Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie závesné kreslá 2020 – rady ako vybrať

Datum 12.5.2020 Tomáš Kolesár Tomáš Kolesár

Ste milovníkom oddychu? Každý si predstavuje relax trochu odlišne, avšak na jednom sa všetci zhodneme. Ležanie a nič nerobenie vyhovuje asi väčšine z nás. Závesné hojdacie kreslo vám z tohto pohľadu poslúži na 100 %.

Recenzie tých najpohodlnejších závesných kresiel vám ponúkame v riadkoch nižšie.

Najlepší celkovo
Tempo Kondela DALVEA
Pre náročných

Závesné kreslo s nosnosťou pre dve osoby pre náročných používateľov.

Najlepší pomer cena/výkon
Strend Pro MONACO
Zlatý stred

Kvalitné, pohodlné a moderné závesné kreslo so stojanom.

Najlepší lacný (do 50 €)
Tempo Kondela AMADO
Lacný základ

Závesné kreslo s dostatočnou nosnosťou pre takmer každého za výhodnú cenu.

  Najlepšie závesné kreslá

  Recenzia: Tempo Kondela DALVEA

  Recenzia Tempo Kondela DALVEA

  Typ: závesné (so stojanom) | Nosnosť: 150 kg | Hmotnosť: 33,5 kg | Rozmery (š×h×v): 135 × 75 × 122 cm | Materiál: kov, umelý ratan, látka | Vhodné pre: interiér, exteriér | Približná cena: 339 €

  Klady
  • Vhodné pre 2 osoby
  • Vhodné pre exteriér aj interiér
  • Mäkké a pohodlné vankúše
  Zápory
  • Veľké rozmery
  • Vyššia cena

  Závesné hojdacie kreslo so stojanom Tempo Kondela DALVEA je vďaka svojej konštrukcii vhodné pre dvoch ľudí. Jeho nosnosť, ktorú zabezpečuje ratanová konštrukcia spolu s kovovým stojanom, je 150 kg. Taktiež, vďaka stojanu môžete toto kreslo presunúť na miesto, podľa vašich predstáv. Stačí ak bude mať dostatočný priestor. Nevýhodu môže byť jeho vyššia hmotnosť a rozmery.

  Kreslo je vhodné na záhradu aj dnu do bytu, kde môže dotvoriť moderný dizajn spolu s ostatným nábytkom. Prípadne ho môžete umiestniť aj na terasu či rozmernejší balkón. Disponuje mäkkými a priedušnými vankúšmi, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie. Na výber máte z viacerých farebných prevedení, takže máte možnosť kreslo zladiť s ostatným nábytkom.

  Montáž by mala byť pomerne jednoduchá. Kreslo kúpite v demontovanom stave. Po vybalení je potrebné zmontovať stojan a následne naň zavesiť kreslo. Ak zvažujete kúpu tohto závesného kresla, rátajte s tým, že si musíte siahnuť trochu hlbšie do vrecka.

  Recenzia: Strend Pro MONACO

  Recenzia Strend Pro MONACO

  Typ: závesné (so stojanom) | Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 35 kg | Rozmery (š×h×v): 200 × 116 × 205 cm | Materiál: polyester, oceľ, 600D OXFORD | Vhodné pre: exteriér | Približná cena: 159 €

  Klady
  • Možnosť jednoducho presúvať
  • Nosnosť 120 kg
  • Moderný a štýlový dizajn
  • Oceľová konštrukcia
  • Strieška proti slnku
  Zápory
  • Väčšie rozmery
  • Vyššia hmotnosť

  Závesné kreslo Strend Pro MONACO je určené do exteriéru. Avšak jeho uloženie v interiéri sa nevylučuje. Jeho prednosťou je stojan, vďaka ktorému môžete toto kreslo presunúť na miesto, kde vám to najviac vyhovuje. Stačí ak bude dostatočne priestranné pre jeho väčšie rozmery.

  Kreslo má zaoblený tvar a jeho veľkosť dovoľuje pohodlné nie len sedenie, ale aj ležanie. Výrobcovia mysleli aj na jeho dizajn, ktorý je elegantný a moderný. Konštrukcia je vyrobená z oceľových rúrok. Vďaka nim má kreslo nosnosť až 120 kg, čo je absolútne dostačujúce pre takmer všetkých ľudí.

  Vrchná časť kresla disponuje strieškou z polyesteru, ktorá slúži ako clona pred horúcimi letnými lúčmi slnka. O pohodlie sa stará vankúš, ktorého tvar kopíruje celé kreslo. Je vyplnení polyesterovými vláknami.

  Za nevýhodu môžeme považovať jeho väčšie rozmery a hmotnosť 35 kg. Tieto parametre môžu trochu skomplikovať presúvanie. No ak ho budú presúvať dvaja ľudia, tak by to nemal byť problém. Na záver treba dodať, že toto závesné hojdacie kreslo so stojanom disponuje celkom slušným pomerom cena/kvalita.

  Recenzia: Tempo Kondela AMADO

  Recenzia Tempo Kondela AMADO

  Typ: závesné (bez stojanu) | Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 3,33 kg | Rozmery (š×h×v): 80 × 80 × 118 cm | Materiál: kov, bavlna | Vhodné pre: interiér, exteriér | Približná cena: 47 €

  Klady
  • Nízka cena
  • Pohodlný bavlnený výplet
  • Nosnosť 100 kg
  Zápory
  • Náročnejšia montáž, prípadne potrebné dokúpiť stojan

  Ste milovníkom pokojného a pohodlného relaxu? Nie ste náročný a nechcete do závesného hojdacieho kresla veľa investovať? Ak ste si odpovedali dvakrát kladne, tak toto kreslo je určené pre vás. Základnou dizajnovou črtou tohto kresla je jednoduchosť. Je vhodný do interiéru aj do exteriéru. Preto si na ňom môžete vychutnať každú sekundu oddychu dnu v domácnosti alebo na záhrade, balkóne či terase.

  Jeho konštrukciu tvorí kovový rám, ktorý drží celé kreslo pokope. Ten sa však stará o pevnosť a stabilitu. Pre čo najväčšiu pohodlnosť je tento kovový rám prepletený 100 % bavlnou. Zavesiť ho môžete pravdupovediac kdekoľvek, kde máte pevný a stabilný oporný bod. Do tohto bodu je potrebné namontovať závesný hák. Môže to byť strop, pevný konár alebo oceľová konštrukcia. Následne stačí pomocou 4 lán toto kreslo zavesiť. Nosnosť je 100 kg, takže je vhodné pre väčšinu ľudí.

  V prípade, že nemáte kreslo kde zavesiť, je možné dokúpiť špeciálny stojan. Najväčším pozitívom je jeho prijateľná cena. Za nevýhodu považujeme možno trochu zložitejšiu montáž. Avšak pre trochu zručnejšieho človeka by to nemal byť problém.

  Porovnanie závesných kresiel

  Tempo Kondela DALVEAStrend Pro MONACOTempo Kondela AMADODEMA Orlando béžovéCreador Kiera brownDimenza BRASIL oranžová s limetkouTempo Kondela KEROL ružová/ vzor
  Recenzia Tempo Kondela DALVEARecenzia Strend Pro MONACORecenzia Tempo Kondela AMADORecenzia DEMA Orlando béžovéRecenzia Creador Kiera brownRecenzia Dimenza BRASIL oranžová s limetkouRecenzia Tempo Kondela KEROL ružová vzor
  Typzávesné (so stojanom)závesné (so stojanom)závesné (bez stojanu)závesné (so stojanom)závesné (so stojanom)závesné (bez stojanu)závesné (bez stojanu)
  Hodnotenie
  Heureka
  93 %
  Približná cena339 €159 €47 €147 €167 €22 €18 €
  Nosnosť150 kg120 kg100 kg120 kg120 kg100 kg120 kg
  Hmotnosť33,5 kg35 kg3,33 kg33 kg33 kg1,83 kg
  Rozmery (š×h×v)135 × 75 × 122 cm200 × 116 × 205 cm80 × 80 × 118 cm100 × 190 × 180 cm115 × 179 × 170 cm100 × 130 cm90 × 99 cm
  Materiálkov, umelý ratan, látkapolyester, oceľkov, bavlnakov, polyesterkov, polyestertextíliabavlna, polyester, drevo
  Vhodné preinteriér, exteriérexteriérinteriér, exteriérinteriér, exteriérinteriér, exteriérinteriér, exteriérinteriér, exteriér
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny

  Najpredávanejšie hojdacie kreslá podľa Heuréky

  Ako vybrať závesné hojdacie kreslo

  Závesné kreslo je dizajnový prvok, ktorý zároveň poskytuje výborný relax a pohodlie. Na trhu je veľké množstvo kresiel s rôznym farebným a dizajnovým prevedením a taktiež tvarom. Ak ste sa rozhodli pre kúpu, no neviete si dať rady s výberom, tak čítajte ďalej. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme parametre, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť.

  Určenie

  Pri výbere závesné hojdačky je potrebné vedieť ako prvé, kde ho chceme umiestniť. Podľa toho môžem následne vyberať materiál dizajnové prevedenie atď. Do interiéru bude pravdepodobne vhodnejšie závesné kreslo s nápaditým dizajnom. Do exteriéru zase kreslo z ratanu.

  V súčasnosti sa vyrábajú závesné kreslá väčších aj menších rozmerov. Tie s menšími rozmermi môžete pokojne uložiť aj na balkón či miesto kde nie je veľa priestoru. V interiéry ich môžete uložiť na akékoľvek miesto, avšak malo by byť dostatočne priestranné. Nábytok by mal byť v dostatočnej vzdialenosti od tohto kresla, aby nedošlo pri hojdaní k jeho poškodeniu.

  Náš tipNáš tip

  Radi si poležíte v záhrade na teplom letnom slnku? Takto si predstavuje dokonalý relax mnoho ľudí. No ležanie na karimatke, či deke nie je to pravé orechové. V tomto prípade je jasnou voľbou hojdacia sieť alebo hamak.

  Typy závesných kresiel

  Závesné kreslá či závesné hojdačky sa delia na dva typy. Prvým je závesné kreslo, ktoré je potrebné uchytiť o strop. Druhým typom je závesné kreslo so stojanom.

  Závesné kreslo (klasické)

  Klasické závesné kreslo má popruhy, ktoré je potrebné uchytiť do pevného bodu nad kreslom. Z tohto pohľadu je pred kúpou určite vhodné poriadne popremýšľať kam ho chcete umiestniť. Vhodnejšou voľbou bude interiér, keďže máte viac možností umiestnenia vďaka stropu. No ani umiestnenie v exteriéry nie je vylúčené. Stačí nájsť pevný trám, konštrukciu prípadne hrubý nevyschnutý konár stromu. Dôležité je, aby miesto uchytenia bolo dostatočne pevné.

  Na rozdiel od závesného kresla so stojanom, tento typ umožňuje pohyb vo väčšom rozsahu. Na výber máte užšie, ale aj širšie modely závesných kresiel. Je len na vás, ktorý vám bude vyhovovať viac.

  Najlepšie závesné kreslá

  Závesné kreslo so stojanom

  Závesné hojdacie kreslo so stojanom je umiestnené, ako to z názvu vyplýva, v stojane. Výhodou tohto typu kresla je jeho mobilita. Vďaka stojanu si môžete kreslo presúvať, ako sa vám zachce. Preto je vhodný na miesta, kde nemáte možnosť kreslo uchytiť. Prípadne môžete kreslo používať  na terase alebo balkóne a na zimu si ho môžete presunúť dnu. Nevýhodou je, že ponúka menší rozsah pohybu ako u klasického závesného kresla.

  Materiály

  Typ závesného kresla nie je jediný parameter, na ktorý sa treba zamerať. Dôležitý je aj materiál, z ktorého je kreslo vyrobené. Medzi najčastejšie požívané materiály patria:

  • Ratan – konštrukcie z ratanu sú odolné a šetrné k prírode. Tento materiál sa vyznačuje moderným dizajnom a preto je veľmi žiadaným zo strany zákazníkov.
  • Technoratan – závesné hojdačkys z technoratanu sú taktiež veľmi pevné a ich prednosťou je odolnosť voči nepriaznivému počasiu.
  • Drevo – drevo patrí k jedným z najťažších materiálom. Preto by ste mali rátať s tým, že závesné kreslo z tohto materiálu bude mať vyššiu hmotnosť. Drevené závesné hojdačky sú vhodné pre ľudí, ktorí si potrpia na prírodné materiály.
  • Plast – plastové kreslá majú najväčšiu ponuku rôznorodosti dizajnu. Nevýhodou týchto kresiel je, že na nich môžu ľahko vzniknúť škrabance, ktoré sa nebudú dať odstrániť. Naopak výhodou je ich jednoduché vyčistenie.
  • Textil – najčastejšie využívaná je bavlna alebo ľan. Ich výhodou je priedušnosť, nízka hmotnosť a jednoduchá skladnosť.
  • Kov – kov sa používa na konštrukciu závesného kresla a taktiež stojanu. V tomto prípade je najvyužívanejší hliník.

  Pri výbere materiálu je potrebné zohľadniť, kde sa kreslo bude nachádzať. Pre vonkajšie využitie sú vhodné materiály, ktoré sú odolné voči nepriaznivému počasiu. Taktiež výber materiálu závisí aj od štýlu ostatného nábytku, ktorý máte v domácnosti alebo na terase či v záhrade. Napríklad ratan je vhodný do prostredia, ktoré je v rustikálnom štýle. Pre škandinávsky štýl je vhodné závesné kreslo z dreva a textílie.

  Nosnosť

  Nosnosť závesného kresla je určená podľa toho, koľko osôb na ňom môže sedieť. Kreslo pre jednu osobu môže mať nosnosť od 80 kg do 120 kg. Pre dve a viac osôb bude nosnosť 160 kg a viac. Vždy je lepšie vybrať kreslo s vyššou nosnosťou, ako je potrebné.

  Rozmery a hmotnosť

  Hmotnosť sa odvíja od typu a použitého materiálu závesných kresiel. Kreslá so stojanom sú ťažšie, ako klasické závesné kreslá. To je spôsobené kovovým stojanom, ktorý môže mať hmotnosť aj niekoľko desiatok kilogramov. Taktiež kreslá z dreva budú o niečo ťažšie, ako z iných materiálov ako je plast či ratan.

  Rozmery kresiel môžu byť rôzne. Taktiež tu platí, že závesné hojdačky so stojanom budú zaberať viac miesta. Kreslá pre viac ako jednu osobu budú mať pochopiteľne väčšie rozmery. Pred kúpou zvážte, kde kreslo umiestnite a pre istotu ho premerajte.

  Montáž

  Montáž závesných kresiel so stojanom je jednoduchá. V podstate stačí kreslo zavesiť na stojan prípadne stojan poskladať, čo zvládne naozaj každý. Následne je potrebné ho len umiestniť tam, kde chcete. Dôležité je, aby kreslo stálo na rovnom a pevnom povrchu.

  Klasické závesné kreslá budú mať o niečo zložitejšiu montáž. Ako prvú vec musíte preveriť či strop alebo aj iné miesto, kde bude závesný hák je dostatočne pevné. Z hľadiska bezpečnosti je to najdôležitejšia vec. Následne je potrebné namontovať do stropu závesný hák. Ak chcete otestovať či je dostatočne pevný, tak sa pomocou reťaze alebo popruhu naň zaveste. Ak máte namontovaný hák, tak už len stačí naň zavesiť kreslo, sadnúť si doňho a relaxovať.

  Design

  Závesné kreslo v dnešnej dobe slúži nie len na oddych, ale aj ako moderný dizajnový prvok, ktorý určite zaujme vašich hostí. Na výber máte z veľkého množstva tvarov, farieb a materiálov. Preto je vhodné asi do väčšiny interiérov a exteriérov. Najvhodnejší je však pre interiéry v škandinávskom, rustikálnom alebo minimalistickom štýle.

  Môžete ho umiestniť do detskej izby, obývačky alebo spálne. Prípadne aj do iných miestností, kde je naň dostatočný priestor a dotvorí celkový dizajn miestnosti. Najbežnejší je zaoblený, okrúhly tvar alebo vajíčko.

  Náš tipNáš tip

  Nie len závesné, ale aj hojdacie kreslá sú vhodné pre kvalitný relax. Hojdaví pohyb napomáha k lepšiemu uvoľneniu svalov a kvalitnejšiemu spánku.

  Kde kúpiť závesné kreslo?

  Závesné hojdacie kreslo majú v ponuke prevažne obchody s nábytkom. Portál Heureka má vo svojej ponuke vyše sto kresiel rôznych tvarov, typov a farebných prevedení. Hojdacie kreslo závesné nájdete aj v známych obchodoch Jysk alebo Alza. Závesné kreslá z druhej ruky hľadajte na inzertnom portáli Bazos.sk.

  Najobľúbenejšie značky

  Medzi najobľúbenejšie značky závesných kresiel patria:

  Tempo Kondela

  Tempo Kondela je známa spoločnosť, ktorej hlavná činnosť je veľkoobchodný a maloobchodný predaj nábytku. Celkovo má na území Slovenskej republiky 22 predajní a nechýba im ani internetový obchod. V ich širokom portfóliu nábytku a bytových doplnkov nájdete aj závesné hojdacie kreslá. Tie ponúkajú so stojanom aj ako klasické závesné. Sú vyrobené z rôznych materiálov a majú veľké množstvo dizajnových prevedení. Ak navštívite ich obchod, tak máte naozaj z čoho vyberať.
  Tempo Kondela logoTectake

  Tectake ponúka svojím zákazníkom veľké množstvo potrieb pre domácnosť, záhradu a voľný čas. Ich pôsobnosť je medzinárodná, keďže predávajú svoje produkty v 12 krajinách. Ich ponuka obsahuje aj závesné kreslá. Medzi nimi nájdete kreslo z umelého ratanu. Taktiež ich súčasťou sú pohodlné vankúše. Na výber máte modely so stojanom, ale aj bez. Jednotlivé modely majú viaceré farebné prevedenia. Avšak ich nosnosť dovoľuje používanie len pre jednu osobu.
  Tectake logoSpokey

  Spokey je spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou športových potrieb a vybavenia. Činnosť tejto spoločnosti začala v roku 2004. Ich produkty nájdete vo viac ako 20 krajinách sveta. Medzi nich patrí aj Slovensko a Česko. V ich ponuke nájdete jednoduché závesné kreslá za veľmi prijateľnú cenu, ktorá sa prevažne pohybuje v rozmedzí 20 až 50 €. Ich presný názov je Spokey BENCH. Majú rôzne farebné prevedenia. Sú vyrobené len z prírodných materiálov, ako je drevo a ekologická vlna.
  Spokey logoNabbi

  Nabbi je spoločnosť, ktorá ponúka produkty svojím zákazníkom už od vyše 20 rokov. Súčasťou ich portfólia produktov je vybavenie do domácnosti, nábytok do domácnosti a do záhrady. V ponuke im nechýbajú ani závesné kreslá. Tie sú prevažne vyrobené z ratanu. Najväčšie zastúpenie majú kreslá so stojanom, medzi ktorými sú aj modely s vyššou nosnosťou pre viaceré osoby. Majú okrúhly tvar a rôzne farebné prevedenia. Materiál konštrukcie je oceľ.
  Nabbi logo

  Ceny závesných kresiel

  Cena závesného hojdacieho kresla závisí od viacerých faktorov. Prevažne ide o prevedenie, materiály a typ kresla. Cena jednoduché závesné hojdačky z bavlny a dreva začína na sume približne 17 €. Najdrahšie modely dosahujú cenu 500 € a viac. Nižšie opíšeme jednotlivé cenové kategórie.

  Cena do 120 €

  Závesné kreslá za cenu do 120 € sú určené pre jednu osobu. Zväčša sú vyrobené z textílie a dreva. Táto kategória obsahuje z väčšej časti klasické závesné kreslá bez stojanu.

  Cena od 120 do 250 €

  V tomto cenovom rozmedzí nájdete kvalitné hojdacie kreslo závesné aj so stojanom. Nosnosť niektorých kresiel dosahuje 130 kg. Takmer všetky sú určené pre jednu osobu. Tieto kreslá ponúkajú veľké množstvo farebných a dizajnových prevedení.

  Cena nad 250 €

  Cenová kategória nad 250 € obsahuje závesné kresla najvyššej kvality. Ak sa rozhodujete investovať do kresla vyššiu sumu ako je táto, tak nie ste nijak obmedzený pri výbere. Táto kategória je odlišná od predošlých v niekoľkých faktoroch. Tým hlavným je, že obsahuje najmä kreslá s väčšími rozmermi a vyššou nosnosťou pre viaceré osoby.

  Najpredávanejšie hojdacie kreslá podľa Heuréky

  Zdroje:

  https://treehouse.co/us/blog/is-a-hanging-chair-a-good-idea-hanging-chair-types.html

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.8 (1 hlas)

  Autor článku

  Tomáš Kolesár
  Tomáš Kolesár

  Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár