Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie aróma difuzéry

10. 8. 2020 Aktualizované

V miestnosti šíri príjemnú vôňu, vytvára pohodovú atmosféru a priaznivo pôsobí na fyzické i psychické zdravie človeka. To všetko dokáže aróma difuzér na esenciálne oleje.  Pripravili sme pre vás hodnotenie TOP 3 najlepších elektrických aróma difuzérov. A pridali praktického nákupného poradcu, s ktorým pre seba hravo nájdete ideálny difuzér do bytu či na pracovisko.

Najlepší celkovo

Vysokokvalitný aróma difuzér s veľkým zásobníkom v krásnom dizajne.

Najlepší pomer cena/výkon

Vynikajúci aróma difuzér s praktickými funkciami a LED osvetlením.

Najlepší lacný

Elektrický aróma difuzér za dostupnú cenu s LED osvetlením v kompaktných rozmeroch.

Najlepšie aróma difuzéry

Recenzia: Aroma difuzér Aromacare Maha dark

 

Aromacare Maha dark recenzia

Typ: ultrazvukový │ Objem zásobníka: 400 ml │ LED svetlo: 7 farieb │ Materiál: plast │ Príkon: – │ Rozmery: 17 x 17 x 25 cm │ Hmotnosť: – │ Približná cena:  42 €

Klady
 • Veľký zásobník
 • Nastavenie doby prevádzky
 • LED osvetlenie
 • Zvlhčuje vzduch
 • Elegantný dizajn
Zápory
 • Vyššia cena

Ultrazvukový difuzér na esenciálne oleje Aromacare Maha dark je určený pre náročnejších zákazníkov, ktorých okrem skvelých technických parametrov poteší aj krásnym dizajnom. Difuzér na vonné oleje má veľkú nádržku na vodu s objemom až 400 ml. To je dostatočné na rozvoňanie vzduchu v miestnosti s rozlohou 20 až 30 m2 na dobu 8 až 10 hodín. Difuzér možno používať aj iba s čistou vodou na zvlhčenie vzduchu.

O vytváranie príjemnej atmosféry sa okrem vône stará LED osvetlenie so 7 farbami. V kombinácii s elegantným dizajnom v tváre vázy predstavuje krásny interiérový doplnok. Ovládanie difuzéra je veľmi jednoduché, pričom umožňuje nastaviť dĺžku dobu prevádzky (1/3/6 hod alebo nepretržite). Užitočnou funkciou je automatické vypnutie, vďaka čomu nemusíte sledovať množstvo vody v zásobníku.

Recenzia: Elektrický aróma difuzér Nature7 Sumó

Nature7 Sumó recenzia

Typ: ultrazvukový │ Objem zásobníka: 300 ml │ LED svetlo: mení 8 farieb │ Materiál: plast │ Príkon: 8W │ Rozmery: 17 x 12,5 cm │ Hmotnosť: 0,4 kg │ Približná cena:  35 €

Klady
 • Automatické vypnutie
 • Nastavenie doby prevádzky
 • Objem zásobníka 300 ml
 • LED osvetlenie až 8 farieb
 • Zvlhčuje vzduch
Zápory
 • Žiadne sme nenašli

Skvelý pomer medzi cenou a výkonom ponúka elektrický aróma difuzér Nature7 Sumó. Pomocou ultrasonického vlnenia nielen rozširuje príjemnú vôňu esenciálnych olejov, ale aj vzduch zvlhčuje.
Objem zásobníka na vodu je 300 ml. Výhodou je, že množstvo vody v nádobe nemusíte kontrolovať. Vonný difuzér sa po jej vyprázdnení automaticky vypne. Príkon elektrického difúzora je 8 W. Difúzor disponuje LED osvetlením až v 8 farbách s možnosťou nastavenia intenzity svetla.

Obsluha tohto aróma difuzéra je veľmi jednoduchá. Do nádržky stačí pridať vodu a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Následne už postačí iba nastaviť dobu prevádzky (1/3/6 hod). Kladnou stránkou je taktiež tichá prevádzka. Navyše, ide o štýlový interiérový doplnok. Vyrobený v kompaktných rozmeroch a s nízkou hmotnosťou.

Recenzia: Elektrický aróma difuzér Hütermann Y01

Hütermann Y01 recenzia

Typ: ultrazvukový │ Objem zásobníka: 130ml │ LED svetlo: mení 7 farieb │ Materiál: plast │ Príkon: 3 W │ Rozmery: 10 x 10 cm │ Hmotnosť: – │  Približná cena:  14 €

Klady
 • Dostupná cena
 • LED osvetlenie
 • Zvlhčuje vzduch
 • Kompaktné rozmery
 • Jednoduché ovládanie
Zápory
 • Menšia kapacita nádržky

Aj za nízku si môžete kúpiť elektrický aróma difuzér, ktorý bude skvele plniť svoju úlohu. Dôkazom je Hütermann Y01. Ide u ultrazvukový typ difuzéra, vďaka čomu sa postará aj o zvlhčovanie vzduchu. Kapacita nádržky na vodu je 130 ml. To vystačí približne na 3,5 hodiny šírenia vône. Difuzér vzhľadom na nízku cenu neponúka pokročilé funkcie, ale nechýba LED osvetlenie. To spríjemňuje chvíle pohody pomocou 7 farieb svetla. Príkon je iba cca 3 W. Uvedené parametre difuzér predurčujú na použite v menších miestnostiach.

Difuzér na vonné oleje poteší veľmi jednoduchým ovládaním a taktiež tichým chodom. Nebude vás rušiť ani v spálni či počas meditácie. Difuzér má kompaktné rozmery. Ľahko ho premiestnite kdekoľvek potrebujete a nezaberie veľa miesta. Vyrobený je z plastu. Pochvalu si zaslúži pekný dizajn, dostupný v imitácii dreva, bielej a čiernej farbe.

Porovnanie najlepších aróma difuzérov

Aromacare Maha dark Nature7 Sumó Hütermann Y01 Aromacare Samaya light StadlerForm Jasmine White Lanaform Bali
Aromacare Maha dark recenzia Nature7 Sumó recenzia Hütermann Y01 recenzia Aromacare Samaya light StadlerForm Jasmine Lanaform Bali
Približná cena 42 € 35 € 14 € 30 € 60 € 32 €
Typ ultrazvukový ultrazvukový ultrazvukový ultrazvukový ultrazvukový ultrazvukový
Objem zásobníka 400 ml 300 ml 130 ml 300 ml 100 ml 50 ml
LED svetlo 7 farieb 8 farieb 7 farieb 7 farieb nie modré
Materiál plast plast plast plast
Príkon  – 8 W 3 W  – 4 W
Rozmery 17 x 17 x 25 cm 17 x 12,5 cm 10 x 10 cm 12 x 12 x 17 cm 13 x 9 x 13 cm 10 x 10 x 10 cm
Hmotnosť  – 0,4 g 0,4 kg
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

Najpredávanejšie aróma difuzéry podľa Heureky

Čo je to aróma difuzér?

Aróma difuzér je čoraz obľúbenejšie zariadenie, ktoré sa stará o šírenie príjemnej vône v interiéri. Tým sa jeho prínosy ale ani zďaleka nekončia. Vonný difuzér rozširuje do interiéru esenciálne oleje, ktoré majú rad pozitívnych účinkov. Nielenže prečistia vzduch od nepríjemných pachov a škodlivých častíc, ale majú taktiež terapeutické účinky a priaznivo vplývajú na zdravie a psychiku človeka. Vytvárajú pohodovú atmosféru, upokojujú myseľ či pomáhajú pri problémoch so spánkom. Tým najlepším spôsobom, ako esenciálne oleje distribuovať v priestore, je použitie elektrického aróma difuzéra. Difuzér na vonné oleje pritom nie je žiaden nevzhľadný prístroj, ale svojím dizajnom sa stáva štýlovým doplnkom interiéru. Navyše, jeho používanie je veľmi jednoduché a hodí sa nielen do domácnosti, ale i na pracovisko (salóny, kancelárie), a niektoré modely sú stvorené aj do áut.

Ako vybrať aróma difuzér

Na trhu nájdete bohatú ponuku difuzérov, pričom najúčinnejší je elektrický aróma difuzér, na ktorý sa zameriavame v tomto článku.  V jeho nasledujúcej časti vám ponúkame nákupného poradcu, ktorý vás krok po kroku prevedie všetkým dôležitými kritériami, ako vybrať ideálny aróma difuzér do bytu či na pracovisko. Tými rozhodujúcimi sú predovšetkým typ (spôsob fungovania), veľkosť pokrytia (rozloha miestnosti), objem zásobníka, dizajn a funkcie.

Rozdelenie podľa typu

Na výber máte viacero druhov elektrických aróma difuzérov, ktoré sa líšia princípom, akým rozptyľujú esenciálne oleje do priestoru:

 • Ultrazvukový – v súčasnosti najpredávanejší elektrický typ. Funguje jednoducho a veľmi účinne. Do nádobky s vodou sa pridáva niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Následne prístroj vďaka vysokej frekvencii rozptyľuje do priestoru jemnú hmlu s esenciálnymi olejmi. Ultrazvukový difuzér na esenciálne oleje sa teší veľkej obľube vďaka pomerne nízkej cene i tichej prevádzke a u mnohých modelov aj rôznym funkciám. Navyše, zvlhčuje vzduch. Ideálny do priestorov s nedostatkom vlhkosti.
 • Odparovací – esenciálne oleje do priestoru rozširuje pomocou ventilátora, ktorého pôsobením sa kvapalina mení na plynné skupenstvo. Výhodou je nížia cena oproti ostatným typom, ale negatívom je nerovnomerné uvoľňovanie zložiek esenciálnych olejov, čím sa oslabuje pôsobenie ich pozitívnych účinkov.
 • Nebulizačný – funguje na princípe rozdeľovania esenciálnych olejov ma malé molekuly, ktoré rozprašuje do okolia v podobe malých kvapiek (podobne ako parfum). Keďže esenciálne oleje nie sú ničím riedené, do vzduchu distribuuje silnejšiu koncentráciu než iné typy.

Na trhu nájdete aj neelektrické aróma difuzéry:

 • Tyčinkový difuzér – jednoduché zariadenie, ktoré rozvoniava priestor pomocou tyčiniek. Tie sú umiestnené v špeciálnej fľaštičke/vázičke, z ktorej nasávajú esenciálny olej a následne vôňu pozvoľna uvoľňujú do priestoru. Výhodou je najjednoduchšia obsluha a nízka cena, negatívom predovšetkým najnižšia účinnosť.
 • Tepelný – aromalampa – pod misku s esenciálnym olejom sa umiestňuje horiaca sviečka a vplyvom vzniknutého tepla sa aróma uvoľňuje do ovzdušia. Nevýhodou oproti elektrickým difuzérom je to, že vyžaduje použitie ohňa, pričom dôsledkom tepla sa môžu meniť vlastnosti esenciálnych olejov. Pritom sa oslabujú ich priaznivé účinky či dokonca vznikajú látky škodlivé pre ľudské zdravie.

Ovládanie

Ovládanie elektrických aróma difuzérov je veľmi jednoduché. V závislosti od typu a konkrétnych modelov sa čiastočne odlišuje. Štandardne sa do zásobníka pridáva voda a esenciálny olej podľa vášho výberu. Následne stačí difuzér zapnúť a v závislosti od funkcií nastaviť pomocou tlačidiel (prípadne diaľkovo) dobu prevádzky, intenzitu či LED osvetlenie.

Funkcie

Pri kúpe elektrického aróma difuzéra sa oplatí všímať, aké užitočné funkcie poskytuje. Niektoré robia jeho ovládanie praktickejším, iné rozširujú možnosti jeho použitia. Medzi najobľúbenejšie patria:

 • Časovač – umožňuje nastaviť dobu prevádzky, počas ktorej bude aróma difuzér pôsobiť.
 • Automatické vypnutie – difuzér na esenciálne oleje sa vypne automaticky po tom, ako sa vyčerpá objem nádoby.
 • LED osvetlenie – obľúbená funkcia, ktorá umožňuje vytvoriť príjemnú svetelnú atmosféru, zvyčajne ponúka viacero farieb osvetlenia.
 • Regulácia intenzity arómy – umožňuje nastaviť požadovanú intenzitu vône, napr. podľa miestnosti alebo toho, či je deň alebo noc.
 • Zvlhčovač vzduchu – túto užitočnú funkciu nájdete u ultrazvukových aróma difuzérov. Oceníte ju v priestoroch so suchým vzduchom, ktorý nepriaznivo vplýva na ľudské zdravie. Ideálne na použitie najmä počas vykurovacej sezóny. Počítať je potrebné s tým, že účinnosťou sa nevyrovná samostatným zvlhčovačom vzduchu, teda poradí si iba s menšími odchýlkami od ideálnej vlhkosti.
 • Diaľkové ovládanie – umožňuje pohodlné, bezdrôtové ovládanie aróma difuzéra pomocou diaľkového ovládača alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie cez bluetooth alebo wifi.
 • Zabudovaný reproduktor – spojenie príjemnej arómy a vašej obľúbenej hudby vytvára dokonalú atmosféru na oddych či meditáciu.

Oblasť pokrytia (veľkosť miestnosti)

Plánujete používať aróma difuzér v malej spálni či vo veľkej obývačke? Práve veľkosť miestnosti udávanej v m2, pre ktorú je difuzér vhodný, patrí medzi dôležité parametre výberu konkrétneho modelu. Na výber máte najčastejšie modely, ktoré dokážu rozvoňať malé miestnosti s rozlohou do 15 m2 alebo stredne veľké s rozmermi 15 až 30 m2. V ponuke obchodov môžete nájsť aj aróma difuzéry na vonné oleje do veľkých priestorov s rozlohou až 50 – 60 m2. Tie sú vhodné nielen do veľkých obývačiek spojených s kuchyňou a jedálňou alebo do komerčných prevádzok.

Objem zásobníka

Veľkosť zásobníka sa odlišuje v závislosti od typu aróma difuzéra. V prípade ultrazvukových modelov sa napĺňa vodou a do nej sa pridáva esenciálny olej. Veľkosť nádoby na túto zmes sa najčastejšie pohybuje v rozmedzí 100 až 400 ml. Podstatným parametrom je to, ako dlho vydrží aróma difuzér pôsobiť na jedno naplnenie zásobníka. To závisí nielen od veľkosti nádoby, ale i výkonu difuzéra, resp. intenzity distribúcie vône do priestoru.

Testado radí

So zväčšujúcim sa objemom nádoby rastú aj rozmery a hmotnosť difuzéra. Dôležité je to myslieť najmä vtedy, ak plánujete zariadenie často prenášať medzi miestnosťami, či dokonca vziať so sebou na cesty a dopriať si obľúbenú arómu všade tam, kde sa ubytujete. Mnoho ľudí preto uprednostňuje menšie a ľahko mobilné modely.

Hlučnosť

Dôležitým aspektom pri výbere aróma difuzéra je jeho hlučnosť, ktorá sa odlišuje v závislosti od typu. Tichými modelmi sú obľúbené ultrazvukové difuzéry. Zamerať pozornosť na počet decibelov sa oplatí pri odparovacích, u ktorých hlučnosť spôsobuje ventilátor. Obzvlášť pokiaľ chcete používať aróma difuzér v spálni, či pri relaxácii, odporúčame zvoliť tichšie modely s hlučnosťou do cca 25 decibelov.

Napájanie a príkon

Elektrické aróma difuzéry na svoj chod vyžadujú dodávku energie. Štandardne sa napájajú pomocou adaptéra z elektrickej siete. Netreba sa obávať žiadnych vysokých nárokov. Ich príkon (energia, ktorú spotrebujú) je pomerne nízky. Najčastejšie sa pohybuje sa na úrovni cca od 5 W do 15 W. Pokiaľ máte záujem o účinnejší vonný difuzér, siahnite po modeli s aspoň 10 W. Okrem klasického napájania zo siete sa môžete stretnúť aj s prenosnými modelmi na batérie, ktoré môžete vziať kamkoľvek so sebou, alebo s napájaním cez autozásuvku pre spríjemnenie cestovania. Na trhu nájdete aj difuzéry s napájaním cez USB konektor.

Dizajn

Pri kúpe aróma difuzéra na vonné oleje by ste rozhodne mali myslieť aj na jeho vzhľad a snažiť sa ho zladiť s dizajnom interiéru. Dobrou správou je, že výrobcovia ponúkajú veľmi bohatú paletu štýlov, farieb a materiálov. Zvoliť si môžete plast, kov, sklo či drevo (imitáciu). Na výber máte kopec kúskov, ktoré predstavujú krásny bytový doplnok. Mnohé aróma difuzéry majú tvar pripomínajúci vázu, nájdete medzi nimi modely vhodné do vidiecky aj minimalisticky ladených interiérov. Je len na vás, či im dovolíte vyniknúť alebo ich necháte nenápadne splynúť s ostatným zariadením.

Vône

Na trhu nájdete rozmanitú ponuku esenciálnych olejov určených do aróma difuzérov. Vybrať si môžete arómy, ktoré príjemne rozvoňajú vašu domácnosť – kuchyňu, obývačku či spálňu, a vo vzduchu zničia škodlivé častice, baktérie či vírusy. Ak sa chcete cítiť ako v lete v Španielsku, pridajte do difúzera citrónový olej, Na zimu sú naopak vhodnejšie ťažie vône z borievok či dreva.

Esenciálne oleje zároveň prinášajú rôzne blahodarné psychologické účinky. Stačí si vybrať vhodnú vôňu a prispeje k vytvoreniu duševnej pohody a dokonalého oddychu.  Obľúbeným je levanduľový olej. Navyše, esenciálne oleje pomáhajú pri problémoch so spánkom a rôznymi ochoreniami. Niektoré vône, napr. z citrónovej trávy či cédrového dreva, poskytujú ešte jeden praktický účinok – odpudzujú hmyz. Vďaka aróma difuzéru vás tak v domácnosti nebudú otravovať muchy, mravce či mole. Stačí si prezrieť bohatú ponuku obchodov a vybrať presne to, čo je pre vás vhodné.

Náš tip

K starostlivosti o krásu tela patria aj elektrické pilníky na nechty a brúsky na päty. Ako ich správne vybrať a ktoré sú najlepšie vám poradíme v tomto článku.

Kde kúpiť aróma difuzér

Aróma difuzéry nájdete v ponuke veľkých aj špecializovaných online obchodov. Práve tmenšie často ponúkajú nižšiu cenu, ale neznáme meno môže vyvolávať pochybnosti. Aby ste mali istotu, že nakupujete nielen výhodne, ale i bezpečne, odporúčame najprv navštíviť najväčší porovnávač e-shopov Heureka. Ihneď zistíte, ktorý obchod ponúka najlepšiu cenu a tiež to, či patrí medzi zákazníkmi overených predajcov.

Medzi osvedčené internetové obchody nepochybne patrí Alza. Jeden z najväčších online predajcov na našom trhu ponúka široký výber aróma difuzérov od mnohých výrobcov. Ak je pre vás dôležitým kritériom nízka cena, tak aromatický difuzér si môžete kúpiť v Lidli. Nezabudnite, že navštíviť ho môžete nielen osobne, ale aj prostredníctvom internetového obchodu.

Arómy do difuzérov odporúčame kupovať iba od osvedčených predajcov, ktorí ponúkajú 100 % esenciálne oleje bez syntetických zložiek. Naopak, vyhnúť sa treba neznámym značkám a lacným produktom. Zloženie napodobenín esenciálnych olejov môže byť zdraviu škodlivé.

Najobľúbenejšie značky

Aromacare

O príjemnú atmosféru sa vo vašej domácnosti môže postarať elektrický difuzér na esenciálne oleje od firmy Aromacare. V ponuke obľúbenej značky nájdete rôznorodé modely, ktoré sa môžu pochváliť dobrou kvalitou a rozličnými funkciami. Prednosťou značky je krásny dizajn. Zvoliť si môžete nielen oblé modely pripomínajúce vázy, ale i moderné difuzéry v tvare kocky. Vybavené sú navyše LED osvetlením, reproduktorom či dokonca hodinkami.

Aromacare logo

Hütermann

Pod značkou Hütermann v ponuke obchodov nájdete ultrazvukové modely aróma difuzérov. Poskytujú veľmi dobrú kvalitu a rôzne funkcie, a to za prijateľné ceny. Dopriať si môžete difuzéry s LED osvetlením alebo diaľkovým ovládaním. Nechýba pestrá dizajnová ponuka.

Hutermann logo

Stadler Form

Spoločnosť Stadler Form ponúka široký sortiment produktov určených na zlepšovanie kvality vzduchu v interiéroch. Ide o medzinárodne oceňovanú značku, pre ktorej produkty je charakteristická špičková kvalita a technologické inovácie.  Výnimkou nie sú ani elektrické aróma difuzéry na esenciálne oleje vyrábané v modernom dizajne.

Stadler Form logo

Ceny

Dôležitým kritériom výberu aróma difuzéra  je samozrejme aj to, koľko peňazí ste zaň ochotní minúť. Cenovky sú veľmi rôznorodé. Najlacnejšie sú pochopiteľne neelektrické difuzéry.  Ale i elektrické modely si môžete kúpiť za nízke ceny. Cenovka rastie s kvalitou použitých materiálov, veľkosťou zásobníka či širšou výbavou funkcií.

Do 25 eur

V najnižšej cenovej kategórii si môžete kúpiť predovšetkým tyčinkové difuzéry, ktorých cena sa začína už na niekoľkých eurách. Nájdete medzi nimi aj jednoduchší elektrický difuzér na vonné oleje. Zväčša bude mať menší objem zásobníka a slabší výkon, vhodný najmä do menšej miestnosti.

Od 25 do 45 eur

Práve v tejto cenovej kategórii sa nachádzajú najobľúbenejšie a najpredávanejšie modely elektrických difuzérov. Najčastejšie ide o ultrazvukové zariadenia. Prednosťou je väčší objem zásobníka a teda i dlhšia doba pôsobenia a silnejší výkon vhodnejší i do väčších priestorov. Často sú vybavené LED osvetlením. Potešením je i rozmanitá dizajnová ponuka.

Nad 45 eur

Približne od tejto cenovej hranice sa ponúkajú najlepšie elektrické aróma difuzéry. Poskytujú najvyšší výkon, rôznorodé funkcie, LED osvetlenie v mnohých farbách, ovládanie cez mobil či zabudovaný reproduktor. Prevoňajú aj veľkú miestnosť. Pochváliť sa môžu použitím najkvalitnejším materiálov a štýlovým dizajnom.

Najpredávanejšie aróma difuzéry podľa Heureky


Použité zdroje:

https://www.cnet.com/health/best-essential-oil-diffuser-for-aromatherapy-in-2020/
https://aroma-care.fr/en/our-guides/how-to-choose-your-essential-oils-diffuser/

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.3 (7 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár