Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie závesné kreslá 2024 – rady ako vybrať

26. 10. 2022 Aktualizované

Ste milovníkom oddychu? Každý si predstavuje relax trochu odlišne, avšak na jednom sa všetci zhodneme. Ležanie a nič nerobenie vyhovuje asi väčšine z nás. Závesné hojdacie kreslo vám z tohto pohľadu poslúži na 100 %. Recenzie tých najpohodlnejších závesných kresiel vám ponúkame v riadkoch nižšie. Na prvé miesto sme zaradili závesné kreslo Palma poskytujúce skvelé pohodlie a krásny dizajn.

Najlepší celkovo

Závesné kreslo v krásnom dizajne a s veľkou nosnosťou pre náročných záujemcov.

Najlepší pomer cena/výkon

Komfortné, odolné a stabilné. Elegantné závesné kreslo do domu aj na záhradu.

Najlepší lacný (do 50 €)

Pohodlné závesné kreslo za nízku cenu.

Najlepšie závesné kreslá

Recenzia: Závesné hojdacie kreslo PALMA

Závesné kreslo PALMA recenzia Pre náročných

Typ: závesné (so stojanom) | Nosnosť: 150 kg | Hmotnosť: – kg | Rozmery (š×h×v): 73 × 104 × 196 cm | Materiál: oceľ, umelý ratan, polyester | Vhodné pre: interiér, exteriér | Približná cena: 580 €

Klady
 • Nádherný dizajn
 • Vysoká nosnosť
 • Pohodlné čalúnenie
Zápory
 • Vysoká cena

Závesné kreslo Palma je stvorené pre zákazníkov, ktorí majú záujem o nielen pohodlný, ale aj dizajnovo krásny kúsok. Kreslo pre jednu osobu sa dodáva spolu so stojanom. Umiestniť ho môžete tam, kde vám to najviac vyhovuje, vhodné je totiž do vnútorných aj vonkajších priestorov.

Kreslo s oblými tvarmi na výšku meria necelé dva metre a jeho nosnosť sa vyšplhala na nadpriemerných 150 kg. Čo sa týka materiálov, vyrobené je z oceľovej konštrukcie a umelého ratanu, ktoré sú charakteristické odolnosťou.

Výrobca kládol dôraz aj na komfort. Závesné kreslo disponuje pohodlným vankúšmi, ktoré farebne ladia s konštrukciou v čiernej farbe. Pokiaľ vás zaujalo toto elegantné kreslo, rátajte s tým, že vyžaduje siahnuť hlbšie do vrecka.

Recenzia: Závesné hojdacie kreslo California BlueGarden

California BlueGarden Závesné hojdacie kreslo Zlatý stred

Typ: závesné (so stojanom) | Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 41.5 kg | Rozmery (š×h×v): 100 × 105 × 200 cm | Materiál: nerezová oceľ, technoratan | Vhodné pre: interiér, exteriér | Približná cena: 300 €

Klady
 • Pekný dizajn
 • Odolnosť voči počasiu
 • Pohodlné vankúše
Zápory
 • Priemerná nosnosť

Závesné kreslo California od značky BlueGarden boduje už na prvý pohľad dizajnovým prevedením. Ladné krivky zaodeté do šedých odtieňov zapadnú do rôzne ladených interiérov a záhrad. Presvedčí však aj kvalitou použitých materiálov.

Závesné kreslo je vyrobené technoratanu. Syntetický materiál imituje prirodzené prútie, pričom je odolný voči poveternostným vplyvom. Neprekáža mu dážď ani UV žiarenie, čo ho predurčuje na použitie aj v exteriéri.

Samotné kreslo visí na konštrukcii z nerezovej ocele, ktorej stabilitu prináša široká kruhová základňa. S nosnosťou 120 kg síce nepatrí medzi premiantov na trhu, ale nevymyká sa priemeru. Dodajme, že ku kreslu netreba nič dokupovať. V balení je komfortná poduška a opierka hlavy.

Recenzia: Závesné hojdacie kreslo Tempo Kondela NIKOLO NEW

Tempo Kondela NIKOLO NEW recenzia Lacný základ

Typ: závesné (bez stojanu)| Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 2,5 kg (s balením) | Rozmery (š×v): 100 × 130 cm | Materiál: bavlna, polyester, drevo | Vhodné pre: interiér, exteriér | Približná cena: 24 €

Klady
 • Nízka cena
 • Nízka hmotnosť
 • Vhodné do interiéru aj exteriéru
 • Nosnosť 120 kg
Zápory
 • V cene nie je stojan

Radi si vychutnáte relax na záhrade, terase či v byte? Závesné kreslo Tempo Kondela NIKOLO NEW je miesto kam sa môžete uchýliť a oddýchnuť si vždy keď to budete potrebovať. Jeho najväčšou  výhodou je dosť nízka cena. Avšak aj napriek nej poskytne výborné vlastnosti, ktoré sú štandardom aj pri modeloch z vyššej cenovej kategórie.

Stabilitu a nosnosť zabezpečuje drevená oporná tyč. Toto závesné kreslo by malo zvládnuť záťaž až 120 kg, čo stojí za zmienku pretože veľa iných a hlavne drahších modelov má tú istú ba aj menšiu nosnosť. Ďalšou výhodou je, že kreslo môžete zavesiť v byte, ale aj v záhrade. Kreslo je vyrobené z bavlny a polyesteru v pomere 1:1.

Ako nevýhodu sme označili absenciu stojanu, ktorý si musíte dokúpiť zvlášť. Prípadne ak máte vo svojej domácnosti či na záhrade na to priestor, tak ho môžete zavesiť o pevný konár, drevená trám a pod.

Porovnanie závesných kresiel

Palma California BlueGarden Tempo Kondela NIKOLO  DEMA Orlando béžové Creador Kiera brown Dimenza BRASIL Tempo Kondela KEROL
Závesné hojdacie kreslo PALMA recenzia Pre náročných California BlueGarden Závesné hojdacie kreslo Zlatý stred Závesné hojdacie kreslo Tempo Kondela NIKOLO NEW recenzia Lacný základ Závesné hojdacie kreslo DEMA Orlando béžové Recenzia Creador Kiera brown Recenzia Dimenza BRASIL oranžová s limetkou Recenzia Tempo Kondela KEROL ružová vzor
Typ závesné (so stojanom) závesné (so stojanom) závesné (bez stojanu) závesné (so stojanom) závesné (so stojanom) závesné (bez stojanu) závesné (bez stojanu)
Približná cena 580 € 300 € 24 € 147 € 167 € 22 € 18 €
Nosnosť 150 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 100 kg 120 kg
Hmotnosť 41,5 kg 2,5 kg 33 kg 33 kg 1,83 kg
Rozmery (š×h×v) 73 × 104 × 196 cm 100 × 105 × 200  cm 100 × 130 cm 100 × 190 × 180 cm 115 × 179 × 170 cm 100 × 130 cm 90 × 99 cm
Materiál oceľ, umelý ratan, polyester nerezová oceľ, technoratan drevo, bavlna, polyester kov, polyester kov, polyester textília bavlna, polyester, drevo
Vhodné pre interiér, exteriér interiér, exteriér interiér, exteriér interiér, exteriér interiér, exteriér interiér, exteriér interiér, exteriér
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Najpredávanejšie závesné hojdacie kreslá podľa Heuréky

Ako vybrať závesné hojdacie kreslo

Závesné kreslo je dizajnový prvok, ktorý zároveň poskytuje výborný relax a pohodlie. Na trhu je veľké množstvo kresiel s rôznym farebným a dizajnovým prevedením a taktiež tvarom. Ak ste sa rozhodli pre kúpu, no neviete si dať rady s výberom, tak čítajte ďalej. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme parametre, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť.

Určenie

Pri výbere závesné hojdačky je potrebné vedieť ako prvé, kde ho chceme umiestniť. Podľa toho môžem následne vyberať materiál dizajnové prevedenie atď. Do interiéru bude pravdepodobne vhodnejšie závesné kreslo s nápaditým dizajnom. Do exteriéru zase kreslo z ratanu.

V súčasnosti sa vyrábajú závesné kreslá väčších aj menších rozmerov. Tie s menšími rozmermi môžete pokojne uložiť aj na balkón či miesto kde nie je veľa priestoru. V interiéry ich môžete uložiť na akékoľvek miesto, avšak malo by byť dostatočne priestranné. Nábytok by mal byť v dostatočnej vzdialenosti od tohto kresla, aby nedošlo pri hojdaní k jeho poškodeniu.

Náš tip

Radi si poležíte v záhrade na teplom letnom slnku? Takto si predstavuje dokonalý relax mnoho ľudí. No ležanie na karimatke, či deke nie je to pravé orechové. V tomto prípade je jasnou voľbou hojdacia sieť alebo hamak.

Typy závesných kresiel

Závesné kreslá či závesné hojdačky sa delia na dva typy. Prvým je závesné kreslo, ktoré je potrebné uchytiť o strop. Druhým typom je závesné kreslo so stojanom.

Závesné kreslo (klasické)

Klasické závesné kreslo má popruhy, ktoré je potrebné uchytiť do pevného bodu nad kreslom. Z tohto pohľadu je pred kúpou určite vhodné poriadne popremýšľať kam ho chcete umiestniť. Vhodnejšou voľbou bude interiér, keďže máte viac možností umiestnenia vďaka stropu. No ani umiestnenie v exteriéry nie je vylúčené. Stačí nájsť pevný trám, konštrukciu prípadne hrubý nevyschnutý konár stromu. Dôležité je, aby miesto uchytenia bolo dostatočne pevné.

Na rozdiel od závesného kresla so stojanom, tento typ umožňuje pohyb vo väčšom rozsahu. Na výber máte užšie, ale aj širšie modely závesných kresiel. Je len na vás, ktorý vám bude vyhovovať viac.

Najlepší závesné hojdacie kreslo

Závesné kreslo so stojanom

Závesné hojdacie kreslo so stojanom je umiestnené, ako to z názvu vyplýva, v stojane. Výhodou tohto typu kresla je jeho mobilita. Vďaka stojanu si môžete kreslo presúvať, ako sa vám zachce. Preto je vhodný na miesta, kde nemáte možnosť kreslo uchytiť. Prípadne môžete kreslo používať  na terase alebo balkóne a na zimu si ho môžete presunúť dnu. Nevýhodou je, že ponúka menší rozsah pohybu ako u klasického závesného kresla.

Materiály

Typ závesného kresla nie je jediný parameter, na ktorý sa treba zamerať. Dôležitý je aj materiál, z ktorého je kreslo vyrobené. Medzi najčastejšie požívané materiály patria:

 • Ratan – konštrukcie z ratanu sú odolné a šetrné k prírode. Tento materiál sa vyznačuje moderným dizajnom a preto je veľmi žiadaným zo strany zákazníkov.
 • Technoratan – závesné hojdačkys z technoratanu sú taktiež veľmi pevné a ich prednosťou je odolnosť voči nepriaznivému počasiu.
 • Drevo – drevo patrí k jedným z najťažších materiálom. Preto by ste mali rátať s tým, že závesné kreslo z tohto materiálu bude mať vyššiu hmotnosť. Drevené závesné hojdačky sú vhodné pre ľudí, ktorí si potrpia na prírodné materiály.
 • Plast – plastové kreslá majú najväčšiu ponuku rôznorodosti dizajnu. Nevýhodou týchto kresiel je, že na nich môžu ľahko vzniknúť škrabance, ktoré sa nebudú dať odstrániť. Naopak výhodou je ich jednoduché vyčistenie.
 • Textil – najčastejšie využívaná je bavlna alebo ľan. Ich výhodou je priedušnosť, nízka hmotnosť a jednoduchá skladnosť.
 • Kov – kov sa používa na konštrukciu závesného kresla a taktiež stojanu. V tomto prípade je najvyužívanejší hliník.

Pri výbere materiálu je potrebné zohľadniť, kde sa kreslo bude nachádzať. Pre vonkajšie využitie sú vhodné materiály, ktoré sú odolné voči nepriaznivému počasiu. Taktiež výber materiálu závisí aj od štýlu ostatného nábytku, ktorý máte v domácnosti alebo na terase či v záhrade. Napríklad ratan je vhodný do prostredia, ktoré je v rustikálnom štýle. Pre škandinávsky štýl je vhodné závesné kreslo z dreva a textílie.

Nosnosť

Nosnosť závesného kresla je určená podľa toho, koľko osôb na ňom môže sedieť. Kreslo pre jednu osobu môže mať nosnosť od 80 kg do 120 kg. Pre dve a viac osôb bude nosnosť 160 kg a viac. Vždy je lepšie vybrať kreslo s vyššou nosnosťou, ako je potrebné.

Rozmery a hmotnosť

Hmotnosť sa odvíja od typu a použitého materiálu závesných kresiel. Kreslá so stojanom sú ťažšie, ako klasické závesné kreslá. To je spôsobené kovovým stojanom, ktorý môže mať hmotnosť aj niekoľko desiatok kilogramov. Taktiež kreslá z dreva budú o niečo ťažšie, ako z iných materiálov ako je plast či ratan.

Rozmery kresiel môžu byť rôzne. Taktiež tu platí, že závesné hojdačky so stojanom budú zaberať viac miesta. Kreslá pre viac ako jednu osobu budú mať pochopiteľne väčšie rozmery. Pred kúpou zvážte, kde kreslo umiestnite a pre istotu ho premerajte.

Montáž

Montáž závesných kresiel so stojanom je jednoduchá. V podstate stačí kreslo zavesiť na stojan prípadne stojan poskladať, čo zvládne naozaj každý. Následne je potrebné ho len umiestniť tam, kde chcete. Dôležité je, aby kreslo stálo na rovnom a pevnom povrchu.

Klasické závesné kreslá budú mať o niečo zložitejšiu montáž. Ako prvú vec musíte preveriť či strop alebo aj iné miesto, kde bude závesný hák je dostatočne pevné. Z hľadiska bezpečnosti je to najdôležitejšia vec. Následne je potrebné namontovať do stropu závesný hák. Ak chcete otestovať či je dostatočne pevný, tak sa pomocou reťaze alebo popruhu naň zaveste. Ak máte namontovaný hák, tak už len stačí naň zavesiť kreslo, sadnúť si doňho a relaxovať.

Design

Závesné kreslo v dnešnej dobe slúži nie len na oddych, ale aj ako moderný dizajnový prvok, ktorý určite zaujme vašich hostí. Na výber máte z veľkého množstva tvarov, farieb a materiálov. Preto je vhodné asi do väčšiny interiérov a exteriérov. Najvhodnejší je však pre interiéry v škandinávskom, rustikálnom alebo minimalistickom štýle.

Môžete ho umiestniť do detskej izby, obývačky alebo spálne. Prípadne aj do iných miestností, kde je naň dostatočný priestor a dotvorí celkový dizajn miestnosti. Najbežnejší je zaoblený, okrúhly tvar alebo vajíčko.

Náš tip

Nie len závesné, ale aj hojdacie kreslá sú vhodné pre kvalitný relax. Hojdaví pohyb napomáha k lepšiemu uvoľneniu svalov a kvalitnejšiemu spánku.

Kde kúpiť závesné kreslo?

Závesné hojdacie kreslo majú v ponuke prevažne obchody s nábytkom. Portál Heureka má vo svojej ponuke vyše sto kresiel rôznych tvarov, typov a farebných prevedení. Hojdacie kreslo závesné nájdete aj v známych obchodoch Jysk alebo Alza. Závesné kreslá z druhej ruky hľadajte na inzertnom portáli Bazos.sk.

Najobľúbenejšie značky

Medzi najobľúbenejšie značky závesných kresiel patria:

Tempo Kondela

Tempo Kondela je známa spoločnosť, ktorej hlavná činnosť je veľkoobchodný a maloobchodný predaj nábytku. Celkovo má na území Slovenskej republiky 22 predajní a nechýba im ani internetový obchod. V ich širokom portfóliu nábytku a bytových doplnkov nájdete aj závesné hojdacie kreslá. Tie ponúkajú so stojanom aj ako klasické závesné. Sú vyrobené z rôznych materiálov a majú veľké množstvo dizajnových prevedení. Ak navštívite ich obchod, tak máte naozaj z čoho vyberať.
Tempo Kondela logo závesné hojdacie kresloTectake

Tectake ponúka svojím zákazníkom veľké množstvo potrieb pre domácnosť, záhradu a voľný čas. Ich pôsobnosť je medzinárodná, keďže predávajú svoje produkty v 12 krajinách. Ich ponuka obsahuje aj závesné kreslá. Medzi nimi nájdete kreslo z umelého ratanu. Taktiež ich súčasťou sú pohodlné vankúše. Na výber máte modely so stojanom, ale aj bez. Jednotlivé modely majú viaceré farebné prevedenia. Avšak ich nosnosť dovoľuje používanie len pre jednu osobu.
Tectake logoSpokey

Spokey je spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou športových potrieb a vybavenia. Činnosť tejto spoločnosti začala v roku 2004. Ich produkty nájdete vo viac ako 20 krajinách sveta. Medzi nich patrí aj Slovensko a Česko. V ich ponuke nájdete jednoduché závesné kreslá za veľmi prijateľnú cenu, ktorá sa prevažne pohybuje v rozmedzí 20 až 50 €. Ich presný názov je Spokey BENCH. Majú rôzne farebné prevedenia. Sú vyrobené len z prírodných materiálov, ako je drevo a ekologická vlna.
Spokey logoNabbi

Nabbi je spoločnosť, ktorá ponúka produkty svojím zákazníkom už od vyše 20 rokov. Súčasťou ich portfólia produktov je vybavenie do domácnosti, nábytok do domácnosti a do záhrady. V ponuke im nechýbajú ani závesné kreslá. Tie sú prevažne vyrobené z ratanu. Najväčšie zastúpenie majú kreslá so stojanom, medzi ktorými sú aj modely s vyššou nosnosťou pre viaceré osoby. Majú okrúhly tvar a rôzne farebné prevedenia. Materiál konštrukcie je oceľ.
Nabbi logo

Ceny závesných kresiel

Cena závesného hojdacieho kresla závisí od viacerých faktorov. Prevažne ide o prevedenie, materiály a typ kresla. Cena jednoduché závesné hojdačky z bavlny a dreva začína na sume približne 17 €. Najdrahšie modely dosahujú cenu 500 € a viac. Nižšie opíšeme jednotlivé cenové kategórie.

Cena do 120 €

Závesné kreslá za cenu do 120 € sú určené pre jednu osobu. Zväčša sú vyrobené z textílie a dreva. Táto kategória obsahuje z väčšej časti klasické závesné kreslá bez stojanu.

Cena od 120 do 250 €

V tomto cenovom rozmedzí nájdete kvalitné hojdacie kreslo závesné aj so stojanom. Nosnosť niektorých kresiel dosahuje 130 kg. Takmer všetky sú určené pre jednu osobu. Tieto kreslá ponúkajú veľké množstvo farebných a dizajnových prevedení.

Cena nad 250 €

Cenová kategória nad 250 € obsahuje závesné kresla najvyššej kvality. Ak sa rozhodujete investovať do kresla vyššiu sumu ako je táto, tak nie ste nijak obmedzený pri výbere. Táto kategória je odlišná od predošlých v niekoľkých faktoroch. Tým hlavným je, že obsahuje najmä kreslá s väčšími rozmermi a vyššou nosnosťou pre viaceré osoby.

Najpredávanejšie závesné hojdacie kreslá podľa Heuréky


Zdroje:

https://treehouse.co/us/blog/is-a-hanging-chair-a-good-idea-hanging-chair-types.html

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár