Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Softvér

Online kurzy ruštiny – recenzie a porovnanie

10. 8. 2020 Aktualizované

Znalosť cudzích jazykov je v súčasnosti bežná vec. Minimálne základy anglického jazyka má väčšina slovenských občanov. Taktiež pri hľadaní práce natrafíte na veľké množstvo inzerátov, kde požadujú aspoň minimálnu znalosť cudzieho jazyka.

Ruština patrí do prvej desiatky najrozšírenejších jazykov na svete. V tomto článku vám predstavíme online kurzy ruštiny, vďaka ktorým sa môžete naučiť prípadne zdokonaliť v tomto jazyku.

Najlepší platený kurz

Najlepší platený kurz ruštiny, vďaka ktorému sa naučíte po rusky zábavnou a zaujímavou formou.

Najlepší overený kurz

Najlepší kurz ruštiny s veľkým množstvom spokojných absolventov a garanciou vrátenia peňazí do 14 dní.

Najlepší zdarma

Obľúbený online kurz ruštiny zdarma pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť rozprávať po rusky.

Najlepšie online kurzy ruštiny

Recenzia: Onlinejazyky.cz

Recenzia onlinejazyky

Klady
 • Prehľadný a pestrý online kurz
 • Štúdium všade kde ste online (mobil, tablet, PC)
 • Možnosť počúvať výslovnosť
 • Veľké množstvo pozitívnych hodnotení
 • Možnosť sledovania pokroku
 • Kurzy pre mnohé ďalšie jazyky
Zápory
 • Kurz ruštiny je len pre začiatočníkov – A1
 • Vyššia cena

Na prvú priečku sme vybrali onlinejazyky.cz. Bohužiaľ v slovenskom jazyku nenájdete tak dobre hodnotení online kurz ruského jazyka, ako je tento. Avšak českému jazyku bez problémov rozumie väčšina Slovákov.

Obsahom tohto kurzu je 15 typov cvičení, ktoré by vás mali naučiť čítať, písať, hovoriť a rozumieť ruskému jazyku. Všetky cvičenia sú prehľadné a pestré, takže zabudnite na to, že sa pri učení budete nudiť. Taktiež sú súčasťou kurzu herné prvky, video lektori, motivačné emaily a prehľadné grafy s priebežnými výsledkami. To vám zaručí, že výučba bude nie len zábavná, ale aj motivujúca.

Tento kurz je vhodný aj pre časovo zaneprázdnených ľudí, keďže pre pokrok v učení stačí len 20 minút denne. V prípade, že niečomu nebudete rozumieť, alebo vám to bude nejasné, tak vám pomôžu online lektori prostredníctvom chatu alebo emailu.

Za nevýhodu musíme určiť to, že zatiaľ ponúkajú online kurz len na úrovni A1. Ten je vhodný len pre úplných začiatočníkov. Pri kúpe si budete musieť siahnuť trochu hlbšie do vrecka, keďže cena je o niečo vyššia. Rozsah celého kurzu je spolu 60 hodín cvičení a viac ako 600 slovíčok a fráz, ktoré by ste po absolvovaní mali ovládať. Kurz môžete ukončiť certifikátom od špičkového vzdelávacieho systému onlinejazyky.cz, ktorý bol vytvorený v Čechách.

Recenzia: EasyLingo.cz

Recenzia Easylingo

Klady
 • Efektívna výučba
 • Online podpora
 • Prístupné na PC, mobile aj tablete
 • Prehľadné lekcie a časti kurzu
 • Zaujímaví a zábavná forma výučby
 • Každý mesiac motivačné odmeny za dobré výsledky (najnovší Iphone, dovolenka, …)
Zápory
 • Vyššia cena

Veľmi zaujímavú a zábavnú formu štúdia ruského jazyka ponúka online kurz od EasyLingo.cz Ak sa učíte cudzí jazyk v škole alebo v skupinovom kurze, tak je veľkou nevýhodou, keď niečomu nerozumiete. Áno môžete sa opýtať svojho vyučujúceho. Ale veľakrát sa stáva, že nemá možnosť vám to poriadne vysvetliť kvôli obmedzenému času vyučovacej hodiny.

Easylingo má z tohto pohľadu obrovskú výhodu. Ak niečomu nerozumiete, máte k dispozícii online lektora, ktorý vám všetko prostredníctvom chatu vysvetlí. Môžete sa ho pýtať koľko len chcete a nikoho tým nebudete zdržovať.

Ako ďalšie obrovské pozitívum musíme označiť systém odmeňovania. Pri učení nie len cudzích jazykov, ale aj ďalších vecí vedie strata motivácie k predčasnému ukončeniu. Preto vymyslelo Easylingo každomesačné odmeny pre vzorných študentov. Nie sú to len ak hocijaké odmeny ale hodnotné veci, ako napríklad darčekové kupóny, najnovší Iphone alebo rodinná dovolenka.

Negatívom je vyššia cena tohto kurzu. Avšak tá odpovedá kvalite spracovania a výučbe, po ktorej dostanete certifikát. Taktiež treba myslieť na to, že online kurz sa nevyrovná offline kurzu. Offline kurzom mám na mysli individuálnu hodinu s kvalifikovaným učiteľom.

Recenzia: Duolingo

Recenzia Duolingo

Klady
 • Je zdarma
 • Na výber z veľkého množstva jazykov
 • Použiteľnosť na PC, tablete aj mobile
 • Pekné a zaujímavé grafické spracovanie
 • Efektívne štúdium
Zápory
 • Nie je možne sa učiť zo slovenského jazyka (len anglický jazyk > ruský jazyk)
 • Len pre začiatočníkov
 • Bez certifikátu

Duolingo.com je známy a obľúbený online kurz pre samoukov. Spracovanie lekcii a jednotlivých úloh je veľmi zaujímavé. Na výber máte nie len ruský jazyk ale aj nemecký, španielsky a veľa ďalších. Pre zaujímavosť sa pomocou tohto portálu môžete naučiť napríklad aj Klingonštinu (Star Trek). Pomocou tohto online kurzu máte možnosť sa učiť ruský jazyk, aj na cestách, keďže je prístupný na všetkých zariadeniach. Či už je to mobil, tablet alebo notebook Duolingo dokážete spustiť všade.

Je dostupný pre operačné systémy iOS alebo Android a môžete si ho stiahnuť cez App Store alebo Google Market. Kurz obsahuje päť častí, z ktorých každá nesie rôzne úlohy na precvičovanie a učenie. Všetky úlohy sú pekne graficky spracované, aby výučba bola zaujímavá. Preto je vhodná aj pre deti, ktorých bude učenie touto formou baviť. Vytvorený je aj motivačný systém v podobe odznakov, ktoré dostávate za plnenie jednotlivých úloh.

Duolingo je vhodnou voľbou pre začiatočníkov. Avšak učenie ruského jazyka je bohužiaľ možné len prostredníctvom angličtiny. Preto ak neovládate angličtinu, tak pre vás určite nebude vhodné.  Taktiež po skončení nedostanete certifikát.

Porovnanie online kurzov ruštiny

Onlinejazyky Easylingo Duolingo Rosetta Stone Lingo-play
Recenzia onlinejazyky Recenzia Easylingo Recenzia Duolingo Recenzia Rosetta Stone Recenzia Lingoplay
Cena kurzu 2 490 Kč (90 €) 2 970 Kč (107 €) ZDARMA 257 € / rok 55 € / 3 mesiace
Prístupné na PC áno áno áno áno áno
Prístupné na mobile áno áno áno áno áno
Funguje bez internetu Nie Nie áno Nie Nie
Jazyková úroveň A1 A1 A1 až C2
Príprava na certifikát áno áno Nie Nie áno
Odposluch áno áno áno áno áno
Trénovanie rozprávania áno áno áno áno áno
Písanie áno áno áno áno áno
Čítanie áno áno áno áno áno
Skúšobná verzia áno áno áno áno áno
Výučba v slovenčine Nie (čeština) Nie (čeština) áno Nie áno
Vhodné pre začiatočníkov áno áno áno áno áno
Vhodné pre deti áno áno Nie Nie áno
Ďalšie jazyky áno áno áno áno áno
Doživotná licencia áno áno áno áno nie
Vyskúšať zdarma Vyskúšať zdarma Vyskúšať zdarma Vyskúšať zdarma Vyskúšať zdarma

Ako vybrať online kurz ruštiny?

Ak ste sa rozhodli naučiť sa, alebo zlepšiť sa, v ruskom jazyku, no nemáte čas na offline kurz, tak online môže byť pestrou náhradou. Na slovenskom trhu veľa online kurzov ruštiny nenájdete. Avšak v českej verzii, ktorá by nemala robiť problém pre žiadneho Slováka je ich viac. Prípadne pre ľudí, ktorý ovládajú anglický jazyk je možnosť absolvovať online kurz ruštiny v anglickom jazyku.

Pri výbere týchto kurzov je vhodné si o nich zistiť informácie, podľa ktorých sa nakoniec rozhodnete, ktorý absolvujete. To platí najmä pre kurzy, ktoré sú platené, pretože v tomto prípade ide o vaše peniaze, ktoré určite nechcete vyhodiť do vzduchu.

Jazykové úrovne

Ako prvú vec pri výbere online kurzu ruštiny by ste mali vedieť na akej jazykovej úrovni sa nachádzate. Ak si nie ste istý, tak si dôkladne prečítajte o týchto jednotlivých úrovniach:

Jazyková úroveň Popis úrovne
A1 Človek s touto úrovňou by mal rozumieť základným frázam, vďaka ktorým vie uspokojiť každodenné potreby a taktiež by ich mal vedieť používať. Mal by vedieť porozprávať základné informácie o sebe. 
A2 Človek s touto jazykovou úrovňou by mal rozumieť a vedieť komunikovať v každodenných, často sa opakujúcich, situáciách. Mal by o sebe vedieť porozprávať trochu detailnejšie informácie, ako napríklad aké ma vzdelanie, zamestnanie a ďalšie.
B1 Človek s touto úrovňou vie porozprávať o veciach, ktoré ho zaujímajú. Dokáže opísať svoje zážitky, predstavy, názory, … . Ak sa ocitne v krajine, kde sa hovorí cudzím jazykom, nemá problém sa opýtať na cestu prípadne aj ďalšie informácie.
B2 Človek s touto úrovňou vie viesť bežný dialóg. Vie porozumieť hlavným myšlienkam zložitejších a odborných textov.
C1 Človek s touto úrovňou vie porozumieť zložitým textom. Taktiež ich vie vytvoriť a prezentovať. Nemá problém s bežnou komunikáciou v práci alebo škole. Pri vedení dialógu vie spontánne reagovať bez rozmýšľania akú frázu má použiť.
C2 Človek s touto najvyššou úrovňou rozumie všetkému a vie sa vyjadriť k všetkému. Rozprávanie je spontánne. Môže sa prirovnať k rodeným hovorcom.

Ak sa neviete zaradiť do žiadnej z týchto úrovní pokúste sa urobiť porovnávací test. Tento test je väčšinou súčasťou platených online kurzov. Obsahuje otázky, vďaka ktorým vám vyhodnotí úroveň, v ktorej sa nachádzate.

Platené vs neplatené kurzy

Pri hľadaní natrafíte na platené alebo neplatené online kurzy cudzích jazykov. Poďme sa pozrieť na to, čo môžete od nich očakávať.

Neplatené online kurzy ruštiny

Samozrejme, ako prvé musíme podotknúť, že online kurzy ruštiny zdarma určite nebudú také dôkladné a rozsiahle ako tie platené. V slovenskej verzii je zdarma napríklad kurz Lingo-play.com. V tomto kurze sú však zdarma len prvé lekcie, ktoré vám v podstate dajú len zlomok základov.

Klady
 • Nemusíte nič platiť
 • Niektoré kurzy sú na naučenie základov postačujúce
Zápory
 • Otravné reklamy
 • Bez podpory
 • Niektoré kurzy zdarma obsahujú len prvé lekcie (pre otvorenie ďalších lekcii treba zaplatiť)

Platené online kurzy ruštiny

Platené online kurzy majú oproti tým zdarma mnoho výhod. Online podpora, absencia otravných reklám sú asi tie najväčšie, ktoré treba zdôrazniť. Taktiež sú prehľadné a obsahujú toho podstatne viac.

Nevýhodou je ich častokrát vyššia cena. Väčšinou ide o dva typy platby, a to vo forme mesačného členského poplatku alebo jednorazového.

Klady
 • Žiadne reklamy
 • Online podpora
 • Rozsiahle lekcie
Zápory
 • Musíte si priplatiť

Online kurzy ruštiny pre dospelých

Pre dospelých sú k dispozícii kurzy od úrovne A1 až po C2. Je na každom človeku v akej úrovni sa nachádza. Niektoré online kurzy ponúkajú aj výučbu cudzích jazykov z rôznych odborných oblastí pre ľudí, ktorí sa potrebujú učiť jazyk kvôli práci. Je len na vás, pre ktorú voľbu sa rozhodnete.

Online kurzy ruštiny pre deti

V dnešnej dobe je bežné, že sa deti učia cudzie jazyky takpovediac už od škôlky. Je to pre dieťa veľmi prospešné ak sa učí základné slovíčka a frázy v cudzom jazyku. V tomto prípade je najbežnejší jazyk angličtina. No niektorý rodičia môžu z nejakých dôvodov chcieť, aby sa dieťa naučilo po rusky.

Pri prehľadávaní online priestoru je väčšia šanca, že nenatrafíte v slovenskom jazyku na online kurzy ruštiny, ktoré sú špeciálne určené pre deti. Avšak online kurzy pre začiatočníkov sú pre deti určite vhodnou voľbou. Mnoho z nich majú interaktívnu formu plnú obrázkov, ktorá je prehľadná, zábavná a deťom bude určite vyhovovať.

Jazyky pre deti online

Použiteľnosť na viacerých zariadeniach

Väčšina online kurzov sú určené pre PC. Stačí navštíviť konkrétnu webstránku prihlásiť sa a môžete sa pustiť do učenia. Tu môže nastať problém ak často cestujete a nemáte k PC prístup.

Z tohto dôvodu tvorcovia urobili niektoré kurzy ve verizii offline. To znamená, že sa môžete učiť aj popri cestovaní vlakom či autobusom.

Ako sa naučiť po rusky

Učenie ruštiny je ako učenie každého iného jazyka až na niekoľko špecifík. Asi najzásadnejším rozdielom oproti nášmu jazyku je iný typ písma cyrilika. Preto je pri učení ruštiny dôležité sa najprv naučiť jednotlivé znaky v abecede, pretože bez toho sa nepohnete ďalej. Medzi ďalšie základné kroky učenia sa ruštiny patrí:

 • Naučte sa niekoľko základných podstatných a prídavných mien
 • Naučte sa časovanie slovies
 • Vytvorte jednoduché vety
 • Vytvorte si zápisník pre slovíčka
 • Naučte sa minulé a budúce časovanie

Zdroje:

https://www.fluentu.com/blog/russian/teach-yourself-russian/

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.4 (7 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár