Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie online kurzy nemčiny – recenzie a porovnanie

25. 3. 2020 Aktualizované

Zo znalosti cudzích jazykov sa v poslednom čase stala nutnosť. Cudzie jazyky sa stali súčasťou našich pracovných aj súkromných životov. Veľmi perspektívnym jazykom je aj nemecký jazyk.

V našom veľkom teste nemeckých online kurzov sme vyskúšali nemčinu pre samoukov. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o troch najlepších kurzoch nemeckého jazyka, ktoré sú vhodné pre samoukov.

Najlepší kurz

Najlepší online kurz nemčiny pre samoukov, ktorí sa chcú naučiť tento jazyk.

Lacnejšia alternatíva

Najzábavnejší kurz nemčiny, s ktorým sa rozhodne nebudete nudiť.

Najlepší zdarma

Svetoznáma stránka, ktorá už pomohla stovkám tisícom ľudí naučiť sa cudzí jazyk zdarma.

Najlepšie online kurzy nemčiny

Kurzov na učenie cudzích jazykov pre samoukov je na internete neúrekom. Problém však je nájsť nejaký kvalitný v slovenskom jazyku. Keďže nám ide predovšetkým o kvalitu, vybrali sme pre vás kurzy v českom jazyku, ktoré patria medzi tie najlepšie. Spomenieme aj jeden anglický pre tých, ktorí dobre ovládajú tento svetový jazyk.

Recenzia: OnlineJazyky – najlepší online kurz nemčiny dostupný v češtine

najlepšie kurzy angličtiny onlinejazyky

Klady
 • Rozmanité a zábavné lekcie nemčiny
 • Štúdium na počítači, mobile aj tablete
 • Certifikát z nemeckého jazyka
 • Doživotný prístup ku kurzom
 • Dostupné študijné materiály na stiahnutie
 • Demoverzia na vyskúšanie zdarma
 • Prehľadné stránky
Zápory
 • Vyššia cena
 • Nie je možné študovať offline

Medzi najlepšie online kurzy nemčiny patrí bezpochyby OnlineJazyky. Používanie tejto platformy si pochvaľuje veľké množstvo ľudí, čo vieme vďaka veľkému množstvu pozitívnych recenzií. Stránka ponúka výučbu viacerých jazykov, nielen nemčiny, ktoré sa môžete naučiť pomocou online výučby. Samotná výučba prebieha interaktívne a zábavnou formou. Učenie nemčiny je prehľadné, zábavné a vďaka videám aj veľmi motivujúce. Pretože dnes nikto nechce “kupovať mačku vo vreci”, môžete si vyskúšať jednu kapitolu výučby úplne zadarmo.

OnlineJazyky.cz majú k dispozícii bohatú paletu kurzov. Konkrétne tu nájdete 5 kurzov nemčiny pre samoukov v leveli A1 až C2, takže sú kurzy dostupné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Nechýba ani kurz obchodnej nemčiny a tiež 3 kurzy profesijného zamerania pre personalistov, účtovníkov a obchodníkov.

Online jazyky nemčina

Online výučba nemčiny prebieha pomocou niekoľkých vyučovacích metód: počúvanie, hovorenie, čítanie, písanie a iné interakcie. Štúdium je teda obšírne a zamerané na všetky aspekty nemeckého jazyka, ktoré môžete potrebovať. Po dokončení kurzu navyše dostanete certifikát o úspešnom absolvovaní. Ak si túto nemčinu online zakúpite, automaticky dostanete doživotný prístup do zakúpeného kurzu a môžete sa k nemu kedykoľvek vracať.

Online nemčina s platformou OnlineJazyky.cz je podľa nášho názoru rozhodne najlepšou voľbou pre samoštúdium. Učiť sa môžete na svojom počítači, na mobile alebo tablete a to vďaka prehľadnej aplikácii.

Mínusom tohto online kurzu nemčiny je bohužiaľ jeho vyššia cena a nemožnosť študovať bez internetového pripojenia (offline).

Recenzia: Easylingonajzábavnejší a najinovatívnejší online nemčinaOnline kurzy angličtiny easylingo

Klady
 • Inovatívny, moderný a zábavný prístup k výučbe
 • Doživotný prístup
 • Prehľadné stránky kurzu
 • Demoverzia zdarma
 • Dostupný online lektor
Zápory
 • Vyššia cena
 • Nemožnosť učiť sa offline

Easylingo predstavuje unikátny vzdelávací systém, ktorý združuje kurzy online jazykov do jedného balíčku. Ten je síce drahší, no keď vezmeme do úvahy, že sú v ňom zahrnuté moderné a efektívne metódy výučby, tak potom vyniká skvelým pomerom obsahu k cene.

Portál easylingo.cz sa opiera predovšetkým o svoje inovatívne a interaktívne spôsoby výučby, čím sa odlišuje od konvenčných online kurzov nemeckého jazyka. Nech už ide o učenie sa nových slovíčok, alebo precvičovanie gramatiky, všetko sa deje moderným a zábavným spôsobom. Určite využite možnosť vyskúšať si demo verziu zdarma. Hneď pochopíte, čo máme na mysli.

Výhodou kurzu nemčiny poskytovaného webom easylingo.cz je aj fakt, že máte každý pracovný deň od 08:00 do 16:00 k dispozícii online lektora, ktorý vám zodpovie všetky vaše otázky pomocou live chatu.

Easylingo nemčina

Poďme teraz na nevýhody tejto platformy. V prvom rade môže záujemcu o easylingo.cz odradiť vysoká cena, ktorú si za jazykové kurzy stránka pýta. Ako sme však spomenuli vyššie, vzhľadom k tomu, že za túto sumu dostanete kurzy vyučované moderne a zábavne, nejde o vysokú cenu.

Easylingo.cz je ideálnym systémom online výučby nemeckého jazyka pre tých z vás, ktorí sa chcú učiť pravidelnejšie, zábavnejšie, rýchlejšie a hlavne efektívnejšie. Okrem online nemčiny ponúka easylingo.cz aj ďalšie jazykové kurzy a môžete sa vďaka nemu efektívne naučiť aj francúzsky, anglický, španielsky, ruský alebo taliansky jazyk.

Recenzia: Duolingo – najlepší kurz online nemčiny úplne zdarma

Logo Duolingo

Klady
 • Úplne zadarmo
 • Krátke a zábavné lekcie
 • Motivačné a účinné štúdium nemčiny
 • Funguje na počítači, mobile aj tablete
 • Najlepší kurz nemčiny online pre deti
Zápory
 • Len pre začiatočníkov
 • Bez certifikátu
 • Výučba nemčiny iba z anglického jazyka

Duolingo patrí medzi najlepšie bezplatné výučbové metódy nemčiny online. Háčikom však je, že už musíte ovládať anglický jazyk. Zo slovenskej alebo českej modifikácie sa totiž môžete naučiť iba anglický jazyk. Na druhú stranu, ak už anglicky viete, môžete si vyskúšať výučbu v širokej škále jazykov. Úsmevné je, že tu nechýbajú ani také kuriozity, ako je napríklad Klingonština (zo seriálu StarTrek) alebo Vznešená valyrijština (úspešný seriál Hra o tróny, fantasy sága Pieseň ohňa a ľadu).

Celá aplikácia Duolingo je úplne zadarmo, ak vám teda nevadia otravné reklamy. V opačnom prípade je možné zakúpiť platenú verziu Duolingo Plus, ktorá je úplne bez reklám a môžete ju používať aj offline.

Duolingo je často považované za najlepšiu formu online výučby pre samoukov začiatočníkov a zároveň ako super zábavná výučba pre deti. Počas učenia totiž nechýbajú farebné obrázky, jednoduchá forma ovládania a motivačná forma výučby. Učiť sa navyše môžete nielen cez webovú stránku na svojom počítači, ale môžete si stiahnuť bezplatnú aplikáciu pre Android a iOS do mobilu alebo tabletu. To určite oceníte napríklad počas cestovania.

Duolingo němčina

Okrem gramatiky a slovíčok cvičíte tiež čítanie a rozprávanie. Veľmi sa nám páči možnosť diskutovať o jednotlivých cvičeniach. Ak vám niečo ohľadom cvičenie nie je jasné, môžete sa opýtať v diskusii a niektorý z ostatných používateľov Duolingo (a že ich je naozaj neúrekom) vám onedlho odpovie. Podľa nášho názoru je Duolingo rozhodne najlepší motivačný program. Za štúdium získavate rôzne ocenenia v podobe odznakov a je tu prítomný aj sociálny faktor. Môžete totiž sledovať aj vašich priateľov, ktorí Duolingo používajú a ich progres pri učení.

Duolingo je bezpochyby vynikajúci bezplatný online kurz nemčiny pre samoukov. Drobným mínusom je nižšia náročnosť, ktorá je vhodná iba pre začiatočníkov alebo pre nemčinárov do levelu B2.

Porovnanie online kurzov nemčiny

OnlineJazyky EasyLingo Duolingo Prectime Rosetta Stone

najlepšie kurzy angličtiny onlinejazyky
Online kurzy angličtiny easylingo
Logo Duolingo
Logo prectime Recenzia Rosetta Stone
Približná cena kurzu 90 € / úroveň 110 € / úroveň Zadarmo 70 € (3 mesiace)
Zľava s kódom: PMX-e90vzd
49 € (3 mesiace)
Štúdium na počítači Áno Áno Áno Áno Áno
Štúdium na mobile Áno Áno Áno Áno Áno
Funguje bez internetu Nie Nie Áno Nie Nie
Jazyková úroveň Od A1 do C2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2
Certifikát Áno Áno Nie Nie Nie
Počúvanie Áno Áno Áno Áno Áno
Hovorenie Áno Áno Áno Nie Áno
Písanie Áno Áno Áno Áno Áno
Čítanie Áno Áno Áno Áno Áno
Výučba pre profesie Áno Nie Nie Nie Nie
Skúšobná verzia Áno Áno Áno Áno Áno
Výučba v českom jazyku Áno Nie Nie Áno Nie
Vhodný pre začiatočníkov Áno Áno Áno Áno Áno
Vhodný pre děti Áno Nie Áno Áno Nie
Dalšie jazyky Áno Áno Áno Áno Áno
Doživotná  licencia  Áno  Áno Áno Nie Nie
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo

Ako vybrať online kurz nemčiny pre samoukov

Nemčina je západogermánsky jazyk a hneď po angličtine ide o najvyhľadávanejší jazyk pre online výučbu. Nemčinu využíva ako svoj úradný jazyk nielen Nemecko, Rakúsko a Lichtenštajnsko, ale aj niektoré časti Švajčiarska, Luxemburska, Belgicka a Talianska.

Existuje veľa foriem výučby nemeckého jazyka, ale bohužiaľ nie všetky sú efektívne alebo časovo výhodné. Môžete si samozrejme zaplatiť výučbu nemčiny, ale individuálna výučba je poriadne drahá. Výučba spoločne v triede vás cenovo nezruinuje, ale nie vždy musí vypísané hodiny vyhovovať vašim časovým možnostiam.

Z tohto dôvodu považujeme za najlepšiu formu výučby online kurzy nemčiny. Nemčina pre samoukov predstavuje dokonalý prostriedok pre efektívnu výučbu s možnosťou úpravy štúdia presne podľa vašich časových možností a ďalších požiadaviek. Online kurzov nemčiny je naozaj veľa a vy máte z čoho vyberať. Ako si ale vybrať ten dokonalý kurz pre vaše potreby?

Online výučba nemčiny pre dospelých

Dospelí sa nemecky môžu učiť hneď v niekoľkých úrovniach od A1 až po C2. K dispozícii sú na internete aj profesionálne zamerané kurzy na zlepšenie odbornej slovnej zásoby. Takéto kurzy ponúka napríklad onlinejazyky.cz. Vzhľadom k tomu, že veľa slovenských firiem obchoduje práve s Nemeckom, sú populárne aj kurzy obchodnej nemčiny.

Výučba nemčiny online pre deti

Nielen dospelí, ale aj deti sa potrebujú učiť cudzí jazyk. Nie je už žiadnym prekvapením, že sa malé deti v škôlke učia základné slovíčka v anglickom alebo nemeckom jazyku. Určite je výhodné začať naše ratolesti učiť cudzie jazyky už od útleho veku. Myseľ dieťaťa je priam zázračná a dokáže si zapamätať obrovské množstvo informácií s ľahkosťou.

Nemčina pre deti by mala byť jednoduchá, prehľadná, a predovšetkým zábavná a motivujúca. Nútiť dieťa nasilu si pamätať slovíčka a frázy je veľmi zlý a neefektívny spôsob. Omnoho lepšie je skúsiť výučbu cudzích jazykov formou hry. Väčšina online detských jazykových kurzov je preto zameraná na zábavné aktivity, hry a pod.

Nemčina pre deti online

Jazykové úrovne

Aby bola úroveň cudzích jazykov zjednotená, vznikol dokument Spoločný európsky referenčný rámec pre jazyky. Ten rozdeľuje znalosť cudzích jazykov vrátane nemeckého jazyka do základných 6 jazykových úrovní.

Jazyková úroveň Charakteristika úrovne
A1 Úplní začiatočníci spadajúci do tejto úrovne dokážu preložiť najzákladnejšie slová a frázy a nerobí im problém odpovedať formou jednoduchých viet na základné otázky ohľadom seba a ich blízkej rodiny.
A2 Mierne pokročilí v danom jazyku dokážu trošku lepšie komunikovať a zároveň aj lepšie pasívne rozumieť. Dokážu prečítať jednoduché texty a skladať jednoduché vety.
B1 Stredne pokročilí už dokážu efektívne komunikovať o bežných témach. Vedia tiež písať jednoduché súvislé texty na bežné témy.
B2 Ľudia na tejto úrovni by mali byť schopní plynulej a súvislej komunikácie a to ako ústnej, tak aj písomnej.
C1 Ide o pokročilú úroveň, ktorej znalosť poslúži aj na pokročilú komunikáciu na profesionálne a akademické účely.
C2 Ľudia, ktorí ovládajú jazyk na úrovni C2 dokážu porozumieť všetkému čo čítajú alebo počujú. Zároveň dokážu sofistikovane komunikovať aj s použitím idiómov a iných pokročilých techník.

Porovnávací test

Málokto sám seba dokáže zaradiť do správnej jazykovej kategórie. Ak neviete, akú jazykovú úroveň pre svoje samoštúdium zvoliť, vyskúšajte porovnávací test. Ten obsahuje mix rôznych otázok a jeho cieľom je vyhodnotiť vašu doterajšiu znalosť nemeckého jazyka. Väčšinou je takýto test súčasťou online kurzov.

Platené kurzy nemčiny online

Počas nášho testu sme prišli na to, že platené online kurzy nemeckého jazyka sú výrazne kvalitnejšie. Majú obrovský výber nemčiny online v rôznych úrovniach, lepší support a viac zaujímavých a inovatívnych metód výučby. Navyše po ich úspešnom splnení, môžete získať certifikát. Nevýhodou je samozrejme cena, ktorá môže mnohých záujemcov odradiť. Našim názorom však je, že investovať do vlastného vzdelania sa určite oplatí.

Niektoré online kurzy nemčiny ponúkajú jednorazové zaplatenie určitej jazykovej úrovne, iné naopak volia mesačné, polročné alebo ročné predplatné. Záleží len na vašich preferenciách.

Klady
 • Väčší výber úrovní
 • Kvalitnejšia výučba online
 • Lepšia podpora zákazníkov (support)
 • Online výučba bez reklám
Zápory
 • Vyššia cena

Neplatené kurzy nemčiny online

Nemčina pre samoukov je pre začiatočníkov dostupná aj v bezplatnej forme. Napríklad bezplatná aplikácia Duolingo patrí medzi špičkové nástroje pre samoukov. Počítajte však s tým, že väčšina kurzov zadarmo vás bude neustále otravovať všelijakými formami reklamy. Ak to myslíte s učením vážne, určite trošku investujte a kúpte si platený online kurz nemčiny.

Klady
 • Zadarmo
 • Výučba vhodná pre začiatočníkov
Zápory
 • Menej metód výučby
 • Otravné reklamy
 • Takmer žiadna podpora zákazníkov (support)
 • Nedostanete certifikát

Použiteľnosť kurzov na rôznych zariadeniach

Väčšinu kurzov online nemčiny spustíte výlučne len cez webové stránky. Umožňuje vám to pohodlné učenie z domu cez stolový počítač alebo notebook.

Ak si chcete svoj obľúbený jazykový kurz zobrať aj na cesty je vhodnejšie, ak disponuje mobilnou a plikáciou. Tú si môžete stiahnuť do mobilu alebo tabletu, odkiaľ zaručuje pohodlné používanie. Na mobile alebo tablete môžete používať aj webové rozhranie kurzu, no aplikácia je jednoducho pohodlnejšia.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (17 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár