Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepší kolagén na vlasy – recenzie a porovnanie

29. 6. 2023 Aktualizované

Vedeli ste, že kolagén je okrem iného zodpovedný aj za rast, hustotu a zdravie našich vlasov? Aj nás táto téma zaujala, preto sme pre vás pripravili článok na tému najlepší kolagén na vlasy. Kolagén je zdrojom esenciálnych aminokyselín, ktoré majú vplyv nielen na hustotu vlasov, dokážu tiež zamedziť ich vypadávanie a oddialiť šedivenie. Takéto účinky poskytuje napríklad aj kolagén na vlasy Venira Premium, víťaz nášho porovnávania.

Pre náročných

100 % prírodné zloženie na podporu rastu a zdravia vašich vlasov.

Zlatý stred

15 ml nápoja nabitého množstvom účinných látok pre ženy aj mužov.

Najlacnejší

Namiešajte si drink, ktorý priaznivo ovplyvní zdravie vašich vlasov.

Najlepšie kolagény na vlasy

Recenzia kapsuly Venira Premium – kolagén na vlasy v kapsulách

Recenzia kolagén na vlasy Venira Premium Pre náročných

Značka: Venira | Forma: kapsule | Kolagén: hydrolyzovaný kolagén | Odporúčaná denná dávka: 2 kapusly denne | Navyše obsahuje: vitamín C, vitamíny skupiny B, retinol, astaxantín, aminokyseliny, kyselinu hyalurónovú, selén, meď, zinok, pivovarské kvasnice, prírodné extrakty | Obsah balenia: 80 kapsúl | Priblížná cena: 37 €

Klady
 • Prírodné zloženie
 • 20 účinných látok
 • Aj na pleť a nechty
 • Vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy
 • Jednoduché užívanie
Zápory
 • Vyššia cena

Kapsuly Venira Premium sa tešia veľkej obľube, aj preto skončili na prvom mieste nášho rebríčka. Majú široký záber, ak sa teda pre ne rozhodnete, pomôžete nielen svojim vlasom, ale aj pleti a nechtom. Obsahuje až 20 účinných látok, ktoré sú prospešné pre naše telo. V dvoch kapsulách denne získate všetko, čo potrebujú vaše vlasy, pleť aj nechty na zdravý rast a krásny vzhľad.

Okrem kolagénu v kapsulách nájdete aj kyselinu hyalurónovú, aminokyseliny L-Cystein, L-Metionín, L-tyrozín, pivovarské kvasnice, z minerálov zinok, selén, meď, vitamín zo skupiny B, vitamín C a ďalšie extrakty z prírodných produktov. Ako antioxidant funguje Astaxantín, ktorý má blahodárne účinky na ľudský organizmus. Napomáha odbúravať voľné radikály a bojovať tak proti oxidačnému stresu, ktorý má negatívny vplyv aj na zdravie vlasov.

Pri pravidelnom užívaní sa dočkáte celkového zlepšenia kvality vlasov. Zmeny budú viditeľné na pohľad aj na dotyk. Vlasy budú pevné, lesklé a dlho si zachovajú svoju pôvodnú farbu. Výhodou je, že tento kolagén je vhodný tak pre ženy, ako aj mužov, vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Recenzia: KolagenDrink Hair, Skin & Nails – kolagén na vlasy drink

Recenzia kolagén na vlasy KolagenDrink Hair, Skin & Nails Zlatý stred

Značka: KolagenDrink | Forma: tekutý | Kolagén: hydrolyzovaný hovädzí kolagén | Odporúčaná denná dávka: 15 ml | Navyše obsahuje: biotín, B komplex, vitamíny A, E, C a D, extrakt z prasličky poľnej, zinok, meď , koenzým Q10, prírodná síra (MSM), kyselina hyalurónová, extrakt zo zeleného čaju | Obsah balenia: 500 ml | Priblížná cena: 23 €

Klady
 • Prírodné zloženie
 • Účinný aj na pleť a nechty
 • Pre ženy a mužov
 • Bez lepku a laktózy
 • Príjemná chuť a vôňa
Zápory
 • Nič sme nenašli

Kombinácia kolagénu a biotínu je úderná dvojka, ktorá priaznivo vplýva na zdravie vlasov. Tekutý kolagén KolagenDrink priniesol na náš trh švédsku technológiu hydrolizácie kolagénu, ktorá upravuje kolagén tak, aby bol ľahko rozpustný a stráviteľný.

Tento doplnok je tekutý, stačí si do odmerky naliať odporúčanú dávku, ktorú predstavuje 15 mililitrov a vypiť. Odpadávajú starosti s rozpúšťaním prípravku vo vode. V tomto malom množstve príjme vaše telo okrem kolagénu a biotínu aj celý B komplex, vitamíny A, E, C a D, tiež extrakt z prasličky poľnej, zinok či meď, ktoré slúžia ako prevencia vypadávania vlasov a zrýchľujú ich rast. Koenzým Q10, prírodná síru (MSM), kyselina hyalurónová či extrakt zo zeleného čaju pomôžu s vráskami alebo s pigmentovými škvrnami.

Príjemne prekvapí pomarančová chuť. Nakoľko ide o hydrolyzovaný hovädzí kolagén, nie o morský, nie je potrebné sa obávať ani typického zápachu rýb a pachuti.

Recenzia: Hair Vitamins – kolagénový prášok na vlasy

Recenzia kolagén na vlasy Hair Vitamins Lacný základ

Značka: Nature´s Finest | Forma: kolagénový prášok | Kolagén: hydrolyzovaný kolagén | Odporúčaná denná dávka: 5 g | Navyše obsahuje: biotín, vitamíny C, prírodnú síru | Obsah balenia: 150 g | Priblížná cena: 21 €

Klady
 • Rýchlo rozpustný vo vode
 • Vlasy vyzerajú lepšie a lesklejšie
 • Pomarančová chuť
 • Cenovo dostupné
Zápory
 • Chuť nemusí vyhovovať každému
 • Slabšie výsledky ako pri iných prípravkoch

Kolagénový prášok Hair Vitamins sľubuje obmedzenie nadmerného vypadávania vlasov, štiepenia končekov, podporu rastu vlasov a podporu ich sily a lesku.

Aj tento produkt obsahuje obe podstatné zložky potrebné pre zdravie vlasov. Biotín, tak ako aj kolagén, sú nevyhnutné na to, aby vlasy mali svoj objem a nádherný lesk. MSM, teda prírodná síra, dokáže potláčať zápaly. Čo znamená, že môže mať dobrý vplyv na ľudí, ktorí trpia zápalovým ochorením pokožky hlavy. Vitamín C zas chráni vlasy pred oxidačným stresom.

Hair Vitamins je v podobe prášku, ktorý sa rozpúšťa vo vode. Dennú dávku 5 g stačí rozmiešať vo vode, ktorá ihneď získa krásnu ružovú farbu, aj keď namiešaný nápoj v skutočnosti chutí po pomarančoch. Niektoré dámy sa práve na túto chuť ponosujú, preto zvážte, či sa radšej nepoobzeráte po neochutenom prípravku. Jedno balenie vám vyjde na celých 30 dní.

Ke každému nákupu nad 25 EUR teď můžete dostat DÁREK produktů Natures Finest. Stačí při objednávce zadat kód FREETESTADO a dostanete balení nápoje OK!FATBURN zdarma.

Ďalšie tipy na kolagény na vlasy

Obrázok Názov Špecifikácie Kde kúpiť
TOP kolagény na vlasy
1. Venira Premium Venira Premium Kolagén: hydrolyzovaný kolagén
Užívanie: ráno a večer
Určenie: ženy aj muži
Forma: kapsuly
Obsah balenia: 80 kapsúl
Do obchodu
Porovnať ceny
2. KolagenDrink Hair, Skin & Nails KolagenDrink Hair, Skin & Nails Kolagén: hydrolyzovaný hovädzí kolagén
Užívanie: 1 × denne
Určenie: ženy aj muži
Forma: tekutý kolagén
Obsah balenia: 500 ml
Do obchodu
Porovnať ceny
3. Hair Vitamins Hair Vitamins Kolagén: hydrolyzovaný kolagén
Užívanie: 1 × denne
Určenie: ženy aj muži
Forma: kolagénový prášok
Obsah balenia: 150 g
Do obchodu
Porovnať ceny
4. INCA COLLAGEN INCA COLLAGEN Kolagén: hydrolyzovaný morský kolagén
Užívanie: 1 × denne
Určenie: ženy aj muži
Forma: kolagénový prášok
Obsah balenia: 30 vrecúšok
Do obchodu
Čítať recenziu
5. VENIRA hair & beard booster VENIRA hair & beard booster Kolagén: hydrolyzovaný kolagén
Užívanie: 1 × denne
Určenie: muži
Forma: kapsuly
Obsah balenia: 80 kapsúl
Do obchodu
Porovnať ceny
6. Hair PRO Hair PRO Kolagén: kolagén typu 2
Užívanie: 1 × denne
Určenie: ženy aj muži
Forma: kolagénový prášok
Obsah balenia: 125 g
Do obchodu
Porovnať ceny
6. KetoMix Kolagén KetoMix Kolagén Kolagén: hydrolyzovaný kolagén z rýb
Užívanie: 1 × denne
Určenie: ženy aj muži
Forma: kolagénový prášok
Obsah balenia: 150 g
Do obchodu

Najlepšie kolagény na vlasy podľa Heureky

Ako vybrať kolagén na vlasy (collagen na vlasy)

Ak by sme začali hľadať výživové doplnky s prospešnými účinkami na náš organizmus, určite by sme natrafili na kolagénové prípravky. Hoci sa kolagén spája najmä s pevnosťou a pružnosťou pokožky, je tiež dôležitý pre svaly, kosti a cievy. Vedeli ste však, že kolagén môže pozitívne ovplyvniť aj kvalitu a rast vlasov? Aj keď píšeme kolagén, nie je chybou ani collagen, v modernej dobe používame oba názvy a nie je to zle.

Kapsuly, kolagénový prášok alebo lokálna aplikácia? Ako kolagén na vlasy funguje a ako ho vieme dostať do našej stravy?

Čo je kolagén?

Aby sme pochopili účinky kolagénových prípravkov, poďme si najprv povedať, čo je kolagén. Kolagén je proteín, ktorý je hlavnou zložkou našich kostí, kože, svalov a väziva. Jeho hlavnou úlohou je dodať  tvrdým aj mäkkým tkanivám štruktúru, silu a odolnosť. Kolagén má význam aj z hľadiska pružnosti a pevnosti pokožky. Mnohí ľudia však ani netušia, že kolagén zohráva dôležitú úlohu v zdraví vlasov.

Náš tip

Rovnako zaujímavé informácie sa dočítate aj v našom článku o kolagénu na pleť, kde nájdete aj rebríček toho najlepšieho na trhu.

Pokojne môžeme povedať, že kolagén funguje ako „lepidlo“, ktoré drží naše telo pohromade. Primárne sa skladá z aminokyselín, ktoré sa potom viažu do dlhých reťazcov. Hovoríme o esenciálnych aj neesenciálnych aminokyselinách. Niekoľko reťazcov sa spojí a vytvorí konečnú štruktúru kolagénu, ktorý sa nachádza v koži, vlasoch, kostiach, väzivách, orgánoch a cievach.

Druhy kolagénu

Existuje až 16 rôznych typov kolagénu. Najviac skúmaných je 5 hlavných typov: I, II, III, IV a V. My sa pozrieme na typy, ktoré majú hoci nepatrný vplyv na rast a kvalitu vlasov.

Kolagén Vplyv na vlasy
Kolagén typu I Zvyčajne sa považuje za najlepší pre pokožku. Je to najrozšírenejší typ kolagénu v tele. Úbytok kolagénu typu I možno pozorovať, keď koža začína ochabovať, objavujú sa jemné vrásky, nechty sa stávajú krehkými a vlasy rednú.
Kolagén typu II Aj keď sa javí, že jeho primárnou úlohou je zabezpečiť zdravie kostrového systému, dokáže ovplyvniť aj kvalitu vlasov. Kolagén typu II, ktorý si dokážete napríklad doplniť vývarom z kuracích kostí, má za následok lesk, hustotu a pevnosť vlasov.
Kolagén typu III Vo všeobecnosti sa nachádza v retikulárnych vláknach, ako napríklad v kostnej dreni. Spolupracuje s typom I, aby podporil črevo, svaly, krvné cievy a maternicu u žien. Telu ho vieme dodať napríklad prostredníctvom hovädzieho mäsa. Podporuje tvorbu proteínu, ktorý posilňuje vlasy. Okrem toho prispieva aj k zdraviu pokožky hlavy, čo napomáha celkovej sile vlasových folikulov.

Čo spôsobuje stratu kolagénu?

Hladiny kolagénu začnú prirodzene klesať okolo 25. roku života. Sú tu však ďalšie faktory, ktoré vplývajú na jeho vyčerpanie. Množstvo kolagénu v tele ovplyvňuje aj genetika, nesprávna strava a nedostatok zdravých živín, vystavovanie sa toxínom a fajčenie.

Aj keď sa hovorí, že pobyt na čerstvom vzduchu pomáha ľudskému organizmu, ak sa však príliš dlho zdržiavate na silnom slniečku, neprospieva to vášmu telu ani vašim vlasom. Silné slnečné lúče majú negatívny vplyv na hladinu prirodzeného kolagénu v tele, preto s pobytom pod šírim nebom opatrne.

Nedostatok kolagénu a vlasy

Úloha kolagénu vo vlasoch je hlavne pod pokožkou hlavy. Kolagén je prítomný vo vlasových folikuloch, ktoré dodávajú vlasom základné živiny. Ak je kolagénu nedostatok, živiny sa distribuujú oveľa pomalšie, čo potom vedie k tomu, že vlasy vyzerajú tenšie a matnejšie a pomalšie rastú. Preto je kolagén na rast vlasov dobrá voľba.

Nedostatok kolagénu navyše znamená, že telo nedokáže bojovať s voľnými radikálmi tak dobre ako predtým, čo môže mať za následok zničenie štruktúry vlasov. Vlasy sú redšie a menej lesklé. Môžete si všimnúť aj vypadávanie vlasov. Keď sa množstvo kolagénu začne znižovať, vlasy sa môžu začať štiepiť a lámať.

Pomáha kolagén na rast vlasov a ich spevnenie?

Donedávna sa kolagén vnímal ako doplnok účinný proti starnutiu, ktorý pomáha pokožke a kĺbom. Novšie výskumy ukazujú, že kolagén dokáže pomôcť aj vlasom. Niektoré štúdie hovoria dokonca o tom, že kolagén môže zvýšiť rast vlasov a zabrániť ich rednutiu. Môže dokonca spomaliť šedivenie vlasov. 

Ako sme už spomínali, kolagén sa primárne skladá z aminokyselín. Nás zaujímajú 3 neesenciálne aminokyseliny: prolín, glycín a hydroxyprolín. Prolín je tiež hlavnou zložkou keratínu. Preto by konzumácia kolagénu bohatého na prolín mala poskytnúť vášmu telu stavebné kamene, ktoré potrebuje na rast vlasov.

Ktorý kolagén je pre rast vlasov najlepší?

Pri hľadaní najlepšieho kolagénu na vlasy je nevyhnutné vybrať si taký, ktorý je bohatý na kolagén typu 1. Ten sa nachádza napríklad v morskom aj hovädzom kolagéne. Tento typ kolagénu je obzvlášť bohatý na aminokyselinu hydroxyprolín, ktorá je dôležitým stavebným kameňom zdravej pokožky.

Zatiaľ čo hovädzí kolagén obsahuje okrem kolagénu typu 1 aj kolagén typu 3, čím sa jeho výhody rozširujú o podporu svalov, silnejších kostí a spojivových tkanív, morský kolagén pozostáva zo 100 % kolagénových peptidov typu 1. Preto je cielenou voľbou pre tých, ktorí špeciálne hľadajú výhody kolagénu na posilnenie vlasov.

Výhody užívania kolagénu na vlasy

Kolagén má pre vlasy viacero výhod. Poskytuje dlhodobú podporu bez neustálych problémov s pravidelnou údržbou. Kolagén môže byť vaším novým kaderníkom. Poďme sa teda pozrieť na to, čo robí kolagén pre vlasy.

Zvyšuje rast vlasov – vlasy sú zložené hlavne z keratínového proteínu, ktorý pochádza z aminokyselín a určitého množstva kolagénu. Kolagénové peptidy sú zdrojom bielkovín, ktoré možno rozložiť na aminokyseliny. Tieto aminokyseliny sú zložkami keratínu, teda jedného zo základných pilierov vlasov. Kolagénové doplnky na vlasy dokážu telu dodať tieto potrebné látky, tým sa môže naštartovať rast vlasov.

Zmierňuje rednutie vlasov – za vypadávaním a rednutím vlasov stojí aj oxidačný stres, ktorý často spôsobuje poškodenie vlasových folikulov. Kolagénové prípravky na vlasy s antioxidačnými účinkami môžu pozitívne ovplyvniť poškodené folikuly a prispieť k ich regenerácii. Zo zdravých folikulov vyrastajú zdravé vlasy. Môžeme teda povedať, že kolagén zmierňuje rednutie vlasov.

Spomaľuje šedivenie vlasov – nadmerný pobyt na slnku, fajčenie, vystavenie toxínom, ale aj prirodzené metabolické zmeny často vedú k predčasnému šediveniu. Tieto voľné radikály môžu napadnúť melanocyty, bunky vytvárajúce melanín, ktoré dodávajú našim vlasom farbu. Kolagén na vlasy funguje aj ako antioxidant, najmä morský kolagén. Dokáže zamedziť vplyv voľných radikálov na melanocyty, a tak spomaliť šedivenie vlasov.

Znižuje štiepenie končekov a pomáha pri lámavosti vlasov – ako starneme, produkcia kolagénu v tele klesá. To vedie k strate elasticity, čo má za následok lámanie vlasov a štiepenie končekov. Kolagén tiež dodáva vlasom vlhkosť. Vlasy nevysychajú, preto sa tak nelámu a nekrepatejú.

Náš tip

S lámavosťou vlasov vám môžu pomôcť aj vitamíny na vlasy. V našom porovnávaní sa dozviete, ktoré sú najlepšie.

Ako užívať kolagén na vlasy

Keď sa trochu zorientujete v ponuke kolagénových doplnkov na podporu zdravia vlasov, zistíte, že sú dostupné v niekoľkých formách. Každému môže vyhovovať niečo iné. Čo môžete nájsť?

Kolagén na vlasy – prášok

Ak sa rozhodnete pre prášok, vyberajte hydrolyzovaný kolagén. Pri hydrolýze kolagénu sa aminokyseliny v bielkovinách rozkladajú na menšie jednotky, aby boli stráviteľnejšie. Ak je kolagénový produkt označený ako hydrolyzovaný, znamená to, že sa rozpúšťa v horúcich aj studených nápojoch, vhodný teda aj do vody, kávy alebo smoothies. Je neochutený a bez zápachu.

Tekutý kolagén na vlasy

Výhodou tekutého kolagénu je, že ide o hotový prípravok, ktorý nie je potrebné rozrábať. Stačí naliať do priloženej odmerky a užiť. Nehrozí tak nesprávne dávkovanie. Podľa niektorých tvrdení je tekutý kolagén zároveň aj biologicky najlepšie dostupný, veľmi rýchlo sa vstrebáva a je ľahšie stráviteľný.

Kolagén na vlasy – kapsuly

Kolagénové kapsuly sú pohodlnejšie na užívanie. Avšak, pretože sú vo všeobecnosti malé, obsahujú menej kolagénu ako napríklad kolagénový prášok. Pravdepodobne budete musieť užívať viac tabliet, aby ste užili odporúčanú dennú dávku kolagénu.

Ako užívať kolagén? Nakoľko sa produkty medzi sebou líšia, vždy si pozorne prečítajte príbalový leták a riaďte sa odporúčaniami výrobcu. Aby ste postrehli účinky kolagénových doplnkov na vlasy, odporúča sa ich nepretržité užívanie 3 – 6 mesiacov.

Vonkajšie použitie kolagénových prípravkov

Kolagén môžete aplikovať aj priamo na pokožku hlavy a vlasy vo forme proteínových vlasových zábalov, sér s kolagénovým peptidom, šampónov a kondicionérov. Kolagén pri lokálnej aplikácii však nemá taký potenciál ako pri perorálnej konzumácii. Pri lokálnej aplikácii kolagén primárne pomáha pri hydratácii a zvlhčovaní vlasových prameňov a pokožky hlavy.

Kolagén v našom jedálničku

Kolagén v našom tele môžeme podporiť aj tak, že do svojej stravy zahrnieme potraviny s prirodzeným obsahom kolagénu.

Zdrojom kolagénu je napríklad mäso, ryby a vajcia. Keďže však najlepšie zdroje kolagénu sa nachádzajú v šľachách a chrupavkách, chudé mäso nemusí mať dostatok kolagénu. Ďalším plnohodnotným potravinovým zdrojom kolagénu je tuhý vývar z hovädzích alebo kuracích kostí.

Kolagén a ďalšie látky

Pri užívaní kolagénových doplnkov na vlasy telo kolagén najskôr rozloží na aminokyseliny, uvoľní ich do krvného obehu a až potom kolagén vytvorí. V tomto procese sú podstatné ďalšie zložky, bez ktorých by sa molekuly kolagénu nevytvorili.

Vitamín C

Vitamín C alebo kyselina askorbová je nevyhnutná pre syntézu aminokyselín lycínu, glycínu a prolínu – stavebných kameňov, ktoré tvoria kolagén. Vitamín C pôsobí aj ako stabilizátor zosieťovania kolagénových molekúl.

Vitamín C možno užívať buď ako doplnok alebo prostredníctvom vyváženej stravy bohatej na tmavú listovú zeleninu, ako je kel, brokolica a špenát. Denné odporúčané množstvo vitamínu C je 65 – 90 mg denne. Preto stačí malá porcia čerstvej brokolice alebo kelu. Vysoké teploty varenia však vitamín C rozkladajú, preto lepšie výsledky pravdepodobne dosiahnete užívaním vitamínu C ako doplnku stravy.

Minerály, aminokyseliny a mastné kyselin

Železo, zinok a meď sú rovnako potrebné k tvorbe kolagénu. Ich príjem je však potrebné starostlivo monitorovať, pretože nadmerná konzumácia môže spôsobiť otravu minerálmi. Okrem toho je absorpcia niektorých minerálov možná len v kombinácii so špecifickými vitamínmi alebo potravinami užívanými súčasne.

 • Železo – odporúča sa užívať s vitamínom C. Pamätajte tiež, že po konzumácii mlieka a mliečnych výrobkov sa vaše vstrebávanie železa znižuje.
 • Zinok – zinok je najlepšie prijímať v potravinách bohatých na bielkoviny, či už živočíšneho (mäso, ryby, hydina) alebo rastlinného (fazuľa, šošovica a ďalšie strukoviny) pôvodu.
 • Meď – najlepšia absorpcia medi zabezpečená konzumáciou s bielkovinami, či už živočíšneho alebo rastlinného pôvodu.

Lyzín a treonín sú dve z esenciálnych aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre tvorbu kolagénu. Telo si ich nevytvára, preto ich musíme získať zo stravy prostredníctvom potravín, ako je mäso, hydina, ryby, vajcia, pšeničné klíčky a fazuľa, alebo výživové doplnky.

Omega-3 mastné kyseliny – chránia zásoby kolagénu v tele pred poškodením a pôsobia na redukciu voľných radikálov a zápalov. Medzi najlepšie zdroje omega-3 patria konopné semienka, chia semienka, vlašské orechy, ľanové semienka a tučné ryby (napríklad losos).

Náš tip

Omega-3 mastné kyseliny majú pozitívny vplyv aj na našu pamäť. Zväčšujú kapacitu mozgu a chránia srdce. Viac sa dočítate v našom článku Najlepšie vitamíny na pamäť.

Kde kúpiť kolagén na vlasy

Výhodou týchto výživových doplnkov je, že ich kúpite tak v obchodoch špecializovaných na doplnky stravy, ako aj v mnohých lekárňach. Víťaza z nášho rebríčka odporúčame zakúpiť v e-shope výrobcu venira.sk. Rozmanitú ponuku kolagénových prípravkov nielen na vlasy nájdete aj naturefinest.sk alebo kolagendrink.sk.

Ak ste v tejto oblasti nováčikom, pomôžte si porovnávačom heureka.sk, kde okrem širokej ponuky nájdete aj recenzie zákazníkov.

Najobľúbenejšie značky kolagénu na vlasy

Kolagén na vlasy Venira

Venira je česká prírodná značka kozmetiky a doplnkov stravy, ktorá vznikla v roku 2017. Ich prvým produktom, ktorý bol uvedený na slovenský trh, boli kapsule na podporu rastu vlasov a nechtov pre zdravie pokožky. Spoločnosť si zakladá na čisto prírodnej kozmetike, ekológii a od samého začiatku sa snaží vyrábať tie najkvalitnejšie produkty, ktoré nájdete aj na slovenskom trhu.

Kolagén na vlasy KolagenDrink

Zdravý životný štýl a potreba cítiť sa zdravo sa stala šablónou aj pre výrobcu výživových doplnkov KolagenDrink. A keďže zdravý životný štýl je spojený aj s krásou, zahrnuli do svojho portfólia aj niekoľko prípravkov na podporu rastu a zdravia vlasov.

Kolagén na vlasy Nature´s Finest

Zakladatelia spoločnosti Nature’s Finest s podporou spoločnosti Nutrisslim uviedli v roku 2010 na trh rad zdravých a diétnych výrobkov a ponúkli ich zákazníkom v celej Európe. Na výrobu sa používajú 100% prírodné zložky, spracovávajú sa tradičným spôsobom a nedopĺňajú ich žiadne skryté prísady. Preto si aj pri kúpe ich kolagénu na vlasy môžete byť istí, že dostanete kvalitný a účinný doplnok stravy.

Koľko stojí kolagén na vlasy

Kolagén na vlasy do 15 €

Sotva nájdete prípravok, ktorý je určený priamo na rast a zdravie vlasov. Kolagénové doplnky majú prospešný účinok aj na pleť a nechty. V najnižšej cenovej kategórii nájdete prípravky so slabšími účinkami, prípadne s potrebou dlhodobého užívania. Ak však potrebujete iba naštartovať tvorbu kolagénu, aj tu si nájdete kvalitný výrobok.

Kolagén na vlasy do 25 €

Do 25 € dokáže kúpiť veľmi slušné produkty, ktoré nerobia kompromisy v kvalite ani účinnosti, no predsa si zachovávajú rozumnú cenovku. Nájdete tu aj obľúbene výživové doplnky, ktoré vás môžu presvedčiť pozitívnymi reakciami užívateľov.

Kolagén na vlasy nad 25 €

Prémiové kolagény na vlasy, ktoré sa postarajú o husté zdravé vlasy, by ste mali hľadať vo vyššej cenovej tarife. Obsahujú komplex účinných látok, ktoré prospešné vplývajú aj na pleť a nechty. Vyššiu cenovku majú aj väčšie výhodnejšie balenia kolagénových práškov a kapsúl.

Najlepšie kolagény na vlasy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (4 hlasy)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
KiJoLa (21. 9. 2023 07:09)

Za mňa je jednoznačne najlepším kolagénom na vlasy piňacoladový BrainMax collagen drink. Skúsila som ich viacero, ale len s týmto mám rázom krajšie vlasy aj nechty :)

Odpovědět
Uživatel
Petrana (21. 9. 2023 08:09)

Pre mňa je určite najlepší kolagén tento z brainmarketu :) https://www.brainmarket.sk/brainmax-collagen-drink--kolagen-napoj--lesni-ovoce-300-g/ Chutí mi a krásne pomáha spevniť vlasy aj nechty a aj sa vnútorne cítim lepšie :)

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár