Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia zastrihávača Braun MGK 7330

Recenzia zastrihávač Braun MGK 7330Náš tipTestado

Aj napriek tomu, že od prvého vyrasteného fúzu nebola holá tvár nikdy tým, po čom som túžil, na vyskúšanie tejto mašiny som sa naozaj tešil. Je to kvôli nespočetným možnostiam, ktoré ponúka pre zastrihovanie, tvarovanie a všetko ďalšie pre udržiavanie mojej pýchy, mojich mušketierskych fúzov a briadky.

A to som ani netušil, koľko ďalších es má Braun MGK 7330 ešte v rukáve. Poďme sa pekne poporiadku pozrieť na všetko, čo ponúka.

Obsah balenia

Čo sa vybavenia tejto súpravy týka, tak Braun rozhodne nešetril. Telo strojčeka je možné osadiť štyrmi priloženými hlavicami. Nájdeme tu nadstavec pre chĺpky v ušiach a nose, širokú hlavicu pre starostlivosť o telo, úzky zastrihávač pre precízne detaily a samozrejme univerzálny zastrihávač.

Posledný spomínaný môžeme osadiť piatimi rôznymi hrebeňmi, tromi s pevnou výškou (pričom jeden je určený pre citlivú pleť) a dvoma nastaviteľnými. Samozrejmosťou je aj nabíjací stojan s káblom, čistiaca kefka a cestovné vreckové puzdro. Ako čerešničku na tortu nám Braun do balenia umiestnil ešte holiaci strojček Gillette ProGlide so súpravou hlavíc.

Konštrukcia a design – 10/10

Ľahký tak akurát, že v ruke drží, ako keby tam prirodzene patril. Tento prvý dojem ma neopustil od začiatku holenia až do konca.

Testovaný multifunkčný zastrihávač Braun MGK 7330 má zaoblené telo kónicky tvarované od širšej hornej časti po ladný spodok. Na rozdiel od niektorých mäsitých kratších holiacich strojčekov má príjemne podlhovasté minimalistické proporcie, vďaka ktorým ho možno zovrieť pevne celou rukou. Zároveň je na zadnej strane elegantne vykrojený, čím si doslova hovorí o pochvalu za inteligentný prienik medzi ergonómiou a designom. Pochopiteľne máme každý iné preferencie, čo sa úchopu týka, mňa ale prívetivo prekvapil a verím, že nie som jediný.

Braun MGK 7330 recenzia a test konštrukcia

Farebné prevedenie nie je nijako nepríjemne výrazné, ba naopak, matnou námorníckou modrou je požehnaná len predná tretina tela a zvyšok je riešený univerzálnou čiernou, ktorá u zastrihávačov nikdy neurazí. Rôzne typy výmenných hlavíc sú na prvý pohľad úplne štandardné. Zmenu vidím až pri ľahko plasticky modelovaných nástavcoch pre dlhšie zostrihy, čo je pôsobivý detail.

MGK 7330 recenzia konštukcia a dizajn

Jednoduchý ukazovateľ zapnutia a vypnutia symbolizuje svojou farbou stav batérie; nachádza sa pod pogumovanou oválnou časťou v strede prednej strany, ktorá zaisťuje jednak dodatočný grip pre umiestnenie palca, ale jednak tiež dostatočne ľahko dostupné spúšťacie tlačidlo. Za všetky tieto postrehy dávam konštrukcii MGK 7330 plný počet. Určite oceňujem aj robustnosť.

Kvalita holenia a manipulácia – 10/10

Asi nikdy som ešte na holenie nepoužil zastrihávač, ktorý by tak bezproblémovo krátil dlhé, krátke, drsné i jemnejšie fúzy a ochlpenie. Ako prvú som otestoval širšiu zastrihávaciu hlavicu, ktorú Braun MGK 7330 skvele inovatívne o pár milimetrov rozšíril, takže jednu tvár som mal reálne skrátenú na dve prejdenia. Chvíľu som z jeho rýchlosti a ostrosti dostal aj strach o svoje fúzy, pretože ak by som sa minul o centimeter alebo dva, bez diskusie by som oň prišiel. Včas som vymenil prvý nástavec za druhú, užšiu hlavicu, s ktorou som už získal dostatočnú kontrolu nad detailným obrysovaním okolo úst.

Ako som bol (a stále som) nadšený z modelu MGK 7330, nedokázal som prestať a otestoval som aj najväčší výškový nadstavec na gradient svojho účesu, konkrétne v bokoch a na zátylku. Opäť bezproblémový, rýchly, ale i plynulý proces – a ja som bol zase ako zo škatuľky. Ani tam som ale neprestal, jedným cvaknutím som vrátil zastrihávaciu hlavicu do škatuľky a nasadil nadstavec pre starostlivosť o telo. Aj tu sa zastrihávač predviedol výborne, pretože vzal jednoducho do hladka krk aj pár nezbedných chĺpkov na ramene.

Recenzia a test kvalita holenia 4

Možno to vyzerá, že píšem skôr príbeh, ale len takto vzdám skutočnú poctu všetkým možnostiam, ktoré Braun MGK 7330 ponúka. Bol som pripravený klásť vysoké nároky, ale tento zastrihávač všetko splnil. Čerešničkou na torte je neuveriteľne jednoduchá výmena všetkých nástavcov: palcom vytlačiť, klap, vsunúť, klap. A že je súčasťou balenia aj strojček Gillette ProGlide už len korunuje multifunkčnosť balenia.

Údržba – 10/10

Najlepšia údržba je taká, ktorú nemusíte robiť. Nie som jedným z tých, kto by, bohužiaľ, mal snahu udržiavať všetko tip-top. Práve preto oceňujem, že tento prístroj môžete buď ľahko oprášiť priloženou kefkou alebo, čo mi osobne príde oveľa lepšie, jednoducho strčiť prístroj pod tečúcu vodu a tú nechať, nech sa o všetky pozostatky vašich „kožuchov“ postará sama.

Toto je možné vďaka vodeodolnosti tela Braun MGK 7330, s ktorým sa nemusíte báť vykonávať svoj grooming a manscaping napríklad priamo v sprche. Za toto dávam maximum bodov a k tomu jedno úprimné odporúčanie.

Braun MGK 7330 recenzia a test údržba

Batéria a nabíjanie – 9/10

Presne neviem, ako dlho sa kto holí, ale myslím, že pre väčšinu táto rutinná záležitosť nepresahuje 15 minút. Zastrihávač Braun MGK 7330 je na to podľa všetkého pripravený hneď takmer 7-krát. So stopkami som 100 minút nepozeral na zapnutý strojček a takýto postup neodporúčam ani vám.

Dôležité je, že schopne vydržal a že ho na budúce stretnutie môžem pripraviť odložením do nabíjacieho stojana, ktorý je zároveň praktickým skladovacím systémom.

Recenzia a test batéria a nabíjanie

Oproti niektorým predchádzajúcim strojčekom, ktoré som mal tú česť používať, je stojan MGK 7330 oveľa menší. V podstate sa jedná o kruhový podstavec, do ktorého zapojíte kábel. Takýto dizajn nahráva na pozitívne body napríklad pri balení na cesty, mne by ale ani nevadil o niečo väčší, ale tým viac stabilný stojan.

V súčasnosti ale aj tak nenechávam zastrihávač nikde v priestore, ale, tak ako asi väčšina z nás, v skrinke či za zrkadlom, kde by bola jeho dodatočná stabilita a veľkosť rovnako k ničomu. V tele je štandardne lítiovo-iónová batéria, ktorá je uspokojivo výkonná a pri prvom nabití je pripravená ani nie za hodinu.

Záverečné hodnotenie

9.8

Perfektný

Síce je Braun MGK 7330 zastrihávačom 10v1, avšak po stránke detailnejšieho delenia použitia ponúka v rámci jedného balenia minimálne stovky možností. Krátiť, zastrihovať či holiť, teda v tom, na čo bol stvorený, sa jedná o špičku, ktorá každého užívateľa dokáže potešiť ľahkým prevádzkovaním a hlavne dokonalým výsledkom.

Z mašiny ide cítiť poctivá konštrukcia a v kombinácii so širokým spektrom nástavcov, hlavíc a holiacim strojčekom Gillette vytvára kombo, ktoré by som sa nebál dať (ani dostať) ako darček. Pokiaľ hľadáte spoľahlivosť, potom je Braun MGK 7330 tá pravá voľba presne pre vás.

Konštrukcia a design
10
Kvalita holenia a manipulácia
10
Údržba
10
Batérie a nabíjanie
9
Klady
  • Pestré príslušenstvo
  • Skvelá ergonómia
  • Hladký chod
  • Bezproblémový a precízny výkon
  • Atraktívna cena
Zápory
  • Nabíjací stojan s menšou stabilitou

Dobrými pomocníkmi sú určite všetky zastrihávače. Sú vhodné na úpravu chĺpkov, fúzov a vlasov. Všeobecnejšie sa nimi zaoberáme v tomto článku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (15 hlasov)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Tomáš (27. 1. 2023 19:01)

ahoj, aka je prosim sirka zaberu ? a druha otazka, nastavce o velkosti 1 a 2 mm su vhodne aj na strihanie vlasov? dakujem

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár