Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

DIGI TV Slovakia – digitálna televízia, prehľad služieb, DIGI Sport

13. 12. 2019 Aktualizované

DIGI Slovakia

Keď chcete sledovať filmy a seriály, budete potrebovať spoľahlivého a kvalitného poskytovateľa. Jedným z nich je aj populárna digitálna televízia Digi Slovakia. V nasledujúcom texte vám ponúkame prehľad služieb, ktoré ponúka a ich charakteristiky. Po prečítaní budete mať lepšiu predstavu o tom, či je Digi TV digitálna televízia vhodná pre vás.

Služby Digi TV Slovakia

Okrem samotného poskytovania TV signálu ponúka Digi aj ďalšie služby. Tu je zoznam všetkého, čo Digi Slovakia ponúka:

 • Satelitná TV – s viac ako 130 programami a z nich je 45 vo vysokom rozlíšení (HD kvalite)
 • Káblová TV – podobne ako digitálna, aj káblová televízia ponúka 130 programov, počet porgramov v HD tu je 48
 • Internet – internet od Digi je rýchly a má širokú dostupnosť
 • 2 Play – umožňuje vytvoriť balík presne podľa požiadaviek používateľa
 • Digi GO – mobilná verzia televízie od Digi, ktorá používateľovi ponúka až 10 športových programov

Toto bol len krátky zoznam služieb, ktoré Digi ponúka. V ďalšom texte vám prinesieme bližšie informácie o jednotlivých produktoch.

Satelitná televízia

Satelitná televízia

Satelitná televízia od Digi je skvelým spôsobom, ako sa tešiť zo svojich obľúbených porgramov vo vynikajúcej kvalite. Satelitná televízia Digi Slovakia má výhodu v tom, že jej inštalácia je bezplatná. Platí to v prípade, že sa používateľ rozhodne si službu zaplatiť na 2 roky dopredu.

Ďalšou výhodou tejto televízie je, že má pokrytie po celom Slovensku. Čo sa programových balíčkov týka, sú k dispozícii dva: Štandard a Premium.

Balíček Štandard

Balíček štandard ponúka používateľovi 63 kanálov, z ktorých je 33 v HD kvalite. Nájdete tu všetky “základné” slovenské a české krajiny. Samozrejmosťou tu je STV1, STV2, Markíza a JOJka. Spomedzi českých stálic tu nechýbajú ČT1, ČT2, Nova a Prima. Okrem nich sa používatelia balíčku Štandard môžu tešiť na televíziu Doma, DajTo a Wau. Na svoje si prídu aj fanúšikovia športov všetkých druhov. K dispozícii im sú stanice ako napríklad Nova Sport1. Digi Sport a EuroSport. Nezabudlo sa ani na najmenších. Deti určite poteší bohatá ponuka “rozprávkových” programov. Nájdeme tu Disney Channel, MiniMax alebo Lala Tv.

Že vás televízna zábava až tak neberie a radšej by ste sa dívali na vzdelávacie programy a dokumenty? V tom prípade vám Digi TV vyhovie. Ponúka vám totiž dokumentárne stanice, ako je napríklad Prima Zoom, BBC Earth, Viasat History, Viasat Nature, National Geographic a Animal Planet. Nábožensky založených jedincov poteší TV Lux a milovníci hudby sa zase nebudú vedieť odtrhnúť od Óčka a VH1.

Čo sa ponuky HD programov týka je ich tu 33. Zahŕňajú STV1 a 2, Markízu, Jojku, ČT1 a 2 a tiež všetky vyššie uvedené športové stanice. Pre bežného diváka je to úplne dostačujúce a tento balíček vo všeobecnosti dokáže úplne splniť jeho očakávania. Ak by nie, je tu pre neho balíček Premium.

Cena za všetky tieto programy je 9,60 eur na mesiac. Je to celkom prijateľná cena s ohľadom na to, koľko toho divák dostane.

Balíček Premium

Balítek Premium je tu pre náročnejších užívateľov. Ponúka 102 kanálov, čo je takmer o 40 viac, ako balíček Štandard. Všetky vyššie uvedené kanály, teda tie v ponuke štandardného balíčka, ostávajú. Programová ponuka je však obohatená o mnohé ďalšie programy. Potešia sa deti, ktoré tu nájdu Ťuki Tv, JimJam, Disney Junior alebo Cartoon Network. Milovníci adrenalínových automobilových športov si obľúbia stanicu Auto Moto Sport. Kto si rád pozrie kvalitný film, ten si nebude vedieť vynachváliť FilmBox a Epic Drama.

Dôvod pre spokojnosť budú mať aj nadšenci dokumentárnych programov. Tí dostanú niekoľko kanálov na viac, menovite Hstory, Discovery Science a niekoľko ďalších. Hudobne založení ľudia potom ocenia možnosť zapnúť si programy z radu MTV. Nezabudlo sa ani na programy s pikantným obsahom, ktoré tu tiež majú zastúpenie.

Ako vidíte, balíček Premium prináša viac možností pre divácku zábavu. Prirodzene, tento balíček je aj drahší. Konkrétne vychádza na 13,60 eur mesačne. S ohľadom na množstvo programov a celých 40 z nich v HD sa táto cena javí ako opodstatnená. Záujemcu možno presvedčí aj aktuálna akcia, pri ktorej záujemca dostane Tablet Lenovo ako darček.

Ďalšie balíčky programov

Okrem vyššie uvedených dvoch základných balíčkov ponúka Digi Slovakia tiež ďalšie extra balíčky. Konkrétne ide o Extra HBO a EXTRA HU+. Ako už názov napovedá HBO balíček sprístupní divákovi prestížne televízne stanice HBO, HBO2 a HBO3. Balíček Extra HU+ je zase pre ľudí, ktorí majú záujem o televízne stanice RTL, Duna a mnoho ďalších v maďarskom jazyku. Tieto extra balíčky sú užitočným doplnením základných programových balíčkov.

Káblová televízia

Káblová televízia

Ak preferujete skôr káblovú televíziu, tak tú ponúka DigiTV tiež. Káblovka funguje rovnako, ako satelitná televízia. Taktiež sú programové balíčky rozdelené na 2 časti – Štandard a Premium.

Káblovka Štandard

Káblovka štandard obsahuje 61 rôznych kanálov, z ktorých je hneď 34 v HD kvalite. Programová nádielka programu Štandard pre káblové televízie je veľmi podobná svojmu ekvivalentu pri satelitnej televízii. Klasika v podobe slovenských a českých programov, ako je STV1, STV2, Markíza, Joj, DajTo, ČT1, ČT2, Nova a Prima je prítomná. Rovnako tak aj niekoľko programov určených pre deti, hudobných programov a športových staníc. Na svoje si prídu aj ľudia obľubujúci dokumenty. Menej náročný používateľ si jednoducho s týmito programami úplne vystačí, pretože zahŕňajú široké spektrum relácií a záujmov. Káblová televízia Digi nie je dostupná v každom meste našej republiky. Pripojiť sa na ňu dá len z 10 slovenských miest. V závislosti od konkrétneho mesta sa potom mení aj výsledná mesačná cena za túto káblovku.

Káblovka Premium

Podobne ako v prípade digitálnej televízie, balík programov káblovej televízie Premium je určený pre náročnejších používateľov. Tým prináša až 110 kanálov, z ktorých je 48 k dispozícii vo vyššom rozlíšení (HD). Programová ponuka je takmer na vlas rovnaká ako v prípade prémiového balíčka satelitnej televízie Digi. V porovnaní s ňou má káblovka Premium o 8 programov viac. Rovnako ako pri satelitnej televízii je ponuka kanálov bohatá pre všetky typy kanálov a svoje si tu nájde naozaj každý. Okrem programov sa s digitálnou televíziou Premium zhoduje aj cena. Káblovku Digi Premium si viete zaobstarať za 13,60 eur mesačne. Čo je naozaj výhodná cena s ohľadom na bohatú programovú nádielku.

Ďalšie balíky programov

Rovnako, ako v prípade satelitnej televízie sú k dispozícii aj extra balíky, ktoré vám do obývačky prinesú známe stanice HBO, HBO2 a HBO3 a tiež programy v maďarskom jazyku. Príjemne tak dopĺňajú už existujúci výber programov.

Internet Digi

Internet Digi

Vlastnú verziu spoľahlivého a cenovo dostupného internetu ponúka spoločnosť Digi v dvoch variantoch. Sú nimi pomalšia a lacnejšia verzia Štandard Plus a rýchlejšia, no drahšia verzia Premium.

Štandard PLUS – rýchlosť sťahovania tohto internetu dosahuje 30 Mb/s, zatiaľ čo odosielanie dosahuje rýchlosť 15 Mb/s. Cenovka je 14 eur za mesiac.

Premium – prémiový internet od Digi ponúka rýchlosť sťahovania vo výške 50 Mb/s a rýchlosť uploadovania 25 Mb/s. Táto “vylepšená” verzia internetu vás vyjde na 17 eur za mesiac.

2 Play (televízia a internet)

2 Play (televízia a internet)

Zaobstarať si od Digi nielen televíziu, ale aj internet má svoje nesporné výhody. Mimo iného je to naozaj výhodné. Veď Digi ponúka pri takomto riešení množstvo benefitov vrátane zliav rôznej výšky. Samozrejmosťou je bezplatná inštalácia v prípade, že si službu zaplatíte na 24 mesiacov dopredu.

Balíčky 2 Play

Služba 2 Play, teda spojenie internetu a televízie v jednom balíku je ponúkaná v rôznych verziách. Predstavíme si ich preto a pridáme aj základné informácie o nich:

 • 2 Play Štandard –  tento balíček za 19,60 eur mesačne vám prinesie 65 rôznych kanálov a internet s rýchlosťou pripojenia dosahujúcou 30 Mb/s.
 • 2 Play NET Premium –  rovnako ako vyššie uvedený balíček, 2 Play NET Premium disponuje 65 kanálmi, no rýchlosť internetového pripojenia je 50 Mb/s. Cena je 22,60 eur za mesiac.
 • 2 Play TV Premium – ak vám záleží viac na bohatšej programovej nádielke, než na rýchlosti internetu, potom je tento balíček pre vás. Poskytne vám 90 kanálov a 30 Mb/s za cenu 22,90 eur mesačne.
 • 2 Play Premium – pre nekompromisných používateľov je tu balíček Premium. Prináša to najlepšie z oboch svetov a používateľovi dáva do rúk 90 kanálov a 50 Mb/s internet za 25,90 eur mesačne.

Digi GO

Mobilné televízie sa stávajú čoraz populárnejšími. Nemožno sa preto čudovať, že aj Digi má tu svoje zastúpenie s označením Digi GO: Táto mobilná televízia poskytuje možnosť sledovania vysielania odkiaľkoľvek. Stačí, že je váš smartfón, alebo iné zariadenie, napojené na Wi-Fi, 3G/LTE či inú sieť.

Dojem chce Digi GO urobiť predovšetkým na fanúšikov športu. Všetky kanály Digi Sport sú totiž prostredníctvom Digi GO k dispozícii. Výhodou služby je, že je možné ju používať hneď na dvoch zariadeniach. Prostredníctvom svojho účtu tak môžete Digi GO používať na dvoch registrovaných zariadeniach bez akýchkoľvek problémov.

DIGI Sport

V rámci Digi GO už nenájdeme žiadne rozdielne balíčky. Môžete si však vybrať, na ako dlho si službu predplatíte. Od toho sa potom bude odvíjať aj koľko vás Digi GO vyjde mesačne.

 • GO1 – jeden mesiac Digi GO za 6 eur.
 • GO3 –  tri mesiace predplatného za 15 eur, jeden mesiac vás tak vyjde na 5 eur.
 • GO12 – rok predplatného za cenu 48 eur. Výsledná cena za mesiac je tak iba 4 eurá.

Digi Go sa používa prostredníctvom aplikácie. Tá je určená pre mobilné zariadenia a je ju možné využívať na smartfónoch a tabletoch. Ktoré programy sú v ponuke? Ako sme spomenuli, služba je mierená pre športových fanúšikov. Umožní vám tak sledovať všetky programy Digi Sport (Od Digi Sport 1 až po Digi Sport 5), Sport 1 a 2, Nova Sport 1 a 2 a tiež Golf Channel. Vysielanie je v reálnom čase pri využití internetového pripojenia. Kvalitu obrazu je možné prispôsobiť kvalite vášho internetového pripojenia. Výhodou je, že túto službu je možné okrem nášho krásneho Slovenska využívať aj v ktoromkoľvek členskom štáte EÚ. Digi GO je aplikácia podporovaná operačnými systémami Android a iOS.

CA modul

Pomocou tohto zariadenia je možné sledovanie televízneho vysielania bez nutnosti SetTop boxu a ďalšieho ovládača. Ako to funguje? Stačí vašu Smart kartu spolu so špeciálnym modulom zasunúť do vášho televízora. Výhodou tohto spôsobu sledovania je, že nepotrebujete SetTop box. Toto riešenie tak šetrí miesto. Navyše si vystačíte s jedným ovládačom. Nebudete potrebovať dva, ako v prípade použitia SetTop boxu. Výhodou je tiež, že behom používania tohto modulu sú vám všetky ostatné funkcie televízora plne k dispozícii.

Aby ste mohli využívať CA modul je potrebné, aby bol váš televízor správne naladený na prijímanie signálu z Digi satelitu, a to ešte pred tým, než CA modul prvý krát vložíte do príslušného slotu. Pri tomto prvom vložení modulu totiž dôjde k autorizácii, bez ktorej by služba nebola funkčná.

Záver

Pre každého záujemcu o kvalitného poskytovateľa internetu a televízie, ktorý ponúka výhodné produkty moderne a flexibilne, je dobrým variantom aj Digi. Táto spoločnosť je na trhu už dlho a vyslúžila si dobré meno. Treba povedať, že zaslúžene. Aj v tomto článku sme poukázali na to, že má čo ponúknuť, je dobrou a cenovo výhodnou voľbou.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.0 (4 hlasy)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár