Najlepšie strešné boxy na auto – tipy pre rok 2018

Zimná a letná dovolenka predstavuje dni zaslúženého oddychu. Každý z nás sa už balil na dovolenku a zistil, že sa mu batožina nezmestí do auta. Práve na takéto situácie sú určené strešné boxy na auto, ktoré prakticky rozšíria úložný priestor automobilu.

Na trhu nájdete pomerne širokú ponuku strešných boxov. Pred jeho kúpou je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých aspektov. Ak si plánujete zadovážiť takéhoto pomocníka, prečítajte si náš článok, v ktorom nájdete prehľad troch najpopulárnejších modelov.

Najlepšie strešné boxy na auto

Neumann Adventure 130

Northline EVOspace

Thule Motion XT XL

Neumann Adventure 130

Northline EVOspace

Thule Motion XT XL

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Oblý tvar

Nízka hmotnosť

Pri jazde nehlučný

Vhodný i na lyže

Bezschodové čelo

Jednoduchá obsluha

Obojstranné otváranie

Veľký objem

Vhodný i na dlhé lyže

Systém PowerClick

Systém Sidelock

Systém jedného kľúča

Zápory

Malý objem

Krátky na lyže

Otváranie z jednej strany

Priemerný objem

Vyššia hmotnosť

Vysoká cena

Vyššia hmotnosť

ZhrnutieKvalitný, ale objemovo menší strešný box, ktorý je určený najmä na prepravu cestovnej batožiny.Strešný box kvalitného prevedenia je, okrem batožiny, vhodný i na výbavu na zimné športy.Inovatívny a moderný strešný box sa môže pochváliť skutočne veľkým objemom. Ideálna voľba pre väčšie rodiny.

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

Recenzia: Neumann Adventure 130

Objem: 295 l | Materiál: ABS 5 mm | Nosnosť: 50 kg | Otváranie: pravostranné | Hmotnosť: 9 kg | Farba: strieborná/antracit/čierna

KLADY:
 • Nízka cena
 • Oblý tvar
 • Nízka hmotnosť
 • Pri jazde nehlučný

ZÁPORY:
 • Malý objem
 • Krátky na lyže
 • Otváranie z jednej strany

Základný model strešného boxu na auto Neumann Adventure 130 disponuje objemom 295 l, čím sa radí medzi boxy s menšou kapacitou. S dĺžkou 130 cm je skôr určený na prevoz batožiny. Lyže štandardnej dĺžky sa do boxu nezmestia. S hmotnosťou 9 kg bude manipulácia s boxom naozaj jednoduchá.

Box je vyrobený z 5 mm ABS plastu a vyznačuje sa oblými tvarmi. Box dostanete s upínacím mechanizmom (U-bolt), ktorý je určený pre strešné nosiče do šírky 80 mm. Súčasťou balenia je háčik, na ktorom môžete skladovať box na stene v garáži.

Samozrejmosťou je centrálne zamykanie, ktoré ochráni batožinu pred odcudzením. Box sa otvára zboku, z pravej strany. Tento model nájdete na trhu v troch farebných prevedeniach, a to v striebornej, antracitovej a čiernej farbe.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Northline EVOspace

Objem: 330 l | Materiál: ABS 5 mm | Nosnosť: 75 kg | Otváranie: obojstranné | Hmotnosť: 15 kg | Farba: biela/čierna/strieborná

KLADY:
 • Vhodný i na lyže
 • Bezschodové čelo
 • Jednoduchá obsluha
 • Obojstranné otváranie

ZÁPORY:
 • Priemerný objem
 • Vyššia hmotnosť

Praktický a kvalitný strešný box Northline EVOspace využijete v lete i v zime. S dĺžkou 190 cm sa do vnútra boxu zmestia, okrem batožiny, i lyže (do dĺžky 180 cm). Svoje uplatnenie nájde na malých i veľkých automobiloch. Tento model je vyrobený z 5 mm ABS plastu rakúskej kvality. Ten je zárukou odolnosti, stálosti a estetickej dokonalosti.

Špecialitou boxu je jeho „bezschodové čelo“. To je základom aerodynamického tvaru a preto bude box na aute nielen tichý, ale aj mimoriadne stabilný. Navyše nezvýši spotrebu automobilu. Otváranie boxu je obojstranné, takže sa k svojim veciam dostanete veľmi jednoducho. Samozrejmosťou je možnosť uzamknutia.

Na upnutie boxu na strechu auta slúži U-bolt (pre strešné nosiče do 82 mm). Súčasťou balenie je aj T sada, v ktorej nájdete štyri T skrutky. Tie sú určené do stredovej dierky U-boltu. Praktickým doplnkom je integrovaný závesný systém, pomocou ktorého umiestnite box, vo zvislej polohe, na stenu.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Thule Motion XT XL

Objem: 500 l | Materiál: ABS 4,5 mm | Nosnosť: 75 kg | Otváranie: obojstranné | Hmotnosť: 23,5 kg | Farba: biela/čierna/strieborná

KLADY:
 • Veľký objem
 • Vhodný i na dlhé lyže
 • Systém PowerClick
 • Systém Sidelock
 • Systém jedného kľúča

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Vyššia hmotnosť

Skutočne priestranný strešný box Thule Motion XT XL vám ponúka kapacitu až 500 l. Pri svojej hmotnosti (23,5 kg) patrí k ťažším boxom. Jeho použitie je však naozaj jednoduché. Box je vhodný na každý osobný automobil a poslúži vám v lete i zime. Do jeho vnútra sa zmestí až 7 párov lyží, do dĺžky 200 cm.

Strešný box je navrhnutý tak, aby dosahoval maximálny aerodynamický tvar, pri čo najefektívnejšom využití vnútorného priestoru. Jeho výrazným zlepšením je rýchloupínací systém PowerClick, vďaka ktorému zvládne montáž naozaj každý a to v priebehu iba niekoľkých minút.

Sytém SlideLock dokáže po zatvorení veko automaticky uzamknúť. Šikovným doplnkom je signalizácia správneho uzamknutia veka. Systém jedného kľúča vám umožní odomykať viac produktov značky Thule pomocou jedného kľúča.

Strešný box nájdete na trhu v troch farebných prevedeniach. Vybrať si môžete z bielej, čiernej a striebornej farebnej úpravy.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie strešné boxy na auto podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať strešný box na auto?

Strešný box na auto by mal spĺňať požiadavky konkrétneho používateľa. Pred jeho kúpou je veľmi dôležité vedieť ako často a na aký účel budete box používať. Rovnako sa zamerajte na veľkosť, objem, nosnosť, spôsob upínania, materiál, bezpečnosť a šikovné vlastnosti boxu.

Veľkosť a objem

Výber boxu správnej veľkosti a objemu je podmienený najmä tým, čo v boxe plánujete prevážať. Ak je vašim zámerom len rozšírenie batožinového priestoru auta, postačí vám aj box s menším objemom. Tieto boxy sú obyčajne vyššie a ich cena je vo všeobecnosti nižšia.

V prípade, že hľadáte box na lyže, bežky alebo snowboard, mali by ste siahnuť po takom, ktorý je dlhý a nízky. Takéto boxy sú obyčajne z drahšej cenovej kategórie, ale na prevoz výstroje na zimné športy sú ideálne. Vybraný box je samozrejme vhodné, pred kúpou, porovnať s dĺžkou vašich lyží.

Nosnosť

Ďalším dôležitým parametrom je nosnosť boxu. Strešné boxy obyčajne disponujú nosnosťou 50 alebo 75 kg. Tu platí, že menšie boxy, určené najmä na batožinu, si vystačia s nižšou nosnosťou. Pri boxoch na zimnú výstroj by ste mali hľadať nosnosť 75 kg.

Spôsob upínania

Strešný box je samozrejme potrebné na strechu auta pripevniť. Klasickým spôsobom upevnenia boxu je systém U-bolt. Ten pozostáva zo skrutiek v tvare U a matíc. Skrutky sa umiestnia pod priečny nosič a maticami sa upevnia vo vnútri boxu. Tento spôsob upevnenia je pomerne jednoduchý, ale zaberie veľa času. Je teda vhodný pre ľudí, ktorí box potrebujú sporadicky.

Moderné boxy bývajú vybavené rýchloupínancím systémom. Upínacie svorky sú integrované v dne boxu. Ten sa umiestni na priečny nosič a svorky sa jednoducho zatiahnu kolieskom, ktoré je vo vnútri boxu. Takúto montáž zvládnete v priebehu niekoľkých minút.

Materiál

Väčšina strešných boxov je vyrobená z plastu. Populárne značky strešných boxov vyrábajú svoje modely z ABS plastu (akrylonitrilbutadiénstyrén – termoplastický kopolymér). V prípade tohto materiálu je potrebné poznať jeho hrúbku a krajinu pôvodu.

Najdrahšie rady modelov strešných boxov sú vyrobené z 5 mm ABS. Na modely nižších cenových kategórií sa používa 4-4,5 mm ABS. Najkvalitnejšími producentmi ABS plastu sú Rakúsko a Nemecko.

Naozaj lacné boxy sa vyrábajú z lisovaného polystyrénu. Ich kvalita je však, v porovnaní s modelmi z ABS plastu, omnoho nižšia. Preto ich voľte iba v prípade, že plánujete box využívať skutočne sporadicky a na krátke trasy.

Bezpečnosť

O bezpečnosť vašej batožiny sa, počas cestovania, postará zámok boxu. Lacnejšie modely sú vybavené jednobodovým zámkom. Drahšie boxy disponujú viacbodovými zámkami (najčastejšie šesťbodový). V prípade moderných boxov sa môžete stretnúť aj s automatickým zamykaním. Box sa jednoducho uzamkne hneď, keď zavriete jeho veko.

Šikovné vlastnosti

Obsluha strešného boxu je pomerne jednoduchá. Box však môže disponovať šikovnými doplnkami, ktoré jeho použitie ešte viac uľahčia. K tým najbežnejším parí obojstranné otváranie, vďaka ktorému bude nakladanie a vykladanie boxu skutočne jednoduché.

Myslieť by ste mali tiež na aerodynamický tvar. Správny tvar strešného boxu je zárukou nízkeho hluku a stability aj pri vysokých rýchlostiach. Rovnako tiež nezvýši príliš spotrebu vášho auta. Drahšie modely strešných boxov sú špeciálne navrhnuté a testované práve preto, aby dosiahli čo najmenší odpor vzduchu.

Najpredávanejšie strešné boxy na auto podľa Heureky

Najlepšie strešné boxy na auto – tipy pre rok 2018
4.8 (95.56%) 9 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte