Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie lyžiarske prilby – recenzie a test 2024

20. 12. 2020 Aktualizované

Lyžovanie je úžasná činnosť, ktorú majú mnohí z nás neodmysliteľne spojenú so zimným obdobím. Netreba však zabúdať na to, že pri lyžovaní treba dbať aj na bezpečnosť a mať potrebnú výbavu. Neodmysliteľná je predovšetkým lyžiarska prilba. Ako si vybrať tú správnu vám poradíme v tomto článku.

Najlepšie lyžiarske prilby

Najlepšia celkovo

Prepracovaná a inovatívna lyžiarska prilba pre tých najnáročnejších.

Najlepší pomer cena/kvalita

Kvalitná lyžiarska prilba s integrovaným priezorom a OTG úpravou.

Najlepšia lacná

Skvelá prilba s odnímateľným priezorom za veľmi dobrú cenu.

Porovnanie lyžiarskych prilieb

Názov Zhrnutie
TOP lyžiarske prilby
1. POC Fornix Spin Recenzia POC Fornix Spin Pre náročných Špičková a prepracovaná prilba na lyže a snowboard. Splní požiadavky aj tých najnáročnejších. Porovnať ceny
2. Salomon Pioneer Visor Recenzia Salomon Pioneer Visor Zlatý stred Táto prilba s integrovaným priezorom a OTG úpravou ponúka nekompromisný pomer kvality a ceny. Porovnať ceny
3. Etape Comp Pro Recenzia Etape Comp Pro Lacný základ Vynikajúca lyžiarska dispujúca odnímateľným priezorom, ktorá sa predáva za veľmi lákavú cenu. Porovnať ceny
4. Spokey Montana Spokey Montana Unisex Výborná unisex lyžiarska prilba za rozumnú cenu s efektívnou ventiláciou. Porovnať ceny
5. Etape Grace Pro Etape Grace Pro Pre dámy Pekná dámska prilba s o zaujímavým dizajnom a integrovaným priezorom s UV ochranou. Porovnať ceny
6. Spokey Jasper lyžiarská prilba Spokey Jasper Výrazný dizajn Farebná a dizajnovo nápaditá prilba pre lyžiarov a na snowboard. Porovnať ceny
7. Etape PHOENIX PRO Etape Phoenix Pro Kvalita a bezpečnosť Kvalitná a bezpečná In-Mold lyžiarska prilba s 10 ventilačnými otvormi. Porovnať ceny

Lyžiarská prilba POC Fornix Spin

POC Fornix Spin Recenzia Pre náročných

Určenie: unisex | Typ prilby: In-Mold | Hmotnosť: 420 g | Certifikácia: EN 1077-B, ASTM F2040 | Cena: od 180 €

Klady
 • Unisex prevedenie
 • Skvelá úroveň kvality
 • Vysoká úroveň bezpečnosti
 • Nízka hmotnosť
 • Pekný dizajn
Zápory
 • Vyššia cena

Pre náročných lyžiarov sme vybrali do nášho výberu prilbu POC Fornix Spin. Tento model sa vyznačuje veľmi vysokou kvalitou prevedenia. Na výrobu boli použité materiály najvyššej kvality, no pri tom si prilba zachováva pohodlnosťnízku hmotnosť. Tá len mierne presahuje 400 g.

Bezpečnosť je pri prilbách POC najvyššou prioritou. Model POC Fornix Spin spĺňa certifikácie EN 1077 triedy B a ASTM F2040. Za jedinú výraznú nevýhodu prilby môžeme označiť jej vyššiu cenu.

Lyžiarská prilba Salomon Pioneer Visor

Salomon Pioneer Visor Recenzia

Určenie: pre mužov | Typ prilby: In-Mold| Hmotnosť: 440 g | Certifikácia: EN 1077-B, ASTM F2040 | Cena: od 130 €

Klady
 • Vysoká úroveň ochrany
 • Vynikajúca kvalita materiálov a prevedenia
 • Má integrovaný štít
 • Nízka hmotnosť
Zápory
 • Nič

Ak hľadáte kvalitnú prilbu so štítomu, odporúčame vám Salomon Pioneer Visor. Tento model vám ponúka nielen nekompromisnú kvalitu prevedenia, no aj vysoký stupeň ochrany nositeľa pred nárazom.

Prilba spĺňa certifikáciu EN1077 a ASTM F2040. Táto prilba tak dokáže pohltiť aj nebezpečné nárazy a ochrániť majiteľa pred zranením. Salomon Pioneer Visor je vyrobená z mäkkého materiálu, ktorý prekrýva aj uši. Výhodou prilby je aj jej nízka hmotnosť. Tá dosahuje len 440 gramov.

Lyžiarská helma je uspôsobená tak, aby pri nej bolo možné používať aj slúchadlá, alebo pod ňou nosiť dioptrické okuliare. Zaujímavý je tiež dizajn prilby, ktorý ju robí na pohľad veľmi atraktívnou.

Lyžiarská prilba Etape Comp Pro

Etape Comp Pro Recenzia Lacný základ

Určenie: unisex | Typ prilby: In-Mold | Hmotnosť: 515 g | Certifikácia:  EN 1077, EN 174 | Cena: od 70 €

Klady
 • Kvalita a bezpečnosť
 • Pekný dizajn
 • Lyžiarska prilba so štítom
 • Nízka hmotnosť
Zápory
 • Vzhľadom k cene nič

Do našej sekcie najlepšej lacnej prilby sme vybrali model, ktorý nepatrí medzi úplne najlacnejšie. Mohli by sme vám odporúčať aj lacnejší model, no pri lyžiarskych prilbách sa oplatí priplatiť. Nakoniec investujete do vlastného zdravia a jeho ochrany. Vybrali sme preto prilbu Etape Comp Pro.

Nejde o základný model, no za rozumnú cenu ponúka fantastické kvality. Táto prilba tak vyniká v pomere kvalita cena. Okrem toho ponúka výbornú ochranu nositeľa, keďže spĺňa certifikácie EN 1077 a EN 174. Veľkou výhodou je aj fakt, že sa predáva vrátane štítu. Chráni tak nielen vašu hlavu, ale aj oči.

Potešila nás tiež nízka hmotnosť prilby. Dosahuje len 515 g, čo je stále slušná hodnota. Bodom k dobru je pekný dizajn tohto modelu.

Najpredávanejšie lyžiarske prilby podľa Heuréky

Ako si vybrať lyžiarsku prilbu

Nie je žiadnou novinkou, že hlava vie doplatiť na nárazy a pády veľmi ťažko. Keďže lyžovanie je dynamická aktivita, kde môže kolízia nastať aj vo veľkej rýchlosti, hlavu si treba chrániť. Nakoniec  zlomenina, i keď bolestivá, sa dá preliečiť, no úrazy hlavy môžu mať fatálne následky.

V tomto článku vás preto chceme motivovať k tomu, aby ste sa chránili na svahu s lyžiarskou prilbou. Rovnako tak vám chceme predostrieť aj cenné rady o tom, ako si lyžiarsku prilbu vybrať. Poďme teda na to!

Povinnosť nosiť prilbu na lyžovanie

Lyžiarska prilba je neodmysliteľnou súčasťou výbavy každého lyžiara. Nikto by nemal na svah ísť bez nej. Je zbytočné sa vystavovať riziku, ak nemusíte. Na území Slovenska je dokonca nutné nosiť ochrannú lyžiarsku prilbu pre deti do 15 rokov. Vyplýva to zo zákona (č. 274/2015), no aj keby tomu tak nebolo, deťom prilba pri lyžovaní na hlavu jednoducho patrí. Rovnako tak aj dospelým.

Európske certifikáty a normy

Ešte predtým, než vhupneme do sveta charakteristík a parametrov lyžiarskych prilieb, si najprv poviem pár slov o normách a certifikátoch. Asi nikto si nekupuje lyžiarsku helmu len na parádu. Pointou je chrániť sa. Na lyžiarsku prilbu sa preto pozerá ako na ochrannú pomôcku a musí spĺňať určité normy.

Najdôležitejšou je norma z označením EN 1077. Ak lyžiarska prilba spĺňa túto normu, znamená to, že spĺňa kritériá bezpečnosti a odolnosti, ktoré boli stanovené európskym testovaním.

EN 1077 je všeobecnejšie označenie. Viac špecifikácií sa dozviete podľa kategórie A a B tejto normy. Ide o podkategórie, ktoré rozdeľujú lyžiarske helmy na dve kategórie. V praxi sa však budete v obchodoch stretávať len s modelmi spadajúcimi do B podkategórie. Tá je určená pre bežných rekreačných lyžiarov.

Lyžiarske prilby triedy A – od lyžiarskej prilby triedy B sa líši v tom, že pokrýva a chráni celú hlavu, vrátane uší. Prilby tejto kategórie sú odolné a dokážu odolať aj silným nárazom. Oproti prilbám B majú aj vyššiu hmotnosť, dosahujú slabšiu priedušnosť a môžu aj izolovať okolité zvuky. Sú taktiež výrazne drahšie. Ich využitie nie je pre bežných lyžiarov, no pre športovcov a profesionálov.

Lyžiarske prilby triedy B – z tejto kategórie budete s najvyššou pravdepodobnosťou vyberať aj vy. Tieto prilby zväčša nechránia uši. Výhodou týchto prilieb je ich rozumná cena, lepšia priedušnosť a väčší komfort.

Okrem normy EN 1077 sa môžete niekedy stretnúť aj s normou s označením ASTM F2040.

Veľkosť lyžiarskej prilby

Pri výbere lyžiarskej prilby si v prvom rade musíte dávať pozor na správnu veľkosť. V žiadnom prípade by ste pri nosení prilby nemali cítiť nikde žiaden tlak. Zároveň však prilba musí na hlave sedieť dostatočne pevne, aby sa nezošmykla. To platí aj v prípade, že nie je na pevno zapnutá. Jednoducho vám musí sedieť ako uliata.

Výber správnej veľkosti je najkritickejším a zároveň aj najzložitejším krokom pri nákupe lyžiarskej helmy. Pamätajte aj na to, že prilba sa nezvykne „poddať“. Preto neriskujte a ak sa v prilbe necítite dobre pri prvom vyskúšaní, neočakávajte, že by sa to časom zlepšilo.

Ako si zistiť veľkosť prilby?

Ideálnym scenárom je pri výber prilby na lyžovanie návšteva hneď niekoľkých obchodov so športovými potrebami. Je totiž dobré, ak si môžete vyskúšať viacero modelov lyžiarskych heliem. Pri skúšaní si helmu nechajte nasadenú trochu dlhšiu dobu. Vašim cieľom totiž je odhaliť akékoľvek nedostatky z hľadiska pohodlia. Nikde vás nesmie nič tlačiť.

Nakupovanie na internete je v tomto ohľade zradnejšie. Na odhadnutie správnej veľkosti lyžiarskej prilby už neviete použiť skúšanie. Musíte sa tak spoľahnúť na veľkosti, ktorými sú prilby označené. Veľkosti prilieb sú, podobne ako u iných častí športovej výbavy a oblečenia – S, M, L, XL a pod.

Problém však spočíva v tom, že veľkosti nie sú celkom univerzálne a môžu sa líšiť od výrobcu k výrobcovi. Omnoho spoľahlivejšie je preto sústrediť sa na rozmery prilby uvedené v centimetroch.

Na to, aby ste tieto rozmery vedeli použiť, si musíte zistiť rozmery svojej hlavy. Nebojte sa, nejde o nič zložité. Potrebujete si len odmerať obvod hlavy. Ten získate tak, že si krajčírskym metrom odmeriate obvod hlavy približne 2 cm nad hranicou obočia. Ak nie ste hrdým majiteľom krajčírskeho metra, poslúži vám aj špagátik. Jeho rozmery zistíte pomocou pravítka.

Možnosť nastavenia veľkosti

Zaujímavým vyriešením problému so správnou veľkosťou lyžiarskej prilby môže byť napríklad model s nastaviteľnou veľkosťou. Takéto lyžiarske prilby sa predávajú s určitým veľkostným intervalom. Napríklad od 46 do 50 cm. Tento typ prilieb je totiž vybavený regulačným mechanizmom, najčastejšie kolieskom, ktorým si používateľ dokáže nastaviť žiadanú veľkosť v určitom intervale.

Výhoda tohto typu lyžiarskych prilieb tkvie aj v tom, že disponujú väčšou flexibilitou použitia. Ak je vám napríklad zima a chcete mať pod prilbou čiapku, trošku regulačné koliesko povolíte. Ak si naopak chcete nastaviť tesnejšie priliehanie prilby na hlavu, koliesko dotiahnete.

Konštrukcia

Určite by vás mal zaujímať aj typ konštrukcie lyžiarskej prilby. Najčastejšie sa v obchodoch stretávame s dvoma typmi lyžiarskych prilieb: In-MoldHardshell.

Lyžiarska prilba In-Mold

Tento typ konštrukcie bol v minulosti príznačný pre cyklistické helmy, no našiel si svoju cestu aj do sveta lyžovania. Výhodu majú tieto prilby v nízkej hmotnosti aj cene. Vo všeobecnosti sa hmotnosť pohybuje okolo 300 až 400 gramov.

Prilby In-Mold sa vyrábajú tak, že do ich vonkajšej časti sa nastrieka extrudovaný polystyrén. Deje sa to pri vysokej teplote aj tlaku. Výsledkom je prilba, ktorá funguje ako jedna jednoliata časť. Ak dôjde k nárazu tejto prilby, často dôjde k jej poškodeniu.

Lyžiarska prilba Hardshell

Oproti In-Mold ide o drahšiu a kvalitnejšiu alternatívu. Pri náraze dokážu tieto prilby lepšie ochrániť nositeľa, pretože sú schopné efektívne znižovať množstvo nárazovej energie, ktorá zasiahne hlavu.

Funkčnosť prilby nám pomôže vysvetliť aj proces jej výroby. Helma je tvorená z dvoch častí, vonkajšej škrupiny a vnútornej vrstvy. Škrupina je väčšinou z uhlíka a vnútorná vrstva z extrudovaného polystyrénu, podobne ako In-Mold prilba.

Výhodou tejto prilby je vyššia úroveň priedušnostilepšia ochrana. Nevýhodou zase vyššia cena.

Niekedy sa tento typ prilby nazýva tiež ako lyžiarska sendvičová prilba, resp. lyžiarska prilba so sendvičovou konštrukciou.

Pri náraze s touto prilbou často dokáže človeka ochrániť bez toho, aby došlo k poškodeniu jej vnútornej vrstvy.

Lyžiarska prilba s okuliarmi

Niektoré lyžiarske prilby sa predávajú ako set spolu s kompatibilnými okuliarmi. Výber týchto setov má určité špecifiká, na ktoré sa spoločne pozrieme.

V prvom rade musia obe súčasti dokonale pasovať jedna k druhej. Okuliare musia zapadnúť do Čelného otvoru prilby ako uliate. V žiadnom prípade by ste nemali cítiť žiaden tlak na nose, alebo tvári.

Okrem tlačenia si musíte dávať pozor aj na nedostatočnú priliehavosť. Ak by bola dostatočne veľká, cez medzeru by mohla byť vaša hlava odhalená a vystavená mrazu a vetru.

Často sa zabúda na to, venovať pozornosť aj zadnej strane lyžiarskej prilby. Šírka jej upevnenia musí zodpovedať rozmerom pásky, ktorou sú vybavené okuliare.

Zaujímavou alternatívou k setom heliem a okuliarov je lyžiarska prilba so štítom. V prípade týchto produktov si dávajte pozor na celkové pohodlie, no nepodceňujte ani UV ochranu. Musí byť dostatočná, aby chránila vaše oči pred ostrým horským slnkom. Okrem toho je dôležitá aj ochrana proti zahmlievaniu.

Náš tip

Milujete zimné športy? Vyskúšajte si aj bežecké lyžovanie. S nákupom vám poradí náš výber najlepších bežeckých lyží.

Ušnice lyžiarskych prilieb

Ochrana uší je pri lyžiarskych prilbách dôležitou témou. V ponukách obchodov nájdeme dva typy lyžiarskych prilieb, ktoré sa líšia v tom, akú úroveň ochrany poskytujú ušiam.

Full-shell – lyžiarske prilby nesúce toto označenie sú vybavené pevnou časťou, ktorá chráni aj uši nositeľa. Tento typ lyžiarskych prilieb je vhodný pre športovcov, pretekárov a pod.

Half-shell – ak je lyžiarska prilba vybavená odnímateľnými krytmi na ochranu uší, nazýva sa Half-shell. Bežní lyžiari určite ocenia tento typ prilby najviac.

Vetranie

Vetranie je pri lyžiarskych prilbách veľmi podstatnou súčasťou. Prilby pre lyžiarov sú preto vybavené vetracími otvormi. Tie môžu byť vždy otvorené, čím poskytujú pasívne vetranie. V prípade, že sú vetracie potreby regulovateľné, hovoríme o aktívnom vetraní.

Aj keď pasívne vetranie môže znieť ako lákavá možnosť, niekedy môže predstavovať problém. Napríklad v prípade, že fúka silný bočný vietor, mohla by používateľovi byť poriadna zima. Je to však veľmi subjektívne a individuálne. Ľudia, ktorí majú tendenciu nadmerne sa potiť, alebo ktorým je väčšinou teplo, ocenia pasívne vetranie.

Pre väčšinu lyžiarov bude ale lepšou voľbou aktívne vetranie, keďže dáva používateľovi do rúk možnosť zmeniť si intenzitu vetrania podľa svojho želania a potreby.

Pohodlie pri nosení

Tejto témy sme sa dotkli vyššie v texte, no zaslúži si priestor sama o sebe. Pohodlie a ergonómia prilby by mali byť pri výbere prilby medzi vašimi prioritami. Nie je totiž nič horšie, ako vyjsť s novou prilbou na svah a zistiť, že vás tlačí.

Aby ste tomu predišli skúšajte (ak nakupujete v kamennej predajni), alebo sa starostlivo odmerajte (ak nakupujete na internete).

K lepšiemu komfortu pri nosení prispieva aj polstrovaniezateplenie. Nielenže tieto mäkké materiály budú príjemné, no zároveň udržia vašu hlavu v teple.

Najlepšie lyžiarske prilby

Spôsob zapínania

Pri výbere lyžiarskej prilby určite dávajte pozor aj na to, akým spôsobom sa zapína. Systém zapínania sa u rôznych modelov lyžiarskych prilieb líši. Najčastejšie sa zapínajú uťahovaním, klipmi, špeciálnou sponou alebo aj pružiacimi páskami.

Ak máte možnosť prilbu si vyskúšať, skúste si aj jej zapínanie. A to aj v rukaviciach. Keď budete na svahu, určite oceníte pohodlné zapínanie prilby bez toho, aby ste si museli dávať dole rukavice.

V kontexte zapínania spomenieme ešte jednu dôležitú vec. Vždy je dobré, ak prilba na lyže umožňuje odopnutie vnútorných textílií. Tie sa dajú po vybratí jednoducho vyprať, čím sa zlepšuje hygienickosť prilby.

Ako sa prilby testujú?

Vyššie v texte sme spomínali európsku normu EN 1077 a európske testovanie. Ako sa ale naozaj tieto prilby testujú? Celý proces je veľmi zaujímavý.

Aby prilba splnila certifikáciu EN 1077 triedy A, musí byť schopná odolať nárazu testovacieho hrotu, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 12,24 km/h.

Pre splnenie normy EN 1077 triedy B musí byť lyžiarska prilba schopná odolať nárazu testovacieho hrotu pohybujúceho sa len polovičnou rýchlosťou, než v prípade podtriedy A (6,62 km/h).

Ak sa vám tieto normy nezdajú ako dostatočné, môžete sa porozhliadnuť aj po norme FIS. Aby ju mohli lyžiarske prilby spĺňať, musia byť schopné odolať nárazu testovacieho hrotu pohybujúceho sa rýchlosťou takmer 25 km/h.

Ďalšie funkcie

Základným účelom prilby na lyžovanie je ochrana. Mnohým technologicky zameraným jedincom to ale nestačí a hľadajú niečo extra. Pre takýchto používateľov boli vyvinuté aj ďalšie funkcie, ktoré niektoré modely lyžiarskych prilieb ponúkajú.

Ako príklad uvedieme možnosť telefonovať alebo počúvať hudbu. Ich dôležitosť je subjektívna. Kým jeden používateľ ich vôbec nebude využívať, iný si ich nebude vedieť vynachváliť.

Údržba, starostlivosť a skladovanie

Vo všeobecnosti možno povedať, že lyžiarske prilby sú nenáročné na údržbu. Pozor si však treba dávať na fakt, že niektoré čistiace prostriedky by mohli poškodiť povrchovú úpravu helmy. Je preto oveľa lepšie použiť na ich čistenie menej koncentrovaný mydlový roztok.

Čo sa skladovania týka, lyžiarske helmy nie sú náročné. Základným pravidlom je vybrať také miesto na skladovanie, kde budú neutrálne teploty a nebude prilbu ohrozovať mechanické poškodenie.

Teplo vie byť zabijakom lyžiarskych prilieb. Poškodenie spôsobené príliš vysokými teplotami ľahko spoznáte tak, že sa na povrchu prilby na lyžovanie vytvoria rôzne nepravidelnosti a bublinky. Takto poškodenú prilbu vám neodporúčame používať.

Kde kúpiť lyžiarsku helmu?

Posledným krokom na vašej ceste k novej lyžiarskej prilbe je výber toho správneho predajcu. Aj keď sa tento krok môže javiť ako banálny, nie je tomu tak. Osvedčený predajca vám ušetrí zbytočné starosti a postará sa o to, aby bol váš zážitok z nakupovania pozitívny.

Z hľadiska nájdenia najvýhodnejšej ceny vám odporúčame Heuréku. Na tomto porovnávacom webe totiž nájdete prehľadne zoradené ceny v rôznych eshopoch. Keď používate Heuréku, nemusíte sa báť, že by vám tá najvýhodnejšia ponuka unikla. Veľmi vhod vám pri výbere prídu aj recenzie, ktoré sú tu zverejnené. Viete si tak urobiť lepšiu predstavu o kvalite produktu aj obchodu, ktorý ho predáva.

Stávkou na istotu je pri nákupe lyžiarskych prilieb a aj iného tovaru Alza. Tento eshop vyniká predovšetkým fantastickou ponukou produktov, skvelou kvalitou zákazníckeho servisu a v neposlednom rade aj expresne rýchlou dodacou dobou.

Výbornou voľbou na nákup lyžiarskych potrieb je obchod SportisimoDecathlon. V oboch nájdete veľký výber kvalitných lyžiarskych prilieb.

Najobľúbenejšie značky lyžiarskych prilieb

Prilba vás má chrániť. Oplatí sa preto vybrať si takú, ktorá pochádza od osvedčeného a kvalitného výrobcu. Najobľúbenejšie značky vám predstavíme nižšie.

Lyžiarske prilby Uvex

Kvalitné lyžiarske prilby nájdete pod značkou Uvex. Ide o veľmi silné meno na poli ochrany ľudí pri športoch. Firma sa špecializuje na ochranné pomôcky a jej lyžiarske prilby sú zárukou kvality a bezpečnosti.

Uvex Logo

Lyžiarske prilby Arcore

Stretnúť sa môžete aj so značkou Arcore. Ide o značku, ktorej produkty sa predávajú za dobrú cenu. Prilba na lyžovanie Arcore je výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ten správny pomer kvalita/cena.

Arcore Logo

Lyžiarske prilby Bollé

Jedným z najznámejších výrobcov prilieb a okuliarov na lyžovanie je spoločnosť Bollé. Firma má viac, než 125 ročnú tradíciu a vlastní niekoľko patentov.

bolle logo

Lyžiarske prilby Sulov

Legendárna slovenská značka Sulov sa špecializuje na výrobu širokej škály produktov zameraných na zimné športy. Prilba na lyžovanie Sulov je určite dobrá voľba a môžete sa spoľahnúť na kvalitu tejto značky.

Sulov logo

Lyžiarske prilby Salomon

Francúzska značka Salomon má pôvod vo francúzskych Alpách. Jej začiatok sa datuje do roku 1947. Je to veľmi obľúbená športová značka s dlho tradíciou, ktorá je súčasťou skupiny Amer Sport. Lyžiarske prilby nesúce logo Salomon sú skvelou voľbou pre každého lyžiara.

Salomon Logo

Ceny

Ako je to s cenovými rozmedziami a kvalitou, ktorú môžete v týchto rozmedziach od prilby očakávať? Za dobrú lyžiarsku prilbu nemusíte utratiť celý majetok, no pamätajte, že za kvalitu sa oplatí priplatiť. Pre lepšiu ilustráciu cien a kvality, ktorú od nich môžete očakávať sme pre vás popísali nasledovné cenové kategórie.

Cena do 50 eur

Jednoduchú lyžiarsku prilbu si viete kúpiť už za niekoľko desiatok eur. V tejto cenovej kategórii nájdete predovšetkým detské lyžiarske prilby, no vyberú si tu aj menej nároční a začínajúci lyžiari.

Cena od 50 do 100 eur

V tejto cenovej kategórii nájde svojho favorita medzi lyžiarskymi prilbami väčšina čitateľov tohto článku. Ide totiž o strednú triedu, ktorá ponúka dobrý pomer kvality a ceny. Ak patríte medzi ľudí, pre ktorých je lyžovanie každoročnou aktivitou, určite vyberajte z tejto cenovej kategórie a budete spokojní.

Cena nad 100 eur

Tí najnáročnejší lyžiari si budú musieť priplatiť. Ich sen o vysokej kvalite a špičkovom prevedení lyžiarskej prilby ich nevyjde lacno. Nakupovať za vyššie ceny sa oplatí predovšetkým športovcom a pravým nadšencom lyžovania, ktorí ročne strávia lyžovaním aj niekoľko týždňov, či mesiacov.

Najpredávanejšie lyžiarske prilby podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár