Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie strešné boxy na auto – test a recenzie 2020

Datum 2.5.2019 Dominika Halusková Dominika Halusková

Zimná a letná dovolenka predstavuje dni zaslúženého oddychu. Každý z nás sa už balil na dovolenku a zistil, že sa mu batožina nezmestí do auta. Práve na takéto situácie sú určené strešné boxy na auto, ktoré prakticky rozšíria úložný priestor automobilu.

Na trhu nájdete pomerne širokú ponuku strešných boxov. Pred jeho kúpou je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých aspektov. Ak si plánujete zadovážiť takéhoto pomocníka, prečítajte si náš článok, v ktorom nájdete prehľad troch najpopulárnejších modelov.

  Najlepšie strešné boxy na auto

  Neumann Adventure 130Northline EVOspaceThule Motion XT XL
  recenzia Neumann Adventure 130recenzia Northline EVOspacerecenzia Thule Motion XT XL
  Nízka cena
  Oblý tvar
  Nízka hmotnosť
  Pri jazde nehlučný
  Vhodný i na lyže
  Bezschodové čelo
  Jednoduchá obsluha
  Obojstranné otváranie
  Veľký objem
  Vhodný i na dlhé lyže
  Systém PowerClick
  Systém Sidelock
  Systém jedného kľúča
  Malý objem
  Krátky na lyže
  Otváranie z jednej strany
  Priemerný objem
  Vyššia hmotnosť
  Vysoká cena
  Vyššia hmotnosť
  Kvalitný, ale objemovo menší strešný box, ktorý je určený najmä na prepravu cestovnej batožiny.Strešný box kvalitného prevedenia je, okrem batožiny, vhodný i na výbavu na zimné športy.Inovatívny a moderný strešný box sa môže pochváliť skutočne veľkým objemom. Ideálna voľba pre väčšie rodiny.
  POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

  Recenzia: Neumann Adventure 130

  recenzia Neumann Adventure 130
  Objem: 295 l | Materiál: ABS 5 mm | Nosnosť: 50 kg | Otváranie: pravostranné | Hmotnosť: 9 kg | Farba: strieborná/antracit/čierna

  Klady
  • Nízka cena
  • Oblý tvar
  • Nízka hmotnosť
  • Pri jazde nehlučný
  Zápory
  • Malý objem
  • Krátky na lyže
  • Otváranie z jednej strany

  Základný model strešného boxu na auto Neumann Adventure 130 disponuje objemom 295 l, čím sa radí medzi boxy s menšou kapacitou. S dĺžkou 130 cm je skôr určený na prevoz batožiny. Lyže štandardnej dĺžky sa do boxu nezmestia. S hmotnosťou 9 kg bude manipulácia s boxom naozaj jednoduchá.

  Box je vyrobený z 5 mm ABS plastu a vyznačuje sa oblými tvarmi. Box dostanete s upínacím mechanizmom (U-bolt), ktorý je určený pre strešné nosiče do šírky 80 mm. Súčasťou balenia je háčik, na ktorom môžete skladovať box na stene v garáži.

  Samozrejmosťou je centrálne zamykanie, ktoré ochráni batožinu pred odcudzením. Box sa otvára zboku, z pravej strany. Tento model nájdete na trhu v troch farebných prevedeniach, a to v striebornej, antracitovej a čiernej farbe.

  Recenzia: Northline EVOspace

  recenzia Northline EVOspace
  Objem: 330 l | Materiál: ABS 5 mm | Nosnosť: 75 kg | Otváranie: obojstranné | Hmotnosť: 15 kg | Farba: biela/čierna/strieborná

  Klady
  • Vhodný i na lyže
  • Bezschodové čelo
  • Jednoduchá obsluha
  • Obojstranné otváranie
  Zápory
  • Priemerný objem
  • Vyššia hmotnosť

  Praktický a kvalitný strešný box Northline EVOspace využijete v lete i v zime. S dĺžkou 190 cm sa do vnútra boxu zmestia, okrem batožiny, i lyže (do dĺžky 180 cm). Svoje uplatnenie nájde na malých i veľkých automobiloch. Tento model je vyrobený z 5 mm ABS plastu rakúskej kvality. Ten je zárukou odolnosti, stálosti a estetickej dokonalosti.

  Špecialitou boxu je jeho „bezschodové čelo“. To je základom aerodynamického tvaru a preto bude box na aute nielen tichý, ale aj mimoriadne stabilný. Navyše nezvýši spotrebu automobilu. Otváranie boxu je obojstranné, takže sa k svojim veciam dostanete veľmi jednoducho. Samozrejmosťou je možnosť uzamknutia.

  Na upnutie boxu na strechu auta slúži U-bolt (pre strešné nosiče do 82 mm). Súčasťou balenie je aj T sada, v ktorej nájdete štyri T skrutky. Tie sú určené do stredovej dierky U-boltu. Praktickým doplnkom je integrovaný závesný systém, pomocou ktorého umiestnite box, vo zvislej polohe, na stenu.

  Recenzia: Thule Motion XT XL

  recenzia Thule Motion XT XL
  Objem: 500 l | Materiál: ABS 4,5 mm | Nosnosť: 75 kg | Otváranie: obojstranné | Hmotnosť: 23,5 kg | Farba: biela/čierna/strieborná

  Klady
  • Veľký objem
  • Vhodný i na dlhé lyže
  • Systém PowerClick
  • Systém Sidelock
  • Systém jedného kľúča
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť

  Skutočne priestranný strešný box Thule Motion XT XL vám ponúka kapacitu až 500 l. Pri svojej hmotnosti (23,5 kg) patrí k ťažším boxom. Jeho použitie je však naozaj jednoduché. Box je vhodný na každý osobný automobil a poslúži vám v lete i zime. Do jeho vnútra sa zmestí až 7 párov lyží, do dĺžky 200 cm.

  Strešný box je navrhnutý tak, aby dosahoval maximálny aerodynamický tvar, pri čo najefektívnejšom využití vnútorného priestoru. Jeho výrazným zlepšením je rýchloupínací systém PowerClick, vďaka ktorému zvládne montáž naozaj každý a to v priebehu iba niekoľkých minút.

  Sytém SlideLock dokáže po zatvorení veko automaticky uzamknúť. Šikovným doplnkom je signalizácia správneho uzamknutia veka. Systém jedného kľúča vám umožní odomykať viac produktov značky Thule pomocou jedného kľúča.

  Strešný box nájdete na trhu v troch farebných prevedeniach. Vybrať si môžete z bielej, čiernej a striebornej farebnej úpravy.

  Najpredávanejšie strešné boxy na auto podľa Heureky

  Ako správne vybrať strešný box na auto?

  Strešný box na auto by mal spĺňať požiadavky konkrétneho používateľa. Pred jeho kúpou je veľmi dôležité vedieť ako často a na aký účel budete box používať. Rovnako sa zamerajte na veľkosť, objem, nosnosť, spôsob upínania, materiál, bezpečnosť a šikovné vlastnosti boxu.

  Veľkosť a objem

  Výber boxu správnej veľkosti a objemu je podmienený najmä tým, čo v boxe plánujete prevážať. Ak je vašim zámerom len rozšírenie batožinového priestoru auta, postačí vám aj box s menším objemom. Tieto boxy sú obyčajne vyššie a ich cena je vo všeobecnosti nižšia.

  V prípade, že hľadáte box na lyže, bežky alebo snowboard, mali by ste siahnuť po takom, ktorý je dlhý a nízky. Takéto boxy sú obyčajne z drahšej cenovej kategórie, ale na prevoz výstroje na zimné športy sú ideálne. Vybraný box je samozrejme vhodné, pred kúpou, porovnať s dĺžkou vašich lyží.

  Nosnosť

  Ďalším dôležitým parametrom je nosnosť boxu. Strešné boxy obyčajne disponujú nosnosťou 50 alebo 75 kg. Tu platí, že menšie boxy, určené najmä na batožinu, si vystačia s nižšou nosnosťou. Pri boxoch na zimnú výstroj by ste mali hľadať nosnosť 75 kg.

  Spôsob upínania

  Strešný box je samozrejme potrebné na strechu auta pripevniť. Klasickým spôsobom upevnenia boxu je systém U-bolt. Ten pozostáva zo skrutiek v tvare U a matíc. Skrutky sa umiestnia pod priečny nosič a maticami sa upevnia vo vnútri boxu. Tento spôsob upevnenia je pomerne jednoduchý, ale zaberie veľa času. Je teda vhodný pre ľudí, ktorí box potrebujú sporadicky.

  Moderné boxy bývajú vybavené rýchloupínancím systémom. Upínacie svorky sú integrované v dne boxu. Ten sa umiestni na priečny nosič a svorky sa jednoducho zatiahnu kolieskom, ktoré je vo vnútri boxu. Takúto montáž zvládnete v priebehu niekoľkých minút.

  Materiál

  Väčšina strešných boxov je vyrobená z plastu. Populárne značky strešných boxov vyrábajú svoje modely z ABS plastu (akrylonitrilbutadiénstyrén – termoplastický kopolymér). V prípade tohto materiálu je potrebné poznať jeho hrúbku a krajinu pôvodu.

  Najdrahšie rady modelov strešných boxov sú vyrobené z 5 mm ABS. Na modely nižších cenových kategórií sa používa 4-4,5 mm ABS. Najkvalitnejšími producentmi ABS plastu sú Rakúsko a Nemecko.

  Naozaj lacné boxy sa vyrábajú z lisovaného polystyrénu. Ich kvalita je však, v porovnaní s modelmi z ABS plastu, omnoho nižšia. Preto ich voľte iba v prípade, že plánujete box využívať skutočne sporadicky a na krátke trasy.

  Bezpečnosť

  O bezpečnosť vašej batožiny sa, počas cestovania, postará zámok boxu. Lacnejšie modely sú vybavené jednobodovým zámkom. Drahšie boxy disponujú viacbodovými zámkami (najčastejšie šesťbodový). V prípade moderných boxov sa môžete stretnúť aj s automatickým zamykaním. Box sa jednoducho uzamkne hneď, keď zavriete jeho veko.

  Šikovné vlastnosti

  Obsluha strešného boxu je pomerne jednoduchá. Box však môže disponovať šikovnými doplnkami, ktoré jeho použitie ešte viac uľahčia. K tým najbežnejším parí obojstranné otváranie, vďaka ktorému bude nakladanie a vykladanie boxu skutočne jednoduché.

  Myslieť by ste mali tiež na aerodynamický tvar. Správny tvar strešného boxu je zárukou nízkeho hluku a stability aj pri vysokých rýchlostiach. Rovnako tiež nezvýši príliš spotrebu vášho auta. Drahšie modely strešných boxov sú špeciálne navrhnuté a testované práve preto, aby dosiahli čo najmenší odpor vzduchu.

  Najpredávanejšie strešné boxy na auto podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.5 (274 hlasov)

  Autor článku

  Dominika Halusková
  Dominika Halusková

  Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár