Najlepšie mopové súpravy – tipy pre rok 2018

Umývanie dlážok patrí k bežným domácim prácam, ktoré vykonávame aj niekoľkokrát do týždňa. Kedysi sme sa o dlážky starali veľmi jednoducho pomocou handry a vedra. Dnes sa na trhu nachádza široká paleta mopov, s ktorými je umývanie dlážok takmer zábavou.

Výber mopovej súpravy by ste mali prispôsobiť dlážke, ktorú doma máte a rovnako tiež rozlohe svojho príbytku. Čím väčšia domácnosť, tým kvalitnejší by mal mop byť, aby bolo udržiavanie čistej dlážky čo najjednoduchšie. Ak plánujete takýto nákup, prečítajte si nasledujúci článok.

Najlepšie mopové súpravy

Leifheit Piccolo Micro Duo 57023

Mop Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Leifheit Set podlahový mop

Leifheit Piccolo Micro Duo 57023

Vileda Easy Wring & Clean Turbo mop + vedro 151153

Leifheit Set podlahový mop vedro Profi s nášľapným žmýkaním 55077

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Žmýkací systém na rukoväti

Tri druhy návlekov

Nízka hmotnosť

Kvalita použitých materiálov

Žmýkanie takmer do sucha

Nášľapný systém žmýkania

Vysoká kvalita žmýkania

Nášľapný systém žmýkania

Pohodlné použitie 

Objemné vedro

Veľká šírka záberu

Zápory

Drahšie náhradné návleky

Menej kvalitné žmýkanie

Krátka tyč

Vyššia hmotnosť

Vysoká cena

Vedro bez koliesok

Pevná dĺžka tyče

ZhrnutieJednoduchý mop, ktorý poslúži pri pravidelnom umývaní menších bytov či domov.Strapcový mop s vedrom, ktorý čistí kvalitne a disponuje nášľapným žmýkaním.Kvalitný mop s vedrom a nášľapným systémom, s ktorým bez námahy umyjete aj veľké plochy.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Leifheit Piccolo Micro Duo 57023

Materiál: kov + plast + mikrovlákno | Dĺžka tyče: 148 cm | Šírka záberu: 27 cm | Hmotnosť: 740 g | Farba: tyrkysová | Približná cena: 11 €

KLADY:
 • Nízka cena
 • Žmýkací systém na rukoväti
 • Tri druhy návlekov
 • Nízka hmotnosť

ZÁPORY:
 • Drahšie náhradné návleky
 • Menej kvalitné žmýkanie

Jednoduchý mop Leifheit Piccolo Micro Duo 57023 je určený na všetky druhy podláh. Vďaka integrovanému žmýkaciemu systému už vaše ruky nikdy neprídu do kontaktu so špinavou vodou. Mop jednoducho vyžmýkate zatiahnutím držadla rukoväte, takže sa navyše nemusíte pri práci krčiť, čím šetríte svoj chrbát.

Hlavica mopu je široká 27 cm a vďaka ohybnému kĺbu, ktorý umožňuje vytieranie do osmičiek, dosiahne aj na ťažko dostupné miesta, napríklad pod posteľ, či pod pohovku. Návlek mopu je vyrobený z mikrovlákna a okrem toho, že kvalitne pohlcuje špinu aj veľmi rýchlo schne. Návleky je možné prať v práčke, čo ocení každá moderná gazdinka.

K mopu ponúka výrobca, podľa podlahy, ktorú plánujete umývať, tri druhy návlekov. Vďaka nízkej hmotnosti bude práca s mopom skutočne jednoduchá, aj pri umývaní mierne rozsiahlejších plôch. Tento model nájdete na trhu vo sviežej, tyrkysovej farbe.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Mop Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Materiál: plast + mikrovlákno + abrazívny materiál | Dĺžka tyče: 125 cm | Šírka záberu: ? cm | Hmotnosť: 2200 g | Farba: červeno-sivá | Približná cena: 36 €

KLADY:
 • Kvalita použitých materiálov
 • Žmýkanie takmer do sucha
 • Nášľapný systém žmýkania

ZÁPORY:
 • Krátka tyč
 • Vyššia hmotnosť

Ak hľadáte šikovného pomocníka do domácnosti, Mop Vileda Easy Wring & Clean Turbo je pre vás to pravé. Ide o sadu strapcového mopu a vedra, ktoré je doplnené šliapacím pedálom. Vďaka tomu sa nebudete musieť pri žmýkaní krčiť, ani dotýkať špinavého mopu rukami. Vedro je navyše doplnené praktickým bočným otvorom, cez ktorý pohodlne vylejete vodu.

Okrúhly návlek mopu je vyrobený z dvoch materiálov. Biele strapce z mikrovlákna efektívne pohltia každú bežnú nečistotu na podlahe. Červené strapce sú vyrobené z abrazívneho, ale šetrného materiálu, ktorý si poradí aj s odolnou či zaschnutou špinou. Návleky veľmi jednoducho vyperiete v práčke.

Hlavica mopu je trojuholníková a poradí si aj s nečistotami v rohoch. Teleskopická tyč mopu sa síce dá pohodlne prispôsobiť výške postavy, ale jej dĺžka (125 cm) je, pre vyšších ľudí, nedostatočná. Hmotnosť mopu a prázdneho vedra dosahuje 2,2 kg, čo môže byť pri dlhšom používaní mierne nepohodlné. Mop sa predáva v červeno-sivom farebnom prevedení.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Leifheit Set podlahový mop

Materiál: plast + mikrovlákno | Dĺžka tyče: 140 cm | Šírka záberu: 42 cm | Hmotnosť: 1600 g | Farba: zelená | Približná cena: 50 €

KLADY:
 • Vysoká kvalita žmýkania
 • Nášľapný systém žmýkania
 • Pohodlné použitie
 • Objemné vedro
 • Veľká šírka záberu

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Vedro bez koliesok
 • Pevná dĺžka tyče

Leifheit Set podlahový mop vám uľahčí údržbu každej, aj na vlhkosť citlivej, podlahy. Hlavica mopu má obdĺžnikový tvar a vďaka kĺbu, ktorý sa otáča o 360°, sa s ním dostanete prakticky všade. Na jeden záber zotriete s mopom až 42 cm. Mikrovlákno, z ktorého je vyrobený návlek, je zárukou dokonalej absorpcie nečistôt.

Vedro mopu je vybavené inovatívnym žmýkacím systémom. Ten stačí stlačiť nohou a návlek mopu bude hneď takmer suchý. Takto sa už nikdy nebudete musieť krčiť a dotýkať špinavého návleku. Objem vedra 8 litrov je dostatočný aj pri umývaní rozsiahlejších podláh. Menšou nevýhodou je, pri tomto objeme, absencia koliesok. Spodná časť vedra je silikónová, čo zvyšuje jeho stabilitu.

Výhodou je možnosť prania návlekov v práčke (pri teplote 60 °C, bez aviváže). Mop je vybavený 140 cm dlhou tyčou, ktorej dĺžka sa nedá regulovať. Vďaka kvalitným materiálom vám bude táto súprava slúžiť dlhé roky. Mop nájdete na trhu v pútavej, zelenej farbe.

Zobraziť na Heureka.sk >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie mopové súpravy podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať mopovú súpravu?

Na trhu sa nachádzajú mopy v rôznych cenových kategóriách i prevedeniach. V prípade, že plánujete kúpu takéhoto domáceho pomocníka, prečítajte si, v nasledujúcich riadkoch, niekoľko rád, ktoré vám s jeho výberom pomôžu.

Druhy mopov

 • Ploché mopy – najbežnejší a najobľúbenejší druh mopov na trhu. Hlavica týchto mopov je najčastejšie obdĺžnikového tvaru a návlek sa na ňu buď naťahuje, ale pripína suchým zipsom. Sú ideálnou voľbou na pravidelné umývanie mierne znečistených podláh. Rovnako sú, vďaka svojmu tvaru, skvelé na čistenie rohov. Ľahko sa s nimi manipuluje a najlacnejšie modely sa dajú kúpiť za pár eur.
 • Strapcové mopy – obyčajne okrúhleho tvaru. Keďže absorbujú pomerne veľa vody, je k ich použitiu potrebné žmýkacie zariadenie. To je obyčajne súčasťou vedra mopu. V prípade lacných modelov je manuálne. Drahšie mopy disponujú nášľapnými systémami. Strapcové návleky však vo všeobecnosti pomerne rýchlo schnú, takže sa nemusíte obávať nepríjemného zápachu.
 • Špongiové mopy – menej obľúbené mopy, ktorých hlavicu tvorí klasická špongia. Tieto modely sú ideálne na čistenie obkladov a iných nerovných povrchov. Ich najväčšou nevýhodou je riziko množenia baktérií, ktoré hrozí v prípade nedostatočnej starostlivosti o mop. Preto je potrebné špongiu po použití vždy poctivo vyprať a nechať kompletne vysušiť.
 • Parné mopy – inovatívne elektrické prístroje, v ktorých vnútri sa skrýva nádrž na vodu. Para, ktorá vzniká pri používaní mopu nielen dokonale čistí, ale i dezinfikuje podlahu. Takéto mopy sú prirodzene drahšie a nie sú vhodné na každý druh podlahy.

Materiál návlekov

Návleky mopov sa klasicky vyrábali z bavlny. Takéto návleky sa nedajú použiť na drevo a laminát, ale kvalitne s nimi vyčistíte napríklad gumu, linoleum, či dlažbu. Väčšina návlekov je dnes z mikrovlákna. Mikrovláknové návleky sa dajú kvalitne vyžmýkať, takže sú vhodné aj na citlivé povrchy.

Žmýkací systém

Každý mop je potrebné pred umývaním podlahy zbaviť nadbytočnej vody. Návleky najlacnejších mopov je potrebné pred namáčaním zložiť a následne vyžmýkať ručne. Tento spôsob je však pomerne nehygienický a rovnako zaťažuje váš chrbát.

Modernejšie mopy disponujú rôznymi druhmi automatického žmýkania. Lacnejšie modely sa žmýkajú zatiahnutím rukoväte, ktorá následne stlačí návlek a zbaví ho tak prebytočnej vody. Na trhu rovnako existujú mopy, ktoré majú v balení vedro. V ňom môže byť integrovaný košík, v ktorom mop, obyčajne strapcový, vyžmýkate tlakom na tyč mopu.

Drahšie modely disponujú pedálovým žmýkaním, ktoré je rovnako integrované vo vedre. Tento spôsob žmýkania je efektívny a veľmi praktický, keďže k jeho obsluhe vám stačí vaše chodidlo. Vaše ruky tak už nikdy neprídu do kontaktu so špinavou vodou. Rovnako sa nebudete musieť pri žmýkaní krčiť, čím ušetríte svoj chrbát.

Vlastnosti vedra

Ku každému mopu potrebujete vedro. Drahšie modely sú vybavené vedrom v balení, takže ho nie je potrebné dokupovať. Takéto vedrá sú prispôsobené konkrétnemu mopu a doplnené šikovnými prvkami, ktoré umývanie podláh uľahčujú.

Najdôležitejšou súčasťou vedra je žmýkací mechanizmus, ktorý je podľa ceny manuálny alebo automatický. Praktickým doplnkom niektorých vedier je špeciálny otvor na vylievanie vody, ktorý je umiestnený tak, aby ste nič nerozliali okolo umývadla.

Samozrejmosťou je pevná rukoväť, za ktorú sa vedro prenáša. Väčšie a drahšie vedrá bývajú doplnené kolieskami, ktoré uľahčujú manipuláciu. Silikónové dno alebo protišmykové nožičky sú zárukou stability.

Tyč mopu

Od tyče mopu rovnako závisí pohodlie pri jeho používaní. Tyč by mala byť prispôsobená výške postavy a preto sa tyče niektorých modelov dajú dĺžkovo nastaviť.

Najpredávanejšie mopové súpravy podľa Heureky

Najlepšie mopové súpravy – tipy pre rok 2018
4.5 (90%) 2 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte