Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie darčeky pre dievča nielen na Vianoce

Výber darčeka pre dievča nemusí byť jednoduchý. Práve preto sme pre vás vybrali až 30 tipov na najlepší darčeky pre dievča. Navyše sme ich zoradili podľa veku od 1 roka až po 20-tku, aby bol pre vás výber jednoduchší.

Darčeky pre dievčatá podľa veku

1) Handrová bábika – darček pre ročné dievča

Elektrický gril

Mall.sk

Prvé narodeniny si síce nepamätáme, no nejaký symbolický predmet či hračka nám môže túto udalosť pripomínať do konca života. Máte vo svojom okolí dieťa, ktoré čochvíľa bude mať práve túto udalosť? Nájsť vhodný darček pre takéhoto oslávenca nemusí byť najjednoduchšie. Preto vám prinášame tip v podobe handrovej bábiky.

Možno sa práve tento darček neskôr stane obľúbenou hračkou. Táto bábika je vyrobená z materiálu príjemného na dotyk a je vhodná pre deti od 9 mesiacov.

2) Zvuková a interaktívna hračka – darček pre dvojročné dievča

Zvuková a interaktívna hračka

Mall.sk

Naším ďalším tipom na darček, tentoraz pre dvojročné dievča, je zvuková alebo interaktívna hračka. Tieto hračky majú za úlohu dieťa nie len zabaviť, ale aj rozvíjať ich schopnosti. Takže kombinujú učenie spolu so zábavou. V ponuke nájdete hudobnú húsenicu, hrací stolček alebo interaktívne chodítko. Cena týchto hračiek začína už na siedmich eurách, takže by to nemala pocítiť ani vaša peňaženka.

3) Detská kuchynka – darček pre dievča 3 roky

Zvuková a interaktívna hračka

4home.sk

Táto hračka slúži pre zlepšenie motoriky a logického myslenia u trojročného dieťaťa. Detská kuchynka je ideálnym darčekom pre malé gazdinky. Predná časť má dvierka ako od rúry. Tie si dieťa môže otvoriť a následne v rúre upiecť “mňam dobroty”. Na bočnej časti sa nachádzajú 2 poličky na riad. Nechýba ani sporák, umývadlo a regál na kuchynské náčinie.

Detská kuchynka poskytne hodiny radosti mnohým trojročným dievčatkám. Preto, ak stále neviete, čo darovať pod stromček, tak toto môže byť vhodná voľba.

4) Domček pre bábiky – darček pre 4-ročné dievča

Domček pre bábiky

4home.sk

Domček pre bábiky je klasická hračka, po ktorej túži mnoho dievčat v tomto veku. Konkrétne tento domček je otvorený z dvoch strán pre čo najlepší prístup. Má tri poschodia a nechýbajú mu žiadne izby, ktoré sú súčasťou každej domácnosti.

Nábytok si môžu rozmiestniť podľa vlastnej predstavy, čo môže trochu rozvíjať aj ich kreativitu. Sledujte, ako vaša dcérka či vnučka vníma svet okolo seba, ako rozumie vzťahom a rodinnému spolužitiu. Táto hračka je ideálna na rozvoj spoločenských interakcií.

5) Spoločenská hra – darček pre 5-ročné dievča

Domček pre bábiky

Mall.sk

Vo veku 5 rokov je súťaživosť prirodzená. Využite ju preto tým správnym spôsobom, napríklad pri hraní hier, ktoré zároveň rozvíjajú širokú škálu ďalších zručností. Spoločenská hra je perfektný darček pre dievča na Vianoce. Ak sú navyše na nej vyobrazení obľúbení rozprávkoví hrdinovia, verte tomu, že tie malé očká zažiaria ako hviezdičky na stromčeku.

6) Omaľovánka – darček pre 6-ročné dievča

Domček pre bábiky

Bux.sk

Chcete, aby 6 ročná oslávenkyňa rozvíjala svoju kreativitu? V tomto prípade jej darujte omaľovánku. V tejto hre si naplno precvičí svoje umelecké cítenie. Navyše môže vytvorené obrázky použiť ako ozdobu svojej izby. Okrem toho bude mať na niekoľko hodín postaranú zábavu.

7) Barbie bábika  – darček pre 7-ročné dievča

barbie

Mall.sk

Bábika patrí k ďalším štandardným hračkám pre dievčatá. Najznámejšími postavičkami sú Barbie a Ken. Tie majú niekoľko outfitov. No okrem nich máte v ponuke veľké množstvo rôznych typov bábik. Môžete zvoliť napríklad malé interaktívne bábätko, o ktoré sa bude oslávenkyňa starať.

Tento typ hračky prinesie kopec radosti a hodiny zábavy. Pred kúpou si zistite, aká bábika by oslávenkyni urobila najväčšiu radosť, aby ste mali istotu, že darček jej vyčarí úsmev na tvári.

8) Detský mikrofón  – darček pre dievča 8 rokov

Domček pre bábiky

Mall.sk

Pripravte sa na karaoke u vás doma! Keď si mladá slečna, milujúca spev, toto nájde pod stromčekom, aj Tri oriešky pre Popolušku budú musieť počkať :-). Detský mikrofón je perfektný pre hodiny zábavy.

Domáce karaoke rozvíja niekoľko schopností, otvára možnosti malej speváčke. A možno časom zistíte, že máte dome skutočný talent. Detský mikrofón je vhodný nielen pod stromček, ale aj na narodeniny.

9) Hudobný nástroj  – darček pre 9-ročné dievča

Hudobný nástroj

Kytary.sk

Má oslávenkyňa rada hudbu a spomínala niekedy, že by chcela hrať na nejakom nástroji? 9 rokov je vek kedy dieťa je už schopné sa učiť hrať na hudobný nástroj. Ak teda chcete pomôcť rozvíjať oslávenkyni hudobný talent, tak darček v tejto podobe je skvelou voľbou. V ponuke nájdete gitary, klávesy, saxofón, husle alebo flautu. Všetky tieto nástroje sú určené priamo pre deti, čo znamená, že majú primeranú veľkosť.

10) Korálky – darček pre 10 ročné dievča

koralky

Alza.sk

Naším ďalším kreatívnym tipom na darček pre 10 ročné dievča sú korálky. Tie sa dajú použiť na výrobu náramkov. Takže oslávenkyňa môže nielen sebe, ale aj svojim kamarátkam či rodine vytvárať pestrofarebné náramky.

Okrem tohto typu korálok sú v ponuke k dispozícii aj zažehľovacie. Pomocou nich dokáže vytvárať obrázky, aké len bude chcieť. Následne sa zažehlia a vznikne pevný obrázok, ktorý môže použiť ako dekoráciu vo svojej izbe.

11) Inteligentné hodinky – darček pre 11 ročné dievča

helmer detske smart hodinky

Alza.sk

Inteligentné hodinky sú súčasťou outfitu mnohých dospelých ľudí. Veľa detí sa snaží byť ako dospelý, a preto takýto darček pre 11 ročné dievča môže prísť vhod. Avšak vhodnejšou voľbou budú smart hodinky určené priamo pre deti. Pomocou nich dokážu deti poslať správu alebo telefonovať so svojimi rodičmi. Vďaka tomu nemusíte dieťaťu zaobstarať mobilný telefón.

Okrem toho niektoré modely vedia aj fotiť a sledovať ich polohu. Takže rodičia budú mať prehľad o tom, kde sa dieťa práve nachádza.

12) Náhrdelník – darček pre 12 ročné dievča

Náhrdelník

Olivie.sk

V 12. veku života si už dievča buduje a vytvára svoj vlastný štýl. Už sme spomínali šperky z korálok, no toto je už vyšší level. Mladá slečna sa určite poteší šperku, ktorý bude trvácny, hodnotný, a najmä, bude jej niekoho pripomínať. Darujte jej pod stromček napríklad náhrdelník s vtáčikmi, najmä, ak je milovníčkou prírody.

Takýto hodnotný šperk si bude vážiť o to viac, ak ho dostane od rodičov. Dlho ho bude nosiť na sebe, len aby vás mala blízko pri sebe. Môže to byť aj náramok alebo náušnice.

13) Mobilný telefón – darček pre 13-ročné dievča

mobilny telefon

Alza.sk

Mobilný telefón pre dieťa nie je len nástroj k zábave. Rodičia určite budú chcieť, aby boli s deťmi neustále v spojení. Má oslávenkyňa vlastný mobil? Ak nie, tak darček pre dievča v tejto podobe nebude zlou voľbou. V prípade, že nechcete dievča vystavovať hrozbám internetu, zvoľte jednoduchý tlačidlový mobil, s ktorým sa dá v podstate len telefonovať a posielať správy.

Deti v tomto veku budú pravdepodobne chcieť už dotykový telefón s rôznymi funkciami. Môžete zvoliť aj ten a pred začatím používania doň nainštalujete bezpečnostnú rodičovskú aplikáciu.

14) Instantný fotoaparát – darček pre 14-ročné dievča

Instantný fotoaparát

Alza.sk

14. rok života je vek, keď mladé slečny vnímajú akékoľvek chvíle ako výnimočné. A tieto výnimočné chvíle potrebujú zvečniť. Napríklad instantným fotoaparátom, ktorý vytlačí fotografiu do niekoľkých minút. Fotiť všetko a všade je jednoducho zábava.

Mladá slečna si tak môže začať tvoriť svoj prvý album, ktorý bude raz hrdo ukazovať svojim deťom. Na trhu sú momentálne k dispozícii dve dominantné značky zariadení, ktoré si navzájom konkurujú, a to fotoaparáty Fuji Instax a známy Polaroid. Niektoré dokonca dokážu ukladať fotky priamo na pamäťovú kartu.

15) Notebook  – darček pre 15-ročné dievča

notebook

Alza.sk

Notebook je v dnešnej dobe súčasťou takmer každej domácnosti. Taktiež každé dieťa chce mať svoj vlastný notebook. Ak ho teda oslávenkyňa ešte nemá, tak v tomto veku by darček v tejto podobe určite prišiel vhod.

Už len kvôli tomu, že počas štúdia na strednej škole ho bude pravdepodobne potrebovať. Ponuka obsahuje veľké množstvo týchto zariadení v cene od 320 až po vyše 2 000 eur. Je len na vás, ktorý model zvolíte.

16) Dámsky batoh – darček pre 16-ročné dievča

Dámsky batoh

Delmas.sk

Je jasné, že 16-ročné dievča nebude nosiť do školy detský školský batoh. Preto by ste mohli oslávenkyni podarovať štýlový batoh, ktorý zároveň plní praktickú funkciu. V ponuke nájdete mnoho značiek, farebných a dizajnových prevedení.

Skúste zistiť, v prípade, že to neviete, aký štýl daná osoba preferuje. Najväčšiu radosť jej určite urobíte, ak sa trafíte práve do jej obľúbenej farby a štýlu.

17) Kolieskové korčule – darček pre 17-ročné dievča

kolieskove korcule

Insportline.sk

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach je výborný relax, a zároveň činnosť, pri ktorej človek naberie kondičku a spáli kalórie. Má oslávenkyňa rada pohyb a viete, že by jej takýto darček vyčaril úsmev na tvári? V tomto prípade budú kolieskové korčule vhodnou voľbou. Pri výbere však musíte vedieť veľkosť jej nohy. Taktiež lacnejšie modely nemusia poskytnúť taký zážitok z jazdy, ako je to pri drahších a hlavne kvalitnejších korčuliach.

18) Strieborné náušnice – darček k 18. narodeninám pre dievča

naušnice z bieleho zlata

Olivie.sk

18. narodeniny sú pre každého človeka významnou udalosťou. Vtedy sa oficiálne stávame dospelými a sme zodpovední sami za seba. Preto sa tieto narodeniny berú ako okrúhle. Z tohto dôvodu je vhodné zvoliť trochu exkluzívnejší darček. Takže naším ďalším tipom sú strieborné náušnice.

V ponuke nájdete desiatky rôznych prevedení. Niektoré sú doplnené o ďalšie trblietavé materiály. Takéto náušnice môžu byť vhodným darček pre priateľku, alebo pri vhodnom výbere aj ako darček na krstiny pre dievča.

19) Úniková hra – darček pre dievča na 19 rokov

unikova hra

Adrop.sk

Únikové hry sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Vybrať môžete z exteriérovej, interiérovej alebo online verzii. Výhodou je, že oslávenkyňa sa môže na tomto zážitku zúčastniť spolu so svojimi blízkymi. Tieto hry sa uskutočňujú v Bratislave a Žiline. Ich princípom je dostať sa z nejakej miestnosti pomocou vylúštenia rôznych úloh. Skupina si tak precvičí tímovú prácu a zažije kopu zábavy a napätia.

Ak dobre poznáte oslávenkyňu, tak určite budete vedieť či jej tento typ darčeku k 19. narodeninám urobí radosť.

20) Parfumová voda – darček pre 20-ročné dievča

parfumova voda

Notino.sk

Vhodným darčekom k 20. narodeninám pre dievča môže byť parfumová voda. Príjemná vôňa vie očariť a dodať žene sebavedomie a eleganciu. Jedinou podmienkou pri výbere je poznať, aká vôňa sa páči oslávenkyni. Existuje niekoľko druhov ako napríklad levanduľová, citrusová, kvetinová alebo orientálna. E-shop ponúka desiatky rôznych vôní, takže vybrať tú správnu nebude ľahká úloha. Avšak môže vám to zjednodušiť produktový filter.

Ďalšie tipy na darčeky pre dievčatá

21) Ošetrovateľ v útulku na skúšku – zážitkový darček nielen na Vianoce

den v utulku

Adrop.sk

Pes dokáže prejaviť lásku a vernosť ako žiadny iný tvor na svete. Má vaša blízka, ktorá čochvíľa bude oslavovať narodeniny, dobrý vzťah so zvieratami? Urobte jej radosť vo forme zážitkového darčeku. Konkrétne jeden deň v útulku môže byť pre ňu nezabudnuteľným zážitkom. Možno sa do tejto práce zamiluje a bude ju vykonávať aj po skončení školy. Tento darček môže byť vhodnou voľbou aj na narodeniny alebo pod stromček.

22) Elektrická kolobežka – moderný darček pre tínedžerku

elektrokolobezka

Aerium.sk

Moderné technológie sa vyvíjajú veľkou rýchlosťou. Výrobcovia sa stále snažia o uľahčenie každodenných činností. Neobišlo to ani kolobežky, a tak vznikli elektrické kolobežky. Tie dokážu ísť rýchlosťou od 20 do 50 km/h, čo sa dá prirovnať k osobnému autu v mestskej doprave. Musí vaša blízka každý deň dochádzať do školy, ktorá je vzdialená od domova niekoľko kilometrov? Práve pre túto situáciu jej dochádzanie môže uľahčiť tento dopravný prostriedok.

Namiesto preplnenej MHD-čky, ktorá nie vždy ide na čas, môže využívať elektrickú kolobežku. Tento darček je vhodný na narodeniny alebo na Vianoce. Prípadne môžete vašej blízkej urobiť radosť len tak.

23) Kreatívna sada – kreatívny darček

Kratívna sada

Mall.sk

Kreativitu by mal človek rozvíjať už od útleho veku. Preto by darček pre dievča v podobe kreatívnej hračky určite prišiel vhod. Môžete vyberať z veľkého množstva rôznych kreatívnych súprav a sád.

Dievčatám sa môže páčiť napríklad čajová sada z keramiky, na ktorú môžu maľovať. Alebo to môže byť stierateľná tabuľa, na ktorú si môže precvičovať písanie čísel a písmen. Obľúbené sú aj sady maliarskych potrieb, z ktorých potom vznikajú výnimočné diela. Takýto darček prinesie zábavu, a navyše si dieťa trénuje tvorivosť.

24) Motivačná kniha pre mládež – náučný darček pre dievča

Motivačná kniha pre mládež

Bux.sk

Dospievanie je životná etapa, keď dievča prežíva rôzne fyzické aj emočné zmeny. Pre lepšie pochopenie tohto obdobia jej môže dopomôcť kniha, v ktorej sa dozvie všetko potrebné. Správne zvolená kniha jej môže pomôcť porozumieť samej sebe, nájsť v sebe odvahu a jedinečnosť, a tak sa lepšie popasovať s každodennými výzvami.

Takáto kniha príde vhod ako darček k narodeninám práve v náročnom období dospievania. U dievčat dospievanie prichádza o niečo skôr ako u chlapcov, a to v rozmedzí 8 až 13 rokov.

25) Šál – elegantný a štýlový darček pre dievča

damsky šal

Bonprix.sk

Dámsky šál plní v ženskom outfite dve úlohy: ako doplnok, a zároveň dokáže počas chladnejších dní zahriať. Takže takýmto darčekom poskytnete vašej blízkej osobe nielen ďalší kus oblečenia do jej šatníka, ale aj hrejivý pocit.

V ponuke nájdete viaceré farby a typy týchto šálov. Môžete zvoliť elegantnú čiernu farbu alebo nejakú nápaditú pestrú. To záleží od vkusu oslávenkyne. Ich ceny nie sú nejak vysoké. Šál sa hodí skôr ako Vianočný darček pre dievča, no môže byť vhodnou voľbou aj k narodeninám alebo meninám.

26) Deka – mäkký a hrejivý darček pre dievča

Deka

4home.sk

Zababušenie sa do hebkej a hrejivej deky prináša veľmi príjemné pocity. To platí dvojnásobne počas chladných a sychravých dní. Doprajte tento pocit vašej blízkej na Vianoce alebo na narodeniny či meniny. Deky majú rôzne farby a motívy.

Ak oslávenkyňa rada trávi voľné chvíle v prírode, tak jej možno príde vhod pikniková deka. V prípade, že je uzimený typ človeka, tak ju poteší deka z mikrovlákna alebo fleecu. Taéto deky sú príjemné na dotyk a dokážu výborne zahriať. Mladšie dievča môžete prekvapiť napríklad svietiacou dekou s rozprávkovým motívom, ktorá na noc premení jej izbičku na rozprávkové kráľovstvo.

27) Bicykel – darček na narodeniny alebo pod stromček

bicykel

Insportline.sk

Jednou z prvých činností, ktoré sa človek v detstve naučí, je bicyklovanie. Aj vaša blízka, ktorá bude mať o chvíľu narodeniny, rada trávi čas na bicykli? V tomto prípade jej môžete darovať tento dopravný prostriedok.

Na výber máte z viacerých typov. Je dôležité vedieť, či sa bude bicyklovať len po cestách alebo aj v teréne. Vhodnou voľbou môže byť treking alebo crossový bicykel. Tieto bicykle sú veľmi obľúbene z toho dôvodu, že sú určené na jazdu po rovnej ceste aj nerovnom teréne.

28) Kočík pre bábiky – darček pre malú maminku

Deka

Mall.sk

Hrať sa na maminku malé dievča nikdy neomrzí. Ak jej Ježiško pre rokom na Vianoce priniesol bábiku v podobe bábätká, možno by to chcelo krásny detský kočík. Je to tiež perfektný spôsob, ako dostať dieťa von. Ak sa vašej dcérke von nechce, stačí ju nalákať na prechádzku s kočíkom.

Detské kočíky vyzerajú ako tie “ozajstné”, majú sklápaciu striežku, nákupný košík v spodnej časti aj tašku na prebaľovacie potreby. Sivý, modrý alebo tradičný ružový? Výber je skutočne bohatý. Kočík je vhodný na narodeniny aj pod stromček.

29) Žehlička na vlasy – praktický darček pre dievča

zehlicka na vlasy

4home.sk

Účes je pre dievčatá veľmi dôležitý. Tieto zariadenia dokážu vyžehliť alebo natočiť vlasy. Teda ak si oslávenkyňa rada robí účes sama, tak žehlička na vlasy môže byť skvelým darčekom k narodeninám alebo pod stromček.

V ponuke nájdete rôzne typy, ktoré dokážu okrem žehlenia a natočenia aj iné úpravy. Cena začína už na ôsmich eurách, avšak za túto sumu môžete očakávať len základný model. Tento darček bude vhodný skôr pre trochu staršie dievčatá.

30) Kurz varenia – darček pre dievča, ktoré rado varí

Kurz varenia - darčeky pre dievča

Adrop.sk

Ak sa vaša dcéra alebo vnučka neustále tmolí v kuchyni a stále niečo varí a pečie, určite ju poteší kurz varenia. Kurz varenia pre deti prebieha pod dozorom skúseného kuchára. Oslávenkyňa sa naučí hrať americké chuťovky alebo menej tradičné japonské jedlá.

Kurz prebieha v Bratislave alebo v Košiciach. Môžete zvoliť kurz pre jedno dieťa alebo kurz pre dve deti. Úspešne skončenie kurzy potom oslávte výnimočnou večerou, kedy necháte všetky chody pripraviť malú kuchárku. 

Ak hľadáte inšpiráciu na darčeky pre ženu, skúste aj články ako darček pre sestru, manželku či kamarátku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.0 (5 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár