Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie Thule kočíky – špecifiká, porovnanie a recenzia 2024

Švédske kočíky Thule sa medzi rodičmi tešia mimoriadnej obľube. V rámci širokej ponuky kočíkov totiž nájdete nielen mestské kúsky, ale aj špeciálne kočíky na beh. My sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme na základné charakteristiky týchto kočíkov, no a samozrejme porovnávame aj najobľúbenejšie modely Thule kočíkov.

V rámci našich recenzii najlepšie skončil model Thule Urab Glide 2.

Najlepší Thule kočík na behanie

Kočiar, ktorý sa vyznačuje jednoducho manipuláciou, ale aj zložením. Navyše ho okrem prechádzok využijete aj na behanie.

Najlepší mestský kočík Thule

Kvalitný kočík, ktorý rastie spolu s vašou rodinou a jednoducho sa s ním manipuluje.

Najlepší Thule kočík pre dvojičky

Štýlový mestský kočík pre dvojičky, ktorý zvládne aj beh v drsných podmienkach na nespevnených cestách.

Najlepšie kočíky Thule

Recenzia Thule Urban Glide 2 2022 – štýlový viacúčelový kočík nielen beh, ale aj každodenné použitie

štýlový viacúčelový kočík nielen beh, ale aj každodenné použitie
Výrobca: Thule Hmotnosť: 11,4 kg  | Šírka kočíka: 34 cm | Odpruženie: áno | Cena: od 649,99 €

Klady
 • Vysoká kvalita
 • Jednoduché ovládanie
 • Ľahké tlačenie
Zápory
 • Príslušenstvo od narodenia sa dokupuje zvlášť
 • Horšie sa prenáša

Thule Urban Glide 2 je mimoriadne obľúbený model kočíka aj medzi našimi rodičmi. My sme do tejto recenzie zaradili model z aktuálnej kolekcie z roku 2022. Ten sa podobne ako jeho predchodcovia vyznačuje príťažlivým dizajnom a jednoduchým ovládaním.

To je podporené veľkými kolesami, pričom predné otočné koleso ponúka možnosť aretácie. Je tak ideálne pre behanie, pričom o pohodlie pri ňom sa postará nielen ergonomická a nastaviteľná rukoväť, ale aj integrovaná otočná brzda. Tá vás podrží najmä v kopcovitom teréne, kde bude pre dobro vás aj vášho drobca lepšie regulovať rýchlosť.

No a Thule Urban Glide 2 budete milovať aj veľký úložný kôš so zapínaním na zips ako aj pohodlné sedátko s integrovaným vetraním. Okrem toho výrobcovia pre bezpečnosť aktívnych rodičov mysleli aj na reflexné prvky. Tie sú umiestené na rafikoch a lemovaní striešky. Ide tak  veľmi vydarený model z dielne Thule. Ak ho však chcete používať od narodenia, musíte si k nemu kompatibilné doplnky kúpiť zvlášť.

Recenzia Thule Sleek – premyslený funkčný kočík, ktorý rastie s rodinou

kočík thule sleek black recenzia

Výrobca: Thule Hmotnosť: 12,7 kg  | Šírka kočíka: 42 cm | Odpruženie: áno | Cena: od 949,95 €

Klady
 • Jednoduchá manipulácia
 • Rastúci kočík
 • Multifunkčné použitie
Zápory
 • Vyššia cena
 • Vanička a súrodenecké sedadlo sa dokupuje zvlášť

Ak hľadáte ideálny kočík pre vášho prvého potomka a s partnerom nechcete ostať pri jednom dieťati, potom je pre vás Thule Sleek ideálna voľba. Ide o kompaktný kočík, s ktorým sa ľahko manipuluje kamkoľvek sa pohnete.

Thule Sleek má okrem toho príjemný úložný priestor s veľkým objemom. Rýchlo ho rozložíte i zložíte. O bezpečnosť sa zas postará šikovná brzda vo forme pedálu. A rodičia určite ocenia aj slnečnú striešku s UPF 50+. Strieška sa dá navyše celá odopnúť, pričom pod ňou sa nachádza sieťovina na komfortnejšie odvetrávanie.

No a o pohodlie vášho potomka sa postará otáčajúce a plne sklopné sedadlo. Ak však tento kočík potrebujete pre novorodenca, musíte si vaničku kúpiť zvlášť. Podobne ako súrodenecké sedadlo. Ide teda o ďalšie financie navyše, čo už pri prvotnom vysokom náklade za kočík, hodnotíme ako jeho hlavné negatívum.

Recenzia Thule Urban Glide 2 Double Black – kočík pre dvojičky a aktívnych rodičov

kočík pre dvojičky a aktívnych rodičov

Výrobca: Thule | Hmotnosť: 19,5 kg  | Šírka kočíka: 80 cm | Odpruženie: áno | Cena: od 821,90 €

Klady
 • Vysoká kvalita
 • Jednoduché ovládanie
 • Ľahké tlačenie
 • Vhodný na šport
Zápory
 • Vyššia cena
 • Príslušenstvo pre novorodencov sa dokupuje zvlášť

Radostné očakávanie dvoch detí môžete prakticky vyriešiť športovým kočíkom Thule Urban Glide 2 Double pre dvojičky. Podobne ako jeho verzia pre jedno dieťa je i tento model vysoko kompaktný a ľahko ovládateľný.

Navyše je kočík vhodný aj na nespevnené komunikácie. Takže ak máte radi aktívny životný štýl, vďaka nemu si budete môcť pravidelne dopriať výdatnú dávku rýchleho pohybu. No a podobne ako pri klasickom modeli je aj tu samozrejmosťou praktická otočná brzda a veľký úložný priestor.

Thule Urban Glide 2 Double však nie je lacná záležitosť. Z vášho rozpočtu odkrojí viac ako 800 € a ak ho budete chcieť využívať od narodenia dvojičiek, budete si musieť novorodenecké príslušenstvo dokúpiť zvlášť.

Najpredávanejšie kočíky značky Thule podľa Heureky

Ako vybrať kočík Thule

Ako vybrať kočík Thule

Kočíky z dielne Thule ponúkajú budúcim rodičom široké možnosti výberu. Sú ideálne nielen na každodenné prechádzky po meste, ale aj behanie či cestovanie. Navyše v rámci ich sortimentu nájdete aj kočíky pre súrodencov či dvojičky. My sa teraz prevedieme ponukou tohto švédskeho výrobcu spolu so špecifickými prvkami kočiarov Thule.

Modely Thule kočíkov

Thule svoje kočíky rozdelil do niekoľkých základných modelov, ktoré majú svoje špeciálne určenie, podľa toho, o aký typ pohybu so svojím potomkom máte záujem.

Základné modely Thule kočíkov sú:

Model kočíka Thule Charakteristika
Thule Urban Glide 2 Ide o najvyhľadávanejší model Thule športový kočík v našich zemepisných šírkach. Predstavuje klasický terénny kočiar pre aktívnych rodičov. Využijete ho tak nielen v meste, ale aj prírode. Navyše má atraktívny dizajn a jednoducho sa ovláda.
Thule Spring kočík Štýlový funkčný mestský kočiar na každodenné použitie s jednoduchým ovládaním.
Thule Sleek kočík Ďalší veľmi obľúbený model, pretože tento kočiar rastie spolu s rodinou. Doplnkovým príslušenstvom z neho dokážete urobiť kočík nielen pre dvoch, ale aj troch súrodencov. Thule kočík trojkombinácia je teda zosobnená v tomto modeli.
Thule Glide 2 kočík Tento model sa od Urban Glde líši tým, že je výsostne vytvorený na behanie. Ide tak o Thule kočík na behanie, ktorý má aerodynamický dizajn a prispôsobí sa akémukoľvek terénu.
Thule Urban Glide 2 Double kočík Verzia kočíka Thule do mesta i terénu. V tomto prípade ide o Thule kočík pre dvojičky.
Thule Chariot V rámci Thule kočíkov sa nachádzajú aj športové prívesy Chariot. Tie môžete zohnať vo verzii pre jedno až dve deti. Dá sa s ním chodiť na prechádzky, no aktívni rodičia ich využijú aj na cyklo výlety do prírody.

Špecifické prvky kočíkov Thule

Kočiare Thule svoju filozofiu založili na aktívnych rodičoch. Takých, ktorí sa ani príchodom potomka nechcú vzdať svojho doterajšieho životného štýlu. Preto ich dizajnové kúsky obsahujú špecifické prvky, ktoré len tak v rámci iných značiek kočiarov nenájdete.

Patria k ním predovšetkým kolesá. Väčšina modelov sa vyznačuje práve 3 kolesami. Tie majú veľký priemer od 16“ do 18“. No a predné je navyše plne aretované, čo zjednodušuje manipuláciu a manévrovanie pri džogingu, ale aj behu.

Pohodlná jazda je podporená aj odpruženou hliníkovou konštrukciou, aerodynamickým dizajnom, ale predovšetkým integrovanou otočnou brzdou. Tá je typická pre modely zo série Glide. Vaše dieťa sa tak bude počas jazdy cítiť stále pohodlne, bez ohľadu na to, v akej veľkej rýchlosti pôjde. No a práve brzda vám dáva pocit istoty, že v akejkoľvek situácii kočík šikovne zastane.

K ďalším špecifickým znakom Thule kočíkov patrí aj jednoduchá manipulácia. Samotný výrobca uvádza, že ich zložíte jednou rukou. Navyše sú ľahké a majú kompaktné rozmery pre rýchly prevoz.

Aký kočík Thule je pre vás vhodný

kočík thule špecifikácia

Thule kočíky sú vhodné pre široké skupiny rodičov. Preto ak žijete v meste a radíte sa medzi aktívnych jedincov, rozhodne zvoľte štýlový Thule Sleek. Okrem dizajnu a použitia v ňom ide aj o praktický kúsok rastúci spolu s vašou rodinou.

Ak však radi podnikáte pravidelné výpravy do prírody alebo žijete v menej pohostinných podmienkach vidieka, ideálnou voľbou je kočík Thule Urban Glide 2. Ten sa však okrem lesných ciest prispôsobí aj mestským komunikáciám.

No v prípade, že ste oduševnení bežci, rozhodne choďte do Thule Glide 2 a outdoroví nadšenci by si domov mali zaobstarať aj príves Thule Chariot.

Pre aké deti je určený Thule kočík

Thule kočíky sa vyrábajú pre deti od narodenia až po 3 a viac rokov v závislosti od modelu. Navyše niekoľko radov kočíkov Thule je určených nielen pre jedno dieťa, ale aj súrodencov či dvojičky.

Doplnky ku kočíkom Thule

Podobne ako iné značky kočíkov aj Thule svojím fanúšikom ponúka široké príslušenstvo ku kočíkom. V jeho sortimente nájdete praktické tašky, sieťky proti hmyzu, slnečné clony, ale aj adaptéry na vajíčka a iné.

Všetky modely Thule kočíkov majú tiež striešky s odvetrávaním potiahnuté látkou s maximálnou UV ochranou na úrovni UPF 50+.

Náš tip

Ak neviete, aký kočiar si pre vášho potomka máte vybrať, prečítajte si aj naše články Najlepšie detské kočíkyNajlepšie nosiče pre deti.

Kde kúpiť kočík Thule

Šikovné modely kočíkov Thule môžete zakúpiť v kamenných predajniach s detským sortimentom. Našťastie mnohé z nich už disponujú aj internetovým obchodom takže si ich ponuku môžete v pokoji prehliadnuť v pohodlí domova.

Z nášho pohľadu vám odporúčame navštíviť portál Heureka, kde sa nachádza porovnanie jednotlivých modelov kočíkov Thule spolu s rozdelením do jednotlivých cenových relácií.

Skvelú ponuku nájdete tiež v internetovom obchode Feedo.sk. No a modelmi Thule kočíkov disponuje aj známy slovenský internetový predajca Alza.

O značke Thule

Ako sme už vyššie uviedli, značka Thule pochádza zo Švédska a jej príbeh sa začal písať už v roku 1942. Kočíky Thule pritom patria do rodiny Thule Group. Filozofia celého brandu sa opiera o zjednodušenie aktívneho života. A to nielen rodinám, ale aj jednotlivcom. Preto v ich sortimente okrem kočíkov nájdete strešné nosiče na bicykle, sedačky pre deti na bicykle či ďalšie praktické pomôcky na kempovanie.

Určite tiež poznáte úložné boxy Thule na strechy áut, ale aj praktické batohy. Navyše Thule pri všetkých produktoch myslí na ich udržateľnosť. Preto sú všetky ich produkty vyrábané z inovatívnych a vysoko kvalitných materiálov.

Thule kočíky logo

Koľko stojí Thule kočík

Thule kočík sa radí k prémiovým modelom. Preto si zaň oproti bežným značkám priplatíte, na druhej strane však získate praktického spoločníka nielen do mesta, ale najmä prírody.

Thule Kočík do 500 €

Kočík Thule v cene do 500 € nájdete len vo forme golfového kočíka bez doplnkov. Často nemá slnečnú clonu, ktorú zakupujete zvlášť pre vytvorenie originálneho dizajnu. Takže rátajte s tým, že za kompletnú verziu zaplatíte viac ako 500 €

Kočík Thule od 500 € do 1000 €

Ak ste sa zamilovali do Thule Urban Glide 2, pripravte sa, že váš domáci rozpočet oberie o 600 až 1000 eur. Konečná cena bude závisieť od konkrétneho typu a samozrejme príslušenstva.

Kočík Thule  nad 1000 €

V cenovej relácii nad 1000 € si do košíka vložíte kompletnú verziu kočíkov Thule spolu s príslušenstvom. Okrem športovej časti tak budete disponovať aj vaničkou, fusakom či ochrannou pláštenkou.

Najpredávanejšie kočíky značky Thule podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár