Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre dievča nie len na Vianoce

Výber darčeka pre dievča nemusí byť jednoduchý. Práve preto sme pre vás vybrali až 30 tipov na najlepší darček pre dievča. Navyše sme ich zoradili podľa veku od 1 roka až po 20 rokov, aby bol pre vás výber jednoduchší.

Darčeky pre dievčatá podľa veku

1) Bábika Louise – darček pre ročné dievča

babika louise

Agatinsvet.sk

Prvé narodeniny si síce nepamätáme, no nejaký symbolický predmet či hračka nám môže túto udalosť pripomínať do konca života. Máte vo svojom okolí blízke dieťa, ktoré čochvíľa bude mať práve túto udalosť? Nájsť vhodný darček pre takéhoto oslávenca nemusí byť najjednoduchšie. Preto vám prinášame tip v podobe bábiky Louise.

Možno sa práve tento darček neskôr stane obľúbenou hračkou. Táto bábika je vyrobená z materiálu príjemného na dotyk a je vhodná pre deti od 9 mesiacov.

2) Zvuková a interaktívna hračka – darček pre dvojročné dievča

zvukova a interaktivna hracka

Wiky.sk

Našim ďalším tipom na darček, tentoraz pre dvojročné dievča, je zvuková alebo interaktívna hračka. Tieto hračky majú za úlohu dieťa nie len zabaviť, ale aj rozvíjať ich schopnosti. Takže kombinujú učenie spolu so zábavou. V ponuke nájdete hudobnú húsenicu, hrací stolček alebo interaktívne chodítko. Cena týchto hračiek začína už na siedmich eurách, takže by to nemala pocítiť ani vaša peňaženka.

3) Drevený vozíček (červená kuchynka) – darček pre dievča 3 roky

dreveny vozicek

Agatinsvet.sk

Táto hračka slúži pre zlepšenie motoriky a logického myslenia u trojročného dieťaťa. Teda pomôže hlavne s robením prvých krôčikov. Vozíček je v podobe kuchynky. Predná časť má dvierka ako od rúry. Tie si dieťa môže otvoriť a následne do vozíčka vložiť obľúbené hračky. Na bočnej časti sa nachádzajú 4 otvory pre vkladanie rôznych tvarov.

Takáto hračka poskytne hodiny radosti mnohým trojročným dievčatkám. Preto ak stále neviete čo darovať, tak toto môže byť vhodná voľba.

4) Domček pre bábiky – darček pre 4 ročné dievča

domcek

Agatinsvet.sk

Domček pre bábiky je klasická hračka, po ktorej túži mnoho dievčat v tomto veku. Konkrétne tento domček je otvorený zo všetkých strán pre čo najlepší prístup. Má dve poschodia a nechýbajú mu žiadne izby, ktoré sú súčasťou každej domácnosti.

Nábytok si môžu rozmiestniť podľa vlastnej predstavy, čo môže trochu rozvíjať aj ich kreativitu. K domčeku sú samozrejme bábiky v podobe štvorčlennej rodiny. Táto hračka predstavuje tzv. hru rolí.

5) Spoločenská hra Dávaj bacha! – darček pre 5 ročné dievča

davaj bacha

Agatinsvet.sk

Vo veku 5 rokov čaká dieťa čochvíľa sadnutie si do školskej lavice. Pri hraní sa s kamarátmi alebo napríklad po ceste do školy je dieťa vystavené rôznym nástrahám. Práve spoločenská hra „Dávaj bacha! Alebo bezpečný štart do života – nová generácia“ má deti naučiť ako sa zachovať pri rôznych situáciách. Jednou z nich je napríklad to ak ich osloví nejaký cudzí človek. Taktiež sa počas tejto hry dozvedia o nebezpečenstve internetu.

Ak chcete zábavnou formou naučiť dieťa na čo si má dávať pozor, tak táto spoločenská hra je výbornou voľbou.

6) Výtvarná hra – darček pre 6 ročné dievča

vytvarna hra

Agatinsvet.sk

Chcete aby 6 ročná oslávenkyňa rozvíjala svoju kreativitu? V tomto prípade jej darujte výtvarnú hru s olejovým pastelom. V tejto hre si naplno precvičí svoju kreativitu. Navyše môžu vytvorené obrázky použiť ako ozdobu svojej izby. Okrem toho bude mať na niekoľko hodín postaranú zábavu. Balenie obsahuje celkovo 4 ilustrované pozadia a 12 olejových pastelov. Motív hry je farebná džungľa.

7) Bábika – darček pre 7 ročné dievča

barbie

Wiky.sk

Bábika patrí k ďalším štandardným hračkám pre dievčatá. Najznámejšími postavičkami sú Barbie a Ken. Tie majú niekoľko outfitov. No okrem nich máte v ponuke veľké množstvo rôznych typov bábik. Môžete zvoliť napríklad malé interaktívne bábätko, o ktoré sa bude oslávenkyňa starať. Tento typ hračky prinesie kopec radosti a hodiny zábavy. Pred kúpou si zistite aká bábika by oslávenkyni urobila najväčšiu radosť, aby ste mali istotu, že darček jej vyčarí úsmev na tvári.

8) Djeco Magic (súprava kúzelníckych trikov) – darček pre dievča 8 rokov

suprava kuzelnickych trikov

Agatinsvet.sk

Kúzelníckymi trikmi môže dieťa zaujať a pobaviť svojich kamarátov a spolužiakov. Navyše si precvičuje šikovnosť svojich rúk. Súprava obsahuje celkovo 20 rôznych kúzelníckych trikov. Tie si najprv musí nacvičiť. Po natrénovaní môže pripraviť predstavenie pre svojich rodičov.

To môže využiť aj pri školských akciách kedy bude potrebné vymyslieť nejakú scénku. Ďalšou výhodou je, že pri predstavení si zároveň bude dieťa trénovať aj prejav pred ľuďmi.

9) Hudobný nástroj – darček pre 9 ročné dievča

husle

Melodyshop.sk

Má oslávenkyňa rada hudbu a spomínala niekedy, že by chcela hrať na nejakom nástroji? 9 rokov je vek kedy dieťa je už schopné sa učiť hrať na hudobný nástroj. Ak teda chcete pomôcť rozvíjať oslávenkyni hudobný talent, tak darček v tejto podobe je skvelou voľbou. V ponuke nájdete gitary, klávesy, saxofón, husle alebo flautu. Všetky tieto nástroje sú určené priamo pre deti, čo znamená, že majú primeranú veľkosť.

10) Korálky – darček pre 10 ročné dievča

koralky

Alza.sk

Našim ďalším kreatívnym tipom na darček pre 10 ročné dievča sú korálky. Tie sa dajú použiť na výrobu náramkov. Takže oslávenkyňa môže nie len sebe, ale aj svojim kamarátkam či rodine vytvárať pestrofarebné náramky. Okrem tohto typu korálkou sú v ponuke k dispozícii aj zažehľovacie. Tými si dievča vie vytvárať obrázky aké len bude chcieť. Následne sa zažehlia a vznikne pevný obrázok, ktorý môže použiť ako dekoráciu vo svojej izbe.

11) Inteligentné hodinky – darček pre 11 ročné dievča

helmer detske smart hodinky

Alza.sk

Inteligentné hodinky sú súčasťou outfitu mnohých dospelých ľudí. Veľa detí sa snaží byť ako dospelý, a preto takýto darček pre 11 ročné dievča môže prísť vhod. Avšak vhodnejšou voľbou budú smart hodinky určené priamo pre deti. Pomocou nich dokážu deti poslať správu alebo telefonovať so svojimi rodičmi. Vďaka tomu nemusíte dieťaťu zaobstarať mobilný telefón.

Okrem toho niektoré modely vedia aj fotiť a sledovať ich polohu. Takže rodičia budú mať prehľad o tom, kde sa dieťa práve nachádza.

12) Kabala náramok – darček pre 12 ročné dievča

kabala naramok

Vivantis.sk

Kabala náramok je tvorený z jednofarebnej šnúrky a prívesku. Prívesky majú rôzne tvary a motívy. V prípade, že ešte neviete čo darujete 12 ročnej oslávenkyni na narodeniny, tak tento náramok môže byť vhodnou voľbou. Je jednoduchý a nie je ani drahý. Šnúrka je pevná, takže by nemalo hroziť jej roztrhnutie pri tom ako sa dievča bude hrať. Bude to jeden z jej obľúbených „šperkov“ a ako dobre vieme ženy už od mladého veku radi nosia takéto doplnky.

13) Mobilný telefón – darček pre 13 ročné dievča

mobilny telefon

Alza.sk

Mobilný telefón pre dieťa nie je len nástroj k zábave. Rodičia určite budú chcieť, aby boli s deťmi neustále v spojení. Má oslávenkyňa vlastný mobil? Ak nie tak darček v tejto podobe nebude zlou voľbou. V prípade, že nechcete dievča vystavovať hrozbám internetu, zvoľte jednoduchý tlačidlový mobil, s ktorým sa dá v podstate len telefonovať a posielať správy.

Deti v tomto veku budú pravdepodobne chcieť už dotykový telefón s rôznymi funkciami. Môžete zvoliť aj ten a pred začatím používania doň nainštalujete bezpečnostnú rodičovskú aplikáciu.

14) Fľaša na vodu – darček pre 14 ročné dievča

flasa na vodu

Astratex.sk

Pitný režim je dôležitý, a to platí najmä počas horúcich letných dní. Väčšinou k desiate pribaľujú rodičia aj fľašu s čajom alebo iným nápojom. Čo tak zaobstarať oslávenkyni praktickú fľašu, ktorá bude mať pekný štýlový dizajn? V ponuke nájdete plastové aj sklenené fľaše. Odporúčame zvoliť plastové keďže pri tých nehrozí, že sa rozbijú. Samozrejme plast neobsahuje žiadne škodlivé látky (ani BPA).

15) Notebook – darček pre 15 ročné dievča

notebook

Alza.sk

Notebook je v dnešnej dobe súčasťou takmer každej domácnosti. Taktiež každé dieťa chce mať svoj vlastný notebook. Ak ho teda oslávenkyňa ešte nemá, tak v tomto veku by darček v tejto podobe určite prišiel vhod.

Už len kvôli tomu, že počas štúdia na strednej škole ho bude pravdepodobne potrebovať. Ponuka obsahuje veľké množstvo týchto zariadení v cene od 320 až po vyše 2 000 eur. Je len na vás, ktorý model zvolíte.

16) Dámsky batoh – darček pre 16 ročné dievča

damsky batoh

Vivantis.sk

Je jasné, že 16 ročné dievča nebude nosiť do školy detský školský batoh. Preto by ste mohli oslávenkyni podarovať štýlový batoh, ktorý zároveň plní praktickú funkciu. V ponuke nájdete mnoho značiek, farebných a dizajnových prevedení.

Skúste zistiť, v prípade, že to neviete aký štýl daná osoba preferuje. Najväčšiu radosť jej určite spravíte ak sa trafíte práve do jej obľúbenej farby a štýlu.

17) Kolieskové korčule – darček pre 17 ročné dievča

kolieskove korcule

Insportline.sk

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach je výborný relax a zároveň činnosť, pri ktorej človek naberie kondičku a spáli kalórie. Má oslávenkyňa rada pohyb a viete, že by jej takýto darček vyčaril úsmev na tvári? V tomto prípade budú kolieskové korčule vhodnou voľbou. Pri výbere však musíte vedieť veľkosť jej nohy. Taktiež lacnejšie modely nemusia poskytnúť taký zážitok z jazdy ako je to pri drahších a hlavne kvalitnejších korčuliach.

18) Náušnice z bieleho zlata – darček k 18 narodeninám pre dievča

naušnice z bieleho zlata

Vivantis.sk

18. narodeniny sú pre každého človeka významnou udalosťou. Vtedy sa oficiálne stávame dospelými a sme zodpovedný sami za seba. Preto sa tieto narodeniny berú ako okrúhle. Z tohto dôvodu je vhodné zvoliť trochu exkluzívnejší darček. Takže našim ďalším tipom sú náušnice z bieleho zlata.

V ponuke nájdete desiatky rôznych prevedení. Niektoré sú doplnené o ďalšie trblietavé materiály. Takéto náušnice môžu byť vhodným darček pre priateľku, alebo pri vhodnom výbere aj ako darček na krstiny pre dievča.

19) Úniková hra – darček pre dievča 19 rokov

unikova hra

Adrop.sk

Únikové hry sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Vybrať môžete z exteriérovej, interiérovej alebo online verzii. Výhodou je, že oslávenkyňa sa môže na tomto zážitku zúčastniť spolu so svojimi blízkymi. Tieto hry sa uskutočňujú v Bratislave a Žiline. Ich princípom je dostať sa z nejakej miestnosti pomocou vylúštenia rôznych úloh. Skupina si tak precvičí tímovú prácu a zažije kopu zábavy a napätia.

Ak dobre poznáte oslávenkyňu, tak určite budete vedieť či jej tento typ darčeku k 19. narodeninám urobí radosť.

20) Parfumová voda – darček pre 20 ročné dievča

parfumova voda

Vivantis.sk

Vhodným darčekom k 20. narodeninám pre dievča môže byť parfumová voda. Príjemná vôňa vie očariť a dodať žene sebavedomie a eleganciu. Jedinou podmienkou pri výbere je poznať aká vôňa sa páči oslávenkyni. Existuje niekoľko druhov ako napríklad levanduľová, citrusová, kvetinová alebo orientálna. Výber obsahuje desiatky rôznych vôní, takže vybrať tú správnu nebude ľahká úloha. Avšak môže vám to zjednodušiť produktový filter.

Ďalšie tipy na darčeky pre dievčatá

21) Ošetrovateľ v útulku na skúšku – zážitkový darček nie len na narodeniny

den v utulku

Adrop.sk

Pes dokáže prejaviť lásku a vernosť ako žiadny iný tvor na svete. Má vaša blízka, ktorá čochvíľa bude oslavovať narodeniny dobrý vzťah so zvieratami? Urobte jej radosť vo forme zážitkového darčeku. Konkrétne jeden deň v útulku môže byť pre ňu nezabudnuteľným zážitkom. Neviete no možno sa do tejto práce zamiluje a bude ju vykonávať aj po skončení školy. Tento darček môže byť vhodnou voľbou aj na narodeniny alebo pod stromček.

22) Elektrická kolobežka – moderný darček pre tínedžerku

elektrokolobezka

Insportline.sk

Moderné technológie sa neustále veľkou rýchlosťou vyvíjajú. Výrobcovia sa stále snažia o uľahčenie každodenných činností. Neobišlo to ani kolobežky a tak vznikli elektrické kolobežky. Tie dokážu ísť rýchlosťou od 20 do 50 km/h, čo sa dá prirovnať k osobnému autu v mestskej doprave. Musí vaša blízka každý deň dochádzať do školy, ktorá je vzdialená od domova niekoľko kilometrov? Práve pre túto situáciu jej dochádzanie môže uľahčiť tento dopravný prostriedok.

Namiesto preplnenej MHD-čky, ktorá nie vždy ide na čas môže využívať elektrickú kolobežku. Tento darček je vhodný na narodeniny alebo na Vianoce. Prípadne môžete vašej blízkej urobiť radosť aj bez tejto udalosti.

23) Kreatívna hračka – kreatívny darček

kreativna hracka

Wiky.sk

Kreativitu by mal človek rozvíjať už od útleho veku. Preto by darček pre dievča v podobe kreatívnej hračky určite prišiel vhod. Môžete vyberať z veľkého množstva rôznych typov týchto hračiek. Dievčatám sa môže páčiť napríklad čajová sada z keramiky, na ktorú môžu maľovať. Alebo to môže byť stierateľná tabuľa, na ktorú si môže precvičovať písanie čísel a písmen. Takýto darček prinesie zábavu a navyše si dieťa trénuje tvorivosť.

24) Kniha o dospievaní – náučný darček pre dievča

kniha o dospievani

Pantarhei.sk

Dospievanie je životná etapa kedy dievča prežíva rôzne fyzické aj emocionálne zmeny. Pre lepšie pochopenie tohto obdobia jej môže dopomôcť kniha, v ktorej sa dozvie všetko potrebné. Samozrejme niektoré veci jej vysvetlia aj rodičia. Takáto kniha príde vhod ako darček k narodeninám práve v tomto období. U dievčat dospievanie prichádza o niečo skôr ako u chlapcov, a to v rozmedzí 8 až 13 rokov.

25) Dámsky šál – elegantný a štýlový darček pre dievča

damsky šal

Vivantis.sk

Dámsky šál plní v ženskom outfite dve úlohy, a to ako doplnok a zároveň dokáže počas chladnejších dní zahriať. Takže takýmto darčekom poskytnete vašej blízkej osobe nie len ďalší kus oblečenia do jej šatníka, ale aj hrejivý pocit.

V ponuke nájdete viaceré farby a typy týchto šálov. Môžete zvoliť elegantnú čiernu farbu alebo nejakú nápaditú pestrú farbu a môže to byť originálny darček pre dievča. To záleží od vkusu oslávenkyne. Ich ceny nie sú nejak vysoké. Hodí sa skôr ako Vianočný darček pre divča no môže byť vhodnou voľbou aj k narodeninám alebo meninám.

26) Deka – mäkký a hrejivý darček pre dievča

deka

4home.sk

Zababušenie sa do hebkej a hrejivej deky prináša veľmi príjemné pocity. To platí dvojnásobne počas chladných a sychravých dní. Doprajte tento pocit vašej blízkej na Vianoce alebo na narodeniny či meniny. Deky majú rôzne farby a motívy.

Ak oslávenkyňa rada trávi voľné chvíle v prírode, tak jej možno príde vhod pikniková deka. V prípade, že je uzimený typ človeka, tak ju poteší deka z mikrovlákna alebo fleecu. Tie sú príjemné na dotyk a dokážu výborne zahriať.

27) Bicykel – darček na narodeniny alebo pod stromček

bicykel

Insportline.sk

Jednou z prvých činností, ktoré sa človek v detstve naučí je bicyklovanie. Aj vaša blízka, ktorá bude mať o chvíľu narodeniny rada trávi čas na bicykli? V tomto prípade jej môžete darovať tento dopravný prostriedok.

Na výber máte z viacerých typov. Je dôležité vedieť či sa bude bicyklovať len po cestách alebo aj v teréne. Vhodnou voľbou môže byť treking alebo crossový bicykel. Tieto bicykle sú veľmi obľúbene z dôvodu, že sú určené na jazdu po rovnej ceste aj nerovnom teréne.

28) Detská kuchynka a príslušenstvo – darček pre malú kuchárku

kuchynka

Wiky.sk

Detská kuchynka patrí do kategórii hračiek, ktoré poskytnú dieťaťu možnosť si vyskúšať dospelácku činnosť. V tomto prípade je to varenie. Nie len varenie, ale aj stolovanie. V ponuke totižto nájdete rôzne súpravy príborov alebo čajové sety. Takáto hračka vnesie do života malého dievčatka hodiny zábavy. Ku kuchynke môžete pridať aj rôzne umelé pokrmy ako koláčiky či hamburger.

Ak teda vo výbave hračiek oslávenkyni chýba kuchynka, tak jej týmto môžete vyčarovať úsmev na tvári.

29) Žehlička na vlasy – praktický darček pre dievča

zehlicka na vlasy

4home.sk

Účes je pre dievčatá veľmi dôležitý. Tieto zariadenia dokážu vyžehliť alebo natočiť vlasy. Teda ak si oslávenkyňa rada robí účes sama, tak žehlička na vlasy môže byť skvelým darčekom k narodeninám alebo pod stromček. V ponuke nájdete rôzne typy, ktoré dokážu okrem žehlenia a natočenia aj iné úpravy. Cena začína už na ôsmich eurách, avšak za túto sumu môžete očakávať len základný model. Tento darček bude vhodný skôr pre trochu staršie dievčatá.

30) Let balónom – romantický darček pre priateľku

darčeky pre dievča - let balonom

Adrop.sk

Nerobí problém vašej priateľke výška? Chcete jej dopriať silný romantický zážitok? Let balónom bude teda skvelým darčekom. Na výber máte viaceré lokality na Slovensku. Zvoliť môžete aj let počas zimy, čo vám ponúkne výhľad z vtáčej perspektívy na zasneženú krajinu. Okrem krásneho výhľadu si určite vychutnáte aj to ticho.

 

Ak hľadáte inšpiráciu na darčeky pre ženu, zkúste aj články ako je darček pre sestru, manželku či kamarátku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.0 (5 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár