Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Vtipné darčeky pre mužov a pre ženy – 30 tipov na darček

14. 9. 2023 Aktualizované

Hľadanie toho správneho darčeka môže byť niekedy náročnou úlohou. Najmä v prípade, že sa chceme vyhnúť klišé a chceme niečo naozaj originálne a vtipné.

S hľadaním vhodného vtipného darčeku na akúkoľvek príležitosť vám pomôžeme v tomto článku. Nájdete tu 30 tipov na vtipný darček, ktorým obdarovaného nielenže potešíte, no vyčaríte mu na tvári aj úsmev.

Vtipné darčeky pre mužov

1) Antistresová hračka – vtipný darček proti stresu

Antistresová hračka

Balabim.sk

Žijeme v uponáhľanom svete plnom zhonu, takže niet divu, že stres je reálnym problémom našej spoločnosti. Ak hľadáte darček, ktorý prekvapí svojou vtipnosťou a užitočnosťou, potom vám odporúčame antistresovú hračku.

Tieto veselé vecičky sa vyrábajú v rôznych podobách a formách. Najčastejšie ide o malý oblý predmet, ktorý je možné silno stláčať a tak uľaviť od stresu. Veľmi obľúbené je napríklad antistresové prso, ktoré zažiari predovšetkým ako vtipný darček pre muža.

2) Veselé ponožky – módny darček pre muža s vtipným motívom

Veselé ponožky

Balabim.sk

Ponožky s rôznymi veselými motívmi sú v poslednej dobe poriadne trendy, ako ste si mohli všimnúť aj v početných televíznych reklamách. Ak ich vlastníte a nosíte, ste automaticky in, a zároveň máte možnosť rozveseliť deň nielen sebe, ale aj ostatným. Vydarený vtipný motív na ponožkách zaručene vyčarí úsmev na tvári.

Rôznych grafických prevedení je toľko, že bez problémov nájdete presné také ponožky, aké potrebujete. Je veľmi jednoduché prispôsobiť výber povahe a vkusu obdarovaného.

3) Maska – veselý darček pre muža milovníka párty

Maska

Mall.sk

Jedným z najlepších tipov na vtipný darček pre milovníka párty a zábavy je maska. Skvele sa hodí na rôzne tematické párty – ako napríklad na Halloween, Vianoce a pod.

Čo sa farieb, motívov a tvarov týka, máte naozaj z čoho vyberať. Fantázii sa medze nekladú a nájsť môžete aj obľúbené charaktery z filmov, kníh a pod.

4) Netradičné perkusie – darček pre milovníka hudby

Perkusie

Alza.sk

Ak hľadáte úsmevný darček pre milovníka hudby, určite neurobíte chybu s netradičnými perkusiami. S takýmto darčekom sa dá skvele zabaviť a možno aj trochu prehĺbiť vzťah s hudbou.

Netradičné perkusie, ako napríklad tamburíny, sú výborným darčekom aj pre ne-hudobníkov. Trošku si s nimi zahrať do rytmu zabaví každého a navyše dokážu oživiť rôzne párty a oslavy. Vyberať môžete aj z rôznych netradičných typov bubnov a ďalších nástrojov.

5) Kondómy – praktický a vtipný darček pre chlapa

Humorné kondómy ako darček

Mall.sk

Áno, čítate dobre. Do našich tipov na vtipný darček pre chlapa sme zaradili aj kondómy. Kondómy sú vhodné vtipné darčeky pre kamarátku, ktorá má zmysel pre humor. Takýto darček síce môže vyvolať u niektorých jedincov mierne rozpaky, no určite aj smiech a veselú náladu. Nezabudnime však aj na praktickosť tohto darčeku.

Ak sa vám bežné kondómy zdajú byť príliš obyčajné, môžete vybrať nejaké so zaujímavou príchuťou alebo dokonca aj svietiace kondómy.

6) Bagristom na skúšku – zábavný zážitkový darček pre muža

Bagristom na skúšku

Adrop.sk

Čoraz väčšej popularite sa tešia tzv. zážitkové darčeky. Ako už názov napovedá, ide o darčeky, ktoré ponúkajú obdarovanému možnosť zažiť niečo zaujímavé.

Vtipný zážitkový darček pre šéfa, kolegu či iného chlapa môže byť aj možnosť vyskúšať si prácu bagristu. Možno hľadáte darček pre niekoho, kto sa na bagristu rád hral ako dieťa. V takomto prípade je tento zážitkový darček jasnou voľbou. Zabaví však každého a pokojne ho môžete vybrať ako vtipný darček pre kolegyňu alebo kamošku, keďže ovládať taký veľký stroj za asistencie a pokynov skúseného bagristu je naozaj sranda.

7) Ploskačka – na zdravie!

Ploskačka

Balabim.sk

Jeden tip na darček spojený s alkoholom sme tu už mali. Teraz však je na rade ploskačka – teda malá fľaša na alkohol. Tieto fľaše sú tradičného ploského tvaru, čo umožňuje ich pohodlné nosenie. Skvele sa hodia ako darček, ktorý dokáže rozosmiať.

Veľmi obľúbenou voľbou sú napríklad ploskačky s logom prvej pomoci, no na výber sú aj iné zaujímavé a úsmevné motívy a tvary.

8) Kurz prípravy makróniek – sladký zážitok pre gurmánov

Kurz prípravy makróniek

Adrop.sk

Určite poznáte malé a okrúhle dezerty žiarivých farieb známe ako makrónky. Táto pochúťka je najobľúbenejšia vo Francúzsku a Taliansku. Pomaličky si však našla cestu aj k nám a aj Slováci podľahli čaru ich lahodnej chuti aj nápaditému vzhľadu.

Darčekom pre gurmána s maškrtným jazykom môže byť aj kurz prípravy makróniek. Tento zážitkový dar naučí obdarovaného pripravovať tieto nevšedné cukrovinky. Súčasťou zážitku je aj degustácia rôznych druhov krémov používaných v makrónkach. Tento tip sa možno viac hodí ako vtipný darček pre ženu, keďže nežnejšie pohlavie má k cukrárstvu bližšie. No my si myslíme, že je to aj o vtipný darček pre muža.

9) Hrnček s vtipným motívom – užitočný dar na každý deň

Hrnček s vtipný motívom

Darcekovyraj.sk

Oživiť pitie rannej kávy alebo čaju dokáže hrnček s vtipným motívom. Medzi darčekovými predmetmi majú hrnčeky stále a zaslúžené miesto. Vyrábajú sa vo veľmi pestrom výbere tvarov a motívov. Ak chcete vtipný darček, budete mať z čoho vyberať.

Okrem hrnčekov môžete siahnuť aj po vtipných pohárikoch na alkohol. Tieto „panáky“ tiež prichádzajú v rôznych podobách, tvaroch a farbách. Vybrať si môže naozaj každý. Hrnček s vtipným motívom nájde uplatnenie aj na pracovisku a môže byť vydarený vtipný darček pre šéfa alebo kolegu/kolegyňu.

10) Netradičné vychytávky – srandovné darčeky

Netradičné vychytávky

Darcekovyraj.sk

Do nášho výberu najlepších vtipných darčekov sme vybrali aj širšiu kategóriu výrobkov, ktorú sme nazvali netradičnými vychytávkami. Ide o produkty s rôznym využitím, pre ktoré je príznačná netradičnosť a originalita.

Výhodou tejto kategórie darčekov je ich univerzálnosť. Nech už hľadáte vtipné darčeky pre poľovníkov, vtipný darček pre rybára, alebo len nevšedné a srandovné darčeky vo všeobecnosti, medzi netradičnými vychytávkami určite nájdete niečo vhodné. V tejto kategórii darčekov nájdete napríklad masážne škrabadlo hlavy, výčap na PET fľaše, USB ohrievač nápojov, automatickú miešačku kariet a mnoho ďalšieho.

11) Hodiny a budíky – vtipné ukazovanie času

Hodiny a budíky

Balabim.sk

Hodiny a budíky nás sprevádzajú v našich každodenných životoch. Bez orientácie v čase by však naša spoločnosť nefungovala, a tak má väčšina z nás doma na stene hodiny. Budík je zase nenahraditeľný pri rannom vstávaní do práce a do školy.

Hodinky však nemusia byť len nudnými ukazovateľmi času. Ako vtipný dar pre blízkeho môžete vybrať hodinky so zaujímavým tvarom alebo motívom. Príkladom sú napríklad hodiny so zvukmi zvierat, hodiny v tvare pizze. Vtipným darčekom pre pár môžu byť aj hodiny, ktoré majú namiesto cifier sexuálne polohy. Skvelý a vtipný svadobný dar, čo poviete?

12) Alkoholická hra – vtipný darček na narodeniny a pre partiu priateľov

Alkoholická hra

Balabim.sk

Pitie alkoholu, avšak s mierou, môže byť zábavnou aktivitou pre celú partiu priateľov. Ak vyberáte darček pre kamoša, ktorý sa alkoholickému opojeniu nebráni, môže byť skvelou voľbou alkoholická hra.

Tieto spoločenské hry sa predávajú v rôznych podobách a s rôznymi pravidlami. Faktom však je, že napríklad taký Beer Pong rozprúdi každú párty a s alkoholovou ruletou sa zabavíte možno ešte lepšie ako v kasíne. Zaujímavým zážitkom určite je aj hranie alkoholických šachov. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek alkoholickú hru, budú to zábavné a vtipné darčeky na narodeniny a ďalšie príležitosti.

13) Vtipná kľúčenka – rozveselí zväzok kľúčov

Vtipná kľúčenka

Balabim.sk

Kľúče nosí takmer každý z nás všade so sebou. Prečo ich trošku nerozveseliť vtipnou kľúčenkou? Tento tip na darček je veľmi univerzálny, a zároveň má výhodu v tom, že je aj finančne nenáročný. Darčekovú kľúčenku totiž kúpite za pár eur.

Kľúčenka je tak vynikajúcim kandidátom na darček pre kamaráta alebo kamarátku. Najmä, ak hľadáte nejakú maličkosť, ktorá poteší a rozosmeje. Vybrať si môžete zo širokej škály rôznych tvarov a motívov.

14) Sexy vychytávky – pikantný typ na vtipný darček pre muža

Sexy vychytávky darčekov

Darcekovyraj.sk

Pripravili sme pre vás tiež trošku pikantný tip na darček. Sú ním sexy vychytávky. Ide o produkty so sexy zameraním, ktoré majú slúžiť na pobavenie a potešenie.

V ponuke sexy vychytávok nájdete vtipné sexy darčeky, rôzne erotické hry a hračky. Obdarovaný/obdarovaná sa síce kvôli takémuto daru môže trošku začervenať, no zároveň mu/jej dokáže spestriť sexuálny život.

15) Alkoholový hasičák – tajuplný darček pre muža s prekvapením

Alkoholový hasičák

Adrop.sk

Každý správny chlap by mal byť vyzrbojený pre akúkoľvek nečakanú situáciu. Hasiaci prístroj je jeden z tých bezpečnostných zariadení, ktoré nechýbajú v žiadnom dome, chalupe, často sú súčasťou autovýbavy. Darujte partnerovi, priateľovi, bratovi či kolegovi hasiaci prístroj, ktorý zaujme už svojím dizajnom. Hasiaci prístroj, ktorý uvádzame ako tip, je v skutočnosti minibar s fľašou vybraného alkoholu a dvoma poldecákmi.

Originálne darčekové balenie alkoholu zaručene poteší a pobaví, a to nielen milovníka dobrého koňaku či whisky. Vďaka bezpečnostnému zámku sa nemusia báť, že by sa dovnútra dostali nepovolané ruky.

Náš tip

Viac inšpiratívnych nápadov na darčeky nájdete v našom výbere darčekov pre manžela, darčekov na Valentína a darčekov na Vianoce. Ak obdarovanému klepe na dvere 30-tka, možno sa mu hodí niektorý z našich tipov na darček k narodeninám.

Vtipné darčeky pre ženy

1) Humorná kniha – vtipný darček pre ženu knihomoľku

Humorná kniha

Bux.sk

Pri hľadaní vtipného darčeku pre milovníka literatúry by ste mali zvážiť humornú knihu. Vášnivého čitateľa určite potešíte vtipnou knihou, ktorá ho rozosmeje.

Na knižnom trhu neustále pribúdajú nové humorné novinky, ktoré sa venujú satire aktuálnych spoločenských a politických udalostí. Vtipná kniha preto môže byť aj veľmi aktuálnym a súčasným darom. Vybrať knihu ako vtipný darček k promóciám je tiež určite dobrým nápadom.

2) Parochňa – bláznivý a vtipný darček pre ženu

Dámska parochňa

Mall.sk

Do nášho výberu najlepších vtipných tipov na darček sme zaradili aj parochňu. Možno vás to neprekvapí, keďže parochne sú pomerne častou voľbou. Bláznivé parochne zaručene obdarovaného rozosmejú.

Využitie potom nájdu na rôznych párty a oslavách. Parochňa je skrátka výborným tipom na bláznivý darček pre človeka, ktorý má dobrý zmysel pre humor.

3) Vtipná lampa – dizajnový vtipný darček pre ženy (nielen)

Vtipná lampa

Balabim.sk

Lampa s vtipným a zaujímavým dizajnom je ideálnym spôsobom, ako oživiť fádnu miestnosť a dodať jej nápad. Ak sa rozhodnete pre tento darček, máte na výber veľké množstvo rôznych dizajnových prevedení. Vyberať môžete nielen vtipné motívy, ale aj iné netradičné a vtipné lampy.

Lampa má samozrejme využitie ako osvetlenie – je preto veľmi užitočným darčekom do každého interiéru. Niektoré lampy využívajú solárnu energiu a nemusia byť ani zapojené do elektrickej siete.

4) Kostým  – vtipný darček pre ženu na karneval a párty

Dámska parochňa

Mall.sk

Znovu tu máme vtipný typ na darček, ktorý nájde využitie predovšetkým na oslavách a párty. Predovšetkým na tých bláznivejších, kde sa chodí s maskou alebo kostýmom.

Kostým sa určite bude hodiť aj na Halloween, kedy sa v rôznych strašidelných šatách vychádza do ulíc a robia sa tiež aj tematické párty. Kostým odporúčame ako darček pre ľudí, ktorí majú radi humor a nepohrdnú dobrou zábavou.

5) Kuchynská zástera – veselý darček do kuchyne

Kuchynská zástera

Balabim.sk

Varenie je vášňou mnohých ľudí. Pripraviť si svojpomocne jedlo je nielen zábavné, ale aj užitočné. Ak hľadáte vtipný darček pre kuchára alebo kuchárku, zvážte kuchynskú zásteru so zábavným motívom.

Veselá kuchynská zástera je tiež skvelý vtipný darček pre kamošku a prinesie do kuchyne uvoľnenú a humornú atmosféru. Priateľov obdarovaného alebo obdarovanej určite rozosmeje príprava jedla v takejto zástere.

6) Vankúš s netradičným motívom – pohodlný darček do domácnosti

Vankúš s netradičným motívom

Balabim.sk

Všetci milujeme pohodlie. Komfort si vážime nadovšetko a preto je dobrým tipom na vtipný darček aj vankúš. Samozrejme, nemôže ísť len tak o hocijaký. Aby ste obdarovaného rozosmiali, potrebujete vankúš s vtipným motívom.

Našťastie sa takýchto vankúšov predáva viac než dosť. Vybrať si tak môžete z pestrej ponuky vankúšov všemožných tvarov a motívov. Určite vás zaujme plyšový croissant, ktorý je navyše hrejivý, alebo vankúše v podobe obľúbených emotikonov. Nápaditý vankúš je úžasný vtipný darček pre krajčírku, ktorá určite bude vedieť oceniť jeho nevšednú podobu.

7) Úniková hra – zaujímavý zážitkový darček pre ženu

tipy na vtipne darčeky - unikova hra

Adrop.sk

Darovať zaujímavý zážitok je častokrát omnoho hodnotnejšie, než darovať nejaký bezduchý predmet. Veľmi zaujímavý a zábavný darček pre pre ženu, ktorý sa nepochybne vryje do pamäti obdarovanej, je úniková hra alebo escape room.

Ako už z názvu vyplýva, úlohou je dostať sa z miestnosti na základe indícii. Je to skupinový zážitok, takže si to vaša blízka osoba môže užiť spolu s priateľmi. Okrem toho, že sa zabaví, si zároveň precvičí aj mozgové závity.

8) Pokladnička – sporenie je vtipný darček na 18-ku

Pokladnička

Balabim.sk

Pokladnička je milým darčekom, ktorý bude obdarovaného nabádať k šetreniu peňazí, a navyše môže slúžiť ako zaujímavý dizajnový prvok.

Keďže tento článok je o vtipných darčekoch, zaujímať vás budú predovšetkým nevšedné a vtipné motívy pokladničiek. Na výber je toho naozaj veľa, ako napríklad pokladnička v tvare lebky, zlatej tehličky, dinosaura a nechýba ani klasické prasiatko. Pokladnička zaboduje ako vtipný darček na 18. narodeniny a určite patrí medzi zábavné darčeky.

9) Vtipný darček do kúpeľne – pre lepšiu a veselšiu kúpeľňu

Vtipný darček do kúpeľne

Balabim.sk

Pomôcť oživiť kúpeľňu a priniesť do nej svieži nádych veselosti môžete s vtipným darčekom do kúpeľne. V tejto kategórii produktov nájdete všakovaké vtipné vecičky a vychytávky. Tieto predmety sa skvele hodia ako darček pre ľudí, ktorí majú radi interiérový dizajn.

Blízkych môžete prekvapiť napríklad vodotesným reproduktorom do sprchy, osuškou v tvare fľaše od whiskey alebo bezdotykovým dávkovačom mydla. Z tejto kategórie darčekov môžete čerpať inšpiráciu, keď hľadáte vtipný darček k 30-ke, alebo na akúkoľvek inú príležitosť.

10) Moderátorom v rádiu na skúšku – nevšedný zážitkový darček

Moderátorom rádia na skúšku

Adrop.sk

3, 2, 1 a sme live! To sú slová, ktoré počúvajú moderátori rádií tesne pred živým vstupom. Vďaka zážitkovému darčeku – moderátorom v rádiu na skúšku – môžete darovať vzrušenie z moderovania v rádiu aj svojim blízkym.

V praxi to vyzerá tak, že skúsený moderátor obdarovanému alebo obdarovanej poodhalí svoje remeslo a vysvetlí základné princípy moderovania. Následne príde na rad živé vysielanie, do ktorého už bude zapojená aj obdarovaná osoba. Na pamiatku potom dostane aj certifikát, fotky, videá a aj zvukový záznam z vysielania. Pre tento zážitok sa môžete rozhodnúť, aj keď hľadáte vtipný darček na 50-ku a ďalšie príležitosti pre človeka, ktorý miluje rádio.

11) Vtipný darček do kuchyne – pre veselšiu kuchyňu

Vtipný darček do kuchyne

Balabim.sk

Podobný tip na darček sme tu už mali. Tentokrát je však namierený na kuchyňu, miestnosť, kde väčšina ľudí trávi veľa času. V tejto kategórii darčekov sa dajú nájsť rôzne predmety. Niektoré sú užitočné viac, iné menej. Všetky sú však netradičné a dokážu pritiahnuť úsmevy.

Ako príklad vtipného darčeka do kuchyne uvedieme prístroj na cukrovú vatu, dávkovač cereálií, výrobník popcornu alebo sadu na sushi.

12) Retro darček – voľba pre pamätníkov

Retro darček

Darcekovyraj.sk

Retro predmety majú svoje nenahraditeľné čaro. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli do nášho výberu najlepších tipov na vtipný darček zaradiť aj kategóriu produktov známych ako retro darčeky.

V tomto segmente sú k dispozícii rôzne starožitnosťami inšpirované predmety. Nájdeme tu retro hrnčeky, hračky a dokonca aj hracie konzoly. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek predmet, retro darček dokáže potešiť pamätníkov aj mladých ľudí s láskou k veciam s príbehom.

13) Zábavná záhradná dekorácia – vtipný darček medzi kvietky

Záhradná dekorácia

4home.sk

Trávi obdarovaná množstvo času v záhrade? Sklonená nad kvetmi, s motyčkou v ruke? Prekvapte ju zábavnou záhradnou dekoráciou, ktorá záhradu rozveselí a vyčarí úsmev na tvári každému, kto pôjde okolo.

Slimák, trpaslík, mačiatko, možností je niekoľko. Buďte ešte originálnejší a darujte jej záhradnú dekoráciu, ktorá zároveň funguje aj ako LED osvetlenie. Cez deň bude skvelou dekoráciou medzi rozkvitnutými kvetmi a v noci bude praktickým svietidlom na cestu.

14) Veselý dáždnik so vzorom – veselá aj v daždi

Dáždnik

Delmas.sk

Ak jej kúpite napríklad takýto výrazný dáždnik s mačkami, určite bude na ulici za hviezdu. Bude neprehliadnuteľná, a to si každá žena zaslúži. Moderný, štýlový, originálny dáždnik je výborný darček k meninám aj narodeninám, a ak jej ho kúpite na Valentína, nič tým nepokazíte.

Možno nemá rada mačky. Skúste sa poobzerať po inom vtipnom či originálnom vzorom. Dážď už nebude nepriateľ.  S dáždnikom od vás bude obdarovaná kvapky vyhľadávať. Môžete voliť skladací model dáždnika, ktorý si šupne do kabelky alebo palicový, ktorým sa môže chváliť, len čo vyjde z domu.

15) Papuče jednorožec – rozprávka na nohách

Papuče

Mall.sk

Naším posledným tipom na vtipný darček pre ženu sú bláznivé papuče v podobe jednorožca. Mäkučké šľapky potešia každú zimomravú osôbku, ktorá bude mať nôžky pekne v teple. Dostupné sú rôzne veľkosti, stačí si len vybrať.

Nech bude mať obdarovaná akúkoľvek zlú náladu, tieto papuče ju určite rozveselia. A nielen ju, ale aj každého, kto sa na ne čo len pozrie. Ideálny darček pre ženy akejkoľvek vekovej kategórie, na meniny, narodeniny aj pod stromček.

Náš tip

Ak hľadáte darčeky pre blízku osobu, možno ten pravý nájdete v našom výbere darečekov pre manželku, darečekov pre sestru a darečekov pre kamošku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár