Testado.cz - recenze a v├Żb─Ťry nejlep┼í├şch produkt┼» Testado.cz - recenze a v├Żb─Ťry nejlep┼í├şch produkt┼»
Menu

Najlep┼íie online kurzy ru┼ítiny pre rok 2020 – recenzie a porovnanie

Tomáš Kolesár Tomáš Kolesár Datum 25.3.2020 Komentář Źiadne komentáre

Znalos┼ą cudz├şch jazykov je v s├║─Źasnosti be┼żn├í vec. Minim├ílne z├íklady anglick├ęho jazyka m├í v├Ą─Ź┼íina slovensk├Żch ob─Źanov. Taktie┼ż pri h─żadan├ş pr├íce natraf├şte na ve─żk├ę mno┼żstvo inzer├ítov, kde po┼żaduj├║ aspo┼ł minim├ílnu znalos┼ą cudzieho jazyka.

Ru┼ítina patr├ş do prvej desiatky najroz┼í├şrenej┼í├şch jazykov na svete. V tomto ─Źl├ínku v├ím predstav├şme online kurzy ru┼ítiny, v─Ćaka ktor├Żm sa m├┤┼żete nau─Źi┼ą pr├şpadne zdokonali┼ą v┬átomto jazyku.

  Najlepšie online kurzy ruštiny

  ObrázokNázovZhrnutie
  1Recenzia onlinejazykyOnlinejazyky.czNajlep┼í├ş online kurz ru┼ítiny, ktor├Ż v├ís efekt├şvne nau─Ź├ş po rusky z├íbavnou a zauj├şmavou formou.Vysk├║┼íajte zdarma
  2Recenzia EasylingoEasyLingo.czNajz├íbavnej┼íia v├Żu─Źba rusk├ęho jazyka prostredn├şctvom online kurzu.Vysk├║┼íajte zdarma
  3Recenzia DuolingoDuolingoOnline kurz ru┼ítiny zdarma so zauj├şmav├Żm grafick├Żm preveden├şm.Vysk├║┼íajte zdarma

  Recenzia: Onlinejazyky.cz

  Recenzia onlinejazyky

  Klady
  • Preh─żadn├Ż a┬ápestr├Ż online kurz
  • ┼át├║dium v┼íade kde ste online (mobil, tablet, PC)
  • Mo┼żnos┼ą po─Ź├║va┼ą v├Żslovnos┼ą
  • Ve─żk├ę mno┼żstvo pozit├şvnych hodnoten├ş
  • Mo┼żnos┼ą sledovania pokroku
  • Kurzy pre mnoh├ę ─Ćal┼íie jazyky
  Zápory
  • Kurz ru┼ítiny je len pre za─Źiato─Źn├şkov ÔÇô A1
  • Vy┼í┼íia cena

  Na prv├║ prie─Źku sme vybrali onlinejazyky.cz. Bohu┼żia─ż v┬áslovenskom jazyku nen├íjdete tak dobre hodnoten├ş online kurz rusk├ęho jazyka, ako je tento. Av┼íak ─Źesk├ęmu jazyku bez probl├ęmov rozumie v├Ą─Ź┼íina Slov├íkov.

  Obsahom tohto kurzu je 15 typov cvi─Źen├ş, ktor├ę by v├ís mali nau─Źi┼ą ─Ź├şta┼ą, p├şsa┼ą, hovori┼ą a┬ározumie┼ą rusk├ęmu jazyku. V┼íetky cvi─Źenia s├║ preh─żadn├ę a┬ápestr├ę, tak┼że zabudnite na to, ┼że sa pri u─Źen├ş budete nudi┼ą. Taktie┼ż s├║ s├║─Źas┼ąou kurzu hern├ę prvky, video lektori, motiva─Źn├ę emaily a┬ápreh─żadn├ę grafy s┬ápriebe┼żn├Żmi v├Żsledkami. To v├ím zaru─Ź├ş, ┼że v├Żu─Źba bude nie len z├íbavn├í, ale aj motivuj├║ca.

  Tento kurz je vhodn├Ż aj pre ─Źasovo zanepr├ízdnen├Żch ─żud├ş, ke─Ć┼że pre pokrok v┬áu─Źen├ş sta─Ź├ş len 20 min├║t denne. V pr├şpade, ┼że nie─Źomu nebudete rozumie┼ą, alebo v├ím to bude nejasn├ę, tak v├ím pom├┤┼żu online lektori prostredn├şctvom chatu alebo emailu.

  Za nev├Żhodu mus├şme ur─Źi┼ą to, ┼że zatia─ż pon├║kaj├║ online kurz len na ├║rovni A1. Ten je vhodn├Ż len pre ├║pln├Żch za─Źiato─Źn├şkov. Pri k├║pe si budete musie┼ą siahnu┼ą trochu hlb┼íie do vrecka, ke─Ć┼że cena je o┬ánie─Źo vy┼í┼íia. Rozsah cel├ęho kurzu je spolu 60 hod├şn cvi─Źen├ş a┬áviac ako 600 slov├ş─Źok a┬áfr├íz, ktor├ę by ste po absolvovan├ş mali ovl├ída┼ą. Kurz m├┤┼żete ukon─Źi┼ą certifik├ítom od ┼ípi─Źkov├ęho vzdel├ívacieho syst├ęmu onlinejazyky.cz, ktor├Ż bol vytvoren├Ż v┬á─îech├ích.

  Recenzia: EasyLingo.cz

  Recenzia Easylingo

  Klady
  • Efekt├şvna v├Żu─Źba
  • Online podpora
  • Pr├şstupn├ę na PC, mobile aj tablete
  • Preh─żadn├ę lekcie a┬á─Źasti kurzu
  • Zauj├şmav├ş a┬áz├íbavn├í forma v├Żu─Źby
  • Ka┼żd├Ż mesiac motiva─Źn├ę odmeny za dobr├ę v├Żsledky (najnov┼í├ş Iphone, dovolenka, …)
  Zápory
  • Vy┼í┼íia cena

  Ve─żmi zauj├şmav├║ a z├íbavn├║ formu ┼ít├║dia rusk├ęho jazyka pon├║ka online kurz od EasyLingo.cz┬áAk sa u─Ź├şte cudz├ş jazyk v┬á┼íkole alebo v┬áskupinovom kurze, tak je ve─żkou nev├Żhodou, ke─Ć nie─Źomu nerozumiete. ├üno m├┤┼żete sa op├Żta┼ą svojho vyu─Źuj├║ceho. Ale ve─żakr├ít sa st├íva, ┼że nem├í mo┼żnos┼ą v├ím to poriadne vysvetli┼ą kv├┤li obmedzen├ęmu ─Źasu vyu─Źovacej hodiny.

  Easylingo m├í z┬átohto poh─żadu obrovsk├║ v├Żhodu. Ak nie─Źomu nerozumiete, m├íte k┬ádispoz├şcii online lektora, ktor├Ż v├ím v┼íetko prostredn├şctvom chatu vysvetl├ş. M├┤┼żete sa ho p├Żta┼ą ko─żko len chcete a┬ánikoho t├Żm nebudete zdr┼żova┼ą.

  Ako ─Ćal┼íie obrovsk├ę pozit├şvum mus├şme ozna─Źi┼ą syst├ęm odme┼łovania. Pri u─Źen├ş nie len cudz├şch jazykov, ale aj ─Ćal┼í├şch vec├ş vedie strata motiv├ície k┬ápred─Źasn├ęmu ukon─Źeniu. Preto vymyslelo Easylingo ka┼żdomesa─Źn├ę odmeny pre vzorn├Żch ┼ítudentov. Nie s├║ to len ak hocijak├ę odmeny ale hodnotn├ę veci, ako napr├şklad dar─Źekov├ę kup├│ny, najnov┼í├ş Iphone alebo rodinn├í dovolenka.

  Negat├şvom je vy┼í┼íia cena tohto kurzu. Av┼íak t├í odpoved├í kvalite spracovania a┬áv├Żu─Źbe, po ktorej dostanete certifik├ít. Taktie┼ż treba myslie┼ą na to, ┼że online kurz sa nevyrovn├í offline kurzu. Offline kurzom m├ím na mysli individu├ílnu hodinu s┬ákvalifikovan├Żm u─Źite─żom.

  Recenzia: Duolingo

  Recenzia Duolingo

  Klady
  • Je zdarma
  • Na v├Żber z┬áve─żk├ęho mno┼żstva jazykov
  • Pou┼żite─żnos┼ą na PC, tablete aj mobile
  • Pekn├ę a┬ázauj├şmav├ę grafick├ę spracovanie
  • Efekt├şvne ┼ít├║dium
  Zápory
  • Nie je mo┼żne sa u─Źi┼ą zo slovensk├ęho jazyka (len anglick├Ż jazyk > rusk├Ż jazyk)
  • Len pre za─Źiato─Źn├şkov
  • Bez certifik├ítu

  Duolingo.com┬áje zn├ímy a┬áob─ż├║ben├Ż online kurz pre samoukov. Spracovanie lekcii a┬ájednotliv├Żch ├║loh je ve─żmi zauj├şmav├ę. Na v├Żber m├íte nie len rusk├Ż jazyk ale aj nemeck├Ż, ┼ípanielsky a┬áve─ża ─Ćal┼í├şch. Pre zauj├şmavos┼ą sa pomocou tohto port├ílu m├┤┼żete nau─Źi┼ą napr├şklad aj Klingon┼ítinu (Star Trek). Pomocou tohto online kurzu m├íte mo┼żnos┼ą sa u─Źi┼ą rusk├Ż jazyk, aj na cest├ích, ke─Ć┼że je pr├şstupn├Ż na v┼íetk├Żch zariadeniach. ─îi u┼ż je to mobil, tablet alebo notebook Duolingo dok├í┼żete spusti┼ą v┼íade.

  Je dostupn├Ż pre opera─Źn├ę syst├ęmy iOS alebo Android a m├┤┼żete si ho stiahnu┼ą cez App Store alebo Google Market. Kurz obsahuje p├Ą┼ą ─Źast├ş, z┬áktor├Żch ka┼żd├í nesie r├┤zne ├║lohy na precvi─Źovanie a┬áu─Źenie. V┼íetky ├║lohy s├║ pekne graficky spracovan├ę, aby v├Żu─Źba bola zauj├şmav├í. Preto je vhodn├í aj pre deti, ktor├Żch bude u─Źenie touto formou bavi┼ą. Vytvoren├Ż je aj motiva─Źn├Ż syst├ęm v┬ápodobe odznakov, ktor├ę dost├ívate za plnenie jednotliv├Żch ├║loh.

  Duolingo je vhodnou vo─żbou pre za─Źiato─Źn├şkov. Av┼íak u─Źenie rusk├ęho jazyka je bohu┼żia─ż mo┼żn├ę len prostredn├şctvom angli─Źtiny. Preto ak neovl├ídate angli─Źtinu, tak pre v├ís ur─Źite nebude vhodn├ę.┬á Taktie┼ż po skon─Źen├ş nedostanete certifik├ít.

  Porovnanie online kurzov ruštiny

  OnlinejazykyEasylingoDuolingoRosetta StoneLingo-play
  Recenzia onlinejazykyRecenzia EasylingoRecenzia DuolingoRecenzia Rosetta StoneRecenzia Lingoplay
  Cena kurzu2 490 K─Ź (90 ÔéČ)2 970 K─Ź (107 ÔéČ)ZDARMA257 ÔéČ / rok55 ÔéČ / 3 mesiace
  Pr├şstupn├ę na PC├íno├íno├íno├íno├íno
  Pr├şstupn├ę na mobile├íno├íno├íno├íno├íno
  Funguje bez internetuNieNieánoNieNie
  Jazykov├í ├║rove┼łA1A1A1 a┼ż C2
  Pr├şprava na certifik├ít├íno├ínoNieNie├íno
  Odposluchánoánoánoánoáno
  Tr├ęnovanie┬ározpr├ívania├íno├íno├íno├íno├íno
  P├şsanie├íno├íno├íno├íno├íno
  ─î├ştanie├íno├íno├íno├íno├íno
  Skúšobná verziaánoánoánoánoáno
  V├Żu─Źba v sloven─ŹineNie (─Źe┼ítina)Nie (─Źe┼ítina)├ínoNie├íno
  Vhodn├ę pre za─Źiato─Źn├şkov├íno├íno├íno├íno├íno
  Vhodn├ę pre deti├íno├ínoNieNie├íno
  Ďalšie jazykyánoánoánoánoáno
  Do┼żivotn├í licencia├íno├íno├íno├ínonie
  Vysk├║┼ía┼ą zdarmaVysk├║┼ía┼ą zdarmaVysk├║┼ía┼ą zdarmaVysk├║┼ía┼ą zdarmaVysk├║┼ía┼ą zdarma

  Ako vybra┼ą online kurz ru┼ítiny?

  Ak ste sa rozhodli nau─Źi┼ą sa, alebo zlep┼íi┼ą sa, v ruskom jazyku, no nem├íte ─Źas na offline kurz, tak online m├┤┼że by┼ą pestrou n├íhradou. Na slovenskom trhu ve─ża online kurzov ru┼ítiny nen├íjdete. Av┼íak v┬á─Źeskej verzii, ktor├í by nemala robi┼ą probl├ęm pre ┼żiadneho Slov├íka je ich viac. Pr├şpadne pre ─żud├ş, ktor├Ż ovl├ídaj├║ anglick├Ż jazyk je mo┼żnos┼ą absolvova┼ą online kurz ru┼ítiny v┬áanglickom jazyku.

  Pri v├Żbere t├Żchto kurzov je vhodn├ę si o┬ánich zisti┼ą inform├ície, pod─ża ktor├Żch sa nakoniec rozhodnete, ktor├Ż absolvujete. To plat├ş najm├Ą pre kurzy, ktor├ę s├║ platen├ę, preto┼że v┬átomto pr├şpade ide o┬áva┼íe peniaze, ktor├ę ur─Źite nechcete vyhodi┼ą do vzduchu.

  Jazykov├ę ├║rovne

  Ako prv├║ vec pri v├Żbere online kurzu ru┼ítiny by ste mali vedie┼ą na akej jazykovej ├║rovni sa nach├ídzate. Ak si nie ste ist├Ż, tak si d├┤kladne pre─Ź├ştajte o t├Żchto jednotliv├Żch ├║rovniach:

  Jazykov├í ├║rove┼łPopis ├║rovne
  A1─îlovek s touto ├║rov┼łou by mal rozumie┼ą z├íkladn├Żm fr├ízam, v─Ćaka ktor├Żm vie uspokoji┼ą ka┼żdodenn├ę potreby a taktie┼ż by ich mal vedie┼ą pou┼ż├şva┼ą. Mal by vedie┼ą porozpr├íva┼ą z├íkladn├ę inform├ície o sebe.┬á
  A2─îlovek s touto jazykovou ├║rov┼łou by mal rozumie┼ą a vedie┼ą komunikova┼ą v ka┼żdodenn├Żch, ─Źasto sa opakuj├║cich, situ├íci├ích. Mal by o sebe vedie┼ą porozpr├íva┼ą trochu detailnej┼íie inform├ície, ako napr├şklad ak├ę ma vzdelanie, zamestnanie a ─Ćal┼íie.
  B1─îlovek s touto ├║rov┼łou vie porozpr├íva┼ą o veciach, ktor├ę ho zauj├şmaj├║. Dok├í┼że op├şsa┼ą svoje z├í┼żitky, predstavy, n├ízory, … . Ak sa ocitne v krajine, kde sa hovor├ş cudz├şm jazykom, nem├í probl├ęm sa op├Żta┼ą na cestu pr├şpadne aj ─Ćal┼íie inform├ície.
  B2─îlovek s touto ├║rov┼łou vie vies┼ą be┼żn├Ż dial├│g. Vie porozumie┼ą hlavn├Żm my┼ílienkam zlo┼żitej┼í├şch a odborn├Żch textov.
  C1─îlovek s touto ├║rov┼łou vie porozumie┼ą zlo┼żit├Żm textom. Taktie┼ż ich vie vytvori┼ą a prezentova┼ą. Nem├í probl├ęm s be┼żnou komunik├íciou v pr├íci alebo ┼íkole. Pri veden├ş dial├│gu vie spont├ínne reagova┼ą bez rozm├Ż┼í─żania ak├║ fr├ízu m├í pou┼żi┼ą.
  C2─îlovek s touto najvy┼í┼íou ├║rov┼łou rozumie v┼íetk├ęmu a vie sa vyjadri┼ą k v┼íetk├ęmu. Rozpr├ívanie je spont├ínne. M├┤┼że sa prirovna┼ą k roden├Żm hovorcom.

  Ak sa neviete zaradi┼ą do ┼żiadnej z t├Żchto ├║rovn├ş pok├║ste sa urobi┼ą porovn├ívac├ş test. Tento test je v├Ą─Ź┼íinou s├║─Źas┼ąou platen├Żch online kurzov. Obsahuje ot├ízky, v─Ćaka ktor├Żm v├ím vyhodnot├ş ├║rove┼ł, v ktorej sa nach├ídzate.

  Platen├ę vs neplaten├ę kurzy

  Pri h─żadan├ş natraf├şte na platen├ę alebo neplaten├ę online kurzy cudz├şch jazykov. Po─Ćme sa pozrie┼ą na to, ─Źo m├┤┼żete od nich o─Źak├íva┼ą.

  Neplaten├ę online kurzy ru┼ítiny

  Samozrejme, ako prv├ę mus├şme podotkn├║┼ą, ┼że online kurzy ru┼ítiny zdarma ur─Źite nebud├║ tak├ę d├┤kladn├ę a┬ározsiahle ako tie platen├ę. V┬áslovenskej verzii je zdarma napr├şklad kurz Lingo-play.com. V┬átomto kurze s├║ v┼íak zdarma len prv├ę lekcie, ktor├ę v├ím v┬ápodstate daj├║ len zlomok z├íkladov.

  Klady
  • Nemus├şte ni─Ź plati┼ą
  • Niektor├ę kurzy s├║ na nau─Źenie z├íkladov posta─Źuj├║ce
  Zápory
  • Otravn├ę reklamy
  • Bez podpory
  • Niektor├ę kurzy zdarma obsahuj├║ len prv├ę lekcie (pre otvorenie ─Ćal┼í├şch lekcii treba zaplati┼ą)

  Platen├ę online kurzy ru┼ítiny

  Platen├ę online kurzy maj├║ oproti t├Żm zdarma mnoho v├Żhod. Online podpora, absencia otravn├Żch rekl├ím s├║ asi tie najv├Ą─Ź┼íie, ktor├ę treba zd├┤razni┼ą. Taktie┼ż s├║ preh─żadn├ę a┬áobsahuj├║ toho podstatne viac.

  Nev├Żhodou je ich ─Źastokr├ít vy┼í┼íia cena. V├Ą─Ź┼íinou ide o┬ádva typy platby, a┬áto vo forme mesa─Źn├ęho ─Źlensk├ęho poplatku alebo jednorazov├ęho.

  Klady
  • ┼Żiadne reklamy
  • Online podpora
  • Rozsiahle lekcie
  Zápory
  • Mus├şte si priplati┼ą

  Online kurzy ru┼ítiny pre dospel├Żch

  Pre dospel├Żch s├║ k┬ádispoz├şcii kurzy od ├║rovne A1 a┼ż po C2. Je na ka┼żdom ─Źloveku v┬áakej ├║rovni sa nach├ídza. Niektor├ę online kurzy pon├║kaj├║ aj v├Żu─Źbu cudz├şch jazykov z┬ár├┤znych odborn├Żch oblast├ş pre ─żud├ş, ktor├ş sa potrebuj├║ u─Źi┼ą jazyk kv├┤li pr├íci. Je len na v├ís, pre ktor├║ vo─żbu sa rozhodnete.

  Online kurzy ruštiny pre deti

  V┬ádne┼ínej dobe je be┼żn├ę, ┼że sa deti u─Źia cudzie jazyky takpovediac u┼ż od ┼ík├┤lky. Je to pre die┼ąa ve─żmi prospe┼ín├ę ak sa u─Ź├ş z├íkladn├ę slov├ş─Źka a┬áfr├ízy v┬ácudzom jazyku. V┬átomto pr├şpade je najbe┼żnej┼í├ş jazyk angli─Źtina. No niektor├Ż rodi─Źia m├┤┼żu z┬ánejak├Żch d├┤vodov chcie┼ą, aby sa die┼ąa nau─Źilo po rusky.

  Pri preh─żad├ívan├ş online priestoru je v├Ą─Ź┼íia ┼íanca, ┼że nenatraf├şte v┬áslovenskom jazyku na online kurzy ru┼ítiny, ktor├ę s├║ ┼ípeci├ílne ur─Źen├ę pre deti. Av┼íak online kurzy pre za─Źiato─Źn├şkov s├║ pre deti ur─Źite vhodnou vo─żbou. Mnoho z┬ánich maj├║ interakt├şvnu formu pln├║ obr├ízkov, ktor├í je preh─żadn├í, z├íbavn├í a de┼ąom bude ur─Źite vyhovova┼ą.

  Jazyky pre deti online

  Pou┼żite─żnos┼ą na viacer├Żch zariadeniach

  V├Ą─Ź┼íina online kurzov s├║ ur─Źen├ę pre PC. Sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą konkr├ętnu webstr├ínku prihl├ísi┼ą sa a┬ám├┤┼żete sa pusti┼ą do u─Źenia. Tu m├┤┼że nasta┼ą probl├ęm ak ─Źasto cestujete a┬ánem├íte k┬áPC pr├şstup.

  Z tohto d├┤vodu tvorcovia urobili niektor├ę kurzy ve verizii offline. To znamen├í, ┼że sa m├┤┼żete u─Źi┼ą aj popri cestovan├ş vlakom ─Źi autobusom.

  Ako sa nau─Źi┼ą po rusky

  U─Źenie ru┼ítiny je ako u─Źenie ka┼żd├ęho in├ęho jazyka a┼ż na nieko─żko ┼ípecif├şk. Asi najz├ísadnej┼í├şm rozdielom oproti n├í┼ímu jazyku je in├Ż typ p├şsma cyrilika. Preto je pri u─Źen├ş ru┼ítiny d├┤le┼żit├ę sa najprv nau─Źi┼ą jednotliv├ę znaky v┬áabecede, preto┼że bez toho sa nepohnete ─Ćalej. Medzi ─Ćal┼íie z├íkladn├ę kroky u─Źenia sa ru┼ítiny patr├ş:

  • Nau─Źte sa nieko─żko z├íkladn├Żch podstatn├Żch a┬ápr├şdavn├Żch mien
  • Nau─Źte sa ─Źasovanie slovies
  • Vytvorte jednoduch├ę vety
  • Vytvorte si z├ípisn├şk pre slov├ş─Źka
  • Nau─Źte sa minul├ę a┬ábud├║ce ─Źasovanie

  Zdroje:

  https://www.fluentu.com/blog/russian/teach-yourself-russian/

   

  Zdie─żajte ─Źl├ínok

  Ohodno┼ąte ─Źl├ínok

  Zatial nikto neohodnotil, bu─Ćte prv├Ż.

  Autor ─Źl├ínku

  Tomáš Kolesár
  Tomáš Kolesár

  Bav├ş ma p├şsa┼ą a sledova┼ą novinky v modern├Żch technol├│gi├ích. Nakupovanie cez internet je ─Źoraz viac popul├írne a z vlastnej sk├║senosti viem, ┼że niekedy je ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą ten spr├ívny produkt. Preto som tu, aby som v├ím pomohol s v├Żberom toho najlep┼íieho produktu za najlep┼íiu cenu.

  Podobn├ę ─Źl├ínky

  Diskusia u ─Źl├ínku

  Prida┼ą koment├ír

  Prida┼ą koment├ír

  Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

  Prida┼ą koment├ír