Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Concept SC4000 Crossader 4.0

Recenzia Concept SC 4000 – najlepšia elektrická koloběžka

Výborná elektrická kolobežka Concept SC400 Crossader 4.0 vás príjemne prekvapí vysokým dojazdom, odolnosťou nízkou  hmotnosťou. Ďalším modelom sme sa venovali v našom veľkom porovnaní elektrokolobežiek.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Concept SC400 Crossader 4.0

9

TOP (Skvelá)

Výborný výkon, veľký dojazd, vysoká nosnosť a ďalšie spoľahlivé funkcie robia z tejto kolobežky jedného z favoritov v rámci segmentu. V prípade Concept SC4000 Crossader 4.0 však musíte počítať s vyššou cenou, takže ju odporúčame skôr náročnejším jazdcom.

Rýchlosť a dojazd
9
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
8.5
Batéria
9.5
Klady
  • Vysoký výkon
  • Kvalitné spracovanie
  • Nízka hmotnosť
  • Inovatívny dizajn
  • Jednoduchá obsluha aj manipulácia
Zápory
  • Mierne vyššia cena
  • Priemerná rýchlosť by mohla byť vyššia

Rýchlosť a dojazd

Elektrická kolobežka Concept SC4000 Crossader 4.0 je inteligentné riešená kolobežka pre dospelých. Poháňa ju motor s výkonom 350 W, v ktorom môžete nastaviť až 3 režimy rýchlosti, podľa vašich potrieb.

Dojazd tejto kolobežky je nadštandardných 40 kilometrov, čo je však menším sklamaním je priemerná rýchlosť 25 km/h. Tú nájdete aj pri menej výkonných modeloch, takže v prípade kolobežky riadiacej sa k vyššej triede by sme očakávali viac.

Recenzia Elektrická kolobežka Concept SC4000 Crossader 4.0

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Designovo spĺňa Concept SC4000 Crossader 4.0 požiadavky tretieho tisícročia. A to nielen formou vonkajšieho prevedenia, ale aj vďaka jej šetrnosti k životnému prostrediu. Kolobežka totiž využíva systém rekuperácie, pomocou ktorej zbiera energiu z brzdenia a vracia ju späť do batérie.

Superlatívmi je z používateľského rozhrania označovaná aj jej hmotnosť a nosnosť. Concept SC4000 Crossader 4.0 váži len 14,5 kilogramu, vďaka čomu s ňou budete hravo manipulovať. Manipulácia je navyše podporená aj kompaktnými rozmermi, preto ju môžete kedykoľvek pohodlne zložiť a vziať do rúk.

Za to nosnosť 120 kilogramov príjemne poteší i vyššie váhové kategórie. Keďže ide o drahší model, nemusia sa pri ňom ani ľudia s hmotnosťou nad 100 kilogramov obávať poklesu výkonu. Práve naopak. Kolobežka vás nesklame na akomkoľvek teréne ani v zatáčkach.

Batéria

Prevedenie batérie patrí taktiež k prednostiam tejto kolobežky. Li-Ion akumulátor má kapacitu 10 Ah a ponúka už spomínaný nadpriemerný dojazd. Navyše ak plánujete ísť na dlhší výlet, môžete si zaobstarať náhradný akumulátor, ktorý zdvojnásobí vzdialenosť vašej trasy. Keďže sa batéria dá vyberať bez náradia, môžete ju tiež kdekoľvek dobiť. No jej celkové nabitie potrvá 5 až 6 hodín.

Ostatné vlastnosti Concept SC400 Crossader 4.0

Kolobežka dobre jazdí na akomkoľvek teréne. Samozrejmosťou je pri nej aj LED displej ako i nočné osvetlenie. Concept SC4000 Crossader 4.0 pohodlne ovládate pomocou aplikácie dostupnej pre viaceré operačné systémy. Navyše si vašu jazdu užijete aj vďaka tempomatu, ktorý sa aktivuje automaticky po 6 sekundách konštantnej rýchlosti.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 350 W
Maximálna rýchlosť 25 km/h
Materiál rámu Oceľ
Dojazd 40 km
Hmotnosť 14,5 kg
Nosnosť (odporúčaná) 120 kg
Doba nabíjania 5 – 6 hodín
Priemer kolies 10″
Minimálna výška jazdca (odporúčaná) 130 cm

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.4 (5 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár