Najlepšie mobilné klimatizácie – tipy pre rok 2018

Na horúce letné dni sa teší takmer každý z nás. Slnečné lúče nás nabíjajú energiou a ľadový nápoj nikdy nechutil lepšie. Vysoké teploty sú skvelé, ale doma im už tak veľmi neholdujeme. V obývačke alebo spálni máme radi chládok, v ktorom sa dobre oddychuje či spí. Ak túžite aj v lete po príjemne chladnom domove, poobzerajte sa po mobilnej klimatizácii.

Mobilné klimatizácie si získavajú čoraz väčšiu popularitu. Ich inštalácia i použitie sú naozaj jednoduché a cena prijateľná. V prípade, že zvažujete kúpu takéhoto pomocníka, prečítajte si náš článok, v ktorom sa dočítate niečo o troch naozaj populárnych modeloch.

Najlepšie mobilné klimatizácie

Sencor SAC MT7011C

Sencor SAC MT9012CH

Midea/Comfee MPD-09CRN1

Sencor SAC MT7011C

Sencor SAC MT9012CH

Midea/Comfee MPD-09CRN1

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Skvelý pomer ceny a kvality

Jednoduché ovládanie

Samostatné odparovanie kondenzátu

Viacero funkcií

Jednoduchá údržba

Funkcia vykurovania

Až päť režimov

Inteligentný IQ režim

Samostatné odparovanie kondenzátu

Skvelý pomer ceny a kvality

Jednoduché ovládanie

Samostatné odparovanie kondenzátu

Viacero funkcií

Jednoduchá údržba

Zápory

Horšie upnutie do našich okien

Vyššia hlučnosť

Vhodná iba do menších izieb

Mierne vyššia hlučnosť

Krátka hadica na odvod horúceho vzduchu

Vyššia cena

Objemná hadica na odvod vzduchu

Bez funkcie vykurovania

ZhrnutieKvalitná mobilná klimatizácia, ktorá sa jednoducho ovláda a používa. Určená je však iba do miestností s menšou rozlohou.Mobilná klimatizácia, ktorá ponúka až 5 režimov, vrátane vykurovania v chladných dňoch.Elegantná mobilná klimatizácia, ktorá vychladí aj väčšie priestory. Vďaka pomerne nízkej hlučnosti ju môžete používať i večer.

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

Recenzia: Sencor SAC MT7011C

Príkon: 890 W | Energetická trieda: A | Hlučnosť: 53 dB | Chladiaci výkon: 7 000 Btu/h | Hmotnosť: 23,8 kg

KLADY:
 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Jednoduché ovládanie
 • Samostatné odparovanie kondenzátu
 • Viacero funkcií
 • Jednoduchá údržba

ZÁPORY:
 • Horšie upnutie do našich okien
 • Vyššia hlučnosť
 • Vhodná iba do menších izieb

Praktická a kvalitná mobilná klimatizácia Sencor SAC MT7011C rýchlo a efektívne ochladí vzduchu v miestnosti. So svojim chladiacim výkonom je vhodná do miestností s rozlohou 10– 8 m². V režime chladenia si môžete teplotu nastaviť v rozsahu 18–35 °C. Vďaka energetickej trieda A bude požívanie klimatizácie pomerne ekonomické.

Jadro klimatizácie tvorí ekologický chladiaci plyn R410A. Horúci vzduch môžete z miestnosti odviesť cez stenu alebo cez posuvné okno. Dva filtre, ktorých údržba spočíva v umývaní, znižujú vírenie vzduchu a filtrujú nečistoty. Praktickou funkciou klimatizácie je samostatné odparovanie kondenzátu. Vyzrážanú tekutinu tak, za bežných podmienok, nemusíte z nádržky vylievať.

Obsluha klimatizácie je jednoduchá. Slúži na ňu ovládací panel s LED displejom, ktorý nájdete na hornej strane prístroja. Displej je prehľadný a poskytuje všetky dôležité informácie o aktuálnych nastaveniach. Okrem chladenia môžete tento model použiť aj ako ventilátor a odvlhčovač.

Klimatizácia je doplnená kolieskami, takže ju veľmi jednoducho premiestnite tam, kde práve potrebujete. V balení nájdete všetky súčiastky na jej inštaláciu. Jej používanie uľahčí aj priložený diaľkový ovládač s LCD displejom.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Sencor SAC MT9012CH

Príkon: 1010 W | Energetická trieda: A | Hlučnosť: 54 dB | Chladiaci výkon: 9 000 Btu/h | Hmotnosť: 29,7 kg

KLADY:
 • Funkcia vykurovania
 • Až päť režimov
 • Inteligentný IQ režim
 • Samostatné odparovanie kondenzátu

ZÁPORY:
 • Mierne vyššia hlučnosť
 • Krátka hadica na odvod horúceho vzduchu

Mobilná klimatizácia Sencor SAC MT9011C si poradí s teplým vzduchom v každej miestnosti do rozlohy 14 až 21 m². Klimatizácia ponúka päť režimov prevádzky – chladenie, odvlhčovanie, ventilátor, vyhrievanie a inteligentný IQ režim, ktorý automaticky nastaví klimatizáciu podľa podmienok v miestnosti.

Klimatizácia je zaradená do energetickej triedy A. Preto sa pri jej používaní nemusíte obávať vysokých účtov za elektrinu. Chladenie vzduchu zabezpečuje ekologický plyn R410A, ktoré je bezfreónový a neuvoľňuje do okolia rozpadové látky ozónu. Model disponuje chladiacim výkonom 9 000 Btu/h.

Klimatizácia sa ovláda panelom, ktorý nájdete na hornej strane prístroja. Ten je doplnený prehľadným LED displejom. Chladenie si môžete nastaviť v rozsahu 18 až 35 °C, vyhrievanie v rozsahu 10 až 25 °C. Ventilátor disponuje štyrmi stupňami rýchlosti. Súčasťou klimatizácie je i diaľkové ovládanie s LCD displejom, pomocou ktorého si zmeníte nastavenie na diaľku.

Kondenzát sa z klimatizácie odparuje automaticky, takže ho nemusíte vylievať. Vďaka kolieskam je manipulácia s klimatizáciou pomerne jednoduchá aj pri jej vyššej hmotnosti.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Midea/Comfee MPD-09CRN1

Príkon: 1010 W | Energetická trieda: A | Hlučnosť: 65 dB | Chladiaci výkon: 9 000 Btu/h | Hmotnosť: 30 kg

KLADY:
 • Vhodná i do väčších miestností
 • Vysoký chladiaci výkon
 • Relatívne nízka hlučnosť
 • Viacero funkcií

ZÁPORY:
 • Vyššia cena
 • Objemná hadica na odvod vzduchu
 • Bez funkcie vykurovania

S kvalitnou mobilnou klimatizáciou Midea/Comfee MPD-09CRN1 vám doma alebo v kancelárii už nikdy nebude teplo. Tento model je určený do miestnosti s maximálnou rozlohou 32 m². Vďaka energetickej trieda A bude použitie klimatizácie úsporné a ekonomické.

Ovládanie klimatizácie je skutočne jednoduché. Slúži naň niekoľko tlačidiel, ktoré nájdete na hornej strane prístroja. Využiť môžete aj diaľkové ovládanie, ktoré je zárukou pohodlného používania. Vďaka integrovaným kolieskam klimatizáciu ľahko preveziete tam, kde potrebujete.

Prehľadný displej zobrazí všetky potrebné údaje. Praktickým doplnkom prístroja je funkcia časového programovania, pomocou ktorej si v predstihu zvolíte kedy chcete klimatizáciu použiť. Rovnako ju môžete použiť ako odvlhčovač a ventilátor.

Samotná inštalácia klimatizácie je jednoduchá a zvládnete ju aj bez pomoci odborníka. Všetko potrebné na jej zapojenie nájdete v balení prístroja. Nádržku klimatizácie je potrebné vypustiť manuálne, prípadne si môžete zvoliť kontinuálny odvod hadicou.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie mobilné klimatizácie podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať mobilnú klimatizáciu?

Pred kúpou mobilnej klimatizácie, by ste sa mali zamerať na niekoľko atribútov, pomocou ktorých si vyberiete ten správny model. Ak plánujete kúpu takéhoto pomocníka, prečítajte si nasledujúce riadky.

Výhody mobilných klimatizácií

V porovnaní s klasickými klimatizáciami majú mobilné modely niekoľko výhod. Najväčšou z nich je samozrejme možnosť prevozu z miestnosti do miestnosti. Aj keď je ich hmotnosť mierne vyššia, vďaka kolieskam s nimi môžete ľahko manipulovať.

Ďalšou výhodou mobilných klimatizácií je ich ľahká inštalácia, ktorú zvládnete svojpomocne. Rovnako tiež nebudete potrebovať žiadne stavebné úpravy, ktoré sú pri stacionárnych klimatizáciách nevyhnutné.

V neposlednom rade treba spomenúť ich pomerne nízku cenu, ktorá nepotrápi príliš vašu peňaženku. V porovnaní so stacionárnymi klimatizáciami ušetríte stovky eur.

Chladiaci výkon

Od veľkosti miestností, v ktorých budete klimatizáciu používať závisí jej chladiaci výkon. Tento parameter je skutočne dôležitý, pretože ak zvolíte model s príliš nízkym chladiacim výkonom, miestnosť sa nevychladí. Na druhej strane sú klimatizácie s príliš vysokým chladiacim výkonom drahé a spotrebujú oveľa viac energie, čo znamená zbytočne vyhodené peniaze.

Chladiaci výkon mobilných klimatizácií sa udáva v BTU (British thermal unit). BTU je v podstate údaj, ktorý vám povie, ako rýchlo a efektívne ochladí klimatizácia zvolený priestor. Pri mobilných klimatizáciách sa táto hodnota pohybuje od 5000 do 20000 BTU. Každý model má vo svojom popise maximálnu odporúčanú rozlohu miestnosti.

Okrem samotnej rozlohy miestnosti ovplyvňuje Btu/h ideálnej klimatizácie aj výška stropu, orientácia miestnosti, prílišné vystavenie slnku, izolácia okien a počet ľudí v miestnosti. Ak kupujete mobilnú klimatizáciu primárne do kuchyne, jej chladiaci výkon by mal byť o 4000 Btu vyšší, ako je pre danú rozlohu odporúčaný.

Energetická trieda

Energetická trieda určuje štandardizovanú spotrebu elektrickej energie. Aj používanie klimatizácie samozrejme niečo stojí. Ak ju plánujete využívať pravidelne, mali by ste voliť modely, ktoré sú zaradené do energetickej triedy A, respektíve A+.

Hlučnosť

Príliš veľká hlučnosť klimatizácie môže byť problémom najmä v prípade, že ju plánujete používať v spálni. Na trhu sa nachádzajú rôzne hlučné klimatizácie. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú na hluk citliví alebo chcete klimatizáciu používať v noci, voľte modely s hlučnosťou menšou ako 45 dB.

Inštalácia

Inštalácia mobilnej klimatizácie je pomerne jednoduchá a zvládnete ju bez pomoci odborníka. Všetky potrebné komponenty nájdete obyčajne v balení klimatizácie. Najväčším problémom býva montáž a umiestnenie hadice na odvod horúceho vzduchu. Tá musí byť vyvedená von a to najčastejšie cez okno, prípadne cez stenu.

Hadice dodávané s niektorými modelmi klimatizácií sú určené do posuvných okien a ich inštalácia do našich, klasických okien vás môže potrápiť. Preto si pred kúpou zistite, ako hadicu konkrétnej klimatizácie namontovať a čo všetko budete k montáži do našich okien potrebovať.

Jednoduché používanie

Obsluha mobilnej klimatizácie je skutočne jednoduchá. K jej ovládaniu slúži pár tlačidiel, ktoré sú najčastejšie umiestnené na hornej strane prístroja. Nastavené parametre môžete potom sledovať na displeji. Väčšina mobilných klimatizácií je doplnená diaľkovým ovládaním, čo prispieva k jej pohodlnému používaniu.

Spôsob odstránenia kondenzátu

V mobilnej klimatizácii sa pri chladení vzduchu hromadí kondenzát, ktorý sa zbiera do nádržky. Existujú tri druhy odstránenia kondenzátu. Najpohodlnejšou voľbou je samostatné vyparovanie kondenzátu. Ten sa v tomto prípade vracia späť do miestnosti, takže sa nemusíte báť suchého vzduchu.

Druhou možnosťou je kontinuálny odtok cez tenkú hadičku von alebo do vodovodného odtoku. Najmenej praktickým spôsobom je manuálne vylievanie nádržky vždy, keď sa naplní (každé dve až šesť hodín, podľa vlhkosti vzduchu).

Údržba

Mobilné klimatizácie nevyžadujú žiadnu odbornú údržbu. V pravidelných intervaloch v nich len musíte umývať, prípadne vymieňať filtre. Filtre sú obyčajne ľahko dostupné a ich údržba vám zaberie len pár minút.

Funkcie a doplnky

Mobilné klimatizácie sú vybavené niekoľkými funkciami a doplnkami, ktoré nielen uľahčia, ale i rozšíria, ich použitie. K tým najbežnejším patria:

 • Diaľkové ovládanie – pre pohodlné nastavenie z kresla, či pohovky.
 • Časovač – nastavíte si kedy a ako dlho bude klimatizácia chladiť.
 • Vykurovanie – modernejšie mobilné klimatizácie dokážu tiež vykurovať, čo oceníte v zime.
 • Ventilátor – záruka čerstvého vzduchu v miestnosti.

Najpredávanejšie mobilné klimatizácie podľa Heureky

Najlepšie mobilné klimatizácie – tipy pre rok 2018
4.6 (91.43%) 14 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte