bočným odstupom.
 7. Nejazdite na zjazdovke príliš rýchlo.
 8. Pri lyžovaní by ste nemali piť alkohol.

Kde kúpiť zjazdové lyže

Lyže sú v súčasnej dobe dostupný produkt, ktorý nájdete v mnohých obchodoch so športovým vybavením. Ak chcete nakúpiť lyže online, tak odporúčame navštíviť porovnávací portál Heureka.sk. Tam nájdete stovky lyží rôznych typov, dĺžok a značiek. Výhodou je, že pri každom produkte máte na výber viacero eshopov, ktoré dané lyže ponúkajú a aj za akú cenu. Okrem toho sa pri niektorých nachádzajú aj recenzie od ľudí, ktorí si ich zakúpili.

Ďalším veľmi známym internetovým obchodom, ktorý má v ponuke zjazdové lyže je Alza.sk. Okrem nej je to aj čoraz viac známy eshop Decathlon.sk. V ich ponuke nájdete viaceré typy lyží (skialpové lyže,…). Ak vám stačia aj lyže z druhej ruky, tak skúste inzertný portál Bazos.sk. Pri kúpe používaných lyží však bude opatrný, aby ste nakoniec kúpu neoľutovali. Na druhej strane tam možno nájdete niekoho kto predáva nové lyže.

Najobľúbenejšie značky

Pri výbere produktov pozerá mnoho ľudí aj na ich značku. Medzi najobľúbenejšie značky lyží patrí:

Fischer

Značka Fischer bude o chvíľu oslavovať 100. výročie. Počas doby fungovania vyrobili veľké množstvo lyží a lyžiarskeho príslušenstva. Konkrétne je to už vyše pol milióna párov lyží. Patrí k jedným z najvýznamnejších svetových výrobcov. Preto ich kvalitu ospevujú rekreačný aj závodný lyžiari.

fischer logo

Lusti

Značka Lusti vznikla v malom českom mestečku v Krkonošiach. Ich činnosť trvá už viac ako 25 rokov. Ich portfólio obsahuje lyže za dostupné ceny a v dobrej kvalite. Okrem lyží ponúkajú aj snowboardy.

Elan

Výrobca lyží Elan má bohatú históriu, ktorá siaha až do 40. rokov minulého storočia. Neustály vývoj a inovácia ich produktov zaobstarala mnoho úspechov. Desiatky závodných lyžiarov používajú lyže značky Elan. V roku 2015 bola táto značka ocenená na najinovatívnejšiu značku športového vybavenia.

Logo Elan

Atomic

Veľmi známy výrobca lyžiarskeho vybavenia Atomic funguje od roku 1955. Od ich začiatkov až dodnes poskytujú kvalitné produkty lyžiarom všetkých kategórii od začiatočníkov až po závodných.

atomic logo

Head

Značka Head je vo svete lyžovania pomerne známa. V ich ponuke nájdete vybavenie pre viaceré športy, medzi ktorými samozrejme patrí aj lyžovanie. Ponúkajú kompletné vybavenie od lyží až po chrániče.

head logo

Cenové kategórie lyží

Cena zjazdových lyží závisí od mnohých špecifikácii. Celkové rozpätie cien je od 10 až po niekoľko tisíc eur. Bežná cena nových lyží je od 200 do 500 €. Konkrétne cenové kategórie sú opísané v riadkoch nižšie.

Cena do 250 €

V cenovej kategórii do 250 € nájdete prevažne detské lyže s viazaním. Tie začínajú na cene 10 €, za ktoré si môžete zaobstarať plastové lyže pre dieťa do 5 rokov. Za cenu približujúcu sa hranici 250 € už kúpite detské závodné lyže.

Cena od 250 do 700 €

Lyže za cenu v rozmedzí od 250 do 700 € sú vhodné pre bežných lyžiarov. Nájdete tu v podstate všetky známe a overené značky zjazdových lyží ako je Elan, Atomic, Fischer a ďalšie.

Cena nad 700 €

Pri cene nad 700 € už nájdete športové aj závodné lyže. Disponujú výbornou kvalitou a sú vhodné pre náročných zákazníkov. No ak ste začiatočník a ešte neviete či vás bude lyžovanie vôbec baviť, tak siahnite po lyžiach z nižšej cenovej kategórie.

Najpredávanejšie zjazdové lyže podľa Heuréky


Zdroje:

https://www.rei.com/learn/expert-advice/downhill-skis.html

https://zjazdove-lyze.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-zjazdove-lyze/

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.0 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár